Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2013 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Problemy z eWUŚ: "Bez dowodu ubezpieczenia, nie będzie zwolnienia"

0 10 A A
Dyrektor NZOZ Luna Med przyznaje, że w punkcie przy ul. Nałęczowskiej system eWUŚ jest dopiero wprow
Dyrektor NZOZ Luna Med przyznaje, że w punkcie przy ul. Nałęczowskiej system eWUŚ jest dopiero wprow

Lekarz nie wypisał mi zwolnienia, bo nie miałem dowodu ubezpieczenia – skarży się mężczyzna, który w niedzielę zgłosił się do punktu udzielającego nocnej i świątecznej pomocy medycznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna z 39-stopniową gorączką zgłosił się do NZOZ Luna Med przy ul. Nałęczowskiej. Miał ze sobą tylko dowód osobisty. – Usłyszałem, że będę przyjęty, ale muszę donieść druk ZUS RMUA w późniejszym terminie – relacjonuje pan Sebastian. – Dodatkowo lekarz nie chciał mi wypisać zwolnienia, ponieważ nie miałem dowodu ubezpieczenia.

Tymczasem od stycznia przychodnie nie mają prawa żądać od pacjentów dokumentów potwierdzających ubezpieczenie. Dzięki komputerowemu systemowi eWUŚ dowód osobisty powinien wystarczyć, żeby pacjent mógł skorzystać z bezpłatnej wizyty.

– Dostałem maila od tego pacjenta. Odpisałem mu, że wyjaśnię sytuację i przepraszam za ewentualne utrudnienia – mówi Tomasz Patyra, dyrektor NZOZ Luna Med. – Pacjent zostanie poinformowany o wynikach naszej wewnętrznej kontroli.

Dyrektor NZOZ Luna Med przyznaje, że w punkcie przy ul. Nałęczowskiej system eWUŚ jest dopiero wprowadzany, ale pacjenci mogą przychodzić z samym dowodem osobistym. Swoje ubezpieczenie mogą potwierdzić składając oświadczenie.

Tłumaczy też, że zwolnienia lekarskie w punktach nocnej i świątecznej pomocy medycznej czasami rzeczywiście rodzą problemy. – W wielu przypadkach pacjenci przychodzą tylko po zwolnienie lekarskie, a nie po poradę. Wtedy dochodzi do zgrzytów – mówi Patyra. – Świadczymy tylko pomoc doraźną i nie mamy wglądu do wcześniejszych informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli pacjent nie potrzebuje zwolnienia na sobotę lub niedzielę, tylko dopiero na dzień następny, to lekarz może zalecić mu wizytę w jego poradni. Zrobi tak, jeżeli uzna, że pomoc doraźna nie wystarczy.

NFZ potwierdza jednak, że lekarz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ma prawo wystawiać zwolnienia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
magda / 22 stycznia 2013 o 11:27
0
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby powinien wypisać l-4, czy tafimy na pogotowie czy na dyżur nocnej, świątecznej opieki lekarskiej. a nie odsylac na drugi dzien do learza POZ
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby pow... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2013 o 19:59
0
eWUS jest tylko tym pieprzonym leniwym pieoegniarom ze związków zawodowych nie chce sie dupy ruszyc do komputera zeby sprawdzić!!!bo one sa od żłopania kawy a nie od roboty ..malpy leniwe:)
Avatar
Amelia / 15 stycznia 2013 o 19:26
0
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie chodzi o rzecz ale o człowieka,nikt nie jest idealny ale wg społeczeństwa polski lekarz to matoł, nic nie robi, tylko śpi, bierze łapówki i zarabia fortunę....
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie... rozwiń
Avatar
Roch / 15 stycznia 2013 o 14:09
0
[quote name='Guśka' timestamp='1358228690' post='720426']
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
[/quote]
Guśka - sama piszesz, że "jakoś", to niech będzie JAKOŚ. Chyba,że masz na myśli "JAKOŚĆ", ale nie potrafisz tego napisać JAKOŚ.... współczuję Twoim dzieciom, że mają matkę takiego matoła!
Avatar
aktoto / 15 stycznia 2013 o 11:00
0
Dwa razy w odstępie kilkumiesięcznym byliśmy zmuszeni wybrać się z dzieckiem do Luna-Med w Szpitalu Wojskowym i nie mamy zastrzeżeń do przyjmujących tam Pań dr Pediatrów: miło, dokładne badanie, rozpoznanie, przepisanie leków, zalecenie kontroli u rodzinnego Opieka na duży plus
Avatar
Guśka / 15 stycznia 2013 o 06:44
0
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
Avatar
żubrówka / 14 stycznia 2013 o 23:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1358192093' post='720343']
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
[/quote]

