Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2013 r.
15:11
Edytuj ten wpis

Radny Tomasz Pitucha pokazał pośladki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 41 A A
To zdjęcie ze spektaklu pt. Low Pieces pokazał Tomasz Pitucha innym radnym, choć nie miało nic wspól
To zdjęcie ze spektaklu pt. Low Pieces pokazał Tomasz Pitucha innym radnym, choć nie miało nic wspól

Radni nie zgodzili się na finansowanie projektu, dzięki któremu Lublin odwiedzali artyści z 19 krajów, a nasi twórcy prezentowali się za granicą. Wystarczyło, że jeden z radnych pokazał zdjęcie ze spektaklu, który nie ma nic wspólnego z tym projektem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Możliwość prezentacji performerów z różnych krajów Lublin zawdzięcza współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, państwową instytucją kultury. Miasto i instytut po połowie dzieliły się kosztami funkcjonowania Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych.

– W ramach tego projektu w Lublinie gościli do tej pory artyści z 19 krajów, takich jak np. Gruzja, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, a nasi artyści mieli okazję jeździć za granicę – podsumowuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna za kulturę.

Na ostatniej sesji Rada Miasta miała zatwierdzić dalsze finansowanie takiej współpracy. W latach 2014–16 miasto miałoby wyłożyć na ten cel po 300 tys. zł rocznie, drugie tyle wykładałby Instytut Adama Mickiewicza. W czasie, gdy rozpatrywana była ta sprawa, w sali nie było części radnych Platformy Obywatelskiej, byli za to radni PiS, znani z wypowiedzi krytycznych wobec niektórych działań artystycznych.

Niespodzianki nie było. Radny PiS, Tomasz Pitucha, postanowił pokazać, co jest dofinansowywane z miejskiej kasy. Pokazał trzy zdjęcia z październikowego spektaklu pt. Low Pieces prezentowanego w Centrum Kultury w ramach festiwalu Konfrontacje Teatralne. Fotografie są dostępne na stronie internetowej CK. Co ważne, spektakl Low Pieces nie miał nic wspólnego z projektem, o którego finansowaniu miała decydować Rada Miasta.

Ale to wystarczyło radnym, by nie zgodzili się na dofinansowanie międzynarodowej współpracy. Projekt poparło 9 radnych, tyle samo zagłosowało przeciw. A żeby pomysł został przyjęty musiało być więcej zwolenników, niż przeciwników.

Dalsza współpraca w ramach Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych stanęła pod znakiem zapytania. Ratusz nie wyklucza, że jeszcze raz poprosi radnych o zgodę.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
viki9356622012 / 22 grudnia 2013 o 12:38
0

Pokazując te zdjęcia radny rozpowszechnia niecenzuralne upodobania.

To nie radny pokazuje  czytelnikom zdjecie, jest ono w internecie, i POKAZAL je AUTOR  artykulu !!!

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 12:36
0

Jaki TENDENCYJNY TYTUL - to nie PITUCHA POKAZAL POSLADKI !!

 Radny Pitucha POKAZAL ZDJECIE, gdzie  "artysci"   pseudoartysci)  pokazuja nam , Polakom, NIE TYLKO POSLADKI, PODAZUJA CALE 4,  WYPIETE LITERY !!

Avatar
viki / 22 grudnia 2013 o 12:33
0

ALE to ZDJECIE bylo ZE SPEKTAKLU, na KTORE RADNI  z Lublina  JUZ WYDALI   nasze- LUBLINIAN PIENIADZE!  A   "ARTYSCI" POKAZALI, gdzie maja nas, widzow, i tych co DALI IM FORSE na taki "projekt"!!!

 WIEC PITUCHa mial racje, ze pokazal  kolegom, NA CO WYDAJA PIENIADZE !!

Avatar
Przemysław Leniak / 22 grudnia 2013 o 09:08
0

Pitucha taki zły?
cóz mógł pokazać jak pupile Opryńskiego katują szczeniaka
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069906,na-spektaklu-w-centrum-kultury-widzowie-zobaczyli-film-na-ktorym-kobiety-katuja-psa,id,t.html

 

 

Avatar
free.dom / 21 grudnia 2013 o 23:05
0

Podobno swoim dzieciom nie pozwala się przyjaźnić z dziećmi z dzielnicy twierdząc, ze to plebs. Ot szlachcic lubelski... SYF i nic więcej.

Avatar
Wieśnik / 21 grudnia 2013 o 19:32
0

Tomaszek jest chory na główkę już od młodości, Pamiętam jak mamusia trzepała go po łbie czym popadło, no i niestety zostało....

