Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2011 r.
11:53
Edytuj ten wpis

Policyjne związki: Nikt nie zgłaszał mobbingu i zastraszania

0 11 A A

Związkowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zabrali głos w sprawie głośnego listu lubelskich policjantów. – Żaden z przedstawicieli związku nie był informowany o szykanach opisanych w liście – napisali w specjalnym oświadczeniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że o podnoszonych w liście otwartym problemach dotyczących mobbingu zawodowego, dyskryminacji służbowej, zastraszania funkcjonariuszy KMP w Lublinie i stosowaniu wobec nich różnych form nacisków i szykan, żaden z przedstawicieli związku nie był informowany w jakiejkolwiek formie – piszą przedstawiciele Zarządu Terenowego NZSS Policjantów KMP w Lublinie w oświadczeniu, które dziś przesłali do redakcji lubelskich mediów.

– Zarząd nie otrzymywał dotychczas żadnych sygnałów od przedstawicieli związku, z którymi kontaktowaliby się funkcjonariusze szykanowani w sposób opisany w w/w liście – podkreślają związkowcy.

Dodają, że w czwartek w związku z tą sprawą w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się specjalne spotkanie. – Gdzie przedstawiciele związku potwierdzili w sposób jednoznaczny brak sygnałów mogących uwiarygodnić wspomniane w liście formy mobbingu zawodowego wśród policjantów KMP w Lublinie – napisali związkowcy.

Oświadczenie podpisali przewodniczący zarządu asp. szt. Andrzej Skrobas, wiceprzewodniczący zarządy asp. szt. Gabriel Boroś i skarbnik asp. Janusz Antoniuk.

Chodzi o list, który policjanci wysłali do lubelskich mediów we wtorek. Podpisały się pod nim "Policjantki oraz Policjanci Lubelskiego Garnizonu Policji – Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i Komisariatów podległych”.

– Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, a co za tym idzie także kierownictwo jednostek podległych stosuje wobec nas praktyki mobbingu oraz formy nacisku, które odbierają nam nie tylko chęci do pracy, ale przede wszystkim nasze zdrowie fizyczne i psychiczne – napisali mundurowi. – Chęć awansu oraz troska o przysłowiowe "stołki" odebrała im zdrowy rozsądek. Nie możemy liczyć na niczyja pomoc.

– Jesteśmy zdesperowani i wykończeni do granic wytrzymałości! – napisali. – Nieustannie żyjemy w lęku! Grozi się nam postępowaniami, jeśli nie będziemy ślepo posłuszni, przenosi się nas na niższe stanowiska bez wyraźnej przyczyny, grozi odebraniem i tak marnych pieniędzy a nawet terroryzuje się strasząc wydaleniem ze służby!!!

– Czy mamy zacząć strzelać sobie w głowy? – pytają w liście. – Ile policjantek i policjantów ma odebrać sobie życie, żeby w końcu ktoś zrobił z tym porządek? Czy tylko samobójstwo któregoś z nas jest w stanie sprowokować kogokolwiek do zauważenia problemu i otwarcia oczu!?

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie sprawy nie komentuje. – Nie mamy pewności, czy ten list rzeczywiście napisał policjant – mówi podinsp. Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. – Nie ma w nim żadnych konkretów. Sytuacji, to których moglibyśmy się odnieść. Konkretnych zarzutów.

– W liście czytamy o mobbingu. O jakie sytuacje chodzi? Na czym ten mobbing miałby polegać? – pyta Wojtowicz. – Tylko na podstawie ogólników nie można dyskutować.

