Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 czerwca 2013 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Radni nie odwołali przewodniczącego Zygo

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 40 A A
Zygo twierdzi, że padł ofiarą prowokacji i że jest niewinny  (Maciej Kaczanowski)
Zygo twierdzi, że padł ofiarą prowokacji i że jest niewinny (Maciej Kaczanowski)

Sławomir Zygo (PSL) nadal będzie przewodniczącym Rady Powiatu w Lublinie, mimo że ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. W piątek obronili go partyjni koledzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sławomir Zygo (zgodził się na podanie nazwiska) ma prokuratorskie zarzuty używania gróźb karalnych i jazdy rowerem po alkoholu. Wszystko przez zdarzenia z połowy maja. Wtedy miał gonić byłą żonę rowerem i krzyczeć, że ją zabije. Kiedy interweniowała policja, nie chciał dmuchać w alkomat. Po zbadaniu krwi okazało się, że ma 2,4 promila.

Radni powiatowi PiS złożyli wniosek o odwołanie Zygo z funkcji przewodniczącego. Ten twierdzi, że padł ofiarą "prowokacji”. Przerzuca się z byłą żoną oskarżeniami o przemoc fizyczną i psychiczną. Oboje mają ograniczoną władzę rodzicielską nad 10-letnim synem, który mieszka z Zygo. Dorosła córka poparła ojca na konferencji prasowej.

– Moje dzieci trzymają za mnie kciuki, właśnie miałem telefon od syna i córki żebym się trzymał – mówił przed piątkowym głosowaniem przewodniczący. – Jestem niewinny i czuję się niewinny. To radni wybrali mnie w 2010 roku i oni zdecydują, co dalej – dodał. Tłumaczył, że "nie chciał nikogo prowokować” i dlatego oddał prowadzenie obrad wiceprzewodniczącej.

Zygo pytany czy sam ustąpi – PiS odwoływało się do jego honoru – odmówił komentarza. Radnych przepraszał z mównicy, że muszą głosować w jego sprawie.

– To głosowanie powinno mieć wymiar etyczno-moralny, a nie polityczny. Przewodniczący ma postawione zarzuty i to może burzyć zaufanie do powiatu, który reprezentuje – argumentował Ryszard Golec, radny PiS.

– Sytuacja jest żenująca. Musimy zastanawiać się czy przewodniczący bił czy nie bił żonę, pił czy nie pił, czy ma założoną niebieską kartę czy nie – mówił radny PO Piotr Sawicki. Tłumaczył, że osób publicznych nie dotyczy zasada, że do momentu sądowego wyroku są bez winy.

– Postawienie wniosku o odwołanie to jak przesądzenie o winie. Nie sądzę, żebyśmy już dziś musieli odwoływać przewodniczącego na podstawie oskarżeń, które nie są należycie udokumentowane. Nie można dobra ogółu stawiać aż tak nad dobrem jednostki i być może skrzywdzić niewinnego człowieka – przekonywał starosta Paweł Pikula (PSL). Zaznaczył, że może zmienić zdanie w zależności od efektów działań prokuratury i sądu.

Głosowanie było tajne. Zygo nie brał w nim udziału. Za jego odwołaniem było siedmiu radnych, przeciwko 14, a jeden się wstrzymał od głosu. Zdecydowaną większość w Radzie Powiatu ma PSL – 14 radnych, PiS – 9 (w piątek było 7), SLD – 2 a PO jednego.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qawa / 29 sierpnia 2013 o 08:15
0

oni są już ponad 100 lat przy włdzy ?

przy czym ? 

Avatar
Bolesna Prawda / 24 czerwca 2013 o 08:53
0

wstyd oczerniać i atakować bezbronną kobietę, ale czy można się po pijaku spodziewać jakiejkolwiek klasy ?

wstyd to jest bronić osoby która stosowała przemoc wobec własnych dzieci a obecnie wyżywa się na 70 letniej kobiecie. Bolesna prawda.

Avatar
Gość / 23 czerwca 2013 o 11:49
0

wstyd oczerniać i atakować bezbronną kobietę, ale czy można się po pijaku spodziewać jakiejkolwiek klasy ?