Avatar
pompon / 21 grudnia 2013 o 17:37
0

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

nie znosze suchanowskiej zwykla pieniaczka w stylu niesiola

Avatar
tyłek ministranta / 21 grudnia 2013 o 16:02
0

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

Avatar
daruj sobie / 21 grudnia 2013 o 15:07
0

Wiekszosc komentujacych wyzywa sie na tym biedaku. Nie nalezaloby zauwazyc, ze ten Mis Puchatek jest wynikiem naszego wyboru? Przeciez sam nie zasiadl w Radzie, tylko musial zdobyc iles tam glosow. Innymi slowy, stal sie twarza spoleczenstwa miasta, w ktorym zyjemy. "Sila" Lublina nie sa liczne wyzsze uczelnie, ale deficyt intelektualny mieszkancow....

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozwiń
Avatar
jase jasne / 21 grudnia 2013 o 15:01
0

VI - Bronowice, Kośminek, Dziesiąta, Abramowice, Zemborzyce - teraz wiecie, na kogo nie głosować?

a własnie ze zagłosuje!!! miejska kasa potrzebna jest na inne rzeczy a nie pseudo-kulturalne wydarzenia.  Latania z gołymi dup ami to wg was "oświeceni" sztuka?? wam juz naprawde PeŁOtyzm i rucha pali kota na resztki "muzgu " wlzał

Avatar
viki9356622012 / 22 grudnia 2013 o 12:38
0

Pokazując te zdjęcia radny rozpowszechnia niecenzuralne upodobania.

To nie radny pokazuje  czytelnikom zdjecie, jest ono w internecie, i POKAZAL je AUTOR  artykulu !!!

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 o 12:36
0

Jaki TENDENCYJNY TYTUL - to nie PITUCHA POKAZAL POSLADKI !!

 Radny Pitucha POKAZAL ZDJECIE, gdzie  "artysci"   pseudoartysci)  pokazuja nam , Polakom, NIE TYLKO POSLADKI, PODAZUJA CALE 4,  WYPIETE LITERY !!

Avatar
viki / 22 grudnia 2013 o 12:33
0

ALE to ZDJECIE bylo ZE SPEKTAKLU, na KTORE RADNI  z Lublina  JUZ WYDALI   nasze- LUBLINIAN PIENIADZE!  A   "ARTYSCI" POKAZALI, gdzie maja nas, widzow, i tych co DALI IM FORSE na taki "projekt"!!!

 WIEC PITUCHa mial racje, ze pokazal  kolegom, NA CO WYDAJA PIENIADZE !!

Avatar
Przemysław Leniak / 22 grudnia 2013 o 09:08
0

Pitucha taki zły?
cóz mógł pokazać jak pupile Opryńskiego katują szczeniaka
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069906,na-spektaklu-w-centrum-kultury-widzowie-zobaczyli-film-na-ktorym-kobiety-katuja-psa,id,t.html

 

 

Avatar
free.dom / 21 grudnia 2013 o 23:05
0

Podobno swoim dzieciom nie pozwala się przyjaźnić z dziećmi z dzielnicy twierdząc, ze to plebs. Ot szlachcic lubelski... SYF i nic więcej.

Avatar
Wieśnik / 21 grudnia 2013 o 19:32
0

Tomaszek jest chory na główkę już od młodości, Pamiętam jak mamusia trzepała go po łbie czym popadło, no i niestety zostało....

Avatar
pompon / 21 grudnia 2013 o 17:37
0

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

nie znosze suchanowskiej zwykla pieniaczka w stylu niesiola

Avatar
tyłek ministranta / 21 grudnia 2013 o 16:02
0

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

Avatar
daruj sobie / 21 grudnia 2013 o 15:07
0

Wiekszosc komentujacych wyzywa sie na tym biedaku. Nie nalezaloby zauwazyc, ze ten Mis Puchatek jest wynikiem naszego wyboru? Przeciez sam nie zasiadl w Radzie, tylko musial zdobyc iles tam glosow. Innymi slowy, stal sie twarza spoleczenstwa miasta, w ktorym zyjemy. "Sila" Lublina nie sa liczne wyzsze uczelnie, ale deficyt intelektualny mieszkancow....

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozwiń
Avatar
jase jasne / 21 grudnia 2013 o 15:01
0

VI - Bronowice, Kośminek, Dziesiąta, Abramowice, Zemborzyce - teraz wiecie, na kogo nie głosować?

a własnie ze zagłosuje!!! miejska kasa potrzebna jest na inne rzeczy a nie pseudo-kulturalne wydarzenia.  Latania z gołymi dup ami to wg was "oświeceni" sztuka?? wam juz naprawde PeŁOtyzm i rucha pali kota na resztki "muzgu " wlzał

Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wróciła do treningów 0 0

Niespełna półtora miesiąca dzieli nas od inauguracji rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu.

