Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 maja 2011 r.
9:04
Edytuj ten wpis

Pikieta Solidarności w Lublinie (relacja)

Autor: Zdjęcie autora (rp) (pab)
0 29 A A
Związkowcy z "Solidarności" idą w kierunku Urzędu Wojewódzkiego (Bartłomiej Żurawski / MoDO)
Związkowcy z \"Solidarności\" idą w kierunku Urzędu Wojewódzkiego (Bartłomiej Żurawski / MoDO)

We wszystkich miastach wojewódzkich, w tym i Lublinie manifestacje organizuje dziś NSZZ "Solidarność".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Relacja odbywa się na bieżąco - wciśnij F5, żeby odświeżyć stronę


15:30 Okazało się, że wojewody, ani wicewojewody nie było dzisiaj w urzędzie. Kiedy związkowcy się o tym dowiedzieli, pojawiły się okrzyki: "Hańba!". Ostatecznie postulaty od działaczy przyjął dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego. Działacze powoli się rozchodzą.

14:50 Trwają przemówienia przed Urzędem Wojewódzkim. Zdzisław Denysiuk, szef chełmskiej Solidarności: - Nie możemy ustępować, musimy walczyć, żebyśmy mogli zmienić Polskę. Musimy być razem i wspierać się.

Po zakończeniu przemówienia Denysiuk poprosił o chwilę milczenia, "aby to milczenie usłyszeli rządzący".

Związkowcy zbierają też podpisy pod petycją do rządu. Domagają się czasowego obniżenia podatku akcyzowego na paliwo, skierowania dodatkowych środków na walkę z bezrobociem, podwyższenia wysokości dochodu upoważniającego do ubiegania się o świadczenia z pomocy społecznej oraz ich wzrostu i podwyższenia płacy minimalnej do wartości 50 proc. średniej krajowej.

Solidarność uważa, że spełnienie tych postulatów daje szansę zahamowania pogłębiającej się biedy i rozwarstwienia społecznego.

14:25Uczestnicy pikiety doszli do Urzędu Wojewódzkiego. W sumie pod urzędem jest ok. 700 osób. Wykrzykują hasła takie jak: "Polityka wasza, bieda nasza” "Stop bezrobociu, stop biedzie”.

14:10 Uczestnicy pikiety weszli właśnie na jezdnię przy ul. Krakowskie Przedmieście w okolicach Sezamu.

13:50 Związkowcy wyruszyli właśnie przez deptak w kierunku Urzędu Wojewódzkiego. Wcześniej uczestników pikiety przywitał przewodniczący Marian Król: - Przyszliśmy protestować, żeby zwrócić uwagę, na to, że niełatwo nam się żyje. Decyzje rządu nie służą polepszeniu sytuacji zwykłych ludzi - powiedział.

13.40 Pikieta jeszcze nie wyszła z pl. Łokietka. Działacze czekają na spóźnionych kolegów. Przed chwilą do Lublina dotarł autokar z Zamościa.

13.10 Na pl. Łokietka jest ok. 200-300 osób. Do Lublina przyjechali m.in. związkowcy z Zakładów Azotowych "Puławy", kopalni w Bogdance, i Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku. Działacze mają ze sobą flagi i gwizdki. Z głośników słychać piosenki Jacka Kaczmarskiego. Wkrótce wyruszą w stronę Urzędu Wojewódzkiego.
W Lublinie uczestnicy akcji zbiorą się o godz. 13 na Placu Łokietka skąd wyruszą pod Urząd Wojewódzki. Przejdą prawym pasem jezdni na ul. Krakowskie Przedmieście, dalej ul. Ewangelicką aż do Spokojnej. Tam o godz. 14 rozpocznie się pikieta, podczas której wręczą swoje postulaty wojewodzie Genowefie Tokarskiej.

- Nie prowadzimy szacunków ile osób weźmie udział w pikiecie. Ale do Lublina na pewno przyjadą działacze z terenu - zapowiada Cezary Czarnocki z NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego. - Podczas przemarszu pod Urząd Wojewódzki będziemy starali się jak najmniej utrudniać ruch na ulicach Lublina.

