Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2013 r.
15:03
Edytuj ten wpis

Os. Słowackiego w Lublinie zaprojektowane przez Hansenów. Jak wygląda dziś?

Autor: Zdjęcie autora am
0 14 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Kilka dni temu zmarła wybitna architektka Zofia Hansen. Teorię formy otwartej Hansenowie wcielili w życie w dwóch projektach - Osiedla Słowackiego w Lublinie (1961) i Przyczółka Grochowskiego w Warszawie (1963).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dominika / 21 stycznia 2014 o 22:09
0


Wychowałem się na osiedlu Słowackiego. Jestem również studentem architektury i autorem pracy nt. Oskara Hansena i Formy Otwartej.

- Czy mogłabym przeczytać Pańską pracę? Jestem zainteresowana przedstawieniem osiedla oczami mieszkańca, który ma świadomość założeń architekta.

Avatar
Jerry / 30 marca 2013 o 15:16
0
Czytając komentarze utwierdzam się w przekonaniu jak trudna do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba jest architektura zaprojektowana przez Zofię i Oskara Hansenów. Użytkownik piszący wiele trudnych słów powinien się wybrać na osiedla wybudowane przez deweloperów w ostatnich latach, to może otrzeźwieje. Tam słychać przerażające wycie pustki. To jak powrót do XIX wieku. Osiedle Słowackiego było nastawione na kreatywność jej mieszkańców, bo na tym polegała idea Forma Otwarta wg której powstał projekt założenia. Ktoś napisał o "Mistrzach Zieleni"... Wyjątkowo szydercze, o pejoratywnym znaczeniu stwierdzenie. Inny użytkownik napisał o niskim standardzie jak na owe czasy. Proszę sobie wyobrazić, że w owych czasach Gomółka nakazał budować wspólne ubikacje i łazienki oraz ciemne kuchnie. Na osiedlu słowackiego nie było o tym mowy! Kolejny komentarz o kościele: Hansen nie ma z tym budynkiem nic wspólnego. Osiedle Hansenów to prawdziwie społeczne osiedle, niepowtarzalne, zaprojektowane dla ludzi, a nie na odwrót.

