Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2016 r.
8:53

Poszukiwana za podrobienie recepty na drogi lek zgłosiła się na policję. To 16-latka

Autor: Zdjęcie autora łm
167 38 A A

W piątek na komisariat zgłosiła się dziewczyna poszukiwana ws. podrobienia recepty na drogi lek onkologiczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Znana jest już nam tożsamość osoby, której wizerunek wczoraj opublikowaliśmy - potwierdza nadkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

16-latka przyszła na komisariat z mamą w piątek około godz. 19. Nie była przesłuchiwana. - Nie zostały z nią jeszcze wykonane czynności procesowe. Odbędą się one po nowym roku - dodaje nadkom. Laszczka-Rusek.

Według niepotwierdzonych informacji od naszych czytelników, 16-latka jest uczennicą jednego z lubelskich gimnazjów. 

Poszukiwania

Dziewczyna była poszukiwana za posłużenie się podrobioną receptą. Kupiła "na refundację" lek onkologiczny warty kilka tysięcy złotych, za kilkaset złotych. Do zdarzenia doszło we wrześniu. Wszystko nagrała kamera monitoringu zainstalowana w aptece. Wczoraj policja opublikowała zdjęcie poszukiwanej.

- Doprowadziła w ten sposób NFZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Podejrzana jest więc o oszustwo - mówił nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 10:09
+1
Czyli biedny może kraść?! Ot komusze myślenie...
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:40
+1
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarstwo na sprzedaż? Nie jest wykluczone, że na handel. A naprawdę chory go nie dostał, bo zabrakło w aptece...
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarst... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 09:57
+1
Nie bronię dziewczyny, ale być może nie miała świadomości, że to recepta podrobiona. Poza tym dziwne,  że od razu tego nie wykryto, łącznie z danymi osoby widniejącej na recepcie. Jeśli rzeczywiście dziewczyna zrobiła to nieświadomie, w dobrej wierze, to kto wynagrodzi jej " reklamę " w mediach, kto zdejmie odium oszustki, obroni przed linczem w szkole i środowisku? Pytam w kontekście tego, co tu czytam, w kontekście pomyj i świństw wylewanych za aprobatą redakcji DW i przy jej cichym przyzwoleniu na chamstwo i podłość.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 09:34
+1
No i po co tu piszesz, że dobrze ciągnie. Jeżeli zrobiła Ci dobrze, to nie musisz jej robić reklamy. Było zostawić to dla Siebie.
Avatar
jj / 31 grudnia 2016 o 09:16
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zostawcie dziewczynę w spokoju !
Dlaczego zostawić ją w spokoju? Kara musi być, brak kary spowoduję u niej poczycie bezkarności, będzie dalej to robiła bo przecież za pierwszym razem się udało i rodzice zawsze tyłek uratują.....
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 14:43
0
16-latka?! Dawałam jej dwa razy więcej... Biedactwo!
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 00:12
0
Jezeli zrobila to aby ratowac zycie blskiej osobie to trzeba jej to wybaczyc ,zrobila z biedy bo nie wszystkich stac na drogie lekarstwa ,
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:41
0
NFZ nikorzystnie rozporzadza mieniem bez tej recepty
Avatar
jola / 31 grudnia 2016 o 20:33
0
też jak jestem starą babą bym ukradła jeżeli bym miała ratować bardzo bliską mi osobę, bo wiem, że na państwo nie mam co liczyć, bo rząd daje za darmo ale próżniakom 500+, jeżeli ona to robiła po to aby ratować bliską osobę to szkoda dziewczyny
Avatar
spadaj / 31 grudnia 2016 o 19:45
0
obywatel napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
16 letnie dzieci żądają, żeby traktować je jak dorosłych. Nie ma więc wytłumaczenia, że za młoda była. Oszustwo jest oszustwem i nia ma co nazywać tego "inną" uczciwością. Dokładnie tak samo, jak grzebanie w cudzych torebkach i szafkach.
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną!
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie.