NSZZ "Solidarność” będzie się domagać m.in. czasowego obniżenia podatku akcyzowego na paliwo, skierowania dodatkowych środków na walkę z bezrobociem i wzrostu płacy minimalnej (z ok. 1386 zł do ok. 1700 zł brutto). Związkowcy przedstawią też postulaty regionalne.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
crx / 26 maja 2011 o 10:48
0
I po krzyku!Związkowcy do kasy,a gawiedź do roboty.....i tak aż do samego końca .....!!!
Avatar
rool / 25 maja 2011 o 20:53
0
Wielu z tych protestujących "działaczy" popierało i popiera nadal ten rząd. Protest zorganizowali by czymś zająć doły związkowe które zaczynają czuć, że etatowi związkowcy dmuchają ich w d....
hipokryzja na całego.
Avatar
Gość1 / 25 maja 2011 o 20:22
0
[quote name='Gość' timestamp='1306344440' post='482352']
DARMOZJADY
[/quote]
Wreście ktoś napisał prawdę.Jedno słowo a jakie trafne.
Avatar
Gość / 25 maja 2011 o 19:27
0
DARMOZJADY
Avatar
ks.ADAM / 25 maja 2011 o 18:48
0
ZOMO wróć i pogoń to oszołomstwo !
Avatar
Opcja Społeczna / 25 maja 2011 o 17:32
0
Same likwidacje : ten Mozelewski też pewnie był tajnym
współpracownikiem SB komuny , aby komuna skradła to wszystko.
Ostatnia akcja komuny to cukrownia Łapy i inne ZNTK wszystko pod zachód.
zachód ma kryzys i zrobił tu zbyt a polikwidował sobie konkurencję.
Wałesa agent SB człowiek nie umiejący mówić, i dwaj Żyd Stolcman i jego agent wałęsa startują na prezydenta , debata TV
kogo wybierasz, szefa zla czy jego pionka?
DEMONSTRACJA POWINNA WYGLADAC W STYLU LEPPERA ALBO BIN LADENA .
JAHWA CHCE WYLUDNIC Polske kraj bogaty , dogodnie położony do robienia interesów miedzy wschodem a zachodem pomagają mu w tym Niemcy.

Żydowskie rządy ograbiły Polske i Polaków do cna.
w końcu zabroniły przepisami sanepidu w ogóle rozwoju gospodarki kraju i systemem certyfikatów sprzedaży pieczątek.
W końcu zabito Kaczyńskiego bo miałby większe szanse na prezydenta i wsadzono Żyda na prezydenta , była i inna propozycja Jola Kwaśniewska(KONTY) także Żydówka.

Od tego zacznijmy.
Handel zagraniczny zanim coś postawi to bada teren , lokalizację i tz. konkurencję.
A Galerie i hipermarkety są już w każdej dzielnicy spalnej miasta.
Najbardziej właśnie galeriom i hipermarketom już istniejącym zależało na likwidacji bazaru.
Wystarczy spojrzeć na warzywa w hipermarketach na kraj: Hiszpania, Holandia, Niemcy.
Oni maja przeliczniki ile jakich obiektów i gdzie na ile ludzi możne być
szpiegują nas od lat zachodnie koncerny.
Ich efekty pracy to Biruna, Sierzana,Fasty i wiele innych zakładów zamkniętych.
Nie spodziewałem się ze w chwili bezrobocia ,ostrej walki o rynek Urzad Miasta
pozbawi Białostoczan pracy.
Ale spokojnie Białostoczanie pozbawią pracy i komunistów z Urzędu Miasta.
Sam,a likwidacja Bazaru Jurowiecka jest dla każdej galerii warta miliony w porównaniu z tym żeby na środek miasta całe miasto puścić i pozwolić jemu handlować.
O tym wiedzą menadżerowie.

całą tę politykę robi zachodni biznes a polski biznes czeka aż go zarżną zamiast mieć swoje partie bo JAHWA z PO-Unia Wolności-PZPR-KOR-SB-UB-NKWD ściągnęła na Polskę koncerny
JUż powstał obiekt handlowy pierwszy BAZAR W POLSCE 'WŁÓKNIARZ'
który zbankrutował.
Handel polega na tym tam że nie ma klijentów a płacą kupcy administratorowi bazaru i tylk on zarabia.
Same likwidacje : ten Mozelewski też pewnie był tajnym
współpracownikiem SB komuny , aby komuna skradła to wszystko.
Ostatnia akcja komuny to cukrownia Łapy i inne ZNTK wszystko pod zachód.
zachód ma kryzys i zrobił tu zbyt a polikwidował sobie konkurencję.
Wałesa agent SB człowiek nie umiejący mówić, i dwaj Żyd Stolcman i jego agent wałęsa startują na prezydenta , debata TV
kogo wybierasz, szefa zla czy jego pionka?
DEMONSTRACJA POWINNA WYGLADAC W STYLU LEPPERA ALBO BIN LADENA .rozwiń
Avatar
adam / 25 maja 2011 o 17:21
0
wolne maja dzisiaj roszczeniowcy ? w wiekszosci zakaladow oglym okiem widac przerost zatrudnienia ! co to za postuaty deb***e
Avatar
crx / 25 maja 2011 o 17:13
0
A było likwidować ZOMO?!Przydałoby się jak ulał.Jednak i pikietujący i rzadzący mają ten tzw."kraj" w dalekim poważaniu.Tylko gawiedź jeszcze się łudzi ,bo to taka jej przypadłość!!!!!!!!!!!!!
Avatar
byly robotnik / 25 maja 2011 o 15:34
0
[quote name='Don' timestamp='1306323483' post='482261']
bydlowi Pelowcow- bydłowi?
narodowe dobro zniszczyli - powiało Gomułką
teras - ortografii to w stodole uczyli?
trzeba na ulice robotnikow i chlopow wyprowadzac - z czerwonym sztandarem na czele! Niech żyje Lenin!
pogonim - żebyście się nie "zesralim w gacie"
wrogie ojczyznie sily wsteczne - propaganda jak za ciemnego stalinizmu
zabili nam prezydeta - to sobie go wykop z Wawelu i postaw w przedpokoju jak taki zajebisty był
odebrali chleb - spoko, "upiokoł Ci następny"
znuw- stray... kup sobie słownik. Albo mózg.
trzeba na barykady polske ratowac - widzi ktoś tu jakiś sens logiczny zdania?
my odbudujemy ojczyzne na nowo- znowu wieje PRLem
co robotnik i polski chlop pozyskaja dla skarbu panstwa naszego - ups, again!
kapitalisci zawlaszczency- "Wróg cie kusi coca-colą!"

