Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 maja 2018 r.
20:37

Pracownicy wojewody lubelskiego przyszli do pracy ubrani na czarno. Dlaczego?

Autor: Zdjęcie autora toma
0 39 A A
W poniedziałek część pracowników przyszła do pracy ubrana na czarno
W poniedziałek część pracowników przyszła do pracy ubrana na czarno (fot. Alarm 24)

Przyszli do pracy ubrani na czarno, nie wykluczają wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego chcą podwyżek. Jak podkreślają, mają najniższe zarobki spośród wszystkich urzędów wojewódzkich w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwa z trzech działających w LUW związków zawodowych dołączyły do protestujących w Bydgoszczy pracowników sfery budżetowej. Na znak solidarności w poniedziałek blisko połowa pracowników podległych wojewodzie lubelskiemu przyszła do pracy ubrana na czarno.

– Jeśli chodzi o wszystkie urzędy w kraju, jesteśmy na szarym końcu. Średnie wynagrodzenie zasadnicze to 2,8 tys. zł brutto. Nie każdy ma dodatki i nagrody. Inspektor zarabia 2,1 tys. zł brutto. To mniej niż osoby zatrudniane na unijnych stażach – mówi Dziennikowi przedstawicielka jednej z organizacji związkowych. – Doskonale wiemy, że jak praca nie pasuje, to można ją zmienić, ale jak się coś robi od lat i się to lubi, to oczekujemy godnego wynagrodzenia adekwatnie do realizowanych zadań z zakresu administracji rządowej. Ustawa o służbie cywilnej zabrania nam strajkować, dlatego przez ubiór manifestujemy potrzebę zmian w zakresie wynagrodzeń.

Proszony przez nas o komentarz wojewoda lubelski przyznaje, że ten temat poruszany jest podczas każdego z cyklicznych spotkań wojewodów.

