Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2010 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Pracownicy hipermarketów chcą mniej pracy w Wigilię i Sylwestra (wideo)

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 33 A A

Sprzedawca też człowiek. Daj mu odpocząć – apelują pracownicy sklepów i domagają się ograniczenia czasu pracy w Wigilię i Sylwestra. Chcą, by w te dni sklepy były czynne do godz. 14.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2010 r. o 20:35
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz rozwiń
Avatar
ad / 22 grudnia 2010 r. o 20:18
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ SOBIE (...)
ps. Kevin będzie i w te Święta!!!
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ ... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 15:49
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[/quote]
sprawdz sobie w slowniku slowo BYNAJMNIEJ i wtedy cos napisz
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi do... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 15:48
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 r. o 15:03
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o... rozwiń
Avatar
kkk / 22 grudnia 2010 r. o 12:02
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, który... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 11:01
[quote name='wqt5' timestamp='1293012013' post='409717']
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
[/quote]
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
Avatar
wqt5 / 22 grudnia 2010 r. o 11:00
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 10:58
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
[/quote]
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie p... rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 r. o 10:43
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2010 r. o 20:35
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz rozwiń
Avatar
ad / 22 grudnia 2010 r. o 20:18
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ SOBIE (...)
ps. Kevin będzie i w te Święta!!!
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ ... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 15:49
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[/quote]
sprawdz sobie w slowniku slowo BYNAJMNIEJ i wtedy cos napisz
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi do... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 15:48
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 r. o 15:03
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o... rozwiń
Avatar
kkk / 22 grudnia 2010 r. o 12:02
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, który... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 11:01
[quote name='wqt5' timestamp='1293012013' post='409717']
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
[/quote]
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
Avatar
wqt5 / 22 grudnia 2010 r. o 11:00
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 r. o 10:58
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
[/quote]
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie p... rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 r. o 10:43
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

W Lublinie uroczyście został otwarty nowy konsulat honorowy. Swoje przedstawicielstwo w stolicy województwa lubelskiego ma Republika Czeska. Konsulem został przedsiębiorca Bogdan Łukasik.

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia

Po budynku dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej zostały gruzy. Firma, która jest właścicielem tego terenu ma co do niego własne plany.

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Zakończyła się rozpoczęta w październiku zbiórka dobrej jakości karmy dla bezdomnych zwierząt z puławskiego schroniska. Podczas sobotniego finału akcji organizatorzy ogłosili jej wyniki. Zebrano 468 kilogramów psiej i kociej żywności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!