Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
11:33
Edytuj ten wpis

Próbny egzamin gimnazjalny 2011 OPERON. Test matematyczno-przyrodniczy [odpowiedzi, pytania]

0 19 A A

Próbny egzamin gimnazjalny 2011 z Operonem wygląda podobnie do tego, jaki dla gimnazjalistów przygotuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Podobne będą także arkusze egzaminacyjne. Dziś gimnazjaliści piszą test matematyczno przyrodniczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Harmonogram próbnego egzaminu gimnazjalnego 2011 z Operonem:

* 16 grudnia 2010 - próbny egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, godz. 9.00

* 17 grudnia 2010 - próbny egzamin z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00

* Dzień następny po każdym z egzaminów - opublikowanie odpowiedzi do testów m.in. w zakładce arkusze i odpowiedzi na stronie Operonu oraz w Gazecie Wyborczej,

* Druga połowa stycznia 2011 - przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Odpowiedzi z części matematyczno-przyrodniczej

Test matematyczno-przyrodniczy - grudzień 2010

Zadania:

1. C
2. A
3. D
4. C
5. D
6. B
7. C
8. A
9. C
10. B
11. D
12. A
13. D
14. B
15. C
16. A
17. D
18. A
19. B
20. C
21. A
22. D
23. D
24. B
25. D

26.

1. Ca wapń
2. Si krzem
3. Ne neon

27.

H3PO4 kwas fosforowy (V)

29.

O braku lodowców górskich w Tatrach zdecydowały szczyty o stromych stokach o wąskich dolinach, na których nie może się utrzymać.

30.

Zależność wprost proporcjonalna.

31.

1. mała ilość energii słonecznej
2. mrozy i silne wiatry
3. niewielka aktywność mikroorganizmów

32.

Tę samą funkcję przedstawiają opisy I i III

33.

X - ilość kursów ciężarówki o większej ładowności
3x - ilość kursów ciężarówki o mniejszej ładowności

4*3x+7x = 95
12x+7x=95
19x=95/19
x=5
3x=15

Odp. Cięzarówka o ładowności 7t wykonała 5 kursów, a mniejsza z nich 15 kursów.

34.

x - ilość wody
x+10%x =1,1x - objętość lodu otrzymana z x wody
1,1x = 1m3 1m3=1000 dm3=1000l

1,1x=1000l/1,1
x=909,1 l

Odp. Aby uzyskać m3 lodu należy zamrozić ok. 909,1 l wody

35.

118 g

36.

Promień wynosi 13 cm, a obwód ∆ ABC 2(17+2√30) cm


Nieoficjalne odpowiedzi do części humanistycznej (MM Trójmiasto)

Zad. 1. Stary testament jest świętą księgą:
C) chrześcijan i żydów

Zad. 2. Z tekstu wynika, że król Salomon był człowiekiem:
C) Roztropnym

Zad. 3 Matka, którą król uznał za prawdziwą, zdecydowała się oddać swoje dziecko, ponieważ:
A) Bała się o życie syna

Zad. 4. Dlaczego wydanie wyroku dla Salomona było trudne?
A) Miał dwie sprzeczne wersje zdarzeń.

Zad. 5. Mądrość Salomona polegała na tym, że:
D) Przewidział reakcję swojej matki

Zad. 6. Wyrażenie Salomonowy Wyrok oznacza decyzję:
A) Sprawiedliwą choć czasem zaskakującą

Zad. 7. Decyzja o uwolnieniu więźnia przez Juranda świadczy o jego:
B) Miłosierdziu

Zad. 8. Uczynek Juranda jest zgodny z biblijnym nakazem:
D) Nie daj się zwyciężyć złu, ale dobrem zwyciężaj

Zad. 9. Dla uczestników wydarzenia decyzja Juranda była:
C) Zaskakująca

Zad. 10. W tekście II potęgowaniu napięcia służy m.in. opis:
C) Zjawiska przyrody.

