Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2015 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Przebudowa ul. Armii Krajowej. Piesi lawirują między samochodami

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A

Na problemy z dojściem na przystanek skarżą się pasażerowie mieszkający w pobliżu przebudowywanej ul. Armii Krajowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drogowcy rozebrali tu jedną z jezdni między ul. Orkana a wiaduktami nad wąwozem. Cały ruch przejęła druga jezdnia i to na niej wyznaczono tymczasowy przystanek dla autobusów i trolejbusów jadących w kierunku ul. Orkana i Jana Pawła II.

Pasażerowie muszą czekać na pojazd na wąskim pasie zieleni rozdzielającym jezdnie, a przedmiotem ich skarg jest dojście do tego tymczasowego przystanku.

Nie wszystkim podoba się lokalizacja tymczasowych przejść dla pieszych: jedno jest niedaleko skrzyżowania z Rucianą, a drugie za kładką łączącą Rutę i Błonie. Wiele osób wysiadających z autobusów kluczy między samochodami przechodząc przez jezdnię nie w miejscu tymczasowego przejścia, ale zaraz za autobusem.

Ratusz zapowiada, że lokalizacji przejścia nie zmieni – Dla bezpieczeństwa pieszych wyznaczyliśmy je w miejscu najwęższym, a nie najszerszym – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Po skargach pieszych drogowcy dołożyli nieco materiału, po którym można dojść do przystanku, wcześniej droga była bardziej błotnista.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tom / 13 kwietnia 2015 o 17:03
0

Przejścia są, a tym wszytkim, którzy przehodzą w niedozwolonym miejscu i stwarzają zagrożenie powinno się wlepiać mandaty. To są roboty budowlane i nie da się wszystkiego zorganizować tak, żeby wszyscy pasażerowie autobusów mogli wysiadać tam, gdzie im się podoba.

Avatar
IGOR / 13 kwietnia 2015 o 14:49
0

Lublin i jego mieszkańcy są mizerni.Smutne to takie w głębokiej depresji i totalnie totalnie bez perspektyw na najbliższe 2 lata .

Avatar
Aśk / 13 kwietnia 2015 o 14:47
0

Cimnogród .Gdzie ja mieszkam ???????

Avatar
fjj / 13 kwietnia 2015 o 13:18
0

Pieszy ruch powinno się zdelegalizować. Chodniki zamienić na parkingi, komunikację miejską zlikwidować. Kto nie ma samochodu, niech siedzie w domu!
Miasto powinno postawić na ruch samochodowy - będzie nowocześnie i światowo!

co za bzdetne myślenie. Głupota, jak można to wypisywać. Piesi są potrzebni, samochody z kierowcą też.
Avatar
LU / 13 kwietnia 2015 o 12:26
0

Czy można byłoby zrobić zdjęcie w tym miejscu ale w kierunku północnym  bo mnie się wydaje że byłaby na nim kładka do przechodzenia ponad ulicą.

Tymczasowy przystanek powstał na pasie zieleni pomiędzy jezdniami. Pasażerowie autobusów chcą przejść z pasa zieleni, który znajduje się pod kładką, po jej środku, na chodnik. Kładka nie ma tutaj żadnego wpływu ani znaczenia dla tymczasowego ruchu pieszych.

Avatar
Jagodziorz / 13 kwietnia 2015 o 11:54
0

O czym mowa.....Błąd w oznakowaniu przejśc dla pieszych jest oczywisty !!! Jeżeli pasażerowie wysiadają po stronie remontowanego odcinka to przejście powinno być z przodu autobubusu z którego wysiadają....a kierowca powinien poczekać, az wszyscy z wysiadających przejdą na druga stronę....to oczywiste !!! Tylko zabrakło widać wyobraźni przy ich oznakowaniu !!!

Avatar
pin / 13 kwietnia 2015 o 10:51
0

Jest tam kładka, ale ze względu na remont ulicy nie można do niej dojść

Avatar
w / 13 kwietnia 2015 o 10:48
0

"to ludzie nauczą się chodzić do przejścia. Inaczej będą łazić jak popadnie. Swoja drogą to i przed remontem lazili pod kladka"

A dlaczego ludzie muszą się wspinać po kładkach? Dlaczego nie można zrobić tam normalnego przejścia? Niech samochody jeżdżą po kładach, mostach, objazdami. Przejść powinno być dużo i często. Kierowcy to muszą się niby wszędzie spieszyć, a pisi mają nadrabiać kilometry. To niech kierowcy stoją i czekają, a piesi niech maja łatwiej.

Zdecydowana większość kierowców powinna jeździć rowerami, autobusami, chodzić pieszo

"to ludzie nauczą się chodzić do przejścia. Inaczej będą łazić jak popadnie. Swoja drogą to i przed remontem lazili pod kladka"

A dlaczego ludzie muszą się wspinać po kładkach? Dlaczego nie można zrobić tam normalnego przejścia? Niech samochody jeżdżą po kładach, mostach, objazdami. Przejść powinno być dużo i często. Kierowcy to muszą się niby wszędzie spieszyć, a pisi mają nadrabiać kilometry. To niech kierowcy stoją i czekają, a piesi niech maja łatwiej.

