Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2011 r.
18:10
Edytuj ten wpis

PiS chce w śródmieściu placu o. Alberta Krąpca

Autor: Zdjęcie autora drs
0 28 A A
O. Albert Krąpiec zmarł w 2008 roku. (archiwum)
O. Albert Krąpiec zmarł w 2008 roku. (archiwum)

Nadania imienia o. Alberta Krąpca placowi przy Lubelskim Towarzystwie Naukowym chcą radni PiS. Złożyli już stosowny projekt uchwały. Głosowanie odbędzie się prawdopodobnie 30 czerwca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wcześniej PiS chciał nadać imię o. Krąpca placowi przed Teatrem Andersena, nie zgodził się jednak na to właściciel gruntu. – Znaleźliśmy alternatywną, równie prestiżową lokalizację – pisze na swoim blogu Marcin Nowak, radny PiS. Imię Krąpca otrzymać ma placyk przy Lubelskim Towarzystwie Naukowym koło pl. Litewskiego.

To nie pierwsza propozycja nazwy dla tego placu, wcześniej mowa była m.in. o tym, by jego patronami byli Lech i Maria Kaczyńscy lub Zbigniew Hołda.

O. Albert Krąpiec żył w latach 1921–2008, był filozofem i wieloletnim rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zizi / 14 czerwca 2011 o 23:34
0
Niech będzie teraz Albert Krąpiec, za Parę lat zmieni się na Św.Zenobię,był już plac Dzierżyńskiego ,Lenina tęż zmienili.A skoro musi być kościelnie to nie mógłby być Pl.Abp. Juliusza Paetza?
Avatar
AL / 14 czerwca 2011 o 22:36
0
Oj biedny ty jesteś Don, biedny. Ale, ponieważ nie agresywny, ani wulgarny to postanowiłem ci odpowiedzieć i wykazać jak bardzo się mylisz. Ale piszę raz ostatni - dalszego ciągu nie będzie. Piszesz, że studiujesz prawo; nie wróżę ci jednak sukcesów z dwóch powodów. Pierwszy to taki, ze nie dbasz o dyscyplinę słowa i nie umiesz dyskutować, co dla prawnika jest sprawą dużej wagi. Dyskusja polega na tym, że niezgadzający się z argumentami przedmówcy punktuje je - tak jak ja, a nie stosuje wrzutek i nie kieruje dyskusji w bok jak ty. 1. Napisałeś, ze placyk zostanie nazwany "wbrew" opinii mieszkańców Lublina i to napisałeś wołami. Z łatwościa udowodniłem ci, ze prawisz bzdety bo: badań, ani ty ani nikt nie prowadził, sondaży na ten temat też nie,to po pierwsze, a po drugie mieszkańcy wybrali PiS, co wskazuje skład RM, więc "wbrew" jest nadużyciem. Ty zamiast położyć uszy po sobie - wybierasz dyskusje w stylu, że to właściwie była równowaga bo PiS ma 16 radnych (na 31) itd. Przecież to typowa wrzutka, gadka nie na temat. 2. Robisz z Macierewicza wariata. Ja ci tylko przypomniałem jego zyciorys i napisałem, ze odwagi i patriotyzmu mógłbyś się uczyć od niego. I jeszcze, o rozwiązaniu, tak patologicznej służby jaką były WSI, czyli goście jeszcze z Inf. Wojsk. kształceni w Moskwie. Służby wojskowe nie przeszły żadnej weryfikacji, a SB przestała istnieć. Ty natomiast zaczynasz chrzanić nt. Afganistanu, ani słowem nie nie ustosunkowując się do meritum sprawy a ono jest takie, ze jest kiepsko, jeżeli wychowankowie moskiewskich szkół służa w WP. Zresztą ten Afganistan to jest gadka gazetowa w stylu rzekomej kłótni gen. Błasika z pilotem. Media zachłystują się czymś - a potem temat znika. 3. Twierdzenie o policyjnym pańswie PiS-u jest taką samą bujdą medialną sterowaną przez peło jak "sprawa" Błasika.Co, do komisji Kalisza, to radzę zaczekać; powtórzę to co napisałem wcześniej; prokuratura umarza każdą sprawę w tym także rzekome naciski PiSu ws. śmierci p. Blidy. Państwo peło różni się tym od pisu, ze teraz każdą aferę zamiata się pod dywan: np. afery hazardowej na ma i nigdy nie było; stocznie rozwaliły się same, ot tak sobie; ABW wchodzi do studenta, który kpi z PO; takze i kibice sa represjonowani z tego powodu i dalej w tym stylu. I drugi powód niewróżący ci sukcesu; otóż jeżeli w rodzinie nie masz prawnika np. tatusia adwokata - nigdy nie zrobisz kariery, ba nie dostaniez się do adwokatury czy in. zawodów prawniczych. Są one dla swoich. Podobnie jak administracja i szkolnictwo.Był taki jeden nazwiskiem Ziobro, który chciał otworzyć zawody prawnicze dla chętnych - zapytaj znajomych prawników jak to się skończyło. I na koniec. Zacznij samodzielnie myśleć nie ładuj do łba sieczki medialnej; czego ci życzę. Koniec.
Oj biedny ty jesteś Don, biedny. Ale, ponieważ nie agresywny, ani wulgarny to postanowiłem ci odpowiedzieć i wykazać jak bardzo się mylisz. Ale piszę raz ostatni - dalszego ciągu nie będzie. Piszesz, że studiujesz prawo; nie wróżę ci jednak sukcesów z dwóch powodów. Pierwszy to taki, ze nie dbasz o dyscyplinę słowa i nie umiesz dyskutować, co dla prawnika jest sprawą dużej wagi. Dyskusja polega na tym, że niezgadzający się z argumentami przedmówcy punktuje je - tak jak ja, a nie stosuje wrzutek i nie kieruje dyskusji w bok jak ty. 1. Napisa... rozwiń
Avatar
Don / 14 czerwca 2011 o 02:13
0
@ "Al"
3. Piszesz o państwie policyjnym w wykonaniu PiS. Nie będę z tobą polemizował w tej sprawie; ale w sejmie są 2 komisje, które szukają czegoś na PiS - juz cztery lata. Jest oczywiście p. Pitera. I, co znaleźli? G...o.


Zaspokoję Twoją ciekawość, jak podaje radio TOK FM (źródło - Wirtualna Polska):


Wiadomości dnia


Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - taki wniosek ma zawierać raport końcowy sejmowej komisji śledczej badającej śmierć Barbary Blidy - dowiedziało się nieoficjalnie radio TOK FM.

We wtorek swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentuje przewodniczący komisji Ryszard Kalisz. Potem będą dwa tygodnie na zdania odrębne pozostałych członków.

Pytana przez TOK FM Danuta Pietraszewska (PO) potwierdza, że w raporcie końcowym znajdą się wnioski o Trybunał Stanu, jednak nie zdradza, kogo będą dotyczyć. Przyznaje jednak, że "Ziobro na równi z Jarosławem Kaczyńskim wypaczyli funkcjonujący wówczas aparat sprawiedliwości".

