Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2010 r.
9:46
Edytuj ten wpis

Prezydent Wasilewski: Zmieńmy nazwę części ul. Głębokiej na Katyńską

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 38 A A

Do biura Rady Miasta trafił prezydencki projekt uchwały zmieniającej nazwę ulicy Głębokiej - odcinek od al. Kraśnickiej do Sowińskiego - na ul. Katyńską. Opozycja uważa, że to element kampanii wyborczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ta propozycja nie naruszy niczyich interesów, ani osób prywatnych ani firm. Na tym odcinku ulicy nie ma żadnych adresów, które trzeba by zmienić - tłumaczy Joanna Gajak zastępca dyrektora Wydziału Geodezji w Urzędzie Miasta.

O nadanie nazwy wnioskowało Stowarzyszenie Rodzina Katyńska. Proponowała ulicę na miasteczku akademickim łączącą Czwartaków z Głęboką.

- Jednak ta ulica nie jest własnością miasta - mówi Gajak. I dodaje, że w związku ze smoleńską tragedią prezydent zdecydował się na inne rozwiązanie.

- Zbliża się kampania wyborcza i powstają niekonwencjonalne pomysły. Ulica Katyńska powinna powstać w Lublinie. Jednak jeśli zgodzimy się na proponowaną przez prezydenta zmianę to powstanie niebezpieczny precedens. Głęboka to nazwa historyczna mocno zakorzeniona w świadomości lublinian i już raz była zmieniona na PKWN - mówi radny Marcin Nowak (PiS).

Nowak dodaje, że prezydent nie skonsultował zmiany z Zespołem ds. Nazewnictwa Miejskiego (radny jest jego przewodniczącym). Gajak twierdzi, że prezydent Wasilewski nie miał takiego obowiązku, bo zespół opiniuje tylko nazwę, a nie wybór ulicy.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obywatel / 9 czerwca 2010 o 15:54
0
Andrzej napisał:
Chcesz Panu głowę zawracać takimi głupotami jak miejsca pracy? Teraz liczy się historia i jej tworzenie. Takiej okazji przegapić nie wolno i to przed wyborami. Moherowy elektorat się liczy. Oni już mają emerytury i renty i nie muszą się martwić.

No to życzę Ci byś zdołał przeżyć szczególnie za rentę w kwocie 470 zł po udokumentowanym 30 letnim zatrudnieniu o odprowadzaniu składek a emerytury tak te są nieco większe ale nie na tyle by godnie żyć zaś wysokie to mają ale byli esbecy , kolesie z dawnych nomenklatur jak np. PZPR-u byli sędziowie którzy niezbyt pochlebnie wpisali się w karty historii tego kraju ba nawet takiej jednej zbrodniarce do niedawna wysyłano wysoką emeryturę do Anglii tak żydówce Wolińskiej więc nie pisz bredni że moherowy elektorat bo oni pamiętają komu podlizywał się Komorowski , wszyscy chcemy po prostu godnie tylko żyć ! A jak nie wierzysz to przejdź do taniej apteki na ul. Narutowicza albo do jakiejkolwiek i zobacz jak wielu ludzi szczególnie rencistów często młodych ale kalekich ludzi odchodzi od okienka nie wykupując leków bo mają alternatywę leki albo papu wybierają jedzenie pomyśl czy jesteś pewien że ta renta na pewno nie będzie dotyczyła Ciebie ? czego ja Ci nie życzę wolałbym byś zmądrzał , dlatego Ci ludzie doskonale wiedzą że potrzeba jest wielu zmian i nazywanie ich moherowym elektoratem to nieporozumienie .

No to życzę Ci byś zdołał przeżyć szczególnie za rentę w kwocie 470 zł po udokumentowanym 30 letnim zatrudnieniu o odprowadzaniu składek a emerytury tak te są nieco większe ale nie na tyle by godnie żyć zaś wysokie to mają ale byli esbecy , kolesie z dawnych nomenklatur jak np. PZPR-u byli sędziowie którzy niezbyt pochlebnie wpisali się w karty historii tego kraju ba nawet takiej jednej zbrodniarce do niedawna wysyłano wysoką emeryturę do Anglii tak żydówce Wolińskiej więc nie pisz bredni że moherowy elektorat bo oni pam... rozwiń
Avatar
Monti / 14 maja 2010 o 09:30
0
Jak lubisz się licytować, to moi rodzice żyją tu dłużej bo już 70 lat i widzieli więcej )))
Każdy ma prawo do swojej opinii.
Wg mnie Lublin się nie rozwija, a w porównaniu z Rzeszowem i innymi sąsiadującymi miastami, stoi w miejscu.
I to ty nie powtarzaj za urzędnikami miasta tej wyborczej paplaniny.

