Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2010 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Radawiec: Drogowcy zostawili im pułapkę przed domami (zdjęcia)

0 79 A A

Niemiła niespodzianka czekała wczoraj rano na mieszkańców Radawca, którzy chcieli wyjechać ze swoich posesji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nikt mnie nie poinformował, że droga wyjazdowa z mojego domu będzie rozkopana – wścieka się mieszkanka Radawca, której samochód wpadł wczoraj rano do wykopu. Wezwała policję, która sprawdza, czy roboty drogowe były właściwie oznakowane.

– Remont drogi trwa już dwa tygodnie – relacjonuje pani Małgorzata, której samochód utknął w wykopie tuż po przejechaniu bramy. – Nie spodziewałam się, że wyjazd może być rozkopany i wpadłam w rów.
Podkreśla, że przy deszczowej pogodzie trudno było dostrzec dziurę. – Padało i było dosyć ciemno. Gdybym jechała szybciej, to mój samochód mógł odbić się od tej nierówności i mogło dojść do poważniejszego wypadku – alarmuje pani Małgorzata.

Wezwała na miejsce policjantów. – Sporządzili protokół i poinformowali mnie, że będzie w tej sprawie postępowanie. Dopiero po odjeździe policji drogowcy postawili słupek ostrzegawczy przy rozkopanym podjeździe – opowiada poszkodowana.

Później na miejsce kolizji przyjechał pracownik firmy prowadzącej roboty. – Nie przedstawił się, nie podał nazwy przedsiębiorstwa. Zapytał, czy gdyby w miejscu wykopu leżał człowiek, to też bym na niego wjechała – oburza się pani Małgorzata.

Przebudowę drogi na zlecenie Starostwa Powiatowego w Lublinie wykonuje Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych w Lublinie, należące do międzynarodowej grupy Mota-Engil. Firma zapewnia, że starała się uniknąć tak przykrych sytuacji.

– Wykonywaliśmy dzisiaj prace przy co najmniej kilkunastu posesjach i nigdzie nie było problemu – zapewnia Stanisław Wydrych, dyrektor do spraw technicznych PRDM. – Pracownicy chodzili od domu do domu i informowali o pracach. Po rozkopaniu dojazdu zasypywali go tłuczniem w ciągu godziny. Do tej pani również pukali, ale nikt nie otwierał drzwi, więc uznali, że nikogo tam nie ma – dodaje.

– Byliśmy w domu, ale u nas nie ma domofonu – odpowiada pani Małgorzata. – Ale na posesji stały nasze samochody, więc było widać, że ktoś jednak jest – przekonuje.

Wersję drogowców potwierdza Starostwo Powiatowe. – Rzeczywiście doszło do utarczki słownej między kierownikiem budowy a mieszkańcami. Ale pracownicy chodzili od domu do domu i uprzedzali – mówi Marek Kwiatkowski, wicestarosta. – Wzdłuż drogi stoją odpowiednie oznakowania – dodaje.