Wychowałem się na osiedlu Słowackiego. Jestem również studentem architektury i autorem pracy nt. Oskara Hansena i Formy Otwartej.
Czytając komentarze utwierdzam się w przekonaniu jak trudna do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba jest architektura zaprojektowana przez Zofię i Oskara Hansenów. Użytkownik piszący wiele trudnych słów powinien się wybrać na osiedla wybudowane przez deweloperów w ostatnich latach, to może otrzeźwieje. Tam słychać przerażające wycie pustki. To jak powrót do XIX wieku. Osiedle Słowackiego było nastawione na kreatywność jej mieszkańców, bo na tym polegała idea Forma Otwarta wg której powstał projekt założenia. Ktoś napisał o "Mist... rozwiń
Avatar
Janina / 10 marca 2013 o 15:31
0
Najgorzej jak ktoś się wypowiada na jakiś temat, na który niewiele wie. Os. Słowackiego to nie jest wielka plyta tylko tzw. rama H. Poczytaj sobie o tym deb***u!
Avatar
Mietek Żulinio / 30 stycznia 2013 o 08:29
0
Arcydzieło, zapiera dech w piersiach
Avatar
Krzysiek / 30 stycznia 2013 o 07:50
0
Budowniczy tego osiedla Kukuryka przewraca się w grobie widząc co zniego zostało
Avatar
Devon / 29 stycznia 2013 o 23:17
0
Osiedle piękne, tak jak pozostałe osiedla LSM na północ od ulicy Zana. Sprawę popsuł wciśnięty w środek osiedla kościół, który zaburzył swoją architekturą całe założenie urbanistyczne. Szkoda też, że standard mieszkań jest poniżej średniej z tamtego okresu.
Avatar
ex-mieszkaniec / 29 stycznia 2013 o 20:35
0
[color=#222222][font=Arial][size=4]Osiedle to jest wyjątkowe tak jak wyjątkowa jest baba z brodą w cyrku. Wielu z głupkowato-wsiową ciekawością chciało by zobaczyć na własne oczy, ale żaden z taką nie chciałby się ożenić. Hansenowie są znani z tych dwóch realizacji i nic więcej. Nikt tego nie chciał naśladować. Teraz jest kilku "piewców" bo oni z wymyślania "zabytków' mają korzyści - żyją na tym. Im bardziej nieużyteczne urzędnicze stanowisko objęli tym głośniej gardłują, żeby wykazać o słuszności jego trwania. [/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=4]To jest koszmarna wielka płyta - bardzo szybko starzejąca się. Każdy człowiek pragnie wolności, swobody i przestrzeni - te osiedle to zwyczajne wcielenie ideologicznego pieprzenia: niby miała być przestrzeń i otwarcie ale takie bloczki to odwracanie kota ogonem - w praktyce wyszło odwrotnie: przygnębiające miejsce: wylęgarnia patologii. Zburzyć ! zderatyzować ! zdezynfekować ! zutylizować ! zaorać ! zapomnieć ![/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=4]Osiedle to jest wyjątkowe tak jak wyjątkowa jest baba z brodą w cyrku. Wielu z głupkowato-wsiową ciekawością chciało by zobaczyć na własne oczy, ale żaden z taką nie chciałby się ożenić. Hansenowie są znani z tych dwóch realizacji i nic więcej. Nikt tego nie chciał naśladować. Teraz jest kilku "piewców" bo oni z wymyślania "zabytków' mają korzyści - żyją na tym. Im bardziej nieużyteczne urzędnicze stanowisko objęli tym głośniej gardłują, żeby wykazać o słuszności jego trwania. [/size][/fo... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 29 stycznia 2013 o 18:18
0
-----------------NASZ LUBLIN JEST PRZEPIĘKNY NAWET BEZ HANSENÓW-------------------------------- Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa (LSM) posiada w sali historii trofea NAJPIĘKNIEJSZEJ DZIELNICY MIESZKANIOWEJ W POLSCE . Cała Polska z uznaniem patrzyła na, jak ją nazwano DZIELNICĘ W PARKU . Najbardziej zachwycano się osiedlem zielonym im. A.Mickiewicza na którym bloki mieszkalne stały jakby na alejach parkowych . Drugim Osiedlem mieszkaniowym było właśnie osiedle im.Juliusza Słowackiego nazwanym dzisiaj (przez kogo?) "perłą architektury" czy " arcydzieło - najlepsza architektu ra na świecie " (sic?) . Lublinianie obserwujący powstawanie tego " arcydzieła Hansenów" przecierali oczy z wrażenia oraz z przerażeniem patrzyli, iż BETON nawet wkradł się na...balkony czyli w miejsca relaksu domowników (sic?). Hansenowie zaprojektowali obstawienie każdego balkonu płytami betonowymi (sic?) . Ogólny obraz na os. Słowackiego było tragiczne !, jedna wielka masa BETONU !!!. Jaka to "perła architektury" ? . Całe szczęście, że Dyrekcja "LSM" posiada Mistrzów Zieleni i Ci Mistrzowie Zieleni tak zaprojektowali zieleń na os.Słowackiego, że dzisiaj to osiedle zalicza się do piękna Dzielnicy "LSM" . Krytykowane tzw."pawilony handlowe" przy ul.Wileńskiej są poza zasięgiem działania Dyrekcji "LSM" gdyż międzynarodowe prawa wolnego handlu nie może ograniczać praw handlowych, zwłaszcza, że za każde stanowisko handlowe właściciel płaci . Ile pięknych miejsc na świecie jest przez wolny handel bezczeszczone . Ale tylko w Polsce dochodzi do "walk z wolnym handlem" gdyż tylko w Polsce jest brak wiedzy, że nie we wszystkich miejscach może handel prosperować i dawać zarobek Handlarzowi. Dyrekcja "LSM" remontuje , maluje , stara się utrzymać targowisko we właściwym porządku ale Handlarze wyszli z targowiska na pasaże Pawilonów i wszyscy kupujący są z tego handlu zadowoleni . Mieszkańcy byłej najpiękniejszej Dzielnicy w Polsce "LSM" czują się bardzo dobrze ale prosimy tylko o jedno; NIE NAZYWAJCIE OS.SŁOWACKIEGO "PERŁĄ ARCHITEKTURY" bo ta przesadna ocena , przekazywana jest w poczet , jak się wyraża Architekt Oskar Hansen o swojej żonie Zofii Hansen iż jest... WYBITNĄ ARCHITEKTKĄ ... (sic?) SERDECZNE POZDROWIENIA Z OS. JULISZA SŁOWACKIEGO (LSM) .
-----------------NASZ LUBLIN JEST PRZEPIĘKNY NAWET BEZ HANSENÓW-------------------------------- Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa (LSM) posiada w sali historii trofea NAJPIĘKNIEJSZEJ DZIELNICY MIESZKANIOWEJ W POLSCE . Cała Polska z uznaniem patrzyła na, jak ją nazwano DZIELNICĘ W PARKU . Najbardziej zachwycano się osiedlem zielonym im. A.Mickiewicza na którym bloki mieszkalne stały jakby na alejach parkowych . Drugim Osiedlem mieszkaniowym było właśnie osiedle im.Juliusza Słowackiego nazwanym dzisiaj (... rozwiń
Avatar
sfs / 29 stycznia 2013 o 18:18
0
[quote name='Szymon' timestamp='1359471736' post='727032']
Moim zdaniem targ na wileńskiej powinno się zrównać z ziemią bo to wstyd żeby w dzisiejszych czasach w takim miejscu istniała tak szpecąca budowa.[/quote]