Zad. 11. Nazwanie Tolimy prawa Jurandowi przez całe życie ręka oznacza, że był on osobą:
A) Bez której Jurand nie mógł się obejść

Zad. 12. W XIII i XIV wieku państwo krzyżackie rozwinęło się głównie w następstwie: C) Ekspansji Krzyżakow na terytorium Prusów oraz ziemie polskie i litewskie

Zad. 13. Krzyżacy byli zakonem:
D) Rycerskim

Zad. 14. Czego dotyczył ostatni rozkaz generała Okulickiego?
A) Rozwiązania Armii Krajowej

Zad. 15. Dramatyzm decyzji generała Okulickiego wynikał z tego, ze:
B) Musiał rozwiązać armię, mimo że nie osiągnęła zwycięstwa

Zad. 16. Generał Okulicki wydał cytowany rozkaz, gdy Armia Czerwona
D) Przejmowała kontrolę nad ziemiami polskimi w 1945 roku

Zad. 17. Autor tekstu III używa trybu rozkazującego, ponieważ
B) Wymaga od odbiorców określonego działania.

Zad. 18. W którym zdaniu jest opisany stan duchowy Sama przed podjęciem przez niego decyzji o zastąpieniu Froda?
B) Czas płynął, a on tak trwał szarpany rozterkami.

Zad. 19. Sam podjął decyzję powodowany:
D) Potrzebą wypełnienia misji.