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie. rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 14:43
0
16-latka?! Dawałam jej dwa razy więcej... Biedactwo!
Avatar
ola / 1 stycznia 2017 o 11:18
-1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czyli biedny może kraść?! Ot komusze myślenie...
a to po wuj dają młodym zdrowym jak wuj rodzicom za pieprzenie się 500+ a nie na leczenie ludziom chorym ludziom, leki winny być w cięższych przypadkach za darmo. Do tego bogaci też "kradną" i jest dobrze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 10:09
+1
Czyli biedny może kraść?! Ot komusze myślenie...
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 00:12
0
Jezeli zrobila to aby ratowac zycie blskiej osobie to trzeba jej to wybaczyc ,zrobila z biedy bo nie wszystkich stac na drogie lekarstwa ,
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:41
0
NFZ nikorzystnie rozporzadza mieniem bez tej recepty
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 22:40
+1
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarstwo na sprzedaż? Nie jest wykluczone, że na handel. A naprawdę chory go nie dostał, bo zabrakło w aptece...
Do "spadaj": nie, nie jestem prawnikiem! Jestem takim samym, jak ty, normalnym człowiekiem. Ale ja jestem wyczulony na draństwo, fałsz i brak uczciwości. Dlatego upominam się o to, żeby kradzież nazywać kradzieżą, złodziej jest złodziejem, a nie "uczciwym inaczej". Każdy bez względu na wiek i status społeczny powinien jednakowo jak inni odpowiadać za swoje czyny. I niech zakłamani obrońcy nie wciskają ciemnoty czytelnikom o heroicznym czynie małolaty, bo jak nie ona, to ktoś inny musiałby zapłacić za jej oszustwo. Lekarst... rozwiń
Avatar
jola / 31 grudnia 2016 o 20:33
0
też jak jestem starą babą bym ukradła jeżeli bym miała ratować bardzo bliską mi osobę, bo wiem, że na państwo nie mam co liczyć, bo rząd daje za darmo ale próżniakom 500+, jeżeli ona to robiła po to aby ratować bliską osobę to szkoda dziewczyny
Avatar
spadaj / 31 grudnia 2016 o 19:45
0
obywatel napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
16 letnie dzieci żądają, żeby traktować je jak dorosłych. Nie ma więc wytłumaczenia, że za młoda była. Oszustwo jest oszustwem i nia ma co nazywać tego "inną" uczciwością. Dokładnie tak samo, jak grzebanie w cudzych torebkach i szafkach.
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną!
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie.
kuźwa u nasz szukasz sprawiedliwości, urwałeś sie chyba z choinki, prawo jest dla nas maluczkich, masz min.ile działek w warszawie zostało przejętcyh "prawne", itp. przytocyć ci czy łaskawie wpiszesz w google afery w polsce i soie poczytasz. Tam idzie o miliony. Masz rację zgodnie z prawem, tylko w wuj niech to prawo wszystkich dotyczy i tych przy korycie też, a nie tylko dla nas na tym dole. Widocznie odezwał sie prawnik, który sam wprowadza w swoim życiu bezprawie. rozwiń
Avatar
obywatel / 31 grudnia 2016 o 18:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
16 letnie dzieci żądają, żeby traktować je jak dorosłych. Nie ma więc wytłumaczenia, że za młoda była. Oszustwo jest oszustwem i nia ma co nazywać tego "inną" uczciwością. Dokładnie tak samo, jak grzebanie w cudzych torebkach i szafkach.
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną! 
Czy oszustwo jest dozwolone prawnie? Jeśli tak, to prawo to powinno być dla wszystkich! Jeśli nie, to również wszyscy jednakowo powinni odpowiadać za jego użycie. I nie ma, że boli. Nie ma, że "dziecko" w tym momencie miało pomroczność jasną!  rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 18:12
0
Wygłup małolaty. Jak Grube Ryby - firmy z dziećmi VIPów okradają POprzez lipne umowy szarych ludzi to nasi RPO nijaki Bonda piszer, że Une nie zajmuje się ( Rzecznik Praw Obywateli ????) bo to umowa obywatel - firma lipna. A czy sprawdzenie lipnej umowy nie należy do RPO, żeby takie padliny nie nabierały szaraków.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!