Jak ustaliło radio, spora część raportu będzie poświęcona Zbigniewowi Ziobrze i zarządzeniu premiera Jarosława Kaczyńskiego o powołaniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania, na którego czele stanął właśnie ówczesny minister sprawiedliwości.

Ziobro będąc przewodniczącym zespołu, miał szeroki zakres uprawnień oraz obowiązek informowania na bieżąco o wszystkim premiera Kaczyńskiego. Według pierwszych tez raportu, takie podporządkowanie ministrowi sprawiedliwości stanowiło złamanie ustawy o działach administracji rządowej.

Członek komisji Tadeusz Sławecki z PSL przyznaje, że jest "sporo przesłanek, szczególnie jeżeli chodzi o pana Ziobro, które naruszały kwestie konstytucyjne". Według radia TOK FM, wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego ministra sprawiedliwości i byłego premiera, znajdą się w raporcie Kalisza.

Sejmowa komisja śledcza badająca śmierć byłej posłanki Barbary Blidy została powołana w grudniu 2007 roku. Oprócz zbadania i wyjaśnienia okoliczności tragedii, miała za zadanie zbadać legalność i zgodność z obowiązującymi procedurami czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ustalić zakres odpowiedzialności osób, których zadaniem było przygotowanie i zapewnienie właściwego przebiegu operacji ABW oraz zbadać legalność działań prokuratury w postępowaniu zmierzającym do przedstawienia zarzutów byłej posłance SLD.

Barbara Blida - była minister budownictwa i była posłanka SLD - zastrzeliła się 25 kwietnia 2007 r., kiedy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom w Siemianowicach Śląskich i zatrzymać ją na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Miał jej zostać przedstawiony zarzut w śledztwie dotyczącym tzw. afery węglowej.

Czyli jak pisałem wcześniej


Zaspokoję Twoją ciekawość, jak podaje radio TOK FM (źródło - Wirtualna Polska):


Wiadomości dnia


Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - taki wniosek ma zawierać raport końcowy sejmowej komisji śledczej badającej śmierć Barbary Blidy - dowiedziało się nieoficjalnie radio TOK FM.

We wtorek swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentuje przewodniczący komisji Ryszard Kalisz. Potem będą dwa tygodnie na zdania odrębne pozostałych ... rozwiń
Avatar
Don / 13 czerwca 2011 o 23:15
0
[quote name='al' timestamp='1307991940' post='489211']
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził badania. Przypominam ci, ze w Lublinie wybory do RM wygrał PiS i to zdecydowanie. Więc dlaczego bezczelnie dużymi literami wypisujesz oczywiste bzdety. 2. Macierewicz. To facet, od którego możesz uczyć się patriotyzmu, odwagi i jeszcze wielu innych rzeczy o których nie masz pojęcia, bo cię w domu, ani w szkole, ani nigdzie nie nauczyli szacunku do ludzi. M. był w opozycji od 1968 r., był w KOR, był więxniem politycznym wPRL- słowem piękny życiorys. W III RP nie dorobił się tak jak sen. Misiak i in. Odnośnie WSI to razi cię, ze rozwalił tą instytucję (wykonując zresztą uchwałę Sejmu), a nie razi cie to, ze tam byli ludzie jeszcze z Informacji Wojskowej, że było to państwo w państwie; nie raziło cię to, że tych wojskowych SB-eków nie powinno w ogóle tam być. W III RP. 3. Piszesz o państwie policyjnym w wykonaniu PiS. Nie będę z tobą polemizował w tej sprawie; ale w sejmie są 2 komisje, które szukają czegoś na PiS - juz cztery lata. Jest oczywiście p. Pitera. I, co znaleźli? G...o. 4. Ws zasług prez. Kaczyńskiego dla Lublina była dyskusja na tym forum zajrzyj sobie. To tyle, bo dalej mi się nie chce pisać, bo i nie ma dla kogo. Nie jesteś partnerem do dyskusji, tylko człowiekiem bełkotliwie przedstawiającym pierdoły jako prawdy objawione. Radzę, zupełnie bezinteresownie, lecz zyczliwie byś umeblował sobie łeb; zaczął czytać, może myśleć (to chyba mało prawdopodobne), rozmawiać z ludźmi. Masz 25 lat (tak piszesz)- wszystko przed toba, ale jeżeli będziesz myślał gazetowo, schematycznie innymi słowy będziesz łykał obietnice peło - będziesz biedny. I, jeszcze jedna bezinteresowna rada. Zajrzyj do programu PiS-u, zwłaszcza tym adresowanym do młodych. Znajdziesz tam, czego szukasz.
[/quote]

