Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2010 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Nowy komisariat ma powstać na Czubach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A

Miasto ma pomysł na budowę nowej siedziby Komisariatu VII Policji. Magistrat chce kupić grunt przy ul. Wyżynnej a następnie przekazać je policji w prezencie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To nie pierwszy pomysł na pomoc policji w przeprowadzce komisariatu z ul. Różanej, gdzie funkcjonariusze pracują w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Nie tylko policjantom to doskwiera.

– Bywa, że w jednym pokoju przesłuchiwane są dwie różne osoby w tym samym czasie – przyznaje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. – To bardzo krępująca sytuacja dla przesłuchiwanych, bo jedna osoba słucha, co mówi druga.

Magistrat oferował policji położoną tuż obok ul. Różanej działkę przy ul. Jutrzenki 18a. Ale dokładnie rok temu okazało się, że z budowy nic nie wyjdzie, bo miejska działka była za mała i konieczne byłoby odkupienie sąsiedniej, należącej do prywatnego właściciela, który o sprzedaży swej parceli nie chciał słyszeć.

Miasto od razu zapowiedziało, że postara się znaleźć inny teren na Czubach. I znalazło. – To nieruchomość przy ulicy Wyżynnej 18-20a niedaleko pętli autobusowej – mówi Mirosław Bielawski, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem w lubelskim Urzędzie Miasta. Chodzi o ponad 6,3 tys. mkw. gruntu.

Teren, które miałaby dostać policja należy do miasta. Problem w tym, że pochodzi z wywłaszczeń. Wiele lat temu został odebrany prywatnym właścicielom pod budowę przedszkola, które nigdy nie powstało. A prawo mówi jasno, że jeśli wywłaszczona ziemia nie została zagospodarowana, to dawny właściciel może starać się o jej zwrot. Urzędnicy zawczasu chcą się dogadać.

– Zgodnie z ustawą zapytaliśmy byłych właścicieli, czy chcą zwrotu ziemi. Na odpowiedź mają trzy miesiące i właśnie jesteśmy w trakcie tych trzech miesięcy – informuje Krzysztof Żórawski, dyrektor wydziału.

Część byłych właścicieli już odpowiedziała, że będzie żądać zwrotu działek. – Intencją naszą jest to, żeby odkupić od nich ziemię, by później przekazać ją na potrzeby policji. Chcemy jeszcze w tym roku dysponować gruntem – dodaje Żórawski.

– Jak tylko miasto przekaże nam nieruchomość zaczniemy szukać pieniędzy na budowę. Jest to o wiele łatwiejsze w sytuacji, gdy mamy już ziemię. Tak było również w innych przypadkach – mówi Wójtowicz.

Miasto pomogło nie raz

Dzięki przekazaniu ziemi przez miasto policja zbudowała nowy gmach Komisariatu IV przy skrzyżowaniu ul. Filaretów i Zana. Taki sam prezent mundurowi dostali od miasta pod budowę "piątki”, która ma się wyprowadzić z bloku mieszkalnego. Budowa nowej siedziby Komisariatu V już się zaczęła. Gmach ma być gotowy w przyszłym roku.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Podatnik / 15 lutego 2010 o 15:44
0
uyio napisał:
Głupiście podatnik.
W statucie jest zapis, że za bezpieczeństwo odpowiada samorząd. Miasto nie robi żadnej łaski, dając teren, tak samo jak z wielką pompą przekazuje w świecie reflektorów nowe radiowozy. To jest ich obowiązek!!!


Za to wy towarzyszu widać, ze po uszy tkwicie, wicie rozumicie w uzależnianiu policji od władzy lokalnej.
Ustawę o Finansach Publicznych i Ustawę o Policji znam na tyle żeby w pełni podzialać opinię tych, którzy twierdzą, że bezpośrednie finasowanie i inne działania wspierające samorządów wobec policji uzależnianiają ją od tejże lokalnej władzy.
Policja powinna być w 100% finansowana z budżetu państwa a środki z budżetów samorządowych powinne pokrywać zadania tychże.
Jakbyście towarzyszu nie wiedzieli albo już zapomnieli efekty ekonomiczo-gospodarcze "spółdzielni produkcyjnych" działających po godzinach pracy w państwowych i komunalnych firmach.
Ich obowiązek bo sami go sobie w statuty i ustawy wpisali!!!
Mogę się założyć, że tak jak kiedyś członkowie "spóldzielni produkcyjnych" powiedzieli POP won z naszych firm - będziemy może żyli biedniej ale godnie, tak kiedyś policja powie lokalnej władzy - a nastepnego dnia dostarczy tych których trzeba tam gdzie od dawana jest ich miejsce.

