Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2013 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Problemy z eWUŚ: "Bez dowodu ubezpieczenia, nie będzie zwolnienia"

0 10 A A
Dyrektor NZOZ Luna Med przyznaje, że w punkcie przy ul. Nałęczowskiej system eWUŚ jest dopiero wprow
Dyrektor NZOZ Luna Med przyznaje, że w punkcie przy ul. Nałęczowskiej system eWUŚ jest dopiero wprow

Lekarz nie wypisał mi zwolnienia, bo nie miałem dowodu ubezpieczenia – skarży się mężczyzna, który w niedzielę zgłosił się do punktu udzielającego nocnej i świątecznej pomocy medycznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna z 39-stopniową gorączką zgłosił się do NZOZ Luna Med przy ul. Nałęczowskiej. Miał ze sobą tylko dowód osobisty. – Usłyszałem, że będę przyjęty, ale muszę donieść druk ZUS RMUA w późniejszym terminie – relacjonuje pan Sebastian. – Dodatkowo lekarz nie chciał mi wypisać zwolnienia, ponieważ nie miałem dowodu ubezpieczenia.

Tymczasem od stycznia przychodnie nie mają prawa żądać od pacjentów dokumentów potwierdzających ubezpieczenie. Dzięki komputerowemu systemowi eWUŚ dowód osobisty powinien wystarczyć, żeby pacjent mógł skorzystać z bezpłatnej wizyty.

– Dostałem maila od tego pacjenta. Odpisałem mu, że wyjaśnię sytuację i przepraszam za ewentualne utrudnienia – mówi Tomasz Patyra, dyrektor NZOZ Luna Med. – Pacjent zostanie poinformowany o wynikach naszej wewnętrznej kontroli.

Dyrektor NZOZ Luna Med przyznaje, że w punkcie przy ul. Nałęczowskiej system eWUŚ jest dopiero wprowadzany, ale pacjenci mogą przychodzić z samym dowodem osobistym. Swoje ubezpieczenie mogą potwierdzić składając oświadczenie.

Tłumaczy też, że zwolnienia lekarskie w punktach nocnej i świątecznej pomocy medycznej czasami rzeczywiście rodzą problemy. – W wielu przypadkach pacjenci przychodzą tylko po zwolnienie lekarskie, a nie po poradę. Wtedy dochodzi do zgrzytów – mówi Patyra. – Świadczymy tylko pomoc doraźną i nie mamy wglądu do wcześniejszych informacji dotyczących stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli pacjent nie potrzebuje zwolnienia na sobotę lub niedzielę, tylko dopiero na dzień następny, to lekarz może zalecić mu wizytę w jego poradni. Zrobi tak, jeżeli uzna, że pomoc doraźna nie wystarczy.

NFZ potwierdza jednak, że lekarz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ma prawo wystawiać zwolnienia.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
magda / 22 stycznia 2013 o 11:27
0
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby powinien wypisać l-4, czy tafimy na pogotowie czy na dyżur nocnej, świątecznej opieki lekarskiej. a nie odsylac na drugi dzien do learza POZ
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby pow... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2013 o 19:59
0
eWUS jest tylko tym pieprzonym leniwym pieoegniarom ze związków zawodowych nie chce sie dupy ruszyc do komputera zeby sprawdzić!!!bo one sa od żłopania kawy a nie od roboty ..malpy leniwe:)
Avatar
Amelia / 15 stycznia 2013 o 19:26
0
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie chodzi o rzecz ale o człowieka,nikt nie jest idealny ale wg społeczeństwa polski lekarz to matoł, nic nie robi, tylko śpi, bierze łapówki i zarabia fortunę....
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie... rozwiń
Avatar
Roch / 15 stycznia 2013 o 14:09
0
[quote name='Guśka' timestamp='1358228690' post='720426']
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
[/quote]
Guśka - sama piszesz, że "jakoś", to niech będzie JAKOŚ. Chyba,że masz na myśli "JAKOŚĆ", ale nie potrafisz tego napisać JAKOŚ.... współczuję Twoim dzieciom, że mają matkę takiego matoła!
Avatar
aktoto / 15 stycznia 2013 o 11:00
0
Dwa razy w odstępie kilkumiesięcznym byliśmy zmuszeni wybrać się z dzieckiem do Luna-Med w Szpitalu Wojskowym i nie mamy zastrzeżeń do przyjmujących tam Pań dr Pediatrów: miło, dokładne badanie, rozpoznanie, przepisanie leków, zalecenie kontroli u rodzinnego Opieka na duży plus
Avatar
Guśka / 15 stycznia 2013 o 06:44
0
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
Avatar
żubrówka / 14 stycznia 2013 o 23:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1358192093' post='720343']
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
[/quote]