Rzecznik dodaje, że w ostatnim czasie w komendzie wojewódzkiej i miejskiej nie było żadnych zwolnień ani przenoszenia na niższe stanowiska. Za wykroczenia służbowe ukarano jedynie naganami dwóch policjantów.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leon zawodowiec / 29 marca 2011 o 22:16
0
Kiedyś do służby w Policji przyjmowano mężczyzn po odbyciu służby wojskowej. Teraz przyjmuje się chłopców z nieodciętymi pępowinami ale za to z tytułami mgr.inż. Mobbing się szerzy na prawo i lewo. Wszyscy są mobbingowani.Jak ich mamusie to zniosą.
Avatar
Gość / 13 marca 2011 o 07:22
0
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he.
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he. rozwiń
Avatar
strzelec / 12 marca 2011 o 19:54
0
wypowiedz yyy jest irytująca. Tak samo można powiedzieć, nie ma sensu żyć bo po co i tak się przecież w końcu umrze.Takie podejście ludzi daje pożywkę dla cwanych i bezwzględnych polaczków.Ale ustawodawca przewidział,że są ludzie tacy jak yyy i zapewnił im ochronę prawną z urzędu przed cwanymi bezwzględnymi polaczkami. Naganne zachowanie pryncypała-przełożonego nie musi być mobbingiem, może to być po prostu pospolite znęcanie się nad osobą (pracownikiem)art 207 k.k. Tak czy owak czy to będzie SĄD PRACY czy SĄD KARNY to każdemu podejrzanemu trzeba udowodnić winę przy czym działa tu zasada ic dubio pro reo czyli wszystkie nie dające, się rozstrzygnąć wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego(podejrzanego). Pozdrawiam...
wypowiedz yyy jest irytująca. Tak samo można powiedzieć, nie ma sensu żyć bo po co i tak się przecież w końcu umrze.Takie podejście ludzi daje pożywkę dla cwanych i bezwzględnych polaczków.Ale ustawodawca przewidział,że są ludzie tacy jak yyy i zapewnił im ochronę prawną z urzędu przed cwanymi bezwzględnymi polaczkami. Naganne zachowanie pryncypała-przełożonego nie musi być mobbingiem, może to być po prostu pospolite znęcanie się nad osobą (pracownikiem)art 207 k.k. Tak czy owak czy to będzie SĄD PRACY czy SĄD KARNY to każdemu podejrzanemu t... rozwiń
Avatar
yyy / 12 marca 2011 o 09:08
0
Osoba poddana mobbingowi jest bez szans.Nie ma żadnej nadziei.A trzeba wiedzieć o tym że przeżycia osoby mobbingowanej są porównywalne z przeżyciami więźniów obozów koncentracyjnych.To bardzo często kończy się depresją i śmiercią.Nie ma sensu występować na drogę sądową bo sąd wychodzi z założenia że mobbing ma być udowodniony przez mobbingowanego a to jest niemożliwe bo nikt nie będzie zeznawał na jego korzyść bo sam będzie się bał że straci pracę.ZUS w takiej sytuacji z automatu odmawia renty nawet jak jesteś niezdolny do wykonywania żadnej pracy i masz orzeczenie lekarskie.
Osoba poddana mobbingowi jest bez szans.Nie ma żadnej nadziei.A trzeba wiedzieć o tym że przeżycia osoby mobbingowanej są porównywalne z przeżyciami więźniów obozów koncentracyjnych.To bardzo często kończy się depresją i śmiercią.Nie ma sensu występować na drogę sądową bo sąd wychodzi z założenia że mobbing ma być udowodniony przez mobbingowanego a to jest niemożliwe bo nikt nie będzie zeznawał na jego korzyść bo sam będzie się bał że straci pracę.ZUS w takiej sytuacji z automatu odmawia renty nawet jak jesteś niezdolny do wykonywania żadnej... rozwiń
Avatar
grzesiek / 11 marca 2011 o 18:42
0
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik.

Mobbing może być działaniem bezpośrednim lub niebezpośrednim, tj. takim, w którym ofiara nie ma bezpośredniego kontaktu z osobą stosującą mobbing, a jedynie jest narażona na skutki jej zamierzonych nieetycznych działań.
Jeżeli jest tak w KWP Lublin to co się dzieje w mniejszych podległych jednostkach, aż strach pomyśleć.

* taktyka upokorzenia

* nieuzasadniona krytyka
* zniesławienie
* wyśmiewanie
* nieodpowiednie żarty
* obraźliwe gesty
* sarkazm
* publiczne krytykowanie wyglądu

* taktyka zastraszenia

* zakaz robienia przerw pod groźbą utraty pracy
* groźby ustne
* używanie wulgaryzmów
* stosowanie przemocy fizycznej
* przymusowe zostawanie po godzinach pracy
* zastraszanie zwolnieniem z pracy

* taktyka pomniejszenia kompetencji
* taktyka izolacji
* taktyka poniżania
* taktyka utrudniania wykonywania pracy
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik.

