Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2002 r.
22:59
Edytuj ten wpis

PAPIEŻ JEST ZNOWU W DOMU

0 0 A A
 (PAP)
(PAP)

Wczoraj dokładnie o 18.19 samolot specjalny z papieżem Janem Pawłem II na pokładzie wylądował na krakowskim lotnisku Balice. Rozpoczęła się dziewiąta pielgrzymka do Polski i 98. od początku pontyfikatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jan Paweł II był wczoraj w doskonałej formie. Żartował i pozdrawiał zgromadzonych. W pewnym momencie przerwał przemówienie i przeprosił, że siedzi podczas gdy inni stoją. Wyjaśnił, że barierka nie pozwala mu wstać.
Głównym motywem pielgrzymki ma być nauczanie o miłosierdziu, bez którego sprawiedliwość jest bezduszna. To swoisty testament, który Ojciec Święty chce zostawić w swojej ojczyźnie - podkreślają watykańscy dostojnicy.
Na lotnisku powitały papieża tysiące pielgrzymów. Przygrywała kapela z Zakopanego. Rzesze wiernych śpiewały "Polska wita Cię”, "Kochamy Cię”.
Jan Paweł II był w wyjątkowo dobrej kondycji. Nie skorzystał z platformy, która miała mu pomóc w wyjściu z samolotu. Po jego opuszczeniu ucałował ziemię spod krakowskich Racławic, która została mu podana w wiklinowym koszu. Od krakowskich dzieci otrzymał bukiet polnych kwiatów.
Ojca Świętego oficjalnie przywitał m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski i kardynał Franciszek Macharski.
- Ta wizyta jest dla nas, Polaków, prawdziwym świętem i wielkim duchowym przeżyciem - mówił prezydent. - Polacy potrzebują wsparcia, potrzebują siły i nadziei, którymi Wasza Świątobliwość z tak wielką konsekwencją i szczodrością od dziesiątek lat nas obdarza - powiedział Kwaśniewski.
Witając papieża, metropolita krakowski ksiądz kardynał Franciszek Macharski powiedział, że to co było prawie niewyobrażalne dokonało się - Ojciec Święty znowu jest z nami i u nas.
"Witam ponownie Polskę i wszystkich moich rodaków” - mówił Jan Paweł II, rozpoczynając swoje przemówienie powitalne. Zaznaczył, że czyni to zawsze ze wzruszeniem i radością, gdy przybywa do Polski.
Już pierwsze słowa Jana Pawła II wywołały entuzjazm wśród zgromadzonych na lotnisku; brawami i okrzykami kwitowano prawie każde zdanie.
- Witam ponownie Polskę i wszystkich moich rodaków. Czynię to z tym samym odczuciem wzruszenia i radości, jakiego doznaję za każdym razem, gdy przybywam do Ojczyzny - powiedział. - Sprawy polskie są zawsze bliskie mojemu sercu - podkreślił Jan Paweł II. Zapewnił, że dzieli duchowo ciężary tych polskich rodzin, które ponoszą niemałe koszty przemian społeczno-gospodarczych.
Około godz. 20 papież przejechał ulicami Krakowa do pałacu arcybiskupów krakowskich. Pozdrawiały go tysiące wiernych.
Ojciec Święty wszystkie cztery dni pielgrzymki spędzi w swym ukochanym Krakowie. Będzie mieszkał, jak zwykle, w Kurii Arcybiskupiej, która przez 14 lat, przed wyjazdem do Rzymu, była jego domem. I jak zwykle przed kurią tysiące młodych ludzi będą czekały, kiedy w oknie stanie ich papież - i znów będzie z nimi rozmawiał.
Miliony przybędą na krakowskie Błonia, gdzie w niedzielę Ojciec Święty odprawi mszę świętą.

Przestańcie się lękać!

