Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2010 r.
15:55
Edytuj ten wpis

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wyjazdów Elżbiety Kołodziej-Wnuk

0 38 A A

Jeśli jesteś zastępcą prezydenta miasta, to wolno ci jeździć na wakacje służbowym autem i bez ograniczeń rozmawiać przez komórkę za granicą. Lubelska prokuratura wzięła pod lupę zeszłoroczne wakacje Elżebiety Kołodziej Wnuk. I niczego złego się nie dopatrzyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W połowie stycznia ujawniliśmy, że 19 grudnia ub. roku Kołodziej – Wnuk pojechała na lotnisko do Warszawy służbowym samochodem. Stamtąd poleciała na urlop do Malezji. Urząd miasta tłumaczył wówczas, że wiozła dokumenty do ministerstwa, które… tego dnia było zamknięte. Kurs kosztował ponad 220 zł.

Służbowe auto przywiozło ją również z lotniska do Lublina 12 stycznia, gdy wracała z zagranicznych wojaży. Z czasem okazało się też, że rachunek za jej służbowy telefon za okres urlopu opiewa na ponad 1,5 tys. zł. Po powrocie prezydent przeprosiła za swoje postępowanie i zobowiązała się zwrócić koszty podróży służbowym autem.

Po naszych publikacjach sprawą zainteresowała się lubelska prokuratura. Śledczy sprawdzali, czy pani prezydent przekroczyła swoje uprawnienia. Grudniową podwózkę na stołeczne lotnisko uznała za czyn o znikomej szkodliwości społecznej.

– Nie było to działanie wynikające z wyrachowania – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik prokuratury okręgowej w Lublinie. – Pani prezydent poprzedniego dnia pracowała do późna w nocy i nie mogła w inny sposób zorganizować sobie wyjazdu.

Prokuratura wzięła też pod uwagę fakt, że Kołodziej-Wnuk zwróciła pieniądze do kasy urzędu, a będąc na wczasach nie wyszła ze swojej służbowej roli. W ambasadzie w Kuala Lumpur spotkała się z ambasadorem i zostawiła materiały promujące Lublin.

W powrocie służbowym autem z wakacji do domu, prokuratorzy też nie dopatrzyli się znamion przestępstwa. Bo zastępca prezydenta miała zgodę sekretarza miasta na wykorzystanie samochodu do celów prywatnych.

Także na sucho uszło pani prezydent nabijanie rachunku służbowego telefonu (na ponad 1,5 zł). Bo przepisy nie określają limitów wykorzystania aparatów przez zastępców prezydenta w trakcie urlopów.
Elżbieta Kołodziej - Wnuk o decyzji prokuratury dowiedziała się od nas. – Nie będę jej komentować – stwierdziła.

Postanowienie prokuratury umarzające śledztwo jest nieprawomocne. Może je zaskarżyć urząd miasta w Lublinie.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2010 o 14:07
0
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wyszłoby, że musimy jeszcze dopłacić. A kobieta tak się poświęciła promując Lubelszczyznę na Dalekim Wschodzie.
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wys... rozwiń
Avatar
Lubelak / 18 sierpnia 2010 o 13:14
0
Ciekawe co to były za "materiały promocyjne" z którymi tak daleko jechała??? Może dziennikarze dotarli by do nich i pokazali to ludziom, bo to klauzuli "ściśle tajne" jak rozumiem nie miało. Wyjdzie szydło z worka. Ma ktoś znajomego w Malezji?:-) Może pogrążymy babę ostatecznie:-)
Avatar
KK / 18 sierpnia 2010 o 12:20
0
TAKI KRAJ TAKA PROKURATURA .ROZKŁAD PAŃSTWA TRWA
Avatar
Charliefrown / 18 sierpnia 2010 o 12:04
0
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin późnych W URZĘDZIE. Jak dla mnie sprawa Pani Wnuk to klasyczny przypadek przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej(art. 231 § 2 kk) Korzyść majątkowa może polegać również na uniknięciu wydatków. W ostateczności mogliby chociaż wybrać kompromis pociągając naszą bohaterkę do odpowiedzialności za postać nieumyślną tego przestępstwa (§ 3) bowiem pełnieniu wielu funkcji publicznych nie sprzeciwia się skazanie za przestępstwo nieumyślne.

