Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2011 r.
12:35
Edytuj ten wpis

Ponad 400 mandatów dziennie. Najwięcej za zbyt dużą prędkość

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A
Drogówka w ubiegłym roku wlepiła lubelskim  kierowcom prawie 150 tys. mandatów (Maciej Kaczanowski)
Drogówka w ubiegłym roku wlepiła lubelskim kierowcom prawie 150 tys. mandatów (Maciej Kaczanowski)

W ub. roku lubelscy policjanci najczęściej karali za zbyt szybką jazdą. Sporo mandatów wypisali również za jazdę bez pasów, brak fotelików i nieprawidłowe wyprzedzanie. Drogówka łapie też hurtowo pijanych kierowców i rowerzystów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drogówka podsumowała ubiegły rok. Kilkuset policjantów miało pełne ręce pracy. – Wystawili prawie 150 tys. mandatów, z czego 139 486 otrzymali kierowcy, a 8470 piesi – mówi podinspektor Sławomir Góźdź, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze najwięcej mandatów wypisali za przekroczenie prędkości – ponad 82 tys. – Drugie, najczęściej karane wykroczenie, to nieprawidłowe wyprzedzanie – 16 336 mandatów. Czołową trójkę zamykają kary za brak pasów i fotelików służących do przewożenia dzieci – 14 391 mandatów – wylicza podinspektor Góźdź.

Pozostałe główne grzechy to nieprawidłowe wyprzedzanie (6681), przejazd na czerwonym świetle (4395) i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (4165).

Kierowcy jednak skarżą się, że policja poluje jednie na te "grube”, drogie wykroczenia. – Wideorejstratory biorą się za filmowanie, kiedy kierowca przekroczy limit prędkości o 20, 30 km/h i więcej. Wiadomo, ta sama robota, a mandat wysoki – mówi Jarosław Orzeł, kierowca z Kraśnika, który w minionym roku "grał” główną rolę w krótkim filmie zrealizowanym przez jeden z lubelskich wideorejestratorów.

– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie. Świadczy o tym duża, i wciąż rosnąca, liczba mandatów za brak zapiętych pasów, przewożenie dzieci bez fotelika czy liczba 20 262 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – kończy podinspektor Góźdź.