"Nie można budować szczęśliwej przyszłości społeczeństwa na ludzkiej biedzie, krzywdzie człowieka na cierpieniu brata” - tymi słowami Jan Paweł II powitał Polskę. "Polacy potrzebują wsparcia, potrzebują siły i nadziei, którymi Wasza Świątobliwość z tak wielką konsekwencją i szczodrością od dziesiątek lat nas obdarza” - mówił prezydent Aleksander Kwaśniewski witając Ojca Świętego na płycie lotniska
w podkrakowskich Balicach.
Podczas swojego powitalnego przemówienia Jan Paweł II powiedział, że duchowo dzieli ciężary losu wielu polskich rodzin, które ponoszą koszty przemian społeczno-gospodarczych. "Pragnę im powiedzieć, że dzielę duchowo ich ciężary i los. Dzielę ich radość i cierpienie, plany i wysiłki zmierzające do zbudowania lepszej przyszłości. Co dnia wspieram ich w dobrych zamiarach gorącą modlitwą” - zapewnił papież. Podkreślił, że im i wszystkim pozostałym rodakom przynosi przesłanie nadziei płynące z Dobrej Nowiny, że Bóg bogaty w miłosierdzie objawia każdego dnia swoją miłość. "To on, zmartwychwstały Chrystus - powiedział papież - mówi dziś do każdego i każdej z was: "Przestań się lękać”.
"Sprawy polskie leżą mi bardzo na sercu. Wiem, jak zmieniła się nasza Ojczyzna od czasu mojej pierwszej wizyty w roku 1979. To jest kolejna pielgrzymka, podczas której mogę obserwować, jak Polacy zagospodarowują odzyskaną wolność. Jestem przekonany, że kraj nasz zmierza odważnie ku nowym horyzontom rozwoju w pokoju i pomyślności” - powiedział Ojciec Święty. Papież przypomniał niezmienne stanowisko Kościoła, że nie można budować szczęśliwej przyszłości społeczeństwa na ludzkiej biedzie i krzywdzie. Dodał, że ludziom kierującym się duchem nauki społecznej Kościoła nie może być obojętny los bezrobotnych i biednych, żyjących bez perspektywy poprawy sytuacji. "Cieszę się, że tak wielu moich rodaków w duchu nauczania społecznego Kościoła włącza się w budowanie wspólnego ojczystego domu na fundamencie sprawiedliwości, miłości i pokoju. Wiem, że wielu krytycznie postrzega i ocenia system, który usiłuje kierować współczesnym światem, system owładnięty materialistyczną wizją człowieka. Kościół zawsze przypomina, że nie można budować szczęśliwej przyszłości społeczeństwa na ludzkiej biedzie, na krzywdzie człowieka, na cierpieniu brata. Ludziom kierującym się duchem nauki społecznej Kościoła, nie może być obojętny los tych, którzy pozostają bez pracy, żyją w coraz większym ubóstwie, bez perspektyw poprawy swojego losu i losu swoich dzieci.”
W końcowej fazie swojego przemówienia na lotnisku w Balicach papież wtrącił w słowa powitania przeprosiny za to, że przemawia na siedząco. "Jeszcze pragnę przeprosić. Prezydent stoi, kardynał stoi, a ja siedzę. Bardzo za to przepraszam, ale muszę przyznać, że stworzono tu pewną barierę, która nie pozwala mi wstać” - powiedział Jan Paweł II. I wskazał na pulpit, który stanowi część fotela, na którym siedział.
Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że do pielgrzymki dochodzi, kiedy Polakom potrzeba odrodzenia wiary i ducha, który pomoże im pokonać piętrzące się trudności i poprowadzi do następnych osiągnięć. Kwaśniewski powiedział, że pielgrzymka jest wielkim świętem dla wszystkich mieszkańców Polski. Podkreślił także, że Jan Paweł II jest autorytetem moralnym zarówno dla wierzących jak i dla niewierzących. "W Polsce padają trudne pytania o sens transformacji ustrojowej, o to czy warte były poświęcenia. Dlatego - jak powiedział prezydent - Polacy potrzebują wsparcia, siły i nadziei, którymi papież ze szczodrością ich obdarza”.
Prezydent nawiązał także do kwestii integracji europejskiej, mówiąc, że Polska nigdy nie miała takiej jak obecnie szansy, by stanąć za europejskim sterem. "Polska chce takiej Europy, jakiej pragnie papież: sprawiedliwej, opartej na trwałym fundamencie tysięcy lat chrześcijańskich wartości” - podkreślił Aleksander Kwaśniewski.
Papież o godz. 20.30 przybył do rezydencji arcybiskupów krakowskich, w której spędzi noc. Jana Pawła II przywitało kilka tys. ludzi, z chorągiewkami, krzyczących "Witaj w domu!”.
"Bardzo dziękuję panu prezydentowi za słowa powitania. Dziękuję też mojemu następcy krakowskiemu za jego słowa wypowiedziane w imieniu, jakże mi bliskiej metropolii krakowskiej. Przybywam tym razem do Krakowa, ale swoim sercem obejmuję całą Polskę” - mówił Jan Paweł II. (tw, pap)