1. Po pierwsze – tak, PiS wygrał wybory do RM, ale czy zdecydowanie to już polemizowałbym z Tobą; Rada ma obecnie 31 radnych – 16 z PiS, 14 z PO i jednego z SLD, co daje tylko nieznaczną przewagę PiSu nad PO w Ratuszu. Głosy lublinian rozłożyły się niemal po równo, więc skąd nagle to „zdecydowanie”. Nawiązując do tego co napisałeś o pewności obywateli Lublina co do nadania nazwy placu im. L.K. – tak, ani ja ani nikt nie prowadził badań, ale można przyjąć czytając ogólne komentarze z różnych forum internetowych a także zwykłych rozmów lublinian – zakładam, że pewnie (choć nie na pewno) większość uważa ten pomysł za trochę na wyrost. Poza tym chyba była kiedyś sonda na DW odnośnie tego pomysłu i o ile pamiętam, większość była na nie. Próba na tak małej liczbie osób jest mało obiektywna ale zawsze już coś. Poza tym – jak już nazwali to i tak nie zmienią, pretensje tu nie pomogą. Zresztą – to i tak mało ważna sprawa.
2. Macierewicz – dzięki za propozycję, ale nie potrzebne mi nauki o patriotyzmie od człowieka chorego na różne fobie i teorie spiskowe. Odnośnie jego patriotyzmu nasłuchałem się w Sejmie, jak siedział na galerii dla widzów ze dwa metry ode mnie i za przeproszeniem chrzanił jak potłuczony przez 30 min z zegarkiem w ręku przez komórkę. Oczywiście posłowie nie muszą przejmować się wysokością rachunków za telefon, przecież my podatnicy za to płacimy, nie? Piszesz o dokonaniach opozycyjnych Macierewicza w KOR, że siedział w PRLu w więzieniu etc. Piękny życiorys. Powiedz – a kto z czołowych obecnie polityków, takiego życiorysu nie ma? Wszyscy od premiera po niektórych posłów i prezydenta działali w opozycji do władz PRL. I czemu teraz na nich się najeżdża? Przecież wszyscy z jednego worka.
Odnośnie WSI – tak, razi mnie to, że rozwalił tą instytucję. A wiesz dlaczego? Ponieważ każde państwo potrzebuje wywiadu wojskowego, niezależnie od tego czy byli tam wcześniej ludzie związanie z SB czy nie. Takie były czasy, taka była władza, jednak ci ludzie ślubowali wierność państwu a nie PRL. I teraz mamy taką sytuację: nasi żołnierze biorą udział w różnych misjach międzynarodowych, czy to o charakterze pokojowym czy zbrojnym. Do zapewnienia bezpieczeństwa i przepływu informacji służy właśnie wywiad. Pan Macierewicz, likwidując WSI (bo oczywiście to AGENCI) niszczy w drobny mak całą siatkę agentów doprowadzając do ich ujawnienia. Pozbawia to Polskę pewnej istotnej części mechanizmu ochrony przed różnego rodzaju terroryzmem, planowanych akcjach itp. Informacji zero, wojsko działa po omacku. Istotą tego wszystkiego nie jest to, że to byli „agenci SB”. Po zmianie ustroju w wywiadzie zawsze zmienia się kierunek i cel działania. O ile wcześniej dotyczyło szpiegowania państw NATO (przez przynależność do UW), po zmianie ustroju te same służby przekwalifikowuje się na działania na rzecz RP. Widać Ty „Al” tego nie rozumiesz. Właśnie z stąd wzięła się moja niechęć do Macierewicza – owe „oczyszczenie” powziął chyba sobie za cel życia zapominając o dobru kraju. Dlatego nie mogę, nie chcę i nie potrafię nazwać go patriotą. Co najwyżej – idiotą. Nie wiem czy pamiętasz jak zareagowały światowe media na wieść o rozwiązaniu WSI – mówiono, że Polska strzeliła sobie w stopę tym posunięciem, a wielu ekspertów było wręcz zszokowanych, że można coś tak głupiego zrobić.
3. Państwo policyjne – a czy potrzeba komisji śledczej, żeby nie widzieć tego co się działo? Jeżeli znasz choć jednego prokuratora – zapytaj go jaka była atmosfera w okresie rządów PiS. Zapytaj czy słyszał o naciskach z MS, którym ówcześnie kierował Ziobro. Tak się składa, że ja kilku ich znam. O dziwo, mimo młodego wieku – jak mi zaraz zarzucisz.
4. Nie obrażając – ale również nie widzę w Tobie partnera do dalszej dyskusji. Ty masz swój punkt widzenia, swoją definicję patriotyzmu – ja mam własny i własną definicję troski o Ojczyznę. Odnośnie czytania - od małolata czytam prasę na tematy związane z polityką, od „Polityki”, „Wprost”, „Newsweeka” po bliskie PiS „Uwarzam Rze”, chętnie prowadzę dyskusje na te tematy z innymi ludźmi. Kończę aktualnie prawo, z innego kierunku już mam tytuł magistra i nie uważam, żebym był człowiekiem niezorientowanym na tematy polityczne jak mi zarzucasz. Odnośnie Twojej ostatniej rady również Ci coś radzę – odszukaj sobie na stronie PiS forum, jak masz konto i czytałeś regulamin to wiesz o co chodzi. Przytoczę dwa pierwsze art. :

Art. 1
SPOSÓB NABYWANIA STATUSU SYMPATYKA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

1. Sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości może zostać osoba, która:
1) posiada obywatelstwo polskie,
2) korzysta z pełni praw publicznych,
3) akceptuje zasady ideowe oraz program PiS.
2. Osoby spełniające warunki zawarte w ust. 1 uzyskują status Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości po zaakceptowaniu przez administratora systemu pisemnej lub elektronicznej deklaracji przystąpienia do projektu „Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości”.
3. Prawo i Sprawiedliwość zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania statusu Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości bez podania przyczyn.

Art. 2

SPOSÓB UTRATY STATUSU SYMPATYKA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

1. Status Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości ustaje wskutek złożenia pisemnej lub elektronicznej deklaracji rezygnacji z udziału w projekcie „Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości”.
2. Administrator systemu może odebrać status Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości osobom, które nie spełniają kryteriów wymienionych w art. 1, ust. 1, pkt. 2, 3.
3. Utrata statusu Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości nie stanowi podstawy roszczeń w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności roszczeń majątkowych.

Zgodnie z powyższym, gdybym np. ja chciał wziąć udział w debacie – mówię o kulturalnej, na argumenty i bez obrażania nikogo i skrytykowałbym poczynania PiS w jakiejś kwestii oznaczałoby to utratę automatycznie prawa do wypowiadania się na tym forum. Czy nie uważasz, że to przejaw dyskryminacji? A może po prostu strach przed tym, że ktoś może mieć inne zdanie, pomysł czy wizję proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.
Już sam regulamin jest niesłychanie prawy i sprawiedliwie donosi się do chcących wziąć udział w dyskusji, lecz nie koniecznie z użyciem wazeliny.
[quote name='al' timestamp='1307991940' post='489211']
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził bad... rozwiń
Avatar
al / 13 czerwca 2011 o 21:05
0
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził badania. Przypominam ci, ze w Lublinie wybory do RM wygrał PiS i to zdecydowanie. Więc dlaczego bezczelnie dużymi literami wypisujesz oczywiste bzdety. 2. Macierewicz. To facet, od którego możesz uczyć się patriotyzmu, odwagi i jeszcze wielu innych rzeczy o których nie masz pojęcia, bo cię w domu, ani w szkole, ani nigdzie nie nauczyli szacunku do ludzi. M. był w opozycji od 1968 r., był w KOR, był więxniem politycznym wPRL- słowem piękny życiorys. W III RP nie dorobił się tak jak sen. Misiak i in. Odnośnie WSI to razi cię, ze rozwalił tą instytucję (wykonując zresztą uchwałę Sejmu), a nie razi cie to, ze tam byli ludzie jeszcze z Informacji Wojskowej, że było to państwo w państwie; nie raziło cię to, że tych wojskowych SB-eków nie powinno w ogóle tam być. W III RP. 3. Piszesz o państwie policyjnym w wykonaniu PiS. Nie będę z tobą polemizował w tej sprawie; ale w sejmie są 2 komisje, które szukają czegoś na PiS - juz cztery lata. Jest oczywiście p. Pitera. I, co znaleźli? G...o. 4. Ws zasług prez. Kaczyńskiego dla Lublina była dyskusja na tym forum zajrzyj sobie. To tyle, bo dalej mi się nie chce pisać, bo i nie ma dla kogo. Nie jesteś partnerem do dyskusji, tylko człowiekiem bełkotliwie przedstawiającym pierdoły jako prawdy objawione. Radzę, zupełnie bezinteresownie, lecz zyczliwie byś umeblował sobie łeb; zaczął czytać, może myśleć (to chyba mało prawdopodobne), rozmawiać z ludźmi. Masz 25 lat (tak piszesz)- wszystko przed toba, ale jeżeli będziesz myślał gazetowo, schematycznie innymi słowy będziesz łykał obietnice peło - będziesz biedny. I, jeszcze jedna bezinteresowna rada. Zajrzyj do programu PiS-u, zwłaszcza tym adresowanym do młodych. Znajdziesz tam, czego szukasz.
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził badania. Przypominam ci, ze w Lublinie wybory do RM wygrał PiS i to zdecydowanie. Więc d... rozwiń
Avatar
kośminek / 13 czerwca 2011 o 17:08
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1307973365' post='489124']
Panie Radny,
Co z odpowiedzią na pytanie o zasługi dla społeczności Lublina niejakiej Chiary Lubich?
Jakos nie przypominam sobie by taka osobistosc cokolwiek zrobiła dla tego miasta, biorac oczywiscie pod uwage historię Koziego Grodu.
[/quote]