ps. Jak chcecie w urzędzie zyskać w oczach mieszkańców to może zajął by się ktoś np. Urzędem celnym,który powstał w bocznej ul. Diamentowej.
Tir za tirem, a Diamentowa jest już tak rozjechana,że szkoda słów. Ciekawe czyj to pomysł był.
Jak lubisz się licytować, to moi rodzice żyją tu dłużej bo już 70 lat i widzieli więcej )))
Każdy ma prawo do swojej opinii.
Wg mnie Lublin się nie rozwija, a w porównaniu z Rzeszowem i innymi sąsiadującymi miastami, stoi w miejscu.
I to ty nie powtarzaj za urzędnikami miasta tej wyborczej paplaniny.

ps. Jak chcecie w urzędzie zyskać w oczach mieszkańców to może zajął by się ktoś np. Urzędem celnym,który powstał w bocznej ul. Diamentowej.
Tir za tirem, a Diamentowa jest już tak rozjechana,że szkoda słów.... rozwiń
Avatar
jan / 13 maja 2010 o 23:01
0
Monti napisał:
Człowieku o czym ty piszesz, Przełożony ci kazał?
Ja tu mieszkam od 30 lat i widzę,że Lublin stoi w miejscu. To jest obiektywne spojrzenie !
1.Miał przedłużyć ul. Muzyczną do ul. Krochmalnej oraz zbudować tunel pod al. Racławickimi - obiecywał,nie zrobił
2.Kolejną obietnicą wyborczą był węzeł komunikacyjny z nowoczesnym dworcem autobusowym. - nie zrobił
3.W ulotce Wasilewski deklarował, że nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania. Pracę nad tworzeniem "Nowego Lublina" rozpoczął od reorganizacji urzędu. Jej negatywne skutki odczuwamy do dziś. Najbardziej ucierpiała pracownia urbanistyczna, gdzie powstają plany zagospodarowania przestrzennego.
Planów nie ma,jest chaos.
I nie odpisuj tu bełkotem urzędniczym,no chyba,że w ten sposób dostaniesz podwyżkę ))
"Konsekwentnie wypełnia swoje obietnice". . . . . .Śmiech na sali.

A ja człowieku mieszkam w Lublinie od 50 lat i widziałem więcej niż ty.
Nigdy się w Lublinie tak dużo nie działo jak teraz.Prezydent po kolei rozwiązuje te problemy , o których mówił przed wyborami.
Jednak nie od razu Kraków zbudowano. Muzyczna będzie przedłużona,tunel, o który awanturują się ludzie z kompleksami twierdzący ,że nie ma miasta bez wiaduktów i tuneli narazie rozsądni prezydenci muszą odłożyć na póżniejsze lata. Miasto finansuje w dużej mierze budowę lotniska , nowe ulice/ łączniki do Kunickiego, przedłużenie ul. Roztocze i niebawem drogi dojazdowe do obwodnicy, która ma być za chwilę budowana.
Dworzec też czeka w kolejce bo jak dziś napisały gazety wreszcie marszałek odzyskał Podzamcze i dopiero jak przekaże go miastu będzie można projektować i rozpisywać konkursy na inwestycje.
Nie powtarzaj głupstw po ludziach nie doinformowanych- pracownia urbanistyczna ma się dobrze i zupełnie dobrze pracuje.
Urząd Miejski prezydent rzeczywiście zreformował i dzięki temu nie musimy stać w kolejkach i nawet na swoje żądanie otrzymuję od niego informacje o tym co dzieje się w mieście.
nie tak dużo nie działo jak teraz.Prezydent po kolei rozwiązuje te problemy , o których mówił przed wyborami.
Jednak nie od razu Kraków zbudowano. Muzyczna będzie przedłużona,tunel, o który awanturują się ludzie z kompleksami twierdzący ,że nie ma miasta bez wiaduktów i tuneli narazie rozsądni prezydenci muszą odłożyć na póżniejsze lata. Miasto finansuje w dużej mierze budowę lotniska , nowe ulice/ łączniki do Kunickiego, przedłużenie ul. Roztocze i niebawem drogi dojazdowe do obwodnicy, która ma być za chwilę budowana.
Dworzec t... rozwiń
Avatar
Monti / 13 maja 2010 o 15:54
0
jan napisał:
Prezydent konsekwentnie wypełnia swoje obietnice. Oczywistą oczywistością jest to,że zmiany następują stopniowo. W jednym momencie to może dziać się tylko w bajce , a życie to nie bajka.Spróbuj tylko spojrzeć obiektywnie na cały program a nie na sztandarowe uderzenie przeciwników czyli aqwapark i tunel. Pierwszy jest za drogi na aktualne czasy, drugi będzie realizowany o ile znajdzie się prywatny inwestor.. Prezydent nigdy nie obiecywał,że zrobi go za miejskie pieniądze.
Prezydent nigdzie nie powiedział,że chce zmimieniać nazwę tej ulicy. Ta opublikowana informacja to propozycja jego urzędników.