– Jest w rządzie pełne zrozumienie co do tego, że urzędnicy powinni zarabiać więcej. Niskie płace to efekt wieloletnich zaległości i zaniedbań, które teraz musimy nadrabiać. Mam zapewnienie, że od 2019 roku będą podwyżki. Nie wiem jeszcze jakie, ale istotne. Być może w tym roku także można się ich spodziewać. Trwają analizy i podliczenia – mówi nam wojewoda Przemysław Czarnek.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Też z LUW / 30 maja 2018 o 06:07
+2
200 czasem 250 zł bonusu świątecznego to kuuuuupa forsy. Samochód można kupić. 13 pensja przy zarobkach jak w Etiopii to też luksus nie byle jaki. Wprost śpimy na kasie. Tylko, że my nie będziemy palić opon i rzucać kamieniami jak górnicy więc można nas olać
Avatar
Z LUW / 29 maja 2018 o 23:42
+1
Wojewodo zacznij szybciej liczyć i mniej lansuj się w telewizji. Trzeba było kupić sobie dobry kalkulator w USA żeby szybciej policzyć ten budżet na tzw. podwyżki! 1. Pracownicy nie będą czekać do 2019 r., poczekamy max do końca sierpnia tego roku. Potem się pożegnamy a mediom, NIK i RIO pozostawiamy nasze wspomnienia z pracy w LUW. 2. Pracowników nie interesują tzw. podwyżki rzędu 100-500 zł, konkretnie oczekujemy i żądamy wyrównania wynagrodzeń po 1000 zł miesięcznie (umówmy się że ta kwota zawiera jedynie wyrównanie 100 zł rocznie za 10 lat zamrożenia wynagrodzeń i braku indeksacji wynagrodzeń o inflację, nie zawiera żadnej podwyżki. O podwyżkach porozmawiamy po wyrównaniu płac). 3. Jak Ci Wojewodo brakuje kasy na wyrównanie płac to wystarczy nie przedłużyć umowy albo zwolnić np. 100 Misiewiczów ze 180 czy 200 zatrudnionych w LUW od 2016 r., z 15-20 Misiewiczów z biura wojewody, z 7-8 zbędnych Misiewiczów pseudodoradców - pomagam policzyć. Apropos skąd się wzięła kasa na ich zatrudnienie? Bo Szydło raczej nie dała? Czyżby z oszczędności na stałych pracownikach zatrudnionych przed kiepską zmianą? Do roboty, liczydła lub kalkulatory w dłoń. A Was w hejterzy nienawidzący urzędników mamy głęboko w d...
Wojewodo zacznij szybciej liczyć i mniej lansuj się w telewizji. Trzeba było kupić sobie dobry kalkulator w USA żeby szybciej policzyć ten budżet na tzw. podwyżki! 1. Pracownicy nie będą czekać do 2019 r., poczekamy max do końca sierpnia tego roku. Potem się pożegnamy a mediom, NIK i RIO pozostawiamy nasze wspomnienia z pracy w LUW. 2. Pracowników nie interesują tzw. podwyżki rzędu 100-500 zł, konkretnie oczekujemy i żądamy wyrównania wynagrodzeń po 1000 zł miesięcznie (umówmy się że ta kwota zawiera jedynie wyrównanie 100 zł rocznie za 10 ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2018 o 22:22
+1
Ale ludzie są głupi... widać to po komentarzach
Avatar
www / 29 maja 2018 o 21:21
+1
Ja bym pozwalniał - do przerzucania papierków z kupki na kupkę i picia kawki za te pieniądze znajdą się chętni. PS. Czego urzędnicy zawsze zapominają w kontekście żądań w kwestiach płacowych, że mają 13-pensję za nie przepracowany miesiąc, nagrody roczne, dodatki na urlop i bonusy na święta 2x w roku :)
 Lepiej narobić bachorów brać 500+, zamiast poszukać uczciwej pracy.
Avatar
LUW / 29 maja 2018 o 21:01
+1
No to przyjdź, zatrudnij się, albo przynajmniej popatrz. Zobaczysz jak to się "przerzuca papiery z kupki na kupkę" za te pieniądze. Odechce ci się po pierwszym dniu..
Avatar
cudzo ziemiec / 27 czerwca 2018 o 08:00
0
Gdzie się podzieją szwagierki polityków jak zabraknie pełnomocników?
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:59
0
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
Też mamy znajomych w ratuszu  Jeżeli w Urzędzie Miasta są niskie zarobki to w Urzędzie Wojewódzkim uprawiany wolontariat.
tROCHĘ SIE NEI ZGODZE bo uważam że teraz nie ma tak jak kiedyś ze każdy Urząd jest tak samo wynagradzany ,zalezy to od wielu czynników ...to co jest wypisywane ile i jakie są w Urzędzie wojewódzkim zarobki to pic na wodę fotomantasz ...najlepiej proszę kogoś z gazety żeby stanąl sobie jak wychodzą ludzie z urzedu i każdego zapytał jak Urząd wynagradza ...nikt nie powie prawdy bo bedzie się bał ale powie prawdę ten co bedzie miał juz dosyc sytuacji a takich jest coraz więcej :) 