Za takie stawki jakie obowiązują w Lublinie powinno się tylko spać!!! Lubelscy lekarze nie szanują się nawzajem godząc się na tak niskie wynagrodzenie.
Avatar
rysiek / 14 stycznia 2013 o 23:38
0
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
Avatar
aa / 14 stycznia 2013 o 21:52
0
Kolejna innowacja w służbie zdrowia.Z gory wiadomo ,że wszystko o du...ę potłuc.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 o 20:34
0
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
Avatar
magda / 22 stycznia 2013 o 11:27
0
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby powinien wypisać l-4, czy tafimy na pogotowie czy na dyżur nocnej, świątecznej opieki lekarskiej. a nie odsylac na drugi dzien do learza POZ
[quote name='rysiek' timestamp='1358203133' post='720407']
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
[/quote]



Z tego co mi wiadomo to lekarz, który jako pierwszy uzna niezdolność pacjenta do wykonywania pracy z powodu choroby pow... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2013 o 19:59
0
eWUS jest tylko tym pieprzonym leniwym pieoegniarom ze związków zawodowych nie chce sie dupy ruszyc do komputera zeby sprawdzić!!!bo one sa od żłopania kawy a nie od roboty ..malpy leniwe:)
Avatar
Amelia / 15 stycznia 2013 o 19:26
0
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie chodzi o rzecz ale o człowieka,nikt nie jest idealny ale wg społeczeństwa polski lekarz to matoł, nic nie robi, tylko śpi, bierze łapówki i zarabia fortunę....
Radziłabym sobie doczytać kto to jest felczer a kto to jest lekarz, po drugie do pani Guśki - zapraszam na studia medyczne wstęp wolny i wtedy pani zobaczy ile "kasy dostajemy" bo też jestem lekarzem, porównamy sobie zarobki oczywiście mówię o podstawowej pensji, bo co do prywatnej pracy to już trzeba mieć konkretną specjalizację, żeby zarabiać tę "kasę".
Nie wiem co wy ludzie macie do lekarzy ja nie mówię że wszystko jest na tip top i błędy oczywiście są- jak w każdym zawodzie, tylko tu są inne konsekwencje bo nie... rozwiń
Avatar
Roch / 15 stycznia 2013 o 14:09
0
[quote name='Guśka' timestamp='1358228690' post='720426']
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
[/quote]
Guśka - sama piszesz, że "jakoś", to niech będzie JAKOŚ. Chyba,że masz na myśli "JAKOŚĆ", ale nie potrafisz tego napisać JAKOŚ.... współczuję Twoim dzieciom, że mają matkę takiego matoła!
Avatar
aktoto / 15 stycznia 2013 o 11:00
0
Dwa razy w odstępie kilkumiesięcznym byliśmy zmuszeni wybrać się z dzieckiem do Luna-Med w Szpitalu Wojskowym i nie mamy zastrzeżeń do przyjmujących tam Pań dr Pediatrów: miło, dokładne badanie, rozpoznanie, przepisanie leków, zalecenie kontroli u rodzinnego Opieka na duży plus
Avatar
Guśka / 15 stycznia 2013 o 06:44
0
Patrząc na jakoś wykonywanej usługi przez lekarza i podejściu do pacjenta (nie mówię iż wszyscy tacy są) i tak lekarzom za pracę za dużo płacą
Avatar
żubrówka / 14 stycznia 2013 o 23:42
0
[quote name='Gość' timestamp='1358192093' post='720343']
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
[/quote]

Za takie stawki jakie obowiązują w Lublinie powinno się tylko spać!!! Lubelscy lekarze nie szanują się nawzajem godząc się na tak niskie wynagrodzenie.
Avatar
rysiek / 14 stycznia 2013 o 23:38
0
Pacjenci zrobili sobie z Nocnej Opieki lekarza rodzinnego!!! Ja dyżuruje w innym dużym mieście i u nas nie ma mowy o zwolnieniach, a recepty wypisujemy może dla 10% pacjentów którzy naprawde tego wymagają.
Resztę odsyłamy albo do domu albo następnego dnia do lekarza rodzinnego.
Avatar
aa / 14 stycznia 2013 o 21:52
0
Kolejna innowacja w służbie zdrowia.Z gory wiadomo ,że wszystko o du...ę potłuc.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 o 20:34
0
Felczerom nie chce się po nocy wypełniać druków . Kasę biorą za nocny dyżur , a łachę robi że cię przyjmie , bo miał porę na drzemkę .
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 72 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!