Sztandar nienormalności wyprowadzić!!!


Za to wy towarzyszu widać, ze po uszy tkwicie, wicie rozumicie w uzależnianiu policji od władzy lokalnej.
Ustawę o Finansach Publicznych i Ustawę o Policji znam na tyle żeby w pełni podzialać opinię tych, którzy twierdzą, że bezpośrednie finasowanie i inne działania wspierające samorządów wobec policji uzależnianiają ją od tejże lokalnej władzy.
Policja powinna być w 100% finansowana z budżetu państwa a środki z budżetów samorządowych powinne pokrywać zadania tychże.
Jakbyście towarzyszu nie wied... rozwiń
Avatar
uyio / 15 lutego 2010 o 13:15
0
Podatnik napisał:
Myslisz, ze policjanci z tak wybudowanej komendy podniosą kiedyś rękę na lokalna wladze która "za darmo" grunty POdarowała?
Jako obywatel podlegajacy tej samej Konstytucji RP co organy wladzy państwowej prosze również Miasto Lublin o jakąś drobną darowiznę.
Korupcja polityczna czy tez polityczny "lobbing" nie jedno ma widać imie...


Głupiście podatnik.
W statucie jest zapis, że za bezpieczeństwo odpowiada samorząd. Miasto nie robi żadnej łaski, dając teren, tak samo jak z wielką pompą przekazuje w świecie reflektorów nowe radiowozy. To jest ich obowiązek!!!


Głupiście podatnik.
W statucie jest zapis, że za bezpieczeństwo odpowiada samorząd. Miasto nie robi żadnej łaski, dając teren, tak samo jak z wielką pompą przekazuje w świecie reflektorów nowe radiowozy. To jest ich obowiązek!!! rozwiń
Avatar
Podatnik / 15 lutego 2010 o 12:51
0
Myslisz, ze policjanci z tak wybudowanej komendy podniosą kiedyś rękę na lokalna wladze która "za darmo" grunty POdarowała?
Jako obywatel podlegajacy tej samej Konstytucji RP co organy wladzy państwowej prosze również Miasto Lublin o jakąś drobną darowiznę.
Korupcja polityczna czy tez polityczny "lobbing" nie jedno ma widać imie...
Avatar
ella / 15 lutego 2010 o 12:14
0
hmmm trzeba się cieszyć że policjanci dostaną nową siedzibę, bo rzeczywiście obecna nie jest powodem do dumy.. na dole administracja, na gorze komisariat, parking na dosłownie 3 samochody. ale mimo wszystko szkoda będzie że sie wyniosą tak daleko, bo ten rejon dzielnicy (ul stokrotki, rozana) zbyt miły nie jest (zwłaszcza po ostatnich napadach, m.in. na salon gier, o którym nic nie było słychać a był naprawdę brutalny)i gdyby VII została na swoim miejcu mieszkańcy czuliby się troszkę bezpieczniej... ul. Różana to bloki mundurowe (1 czy 2 policyjne i wojskowe), reszta to melina niestety..
hmmm trzeba się cieszyć że policjanci dostaną nową siedzibę, bo rzeczywiście obecna nie jest powodem do dumy.. na dole administracja, na gorze komisariat, parking na dosłownie 3 samochody. ale mimo wszystko szkoda będzie że sie wyniosą tak daleko, bo ten rejon dzielnicy (ul stokrotki, rozana) zbyt miły nie jest (zwłaszcza po ostatnich napadach, m.in. na salon gier, o którym nic nie było słychać a był naprawdę brutalny)i gdyby VII została na swoim miejcu mieszkańcy czuliby się troszkę bezpieczniej... ul. Różana to bloki mundurowe (1 czy 2 pol... rozwiń
Avatar
Podatnik / 15 lutego 2010 o 15:44
0
uyio napisał:
Głupiście podatnik.
W statucie jest zapis, że za bezpieczeństwo odpowiada samorząd. Miasto nie robi żadnej łaski, dając teren, tak samo jak z wielką pompą przekazuje w świecie reflektorów nowe radiowozy. To jest ich obowiązek!!!