tROCHĘ SIE NEI ZGODZE bo uważam że teraz nie ma tak jak kiedyś ze każdy Urząd jest tak samo wynagradzany ,zalezy to od wielu czynników ...to co jest wypisywane ile i jakie są w Urzędzie wojewódzkim zarobki to pic na wodę fotomantasz ...najlepiej proszę kogoś z gazety żeby stanąl sobie jak wychodzą ludzie z urzedu i każdego zapytał jak Urząd wynagradza ...nikt nie powie prawdy bo bedzie się bał ale powie prawdę ten co bedzie miał juz dosyc sytuacji a takich jest coraz więcej :)  rozwiń
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:52
0
W kolejce do strajku już czekają bibliotekarze. Mamy dość głodowania. Miarka się przebrała, mamy rodziny na utrzymaniu, a choć nie machamy łopatami, to wykonujemy specjalistyczną pracę, mamy wyższe studia (często doktoraty albo dwa kierunki) i wieloletnie doświadczenie. Natomiast zarobki są poniżej wszelkiej krytyki i nie zmienią tego symboliczne 100-złotowe ochłapy, które nawet nie wyrównują inflacji. Nie chcemy kokosów - chcemy móc z naszej pracy godnie żyć. To naprawdę niewiele. Panie Marszałku, do zobaczenia po wakacjach, ferment strajkowy już trwa!
 Jestem z Wami popieram wszystkich tych którzy do tej pory siedzieli cicho ..POPIERAM 
 Jestem z Wami popieram wszystkich tych którzy do tej pory siedzieli cicho ..POPIERAM  rozwiń
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:50
0
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
Co 3,14erdolisz? Jakie pięć tysi? Chyba swoim przyd..pasom. Szeregowy pracownik pięć tysi nagród dostał łącznie przez 10 lat, no czasem 8 lat.
 popieram Jakie nagrody co ci ludzie wypisuja tutaj takie bzdury ,w urzędzie nie pracuja tylko ludzie z PISU są też normalni ludzie dlaczego wszystko jest podciągane pod jeden mianownikim...A że rządzą ludzie z PISU to jest najgorszy URZĄD W POLECE 
 popieram Jakie nagrody co ci ludzie wypisuja tutaj takie bzdury ,w urzędzie nie pracuja tylko ludzie z PISU są też normalni ludzie dlaczego wszystko jest podciągane pod jeden mianownikim...A że rządzą ludzie z PISU to jest najgorszy URZĄD W POLECE  rozwiń
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:46
0
Ja bym pozwalniał - do przerzucania papierków z kupki na kupkę i picia kawki za te pieniądze znajdą się chętni. PS. Czego urzędnicy zawsze zapominają w kontekście żądań w kwestiach płacowych, że mają 13-pensję za nie przepracowany miesiąc, nagrody roczne, dodatki na urlop i bonusy na święta 2x w roku :)
 ..to prosze sie zatrudnić w urzędzie wojewódzkim dostanie Pan pensję godna ,dodatki wytrzyma Pan góra miesiąc ...o jakich dodtakach pan mówi to juz dawno zostało zlikwidowane Ci ludzie ciężko pracują ..etaty są prosze sie zatrudnić ???...co Pan opowiada z abzdury niech Pan sobie poczyta o nowych wynahrodzeniach to są wiadomości za czasów komuny jeszcze ..ludzie czym sie zajmujecie nei dowiwary że tak sie traktuje urzędników krórzy są bogu ducha winni ...oni tam wszyscy powinni na zwlocieniach być lekarskich za mobbing....To powinno sie nagłośnić przed wyborami ...powinni wszyscy dowiedziec sie co dzieje się w urzędzie ludzie są przstraszenie ....pracuja pod presją 
 ..to prosze sie zatrudnić w urzędzie wojewódzkim dostanie Pan pensję godna ,dodatki wytrzyma Pan góra miesiąc ...o jakich dodtakach pan mówi to juz dawno zostało zlikwidowane Ci ludzie ciężko pracują ..etaty są prosze sie zatrudnić ???...co Pan opowiada z abzdury niech Pan sobie poczyta o nowych wynahrodzeniach to są wiadomości za czasów komuny jeszcze ..ludzie czym sie zajmujecie nei dowiwary że tak sie traktuje urzędników krórzy są bogu ducha winni ...oni tam wszyscy powinni na zwlocieniach być lekarskich za mobbing....To p... rozwiń
Avatar
cudzo ziemiec / 27 czerwca 2018 o 08:00
0
Gdzie się podzieją szwagierki polityków jak zabraknie pełnomocników?
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:59
0
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
Też mamy znajomych w ratuszu  Jeżeli w Urzędzie Miasta są niskie zarobki to w Urzędzie Wojewódzkim uprawiany wolontariat.