Zad. 20. Sam podjął decyzję w wyniku:
C) Rozmowy z samym sobą.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
odpowiedzi na operon testy / 14 lutego 2011 r. o 16:29
Witam mam odpowiedzi na kwiecien i z operonu testy gimnazjalne pisac gg:12937809 szybko do 26 lutego juz nie daje czekam.
Avatar
evi / 17 grudnia 2010 r. o 19:25
Pierwsze słowa jak wyszłam? rozpier***iłx mnie ten test.
Human bajką w porównaniu do przyrodniczego.
Z zamkniętych więcej niż połowę mam źle. MASAKRA.
Avatar
teert / 17 grudnia 2010 r. o 17:33
ej te odpowiedzi sa inne niz nam pani dzisiaj z polaka podawala(chodzi mi o zamkniete)... co jest?
Avatar
Przemek / 17 grudnia 2010 r. o 13:46
Test matematyczno-przyrodniczy był głupi, nie podobał mi się, no i oczywiście był trudny. Humanistyczny poszedł mi beznadziejnie, bo dostanę 0 punktów za rozprawkę!( Napisałem nie na temat ). No cóż, zdarza się, mam nauczkę, aby uważniej czytać polecenia, chociaż w tym zadaniu nie było nic trudnego, więc nie wiem, dlaczego tak zrobiłem. Mam nadzieję, że prawdziwe testy pójdą mi znacznie lepiej. ; ) Pozdrawiam. ; D
Avatar
Madzia<3 / 17 grudnia 2010 r. o 12:18
matematyczno przyrodniczy to masakraa jakas byla ;/ te ostatnie zadania szczegolnie a humanistyczny byl łatwy ;D
Avatar
Załamana / 17 grudnia 2010 r. o 10:04
Ja tez jestem najlepszą uczennica w klasie [ średnia będzie na półrocze około 5.0 mam nadzieje bo po tym egzaminie pewnie będa obniżać...:| ] a tyle mam błędów, że po prostu masakra... moja koleżanka [ średnia w zeszłym roku 5,7 ] też porobiła błędow a przeciez jak widać mądra jest...;| Pozostaje nam modlić się, zeby w kwietniu był prostszy... :|
Pozdro;) :*
Avatar
Magdalena / 16 grudnia 2010 r. o 23:51
Ja też jestem najlepszą uczennicą, a test był koszmarny... w ogóle jednego zadania nie mamy w programie... tzn. tego nie ma w podstawie programowej... MASAKRA.
Avatar
B02 / 16 grudnia 2010 r. o 21:11
powiem tyle, zadanie otwarte może i były łatwe, te z fizyki, chemi i biologi też.. ale matematyka to porażka! nie jestem dobrą uczennicą, mam średnią coś koło 3 . ii przyznaje sie szczerze, że ostatnich zadan nawet nie tknęłam, nie wiedziałam wgl jak sie za to zabrać! u mnie w szkole, 80% osó mówi to samo !
Avatar
Mon / 16 grudnia 2010 r. o 20:33
tak, zgadzam się. Test był trudny, chociaż też należę do jednej z najlepszych uczennic.
Avatar
xantor / 16 grudnia 2010 r. o 20:10
żal mi tych osób co układali ten spr jest ciekaw jaka średnia krajowa
Avatar
odpowiedzi na operon testy / 14 lutego 2011 r. o 16:29
Witam mam odpowiedzi na kwiecien i z operonu testy gimnazjalne pisac gg:12937809 szybko do 26 lutego juz nie daje czekam.
Avatar
evi / 17 grudnia 2010 r. o 19:25
Pierwsze słowa jak wyszłam? rozpier***iłx mnie ten test.
Human bajką w porównaniu do przyrodniczego.
Z zamkniętych więcej niż połowę mam źle. MASAKRA.
Avatar
teert / 17 grudnia 2010 r. o 17:33
ej te odpowiedzi sa inne niz nam pani dzisiaj z polaka podawala(chodzi mi o zamkniete)... co jest?
Avatar
Przemek / 17 grudnia 2010 r. o 13:46
Test matematyczno-przyrodniczy był głupi, nie podobał mi się, no i oczywiście był trudny. Humanistyczny poszedł mi beznadziejnie, bo dostanę 0 punktów za rozprawkę!( Napisałem nie na temat ). No cóż, zdarza się, mam nauczkę, aby uważniej czytać polecenia, chociaż w tym zadaniu nie było nic trudnego, więc nie wiem, dlaczego tak zrobiłem. Mam nadzieję, że prawdziwe testy pójdą mi znacznie lepiej. ; ) Pozdrawiam. ; D
Avatar
Madzia<3 / 17 grudnia 2010 r. o 12:18
matematyczno przyrodniczy to masakraa jakas byla ;/ te ostatnie zadania szczegolnie a humanistyczny byl łatwy ;D
Avatar
Załamana / 17 grudnia 2010 r. o 10:04
Ja tez jestem najlepszą uczennica w klasie [ średnia będzie na półrocze około 5.0 mam nadzieje bo po tym egzaminie pewnie będa obniżać...:| ] a tyle mam błędów, że po prostu masakra... moja koleżanka [ średnia w zeszłym roku 5,7 ] też porobiła błędow a przeciez jak widać mądra jest...;| Pozostaje nam modlić się, zeby w kwietniu był prostszy... :|
Pozdro;) :*
Avatar
Magdalena / 16 grudnia 2010 r. o 23:51
Ja też jestem najlepszą uczennicą, a test był koszmarny... w ogóle jednego zadania nie mamy w programie... tzn. tego nie ma w podstawie programowej... MASAKRA.
Avatar
B02 / 16 grudnia 2010 r. o 21:11
powiem tyle, zadanie otwarte może i były łatwe, te z fizyki, chemi i biologi też.. ale matematyka to porażka! nie jestem dobrą uczennicą, mam średnią coś koło 3 . ii przyznaje sie szczerze, że ostatnich zadan nawet nie tknęłam, nie wiedziałam wgl jak sie za to zabrać! u mnie w szkole, 80% osó mówi to samo !
Avatar
Mon / 16 grudnia 2010 r. o 20:33
tak, zgadzam się. Test był trudny, chociaż też należę do jednej z najlepszych uczennic.
Avatar
xantor / 16 grudnia 2010 r. o 20:10
żal mi tych osób co układali ten spr jest ciekaw jaka średnia krajowa
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Milion za załatwienie pozwoleń. Były przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk stanął przed sądem
Tylko u nas

Milion za załatwienie pozwoleń. Były przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk stanął przed sądem

Zarzut zrozumiałem, nie przyznaję się do winy, w dniu dzisiejszym odmawiam składania wyjaśnień – powiedział dziś w sądzie Piotr Kowalczyk, lubelski przedsiębiorca i były przewodniczący rady miasta oskarżony przez prokuraturę wraz z dwoma innymi osobami o tzw. płatną protekcję. Chodzi o słynną sprawę pomocy przy uzyskaniu zgód na budowę wieżowca przy ulicy Zana w Lublinie.

„Omyłkowo” wycięli pomnik przyrody. A prokurator za wcześnie umorzył sprawę

„Omyłkowo” wycięli pomnik przyrody. A prokurator za wcześnie umorzył sprawę

Prokuratura ma ponownie zbadać sprawę wyciętego „omyłkowo” pomnika przyrody w lesie Szadek niedaleko Białej Podlaskiej. To m.in. skutek interwencji lubelskiej posłanki Joanny Muchy z Polski 2050.