Człowieku o czym ty piszesz, Przełożony ci kazał?
Ja tu mieszkam od 30 lat i widzę,że Lublin stoi w miejscu. To jest obiektywne spojrzenie !
1.Miał przedłużyć ul. Muzyczną do ul. Krochmalnej oraz zbudować tunel pod al. Racławickimi - obiecywał,nie zrobił
2.Kolejną obietnicą wyborczą był węzeł komunikacyjny z nowoczesnym dworcem autobusowym. - nie zrobił
3.W ulotce Wasilewski deklarował, że nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania. Pracę nad tworzeniem "Nowego Lublina" rozpoczął od reorganizacji urzędu. Jej negatywne skutki odczuwamy do dziś. Najbardziej ucierpiała pracownia urbanistyczna, gdzie powstają plany zagospodarowania przestrzennego.
Planów nie ma,jest chaos.
I nie odpisuj tu bełkotem urzędniczym,no chyba,że w ten sposób dostaniesz podwyżkę ))
"Konsekwentnie wypełnia swoje obietnice". . . . . .Śmiech na sali.

Człowieku o czym ty piszesz, Przełożony ci kazał?
Ja tu mieszkam od 30 lat i widzę,że Lublin stoi w miejscu. To jest obiektywne spojrzenie !
1.Miał przedłużyć ul. Muzyczną do ul. Krochmalnej oraz zbudować tunel pod al. Racławickimi - obiecywał,nie zrobił
2.Kolejną obietnicą wyborczą był węzeł komunikacyjny z nowoczesnym dworcem autobusowym. - nie zrobił
3.W ulotce Wasilewski deklarował, że nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarzą... rozwiń
Avatar
mp / 13 maja 2010 o 14:16
0
~lublinianin~ napisał:
Towarzyszu nie podniecaj się tak , trochę umiaru i zdrowego rozsądku. Adam Wasilewski jest mądrym prezydentem ale wy nie możecie tego przyznać bo jesteś ci z opozycji i specjalizujecie się w pluciu na wszystko i wszystkich, kórzy kojarzą się wam z PO.
Czytaj artykuł uważnie to nie prezydent ale Rodzina Katyńska chce tej nazwy.
Radny Nowak jak zwykle rzucił się z obelgami na Prezydenta. To już znamy i do tego już nas przyzwyczaił. Błędem Rodziny Katyńcskej było to,że przyszła do prezydenta a nie do PISu i Nowaka. Gdyby to zrobiła nie byłoby żadnego oporu a wręcz odwrotnie radny Nowak ogłosił by ,że dzięki niemu Pomordowani w Katyniu uzyskali godne upamiętnienie. Jest to obrzydliwa gra Nowaka symbolami narodowymi. Oczy odwracają się z odrazą od takich "patriotów".
Przy tej części ulicy jest pomnik poświęcony Pomordowanym i dobrze by było,żeby tę cześć ulicy nazwać Katyńską.
A o szkodnikach z PISu znów słyszymy." Załatwili" nam już wiadukt przy Al. Solidarności, próbują torpedować rozwój nad zalewem, blokują szereg innych inwestycji ,żeby Wasilewski nie miał sukcesów. Wasilewski wcześniej czy póżniej odejdzie a rozwój miasta skutecznie blokowany przez PIS / przewaga w Radzie MIasta/ będzie kolejnym pretekstem,żeby niszczyć konkurencję. Dla nich miasto i my się nie liczymy, liczą się wybory. Ale rzeczywistości nie da się zakrzyczeć jaki wmówić nam ,że blokują wszystko dla dobra miasta.
Tak macie rację radni , byle do wyborów . Pamiętamy tę wasze działania na czele z neofitą Nowakiem. Jaka partia go przyjmie gdy już PISowi wyrobi markę pieniacza , kłamcy i manipulatora działającego , po trupach dla dobra własnego.


O ile mnie wzrok i pamiec nie myla to pomnik stoi przy Glebokiej PRZED skrzyzowaniem z ul Pagi i Wilenska. Zeby wiec stal przy ulicy o nazwie Katynska to nalezaloby madrolki zmienic nazwe odcinka od ww. skrzyzowania do skrzyzowania z Sowinskiego. Albo przeniesc na eksponowane miejsce ZA wzmiankowane skrzyzowanie z Pagi vis a vis os. Sloowackiego i dopiero myslec o zmianie nazwy odcinka ulicy. Ale .... ale jest taka madorsc ludowa - MOZNA NAWET WEJSC I DO KLATKI Z LWEM - TYLKO PO CO ????????????


O ile mnie wzrok i pamiec nie myla to pomnik stoi przy Glebokiej PRZED skrzyzowaniem z ul Pagi i Wilenska. Zeby wiec stal przy ulicy o nazwie Katynska to nalezaloby madrolki zmienic nazwe odcinka od ww. skrzyzowania do skrzyzowania z Sowinskiego. Albo przeniesc na eksponowane miejsce ZA wzmiankowane skrzyzowanie z Pagi vis a vis os. Sloowackiego i dopiero myslec o zmianie nazwy odcinka ulicy. Ale .... ale jest taka madorsc ludowa - MOZNA NAWET WEJSC I DO KLATKI Z LWEM - TYLKO PO CO ???????????? rozwiń
Avatar
POgardzam tymi typami / 13 maja 2010 o 14:03
0
Panie Prezydencie:
Jeżeli tak bardzo chce Pan zmienić nazwę ulicy Głębokiej proponuję nazwę: KRETYŃSKA. Będzie to najlepsza pamiątka po ostatniej czteroletniej kadencji wszechmocnej PO.