Kwestią oznaczeń zajmie się jednak sąd. – To zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Nikt nie doznał obrażeń i nie było widocznych uszkodzeń samochodu. Sąd będzie rozpatrywał tą sprawę między innymi pod kątem tego, czy droga była prawidłowo oznaczona – informuje Arkadiusz Arciszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Gmina Konopnica częściowo finansuje przebudowę drogi w Rudawcu Dużym. – To nasz jedyny związek z tą budową. Prosiłem jednak Powiatowy Zarząd Dróg, żeby zwrócił szczególną uwagę nie tylko na oznaczenia przy tej drodze, ale na cały przebieg prac. To dopiero początek tej inwestycji i drogowcy muszą się starać, żeby jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom – mówi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 07:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1313691838' post='515716']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe …ciekawe…
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2011 o 20:23
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
JA / 20 września 2010 o 09:58
0
Jakim trzeba być kierowcą aby takiego dołu nie zauważyć, za taką nieuwagę należy się Pani mandat - chyba że wjechała Pani w ten rów z pełną świadomością (u dziennikarzy jest i to możliwe)
Avatar
Gość / 18 września 2010 o 09:54
0
[quote name='beduin' date='16 wrzesień 2010 - 22:39 ' timestamp='1284669559' post='348488']
I tu jesteś w błędzie firma ma prawo i bardzo często zatrudnia człowieka z odpowiednimi uprawnieniami w różnej formie ale często by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania na tzw. umowę zlecenie i wówczas taki inspektor jest w pewnym sensie pracownikiem danej firmy a reprezentując jej interesy będzie przymykał oko na pewne nieprawidłowości czy niedociągnięcia które w jego ocenie nie noszą znamion wysokiego ryzyka a na takie postępowanie i działanie samodzielne pozwala ustawa z dnia 7 VII 94 r.Dz,U. nr.89,poz 414 Tekst jednolity (Dz.U.z 2006r.nr 156 poz. 1118 z późn. zmianami do podstawowych obowiązków administracji archit.-budowl. i nadzoru budowlanego należy (art. 81) pkt.3 dotyczy :Kontroli posiadania przez osoby wykonujące samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie uprawnień do pełnienia tych funkcji . Do zadań organów nadzoru budowlanego (art. 84 ust. 1)mówi :Pkt. 1 poz .b mówi ,sprawdzanie przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie właściwych uprawnień do pełnienia tych funkcji .Tak więc jak widzisz inspektor czy pracownik budowlany mający stosowne uprawnienia może być zatrudniony w prywatnej firmie i działać samodzielnie , na jej korzyść więc nic mnie się nie myli inspektor w takich czy innych przypadkach może być stronniczy bo może być i pracownikiem danej firmy !.więc daruj sobie temat o którym niewiele wiesz po za tym ja nie twierdziłem że wiem co się tam stało a stwierdziłem po publikacji artykułu że inspektor nadzoru budowlanego zaniedbał swoje obowiązki i to niezależnie przez kogo i w jaki sposób sprawował tam rolę nadzorująca która to obligowała go do konkretnych czynności i wydania stosownych poleceń kierownikowi budowy czy majstrowi wykonującemu dany odcinek itd. zaś odnośnie doświadczenia to mam akurat 30 letnie więc nie polemizuj bo nie masz racji wina jest po stronie firmy i nadzoru !.Wyroku wydawać nie będę bo takiego prawa nie mam ale osąd obywatelski odnośnie winy zaniedbań mam prawo wydać i nadal twierdzę j/w .Ponadto prokuratura chcąc dojść prawdy musi powołać się na biegłego czy rzeczoznawcę ale też z uprawnieniami inspektora budowlanego czy nadążasz jeśli nie to pomyśl poczytaj zastanów się nie insynuuj i nie pisz głupot bo jeżeli idzie o pojęcia to nie mnie się pomyliły !.Po za tym abyś miał pełną jasność to do podstawowych obowiązków inspektora budowlanego należy min. reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej !.Ponadto w przypadku ustanowienia nadzoru budowlanego inspektor uzyskuje min. prawo do :wydawania bezpośrednich poleceń kierownikowi budowy i poleceń z wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia wszelkich nieprawidłowości lub ZAGROŻEŃ (A tam takie zagrożenia zaistniały)prowadzonych robót budowlanych .Inspektor ma prawo żądać od kierownika budowy dokonania poprawek lub ponownego wykonania prac wadliwie wykonanych a także wstrzymania robót budowlanych w przypadku jeżeli te mogą wywołać zagrożenie czy są niezgodne z projektem itd. po za tym inspektor nadzoru inwestorskiego wykonując nadzór na podstawie umowy -zlecenia odpowiada za szkodę czy szkody wyrządzone nienależytym wykonaniem umowy itd. itd. .zresztą co ja Ci będę tu tłumaczył poczytaj sobie prawo budowlane albo popytaj zorientowanych i będziesz wiedział o czym piszę i nie udawaj że się na czymś znasz !.
[/quote]


Widać się znasz beduin, na teorii. Typowe "prawnicze" książkowe gadanie. Pogadać sobie można. W praktyce jest inaczej zupełnie. W kodeksach to wszystko pięknie wygląda, tylko jak przyjdzie do realizacji i natrafia się na typowe "codzienne" sytuacje to trzeba się do nich dostosować a nie do wymądrzać się i cytować tylko kodeksy - najlepiej poustawiać ludzi co metr dać im łopatkę i grabki, niech dłubią i pilnują wszystkiego i każdy ma swój metr kwadratowy i go zabezpiecza. A najlepiej, to nie robić nic.
[quote name='beduin' date='16 wrzesień 2010 - 22:39 ' timestamp='1284669559' post='348488']
I tu jesteś w błędzie firma ma prawo i bardzo często zatrudnia człowieka z odpowiednimi uprawnieniami w różnej formie ale często by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania na tzw. umowę zlecenie i wówczas taki inspektor jest w pewnym sensie pracownikiem danej firmy a reprezentując jej interesy będzie przymykał oko na pewne nieprawidłowości czy niedociągnięcia które w jego ocenie nie noszą znamion wysokiego ryzyka a n... rozwiń
Avatar
o kurde / 17 września 2010 o 16:38
0
To chyba o tym wójcie:


Spór między wójtem i sąsiadem

REGION Mieszkańcy gminy Konopnica podejrzewają, że ich wójt zagarnął działkę po jednym ze swoich sąsiadów. Miał przy tym wykorzystać wpływy swojego ojca, przewodniczącego Rady Gminy.

Poprzedni właściciel skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wójt nie chce komentować doniesienia. ? To prywatne, sąsiedzkie sprawy, a ja jestem prawowitym właścicielem działki ? twierdzi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica.

? Za czasów poprzedniego wójta Hieronima Gołofita w Urzędzie Gminy pracowała osoba, która miała się zajmować ?namierzaniem? ludzi bez spadkobierców, mających działki w naszej gminie ? mówi zastrzegający anonimowość mieszkaniec gminy. ? Jedną z nich był sąsiad wójta. Jego działkę, przy pomocy Mariana Żydka, przewodniczącego Rady Gminy Konopnica, wypisano z ewidencji. Potem się okazało, że syn przewodniczącego, obecny wójt Mirosław Żydek, wystąpił o nabycie do niej praw i uzyskał zgodę.