tROCHĘ SIE NEI ZGODZE bo uważam że teraz nie ma tak jak kiedyś ze każdy Urząd jest tak samo wynagradzany ,zalezy to od wielu czynników ...to co jest wypisywane ile i jakie są w Urzędzie wojewódzkim zarobki to pic na wodę fotomantasz ...najlepiej proszę kogoś z gazety żeby stanąl sobie jak wychodzą ludzie z urzedu i każdego zapytał jak Urząd wynagradza ...nikt nie powie prawdy bo bedzie się bał ale powie prawdę ten co bedzie miał juz dosyc sytuacji a takich jest coraz więcej :) 
tROCHĘ SIE NEI ZGODZE bo uważam że teraz nie ma tak jak kiedyś ze każdy Urząd jest tak samo wynagradzany ,zalezy to od wielu czynników ...to co jest wypisywane ile i jakie są w Urzędzie wojewódzkim zarobki to pic na wodę fotomantasz ...najlepiej proszę kogoś z gazety żeby stanąl sobie jak wychodzą ludzie z urzedu i każdego zapytał jak Urząd wynagradza ...nikt nie powie prawdy bo bedzie się bał ale powie prawdę ten co bedzie miał juz dosyc sytuacji a takich jest coraz więcej :)  rozwiń
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:52
0
W kolejce do strajku już czekają bibliotekarze. Mamy dość głodowania. Miarka się przebrała, mamy rodziny na utrzymaniu, a choć nie machamy łopatami, to wykonujemy specjalistyczną pracę, mamy wyższe studia (często doktoraty albo dwa kierunki) i wieloletnie doświadczenie. Natomiast zarobki są poniżej wszelkiej krytyki i nie zmienią tego symboliczne 100-złotowe ochłapy, które nawet nie wyrównują inflacji. Nie chcemy kokosów - chcemy móc z naszej pracy godnie żyć. To naprawdę niewiele. Panie Marszałku, do zobaczenia po wakacjach, ferment strajkowy już trwa!
 Jestem z Wami popieram wszystkich tych którzy do tej pory siedzieli cicho ..POPIERAM 
 Jestem z Wami popieram wszystkich tych którzy do tej pory siedzieli cicho ..POPIERAM  rozwiń
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:50
0
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
Co 3,14erdolisz? Jakie pięć tysi? Chyba swoim przyd..pasom. Szeregowy pracownik pięć tysi nagród dostał łącznie przez 10 lat, no czasem 8 lat.
 popieram Jakie nagrody co ci ludzie wypisuja tutaj takie bzdury ,w urzędzie nie pracuja tylko ludzie z PISU są też normalni ludzie dlaczego wszystko jest podciągane pod jeden mianownikim...A że rządzą ludzie z PISU to jest najgorszy URZĄD W POLECE 
 popieram Jakie nagrody co ci ludzie wypisuja tutaj takie bzdury ,w urzędzie nie pracuja tylko ludzie z PISU są też normalni ludzie dlaczego wszystko jest podciągane pod jeden mianownikim...A że rządzą ludzie z PISU to jest najgorszy URZĄD W POLECE  rozwiń
Avatar
martyna / 26 czerwca 2018 o 10:46
0
Ja bym pozwalniał - do przerzucania papierków z kupki na kupkę i picia kawki za te pieniądze znajdą się chętni. PS. Czego urzędnicy zawsze zapominają w kontekście żądań w kwestiach płacowych, że mają 13-pensję za nie przepracowany miesiąc, nagrody roczne, dodatki na urlop i bonusy na święta 2x w roku :)
 ..to prosze sie zatrudnić w urzędzie wojewódzkim dostanie Pan pensję godna ,dodatki wytrzyma Pan góra miesiąc ...o jakich dodtakach pan mówi to juz dawno zostało zlikwidowane Ci ludzie ciężko pracują ..etaty są prosze sie zatrudnić ???...co Pan opowiada z abzdury niech Pan sobie poczyta o nowych wynahrodzeniach to są wiadomości za czasów komuny jeszcze ..ludzie czym sie zajmujecie nei dowiwary że tak sie traktuje urzędników krórzy są bogu ducha winni ...oni tam wszyscy powinni na zwlocieniach być lekarskich za mobbing....To powinno sie nagłośnić przed wyborami ...powinni wszyscy dowiedziec sie co dzieje się w urzędzie ludzie są przstraszenie ....pracuja pod presją 
 ..to prosze sie zatrudnić w urzędzie wojewódzkim dostanie Pan pensję godna ,dodatki wytrzyma Pan góra miesiąc ...o jakich dodtakach pan mówi to juz dawno zostało zlikwidowane Ci ludzie ciężko pracują ..etaty są prosze sie zatrudnić ???...co Pan opowiada z abzdury niech Pan sobie poczyta o nowych wynahrodzeniach to są wiadomości za czasów komuny jeszcze ..ludzie czym sie zajmujecie nei dowiwary że tak sie traktuje urzędników krórzy są bogu ducha winni ...oni tam wszyscy powinni na zwlocieniach być lekarskich za mobbing....To p... rozwiń
Avatar
Pełnomocnik Gogle / 6 czerwca 2018 o 11:20
0