Za to wy towarzyszu widać, ze po uszy tkwicie, wicie rozumicie w uzależnianiu policji od władzy lokalnej.
Ustawę o Finansach Publicznych i Ustawę o Policji znam na tyle żeby w pełni podzialać opinię tych, którzy twierdzą, że bezpośrednie finasowanie i inne działania wspierające samorządów wobec policji uzależnianiają ją od tejże lokalnej władzy.
Policja powinna być w 100% finansowana z budżetu państwa a środki z budżetów samorządowych powinne pokrywać zadania tychże.
Jakbyście towarzyszu nie wiedzieli albo już zapomnieli efekty ekonomiczo-gospodarcze "spółdzielni produkcyjnych" działających po godzinach pracy w państwowych i komunalnych firmach.
Ich obowiązek bo sami go sobie w statuty i ustawy wpisali!!!
Mogę się założyć, że tak jak kiedyś członkowie "spóldzielni produkcyjnych" powiedzieli POP won z naszych firm - będziemy może żyli biedniej ale godnie, tak kiedyś policja powie lokalnej władzy - a nastepnego dnia dostarczy tych których trzeba tam gdzie od dawana jest ich miejsce.

Sztandar nienormalności wyprowadzić!!!


Za to wy towarzyszu widać, ze po uszy tkwicie, wicie rozumicie w uzależnianiu policji od władzy lokalnej.
Ustawę o Finansach Publicznych i Ustawę o Policji znam na tyle żeby w pełni podzialać opinię tych, którzy twierdzą, że bezpośrednie finasowanie i inne działania wspierające samorządów wobec policji uzależnianiają ją od tejże lokalnej władzy.
Policja powinna być w 100% finansowana z budżetu państwa a środki z budżetów samorządowych powinne pokrywać zadania tychże.
Jakbyście towarzyszu nie wied... rozwiń
Avatar
uyio / 15 lutego 2010 o 13:15
0
Podatnik napisał:
Myslisz, ze policjanci z tak wybudowanej komendy podniosą kiedyś rękę na lokalna wladze która "za darmo" grunty POdarowała?
Jako obywatel podlegajacy tej samej Konstytucji RP co organy wladzy państwowej prosze również Miasto Lublin o jakąś drobną darowiznę.
Korupcja polityczna czy tez polityczny "lobbing" nie jedno ma widać imie...


Głupiście podatnik.
W statucie jest zapis, że za bezpieczeństwo odpowiada samorząd. Miasto nie robi żadnej łaski, dając teren, tak samo jak z wielką pompą przekazuje w świecie reflektorów nowe radiowozy. To jest ich obowiązek!!!


Głupiście podatnik.
W statucie jest zapis, że za bezpieczeństwo odpowiada samorząd. Miasto nie robi żadnej łaski, dając teren, tak samo jak z wielką pompą przekazuje w świecie reflektorów nowe radiowozy. To jest ich obowiązek!!! rozwiń
Avatar
Podatnik / 15 lutego 2010 o 12:51
0
Myslisz, ze policjanci z tak wybudowanej komendy podniosą kiedyś rękę na lokalna wladze która "za darmo" grunty POdarowała?
Jako obywatel podlegajacy tej samej Konstytucji RP co organy wladzy państwowej prosze również Miasto Lublin o jakąś drobną darowiznę.
Korupcja polityczna czy tez polityczny "lobbing" nie jedno ma widać imie...
Avatar
ella / 15 lutego 2010 o 12:14
0
hmmm trzeba się cieszyć że policjanci dostaną nową siedzibę, bo rzeczywiście obecna nie jest powodem do dumy.. na dole administracja, na gorze komisariat, parking na dosłownie 3 samochody. ale mimo wszystko szkoda będzie że sie wyniosą tak daleko, bo ten rejon dzielnicy (ul stokrotki, rozana) zbyt miły nie jest (zwłaszcza po ostatnich napadach, m.in. na salon gier, o którym nic nie było słychać a był naprawdę brutalny)i gdyby VII została na swoim miejcu mieszkańcy czuliby się troszkę bezpieczniej... ul. Różana to bloki mundurowe (1 czy 2 policyjne i wojskowe), reszta to melina niestety..
hmmm trzeba się cieszyć że policjanci dostaną nową siedzibę, bo rzeczywiście obecna nie jest powodem do dumy.. na dole administracja, na gorze komisariat, parking na dosłownie 3 samochody. ale mimo wszystko szkoda będzie że sie wyniosą tak daleko, bo ten rejon dzielnicy (ul stokrotki, rozana) zbyt miły nie jest (zwłaszcza po ostatnich napadach, m.in. na salon gier, o którym nic nie było słychać a był naprawdę brutalny)i gdyby VII została na swoim miejcu mieszkańcy czuliby się troszkę bezpieczniej... ul. Różana to bloki mundurowe (1 czy 2 pol... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 3 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 19 4

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 17 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 2

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 40 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!