Zdecydowana większość kierowców powinna jeździć rowerami, autobusami... rozwiń

Avatar
gigi / 13 kwietnia 2015 o 09:51
0
Niech Policja postwi pieszy patrol z grubym bloczkiem mandatowym to ludzie nauczą się chodzić do przejścia. Inaczej będą łazić jak popadnie. Swoja drogą to i przed remontem lazili pod kladka lub na przełaj do lidla. A później placz i zgrzytanie zębów bo kierowca potrącił biednego pieszego!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2015 o 08:51
0

Czy można byłoby zrobić zdjęcie w tym miejscu ale w kierunku północnym  bo mnie się wydaje że byłaby na nim kładka do przechodzenia ponad ulicą.

Avatar
Tom / 13 kwietnia 2015 o 17:03
0

Przejścia są, a tym wszytkim, którzy przehodzą w niedozwolonym miejscu i stwarzają zagrożenie powinno się wlepiać mandaty. To są roboty budowlane i nie da się wszystkiego zorganizować tak, żeby wszyscy pasażerowie autobusów mogli wysiadać tam, gdzie im się podoba.

Avatar
IGOR / 13 kwietnia 2015 o 14:49
0

Lublin i jego mieszkańcy są mizerni.Smutne to takie w głębokiej depresji i totalnie totalnie bez perspektyw na najbliższe 2 lata .

Avatar
Aśk / 13 kwietnia 2015 o 14:47
0

Cimnogród .Gdzie ja mieszkam ???????

Avatar
fjj / 13 kwietnia 2015 o 13:18
0

Pieszy ruch powinno się zdelegalizować. Chodniki zamienić na parkingi, komunikację miejską zlikwidować. Kto nie ma samochodu, niech siedzie w domu!
Miasto powinno postawić na ruch samochodowy - będzie nowocześnie i światowo!

co za bzdetne myślenie. Głupota, jak można to wypisywać. Piesi są potrzebni, samochody z kierowcą też.
Avatar
LU / 13 kwietnia 2015 o 12:26
0

Czy można byłoby zrobić zdjęcie w tym miejscu ale w kierunku północnym  bo mnie się wydaje że byłaby na nim kładka do przechodzenia ponad ulicą.

Tymczasowy przystanek powstał na pasie zieleni pomiędzy jezdniami. Pasażerowie autobusów chcą przejść z pasa zieleni, który znajduje się pod kładką, po jej środku, na chodnik. Kładka nie ma tutaj żadnego wpływu ani znaczenia dla tymczasowego ruchu pieszych.

Avatar
Jagodziorz / 13 kwietnia 2015 o 11:54
0

O czym mowa.....Błąd w oznakowaniu przejśc dla pieszych jest oczywisty !!! Jeżeli pasażerowie wysiadają po stronie remontowanego odcinka to przejście powinno być z przodu autobubusu z którego wysiadają....a kierowca powinien poczekać, az wszyscy z wysiadających przejdą na druga stronę....to oczywiste !!! Tylko zabrakło widać wyobraźni przy ich oznakowaniu !!!

Avatar
pin / 13 kwietnia 2015 o 10:51
0

Jest tam kładka, ale ze względu na remont ulicy nie można do niej dojść

Avatar
w / 13 kwietnia 2015 o 10:48
0

"to ludzie nauczą się chodzić do przejścia. Inaczej będą łazić jak popadnie. Swoja drogą to i przed remontem lazili pod kladka"

A dlaczego ludzie muszą się wspinać po kładkach? Dlaczego nie można zrobić tam normalnego przejścia? Niech samochody jeżdżą po kładach, mostach, objazdami. Przejść powinno być dużo i często. Kierowcy to muszą się niby wszędzie spieszyć, a pisi mają nadrabiać kilometry. To niech kierowcy stoją i czekają, a piesi niech maja łatwiej.

Zdecydowana większość kierowców powinna jeździć rowerami, autobusami, chodzić pieszo

"to ludzie nauczą się chodzić do przejścia. Inaczej będą łazić jak popadnie. Swoja drogą to i przed remontem lazili pod kladka"

A dlaczego ludzie muszą się wspinać po kładkach? Dlaczego nie można zrobić tam normalnego przejścia? Niech samochody jeżdżą po kładach, mostach, objazdami. Przejść powinno być dużo i często. Kierowcy to muszą się niby wszędzie spieszyć, a pisi mają nadrabiać kilometry. To niech kierowcy stoją i czekają, a piesi niech maja łatwiej.

Zdecydowana większość kierowców powinna jeździć rowerami, autobusami... rozwiń

Avatar
gigi / 13 kwietnia 2015 o 09:51
0
Niech Policja postwi pieszy patrol z grubym bloczkiem mandatowym to ludzie nauczą się chodzić do przejścia. Inaczej będą łazić jak popadnie. Swoja drogą to i przed remontem lazili pod kladka lub na przełaj do lidla. A później placz i zgrzytanie zębów bo kierowca potrącił biednego pieszego!
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2015 o 08:51
0

Czy można byłoby zrobić zdjęcie w tym miejscu ale w kierunku północnym  bo mnie się wydaje że byłaby na nim kładka do przechodzenia ponad ulicą.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 17 6

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 9

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.