Po co Czarnkowi tylu pełnomocników? Gogle nie wystarczą i 30 Misiewiczów z Biura do pomocy w szukaniu informacji w wyszukiwarce internetowej ? Pełnomocnicy Wojewody: 1. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych 2. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Pełnienia Funkcji Punktu Kontaktowego Host Nation Support (HNS) 3. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 4. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Kultury Ludowej, Rękodzieła Ludowego i Artystycznego 5. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Nauki i Rozwoju Szkolnictwa Wyższego na Lubelszczyźnie 6. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi 7. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rodziny 8. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych 9. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Młodzieży 10. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Gospodarki Wodnej i Bezpieczeństwa Powodziowego 11. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów 12. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Równego Traktowania 13. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Regionalnego 14. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Służby Zdrowia 15. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Infrastruktury Kolejowej 16. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Turystyki w Województwie Lubelskim 17. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej
Po co Czarnkowi tylu pełnomocników? Gogle nie wystarczą i 30 Misiewiczów z Biura do pomocy w szukaniu informacji w wyszukiwarce internetowej ? Pełnomocnicy Wojewody: 1. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych 2. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Pełnienia Funkcji Punktu Kontaktowego Host Nation Support (HNS) 3. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 4. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Kultury Ludowej, Rękodzieła Ludowego i Artystycznego 5. Pełnomocnik ... rozwiń
Avatar
AntyHejter / 31 maja 2018 o 16:10
0
Tak jak chamom hejterom nie wytłumaczysz, że bez nauczycieli byliby nie czytającymi i nie piszącymi gamoniami, że czas pracy nauczyciela to nie tylko czas trwania lekcji, ale też sprawdzanie sprawdzianów, pisanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć dodatkowych, udział w szkoleniach i radach/zebraniach, wyjazdy na olimpiady z uczniami, organizacja uroczystości/apeli/wywiadówek, udział w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzanie matur itp. o latach nauki, studiów i doskonalenia zawodowego nie wspomnę, tak samo nie wytłumaczysz, że bez urzędnika nie załatwiliby wielu spraw: dowodu osobistego, paszportu, aktu urodzenia, prawa jazdy, tablic rejestracyjnych, pozwolenia na budowę, świadczeń z pomocy społecznej (w tym 500+, innych zasiłków, dofinansowań do pieluchomajtek, kul, wózków inwalidzkich itd.), nie miał by kto wydać decyzji administracyjnej, obsłużyć ich odwołań i skarg. Cham hejter, nigdy nie zrozumie, że w urzędach większość tzw. urzędasów to zwykli pracownicy (nie związani z polityką, nie kierownicy, nie dyrektorzy), zawaleni robotą właśnie przez polityków, kierowników i dyrektorów po czubek głowy, pracujący tak na prawdę zazwyczaj za 2 osoby (załatwiający sprawy których nie mają w zakresie obowiązków), zasypani różnymi zadaniami po czubek głowy, by chamom hejterom żyło się lepiej! Jak chłoporobotnik hejter tego nie rozumie to niech idzie do szkoły i wcieli się w rolę nauczyciela lub do urzędu i powydaje decyzje administracyjne, rozpatrzy skargi - ciekawe czy da radę i będzie zadowolony? Do tego niech spróbuje wychowywać i uczyć cudze dzieci w obecnych czasach, niech posłucha rodziców! Niech porozmawia z roszczeniowymi klientami którym wszystko się należy i ma być załatwione natychmiast, niech obsłuży kilku chamów hejterów osobiście i niech dostanie za to pieniądze za które po zapłaceniu rachunków, zrobieniu podstawowych zakupów i spłaceniu rat i kredytów nie zostaje nic na życie. Niech cham hejter zanim skrytykuje spróbuje być tym kogo krytykuje.