Jak Prokuratura odniosła się do wcześniejszej wersji Pani Wnuk? Zastępca prezydenta twierdziła, że wybiera się do resortu infrastruktury. Wyjazd był jednak w sobotę, kiedy ministerstwo nie pracowało. To w końcu jak, przemęczenie czy wyjazd służbowy?
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin ... rozwiń
Avatar
nikt / 18 sierpnia 2010 o 11:49
0
to atrapa państwa, czy jak nazwę tych co wydali decyzję o umorzeniu idiotami bede ścigany za urzedu ?
Państwo które toleruje takie wystepki swoich urzedników nie ma prawa sciagać podatków !!! aparat państwowy chce by jego sponsorzy (podatnicy) a w tej sytuacji frajerzy wierzyli ze pani kołodziej wnuk jechała tam służbowo z paroma ulotkami tak samo jak ci którzy wpłacali na kampanię PO w Lublinie po 10tys i jest wszystko OK ?
takie sprawy się umarza ....
Avatar
darayavahus / 18 sierpnia 2010 o 11:18
0
Żenada do sześcianu ! Zarobki takie że nie jednemu szczęka do kolan opada a ta Pani jeszcze żeruje na pieniądzach podatników. Czy ta Pani nie ma poczucia wstydu ?
Avatar
mieć nadzieję ? / 18 sierpnia 2010 o 10:22
0
[quote name='bask' date='18 sierpień 2010 - 09:04 ' timestamp='1282115059' post='331241']
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
[/quote]



Pozostaje nadzieja, że Redaktorzy Dziennika Wschodniego nie pozwolą przeczekać, aż sprawa ucichnie, a postanowienie prokuratury uprawomocni się . . .
Avatar
bask / 18 sierpnia 2010 o 09:04
0
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
Avatar
mirek / 18 sierpnia 2010 o 08:53
0
Bezkarność jest porażająca w naszym kraju, zwłaszcza pod rządami nieudolnej PO.
Avatar
GRUBY BOLEK / 18 sierpnia 2010 o 08:31
0
W PONIATOWEJ GDZIE DZIALA PO TEŻ ROBI SIĘ BAŁAGAN -- PRZYKŁADEM JEST DZIAŁALNOSC DESTRUKCYJNA W KLUBIE STAL PONIATOWA
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2010 o 14:07
0
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wyszłoby, że musimy jeszcze dopłacić. A kobieta tak się poświęciła promując Lubelszczyznę na Dalekim Wschodzie.
[quote name='cienki bolek' date='17 sierpień 2010 - 22:38 ' timestamp='1282077512' post='331130']
Nie wiem czy Lublin jest gotów na tak nagły wzrost zainteresowania ze strony Malezyjskich turystów. Baza noclegowa, komunikacja miejska...
Ale nas Pani Prezydent załatwiła z tą promocją miasta! Będzie ciężko ale wspólnymi siłami damy radę!
[/quote]
Ty się ciesz, że wyjazdu nikt nie rozliczył tej pani (specjalnie z małej litery)według obowiązujących diet i ryczałtów hotelowych. Wys... rozwiń
Avatar
Lubelak / 18 sierpnia 2010 o 13:14
0
Ciekawe co to były za "materiały promocyjne" z którymi tak daleko jechała??? Może dziennikarze dotarli by do nich i pokazali to ludziom, bo to klauzuli "ściśle tajne" jak rozumiem nie miało. Wyjdzie szydło z worka. Ma ktoś znajomego w Malezji?:-) Może pogrążymy babę ostatecznie:-)
Avatar
KK / 18 sierpnia 2010 o 12:20
0
TAKI KRAJ TAKA PROKURATURA .ROZKŁAD PAŃSTWA TRWA
Avatar
Charliefrown / 18 sierpnia 2010 o 12:04
0
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin późnych W URZĘDZIE. Jak dla mnie sprawa Pani Wnuk to klasyczny przypadek przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej(art. 231 § 2 kk) Korzyść majątkowa może polegać również na uniknięciu wydatków. W ostateczności mogliby chociaż wybrać kompromis pociągając naszą bohaterkę do odpowiedzialności za postać nieumyślną tego przestępstwa (§ 3) bowiem pełnieniu wielu funkcji publicznych nie sprzeciwia się skazanie za przestępstwo nieumyślne.