Proszę wybudować choć jedna arterię i wtedy nikt nie będzie miał przeciwko nazwaniu jej: OFIAR KATYNIA
(BO KATYŃSKA TO TEZ JAKOŚ TAK KRETYŃSKO).
I proszę nie mylić małej uliczki lub leśnego duktu z ARTERIĄ!!!

"Zbudujemy nowoczesny Lublin" tak było w deklaracji wyborczej... Mamy Strefę bez pracy i AquaPark bez wody, tunel bez wykopu i Uniwersytet w Nałęczowie. PRAWDZIWY UPADEK ZAFUNDOWAŁ NAM "PIASKOWY DZIADEK".
Panie Prezydencie:
Jeżeli tak bardzo chce Pan zmienić nazwę ulicy Głębokiej proponuję nazwę: KRETYŃSKA. Będzie to najlepsza pamiątka po ostatniej czteroletniej kadencji wszechmocnej PO.

Proszę wybudować choć jedna arterię i wtedy nikt nie będzie miał przeciwko nazwaniu jej: OFIAR KATYNIA
(BO KATYŃSKA TO TEZ JAKOŚ TAK KRETYŃSKO).
I proszę nie mylić małej uliczki lub leśnego duktu z ARTERIĄ!!!

"Zbudujemy nowoczesny Lublin" tak było w deklaracji wyborczej... Mamy Strefę bez pracy... rozwiń
Avatar
jan / 13 maja 2010 o 10:33
0
Monti napisał:
Panie Prezydencie !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spełnij przynajmniej jedną ze swoich wyborczych obietnic z przed paru lat, a nie zmieniasz ulice. To jest ul Głęboka i niech taką pozostanie.
Ul. Katyńska może być jakaś nowa ulica.
I nie dziwcie się,że w rankingu miast jesteśmy na szarym końcu !
Partia się liczy nie mieszkańcy,....wstyd

Prezydent konsekwentnie wypełnia swoje obietnice. Oczywistą oczywistością jest to,że zmiany następują stopniowo. W jednym momencie to może dziać się tylko w bajce , a życie to nie bajka.Spróbuj tylko spojrzeć obiektywnie na cały program a nie na sztandarowe uderzenie przeciwników czyli aqwapark i tunel. Pierwszy jest za drogi na aktualne czasy, drugi będzie realizowany o ile znajdzie się prywatny inwestor.. Prezydent nigdy nie obiecywał,że zrobi go za miejskie pieniądze.
Prezydent nigdzie nie powiedział,że chce zmimieniać nazwę tej ulicy. Ta opublikowana informacja to propozycja jego urzędników.

Prezydent konsekwentnie wypełnia swoje obietnice. Oczywistą oczywistością jest to,że zmiany następują stopniowo. W jednym momencie to może dziać się tylko w bajce , a życie to nie bajka.Spróbuj tylko spojrzeć obiektywnie na cały program a nie na sztandarowe uderzenie przeciwników czyli aqwapark i tunel. Pierwszy jest za drogi na aktualne czasy, drugi będzie realizowany o ile znajdzie się prywatny inwestor.. Prezydent nigdy nie obiecywał,że zrobi go za miejskie pieniądze.
Prezydent nigdzie nie powiedział,że chce zmim... rozwiń
Avatar
Monti / 13 maja 2010 o 09:49
0
Panie Prezydencie !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spełnij przynajmniej jedną ze swoich wyborczych obietnic z przed paru lat, a nie zmieniasz ulice. To jest ul Głęboka i niech taką pozostanie.
Ul. Katyńska może być jakaś nowa ulica.
I nie dziwcie się,że w rankingu miast jesteśmy na szarym końcu !
Partia się liczy nie mieszkańcy,....wstyd
Avatar
~gość~ / 13 maja 2010 o 09:48
0
Jak zwykle nie solidni dziennikarze nie zweryfikowali fakktów i powstały fakty medialne.
Prezydent nie przedstawił żadnej uchwały w tej sprawie oraz nie poproszono go o wypowiedż . Pismak z gazety opisał to co powiedział mu urzędnik zajmujący się to sprawą od jakiegoś czasu. Ot i mamy fakt medialny,którym uderzono przed wyborani w prezydenta..
Nie wierzcie tym manipulatorom, słuchajcie co mówią politycy.
Praca dziennikarzy jest niekiedy obrzydliwa i żenująca.
Avatar
Andrzej / 12 maja 2010 o 18:19
0
Gość napisał:
panie presyDENCIE: czy ma pan środki, czy ma pan dokumentację, czy ma pan wszystkie konieczne pozwolenia i ostatecznie czy da pan radę wykonać tak diabelnie trudne zadanie!?!?!?! To jest temat godny pana umiejętności i możliwości. Przy okazji może powstaną nowe miejsca pracy?


