Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Czy masz ukończone 18 lat?

Lublin

14 maja 2013 r.
11:29
Edytuj ten wpis

Radni PiS oburzeni "waginami" i "wzgórkami łonowymi"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 33 A A
Jarosław Koziara przygotowujący wystawę pt. Renesans inspiracji. Plac Litewski, szalet miejski. Noc
Jarosław Koziara przygotowujący wystawę pt. Renesans inspiracji. Plac Litewski, szalet miejski. Noc

Radni PiS znów publicznie gromią to, co nie podoba im się w lubelskiej kulturze. Na najbliższej sesji rady szykuje się dyskusja o waginach i wzgórkach łonowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do Rady Miasta z klubu radnych PiS trafił właśnie projekt specjalnego stanowiska. To ich odpowiedź na komentarz znanego plastyka, Jarosława Koziary do innego, marcowego apelu Rady Miasta. Apelu o to, by nie finansować z miejskiej kasy kontrowersyjnych wydarzeń. Koziara skomentował to w swym cyklicznym felietonie do majowego numeru miejskiego informatora kulturalnego "ZOOM”. Radni przytaczają fragment, w którym artysta tak do nich się zwraca: "Uprzejmie donoszę, że byłem wczoraj na wystawie Geta Stankiewicza w Galerii Gardzienice, ekspozycji pod patronatem dwóch prezydentów: Wrocławia i Lublina. Na jednej tylko wystawie, moim zdaniem znakomitej, zobaczyłem marchewkowego fiuta, podwójną waginę, słabo zarośnięty wzgórek łonowy, bzykające się owady i cztery czarne dupy pompujące czerwone balony”. Radni PiS uznali, że odbiega to od standardów "związanych z okazywaniem minimalnego szacunku w komunikacji wzajemnej”. Ich zdaniem, to dowód, że marcowy apel był zasadny i na to, że urzędnicy go zignorowali. Wzywają prezydenta do "powstrzymania zachowań jawnie uderzających w dobre obyczaje i w pozytywny wizerunek naszego grodu”. – To już jest chęć zaistnienia za wszelką cenę – komentuje Jarosław Koziara i twierdzi, że radni przekraczają granice absurdu. – To pan Koziara przekracza granice, jeśli w takiej formie zwraca się do radnych – odpowiada Mieczysław Ryba, radny PiS.


Głosowanie w Radzie Miasta ma się odbyć 23 maja. Jeśli większość poprze projekt, stanie się on oficjalnym głosem całej rady. Ale prezydent powtarza, co mówił w marcu: cenzury nie będzie. – Prezydent nie będzie oceniał, czy jakieś treści są oburzające, bo jednych mogą one oburzać, a innych nie. Taka jest istota sztuki – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta. Na jutro (Ratusz, godz. 16) planuje otwartą debatę o kulturze. – Nie przyjdziemy, bo do rozmów o finansowaniu kultury właściwym forum jest Rada Miasta – stwierdza Ryba. Przypomnijmy, że po marcowym stanowisku Rady Miasta artyści zareagowali ostro. Podkreślali, że radni naruszyli normy określone w konstytucji: zakaz dyskryminacji, wolność słowa, swobodę twórczą, wolność sumienia i religii.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 00:07
0
A kim wy panowie radni jesteście, że ludzie mają sie do was zwracać w jakiś lepszy sposób. nikim specjalnym nie jesteście. Na papierze toaletowym mozna tez do was pisać. Korona z głowy wam nie spadnie, bo jej nigdy nie mieliście.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 10:31
0
(kontynuacja) pokazywanie waginalnej ohydy za publiczne pieniądze to akt walki z cenzurą. Tacy ludzie jak on stworzyli prawdziwą dyktaturę w sztuce, taką sztukę robioną dla nierobów i pajaców, przez nierobów i pajaców.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 10:27
0
Koziara to naprawdę żaden artysta, ot zwykły postmodernistyczny pajac. To zaś, że taki ktoś jest finansowany z publicznych pieniędzy, to nie jest jego wina, ale jego prawdziwy sukces. I należą mu się gratulacje a nie nagonka pajaców z PiS-u. Bo żeby za pieniądze publiczne taki zabawny pajac był finansowany to jest to winą finansowania w tej całej polityce kulturalnej. Jest naprawdę mnóstwo osób które są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i mają lepszy warsztat, większą wiedzę, są bardziej inteligentni twórczo, i potrafią dużo więcej problemów przedstawić niż jakiś stary żałosny koleś, któremu się wydaje, że ograniczanie ohydy waginalnej w tzw. postmodernistycznej sztuce to cenzura. Tak właśnie wygląda dyktatura w sztuce, którą pajace podobni do niego (za publiczne pieniądze) stosują od ponad 20 lat, udając uciemiężonych.
Koziara to naprawdę żaden artysta, ot zwykły postmodernistyczny pajac. To zaś, że taki ktoś jest finansowany z publicznych pieniędzy, to nie jest jego wina, ale jego prawdziwy sukces. I należą mu się gratulacje a nie nagonka pajaców z PiS-u. Bo żeby za pieniądze publiczne taki zabawny pajac był finansowany to jest to winą finansowania w tej całej polityce kulturalnej. Jest naprawdę mnóstwo osób które są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i mają lepszy warsztat, większą wiedzę, są bardziej inteligentni twórczo, i potrafią dużo więcej proble... rozwiń
Avatar
glutek / 15 maja 2013 o 20:50
0
Pamiętaj, że jak ARTYSTA coś pokazuje to jest to SZTUKA nie podlegająca ŻADNEJ ocenie. Nawet jak nasra na płótno i optawi w ramki to jest to WIELKA SZTUKA i nie wolno zabraniać mu jej wystawiać nawet w Galerii Narodowej. Bo PAN ARTYSTA i jego DZIEŁA są nietykalne (a kto by chciał takiej "sztuki" dotykać?)
Avatar
acid spawn / 15 maja 2013 o 15:16
0
>[size=3][color=#000000][font=Calibri] Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]