Ogólnie to mało co się nie posrałem ze śmiechu Człowieku, załóż kabaret, byłbyś dobry

http://www.youtube.com/watch?v=T39mgPUEKBc
[/quote]
[quote name='Don' timestamp='1306323483' post='482261']
bydlowi Pelowcow- bydłowi?
narodowe dobro zniszczyli - powiało Gomułką
teras - ortografii to w stodole uczyli?
trzeba na ulice robotnikow i chlopow wyprowadzac - z czerwonym sztandarem na czele! Niech żyje Lenin!
pogonim - żebyście się nie "zesralim w gacie"
wrogie ojczyznie sily wsteczne - propaganda jak ... rozwiń
Avatar
AFR / 25 maja 2011 o 15:22
0
nuda brak palonych opon i wybijania szyb nawet nie wychedozyli zadnej sluzki
Avatar
crx / 26 maja 2011 o 10:48
0
I po krzyku!Związkowcy do kasy,a gawiedź do roboty.....i tak aż do samego końca .....!!!
Avatar
rool / 25 maja 2011 o 20:53
0
Wielu z tych protestujących "działaczy" popierało i popiera nadal ten rząd. Protest zorganizowali by czymś zająć doły związkowe które zaczynają czuć, że etatowi związkowcy dmuchają ich w d....
hipokryzja na całego.
Avatar
Gość1 / 25 maja 2011 o 20:22
0
[quote name='Gość' timestamp='1306344440' post='482352']
DARMOZJADY
[/quote]
Wreście ktoś napisał prawdę.Jedno słowo a jakie trafne.
Avatar
Gość / 25 maja 2011 o 19:27
0
DARMOZJADY
Avatar
ks.ADAM / 25 maja 2011 o 18:48
0
ZOMO wróć i pogoń to oszołomstwo !
Avatar
Opcja Społeczna / 25 maja 2011 o 17:32
0
Same likwidacje : ten Mozelewski też pewnie był tajnym
współpracownikiem SB komuny , aby komuna skradła to wszystko.
Ostatnia akcja komuny to cukrownia Łapy i inne ZNTK wszystko pod zachód.
zachód ma kryzys i zrobił tu zbyt a polikwidował sobie konkurencję.
Wałesa agent SB człowiek nie umiejący mówić, i dwaj Żyd Stolcman i jego agent wałęsa startują na prezydenta , debata TV
kogo wybierasz, szefa zla czy jego pionka?
DEMONSTRACJA POWINNA WYGLADAC W STYLU LEPPERA ALBO BIN LADENA .
JAHWA CHCE WYLUDNIC Polske kraj bogaty , dogodnie położony do robienia interesów miedzy wschodem a zachodem pomagają mu w tym Niemcy.

Żydowskie rządy ograbiły Polske i Polaków do cna.
w końcu zabroniły przepisami sanepidu w ogóle rozwoju gospodarki kraju i systemem certyfikatów sprzedaży pieczątek.
W końcu zabito Kaczyńskiego bo miałby większe szanse na prezydenta i wsadzono Żyda na prezydenta , była i inna propozycja Jola Kwaśniewska(KONTY) także Żydówka.