Przecież tak można w nieskończoność pytać. A, Chrobry, Mieszko I, nie wiem czy Sobieski miał coś wspólnego z naszym miastem, Żwirko i Wigura, Paganini, Narutowicz i tak dalej. Nie rób z siebie wała forumowego.
Avatar
mieszkaniec / 13 czerwca 2011 o 15:56
0
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
... Innym aspektem, jest utrwalanie pamięci o niezyjących wybitnych postaciach w miejskim panteonie nazewniczym. W swojej dotychczasowej działalności publicznej udało mi się wprowadzić w ten krwiobieg kilkanaście szczególnych postaci i kilka organizacji. Wśród nich znaleźli się ludzie prawicy, centrum,lewicy, czy też wolni od skojarzeń politycznych bohaterowie walk z dwoma totalitaryzmami (m.im Lech Kaczyński, Ronald Reagan, Witold Pilecki, Władysław Raginis, czy Jacek Kuroń). W tym wypadku, nie rozmawiamy jednak o nadaniu nazwy po śmierci (oby Pan Prezydent Lech Wałesa żył jak najdłużej), co czyni się za całokształt osiągnięć, lecz o docenieniu jego wkładu w historię Miasta.

...
[/quote]Panie Radny,
Co z odpowiedzią na pytanie o zasługi dla społeczności Lublina niejakiej Chiary Lubich?
Jakos nie przypominam sobie by taka osobistosc cokolwiek zrobiła dla tego miasta, biorac oczywiscie pod uwage historię Koziego Grodu.
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
... Innym aspektem, jest utrwalanie pamięci o niezyjących wybitnych postaciach w miejskim panteonie nazewniczym. W swojej dotychczasowej działalności publicznej udało mi się wprowadzić w ten krwiobieg kilkanaście szczególnych postaci i kilka organizacji. Wśród nich znaleźli się ludzie prawicy, centrum,lewicy, czy też wolni od skojarzeń politycznych bohaterowie walk z dwoma totalitaryzmami (m.im Lech Kaczyński, Ronald Reagan, Witold Pilecki, Władysła... rozwiń
Avatar
Don / 13 czerwca 2011 o 15:11
0
[quote name='Al' timestamp='1307965787' post='489068']
"Don". Jesteś typowym głupkiem internetowym wypisującym brednie, pewnie z braku laku i nadmiaru wolnego czasu. Twoje "opinie" o Kaczorze i PiS są tak beznadziejnie głupie, że nie zasługują na polemikę, ni odpowiedź. Życzliwie ci radzę: idź na spacer - przewietrz swój łeb, albo weź się za jakieś pożyteczne zajęcie.
[/quote]

Taaaaa! Serio?
Nie mam zamiaru Cie obrażać, ale skoro jesteś taki "mądry" i nie zgadzasz się z moimi opiniami o PiS i Kaczorze to napisz coś konkretnego. W czym są głupie? Że piszę prawdę? Że trafiam w sedno krytykując niektórych przygłupów sejmowych i ich teorie spiskowe? Bute, fałsz, hipokryzję, kłamstwa, cwaniactwo, kolesiostwo, agresję polityczną i kompletny brak jakichkolwiek sensownych pomysłów na rządzenie? Już się na rządzili. W dwa lata próbowali utworzyć państwo policyjne pod wzniosłymi hasłami "walki z układem", którego nigdy nie było. Przykład? Tyle się nakrzyczeli kiedy rozdzielono funkcję Ministra Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego, że to próba zawłaszczenia prokuratury, kiedy właśnie każdy karnista Ci to powie, że łączenie tych dwóch funkcji jest patologią w państwie. Minister Ziobro, z którego całe grono prawników w Polsce się ŚMIEJE w żywe oczy - od profesorów prawa po zwykłych studentów - w waszym gronie uchodzi za bohatera "walczącego z korupcją" a tak naprawdę był gnidą próbującą na chama sterować prokuraturą za swoich rządów pod dyktando polityczne.

Właśnie takim jak Ty za przeproszeniem brak argumentów na dyskusję ze mną, bo w czym się nie odezwiecie, ja natychmiast obalam wasze tezy. A o mój wolny czas się już nie martw, umiem go sobie tak zorganizować aby się zająć własnymi sprawami, w wolnych chwilach piszę dla rozrywki na tym forum. I Tobie za przeproszeniem nic do tego. Jedyne co zwolennicy (w większości, choć nie wszyscy trzeba podkreślić) partii "prawa i sprawiedliwości" mają do powiedzenia na forum publicznym to wyzywanie od komuchów, obrażanie się na każdego, obrażanie innych. Prawda w oczy za bardzo kole?

Przypominam Ci, że nie jestem zwolennikiem żadnej konkretnej partii politycznej, aczkolwiek PiS swoimi działaniami przez całe lata zdążył obrzydzić się na tyle, że zacząłem publicznie wyrażać własne zdanie na temat ich poczynań. Szamba perfumami nie da się nazwać. Ot co.

Życzliwie Ci odpowiem - zachowaj dobre rady dla siebie.
[quote name='Al' timestamp='1307965787' post='489068']
"Don". Jesteś typowym głupkiem internetowym wypisującym brednie, pewnie z braku laku i nadmiaru wolnego czasu. Twoje "opinie" o Kaczorze i PiS są tak beznadziejnie głupie, że nie zasługują na polemikę, ni odpowiedź. Życzliwie ci radzę: idź na spacer - przewietrz swój łeb, albo weź się za jakieś pożyteczne zajęcie.
[/quote]

Taaaaa! Serio?
Nie mam zamiaru Cie obrażać, ale skoro jesteś taki "mądry" i... rozwiń
Avatar
Al / 13 czerwca 2011 o 13:49
0
[quote name='Don' timestamp='1307964516' post='489062']
A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090917002249/starwars/images/thumb/a/ab/Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg/830px-Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg[/img][/url]
[/quote]

"Don". Jesteś typowym głupkiem internetowym wypisującym brednie, pewnie z braku laku i nadmiaru wolnego czasu. Twoje "opinie" o Kaczorze i PiS są tak beznadziejnie głupie, że nie zasługują na polemikę, ni odpowiedź. Życzliwie ci radzę: idź na spacer - przewietrz swój łeb, albo weź się za jakieś pożyteczne zajęcie.
[quote name='Don' timestamp='1307964516' post='489062']
A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090917002249/starwars/images/thumb/a/ab/Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg/830px-Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg[/img][/url]
[/quote]

"Don". Jesteś typowym gł... rozwiń
Avatar
Don / 13 czerwca 2011 o 13:28
0
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
(...)
I jeszcze jedno mając zaszczyt reprezentować klub Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Lublin, nie przynależę do żadnej partii politycznej. To tak na marginesie.
(...)
[/quote]

A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090917002249/starwars/images/thumb/a/ab/Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg/830px-Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg[/img][/url]
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
(...)
I jeszcze jedno mając zaszczyt reprezentować klub Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Lublin, nie przynależę do żadnej partii politycznej. To tak na marginesie.
(...)
[/quote]