Chcesz Panu głowę zawracać takimi głupotami jak miejsca pracy? Teraz liczy się historia i jej tworzenie. Takiej okazji przegapić nie wolno i to przed wyborami. Moherowy elektorat się liczy. Oni już mają emerytury i renty i nie muszą się martwić.


Chcesz Panu głowę zawracać takimi głupotami jak miejsca pracy? Teraz liczy się historia i jej tworzenie. Takiej okazji przegapić nie wolno i to przed wyborami. Moherowy elektorat się liczy. Oni już mają emerytury i renty i nie muszą się martwić. rozwiń
Avatar
Obywatel / 9 czerwca 2010 o 15:54
0
Andrzej napisał:
Chcesz Panu głowę zawracać takimi głupotami jak miejsca pracy? Teraz liczy się historia i jej tworzenie. Takiej okazji przegapić nie wolno i to przed wyborami. Moherowy elektorat się liczy. Oni już mają emerytury i renty i nie muszą się martwić.

No to życzę Ci byś zdołał przeżyć szczególnie za rentę w kwocie 470 zł po udokumentowanym 30 letnim zatrudnieniu o odprowadzaniu składek a emerytury tak te są nieco większe ale nie na tyle by godnie żyć zaś wysokie to mają ale byli esbecy , kolesie z dawnych nomenklatur jak np. PZPR-u byli sędziowie którzy niezbyt pochlebnie wpisali się w karty historii tego kraju ba nawet takiej jednej zbrodniarce do niedawna wysyłano wysoką emeryturę do Anglii tak żydówce Wolińskiej więc nie pisz bredni że moherowy elektorat bo oni pamiętają komu podlizywał się Komorowski , wszyscy chcemy po prostu godnie tylko żyć ! A jak nie wierzysz to przejdź do taniej apteki na ul. Narutowicza albo do jakiejkolwiek i zobacz jak wielu ludzi szczególnie rencistów często młodych ale kalekich ludzi odchodzi od okienka nie wykupując leków bo mają alternatywę leki albo papu wybierają jedzenie pomyśl czy jesteś pewien że ta renta na pewno nie będzie dotyczyła Ciebie ? czego ja Ci nie życzę wolałbym byś zmądrzał , dlatego Ci ludzie doskonale wiedzą że potrzeba jest wielu zmian i nazywanie ich moherowym elektoratem to nieporozumienie .

No to życzę Ci byś zdołał przeżyć szczególnie za rentę w kwocie 470 zł po udokumentowanym 30 letnim zatrudnieniu o odprowadzaniu składek a emerytury tak te są nieco większe ale nie na tyle by godnie żyć zaś wysokie to mają ale byli esbecy , kolesie z dawnych nomenklatur jak np. PZPR-u byli sędziowie którzy niezbyt pochlebnie wpisali się w karty historii tego kraju ba nawet takiej jednej zbrodniarce do niedawna wysyłano wysoką emeryturę do Anglii tak żydówce Wolińskiej więc nie pisz bredni że moherowy elektorat bo oni pam... rozwiń
Avatar
Monti / 14 maja 2010 o 09:30
0
Jak lubisz się licytować, to moi rodzice żyją tu dłużej bo już 70 lat i widzieli więcej )))
Każdy ma prawo do swojej opinii.
Wg mnie Lublin się nie rozwija, a w porównaniu z Rzeszowem i innymi sąsiadującymi miastami, stoi w miejscu.
I to ty nie powtarzaj za urzędnikami miasta tej wyborczej paplaniny.

ps. Jak chcecie w urzędzie zyskać w oczach mieszkańców to może zajął by się ktoś np. Urzędem celnym,który powstał w bocznej ul. Diamentowej.
Tir za tirem, a Diamentowa jest już tak rozjechana,że szkoda słów. Ciekawe czyj to pomysł był.
Jak lubisz się licytować, to moi rodzice żyją tu dłużej bo już 70 lat i widzieli więcej )))
Każdy ma prawo do swojej opinii.
Wg mnie Lublin się nie rozwija, a w porównaniu z Rzeszowem i innymi sąsiadującymi miastami, stoi w miejscu.
I to ty nie powtarzaj za urzędnikami miasta tej wyborczej paplaniny.