Od tego zacznijmy.
Handel zagraniczny zanim coś postawi to bada teren , lokalizację i tz. konkurencję.
A Galerie i hipermarkety są już w każdej dzielnicy spalnej miasta.
Najbardziej właśnie galeriom i hipermarketom już istniejącym zależało na likwidacji bazaru.
Wystarczy spojrzeć na warzywa w hipermarketach na kraj: Hiszpania, Holandia, Niemcy.
Oni maja przeliczniki ile jakich obiektów i gdzie na ile ludzi możne być
szpiegują nas od lat zachodnie koncerny.
Ich efekty pracy to Biruna, Sierzana,Fasty i wiele innych zakładów zamkniętych.
Nie spodziewałem się ze w chwili bezrobocia ,ostrej walki o rynek Urzad Miasta
pozbawi Białostoczan pracy.
Ale spokojnie Białostoczanie pozbawią pracy i komunistów z Urzędu Miasta.
Sam,a likwidacja Bazaru Jurowiecka jest dla każdej galerii warta miliony w porównaniu z tym żeby na środek miasta całe miasto puścić i pozwolić jemu handlować.
O tym wiedzą menadżerowie.

całą tę politykę robi zachodni biznes a polski biznes czeka aż go zarżną zamiast mieć swoje partie bo JAHWA z PO-Unia Wolności-PZPR-KOR-SB-UB-NKWD ściągnęła na Polskę koncerny
JUż powstał obiekt handlowy pierwszy BAZAR W POLSCE 'WŁÓKNIARZ'
który zbankrutował.
Handel polega na tym tam że nie ma klijentów a płacą kupcy administratorowi bazaru i tylk on zarabia.
Same likwidacje : ten Mozelewski też pewnie był tajnym
współpracownikiem SB komuny , aby komuna skradła to wszystko.
Ostatnia akcja komuny to cukrownia Łapy i inne ZNTK wszystko pod zachód.
zachód ma kryzys i zrobił tu zbyt a polikwidował sobie konkurencję.
Wałesa agent SB człowiek nie umiejący mówić, i dwaj Żyd Stolcman i jego agent wałęsa startują na prezydenta , debata TV
kogo wybierasz, szefa zla czy jego pionka?
DEMONSTRACJA POWINNA WYGLADAC W STYLU LEPPERA ALBO BIN LADENA .rozwiń
Avatar
adam / 25 maja 2011 o 17:21
0
wolne maja dzisiaj roszczeniowcy ? w wiekszosci zakaladow oglym okiem widac przerost zatrudnienia ! co to za postuaty deb***e
Avatar
crx / 25 maja 2011 o 17:13
0
A było likwidować ZOMO?!Przydałoby się jak ulał.Jednak i pikietujący i rzadzący mają ten tzw."kraj" w dalekim poważaniu.Tylko gawiedź jeszcze się łudzi ,bo to taka jej przypadłość!!!!!!!!!!!!!
Avatar
byly robotnik / 25 maja 2011 o 15:34
0
[quote name='Don' timestamp='1306323483' post='482261']
bydlowi Pelowcow- bydłowi?
narodowe dobro zniszczyli - powiało Gomułką
teras - ortografii to w stodole uczyli?
trzeba na ulice robotnikow i chlopow wyprowadzac - z czerwonym sztandarem na czele! Niech żyje Lenin!
pogonim - żebyście się nie "zesralim w gacie"
wrogie ojczyznie sily wsteczne - propaganda jak za ciemnego stalinizmu
zabili nam prezydeta - to sobie go wykop z Wawelu i postaw w przedpokoju jak taki zajebisty był
odebrali chleb - spoko, "upiokoł Ci następny"
znuw- stray... kup sobie słownik. Albo mózg.
trzeba na barykady polske ratowac - widzi ktoś tu jakiś sens logiczny zdania?
my odbudujemy ojczyzne na nowo- znowu wieje PRLem
co robotnik i polski chlop pozyskaja dla skarbu panstwa naszego - ups, again!
kapitalisci zawlaszczency- "Wróg cie kusi coca-colą!"

Ogólnie to mało co się nie posrałem ze śmiechu Człowieku, załóż kabaret, byłbyś dobry

http://www.youtube.com/watch?v=T39mgPUEKBc
[/quote]
[quote name='Don' timestamp='1306323483' post='482261']
bydlowi Pelowcow- bydłowi?
narodowe dobro zniszczyli - powiało Gomułką
teras - ortografii to w stodole uczyli?
trzeba na ulice robotnikow i chlopow wyprowadzac - z czerwonym sztandarem na czele! Niech żyje Lenin!
pogonim - żebyście się nie "zesralim w gacie"
wrogie ojczyznie sily wsteczne - propaganda jak ... rozwiń
Avatar
AFR / 25 maja 2011 o 15:22
0
nuda brak palonych opon i wybijania szyb nawet nie wychedozyli zadnej sluzki
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 0 0

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 9 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.