x

Najszybsze ogłoszenia motoryzacyjne z Twojego regionu. Tu nie grozi Ci żaden mandat za wyprzedzanie konkurencji - Regiomoto.pl.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2011 r. o 14:39
0
[quote name='indiana' timestamp='1294167731' post='416834']
Uważam że MARCEL ma w 100% rację np. policjanci z Puław są takimi głąbami że oprucz przekraczania prędkosci można jeżdzić jak się chce, tylko z kilkoma nie ma co zaczynac bo chłopaki znają się na robocie i mogą dokuczyć zgodnie z prawem a wtedy trzeba iśc na pocztę.
[/quote]
Masz racje,glaby umieja tylko obslugiwac suszarke,ale to nie ich wina ze za malo ich wyedukowali.Dlatego tez poszezyli zakres dzialania ITD,do kontroli pojazdow.Rok moze dwa i do kontroli nabiora uprawnien organisci i masarze.Wszystko ustawine na trzepanie kasy.
[quote name='indiana' timestamp='1294167731' post='416834']
Uważam że MARCEL ma w 100% rację np. policjanci z Puław są takimi głąbami że oprucz przekraczania prędkosci można jeżdzić jak się chce, tylko z kilkoma nie ma co zaczynac bo chłopaki znają się na robocie i mogą dokuczyć zgodnie z prawem a wtedy trzeba iśc na pocztę.
[/quote]
Masz racje,glaby umieja tylko obslugiwac suszarke,ale to nie ich wina ze za malo ich wyedukowali.Dlatego tez poszezyli zakres dzialania ITD,do kontroli pojazdow.Rok moze... rozwiń
Avatar
nissan / 5 stycznia 2011 r. o 12:44
0
[quote name='chudzik' timestamp='1294153719' post='416665']
A może by przyjechali na ul. Spokojną w Lublinie? Tam codziennie jest do wypisania kilkaset mandatów. Niestety trzeba by było wtedy narazić się pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Prokuratury oraz pacjentom (kolegom???) przychodni MSWiA. Do tego to trzeba mieć odwagę. Bezpieczniej jest schować się w krzakach z radarem i robić "wyniki" albo pościgać się "sreberkiem" z jakimś gówniarzem w beemce.
[/quote]
Na Spokojna są wysyłani "głupki" czyli Straż Miejska,która nakłada mandaty ale tylko tym, którzy przyjeżdżają załatwić sprawę w urzędzie.A najlepiej to chodzić piechotą, i po jaką cholerę kupywać taki drogi samochód?Bo parkingi są tylko dla urzędników tam pracujących, a nie dla pospólstwa! To chyba jasne!!!
[quote name='chudzik' timestamp='1294153719' post='416665']
A może by przyjechali na ul. Spokojną w Lublinie? Tam codziennie jest do wypisania kilkaset mandatów. Niestety trzeba by było wtedy narazić się pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Prokuratury oraz pacjentom (kolegom???) przychodni MSWiA. Do tego to trzeba mieć odwagę. Bezpieczniej jest schować się w krzakach z radarem i robić "wyniki" albo pościgać się "sreberkiem" z jakimś gówniarzem w beemce.
[/quote]
Na Spokojna są wy... rozwiń
Avatar
Jackow / 4 stycznia 2011 r. o 22:47
0
Wy tam w Lubelskiem to tylko pić wódę potraficie i zapieprzać na złamanie karku, bardzo dobrze że was tak trzepią, a będzie jaszcze lepiej jak wejdzie nowy taryfikator mandatów oczywiście większy. Powodzenia szrociki golfiki i wasze ukochane pasie.
Avatar
kolompar / 4 stycznia 2011 r. o 22:15
0
Ja z innej beczki, czy "lubelska policja" to tylko drogówka i mandaty w ruchu drogowym?
Avatar
xyz / 4 stycznia 2011 r. o 21:06
0
Fajne zdjęcie przedstawia raczej inspektora ITD w trakcie kontroli niż "drogówke"
Avatar
indiana / 4 stycznia 2011 r. o 20:02
0
Uważam że MARCEL ma w 100% rację np. policjanci z Puław są takimi głąbami że oprucz przekraczania prędkosci można jeżdzić jak się chce, tylko z kilkoma nie ma co zaczynac bo chłopaki znają się na robocie i mogą dokuczyć zgodnie z prawem a wtedy trzeba iśc na pocztę.
Avatar
minia / 4 stycznia 2011 r. o 20:01
0
[quote name='Marcel' timestamp='1294160490' post='416743']
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym pasem lub przy środku jezdni (wykroczenie 200 zł i 2 pkt karne) popelniane MASOWO przez kierowców.
3. Jazdę z włączonymi światłami przeciwmgilenymi przy normalnej przejrzystosci powietrza.
4. Zjeżdżanie z eskrzyzowania na czerwonym światle.
Chyba osbie Pan jaja robi drogi panie !! Bo na popełnianie powyższych wykroczeń policjia NIE REAGUJE WOGÓLE choć sa one bardzo niebezpieczne i uciazliwe dla ruchu pojazdów !! Co wiecej totalne olewactwo policji w tym zakresie prowadzi do tego, że niektórzy kierowcy popełniają te wykroczenia z premedytacją, wiedząć że policja nie zareaguje i nie grozi im za to żadna kara ( ostatnio rozmawiałem z delikwentem który nagminnie nie używa kierunków i takie własnie było jego tłumaczenie - "policja i tak mnie za to nie złapie bo oni na to nie patrzą").
Takze drogi Panie prosze bacznie patrzec swoim pracownikom na rece, bo jak narazie to poza lapaniem z aprędkośc i wyprzedzanie na ciągłej NIC WIECEJ POLICJI NIE INTERESUJE !!
P.S.
Mialem okazje kiedyś porozmawiać sobie z policjantem z partolu który napiętnie łapał za przekroczenie prędkosci na Al. Smorawińskiego. Na moje pytanie "dlaczego nie zatrzymaliście tego BMW choć miało właczone przednie przecimgielne w bezchmurną noc" uslyszalem że " My mamy kontrolowac TYLKO prędkość" !!! Było to gdzieć w grudniu 2009 r. Ręce mi opadły !!
[/quote]