ps. Jak chcecie w urzędzie zyskać w oczach mieszkańców to może zajął by się ktoś np. Urzędem celnym,który powstał w bocznej ul. Diamentowej.
Tir za tirem, a Diamentowa jest już tak rozjechana,że szkoda słów.... rozwiń
Avatar
jan / 13 maja 2010 o 23:01
0
Monti napisał:
Człowieku o czym ty piszesz, Przełożony ci kazał?
Ja tu mieszkam od 30 lat i widzę,że Lublin stoi w miejscu. To jest obiektywne spojrzenie !
1.Miał przedłużyć ul. Muzyczną do ul. Krochmalnej oraz zbudować tunel pod al. Racławickimi - obiecywał,nie zrobił
2.Kolejną obietnicą wyborczą był węzeł komunikacyjny z nowoczesnym dworcem autobusowym. - nie zrobił
3.W ulotce Wasilewski deklarował, że nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania. Pracę nad tworzeniem "Nowego Lublina" rozpoczął od reorganizacji urzędu. Jej negatywne skutki odczuwamy do dziś. Najbardziej ucierpiała pracownia urbanistyczna, gdzie powstają plany zagospodarowania przestrzennego.
Planów nie ma,jest chaos.
I nie odpisuj tu bełkotem urzędniczym,no chyba,że w ten sposób dostaniesz podwyżkę ))
"Konsekwentnie wypełnia swoje obietnice". . . . . .Śmiech na sali.

A ja człowieku mieszkam w Lublinie od 50 lat i widziałem więcej niż ty.
Nigdy się w Lublinie tak dużo nie działo jak teraz.Prezydent po kolei rozwiązuje te problemy , o których mówił przed wyborami.
Jednak nie od razu Kraków zbudowano. Muzyczna będzie przedłużona,tunel, o który awanturują się ludzie z kompleksami twierdzący ,że nie ma miasta bez wiaduktów i tuneli narazie rozsądni prezydenci muszą odłożyć na póżniejsze lata. Miasto finansuje w dużej mierze budowę lotniska , nowe ulice/ łączniki do Kunickiego, przedłużenie ul. Roztocze i niebawem drogi dojazdowe do obwodnicy, która ma być za chwilę budowana.
Dworzec też czeka w kolejce bo jak dziś napisały gazety wreszcie marszałek odzyskał Podzamcze i dopiero jak przekaże go miastu będzie można projektować i rozpisywać konkursy na inwestycje.
Nie powtarzaj głupstw po ludziach nie doinformowanych- pracownia urbanistyczna ma się dobrze i zupełnie dobrze pracuje.
Urząd Miejski prezydent rzeczywiście zreformował i dzięki temu nie musimy stać w kolejkach i nawet na swoje żądanie otrzymuję od niego informacje o tym co dzieje się w mieście.
nie tak dużo nie działo jak teraz.Prezydent po kolei rozwiązuje te problemy , o których mówił przed wyborami.
Jednak nie od razu Kraków zbudowano. Muzyczna będzie przedłużona,tunel, o który awanturują się ludzie z kompleksami twierdzący ,że nie ma miasta bez wiaduktów i tuneli narazie rozsądni prezydenci muszą odłożyć na póżniejsze lata. Miasto finansuje w dużej mierze budowę lotniska , nowe ulice/ łączniki do Kunickiego, przedłużenie ul. Roztocze i niebawem drogi dojazdowe do obwodnicy, która ma być za chwilę budowana.
Dworzec t... rozwiń
Avatar
Monti / 13 maja 2010 o 15:54
0
jan napisał:
Prezydent konsekwentnie wypełnia swoje obietnice. Oczywistą oczywistością jest to,że zmiany następują stopniowo. W jednym momencie to może dziać się tylko w bajce , a życie to nie bajka.Spróbuj tylko spojrzeć obiektywnie na cały program a nie na sztandarowe uderzenie przeciwników czyli aqwapark i tunel. Pierwszy jest za drogi na aktualne czasy, drugi będzie realizowany o ile znajdzie się prywatny inwestor.. Prezydent nigdy nie obiecywał,że zrobi go za miejskie pieniądze.
Prezydent nigdzie nie powiedział,że chce zmimieniać nazwę tej ulicy. Ta opublikowana informacja to propozycja jego urzędników.

Człowieku o czym ty piszesz, Przełożony ci kazał?
Ja tu mieszkam od 30 lat i widzę,że Lublin stoi w miejscu. To jest obiektywne spojrzenie !
1.Miał przedłużyć ul. Muzyczną do ul. Krochmalnej oraz zbudować tunel pod al. Racławickimi - obiecywał,nie zrobił
2.Kolejną obietnicą wyborczą był węzeł komunikacyjny z nowoczesnym dworcem autobusowym. - nie zrobił
3.W ulotce Wasilewski deklarował, że nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania. Pracę nad tworzeniem "Nowego Lublina" rozpoczął od reorganizacji urzędu. Jej negatywne skutki odczuwamy do dziś. Najbardziej ucierpiała pracownia urbanistyczna, gdzie powstają plany zagospodarowania przestrzennego.
Planów nie ma,jest chaos.
I nie odpisuj tu bełkotem urzędniczym,no chyba,że w ten sposób dostaniesz podwyżkę ))
"Konsekwentnie wypełnia swoje obietnice". . . . . .Śmiech na sali.