Jak Prokuratura odniosła się do wcześniejszej wersji Pani Wnuk? Zastępca prezydenta twierdziła, że wybiera się do resortu infrastruktury. Wyjazd był jednak w sobotę, kiedy ministerstwo nie pracowało. To w końcu jak, przemęczenie czy wyjazd służbowy?
sama okoliczność - że nie wynikało to z wyrachowania, lecz Pani Wnuk do późna pracowała - uzasadniająca skorzystanie z publicznego środka transportu do celów prywatnych wywołuje śmiech na sali i nie wyobrażam sobie, żeby podobny argument znalazł się w postanowieniu warszawskiej lub krakowskiej prokuratury. Znając życie zapewne poprzestano na samych twierdzeniach Pani Wnuk, że jakkolwiek pracowała sobie w domowym zaciszu to z korzyściami dla naszego regionu! Bo nigdzie nie ma mowy o tym, że wykonywała swoje czynności służbowe do godzin ... rozwiń
Avatar
nikt / 18 sierpnia 2010 o 11:49
0
to atrapa państwa, czy jak nazwę tych co wydali decyzję o umorzeniu idiotami bede ścigany za urzedu ?
Państwo które toleruje takie wystepki swoich urzedników nie ma prawa sciagać podatków !!! aparat państwowy chce by jego sponsorzy (podatnicy) a w tej sytuacji frajerzy wierzyli ze pani kołodziej wnuk jechała tam służbowo z paroma ulotkami tak samo jak ci którzy wpłacali na kampanię PO w Lublinie po 10tys i jest wszystko OK ?
takie sprawy się umarza ....
Avatar
darayavahus / 18 sierpnia 2010 o 11:18
0
Żenada do sześcianu ! Zarobki takie że nie jednemu szczęka do kolan opada a ta Pani jeszcze żeruje na pieniądzach podatników. Czy ta Pani nie ma poczucia wstydu ?
Avatar
mieć nadzieję ? / 18 sierpnia 2010 o 10:22
0
[quote name='bask' date='18 sierpień 2010 - 09:04 ' timestamp='1282115059' post='331241']
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
[/quote]



Pozostaje nadzieja, że Redaktorzy Dziennika Wschodniego nie pozwolą przeczekać, aż sprawa ucichnie, a postanowienie prokuratury uprawomocni się . . .
Avatar
bask / 18 sierpnia 2010 o 09:04
0
Gdzie honor i godność (uczciwość) tej pani...
Pomijając sferę prawną(???)czy już nie stać kobiety opłacić bilet do Warszawy???
PAZERNOŚĆ PONAD WSZYSTKO, co to za władza???
Avatar
mirek / 18 sierpnia 2010 o 08:53
0
Bezkarność jest porażająca w naszym kraju, zwłaszcza pod rządami nieudolnej PO.
Avatar
GRUBY BOLEK / 18 sierpnia 2010 o 08:31
0
W PONIATOWEJ GDZIE DZIALA PO TEŻ ROBI SIĘ BAŁAGAN -- PRZYKŁADEM JEST DZIAŁALNOSC DESTRUKCYJNA W KLUBIE STAL PONIATOWA
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów!

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów! 0 0

W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21 Polska pokonała w Bolonii reprezentację Włoch 1:0, a bohaterem spotkania został Krystian Bielik

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 4

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 6

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 198 17

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 79 124

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 6

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 17 39

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!