A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://... rozwiń
Avatar
zizi / 14 czerwca 2011 o 23:34
0
Niech będzie teraz Albert Krąpiec, za Parę lat zmieni się na Św.Zenobię,był już plac Dzierżyńskiego ,Lenina tęż zmienili.A skoro musi być kościelnie to nie mógłby być Pl.Abp. Juliusza Paetza?
Avatar
AL / 14 czerwca 2011 o 22:36
0
Oj biedny ty jesteś Don, biedny. Ale, ponieważ nie agresywny, ani wulgarny to postanowiłem ci odpowiedzieć i wykazać jak bardzo się mylisz. Ale piszę raz ostatni - dalszego ciągu nie będzie. Piszesz, że studiujesz prawo; nie wróżę ci jednak sukcesów z dwóch powodów. Pierwszy to taki, ze nie dbasz o dyscyplinę słowa i nie umiesz dyskutować, co dla prawnika jest sprawą dużej wagi. Dyskusja polega na tym, że niezgadzający się z argumentami przedmówcy punktuje je - tak jak ja, a nie stosuje wrzutek i nie kieruje dyskusji w bok jak ty. 1. Napisałeś, ze placyk zostanie nazwany "wbrew" opinii mieszkańców Lublina i to napisałeś wołami. Z łatwościa udowodniłem ci, ze prawisz bzdety bo: badań, ani ty ani nikt nie prowadził, sondaży na ten temat też nie,to po pierwsze, a po drugie mieszkańcy wybrali PiS, co wskazuje skład RM, więc "wbrew" jest nadużyciem. Ty zamiast położyć uszy po sobie - wybierasz dyskusje w stylu, że to właściwie była równowaga bo PiS ma 16 radnych (na 31) itd. Przecież to typowa wrzutka, gadka nie na temat. 2. Robisz z Macierewicza wariata. Ja ci tylko przypomniałem jego zyciorys i napisałem, ze odwagi i patriotyzmu mógłbyś się uczyć od niego. I jeszcze, o rozwiązaniu, tak patologicznej służby jaką były WSI, czyli goście jeszcze z Inf. Wojsk. kształceni w Moskwie. Służby wojskowe nie przeszły żadnej weryfikacji, a SB przestała istnieć. Ty natomiast zaczynasz chrzanić nt. Afganistanu, ani słowem nie nie ustosunkowując się do meritum sprawy a ono jest takie, ze jest kiepsko, jeżeli wychowankowie moskiewskich szkół służa w WP. Zresztą ten Afganistan to jest gadka gazetowa w stylu rzekomej kłótni gen. Błasika z pilotem. Media zachłystują się czymś - a potem temat znika. 3. Twierdzenie o policyjnym pańswie PiS-u jest taką samą bujdą medialną sterowaną przez peło jak "sprawa" Błasika.Co, do komisji Kalisza, to radzę zaczekać; powtórzę to co napisałem wcześniej; prokuratura umarza każdą sprawę w tym także rzekome naciski PiSu ws. śmierci p. Blidy. Państwo peło różni się tym od pisu, ze teraz każdą aferę zamiata się pod dywan: np. afery hazardowej na ma i nigdy nie było; stocznie rozwaliły się same, ot tak sobie; ABW wchodzi do studenta, który kpi z PO; takze i kibice sa represjonowani z tego powodu i dalej w tym stylu. I drugi powód niewróżący ci sukcesu; otóż jeżeli w rodzinie nie masz prawnika np. tatusia adwokata - nigdy nie zrobisz kariery, ba nie dostaniez się do adwokatury czy in. zawodów prawniczych. Są one dla swoich. Podobnie jak administracja i szkolnictwo.Był taki jeden nazwiskiem Ziobro, który chciał otworzyć zawody prawnicze dla chętnych - zapytaj znajomych prawników jak to się skończyło. I na koniec. Zacznij samodzielnie myśleć nie ładuj do łba sieczki medialnej; czego ci życzę. Koniec.
Oj biedny ty jesteś Don, biedny. Ale, ponieważ nie agresywny, ani wulgarny to postanowiłem ci odpowiedzieć i wykazać jak bardzo się mylisz. Ale piszę raz ostatni - dalszego ciągu nie będzie. Piszesz, że studiujesz prawo; nie wróżę ci jednak sukcesów z dwóch powodów. Pierwszy to taki, ze nie dbasz o dyscyplinę słowa i nie umiesz dyskutować, co dla prawnika jest sprawą dużej wagi. Dyskusja polega na tym, że niezgadzający się z argumentami przedmówcy punktuje je - tak jak ja, a nie stosuje wrzutek i nie kieruje dyskusji w bok jak ty. 1. Napisa... rozwiń
Avatar
Don / 14 czerwca 2011 o 02:13
0
@ "Al"
3. Piszesz o państwie policyjnym w wykonaniu PiS. Nie będę z tobą polemizował w tej sprawie; ale w sejmie są 2 komisje, które szukają czegoś na PiS - juz cztery lata. Jest oczywiście p. Pitera. I, co znaleźli? G...o.


Zaspokoję Twoją ciekawość, jak podaje radio TOK FM (źródło - Wirtualna Polska):


Wiadomości dnia


Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - taki wniosek ma zawierać raport końcowy sejmowej komisji śledczej badającej śmierć Barbary Blidy - dowiedziało się nieoficjalnie radio TOK FM.

We wtorek swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentuje przewodniczący komisji Ryszard Kalisz. Potem będą dwa tygodnie na zdania odrębne pozostałych członków.

Pytana przez TOK FM Danuta Pietraszewska (PO) potwierdza, że w raporcie końcowym znajdą się wnioski o Trybunał Stanu, jednak nie zdradza, kogo będą dotyczyć. Przyznaje jednak, że "Ziobro na równi z Jarosławem Kaczyńskim wypaczyli funkcjonujący wówczas aparat sprawiedliwości".

Jak ustaliło radio, spora część raportu będzie poświęcona Zbigniewowi Ziobrze i zarządzeniu premiera Jarosława Kaczyńskiego o powołaniu Międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania, na którego czele stanął właśnie ówczesny minister sprawiedliwości.

Ziobro będąc przewodniczącym zespołu, miał szeroki zakres uprawnień oraz obowiązek informowania na bieżąco o wszystkim premiera Kaczyńskiego. Według pierwszych tez raportu, takie podporządkowanie ministrowi sprawiedliwości stanowiło złamanie ustawy o działach administracji rządowej.

Członek komisji Tadeusz Sławecki z PSL przyznaje, że jest "sporo przesłanek, szczególnie jeżeli chodzi o pana Ziobro, które naruszały kwestie konstytucyjne". Według radia TOK FM, wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu byłego ministra sprawiedliwości i byłego premiera, znajdą się w raporcie Kalisza.

Sejmowa komisja śledcza badająca śmierć byłej posłanki Barbary Blidy została powołana w grudniu 2007 roku. Oprócz zbadania i wyjaśnienia okoliczności tragedii, miała za zadanie zbadać legalność i zgodność z obowiązującymi procedurami czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ustalić zakres odpowiedzialności osób, których zadaniem było przygotowanie i zapewnienie właściwego przebiegu operacji ABW oraz zbadać legalność działań prokuratury w postępowaniu zmierzającym do przedstawienia zarzutów byłej posłance SLD.