Bo ci żyłka pęknie, przeczytaj jeszcze raz tekst i zobaczysz za co karze policja. Nie tylko za prędkość. Nie tylko..
[quote name='Marcel' timestamp='1294160490' post='416743']
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym p... rozwiń
Avatar
danieloo / 4 stycznia 2011 r. o 19:10
0
To Jest Polska AFRYKA DZIKA !!!! i te Strażniki Texasu co myslą ze im wszystko Wolno!!<Milicja>
Avatar
plkrz / 4 stycznia 2011 r. o 18:36
0
[quote name='bury miś' timestamp='1294154699' post='416676']
Poza tym źle zaparkowane samochody do SM, a nie policja.[/quote]
Jaki przepis od czasu powstania SM zwolnił Policję z reagowania na źle zaparkowane samochody ?
Avatar
Marcel / 4 stycznia 2011 r. o 18:01
0
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym pasem lub przy środku jezdni (wykroczenie 200 zł i 2 pkt karne) popelniane MASOWO przez kierowców.
3. Jazdę z włączonymi światłami przeciwmgilenymi przy normalnej przejrzystosci powietrza.
4. Zjeżdżanie z eskrzyzowania na czerwonym światle.
Chyba osbie Pan jaja robi drogi panie !! Bo na popełnianie powyższych wykroczeń policjia NIE REAGUJE WOGÓLE choć sa one bardzo niebezpieczne i uciazliwe dla ruchu pojazdów !! Co wiecej totalne olewactwo policji w tym zakresie prowadzi do tego, że niektórzy kierowcy popełniają te wykroczenia z premedytacją, wiedząć że policja nie zareaguje i nie grozi im za to żadna kara ( ostatnio rozmawiałem z delikwentem który nagminnie nie używa kierunków i takie własnie było jego tłumaczenie - "policja i tak mnie za to nie złapie bo oni na to nie patrzą").
Takze drogi Panie prosze bacznie patrzec swoim pracownikom na rece, bo jak narazie to poza lapaniem z aprędkośc i wyprzedzanie na ciągłej NIC WIECEJ POLICJI NIE INTERESUJE !!
P.S.
Mialem okazje kiedyś porozmawiać sobie z policjantem z partolu który napiętnie łapał za przekroczenie prędkosci na Al. Smorawińskiego. Na moje pytanie "dlaczego nie zatrzymaliście tego BMW choć miało właczone przednie przecimgielne w bezchmurną noc" uslyszalem że " My mamy kontrolowac TYLKO prędkość" !!! Było to gdzieć w grudniu 2009 r. Ręce mi opadły !!
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym pasem lub przy środku jezdni (wykroczenie 200 zł i 2 pkt karne) popelniane MASOWO przez k... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2011 r. o 14:39
0
[quote name='indiana' timestamp='1294167731' post='416834']
Uważam że MARCEL ma w 100% rację np. policjanci z Puław są takimi głąbami że oprucz przekraczania prędkosci można jeżdzić jak się chce, tylko z kilkoma nie ma co zaczynac bo chłopaki znają się na robocie i mogą dokuczyć zgodnie z prawem a wtedy trzeba iśc na pocztę.
[/quote]
Masz racje,glaby umieja tylko obslugiwac suszarke,ale to nie ich wina ze za malo ich wyedukowali.Dlatego tez poszezyli zakres dzialania ITD,do kontroli pojazdow.Rok moze dwa i do kontroli nabiora uprawnien organisci i masarze.Wszystko ustawine na trzepanie kasy.
[quote name='indiana' timestamp='1294167731' post='416834']
Uważam że MARCEL ma w 100% rację np. policjanci z Puław są takimi głąbami że oprucz przekraczania prędkosci można jeżdzić jak się chce, tylko z kilkoma nie ma co zaczynac bo chłopaki znają się na robocie i mogą dokuczyć zgodnie z prawem a wtedy trzeba iśc na pocztę.
[/quote]
Masz racje,glaby umieja tylko obslugiwac suszarke,ale to nie ich wina ze za malo ich wyedukowali.Dlatego tez poszezyli zakres dzialania ITD,do kontroli pojazdow.Rok moze... rozwiń
Avatar
nissan / 5 stycznia 2011 r. o 12:44
0
[quote name='chudzik' timestamp='1294153719' post='416665']