Bywał tu pierwowzór Jana z „Ogniem i mieczem”. Coś nam po Skrzetuskich w Dołhobyczowie zostało
galeria

Bywał tu pierwowzór Jana z „Ogniem i mieczem”. Coś nam po Skrzetuskich w Dołhobyczowie zostało

To, że Skrzetuscy mieli w Dołhobyczowie swoje dobra, było wiadomo. Że bywał u nich kuzyn Mikołaj, pierwowzór sienkiewiczowskiego Jana z „Ogniem i mieczem”, również. Ale o tym, że cokolwiek tu po ich siedzibie zostało do dziś, nikt nie miał pojęcia. A odkrył to niedawno, jak przekonuje, nauczyciel miejscowej szkoły.

Przedstawienie na finał Jesiennej Akademii Teatralnej
12 grudnia 2022, 19:00

Przedstawienie na finał Jesiennej Akademii Teatralnej

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na spektakl "Ostatnia stacja" - wieńczący zajęcia w ramach Jesiennej Akademii Teatralnej. Przedstawienie będzie można zobaczyć 12 grudnia o godz. 19.

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami
galeria

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami

Wykrywanie mięsa królika w produktach spożywczych, wpływ ekstraktów z winorośli na pielęgnację skóry, albo zestaw do peelingu skóry twarzy. To tylko niektóre patenty naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii INNO WINGS 2022. Kolejny cel to ich komercjalizacja i wykorzystanie w biznesie lub życiu codziennym.

Winobluszcz trójklapowy budzi zainteresowanie

Winobluszcz trójklapowy budzi zainteresowanie

Latem zielone, a jesienią czerwone okrycie budynku na Peowiaków 10 wygląda intrygująco. Za jego charakterystyczną fakturę i kolory odpowiedzialny jest winobluszcz trójklapowy. Widać go z bliska przez bramę na podwórko i z daleka między budynkami sąsiedniej ulicy. O tym, jak się uprawia pnącze na kamienicy, opowiada jego opiekun Seweryn Szczepaniak

Potrzeba więcej energii z odpadów

Potrzeba więcej energii z odpadów

W Polsce powinno powstać przy najmniej kilkanaście elektrociepłowni produkujących energię z odpadów. To szansa na znaczącą eliminację węgla, niższe rachunki za ogrzewanie, ograniczenie wzrostu opłat za śmieci i tańszą energię elektryczną dla miast. Takie wnioski płyną z ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w dniach 22 i 23 grudnia w Gdańsku z udziałem samorządowców, ciepłowników, naukowców i przedstawicieli instytucji rządowych. Budowa tego typu instalacji planowana jest m.in. w Lublinie.

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Wczoraj we Włodawie 33-latek został pogryziony przez psa.

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Zmiany w zarządzie Hetmana Zamość. Od 2 grudnia prezesem tego zasłużonego klubu jest Krzysztof Rysak, który zastąpił Aleksandrę Kasprzak. Z zarządu odeszli także: Tomasz Goździuk i Przemysław Gałka, a zastąpili ich: Piotr Trześniewski oraz Marcin Podsiadło

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, który spowodował kolizję w miejscowości Kolonia Trawniki.

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Kierujący dostawczym renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37-latkę.

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
10 grudnia 2022, 10:30
galeria

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie

2000 psów należących do 205 ras, w tym niezwykle rzadkich w naszym kraju, jak pies faraona, kangal czy owczarek rumuński mioritic. W sobotę i niedzielę w siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W programie dwudniowej imprezy także m.in. dogfitness czy nauka.

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

Do elektrociepłowni na Wrotkowie dotarły już cztery nowe kotły gazowe, które mają być uruchamiane w okresie największego zapotrzebowania na energię cieplną. To kluczowy etap budowy nowej kotłowni rezerwowej.

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów suplementów diety. Jak wybrać te najlepsze? Zobacz, na co patrzeć podczas zakupów!

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

Z naszych wyliczeń wynika, że to siódma edycja interwencji artystycznej nieformalnej grupy Otulanie włóczką. Tym razem autorki mikołajowych czapeczek w rozmiarze XXS pobiły rekord: na lubelskich ulicach wyeksponowały 464 sztuki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!