To niech wznieca emocje, ale za kasę własną lub prywatnego mecenasa.
Avatar
Buzal. / 15 maja 2013 o 14:03
0
[quote name='Slawek "Kajo" W.' timestamp='1368612789' post='770286']
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Potrafię zrozumieć oburzenie, które można wyrazić w komentarzu do wystawy. Nawet ostrej krytyce wnoszącej coś do debaty i dyskusji nad kształtem i kierunkiem.[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Taka dyskusja jest kulturotwórczą i wnoszącą wartość w nasza codzienność. Im częściej podejmujemy wysiłek intelektualny, rozmawiamy, a nawet w ostrych sformułowaniach okazujemy niezadowolenie[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]z formy i treści, tym bardziej angażujemy się w zżycie lokalnej społeczności. Cenzurowanie zaś nurtów, i to przez politykierów, uważam za jak najbardziej szkodliwe, trudne do zaakceptowania i niemieszczące się w ramach tworzenia „małych ojczyzn”. Artysta nie jest politykiem. Wyraża On siebie oraz środowisko, w którym jest i tworzy. Czy radni są historykami sztuki, czy są recenzentami trendów, czy są krytykami znającymi chociażby podstawy sztuki jakiejkolwiek??? Niech się Oni zajmą pracą pozwalającą mieszkańcom Lublina egzystować spokojnie i godnie. A animatorów kultury oraz twórców niech zostawią w spokoju! [/font][/color][/size][size=3][color=#000000][font=Calibri]Nasze zżycie jest czymś wiecie niż pszenno-religijna sieczką, a społeczeństwo niekoniecznie musi zgadzać się z linia przewodnią jakiejkolwiek partii.[/font][/color][/size]
[/quote]
chamstwo w twojim wypadku ma jedno tylko oblicze! morde PO!
[quote name='Slawek "Kajo" W.' timestamp='1368612789' post='770286']
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/co... rozwiń
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 15 maja 2013 o 12:13
0
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Potrafię zrozumieć oburzenie, które można wyrazić w komentarzu do wystawy. Nawet ostrej krytyce wnoszącej coś do debaty i dyskusji nad kształtem i kierunkiem.[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Taka dyskusja jest kulturotwórczą i wnoszącą wartość w nasza codzienność. Im częściej podejmujemy wysiłek intelektualny, rozmawiamy, a nawet w ostrych sformułowaniach okazujemy niezadowolenie[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]z formy i treści, tym bardziej angażujemy się w zżycie lokalnej społeczności. Cenzurowanie zaś nurtów, i to przez politykierów, uważam za jak najbardziej szkodliwe, trudne do zaakceptowania i niemieszczące się w ramach tworzenia „małych ojczyzn”. Artysta nie jest politykiem. Wyraża On siebie oraz środowisko, w którym jest i tworzy. Czy radni są historykami sztuki, czy są recenzentami trendów, czy są krytykami znającymi chociażby podstawy sztuki jakiejkolwiek??? Niech się Oni zajmą pracą pozwalającą mieszkańcom Lublina egzystować spokojnie i godnie. A animatorów kultury oraz twórców niech zostawią w spokoju! [/font][/color][/size][size=3][color=#000000][font=Calibri]Nasze zżycie jest czymś wiecie niż pszenno-religijna sieczką, a społeczeństwo niekoniecznie musi zgadzać się z linia przewodnią jakiejkolwiek partii.[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Potrafię zrozumieć oburzenie, które można wyrazić w ko... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2013 o 11:51
0