Avatar
Sąsiadka / 23 czerwca 2013 o 11:34
0
Ta furiatka znów całą noc jeździła po Niedrzwicy i okolicy.
Avatar
zniesmaczona / 19 czerwca 2013 o 12:48
0

Jeśli obnażają się do tego stopnia wykorzystując media i wszystkie inne możliwe środki to wyzbywamy się godności,honoru i wstydu.Zabrakło tym ludziom klasy.Nie wyobrażam sobie jak można normalnie funkcjonować w pracy jako nauczyciel i wychowawca czy w środowisku działacz partyjny?!Opamiętajcie się ludzie!!!Jesteście nikim w moich oczach,nie radzicie sobie w sytuacjach konfliktowych,na szalę wrzuciliście to co powinno być dla was obojga najważniejsze-mianowicie dzieci. 

                                                                              

Jeśli obnażają się do tego stopnia wykorzystując media i wszystkie inne możliwe środki to wyzbywamy się godności,honoru i wstydu.Zabrakło tym ludziom klasy.Nie wyobrażam sobie jak można normalnie funkcjonować w pracy jako nauczyciel i wychowawca czy w środowisku działacz partyjny?!Opamiętajcie się ludzie!!!Jesteście nikim w moich oczach,nie radzicie sobie w sytuacjach konfliktowych,na szalę wrzuciliście to co powinno być dla was obojga najważniejsze-mianowicie dzieci. 

        ... rozwiń

Avatar
uczeń / 19 czerwca 2013 o 08:59
0
A dzisiaj pani Jolanta pojawi w szkole z opuchniętą twarzą po kolejnej nieprzespanej nocy i będzie napierd... ,że to były się nad nią znęca, ja tylko walczę o dziecko. Żenada i wstyd nie tylko dla nauczyciela.
Avatar
zniesmaczona / 18 czerwca 2013 o 18:44
0

Wczoraj w godzinach porannych w godzinach porannych na ul. Partyzanckiej w Niedrzwicy Dużej pani Jolanta Z. pobiła 70 letnią b. tesciową. Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji w Bełżycach.

Głupota sięga zenitu.Niezła artystka z tej pani JolantyZ.Żal pl.

Avatar
gOLEC / 18 czerwca 2013 o 07:29
0

Wczoraj w godzinach porannych w godzinach porannych na ul. Partyzanckiej w Niedrzwicy Dużej pani Jolanta Z. pobiła 70 letnią b. tesciową. Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji w Bełżycach.

Avatar
ewka23 / 17 czerwca 2013 o 00:45
0
Co dzieje się w Lublinie? Sprawdź!
 
http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html
Avatar
xyz / 16 czerwca 2013 o 10:29
0

Akuratnie ten moralitet pasuje do S. Zygi. W kościele siedzi w pierwszej ławce na Mszy św., W parafialnym Caritasie - do którego sam się zgłosił - też piastuje zaszczytną funkcję przewodniczącego. Piastuje, bo robotę odwalają za niego kobiety z Zarządu. Jego pobożność można jeszcze mierzyć pozdrowieniem chrześcijańskim "Szczęść Boże! którym wita znajomych, a w jego ustach brzmi ono jak kpina z religii. To są konkrety a nie jakieś tam ble, ble,ble...

 A w czym wy jesteście lepsi od Zygi - ze swą nienawiścią, zaciekłością, kamienowaniem? Co to ma wspólnego z prawdziwą wiarą?! Czy i wy poprzez swoje zachowanie nie kpicie z religii?! Jeśli mamy być sprawiedliwi, to mierzmy jedną miarą człowieka i jego uczynki. To są "konkrety", o które tak się upominasz.

 A w czym wy jesteście lepsi od Zygi - ze swą nienawiścią, zaciekłością, kamienowaniem? Co to ma wspólnego z prawdziwą wiarą?! Czy i wy poprzez swoje zachowanie nie kpicie z religii?! Jeśli mamy być sprawiedliwi, to mierzmy jedną miarą człowieka i jego uczynki. To są "konkrety", o które tak się upominasz.

rozwiń
Avatar
qawa / 29 sierpnia 2013 o 08:15
0

oni są już ponad 100 lat przy włdzy ?

przy czym ? 

Avatar
Bolesna Prawda / 24 czerwca 2013 o 08:53
0

wstyd oczerniać i atakować bezbronną kobietę, ale czy można się po pijaku spodziewać jakiejkolwiek klasy ?

wstyd to jest bronić osoby która stosowała przemoc wobec własnych dzieci a obecnie wyżywa się na 70 letniej kobiecie. Bolesna prawda.