A może by przyjechali na ul. Spokojną w Lublinie? Tam codziennie jest do wypisania kilkaset mandatów. Niestety trzeba by było wtedy narazić się pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Prokuratury oraz pacjentom (kolegom???) przychodni MSWiA. Do tego to trzeba mieć odwagę. Bezpieczniej jest schować się w krzakach z radarem i robić "wyniki" albo pościgać się "sreberkiem" z jakimś gówniarzem w beemce.
[/quote]
Na Spokojna są wysyłani "głupki" czyli Straż Miejska,która nakłada mandaty ale tylko tym, którzy przyjeżdżają załatwić sprawę w urzędzie.A najlepiej to chodzić piechotą, i po jaką cholerę kupywać taki drogi samochód?Bo parkingi są tylko dla urzędników tam pracujących, a nie dla pospólstwa! To chyba jasne!!!
[quote name='chudzik' timestamp='1294153719' post='416665']
A może by przyjechali na ul. Spokojną w Lublinie? Tam codziennie jest do wypisania kilkaset mandatów. Niestety trzeba by było wtedy narazić się pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Prokuratury oraz pacjentom (kolegom???) przychodni MSWiA. Do tego to trzeba mieć odwagę. Bezpieczniej jest schować się w krzakach z radarem i robić "wyniki" albo pościgać się "sreberkiem" z jakimś gówniarzem w beemce.
[/quote]
Na Spokojna są wy... rozwiń
Avatar
Jackow / 4 stycznia 2011 r. o 22:47
0
Wy tam w Lubelskiem to tylko pić wódę potraficie i zapieprzać na złamanie karku, bardzo dobrze że was tak trzepią, a będzie jaszcze lepiej jak wejdzie nowy taryfikator mandatów oczywiście większy. Powodzenia szrociki golfiki i wasze ukochane pasie.
Avatar
kolompar / 4 stycznia 2011 r. o 22:15
0
Ja z innej beczki, czy "lubelska policja" to tylko drogówka i mandaty w ruchu drogowym?
Avatar
xyz / 4 stycznia 2011 r. o 21:06
0
Fajne zdjęcie przedstawia raczej inspektora ITD w trakcie kontroli niż "drogówke"
Avatar
indiana / 4 stycznia 2011 r. o 20:02
0
Uważam że MARCEL ma w 100% rację np. policjanci z Puław są takimi głąbami że oprucz przekraczania prędkosci można jeżdzić jak się chce, tylko z kilkoma nie ma co zaczynac bo chłopaki znają się na robocie i mogą dokuczyć zgodnie z prawem a wtedy trzeba iśc na pocztę.
Avatar
minia / 4 stycznia 2011 r. o 20:01
0
[quote name='Marcel' timestamp='1294160490' post='416743']
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym pasem lub przy środku jezdni (wykroczenie 200 zł i 2 pkt karne) popelniane MASOWO przez kierowców.
3. Jazdę z włączonymi światłami przeciwmgilenymi przy normalnej przejrzystosci powietrza.
4. Zjeżdżanie z eskrzyzowania na czerwonym światle.
Chyba osbie Pan jaja robi drogi panie !! Bo na popełnianie powyższych wykroczeń policjia NIE REAGUJE WOGÓLE choć sa one bardzo niebezpieczne i uciazliwe dla ruchu pojazdów !! Co wiecej totalne olewactwo policji w tym zakresie prowadzi do tego, że niektórzy kierowcy popełniają te wykroczenia z premedytacją, wiedząć że policja nie zareaguje i nie grozi im za to żadna kara ( ostatnio rozmawiałem z delikwentem który nagminnie nie używa kierunków i takie własnie było jego tłumaczenie - "policja i tak mnie za to nie złapie bo oni na to nie patrzą").
Takze drogi Panie prosze bacznie patrzec swoim pracownikom na rece, bo jak narazie to poza lapaniem z aprędkośc i wyprzedzanie na ciągłej NIC WIECEJ POLICJI NIE INTERESUJE !!
P.S.
Mialem okazje kiedyś porozmawiać sobie z policjantem z partolu który napiętnie łapał za przekroczenie prędkosci na Al. Smorawińskiego. Na moje pytanie "dlaczego nie zatrzymaliście tego BMW choć miało właczone przednie przecimgielne w bezchmurną noc" uslyszalem że " My mamy kontrolowac TYLKO prędkość" !!! Było to gdzieć w grudniu 2009 r. Ręce mi opadły !!
[/quote]