Mobbing może być działaniem bezpośrednim... rozwiń
Avatar
Rufii / 11 marca 2011 o 15:46
0
Dziwi mnie bezradność dziennikarzy. Wystarczy popytać zwyklych , szarych policjantów tzw roboli i wszystko będzie jasne. Związki Zawodowe nigdy nie widza preblamu w niczym.
Avatar
adam / 11 marca 2011 o 14:52
0
Wszyscy znają metody działania Komendanta z Lublina więc mobbing zastraszanie, przenoszenie na niższe stanowiska, postępowania dyscyplinarne wcale mnie nie dziwią. Z tym że ta skala mobbingu w policji to nie jest tylko KMP Lublin tutaj trzeba się odnieść do większości województwa lubelskiego zmiany komendantów niepewność dnia jutrzejszego tak jest w całym województwie a ludzie do pracy potrzebują stabilizacji i mądrych przełożonych.
Avatar
karmino / 11 marca 2011 o 14:03
0
No chyba wyraznie napisali o co chodzi w tym liscie i na co sie skarza wiec mieli tam swoje nazwiska wypisac czy nazwiska osob do ktorych maja pretensje??? czy pojsc do Zwiazkow ktory dziala na terenie tej samej komendy????no jaja sobie robicie??? przeciez wiadomo co i jak i jak to by sie dla tych policjantow skonczylo pozniej.....nie moga podac zadnych konkretow bo sie boja...., a to ze nie zglosili tego do Zwiazku to chyba mowi samo za siebie dlaczego....jedyna nadzieja w mediach czy porzadnej kontroli z KGP....
Avatar
glina / 11 marca 2011 o 13:58
0
No, bo to i takie są te związki. Nic nie widzą, nic nie słyszą.
Avatar
asdf / 11 marca 2011 o 13:14
0
to kłamstwo, że nie było przenoszenia na niższe stanowiska...
Avatar
leon zawodowiec / 29 marca 2011 o 22:16
0
Kiedyś do służby w Policji przyjmowano mężczyzn po odbyciu służby wojskowej. Teraz przyjmuje się chłopców z nieodciętymi pępowinami ale za to z tytułami mgr.inż. Mobbing się szerzy na prawo i lewo. Wszyscy są mobbingowani.Jak ich mamusie to zniosą.
Avatar
Gość / 13 marca 2011 o 07:22
0
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he.
http://www.policja.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=55

Ten na fotce to chyba wasz "El Comandante". Daliście mu ksywkę po Fidelu Castro, ale nie martwcie się .... każda władza kiedyś się kończy. Przyjdzie nowe rozdanie partyjne w Polsce, zmieni się i komendanta. Byle nie na gorszego, he he. rozwiń
Avatar
strzelec / 12 marca 2011 o 19:54
0
wypowiedz yyy jest irytująca. Tak samo można powiedzieć, nie ma sensu żyć bo po co i tak się przecież w końcu umrze.Takie podejście ludzi daje pożywkę dla cwanych i bezwzględnych polaczków.Ale ustawodawca przewidział,że są ludzie tacy jak yyy i zapewnił im ochronę prawną z urzędu przed cwanymi bezwzględnymi polaczkami. Naganne zachowanie pryncypała-przełożonego nie musi być mobbingiem, może to być po prostu pospolite znęcanie się nad osobą (pracownikiem)art 207 k.k. Tak czy owak czy to będzie SĄD PRACY czy SĄD KARNY to każdemu podejrzanemu trzeba udowodnić winę przy czym działa tu zasada ic dubio pro reo czyli wszystkie nie dające, się rozstrzygnąć wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego(podejrzanego). Pozdrawiam...
wypowiedz yyy jest irytująca. Tak samo można powiedzieć, nie ma sensu żyć bo po co i tak się przecież w końcu umrze.Takie podejście ludzi daje pożywkę dla cwanych i bezwzględnych polaczków.Ale ustawodawca przewidział,że są ludzie tacy jak yyy i zapewnił im ochronę prawną z urzędu przed cwanymi bezwzględnymi polaczkami. Naganne zachowanie pryncypała-przełożonego nie musi być mobbingiem, może to być po prostu pospolite znęcanie się nad osobą (pracownikiem)art 207 k.k. Tak czy owak czy to będzie SĄD PRACY czy SĄD KARNY to każdemu podejrzanemu t... rozwiń
Avatar
yyy / 12 marca 2011 o 09:08
0
Osoba poddana mobbingowi jest bez szans.Nie ma żadnej nadziei.A trzeba wiedzieć o tym że przeżycia osoby mobbingowanej są porównywalne z przeżyciami więźniów obozów koncentracyjnych.To bardzo często kończy się depresją i śmiercią.Nie ma sensu występować na drogę sądową bo sąd wychodzi z założenia że mobbing ma być udowodniony przez mobbingowanego a to jest niemożliwe bo nikt nie będzie zeznawał na jego korzyść bo sam będzie się bał że straci pracę.ZUS w takiej sytuacji z automatu odmawia renty nawet jak jesteś niezdolny do wykonywania żadnej pracy i masz orzeczenie lekarskie.
Osoba poddana mobbingowi jest bez szans.Nie ma żadnej nadziei.A trzeba wiedzieć o tym że przeżycia osoby mobbingowanej są porównywalne z przeżyciami więźniów obozów koncentracyjnych.To bardzo często kończy się depresją i śmiercią.Nie ma sensu występować na drogę sądową bo sąd wychodzi z założenia że mobbing ma być udowodniony przez mobbingowanego a to jest niemożliwe bo nikt nie będzie zeznawał na jego korzyść bo sam będzie się bał że straci pracę.ZUS w takiej sytuacji z automatu odmawia renty nawet jak jesteś niezdolny do wykonywania żadnej... rozwiń
Avatar
grzesiek / 11 marca 2011 o 18:42
0
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik.