Jak ustaliliśmy, sąsiad wójta zgłosił do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. W Urzędzie Gminy była w tej sprawie policja. Funkcjonariusze kserowali dokumenty, które mają być wykorzystane w postępowaniu przygotowawczym.

? To prawda, mieli zabezpieczyć dowody, ale nie wiem po co ? potwierdza Mirosław Żydek. ? Nie chciałbym komentować całej sytuacji, bo uważam, że są to sprawy sąsiedzkie, czysto prywatne. To, że jestem wójtem, nie ma najmniejszego znaczenia. Mogę tylko powiedzieć, że mój sąsiad to osoba, która pokłóciła się już ze wszystkimi w okolicy. Poprzednim właścicielem działki był nie kto inny jak mój ojciec. Sąsiad miał jedynie wpis w hipotece, który powstał przez przeoczenie prawników. Kiedy kupuje się działkę, należy odnotować ten fakt zarówno przy kupującym, jak i przy poprzednim właścicielu. Tego nie zrobiono, ale niezawisły sąd już skorygował błąd. Ojciec przekazał mi gospodarstwo, a działka stała się moją własnością.

Kto ma rację w sporze rozstrzygnie prokuratura.

? Rzeczywiście, była wizyta funkcjonariuszy policji w Urzędzie Gminy Konopnica ? mówi sierż. Anna Smarzak z KWP w Lublinie. ? Dowody w sprawie zbierała komenda w Bełżycach.
To chyba o tym wójcie:


Spór między wójtem i sąsiadem

REGION Mieszkańcy gminy Konopnica podejrzewają, że ich wójt zagarnął działkę po jednym ze swoich sąsiadów. Miał przy tym wykorzystać wpływy swojego ojca, przewodniczącego Rady Gminy.

Poprzedni właściciel skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wójt nie chce komentować doniesienia. ? To prywatne, sąsiedzkie sprawy, a ja jestem prawowitym właścicielem działki ? twierdzi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica.

rozwiń
Avatar
zielony / 17 września 2010 o 14:17
0
"Niby-gapa, niby-prawnik."