Bo ci żyłka pęknie, przeczytaj jeszcze raz tekst i zobaczysz za co karze policja. Nie tylko za prędkość. Nie tylko..
[quote name='Marcel' timestamp='1294160490' post='416743']
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym p... rozwiń
Avatar
danieloo / 4 stycznia 2011 r. o 19:10
0
To Jest Polska AFRYKA DZIKA !!!! i te Strażniki Texasu co myslą ze im wszystko Wolno!!<Milicja>
Avatar
plkrz / 4 stycznia 2011 r. o 18:36
0
[quote name='bury miś' timestamp='1294154699' post='416676']
Poza tym źle zaparkowane samochody do SM, a nie policja.[/quote]
Jaki przepis od czasu powstania SM zwolnił Policję z reagowania na źle zaparkowane samochody ?
Avatar
Marcel / 4 stycznia 2011 r. o 18:01
0
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym pasem lub przy środku jezdni (wykroczenie 200 zł i 2 pkt karne) popelniane MASOWO przez kierowców.
3. Jazdę z włączonymi światłami przeciwmgilenymi przy normalnej przejrzystosci powietrza.
4. Zjeżdżanie z eskrzyzowania na czerwonym światle.
Chyba osbie Pan jaja robi drogi panie !! Bo na popełnianie powyższych wykroczeń policjia NIE REAGUJE WOGÓLE choć sa one bardzo niebezpieczne i uciazliwe dla ruchu pojazdów !! Co wiecej totalne olewactwo policji w tym zakresie prowadzi do tego, że niektórzy kierowcy popełniają te wykroczenia z premedytacją, wiedząć że policja nie zareaguje i nie grozi im za to żadna kara ( ostatnio rozmawiałem z delikwentem który nagminnie nie używa kierunków i takie własnie było jego tłumaczenie - "policja i tak mnie za to nie złapie bo oni na to nie patrzą").
Takze drogi Panie prosze bacznie patrzec swoim pracownikom na rece, bo jak narazie to poza lapaniem z aprędkośc i wyprzedzanie na ciągłej NIC WIECEJ POLICJI NIE INTERESUJE !!
P.S.
Mialem okazje kiedyś porozmawiać sobie z policjantem z partolu który napiętnie łapał za przekroczenie prędkosci na Al. Smorawińskiego. Na moje pytanie "dlaczego nie zatrzymaliście tego BMW choć miało właczone przednie przecimgielne w bezchmurną noc" uslyszalem że " My mamy kontrolowac TYLKO prędkość" !!! Było to gdzieć w grudniu 2009 r. Ręce mi opadły !!
"– Taki jest charakter pracy wideorejstratorów. Jednak pozostałe patrole reagują nawet na najmniejsze wykroczenie" - Pan sobie kpi czy o droge pyta ??!!!! Ciekaw jestem ile mandatów wystaiono za MASOWO popełniane przez kierowców wykroczenia takie jak:
1. brak sygnalizowania zmiany pasa lub kierunku ruchu (PLAGA w Lublinie !!! Nawet policjanci popelniają to wykroczenie !!)
2. Jazdę skrajnym lewym pasem lub przy środku jezdni (wykroczenie 200 zł i 2 pkt karne) popelniane MASOWO przez k... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramatyczna akcja straży. Ciężka ładowarka przygniotła człowieka
zdjęcia
galeria