[quote name='Nieburaczany Cukrowy' timestamp='1368609530' post='770265']
UUuu, członkowie PiSu siedzą i klepią komentarze.. słusznie, czynnik społeczny też powinien poprzeć Partię na forum....Łubu dubu Łubu dubu, niech nam żyją radni naszego klubu, nieeech żyją nam!!! To PiSałem ja, Jarząbek...
[/quote]Spieprzaj dziadu !!!
Avatar
wojtek / 15 maja 2013 o 11:50
0
Rzeczy trzeba nazywać po imieniu bo inaczej wychodzi śmiesznie jak w tym dowcipie. Wiezie baca "wielką damę" i nagle konie przyspieszyły i dama wylądowała na plecach. Szybko się pozbierała i w chwale rzecze- widział pan mój spryt - ano widziołem odpowiada baca jeno u nas to się d... nazywa. Pozdrowienia dla górali bo u nich i prawda wygląda inaczej.
Avatar
gość / 15 maja 2013 o 11:40
0
Czy radni pisu już nic nie nmaja do roboty...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2017 o 00:07
0
A kim wy panowie radni jesteście, że ludzie mają sie do was zwracać w jakiś lepszy sposób. nikim specjalnym nie jesteście. Na papierze toaletowym mozna tez do was pisać. Korona z głowy wam nie spadnie, bo jej nigdy nie mieliście.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 10:31
0
(kontynuacja) pokazywanie waginalnej ohydy za publiczne pieniądze to akt walki z cenzurą. Tacy ludzie jak on stworzyli prawdziwą dyktaturę w sztuce, taką sztukę robioną dla nierobów i pajaców, przez nierobów i pajaców.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 10:27
0
Koziara to naprawdę żaden artysta, ot zwykły postmodernistyczny pajac. To zaś, że taki ktoś jest finansowany z publicznych pieniędzy, to nie jest jego wina, ale jego prawdziwy sukces. I należą mu się gratulacje a nie nagonka pajaców z PiS-u. Bo żeby za pieniądze publiczne taki zabawny pajac był finansowany to jest to winą finansowania w tej całej polityce kulturalnej. Jest naprawdę mnóstwo osób które są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i mają lepszy warsztat, większą wiedzę, są bardziej inteligentni twórczo, i potrafią dużo więcej problemów przedstawić niż jakiś stary żałosny koleś, któremu się wydaje, że ograniczanie ohydy waginalnej w tzw. postmodernistycznej sztuce to cenzura. Tak właśnie wygląda dyktatura w sztuce, którą pajace podobni do niego (za publiczne pieniądze) stosują od ponad 20 lat, udając uciemiężonych.
Koziara to naprawdę żaden artysta, ot zwykły postmodernistyczny pajac. To zaś, że taki ktoś jest finansowany z publicznych pieniędzy, to nie jest jego wina, ale jego prawdziwy sukces. I należą mu się gratulacje a nie nagonka pajaców z PiS-u. Bo żeby za pieniądze publiczne taki zabawny pajac był finansowany to jest to winą finansowania w tej całej polityce kulturalnej. Jest naprawdę mnóstwo osób które są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i mają lepszy warsztat, większą wiedzę, są bardziej inteligentni twórczo, i potrafią dużo więcej proble... rozwiń
Avatar
glutek / 15 maja 2013 o 20:50
0
Pamiętaj, że jak ARTYSTA coś pokazuje to jest to SZTUKA nie podlegająca ŻADNEJ ocenie. Nawet jak nasra na płótno i optawi w ramki to jest to WIELKA SZTUKA i nie wolno zabraniać mu jej wystawiać nawet w Galerii Narodowej. Bo PAN ARTYSTA i jego DZIEŁA są nietykalne (a kto by chciał takiej "sztuki" dotykać?)
Avatar
acid spawn / 15 maja 2013 o 15:16
0
>[size=3][color=#000000][font=Calibri] Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]