.... niby polityk, niby rolnik, niby samorządowiec - kurna wszystko na niby!!!
Avatar
AAA / 17 września 2010 o 13:40
0
Ale numer To ten ŻYdek jest z PSL?
Sam słyszałem jak mówił, ze z PSL NIE MA NIC WSPÓLNEGO
Supercwany gość. Niby jest niby nie jest a jak się komuś nie podoba co robi to niech idzie do sądu
Niby-gapa, niby-prawnik.
UPS
Ale numer To ten ŻYdek jest z PSL?
Sam słyszałem jak mówił, ze z PSL NIE MA NIC WSPÓLNEGO
Supercwany gość. Niby jest niby nie jest a jak się komuś nie podoba co robi to niech idzie do sądu
Niby-gapa, niby-prawnik.
UPS rozwiń
Avatar
aaaaaa / 16 września 2010 o 23:52
0
Drogowcy robią Wam drogę a Wy jeszcze ślepe kury robicie problem o rozkopy!! a jak maja Wam wyremontować drogę? co jak co ale żeby niewidzie takiej rozkopanej dziury trzeba być durniem!! czy 1-2 dni pójścia na piechotę do pracy Was zbawi?! to przez takich ludzi jak WY prace budowlane polskich dróg stoją w miejscu!!
Avatar
beduin / 16 września 2010 o 23:44
0
[quote name='Gość' date='16 wrzesień 2010 - 13:24 ' timestamp='1284636279' post='348181']
Odpowiedzialność za prawidłowe oznaczenie, a odpowiedzialność za spowodowanie kolizji to 2 różne sprawy. Za to drugie ewidentną winę ponosi pani Małgorzata która nie zachowała ostrożności i nie obserwowała drogi, szczególnie mając na względzie jej wiedzę o odbywających się tam robotach drogowych. Pierwsze jest sprawą dyskusyjną, skąd wiecie, że teren nie był oznaczony prawidłowo np. słupkami, a oznaczenie nie zostało usunięte przez nieznanych sprawców?
Ktoś wczesniej pisał o kombinowaniu jak przejechać, w podobnych sytuacjach można dopuścić i taką nieprawdopodobną możliwość, że kierowca próbuje przejechać, nie udaje się, uszkadza samochód, następnie usuwa oznaczenie, wzywa Policję i występuje z roszczeniami, nieprawdaż?
jedno w tym wszystkim jest pewne, wykop na wjeździe powinien być zasypany, a to że nie był jest winą kierownika budowy.
[/quote]
Tylko to wszystko nie zwalnia firmy od odpowiedniego stałego zabezpieczenia prac związanych z inwestycją i dobry inspektor przed jej rozpoczęciem idzie osobiście czy wysyła pracownika i powiadamia na piśmie stosownie wcześniej że takie prace będą prowadzone od dnia do dnia czy w danym dniu mieszkaniec podpisuje powiadomienie a inspektor oraz firma jest kryta -czaisz są i inne formy powiadomienia ale to szczegół a firma nie posiada na tę okoliczność żadnego dokumentu po za tym to jest wieś i nikt taśmy zrywał nie będzie nadto inspektor jest władny wydać polecenie aby ziemię z wykopu wysypać od strony drogi koniecznej więc nie pisz że to czy tamto jest to ewidentne zaniedbanie nadzoru czyli inspektora , kierownika czy majstra nawet przy wątpliwym fakcie celowego wjechania w ten wykop dla odszkodowania !. Inną rzeczą jest zależność przyczynowo -skutkowa dla tej sytuacji bo jeżeli jest nieoznaczony wykop czyli nie siła przyrody a konieczna i celowa (jednakże zaniedbana w swoich procedurach )działalność człowieka dla osiągnięcia innych celów wówczas nie możemy mówić o dwu różnych sprawach bo kolizja nastąpiła wskutek zaniedbań człowieka i gdyby takowych nie było wówczas do takiej kolizji by nie doszło więc nie są to dwie różne sprawy a jedna i zasadnicza -zaniedbanie przynoszące skutek !.
[quote name='Gość' date='16 wrzesień 2010 - 13:24 ' timestamp='1284636279' post='348181']
Odpowiedzialność za prawidłowe oznaczenie, a odpowiedzialność za spowodowanie kolizji to 2 różne sprawy. Za to drugie ewidentną winę ponosi pani Małgorzata która nie zachowała ostrożności i nie obserwowała drogi, szczególnie mając na względzie jej wiedzę o odbywających się tam robotach drogowych. Pierwsze jest sprawą dyskusyjną, skąd wiecie, że teren nie był oznaczony prawidłowo np. słupkami, a oznaczenie nie został... rozwiń
Avatar
beduin / 16 września 2010 o 22:39
0
[quote name='huan' date='16 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1284633429' post='348163']
Firma jest wykonawcą, a nadzór prowadzi inspektor nie z firmy, która wykonuje robotę, tylko wynajęty lub zatrudniony przez zarządcę drogi. Widzę myli się pojęcia, ale każdy lepiej wie co się tam stało mimo, że nie ma doświadczenia i uprawnień do wydawania osądów, a wypowiada się jednoznacznie. Jakoś prokuratura i rzeczoznawcy nie będą pytać was o to co się tam stało, tylko świadków i biegłych w tym temacie. Ja nie nie wiem, nie znam się, to nie mówię, może wina oznakowania, może kobieta nie zastosowała się do zasad bezpieczeństwa, a może jeszcze coś innego - nie mnie to oceniać.
[/quote]
I tu jesteś w błędzie firma ma prawo i bardzo często zatrudnia człowieka z odpowiednimi uprawnieniami w różnej formie ale często by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania na tzw. umowę zlecenie i wówczas taki inspektor jest w pewnym sensie pracownikiem danej firmy a reprezentując jej interesy będzie przymykał oko na pewne nieprawidłowości czy niedociągnięcia które w jego ocenie nie noszą znamion wysokiego ryzyka a na takie postępowanie i działanie samodzielne pozwala ustawa z dnia 7 VII 94 r.Dz,U. nr.89,poz 414 Tekst jednolity (Dz.U.z 2006r.nr 156 poz. 1118 z późn. zmianami do podstawowych obowiązków administracji archit.-budowl. i nadzoru budowlanego należy (art. 81) pkt.3 dotyczy :Kontroli posiadania przez osoby wykonujące samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie uprawnień do pełnienia tych funkcji . Do zadań organów nadzoru budowlanego (art. 84 ust. 1)mówi :Pkt. 1 poz .b mówi ,sprawdzanie przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie właściwych uprawnień do pełnienia tych funkcji .Tak więc jak widzisz inspektor czy pracownik budowlany mający stosowne uprawnienia może być zatrudniony w prywatnej firmie i działać samodzielnie , na jej korzyść więc nic mnie się nie myli inspektor w takich czy innych przypadkach może być stronniczy bo może być i pracownikiem danej firmy !.więc daruj sobie temat o którym niewiele wiesz po za tym ja nie twierdziłem że wiem co się tam stało a stwierdziłem po publikacji artykułu że inspektor nadzoru budowlanego zaniedbał swoje obowiązki i to niezależnie przez kogo i w jaki sposób sprawował tam rolę nadzorująca która to obligowała go do konkretnych czynności i wydania stosownych poleceń kierownikowi budowy czy