Oczekiwania i nadzieje

Premier Leszek Miller spodziewa się w homiliach Jana Pawła II, wygłaszanych w czasie pielgrzymki do Polski, nawiązania do procesu jednoczenia Europy. "Myślę, że tym razem papież coś powie na temat jednoczącej się Europy i Unii Europejskiej, jako że miesiące, które przed nami, to finał negocjacji europejskich i przed nami ostateczna decyzja o rozszerzaniu Unii Europejskiej” - powiedział premier.
Biskup Tadeusz Pieronek uważa, że papież Jan Paweł II przyjedzie do Polaków, by zwrócić ich ku Bogu oraz dodać trochę otuchy i nadziei - uważa. "Może wreszcie Polacy zrozumieją, że Ojciec Święty przyjeżdża dla nich, żeby ich ku Bogu zwrócić oraz dodać im trochę otuchy i nadziei, by ludzie nie narzekali, że jest coraz to gorzej, bo wcale tak źle nie jest” - powiedział biskup.
Krzysztof Janik, minister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że nie oczekuje po papieskiej pielgrzymce "doraźnych pożytków politycznych, ale żebyśmy stali się trochę lepsi. To wystarczy” - zapewniał minister.
Tomasz Nałęcz (UP) oczekuje po wizycie w Polsce Ojca Świętego "uniesienia serc”. "Jest bowiem dzisiaj w Polsce wiele zwątpienia, przekonania o beznadziejności. Myślę, że nauczanie papieskie na pewno będzie dostarczało jakichś drogowskazów, które mogą się łączyć z nadzieją.
Marszałek Senatu Longin Pastusiak liczy, że przesłaniem wizyty papieża w Polsce będzie tolerancja, dzięki czemu poprawi się jakość naszej kultury politycznej. Byłoby też pożądane, by papież odniósł się do integracji
z UE - uważa.
Andrzej Lepper ma nadzieję, że Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki w Polsce powie "prawdę” na temat globalizacji
i sytuacji w Polsce. Według Leppera, prawda ta polega na tym, że "tylko jednostki się bogacą”.
Wiceszef klubu LPR Roman Giertych cieszy się, że prezydent wziął udział w papieskiej mszy na krakowskich Błoniach i liczy na to, że Aleksander Kwaśniewski "się nawróci” i zawetuje ewentualną ustawę dopuszczającą aborcję.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie 0 0

W poniedziałek o godz. 18 w Ratuszu Fundacja Wolności organizuje spotkanie z Szymonem Osowskim, prezesem Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
film

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem 0 0

Stowarzyszenie Wspólny Świat rozpoczyna kampanię informacyjną na rzecz pozyskania 1 proc. podatku. W spocie zachęca do tego aktor Krystian Wieczorek.

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka
1 lutego 2019, 18:00

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka 0 0

W piątek, 1 lutego o godz. 18 podróżniczka Magda Jończyk opowie w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) o wędrówkach po Himalajach.

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu
Alarm 24

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu 2 2

Anonimowy informator zawiadomił urzędników o serii wyjazdów służbowych prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Najdroższy wyjazd za który płacili podatnicy miał kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W Izbicy eksperyment wypalił

W Izbicy eksperyment wypalił 1 1

W klubie z Izbicy już od kilku lat starają się grać swoimi zawodnikami. Efekt? Zdobywająca ligowe doświadczenie zdolna młodzież wsparta rutyniarzami odbierała punkty faworytom

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem 0 0

Do wypadku doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim.

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym
25 stycznia 2019, 17:00

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza na charytatywny, karnawałowy koncert The Carnival Show!, który zostanie zorganizowany 25 stycznia o godz. 17 w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin
7 lutego 2019, 18:00

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 7 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) wyświetlony zostanie film "Długi tydzień w Parkman".

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka 0 0

Aby pokonać zainstalowane na przejściu granicznym zapory, trzeba by czołgu. Jest ich siedem i mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi 5 3

Policja zatrzymała w Nałęczowie Rosjanina Romana K. Jest podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel bronią i materiałami wybuchowymi, wymuszenia oraz sprzedaż środków odurzających

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim 0 0

Azoty Puławy zajęły drugie miejsce w rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim międzynarodowym turnieju towarzyskim

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem 3 0

Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą w Sitańcu koło Zamościa. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na trasie pomiędzy Zamościem a Krasnymstawem

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości"

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości" 88 48

W poniedziałek o godz. 19.30 w kilku miastach Polski, w tym także w Lublinie odbędą się protesty przed siedzibami ośrodków Telewizji Polskiej.

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą 0 2

17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymano ją w okolicach dworca PKP

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni?

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni? 0 0

Co najmniej milion złotych – tyle mają mieć do wykorzystania mieszkańcy Świdnika w ramach budżetu obywatelskiego. Autor odrzuconego projektu będzie mógł się też odwołać. Uchwałę w tej sprawie radni podejmą na najbliższym posiedzeniu - 24 stycznia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.