Barbara Blida - była minister budownictwa i była posłanka SLD - zastrzeliła się 25 kwietnia 2007 r., kiedy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom w Siemianowicach Śląskich i zatrzymać ją na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Miał jej zostać przedstawiony zarzut w śledztwie dotyczącym tzw. afery węglowej.

Czyli jak pisałem wcześniej


Zaspokoję Twoją ciekawość, jak podaje radio TOK FM (źródło - Wirtualna Polska):


Wiadomości dnia


Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - taki wniosek ma zawierać raport końcowy sejmowej komisji śledczej badającej śmierć Barbary Blidy - dowiedziało się nieoficjalnie radio TOK FM.

We wtorek swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentuje przewodniczący komisji Ryszard Kalisz. Potem będą dwa tygodnie na zdania odrębne pozostałych ... rozwiń
Avatar
Don / 13 czerwca 2011 o 23:15
0
[quote name='al' timestamp='1307991940' post='489211']
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził badania. Przypominam ci, ze w Lublinie wybory do RM wygrał PiS i to zdecydowanie. Więc dlaczego bezczelnie dużymi literami wypisujesz oczywiste bzdety. 2. Macierewicz. To facet, od którego możesz uczyć się patriotyzmu, odwagi i jeszcze wielu innych rzeczy o których nie masz pojęcia, bo cię w domu, ani w szkole, ani nigdzie nie nauczyli szacunku do ludzi. M. był w opozycji od 1968 r., był w KOR, był więxniem politycznym wPRL- słowem piękny życiorys. W III RP nie dorobił się tak jak sen. Misiak i in. Odnośnie WSI to razi cię, ze rozwalił tą instytucję (wykonując zresztą uchwałę Sejmu), a nie razi cie to, ze tam byli ludzie jeszcze z Informacji Wojskowej, że było to państwo w państwie; nie raziło cię to, że tych wojskowych SB-eków nie powinno w ogóle tam być. W III RP. 3. Piszesz o państwie policyjnym w wykonaniu PiS. Nie będę z tobą polemizował w tej sprawie; ale w sejmie są 2 komisje, które szukają czegoś na PiS - juz cztery lata. Jest oczywiście p. Pitera. I, co znaleźli? G...o. 4. Ws zasług prez. Kaczyńskiego dla Lublina była dyskusja na tym forum zajrzyj sobie. To tyle, bo dalej mi się nie chce pisać, bo i nie ma dla kogo. Nie jesteś partnerem do dyskusji, tylko człowiekiem bełkotliwie przedstawiającym pierdoły jako prawdy objawione. Radzę, zupełnie bezinteresownie, lecz zyczliwie byś umeblował sobie łeb; zaczął czytać, może myśleć (to chyba mało prawdopodobne), rozmawiać z ludźmi. Masz 25 lat (tak piszesz)- wszystko przed toba, ale jeżeli będziesz myślał gazetowo, schematycznie innymi słowy będziesz łykał obietnice peło - będziesz biedny. I, jeszcze jedna bezinteresowna rada. Zajrzyj do programu PiS-u, zwłaszcza tym adresowanym do młodych. Znajdziesz tam, czego szukasz.
[/quote]

1. Po pierwsze – tak, PiS wygrał wybory do RM, ale czy zdecydowanie to już polemizowałbym z Tobą; Rada ma obecnie 31 radnych – 16 z PiS, 14 z PO i jednego z SLD, co daje tylko nieznaczną przewagę PiSu nad PO w Ratuszu. Głosy lublinian rozłożyły się niemal po równo, więc skąd nagle to „zdecydowanie”. Nawiązując do tego co napisałeś o pewności obywateli Lublina co do nadania nazwy placu im. L.K. – tak, ani ja ani nikt nie prowadził badań, ale można przyjąć czytając ogólne komentarze z różnych forum internetowych a także zwykłych rozmów lublinian – zakładam, że pewnie (choć nie na pewno) większość uważa ten pomysł za trochę na wyrost. Poza tym chyba była kiedyś sonda na DW odnośnie tego pomysłu i o ile pamiętam, większość była na nie. Próba na tak małej liczbie osób jest mało obiektywna ale zawsze już coś. Poza tym – jak już nazwali to i tak nie zmienią, pretensje tu nie pomogą. Zresztą – to i tak mało ważna sprawa.
2. Macierewicz – dzięki za propozycję, ale nie potrzebne mi nauki o patriotyzmie od człowieka chorego na różne fobie i teorie spiskowe. Odnośnie jego patriotyzmu nasłuchałem się w Sejmie, jak siedział na galerii dla widzów ze dwa metry ode mnie i za przeproszeniem chrzanił jak potłuczony przez 30 min z zegarkiem w ręku przez komórkę. Oczywiście posłowie nie muszą przejmować się wysokością rachunków za telefon, przecież my podatnicy za to płacimy, nie? Piszesz o dokonaniach opozycyjnych Macierewicza w KOR, że siedział w PRLu w więzieniu etc. Piękny życiorys. Powiedz – a kto z czołowych obecnie polityków, takiego życiorysu nie ma? Wszyscy od premiera po niektórych posłów i prezydenta działali w opozycji do władz PRL. I czemu teraz na nich się najeżdża? Przecież wszyscy z jednego worka.
Odnośnie WSI – tak, razi mnie to, że rozwalił tą instytucję. A wiesz dlaczego? Ponieważ każde państwo potrzebuje wywiadu wojskowego, niezależnie od tego czy byli tam wcześniej ludzie związanie z SB czy nie. Takie były czasy, taka była władza, jednak ci ludzie ślubowali wierność państwu a nie PRL. I teraz mamy taką sytuację: nasi żołnierze biorą udział w różnych misjach międzynarodowych, czy to o charakterze pokojowym czy zbrojnym. Do zapewnienia bezpieczeństwa i przepływu informacji służy właśnie wywiad. Pan Macierewicz, likwidując WSI (bo oczywiście to AGENCI) niszczy w drobny mak całą siatkę agentów doprowadzając do ich ujawnienia. Pozbawia to Polskę pewnej istotnej części mechanizmu ochrony przed różnego rodzaju terroryzmem, planowanych akcjach itp. Informacji zero, wojsko działa po omacku. Istotą tego wszystkiego nie jest to, że to byli „agenci SB”. Po zmianie ustroju w wywiadzie zawsze zmienia się kierunek i cel działania. O ile wcześniej dotyczyło szpiegowania państw NATO (przez przynależność do UW), po zmianie ustroju te same służby przekwalifikowuje się na działania na rzecz RP. Widać Ty „Al” tego nie rozumiesz. Właśnie z stąd wzięła się moja niechęć do Macierewicza – owe „oczyszczenie” powziął chyba sobie za cel życia zapominając o dobru kraju. Dlatego nie mogę, nie chcę i nie potrafię nazwać go patriotą. Co najwyżej – idiotą. Nie wiem czy pamiętasz jak zareagowały światowe media na wieść o rozwiązaniu WSI – mówiono, że Polska strzeliła sobie w stopę tym posunięciem, a wielu ekspertów było wręcz zszokowanych, że można coś tak głupiego zrobić.
3. Państwo policyjne – a czy potrzeba komisji śledczej, żeby nie widzieć tego co się działo? Jeżeli znasz choć jednego prokuratora – zapytaj go jaka była atmosfera w okresie rządów PiS. Zapytaj czy słyszał o naciskach z MS, którym ówcześnie kierował Ziobro. Tak się składa, że ja kilku ich znam. O dziwo, mimo młodego wieku – jak mi zaraz zarzucisz.
4. Nie obrażając – ale również nie widzę w Tobie partnera do dalszej dyskusji. Ty masz swój punkt widzenia, swoją definicję patriotyzmu – ja mam własny i własną definicję troski o Ojczyznę. Odnośnie czytania - od małolata czytam prasę na tematy związane z polityką, od „Polityki”, „Wprost”, „Newsweeka” po bliskie PiS „Uwarzam Rze”, chętnie prowadzę dyskusje na te tematy z innymi ludźmi. Kończę aktualnie prawo, z innego kierunku już mam tytuł magistra i nie uważam, żebym był człowiekiem niezorientowanym na tematy polityczne jak mi zarzucasz. Odnośnie Twojej ostatniej rady również Ci coś radzę – odszukaj sobie na stronie PiS forum, jak masz konto i czytałeś regulamin to wiesz o co chodzi. Przytoczę dwa pierwsze art. :