majstrowi wykonującemu dany odcinek itd. zaś odnośnie doświadczenia to mam akurat 30 letnie więc nie polemizuj bo nie masz racji wina jest po stronie firmy i nadzoru !.Wyroku wydawać nie będę bo takiego prawa nie mam ale osąd obywatelski odnośnie winy zaniedbań mam prawo wydać i nadal twierdzę j/w .Ponadto prokuratura chcąc dojść prawdy musi powołać się na biegłego czy rzeczoznawcę ale też z uprawnieniami inspektora budowlanego czy nadążasz jeśli nie to pomyśl poczytaj zastanów się nie insynuuj i nie pisz głupot bo jeżeli idzie o pojęcia to nie mnie się pomyliły !.Po za tym abyś miał pełną jasność to do podstawowych obowiązków inspektora budowlanego należy min. reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej !.Ponadto w przypadku ustanowienia nadzoru budowlanego inspektor uzyskuje min. prawo do :wydawania bezpośrednich poleceń kierownikowi budowy i poleceń z wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia wszelkich nieprawidłowości lub ZAGROŻEŃ (A tam takie zagrożenia zaistniały)prowadzonych robót budowlanych .Inspektor ma prawo żądać od kierownika budowy dokonania poprawek lub ponownego wykonania prac wadliwie wykonanych a także wstrzymania robót budowlanych w przypadku jeżeli te mogą wywołać zagrożenie czy są niezgodne z projektem itd. po za tym inspektor nadzoru inwestorskiego wykonując nadzór na podstawie umowy -zlecenia odpowiada za szkodę czy szkody wyrządzone nienależytym wykonaniem umowy itd. itd. .zresztą co ja Ci będę tu tłumaczył poczytaj sobie prawo budowlane albo popytaj zorientowanych i będziesz wiedział o czym piszę i nie udawaj że się na czymś znasz !.
[quote name='huan' date='16 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1284633429' post='348163']
Firma jest wykonawcą, a nadzór prowadzi inspektor nie z firmy, która wykonuje robotę, tylko wynajęty lub zatrudniony przez zarządcę drogi. Widzę myli się pojęcia, ale każdy lepiej wie co się tam stało mimo, że nie ma doświadczenia i uprawnień do wydawania osądów, a wypowiada się jednoznacznie. Jakoś prokuratura i rzeczoznawcy nie będą pytać was o to co się tam stało, tylko świadków i biegłych w tym temacie. Ja nie n... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 07:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1313691838' post='515716']
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
[/quote]
niezłe …ciekawe…
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2011 o 20:23
0
http://forum.dziennikwschodni.pl/kandydaci-na-wojta-w-gminie-konopnica-t39880/
Avatar
JA / 20 września 2010 o 09:58
0
Jakim trzeba być kierowcą aby takiego dołu nie zauważyć, za taką nieuwagę należy się Pani mandat - chyba że wjechała Pani w ten rów z pełną świadomością (u dziennikarzy jest i to możliwe)
Avatar
Gość / 18 września 2010 o 09:54
0
[quote name='beduin' date='16 wrzesień 2010 - 22:39 ' timestamp='1284669559' post='348488']
I tu jesteś w błędzie firma ma prawo i bardzo często zatrudnia człowieka z odpowiednimi uprawnieniami w różnej formie ale często by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania na tzw. umowę zlecenie i wówczas taki inspektor jest w pewnym sensie pracownikiem danej firmy a reprezentując jej interesy będzie przymykał oko na pewne nieprawidłowości czy niedociągnięcia które w jego ocenie nie noszą znamion wysokiego ryzyka a na takie postępowanie i działanie samodzielne pozwala ustawa z dnia 7 VII 94 r.Dz,U. nr.89,poz 414 Tekst jednolity (Dz.U.z 2006r.nr 156 poz. 1118 z późn. zmianami do podstawowych obowiązków administracji archit.-budowl. i nadzoru budowlanego należy (art. 81) pkt.3 dotyczy :Kontroli posiadania przez osoby wykonujące samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie uprawnień do pełnienia tych funkcji . Do zadań organów nadzoru budowlanego (art. 84 ust. 1)mówi :Pkt. 1 poz .b mówi ,sprawdzanie przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie właściwych uprawnień do pełnienia tych funkcji .Tak więc jak widzisz inspektor czy pracownik budowlany mający stosowne uprawnienia może być zatrudniony w prywatnej firmie i działać samodzielnie , na jej korzyść więc nic mnie się nie myli inspektor w takich czy innych przypadkach może być stronniczy bo może być i pracownikiem danej firmy !.więc daruj sobie temat o którym niewiele wiesz po za tym ja nie twierdziłem że wiem co się tam stało a stwierdziłem po publikacji artykułu że inspektor nadzoru budowlanego zaniedbał swoje obowiązki i to niezależnie przez kogo i w jaki sposób sprawował tam rolę nadzorująca która to obligowała go do konkretnych czynności i wydania stosownych poleceń kierownikowi budowy czy majstrowi wykonującemu dany odcinek itd. zaś odnośnie doświadczenia to mam akurat 30 letnie więc nie polemizuj bo nie masz racji wina jest po stronie firmy i nadzoru !.Wyroku wydawać nie będę bo takiego prawa nie mam ale osąd obywatelski odnośnie winy zaniedbań mam prawo wydać i nadal twierdzę j/w .Ponadto prokuratura chcąc dojść prawdy musi powołać się na biegłego czy rzeczoznawcę ale też z uprawnieniami inspektora budowlanego czy nadążasz jeśli nie to pomyśl poczytaj zastanów się nie insynuuj i nie pisz głupot bo jeżeli idzie o pojęcia to nie mnie się pomyliły !.Po za tym abyś miał pełną jasność to do podstawowych obowiązków inspektora budowlanego należy min. reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej !.Ponadto w przypadku ustanowienia nadzoru budowlanego inspektor uzyskuje min. prawo do :wydawania bezpośrednich poleceń kierownikowi budowy i poleceń z wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia wszelkich nieprawidłowości lub ZAGROŻEŃ (A tam takie zagrożenia zaistniały)prowadzonych robót budowlanych .Inspektor ma prawo żądać od kierownika budowy dokonania poprawek lub ponownego wykonania prac wadliwie wykonanych a także wstrzymania robót budowlanych w przypadku jeżeli te mogą wywołać zagrożenie czy są niezgodne z projektem itd. po za tym inspektor nadzoru inwestorskiego wykonując nadzór na podstawie umowy -zlecenia odpowiada za szkodę czy szkody wyrządzone nienależytym wykonaniem umowy itd. itd. .zresztą co ja Ci będę tu tłumaczył poczytaj sobie prawo budowlane albo popytaj zorientowanych i będziesz wiedział o czym piszę i nie udawaj że się na czymś znasz !.
[/quote]