Nie ma nic złego bazarku na Wileńskiej. To, że jest zaniedbany nie jest winą architektury, ani architektów. Swoją drogą to dość ładny kompleks.
Pytanie jest jak za 30 lat będą wyglądać dziesiejsze nowe centra handlowe zakładając, że będzie się o nie dbać tak jak dbało się o bazar na Wileńskiej. Prawdopodobnie gorzej.
Tak samo nieciekawie wyglądać będą wszystkie nowe bloki. Dziś są ładne, ale za 30 lat niekoniecznie tak może być
[quote name='Szymon' timestamp='1359471736' post='727032']
Moim zdaniem targ na wileńskiej powinno się zrównać z ziemią bo to wstyd żeby w dzisiejszych czasach w takim miejscu istniała tak szpecąca budowa.[/quote]

Nie ma nic złego bazarku na Wileńskiej. To, że jest zaniedbany nie jest winą architektury, ani architektów. Swoją drogą to dość ładny kompleks.
Pytanie jest jak za 30 lat będą wyglądać dziesiejsze nowe centra handlowe zakładając, że będzie się o nie dbać tak jak dbało się o bazar na ... rozwiń
Avatar
Barbara Ubryk / 29 stycznia 2013 o 18:07
0
Osiedle Słowackiego jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi jakie w Polsce w ogóle wybudowano.To niemy krzyk przerażającej pustki,wręcz klaustrofobiczne uczucie wyobcowania jednostki w ogromie ludziej niemocy.Takie mordercze architektoniczne madejowe łoże do wykańczania wszelkej indywidualności w imię socindustrializmu.Psychosocjotechniczna tortura zabijająca wzszelkie życie w swojej naturalnej pstrokaciźnie,wesołości,radości życia.Nawet przedszkole umieszczono pod ziemią jakby się wstydząc dziecięcej wrzawy,śmiechu i zabawy.Koszmarek.I ten ni w pęć ni w dziewięć kościół w tej dojmujacej pustce też pusty aż dudni.
Osiedle Słowackiego jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi jakie w Polsce w ogóle wybudowano.To niemy krzyk przerażającej pustki,wręcz klaustrofobiczne uczucie wyobcowania jednostki w ogromie ludziej niemocy.Takie mordercze architektoniczne madejowe łoże do wykańczania wszelkej indywidualności w imię socindustrializmu.Psychosocjotechniczna tortura zabijająca wzszelkie życie w swojej naturalnej pstrokaciźnie,wesołości,radości życia.Nawet przedszkole umieszczono pod ziemią jakby się wstydząc dziecięcej wrzawy,śmiechu i zabawy.Kos... rozwiń
Avatar
dominika / 21 stycznia 2014 o 22:09
0


Wychowałem się na osiedlu Słowackiego. Jestem również studentem architektury i autorem pracy nt. Oskara Hansena i Formy Otwartej.