Tak jak chamom hejterom nie wytłumaczysz, że bez nauczycieli byliby nie czytającymi i nie piszącymi gamoniami, że czas pracy nauczyciela to nie tylko czas trwania lekcji, ale też sprawdzanie sprawdzianów, pisanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć dodatkowych, udział w szkoleniach i radach/zebraniach, wyjazdy na olimpiady z uczniami, organizacja uroczystości/apeli/wywiadówek, udział w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzanie matur itp. o latach nauki, studiów i doskonalenia zawodowego nie wspomnę, tak samo nie wytłumaczysz, że bez urzęd... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 10:15
0
Urzędnik też człowiek...
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 09:07
0
Martwi mnie brak świadomości ludzi tu piszących. Nienawiść do urzędników - skąd ona się bierze? Mam wrażenie że brak świadomości, brak wiedzy Polaków jest coraz większy. Może zacząć w szkole uczyć na czym polega administracja i na jaką sie dzieli, jakie ma zadania, po prostu jak funkcjonuje Państwo. Bo urzędnik przez 5 lat studiował administrację lub prawo, potem skończył odpowiednią podyplomówkę, itd. i ma ten konkretny zawód. Polaku tu piszący zastanów się co się wokół Ciebie dzieje, po jakich drogach jeździsz, chodnikach chodzisz, a może wysyłasz dziecko do szkoły czy idziesz do przychodni itd., samo to wszystko funkcjonuje? itd. Nad tym wszystkich pracują urzędnicy właśnie. Nikt w urzędach nie zatrudnia leni i nierobów, to nie te czasy. Dzisiaj niewielu jest chętnych do pracy w urzędzie, a kwalifikacje trzeba mieć na najwyższym poziomie. Ukończone prawo lub administacja, odpowiednia podyplomówka, uprawnienia, kursy i szkolenia, ale bez doświadczenia z niektórymi sprawami czy postępowaniami cieniutko, potrzebne też lata doświadczenia. Zaczyna się od stanowiska pomocniczego, a kończy na samodzielnym. Przykre to, bo każdy zawód należy szanować, każdy wybrał swoją drogę i wykształcił się w tym kierunku, zdobywał doświadczenie, jeden jest hydraulikiem, inny sprzedawcą, inny lekarzem, inny nauczycielem, a inny urzędnikiem. Każdy wyuczył się konkretnego zawodu i każdemu z wymienionych tu przykładów zawodów należy się zwykły SZACUNEK, bo każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie.  Przykre to, niestety Ty Polaku co krytykujesz innch, zacznij od siebie, bo Ty właśnie co tu hejtujesz masz podejrzewam problem jaki idziesz do urzędu po najzwyczajniej nie potrafisz sklecić podania czy wypełnić druku bo NIC NIE ROZUMIESZ, nie dziwi mnie to skoro nie rozumiesz co się wokół Ciebie dzieje. Zacznij czytać, bo to klucz do rozumienia otaczającego Ciebie swiata, wtedy przestaniesz tylko jeść i  pić [podstawowe instynkty]  i krytykować innych lub wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia....  Ja jestem nauczycielem z wykształcenia. I szanuję innych ludzi i inne zawody. Jestem tego zdania, że za uczciwą pracę powinno się wynagradać godziwie. 
Martwi mnie brak świadomości ludzi tu piszących. Nienawiść do urzędników - skąd ona się bierze? Mam wrażenie że brak świadomości, brak wiedzy Polaków jest coraz większy. Może zacząć w szkole uczyć na czym polega administracja i na jaką sie dzieli, jakie ma zadania, po prostu jak funkcjonuje Państwo. Bo urzędnik przez 5 lat studiował administrację lub prawo, potem skończył odpowiednią podyplomówkę, itd. i ma ten konkretny zawód. Polaku tu piszący zastanów się co się wokół Ciebie dzieje, po jakich drogach jeździsz, chodnikach chodzisz, a może ... rozwiń
Avatar
Ania / 30 maja 2018 o 20:56
0
Jesteście mało wydajni. Niezorganizowani i leniwi. Problemy z załatwianiem każdej sprawy potrzebna nowa ambitna ekipa.
 Już widzę tych młodych i ambitnych, którym praca za taaaaaaki wielki szmal aż pali się w rękach. Po 2-3 miesiącach znikają bez śladu  
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 11

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 16 4

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 2

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 7

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 0 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 22 6

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 53

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 4 2

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 11

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.