Widać się znasz beduin, na teorii. Typowe "prawnicze" książkowe gadanie. Pogadać sobie można. W praktyce jest inaczej zupełnie. W kodeksach to wszystko pięknie wygląda, tylko jak przyjdzie do realizacji i natrafia się na typowe "codzienne" sytuacje to trzeba się do nich dostosować a nie do wymądrzać się i cytować tylko kodeksy - najlepiej poustawiać ludzi co metr dać im łopatkę i grabki, niech dłubią i pilnują wszystkiego i każdy ma swój metr kwadratowy i go zabezpiecza. A najlepiej, to nie robić nic.
[quote name='beduin' date='16 wrzesień 2010 - 22:39 ' timestamp='1284669559' post='348488']
I tu jesteś w błędzie firma ma prawo i bardzo często zatrudnia człowieka z odpowiednimi uprawnieniami w różnej formie ale często by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania na tzw. umowę zlecenie i wówczas taki inspektor jest w pewnym sensie pracownikiem danej firmy a reprezentując jej interesy będzie przymykał oko na pewne nieprawidłowości czy niedociągnięcia które w jego ocenie nie noszą znamion wysokiego ryzyka a n... rozwiń
Avatar
o kurde / 17 września 2010 o 16:38
0
To chyba o tym wójcie:


Spór między wójtem i sąsiadem

REGION Mieszkańcy gminy Konopnica podejrzewają, że ich wójt zagarnął działkę po jednym ze swoich sąsiadów. Miał przy tym wykorzystać wpływy swojego ojca, przewodniczącego Rady Gminy.

Poprzedni właściciel skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wójt nie chce komentować doniesienia. ? To prywatne, sąsiedzkie sprawy, a ja jestem prawowitym właścicielem działki ? twierdzi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica.

? Za czasów poprzedniego wójta Hieronima Gołofita w Urzędzie Gminy pracowała osoba, która miała się zajmować ?namierzaniem? ludzi bez spadkobierców, mających działki w naszej gminie ? mówi zastrzegający anonimowość mieszkaniec gminy. ? Jedną z nich był sąsiad wójta. Jego działkę, przy pomocy Mariana Żydka, przewodniczącego Rady Gminy Konopnica, wypisano z ewidencji. Potem się okazało, że syn przewodniczącego, obecny wójt Mirosław Żydek, wystąpił o nabycie do niej praw i uzyskał zgodę.

Jak ustaliliśmy, sąsiad wójta zgłosił do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. W Urzędzie Gminy była w tej sprawie policja. Funkcjonariusze kserowali dokumenty, które mają być wykorzystane w postępowaniu przygotowawczym.

? To prawda, mieli zabezpieczyć dowody, ale nie wiem po co ? potwierdza Mirosław Żydek. ? Nie chciałbym komentować całej sytuacji, bo uważam, że są to sprawy sąsiedzkie, czysto prywatne. To, że jestem wójtem, nie ma najmniejszego znaczenia. Mogę tylko powiedzieć, że mój sąsiad to osoba, która pokłóciła się już ze wszystkimi w okolicy. Poprzednim właścicielem działki był nie kto inny jak mój ojciec. Sąsiad miał jedynie wpis w hipotece, który powstał przez przeoczenie prawników. Kiedy kupuje się działkę, należy odnotować ten fakt zarówno przy kupującym, jak i przy poprzednim właścicielu. Tego nie zrobiono, ale niezawisły sąd już skorygował błąd. Ojciec przekazał mi gospodarstwo, a działka stała się moją własnością.

Kto ma rację w sporze rozstrzygnie prokuratura.

? Rzeczywiście, była wizyta funkcjonariuszy policji w Urzędzie Gminy Konopnica ? mówi sierż. Anna Smarzak z KWP w Lublinie. ? Dowody w sprawie zbierała komenda w Bełżycach.
To chyba o tym wójcie:


Spór między wójtem i sąsiadem

REGION Mieszkańcy gminy Konopnica podejrzewają, że ich wójt zagarnął działkę po jednym ze swoich sąsiadów. Miał przy tym wykorzystać wpływy swojego ojca, przewodniczącego Rady Gminy.