- Czy mogłabym przeczytać Pańską pracę? Jestem zainteresowana przedstawieniem osiedla oczami mieszkańca, który ma świadomość założeń architekta.

Avatar
Jerry / 30 marca 2013 o 15:16
0
Czytając komentarze utwierdzam się w przekonaniu jak trudna do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba jest architektura zaprojektowana przez Zofię i Oskara Hansenów. Użytkownik piszący wiele trudnych słów powinien się wybrać na osiedla wybudowane przez deweloperów w ostatnich latach, to może otrzeźwieje. Tam słychać przerażające wycie pustki. To jak powrót do XIX wieku. Osiedle Słowackiego było nastawione na kreatywność jej mieszkańców, bo na tym polegała idea Forma Otwarta wg której powstał projekt założenia. Ktoś napisał o "Mistrzach Zieleni"... Wyjątkowo szydercze, o pejoratywnym znaczeniu stwierdzenie. Inny użytkownik napisał o niskim standardzie jak na owe czasy. Proszę sobie wyobrazić, że w owych czasach Gomółka nakazał budować wspólne ubikacje i łazienki oraz ciemne kuchnie. Na osiedlu słowackiego nie było o tym mowy! Kolejny komentarz o kościele: Hansen nie ma z tym budynkiem nic wspólnego. Osiedle Hansenów to prawdziwie społeczne osiedle, niepowtarzalne, zaprojektowane dla ludzi, a nie na odwrót.