Mobbing może być działaniem bezpośrednim lub niebezpośrednim, tj. takim, w którym ofiara nie ma bezpośredniego kontaktu z osobą stosującą mobbing, a jedynie jest narażona na skutki jej zamierzonych nieetycznych działań.
Jeżeli jest tak w KWP Lublin to co się dzieje w mniejszych podległych jednostkach, aż strach pomyśleć.

* taktyka upokorzenia

* nieuzasadniona krytyka
* zniesławienie
* wyśmiewanie
* nieodpowiednie żarty
* obraźliwe gesty
* sarkazm
* publiczne krytykowanie wyglądu

* taktyka zastraszenia

* zakaz robienia przerw pod groźbą utraty pracy
* groźby ustne
* używanie wulgaryzmów
* stosowanie przemocy fizycznej
* przymusowe zostawanie po godzinach pracy
* zastraszanie zwolnieniem z pracy

* taktyka pomniejszenia kompetencji
* taktyka izolacji
* taktyka poniżania
* taktyka utrudniania wykonywania pracy
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Istotnym jest fakt, iż osobą dopuszczającą się mobbingu nie musi być pracodawca, lecz może to być przełożony lub współpracownik.

Mobbing może być działaniem bezpośrednim... rozwiń
Avatar
Rufii / 11 marca 2011 o 15:46
0
Dziwi mnie bezradność dziennikarzy. Wystarczy popytać zwyklych , szarych policjantów tzw roboli i wszystko będzie jasne. Związki Zawodowe nigdy nie widza preblamu w niczym.
Avatar
adam / 11 marca 2011 o 14:52
0
Wszyscy znają metody działania Komendanta z Lublina więc mobbing zastraszanie, przenoszenie na niższe stanowiska, postępowania dyscyplinarne wcale mnie nie dziwią. Z tym że ta skala mobbingu w policji to nie jest tylko KMP Lublin tutaj trzeba się odnieść do większości województwa lubelskiego zmiany komendantów niepewność dnia jutrzejszego tak jest w całym województwie a ludzie do pracy potrzebują stabilizacji i mądrych przełożonych.
Avatar
karmino / 11 marca 2011 o 14:03
0
No chyba wyraznie napisali o co chodzi w tym liscie i na co sie skarza wiec mieli tam swoje nazwiska wypisac czy nazwiska osob do ktorych maja pretensje??? czy pojsc do Zwiazkow ktory dziala na terenie tej samej komendy????no jaja sobie robicie??? przeciez wiadomo co i jak i jak to by sie dla tych policjantow skonczylo pozniej.....nie moga podac zadnych konkretow bo sie boja...., a to ze nie zglosili tego do Zwiazku to chyba mowi samo za siebie dlaczego....jedyna nadzieja w mediach czy porzadnej kontroli z KGP....
Avatar
glina / 11 marca 2011 o 13:58
0
No, bo to i takie są te związki. Nic nie widzą, nic nie słyszą.
Avatar
asdf / 11 marca 2011 o 13:14
0
to kłamstwo, że nie było przenoszenia na niższe stanowiska...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 3 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.