Dramatyczna akcja straży. Ciężka ładowarka przygniotła człowieka

Mężczyznę próbowali wyciągnąć pracujący na miejscu robotnicy. Nie dali rady i musiała zadziałać straż pożarna.

Lublin. Sześciu chętnych do przebudowy. Wielu niechętnych do przeprowadzki

Lublin. Sześciu chętnych do przebudowy. Wielu niechętnych do przeprowadzki

Co najmniej 5,5 mln zł może wydać Ratusz na przebudowę parteru VII LO przy ul. Farbiarskiej na siedzibę dwóch przedszkoli, które mają się tu przenieść z Bronowickiej i Dożynkowej. Nad taką przeprowadzką już jutro głosować ma Rada Miasta

Wzmożone ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Manewry Floty Północnej na Morzu Barentsa
film

Wzmożone ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Manewry Floty Północnej na Morzu Barentsa

Wzmożone ćwiczenia rosyjskich sił zbrojnych. Manewry Floty Północnej na Morzu Barentsa

Motor Lublin – Tomasovia 2:0. Powinno być dużo wyżej [ZDJĘCIA]
galeria

Motor Lublin – Tomasovia 2:0. Powinno być dużo wyżej [ZDJĘCIA]

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru podczas zimowych przygotowań. Piłkarze Marka Saganowskiego w środę pokonali beniaminka III ligi Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0.

"Czyste podwórko". Urząd Miasta Świdnik chce dopłacać do budowy altan śmietnikowych

"Czyste podwórko". Urząd Miasta Świdnik chce dopłacać do budowy altan śmietnikowych

"Czyste podwórko" w Świdniku. To nowy, miejski program umożliwiający wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym uzyskanie dofinansowania do budowy altan śmietnikowych przy blokach. Radni zajmą się tym tematem na najbliższej, czwartkowej sesji.

Wystawa Dawida Ryskiego w Puławach
11 lutego 2022, 18:00

Wystawa Dawida Ryskiego w Puławach

"Elementy" to tytuł wystawy Dawida Ryskiego, którą od 11 lutego będzie można podziwiać w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4). Wernisaż zaplanowano na godz. 18.

Ostre porachunki w Rykach. W ruch poszedł kij basebollowy

Ostre porachunki w Rykach. W ruch poszedł kij basebollowy

W sobotę w Rykach trzech mężczyzn zaatakowało 25-latka.

Zniknął, bo był komunistą. Działacze lewicy apelują o powrót budowniczego Biłgoraja

Zniknął, bo był komunistą. Działacze lewicy apelują o powrót budowniczego Biłgoraja

Józef Dechnik urodził się 112 lat temu, nie żyje od blisko 40., a nadal budzi emocje. Środowiska lewicowe szykują apel do wojewody lubelskiego, bo chcą przywrócenia usuniętego z Biłgoraja pomnika I sekretarza KW PZPR. Uważają, że zasługi dawnego partyjnego działacza dla powojennego rozwoju tego miasta są tak istotne, że nie wolno o nich zapominać.

Przekaż swój 1 proc. lubelskim organizacjom. Fundacja namawia Ratusz do promocji

Przekaż swój 1 proc. lubelskim organizacjom. Fundacja namawia Ratusz do promocji

Rozszerzenie miejskiej akcji „Rozlicz PIT w Lublinie” proponuje prezydentowi Fundacja Wolności, która złożyła oficjalny wniosek w tej sprawie. Oczekuje one, że Ratusz będzie nie tylko namawiał do rozliczania się z podatku w Lublinie, ale również do przekazywania swojego 1 proc. podatku lubelskim organizacjom pożytku publicznego.

Górnik Łęczna mocnym akcentem zakończy zgrupowanie w Turcji
film

Górnik Łęczna mocnym akcentem zakończy zgrupowanie w Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna powoli zbliżają się do końca zgrupowania w tureckiej Antalyi. W czwartek zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatnie mecze kontrolne

Nieoczekiwana decyzja starosty. W ten sposób pozbędzie się innych członków zarządu?

Nieoczekiwana decyzja starosty. W ten sposób pozbędzie się innych członków zarządu?

Starosta kraśnicki Andrzej Rolla (Prawo i Sprawiedliwość) złożył dzisiaj rezygnację z pełnionej funkcji. Powodów tej decyzji jednak nie podał.

Lublin. Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych
galeria

Lublin. Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych

Od września niektóre ulice Czechowa, Czubów i Węglina mają być przypisane do innych podstawówek niż dotąd. Jutro nad takimi zmianami głosować ma Rada Miasta.

To oni napadli na piosenkarza disco polo. Jeden miał toporo-młotek

To oni napadli na piosenkarza disco polo. Jeden miał toporo-młotek

Jeszcze w środę młodzi mężczyźni mają zostać doprowadzeni do prokuratury. Temu, który użył toporo-młotka grozi do ośmiu lat więzienia.