Wychowałem się na osiedlu Słowackiego. Jestem również studentem architektury i autorem pracy nt. Oskara Hansena i Formy Otwartej.
Czytając komentarze utwierdzam się w przekonaniu jak trudna do zrozumienia dla przeciętnego zjadacza chleba jest architektura zaprojektowana przez Zofię i Oskara Hansenów. Użytkownik piszący wiele trudnych słów powinien się wybrać na osiedla wybudowane przez deweloperów w ostatnich latach, to może otrzeźwieje. Tam słychać przerażające wycie pustki. To jak powrót do XIX wieku. Osiedle Słowackiego było nastawione na kreatywność jej mieszkańców, bo na tym polegała idea Forma Otwarta wg której powstał projekt założenia. Ktoś napisał o "Mist... rozwiń
Avatar
Janina / 10 marca 2013 o 15:31
0
Najgorzej jak ktoś się wypowiada na jakiś temat, na który niewiele wie. Os. Słowackiego to nie jest wielka plyta tylko tzw. rama H. Poczytaj sobie o tym deb***u!
Avatar
Mietek Żulinio / 30 stycznia 2013 o 08:29
0
Arcydzieło, zapiera dech w piersiach
Avatar
Krzysiek / 30 stycznia 2013 o 07:50
0
Budowniczy tego osiedla Kukuryka przewraca się w grobie widząc co zniego zostało
Avatar
Devon / 29 stycznia 2013 o 23:17
0
Osiedle piękne, tak jak pozostałe osiedla LSM na północ od ulicy Zana. Sprawę popsuł wciśnięty w środek osiedla kościół, który zaburzył swoją architekturą całe założenie urbanistyczne. Szkoda też, że standard mieszkań jest poniżej średniej z tamtego okresu.
Avatar
ex-mieszkaniec / 29 stycznia 2013 o 20:35
0
[color=#222222][font=Arial][size=4]Osiedle to jest wyjątkowe tak jak wyjątkowa jest baba z brodą w cyrku. Wielu z głupkowato-wsiową ciekawością chciało by zobaczyć na własne oczy, ale żaden z taką nie chciałby się ożenić. Hansenowie są znani z tych dwóch realizacji i nic więcej. Nikt tego nie chciał naśladować. Teraz jest kilku "piewców" bo oni z wymyślania "zabytków' mają korzyści - żyją na tym. Im bardziej nieużyteczne urzędnicze stanowisko objęli tym głośniej gardłują, żeby wykazać o słuszności jego trwania. [/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=4]To jest koszmarna wielka płyta - bardzo szybko starzejąca się. Każdy człowiek pragnie wolności, swobody i przestrzeni - te osiedle to zwyczajne wcielenie ideologicznego pieprzenia: niby miała być przestrzeń i otwarcie ale takie bloczki to odwracanie kota ogonem - w praktyce wyszło odwrotnie: przygnębiające miejsce: wylęgarnia patologii. Zburzyć ! zderatyzować ! zdezynfekować ! zutylizować ! zaorać ! zapomnieć ![/size][/font][/color]
[color=#222222][font=Arial][size=4]Osiedle to jest wyjątkowe tak jak wyjątkowa jest baba z brodą w cyrku. Wielu z głupkowato-wsiową ciekawością chciało by zobaczyć na własne oczy, ale żaden z taką nie chciałby się ożenić. Hansenowie są znani z tych dwóch realizacji i nic więcej. Nikt tego nie chciał naśladować. Teraz jest kilku "piewców" bo oni z wymyślania "zabytków' mają korzyści - żyją na tym. Im bardziej nieużyteczne urzędnicze stanowisko objęli tym głośniej gardłują, żeby wykazać o słuszności jego trwania. [/size][/fo... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 29 stycznia 2013 o 18:18
0
-----------------NASZ LUBLIN JEST PRZEPIĘKNY NAWET BEZ HANSENÓW-------------------------------- Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa (LSM) posiada w sali historii trofea NAJPIĘKNIEJSZEJ DZIELNICY MIESZKANIOWEJ W POLSCE . Cała Polska z uznaniem patrzyła na, jak ją nazwano DZIELNICĘ W PARKU . Najbardziej zachwycano się osiedlem zielonym im. A.Mickiewicza na którym bloki mieszkalne stały jakby na alejach parkowych . Drugim Osiedlem mieszkaniowym było właśnie osiedle im.Juliusza Słowackiego nazwanym dzisiaj (przez kogo?) "perłą architektury" czy " arcydzieło - najlepsza architektu ra na świecie " (sic?) . Lublinianie obserwujący powstawanie tego " arcydzieła Hansenów" przecierali oczy z wrażenia oraz z przerażeniem patrzyli, iż BETON nawet wkradł się na...balkony czyli w miejsca relaksu domowników (sic?). Hansenowie zaprojektowali obstawienie każdego balkonu płytami betonowymi (sic?) . Ogólny obraz na os. Słowackiego było tragiczne !, jedna wielka masa BETONU !!!. Jaka to "perła architektury" ? . Całe szczęście, że Dyrekcja "LSM" posiada Mistrzów Zieleni i Ci Mistrzowie Zieleni tak zaprojektowali zieleń na os.Słowackiego, że dzisiaj to osiedle zalicza się do piękna Dzielnicy "LSM" . Krytykowane tzw."pawilony handlowe" przy ul.Wileńskiej są poza zasięgiem działania Dyrekcji "LSM" gdyż międzynarodowe prawa wolnego handlu nie może ograniczać praw handlowych, zwłaszcza, że za każde stanowisko handlowe właściciel płaci . Ile pięknych miejsc na świecie jest przez wolny handel bezczeszczone . Ale tylko w Polsce dochodzi do "walk z wolnym handlem" gdyż tylko w Polsce jest brak wiedzy, że nie we wszystkich miejscach może handel prosperować i dawać zarobek Handlarzowi. Dyrekcja "LSM" remontuje , maluje , stara się utrzymać targowisko we właściwym porządku ale Handlarze wyszli z targowiska na pasaże Pawilonów i wszyscy kupujący są z tego handlu zadowoleni . Mieszkańcy byłej najpiękniejszej Dzielnicy w Polsce "LSM" czują się bardzo dobrze ale prosimy tylko o jedno; NIE NAZYWAJCIE OS.SŁOWACKIEGO "PERŁĄ ARCHITEKTURY" bo ta przesadna ocena , przekazywana jest w poczet , jak się wyraża Architekt Oskar Hansen o swojej żonie Zofii Hansen iż jest... WYBITNĄ ARCHITEKTKĄ ... (sic?) SERDECZNE POZDROWIENIA Z OS. JULISZA SŁOWACKIEGO (LSM) .
-----------------NASZ LUBLIN JEST PRZEPIĘKNY NAWET BEZ HANSENÓW-------------------------------- Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa (LSM) posiada w sali historii trofea NAJPIĘKNIEJSZEJ DZIELNICY MIESZKANIOWEJ W POLSCE . Cała Polska z uznaniem patrzyła na, jak ją nazwano DZIELNICĘ W PARKU . Najbardziej zachwycano się osiedlem zielonym im. A.Mickiewicza na którym bloki mieszkalne stały jakby na alejach parkowych . Drugim Osiedlem mieszkaniowym było właśnie osiedle im.Juliusza Słowackiego nazwanym dzisiaj (... rozwiń
Avatar
sfs / 29 stycznia 2013 o 18:18
0
[quote name='Szymon' timestamp='1359471736' post='727032']
Moim zdaniem targ na wileńskiej powinno się zrównać z ziemią bo to wstyd żeby w dzisiejszych czasach w takim miejscu istniała tak szpecąca budowa.[/quote]