Art. 1
SPOSÓB NABYWANIA STATUSU SYMPATYKA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

1. Sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości może zostać osoba, która:
1) posiada obywatelstwo polskie,
2) korzysta z pełni praw publicznych,
3) akceptuje zasady ideowe oraz program PiS.
2. Osoby spełniające warunki zawarte w ust. 1 uzyskują status Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości po zaakceptowaniu przez administratora systemu pisemnej lub elektronicznej deklaracji przystąpienia do projektu „Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości”.
3. Prawo i Sprawiedliwość zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania statusu Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości bez podania przyczyn.

Art. 2

SPOSÓB UTRATY STATUSU SYMPATYKA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

1. Status Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości ustaje wskutek złożenia pisemnej lub elektronicznej deklaracji rezygnacji z udziału w projekcie „Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości”.
2. Administrator systemu może odebrać status Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości osobom, które nie spełniają kryteriów wymienionych w art. 1, ust. 1, pkt. 2, 3.
3. Utrata statusu Sympatyka Prawa i Sprawiedliwości nie stanowi podstawy roszczeń w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości, w szczególności roszczeń majątkowych.

Zgodnie z powyższym, gdybym np. ja chciał wziąć udział w debacie – mówię o kulturalnej, na argumenty i bez obrażania nikogo i skrytykowałbym poczynania PiS w jakiejś kwestii oznaczałoby to utratę automatycznie prawa do wypowiadania się na tym forum. Czy nie uważasz, że to przejaw dyskryminacji? A może po prostu strach przed tym, że ktoś może mieć inne zdanie, pomysł czy wizję proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.
Już sam regulamin jest niesłychanie prawy i sprawiedliwie donosi się do chcących wziąć udział w dyskusji, lecz nie koniecznie z użyciem wazeliny.
[quote name='al' timestamp='1307991940' post='489211']
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził bad... rozwiń
Avatar
al / 13 czerwca 2011 o 21:05
0
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził badania. Przypominam ci, ze w Lublinie wybory do RM wygrał PiS i to zdecydowanie. Więc dlaczego bezczelnie dużymi literami wypisujesz oczywiste bzdety. 2. Macierewicz. To facet, od którego możesz uczyć się patriotyzmu, odwagi i jeszcze wielu innych rzeczy o których nie masz pojęcia, bo cię w domu, ani w szkole, ani nigdzie nie nauczyli szacunku do ludzi. M. był w opozycji od 1968 r., był w KOR, był więxniem politycznym wPRL- słowem piękny życiorys. W III RP nie dorobił się tak jak sen. Misiak i in. Odnośnie WSI to razi cię, ze rozwalił tą instytucję (wykonując zresztą uchwałę Sejmu), a nie razi cie to, ze tam byli ludzie jeszcze z Informacji Wojskowej, że było to państwo w państwie; nie raziło cię to, że tych wojskowych SB-eków nie powinno w ogóle tam być. W III RP. 3. Piszesz o państwie policyjnym w wykonaniu PiS. Nie będę z tobą polemizował w tej sprawie; ale w sejmie są 2 komisje, które szukają czegoś na PiS - juz cztery lata. Jest oczywiście p. Pitera. I, co znaleźli? G...o. 4. Ws zasług prez. Kaczyńskiego dla Lublina była dyskusja na tym forum zajrzyj sobie. To tyle, bo dalej mi się nie chce pisać, bo i nie ma dla kogo. Nie jesteś partnerem do dyskusji, tylko człowiekiem bełkotliwie przedstawiającym pierdoły jako prawdy objawione. Radzę, zupełnie bezinteresownie, lecz zyczliwie byś umeblował sobie łeb; zaczął czytać, może myśleć (to chyba mało prawdopodobne), rozmawiać z ludźmi. Masz 25 lat (tak piszesz)- wszystko przed toba, ale jeżeli będziesz myślał gazetowo, schematycznie innymi słowy będziesz łykał obietnice peło - będziesz biedny. I, jeszcze jedna bezinteresowna rada. Zajrzyj do programu PiS-u, zwłaszcza tym adresowanym do młodych. Znajdziesz tam, czego szukasz.
"Don" - twoje uwagi są głupie i to beznadziejnie; a ty chcesz żebym ci powiedział dlaczgo? Przełamałem się, mimo, że trudno jest twój bełkot brać poważnie, ale co mi tam. Okażę ci swoją wielkoduszność; nie będę się znęcał nad twoim intelektem. 1. O poziomie twoich argumentów świadczy twoja pewność, że mieszkańcy Lublina są przeciwni nadaniu imienia o. K. skwerkowi przed LTN. Tak. A, skąd to wiesz; prowadziłeś badania, czy w ogóle ktoś prowadził badania. Przypominam ci, ze w Lublinie wybory do RM wygrał PiS i to zdecydowanie. Więc d... rozwiń
Avatar
kośminek / 13 czerwca 2011 o 17:08
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1307973365' post='489124']
Panie Radny,
Co z odpowiedzią na pytanie o zasługi dla społeczności Lublina niejakiej Chiary Lubich?
Jakos nie przypominam sobie by taka osobistosc cokolwiek zrobiła dla tego miasta, biorac oczywiscie pod uwage historię Koziego Grodu.
[/quote]

Przecież tak można w nieskończoność pytać. A, Chrobry, Mieszko I, nie wiem czy Sobieski miał coś wspólnego z naszym miastem, Żwirko i Wigura, Paganini, Narutowicz i tak dalej. Nie rób z siebie wała forumowego.
Avatar
mieszkaniec / 13 czerwca 2011 o 15:56
0
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
... Innym aspektem, jest utrwalanie pamięci o niezyjących wybitnych postaciach w miejskim panteonie nazewniczym. W swojej dotychczasowej działalności publicznej udało mi się wprowadzić w ten krwiobieg kilkanaście szczególnych postaci i kilka organizacji. Wśród nich znaleźli się ludzie prawicy, centrum,lewicy, czy też wolni od skojarzeń politycznych bohaterowie walk z dwoma totalitaryzmami (m.im Lech Kaczyński, Ronald Reagan, Witold Pilecki, Władysław Raginis, czy Jacek Kuroń). W tym wypadku, nie rozmawiamy jednak o nadaniu nazwy po śmierci (oby Pan Prezydent Lech Wałesa żył jak najdłużej), co czyni się za całokształt osiągnięć, lecz o docenieniu jego wkładu w historię Miasta.