Poprzedni właściciel skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wójt nie chce komentować doniesienia. ? To prywatne, sąsiedzkie sprawy, a ja jestem prawowitym właścicielem działki ? twierdzi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica.

rozwiń
Avatar
zielony / 17 września 2010 o 14:17
0
"Niby-gapa, niby-prawnik."

.... niby polityk, niby rolnik, niby samorządowiec - kurna wszystko na niby!!!
Avatar
AAA / 17 września 2010 o 13:40
0
Ale numer To ten ŻYdek jest z PSL?
Sam słyszałem jak mówił, ze z PSL NIE MA NIC WSPÓLNEGO
Supercwany gość. Niby jest niby nie jest a jak się komuś nie podoba co robi to niech idzie do sądu
Niby-gapa, niby-prawnik.
UPS
Ale numer To ten ŻYdek jest z PSL?
Sam słyszałem jak mówił, ze z PSL NIE MA NIC WSPÓLNEGO
Supercwany gość. Niby jest niby nie jest a jak się komuś nie podoba co robi to niech idzie do sądu
Niby-gapa, niby-prawnik.
UPS rozwiń
Avatar
aaaaaa / 16 września 2010 o 23:52
0
Drogowcy robią Wam drogę a Wy jeszcze ślepe kury robicie problem o rozkopy!! a jak maja Wam wyremontować drogę? co jak co ale żeby niewidzie takiej rozkopanej dziury trzeba być durniem!! czy 1-2 dni pójścia na piechotę do pracy Was zbawi?! to przez takich ludzi jak WY prace budowlane polskich dróg stoją w miejscu!!
Avatar
beduin / 16 września 2010 o 23:44
0
[quote name='Gość' date='16 wrzesień 2010 - 13:24 ' timestamp='1284636279' post='348181']
Odpowiedzialność za prawidłowe oznaczenie, a odpowiedzialność za spowodowanie kolizji to 2 różne sprawy. Za to drugie ewidentną winę ponosi pani Małgorzata która nie zachowała ostrożności i nie obserwowała drogi, szczególnie mając na względzie jej wiedzę o odbywających się tam robotach drogowych. Pierwsze jest sprawą dyskusyjną, skąd wiecie, że teren nie był oznaczony prawidłowo np. słupkami, a oznaczenie nie zostało usunięte przez nieznanych sprawców?
Ktoś wczesniej pisał o kombinowaniu jak przejechać, w podobnych sytuacjach można dopuścić i taką nieprawdopodobną możliwość, że kierowca próbuje przejechać, nie udaje się, uszkadza samochód, następnie usuwa oznaczenie, wzywa Policję i występuje z roszczeniami, nieprawdaż?
jedno w tym wszystkim jest pewne, wykop na wjeździe powinien być zasypany, a to że nie był jest winą kierownika budowy.
[/quote]
Tylko to wszystko nie zwalnia firmy od odpowiedniego stałego zabezpieczenia prac związanych z inwestycją i dobry inspektor przed jej rozpoczęciem idzie osobiście czy wysyła pracownika i powiadamia na piśmie stosownie wcześniej że takie prace będą prowadzone od dnia do dnia czy w danym dniu mieszkaniec podpisuje powiadomienie a inspektor oraz firma jest kryta -czaisz są i inne formy powiadomienia ale to szczegół a firma nie posiada na tę okoliczność żadnego dokumentu po za tym to jest wieś i nikt taśmy zrywał nie będzie nadto inspektor jest władny wydać polecenie aby ziemię z wykopu wysypać od strony drogi koniecznej więc nie pisz że to czy tamto jest to ewidentne zaniedbanie nadzoru czyli inspektora , kierownika czy majstra nawet przy wątpliwym fakcie celowego wjechania w ten wykop dla odszkodowania !. Inną rzeczą jest zależność przyczynowo -skutkowa dla tej sytuacji bo jeżeli jest nieoznaczony wykop czyli nie siła przyrody a konieczna i celowa (jednakże zaniedbana w swoich procedurach )działalność człowieka dla osiągnięcia innych celów wówczas nie możemy mówić o dwu różnych sprawach bo kolizja nastąpiła wskutek zaniedbań człowieka i gdyby takowych nie było wówczas do takiej kolizji by nie doszło więc nie są to dwie różne sprawy a jedna i zasadnicza -zaniedbanie przynoszące skutek !.
[quote name='Gość' date='16 wrzesień 2010 - 13:24 ' timestamp='1284636279' post='348181']
Odpowiedzialność za prawidłowe oznaczenie, a odpowiedzialność za spowodowanie kolizji to 2 różne sprawy. Za to drugie ewidentną winę ponosi pani Małgorzata która nie zachowała ostrożności i nie obserwowała drogi, szczególnie mając na względzie jej wiedzę o odbywających się tam robotach drogowych. Pierwsze jest sprawą dyskusyjną, skąd wiecie, że teren nie był oznaczony prawidłowo np. słupkami, a oznaczenie nie został... rozwiń
Avatar
beduin / 16 września 2010 o 22:39
0
[quote name='huan' date='16 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1284633429' post='348163']
Firma jest wykonawcą, a nadzór prowadzi inspektor nie z firmy, która wykonuje robotę, tylko wynajęty lub zatrudniony przez zarządcę drogi. Widzę myli się pojęcia, ale każdy lepiej wie co się tam stało mimo, że nie ma doświadczenia i uprawnień do wydawania osądów, a wypowiada się jednoznacznie. Jakoś prokuratura i rzeczoznawcy nie będą pytać was o to co się tam stało, tylko świadków i biegłych w tym temacie. Ja nie nie wiem, nie znam się, to nie mówię, może wina oznakowania, może kobieta nie zastosowała się do zasad bezpieczeństwa, a może jeszcze coś innego - nie mnie to oceniać.
[/quote]
I tu jesteś w błędzie firma ma prawo i bardzo często zatrudnia człowieka z odpowiednimi uprawnieniami w różnej formie ale często by uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania na tzw. umowę zlecenie i wówczas taki inspektor jest w pewnym sensie pracownikiem danej firmy a reprezentując jej interesy będzie przymykał oko na pewne nieprawidłowości czy niedociągnięcia które w jego ocenie nie noszą znamion wysokiego ryzyka a na takie postępowanie i działanie samodzielne pozwala ustawa z dnia 7 VII 94 r.Dz,U. nr.89,poz 414 Tekst jednolity (Dz.U.z 2006r.nr 156 poz. 1118 z późn. zmianami do podstawowych obowiązków administracji archit.-budowl. i nadzoru budowlanego należy (art. 81) pkt.3 dotyczy :Kontroli posiadania przez osoby wykonujące samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie uprawnień do pełnienia tych funkcji . Do zadań organów nadzoru budowlanego (art. 84 ust. 1)mówi :Pkt. 1 poz .b mówi ,sprawdzanie przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie właściwych uprawnień do pełnienia tych funkcji .Tak więc jak widzisz inspektor czy pracownik budowlany mający stosowne uprawnienia może być zatrudniony w prywatnej firmie i działać samodzielnie , na jej korzyść więc nic mnie się nie myli inspektor w takich czy innych przypadkach może być stronniczy bo może być i pracownikiem danej firmy !.więc daruj sobie temat o którym niewiele wiesz po za tym ja nie twierdziłem że wiem co się tam stało a stwierdziłem po publikacji artykułu że inspektor nadzoru budowlanego zaniedbał swoje obowiązki i to niezależnie przez kogo i w jaki sposób sprawował tam rolę nadzorująca która to obligowała go do konkretnych czynności i wydania stosownych poleceń kierownikowi budowy czy majstrowi wykonującemu dany odcinek itd. zaś odnośnie doświadczenia to mam akurat 30 letnie więc nie polemizuj bo nie masz racji wina jest po stronie firmy i nadzoru !.Wyroku wydawać nie będę bo takiego prawa nie mam ale osąd obywatelski odnośnie winy zaniedbań mam prawo wydać i nadal twierdzę j/w .Ponadto prokuratura chcąc dojść prawdy musi powołać się na biegłego czy rzeczoznawcę ale też z uprawnieniami inspektora budowlanego czy nadążasz jeśli nie to pomyśl poczytaj zastanów się nie insynuuj i nie pisz głupot bo jeżeli idzie o pojęcia to nie mnie się pomyliły !.Po za tym abyś miał pełną jasność to do podstawowych obowiązków inspektora budowlanego należy min. reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej !.Ponadto w przypadku ustanowienia nadzoru budowlanego inspektor uzyskuje min. prawo do :wydawania bezpośrednich poleceń kierownikowi budowy i poleceń z wpisem do dziennika budowy dotyczących usunięcia wszelkich nieprawidłowości lub ZAGROŻEŃ (A tam takie zagrożenia zaistniały)prowadzonych robót budowlanych .Inspektor ma prawo żądać od kierownika budowy dokonania poprawek lub ponownego wykonania prac wadliwie wykonanych a także wstrzymania robót budowlanych w przypadku jeżeli te mogą wywołać zagrożenie czy są niezgodne z projektem itd. po za tym inspektor nadzoru inwestorskiego wykonując nadzór na podstawie umowy -zlecenia odpowiada za szkodę czy szkody wyrządzone nienależytym wykonaniem umowy itd. itd. .zresztą co ja Ci będę tu tłumaczył poczytaj sobie prawo budowlane albo popytaj zorientowanych i będziesz wiedział o czym piszę i nie udawaj że się na czymś znasz !.
[quote name='huan' date='16 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1284633429' post='348163']
Firma jest wykonawcą, a nadzór prowadzi inspektor nie z firmy, która wykonuje robotę, tylko wynajęty lub zatrudniony przez zarządcę drogi. Widzę myli się pojęcia, ale każdy lepiej wie co się tam stało mimo, że nie ma doświadczenia i uprawnień do wydawania osądów, a wypowiada się jednoznacznie. Jakoś prokuratura i rzeczoznawcy nie będą pytać was o to co się tam stało, tylko świadków i biegłych w tym temacie. Ja nie n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!