Nie ma nic złego bazarku na Wileńskiej. To, że jest zaniedbany nie jest winą architektury, ani architektów. Swoją drogą to dość ładny kompleks.
Pytanie jest jak za 30 lat będą wyglądać dziesiejsze nowe centra handlowe zakładając, że będzie się o nie dbać tak jak dbało się o bazar na Wileńskiej. Prawdopodobnie gorzej.
Tak samo nieciekawie wyglądać będą wszystkie nowe bloki. Dziś są ładne, ale za 30 lat niekoniecznie tak może być
[quote name='Szymon' timestamp='1359471736' post='727032']
Moim zdaniem targ na wileńskiej powinno się zrównać z ziemią bo to wstyd żeby w dzisiejszych czasach w takim miejscu istniała tak szpecąca budowa.[/quote]

Nie ma nic złego bazarku na Wileńskiej. To, że jest zaniedbany nie jest winą architektury, ani architektów. Swoją drogą to dość ładny kompleks.
Pytanie jest jak za 30 lat będą wyglądać dziesiejsze nowe centra handlowe zakładając, że będzie się o nie dbać tak jak dbało się o bazar na ... rozwiń
Avatar
Barbara Ubryk / 29 stycznia 2013 o 18:07
0
Osiedle Słowackiego jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi jakie w Polsce w ogóle wybudowano.To niemy krzyk przerażającej pustki,wręcz klaustrofobiczne uczucie wyobcowania jednostki w ogromie ludziej niemocy.Takie mordercze architektoniczne madejowe łoże do wykańczania wszelkej indywidualności w imię socindustrializmu.Psychosocjotechniczna tortura zabijająca wzszelkie życie w swojej naturalnej pstrokaciźnie,wesołości,radości życia.Nawet przedszkole umieszczono pod ziemią jakby się wstydząc dziecięcej wrzawy,śmiechu i zabawy.Koszmarek.I ten ni w pęć ni w dziewięć kościół w tej dojmujacej pustce też pusty aż dudni.
Osiedle Słowackiego jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi jakie w Polsce w ogóle wybudowano.To niemy krzyk przerażającej pustki,wręcz klaustrofobiczne uczucie wyobcowania jednostki w ogromie ludziej niemocy.Takie mordercze architektoniczne madejowe łoże do wykańczania wszelkej indywidualności w imię socindustrializmu.Psychosocjotechniczna tortura zabijająca wzszelkie życie w swojej naturalnej pstrokaciźnie,wesołości,radości życia.Nawet przedszkole umieszczono pod ziemią jakby się wstydząc dziecięcej wrzawy,śmiechu i zabawy.Kos... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!