...
[/quote]Panie Radny,
Co z odpowiedzią na pytanie o zasługi dla społeczności Lublina niejakiej Chiary Lubich?
Jakos nie przypominam sobie by taka osobistosc cokolwiek zrobiła dla tego miasta, biorac oczywiscie pod uwage historię Koziego Grodu.
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
... Innym aspektem, jest utrwalanie pamięci o niezyjących wybitnych postaciach w miejskim panteonie nazewniczym. W swojej dotychczasowej działalności publicznej udało mi się wprowadzić w ten krwiobieg kilkanaście szczególnych postaci i kilka organizacji. Wśród nich znaleźli się ludzie prawicy, centrum,lewicy, czy też wolni od skojarzeń politycznych bohaterowie walk z dwoma totalitaryzmami (m.im Lech Kaczyński, Ronald Reagan, Witold Pilecki, Władysła... rozwiń
Avatar
Don / 13 czerwca 2011 o 15:11
0
[quote name='Al' timestamp='1307965787' post='489068']
"Don". Jesteś typowym głupkiem internetowym wypisującym brednie, pewnie z braku laku i nadmiaru wolnego czasu. Twoje "opinie" o Kaczorze i PiS są tak beznadziejnie głupie, że nie zasługują na polemikę, ni odpowiedź. Życzliwie ci radzę: idź na spacer - przewietrz swój łeb, albo weź się za jakieś pożyteczne zajęcie.
[/quote]

Taaaaa! Serio?
Nie mam zamiaru Cie obrażać, ale skoro jesteś taki "mądry" i nie zgadzasz się z moimi opiniami o PiS i Kaczorze to napisz coś konkretnego. W czym są głupie? Że piszę prawdę? Że trafiam w sedno krytykując niektórych przygłupów sejmowych i ich teorie spiskowe? Bute, fałsz, hipokryzję, kłamstwa, cwaniactwo, kolesiostwo, agresję polityczną i kompletny brak jakichkolwiek sensownych pomysłów na rządzenie? Już się na rządzili. W dwa lata próbowali utworzyć państwo policyjne pod wzniosłymi hasłami "walki z układem", którego nigdy nie było. Przykład? Tyle się nakrzyczeli kiedy rozdzielono funkcję Ministra Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego, że to próba zawłaszczenia prokuratury, kiedy właśnie każdy karnista Ci to powie, że łączenie tych dwóch funkcji jest patologią w państwie. Minister Ziobro, z którego całe grono prawników w Polsce się ŚMIEJE w żywe oczy - od profesorów prawa po zwykłych studentów - w waszym gronie uchodzi za bohatera "walczącego z korupcją" a tak naprawdę był gnidą próbującą na chama sterować prokuraturą za swoich rządów pod dyktando polityczne.

Właśnie takim jak Ty za przeproszeniem brak argumentów na dyskusję ze mną, bo w czym się nie odezwiecie, ja natychmiast obalam wasze tezy. A o mój wolny czas się już nie martw, umiem go sobie tak zorganizować aby się zająć własnymi sprawami, w wolnych chwilach piszę dla rozrywki na tym forum. I Tobie za przeproszeniem nic do tego. Jedyne co zwolennicy (w większości, choć nie wszyscy trzeba podkreślić) partii "prawa i sprawiedliwości" mają do powiedzenia na forum publicznym to wyzywanie od komuchów, obrażanie się na każdego, obrażanie innych. Prawda w oczy za bardzo kole?

Przypominam Ci, że nie jestem zwolennikiem żadnej konkretnej partii politycznej, aczkolwiek PiS swoimi działaniami przez całe lata zdążył obrzydzić się na tyle, że zacząłem publicznie wyrażać własne zdanie na temat ich poczynań. Szamba perfumami nie da się nazwać. Ot co.

Życzliwie Ci odpowiem - zachowaj dobre rady dla siebie.
[quote name='Al' timestamp='1307965787' post='489068']
"Don". Jesteś typowym głupkiem internetowym wypisującym brednie, pewnie z braku laku i nadmiaru wolnego czasu. Twoje "opinie" o Kaczorze i PiS są tak beznadziejnie głupie, że nie zasługują na polemikę, ni odpowiedź. Życzliwie ci radzę: idź na spacer - przewietrz swój łeb, albo weź się za jakieś pożyteczne zajęcie.
[/quote]

Taaaaa! Serio?
Nie mam zamiaru Cie obrażać, ale skoro jesteś taki "mądry" i... rozwiń
Avatar
Al / 13 czerwca 2011 o 13:49
0
[quote name='Don' timestamp='1307964516' post='489062']
A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090917002249/starwars/images/thumb/a/ab/Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg/830px-Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg[/img][/url]
[/quote]

"Don". Jesteś typowym głupkiem internetowym wypisującym brednie, pewnie z braku laku i nadmiaru wolnego czasu. Twoje "opinie" o Kaczorze i PiS są tak beznadziejnie głupie, że nie zasługują na polemikę, ni odpowiedź. Życzliwie ci radzę: idź na spacer - przewietrz swój łeb, albo weź się za jakieś pożyteczne zajęcie.
[quote name='Don' timestamp='1307964516' post='489062']
A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090917002249/starwars/images/thumb/a/ab/Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg/830px-Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg[/img][/url]
[/quote]

"Don". Jesteś typowym gł... rozwiń
Avatar
Don / 13 czerwca 2011 o 13:28
0
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
(...)
I jeszcze jedno mając zaszczyt reprezentować klub Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Lublin, nie przynależę do żadnej partii politycznej. To tak na marginesie.
(...)
[/quote]

A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20090917002249/starwars/images/thumb/a/ab/Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg/830px-Tusken_riders_on_kenobis_street.jpg[/img][/url]
[quote name='marcinnowak' timestamp='1307905474' post='488861']
(...)
I jeszcze jedno mając zaszczyt reprezentować klub Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Lublin, nie przynależę do żadnej partii politycznej. To tak na marginesie.
(...)
[/quote]

A to w takim razie moje niedopatrzenie - zwracam honor.

Taka ciekawostka dla rozrywki:
[url=http://starwars.wikia.com/index.php?title=Ulica_Obi-Wana_Kenobiego&image=Tusken_riders_on_kenobis_street-jpg][img]http://... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 0 0

To będzie deszczowy i burzowy poniedziałek. IMGW ostrzega

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 3 3

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 22 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 520 51

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.