Człowieku o czym ty piszesz, Przełożony ci kazał?
Ja tu mieszkam od 30 lat i widzę,że Lublin stoi w miejscu. To jest obiektywne spojrzenie !
1.Miał przedłużyć ul. Muzyczną do ul. Krochmalnej oraz zbudować tunel pod al. Racławickimi - obiecywał,nie zrobił
2.Kolejną obietnicą wyborczą był węzeł komunikacyjny z nowoczesnym dworcem autobusowym. - nie zrobił
3.W ulotce Wasilewski deklarował, że nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarzą... rozwiń
Avatar
mp / 13 maja 2010 o 14:16
0
~lublinianin~ napisał:
Towarzyszu nie podniecaj się tak , trochę umiaru i zdrowego rozsądku. Adam Wasilewski jest mądrym prezydentem ale wy nie możecie tego przyznać bo jesteś ci z opozycji i specjalizujecie się w pluciu na wszystko i wszystkich, kórzy kojarzą się wam z PO.
Czytaj artykuł uważnie to nie prezydent ale Rodzina Katyńska chce tej nazwy.
Radny Nowak jak zwykle rzucił się z obelgami na Prezydenta. To już znamy i do tego już nas przyzwyczaił. Błędem Rodziny Katyńcskej było to,że przyszła do prezydenta a nie do PISu i Nowaka. Gdyby to zrobiła nie byłoby żadnego oporu a wręcz odwrotnie radny Nowak ogłosił by ,że dzięki niemu Pomordowani w Katyniu uzyskali godne upamiętnienie. Jest to obrzydliwa gra Nowaka symbolami narodowymi. Oczy odwracają się z odrazą od takich "patriotów".
Przy tej części ulicy jest pomnik poświęcony Pomordowanym i dobrze by było,żeby tę cześć ulicy nazwać Katyńską.
A o szkodnikach z PISu znów słyszymy." Załatwili" nam już wiadukt przy Al. Solidarności, próbują torpedować rozwój nad zalewem, blokują szereg innych inwestycji ,żeby Wasilewski nie miał sukcesów. Wasilewski wcześniej czy póżniej odejdzie a rozwój miasta skutecznie blokowany przez PIS / przewaga w Radzie MIasta/ będzie kolejnym pretekstem,żeby niszczyć konkurencję. Dla nich miasto i my się nie liczymy, liczą się wybory. Ale rzeczywistości nie da się zakrzyczeć jaki wmówić nam ,że blokują wszystko dla dobra miasta.
Tak macie rację radni , byle do wyborów . Pamiętamy tę wasze działania na czele z neofitą Nowakiem. Jaka partia go przyjmie gdy już PISowi wyrobi markę pieniacza , kłamcy i manipulatora działającego , po trupach dla dobra własnego.


O ile mnie wzrok i pamiec nie myla to pomnik stoi przy Glebokiej PRZED skrzyzowaniem z ul Pagi i Wilenska. Zeby wiec stal przy ulicy o nazwie Katynska to nalezaloby madrolki zmienic nazwe odcinka od ww. skrzyzowania do skrzyzowania z Sowinskiego. Albo przeniesc na eksponowane miejsce ZA wzmiankowane skrzyzowanie z Pagi vis a vis os. Sloowackiego i dopiero myslec o zmianie nazwy odcinka ulicy. Ale .... ale jest taka madorsc ludowa - MOZNA NAWET WEJSC I DO KLATKI Z LWEM - TYLKO PO CO ????????????


O ile mnie wzrok i pamiec nie myla to pomnik stoi przy Glebokiej PRZED skrzyzowaniem z ul Pagi i Wilenska. Zeby wiec stal przy ulicy o nazwie Katynska to nalezaloby madrolki zmienic nazwe odcinka od ww. skrzyzowania do skrzyzowania z Sowinskiego. Albo przeniesc na eksponowane miejsce ZA wzmiankowane skrzyzowanie z Pagi vis a vis os. Sloowackiego i dopiero myslec o zmianie nazwy odcinka ulicy. Ale .... ale jest taka madorsc ludowa - MOZNA NAWET WEJSC I DO KLATKI Z LWEM - TYLKO PO CO ???????????? rozwiń
Avatar
POgardzam tymi typami / 13 maja 2010 o 14:03
0
Panie Prezydencie:
Jeżeli tak bardzo chce Pan zmienić nazwę ulicy Głębokiej proponuję nazwę: KRETYŃSKA. Będzie to najlepsza pamiątka po ostatniej czteroletniej kadencji wszechmocnej PO.

Proszę wybudować choć jedna arterię i wtedy nikt nie będzie miał przeciwko nazwaniu jej: OFIAR KATYNIA
(BO KATYŃSKA TO TEZ JAKOŚ TAK KRETYŃSKO).
I proszę nie mylić małej uliczki lub leśnego duktu z ARTERIĄ!!!