To niech wznieca emocje, ale za kasę własną lub prywatnego mecenasa.
Avatar
Buzal. / 15 maja 2013 o 14:03
0
[quote name='Slawek "Kajo" W.' timestamp='1368612789' post='770286']
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Potrafię zrozumieć oburzenie, które można wyrazić w komentarzu do wystawy. Nawet ostrej krytyce wnoszącej coś do debaty i dyskusji nad kształtem i kierunkiem.[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Taka dyskusja jest kulturotwórczą i wnoszącą wartość w nasza codzienność. Im częściej podejmujemy wysiłek intelektualny, rozmawiamy, a nawet w ostrych sformułowaniach okazujemy niezadowolenie[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]z formy i treści, tym bardziej angażujemy się w zżycie lokalnej społeczności. Cenzurowanie zaś nurtów, i to przez politykierów, uważam za jak najbardziej szkodliwe, trudne do zaakceptowania i niemieszczące się w ramach tworzenia „małych ojczyzn”. Artysta nie jest politykiem. Wyraża On siebie oraz środowisko, w którym jest i tworzy. Czy radni są historykami sztuki, czy są recenzentami trendów, czy są krytykami znającymi chociażby podstawy sztuki jakiejkolwiek??? Niech się Oni zajmą pracą pozwalającą mieszkańcom Lublina egzystować spokojnie i godnie. A animatorów kultury oraz twórców niech zostawią w spokoju! [/font][/color][/size][size=3][color=#000000][font=Calibri]Nasze zżycie jest czymś wiecie niż pszenno-religijna sieczką, a społeczeństwo niekoniecznie musi zgadzać się z linia przewodnią jakiejkolwiek partii.[/font][/color][/size]
[/quote]
chamstwo w twojim wypadku ma jedno tylko oblicze! morde PO!
[quote name='Slawek "Kajo" W.' timestamp='1368612789' post='770286']
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/co... rozwiń
Avatar
Slawek "Kajo" W. / 15 maja 2013 o 12:13
0
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Potrafię zrozumieć oburzenie, które można wyrazić w komentarzu do wystawy. Nawet ostrej krytyce wnoszącej coś do debaty i dyskusji nad kształtem i kierunkiem.[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Taka dyskusja jest kulturotwórczą i wnoszącą wartość w nasza codzienność. Im częściej podejmujemy wysiłek intelektualny, rozmawiamy, a nawet w ostrych sformułowaniach okazujemy niezadowolenie[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]z formy i treści, tym bardziej angażujemy się w zżycie lokalnej społeczności. Cenzurowanie zaś nurtów, i to przez politykierów, uważam za jak najbardziej szkodliwe, trudne do zaakceptowania i niemieszczące się w ramach tworzenia „małych ojczyzn”. Artysta nie jest politykiem. Wyraża On siebie oraz środowisko, w którym jest i tworzy. Czy radni są historykami sztuki, czy są recenzentami trendów, czy są krytykami znającymi chociażby podstawy sztuki jakiejkolwiek??? Niech się Oni zajmą pracą pozwalającą mieszkańcom Lublina egzystować spokojnie i godnie. A animatorów kultury oraz twórców niech zostawią w spokoju! [/font][/color][/size][size=3][color=#000000][font=Calibri]Nasze zżycie jest czymś wiecie niż pszenno-religijna sieczką, a społeczeństwo niekoniecznie musi zgadzać się z linia przewodnią jakiejkolwiek partii.[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Niejednokrotnie wyraz artystycznego przekazu potrafi zadziwiać, a nawet bulwersować! Nie jest to właśnie zadaniem artysty, aby wzniecać emocje?[/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Możemy się zgadzać lub nie, ale co daje nam prawo potępiania i ograniczania? To, co dzisiaj wydaje się być niesmaczne, a nawet wulgarne, jutro może okazać się „objawieniem”![/font][/color][/size]
[size=3][color=#000000][font=Calibri]Potrafię zrozumieć oburzenie, które można wyrazić w ko... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2013 o 11:51
0
[quote name='Nieburaczany Cukrowy' timestamp='1368609530' post='770265']
UUuu, członkowie PiSu siedzą i klepią komentarze.. słusznie, czynnik społeczny też powinien poprzeć Partię na forum....Łubu dubu Łubu dubu, niech nam żyją radni naszego klubu, nieeech żyją nam!!! To PiSałem ja, Jarząbek...
[/quote]Spieprzaj dziadu !!!
Avatar
wojtek / 15 maja 2013 o 11:50
0
Rzeczy trzeba nazywać po imieniu bo inaczej wychodzi śmiesznie jak w tym dowcipie. Wiezie baca "wielką damę" i nagle konie przyspieszyły i dama wylądowała na plecach. Szybko się pozbierała i w chwale rzecze- widział pan mój spryt - ano widziołem odpowiada baca jeno u nas to się d... nazywa. Pozdrowienia dla górali bo u nich i prawda wygląda inaczej.
Avatar
gość / 15 maja 2013 o 11:40
0
Czy radni pisu już nic nie nmaja do roboty...
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 3

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 13 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 3

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 7 4

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!