Za takie stawki jakie obowiązują w Lublinie powinno się tylko spać!!! Lubelscy lekarze nie szanują się nawzajem godząc się na tak niskie wynagrodzenie.
Avatar
rysiek / 14 stycznia 2013 o 23:38
0
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
Avatar
aa / 14 stycznia 2013 o 21:52
0
Kolejna innowacja w służbie zdrowia.Z gory wiadomo ,że wszystko o du...ę potłuc.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 o 20:34
0
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
Avatar
magda / 22 stycznia 2013 o 11:27
0
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby powinien wypisać l-4, czy tafimy na pogotowie czy na dyżur nocnej, świątecznej opieki lekarskiej. a nie odsylac na drugi dzien do learza POZ
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby pow... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2013 o 19:59
0
eWUS jest tylko tym pieprzonym leniwym pieoegniarom ze związków zawodowych nie chce sie dupy ruszyc do komputera zeby sprawdzić!!!bo one sa od żłopania kawy a nie od roboty ..malpy leniwe:)
Avatar
Amelia / 15 stycznia 2013 o 19:26
0
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie chodzi o rzecz ale o człowieka,nikt nie jest idealny ale wg społeczeństwa polski lekarz to matoł, nic nie robi, tylko śpi, bierze łapówki i zarabia fortunę....
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie... rozwiń
Avatar
Roch / 15 stycznia 2013 o 14:09
0
[quote name='Guśka' timestamp='1358228690' post='720426']
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
[/quote]
Guśka - sama piszesz, że "jakoś", to niech będzie JAKOŚ. Chyba,że masz na myśli "JAKOŚĆ", ale nie potrafisz tego napisać JAKOŚ.... współczuję Twoim dzieciom, że mają matkę takiego matoła!
Avatar
aktoto / 15 stycznia 2013 o 11:00
0
Dwa razy w odstępie kilkumiesięcznym byliśmy zmuszeni wybrać się z dzieckiem do Luna-Med w Szpitalu Wojskowym i nie mamy zastrzeżeń do przyjmujących tam Pań dr Pediatrów: miło, dokładne badanie, rozpoznanie, przepisanie leków, zalecenie kontroli u rodzinnego Opieka na duży plus
Avatar
Guśka / 15 stycznia 2013 o 06:44
0
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
Avatar
żubrówka / 14 stycznia 2013 o 23:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1358192093' post='720343']
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
[/quote]

Za takie stawki jakie obowiązują w Lublinie powinno się tylko spać!!! Lubelscy lekarze nie szanują się nawzajem godząc się na tak niskie wynagrodzenie.
Avatar
rysiek / 14 stycznia 2013 o 23:38
0
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
Avatar
aa / 14 stycznia 2013 o 21:52
0
Kolejna innowacja w służbie zdrowia.Z gory wiadomo ,że wszystko o du...ę potłuc.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 o 20:34
0
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 5 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 15 9

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 10 79

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 8

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 0 6

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu
film

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu 139 75

4 000 podpisów przynieśli do Ratusza kibice żużla popierający budowę stadionu w rejonie ul. Ciepłej i Krochmalnej. Boją się, że jeśli obiekt tam nie powstanie, to żużel zniknie z Lublina. Przeciwna budowie jest Rada Dzielnicy Za Cukrownią, która obawia się hałasu, kurzu i zalewania posesji

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym 1 3

Od środy do 20 marca zamknięta ma być połowa jezdni pod mostem kolejowym w rejonie ul. Janowskiej.

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe
28 lutego 2020, 18:00

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe 0 0

W ramach cyklu Ciąg dalszy w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 19.

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany
film

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany 0 3

Volkmarsen, Niemcy. Rzecznik niemieckiej policji poinformował, że w poniedziałkowym zdarzeniu w miejscowości Volkmarsen poszkodowane zostały 52 osoby, w tym 18 dzieci. 29-letni kierowca wjechał samochodem w pochód karnawałowy. Jak dodał Henning Hinn, kierowca był mieszkańcem Volkmarsen.

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

Lublin: Konie zostaną na terenie zajmowanym obecnie przez LKJ? Tego chce miasto

Lublin: Konie zostaną na terenie zajmowanym obecnie przez LKJ? Tego chce miasto 23 13

Czy z terenów przy ul. Nadbystrzyckiej całkowicie znikną konie? Obawiają się tego mieszkańcy. Wszystko przez plany budowy w tym miejscu nowego stadionu żużlowego.

Pieniądze z miejskiej kasy trafią do osób łapiących deszczówkę?

Pieniądze z miejskiej kasy trafią do osób łapiących deszczówkę? 0 0

Nad wprowadzeniem w Lublinie miejskich dotacji dla osób łapiących deszczówkę głosować ma na dzisiejszym posiedzeniu Rada Miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!