"Zbudujemy nowoczesny Lublin" tak było w deklaracji wyborczej... Mamy Strefę bez pracy i AquaPark bez wody, tunel bez wykopu i Uniwersytet w Nałęczowie. PRAWDZIWY UPADEK ZAFUNDOWAŁ NAM "PIASKOWY DZIADEK".
Panie Prezydencie:
Jeżeli tak bardzo chce Pan zmienić nazwę ulicy Głębokiej proponuję nazwę: KRETYŃSKA. Będzie to najlepsza pamiątka po ostatniej czteroletniej kadencji wszechmocnej PO.

Proszę wybudować choć jedna arterię i wtedy nikt nie będzie miał przeciwko nazwaniu jej: OFIAR KATYNIA
(BO KATYŃSKA TO TEZ JAKOŚ TAK KRETYŃSKO).
I proszę nie mylić małej uliczki lub leśnego duktu z ARTERIĄ!!!

"Zbudujemy nowoczesny Lublin" tak było w deklaracji wyborczej... Mamy Strefę bez pracy... rozwiń
Avatar
jan / 13 maja 2010 o 10:33
0
Monti napisał:
Panie Prezydencie !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spełnij przynajmniej jedną ze swoich wyborczych obietnic z przed paru lat, a nie zmieniasz ulice. To jest ul Głęboka i niech taką pozostanie.
Ul. Katyńska może być jakaś nowa ulica.
I nie dziwcie się,że w rankingu miast jesteśmy na szarym końcu !
Partia się liczy nie mieszkańcy,....wstyd

Prezydent konsekwentnie wypełnia swoje obietnice. Oczywistą oczywistością jest to,że zmiany następują stopniowo. W jednym momencie to może dziać się tylko w bajce , a życie to nie bajka.Spróbuj tylko spojrzeć obiektywnie na cały program a nie na sztandarowe uderzenie przeciwników czyli aqwapark i tunel. Pierwszy jest za drogi na aktualne czasy, drugi będzie realizowany o ile znajdzie się prywatny inwestor.. Prezydent nigdy nie obiecywał,że zrobi go za miejskie pieniądze.
Prezydent nigdzie nie powiedział,że chce zmimieniać nazwę tej ulicy. Ta opublikowana informacja to propozycja jego urzędników.

Prezydent konsekwentnie wypełnia swoje obietnice. Oczywistą oczywistością jest to,że zmiany następują stopniowo. W jednym momencie to może dziać się tylko w bajce , a życie to nie bajka.Spróbuj tylko spojrzeć obiektywnie na cały program a nie na sztandarowe uderzenie przeciwników czyli aqwapark i tunel. Pierwszy jest za drogi na aktualne czasy, drugi będzie realizowany o ile znajdzie się prywatny inwestor.. Prezydent nigdy nie obiecywał,że zrobi go za miejskie pieniądze.
Prezydent nigdzie nie powiedział,że chce zmim... rozwiń
Avatar
Monti / 13 maja 2010 o 09:49
0
Panie Prezydencie !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spełnij przynajmniej jedną ze swoich wyborczych obietnic z przed paru lat, a nie zmieniasz ulice. To jest ul Głęboka i niech taką pozostanie.
Ul. Katyńska może być jakaś nowa ulica.
I nie dziwcie się,że w rankingu miast jesteśmy na szarym końcu !
Partia się liczy nie mieszkańcy,....wstyd
Avatar
~gość~ / 13 maja 2010 o 09:48
0
Jak zwykle nie solidni dziennikarze nie zweryfikowali fakktów i powstały fakty medialne.
Prezydent nie przedstawił żadnej uchwały w tej sprawie oraz nie poproszono go o wypowiedż . Pismak z gazety opisał to co powiedział mu urzędnik zajmujący się to sprawą od jakiegoś czasu. Ot i mamy fakt medialny,którym uderzono przed wyborani w prezydenta..
Nie wierzcie tym manipulatorom, słuchajcie co mówią politycy.
Praca dziennikarzy jest niekiedy obrzydliwa i żenująca.
Avatar
Andrzej / 12 maja 2010 o 18:19
0
Gość napisał:
panie presyDENCIE: czy ma pan środki, czy ma pan dokumentację, czy ma pan wszystkie konieczne pozwolenia i ostatecznie czy da pan radę wykonać tak diabelnie trudne zadanie!?!?!?! To jest temat godny pana umiejętności i możliwości. Przy okazji może powstaną nowe miejsca pracy?


Chcesz Panu głowę zawracać takimi głupotami jak miejsca pracy? Teraz liczy się historia i jej tworzenie. Takiej okazji przegapić nie wolno i to przed wyborami. Moherowy elektorat się liczy. Oni już mają emerytury i renty i nie muszą się martwić.


Chcesz Panu głowę zawracać takimi głupotami jak miejsca pracy? Teraz liczy się historia i jej tworzenie. Takiej okazji przegapić nie wolno i to przed wyborami. Moherowy elektorat się liczy. Oni już mają emerytury i renty i nie muszą się martwić. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 1 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 4

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 21 15

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!