Avatar
Gość / 23 czerwca 2013 o 11:49
0

wstyd oczerniać i atakować bezbronną kobietę, ale czy można się po pijaku spodziewać jakiejkolwiek klasy ?

Avatar
Sąsiadka / 23 czerwca 2013 o 11:34
0
Ta furiatka znów całą noc jeździła po Niedrzwicy i okolicy.
Avatar
zniesmaczona / 19 czerwca 2013 o 12:48
0

Jeśli obnażają się do tego stopnia wykorzystując media i wszystkie inne możliwe środki to wyzbywamy się godności,honoru i wstydu.Zabrakło tym ludziom klasy.Nie wyobrażam sobie jak można normalnie funkcjonować w pracy jako nauczyciel i wychowawca czy w środowisku działacz partyjny?!Opamiętajcie się ludzie!!!Jesteście nikim w moich oczach,nie radzicie sobie w sytuacjach konfliktowych,na szalę wrzuciliście to co powinno być dla was obojga najważniejsze-mianowicie dzieci. 

                                                                              

Jeśli obnażają się do tego stopnia wykorzystując media i wszystkie inne możliwe środki to wyzbywamy się godności,honoru i wstydu.Zabrakło tym ludziom klasy.Nie wyobrażam sobie jak można normalnie funkcjonować w pracy jako nauczyciel i wychowawca czy w środowisku działacz partyjny?!Opamiętajcie się ludzie!!!Jesteście nikim w moich oczach,nie radzicie sobie w sytuacjach konfliktowych,na szalę wrzuciliście to co powinno być dla was obojga najważniejsze-mianowicie dzieci. 

        ... rozwiń

Avatar
uczeń / 19 czerwca 2013 o 08:59
0
A dzisiaj pani Jolanta pojawi w szkole z opuchniętą twarzą po kolejnej nieprzespanej nocy i będzie napierd... ,że to były się nad nią znęca, ja tylko walczę o dziecko. Żenada i wstyd nie tylko dla nauczyciela.
Avatar
zniesmaczona / 18 czerwca 2013 o 18:44
0

Wczoraj w godzinach porannych w godzinach porannych na ul. Partyzanckiej w Niedrzwicy Dużej pani Jolanta Z. pobiła 70 letnią b. tesciową. Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji w Bełżycach.

Głupota sięga zenitu.Niezła artystka z tej pani JolantyZ.Żal pl.

Avatar
gOLEC / 18 czerwca 2013 o 07:29
0

Wczoraj w godzinach porannych w godzinach porannych na ul. Partyzanckiej w Niedrzwicy Dużej pani Jolanta Z. pobiła 70 letnią b. tesciową. Dochodzenie prowadzi Komisariat Policji w Bełżycach.

Avatar
ewka23 / 17 czerwca 2013 o 00:45
0
Co dzieje się w Lublinie? Sprawdź!
 
http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html
Avatar
xyz / 16 czerwca 2013 o 10:29
0

Akuratnie ten moralitet pasuje do S. Zygi. W kościele siedzi w pierwszej ławce na Mszy św., W parafialnym Caritasie - do którego sam się zgłosił - też piastuje zaszczytną funkcję przewodniczącego. Piastuje, bo robotę odwalają za niego kobiety z Zarządu. Jego pobożność można jeszcze mierzyć pozdrowieniem chrześcijańskim "Szczęść Boże! którym wita znajomych, a w jego ustach brzmi ono jak kpina z religii. To są konkrety a nie jakieś tam ble, ble,ble...

 A w czym wy jesteście lepsi od Zygi - ze swą nienawiścią, zaciekłością, kamienowaniem? Co to ma wspólnego z prawdziwą wiarą?! Czy i wy poprzez swoje zachowanie nie kpicie z religii?! Jeśli mamy być sprawiedliwi, to mierzmy jedną miarą człowieka i jego uczynki. To są "konkrety", o które tak się upominasz.

 A w czym wy jesteście lepsi od Zygi - ze swą nienawiścią, zaciekłością, kamienowaniem? Co to ma wspólnego z prawdziwą wiarą?! Czy i wy poprzez swoje zachowanie nie kpicie z religii?! Jeśli mamy być sprawiedliwi, to mierzmy jedną miarą człowieka i jego uczynki. To są "konkrety", o które tak się upominasz.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!