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu

Szedł bez odblasków. Zginął na miejscu 3 1

59-letni mężczyzna został potrącony przez opla corsę w piątek wieczorem w Serokomli. Zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną

Resovia – Górnik 2:2. Dali sobie odebrać wygraną 2 0

Górnik Łęczna prowadził w Rzeszowie 2:0, ale ostatecznie zdobył w starciu z Resovią zaledwie punkt. Tym samym zespół trenera Rafała Wójcika nadal jest niepokonany, ale przerwał passę trzech wygranych z rzędu

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria)
galeria

Zdobią ciała. Trwa Zamojska Konwencja Tatuażu (Galeria) 6 10

Udział w pierwszym konwencie tatuażu w Zamościu biorą tatuatorzy z Polski i zza granicy

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne

Zatrzymanie za koszulkę z "konstytucją" było bezzasadne 12 3

Zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej było legalne, ale bezzasadne - stwierdził sąd.

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało

Kierowca miał pół promila alkoholu. Auto dachowało 5 5

30-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski prowadził auto, które uderzyło w słup energetyczny, wpadło do rowu i dachowało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie?
Magazyn

Wódka, jazz i obiady na wynos. Gdzie jadano w Lublinie? 35 6

Gdzie wydawano tysiąc obiadów dziennie, a w którym lokalu pracowało nawet 120 osób na trzy zmiany? Gdzie koncertowali światowej sławy jazzmani, a gdzie występowała „Tosca”? I na czym polegał brygadowy system pracy?

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej
29 sierpnia 2018, 16:00

Spacer na 600-lecie fresków w Kaplicy Trójcy Świętej 3 0

Co Gdzie Kiedy. INNA Fundacja zaprasza na wyjątkowy spacer tłumaczony na język migowy z okazji 600-lecia fresków w Kaplicy Trójcy Świętej. Start 29 sierpnia o godz. 16 przed bramą Zamku Lubelskiego.

Król duch Łucjana

Król duch Łucjana 0 0

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie oglądać można ekspozycję Piotra Łucjana inspirowaną poematem wizyjnym Juliusza Słowackiego "Król duch".

Speed Car Motor kontra wicelider z Gniezna

Speed Car Motor kontra wicelider z Gniezna 5 0

Zawodnicy Speed Car Motoru przekonują, że porażka ze Zdunek Wybrzeżem to był tylko wypadek przy pracy. Przekonamy się o tym w niedzielę. Drużynę z Lublina czeka trudne wyjazdowe spotkanie z wiceliderem – Car Gwarant Startem Gniezno

X Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Krecziv czeka na polskich gości
19 sierpnia 2018, 14:00

X Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Krecziv czeka na polskich gości 1 0

Co Gdzie Kiedy. Koncert zespołu Wilki, pokazy pirotechniczne, kulinarna uczta „Smaki Gruzji” i przeloty balonem – to tylko niektóre atrakcje X Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon, Kryłów-Krecziv 2018. Wydarzenie już w najbliższą niedzielę na wyspie w Kryłowie, tuż przy rzece Bug.

Ustawka pseudokibiców. Padły strzały

Ustawka pseudokibiców. Padły strzały 21 10

Pięciu mieszkańców powiatu zamojskiego i lubelskiego zostało zatrzymanych po napadzie na grupę ponad 100 kibiców ze Stalowej Woli. Policja użyła broni.

Rośliny owadożerne w Muzeum Wsi Lubelskiej
19 sierpnia 2018, 11:00

Rośliny owadożerne w Muzeum Wsi Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników roślin owadożernych! W niedzielę, 19 sierpnia w godz. 11-17 w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć wspaniałe okazy tego typu roślin i spotkać się ze specjalistą.

Pies pogryzł mu buty. Przywiązał go do grzejnika

Pies pogryzł mu buty. Przywiązał go do grzejnika 19 6

21- latek z Lublina przywiązał psa do grzejnika, bo zwierze zniszczyło mu buty. Mężczyzna może trafić na trzy lata do więzienia.

Jarmark Jagielloński. Koncert zauroczył lublinian (dużo zdjęć)
galeria

Jarmark Jagielloński. Koncert zauroczył lublinian (dużo zdjęć) 11 1

Na dziedzińcu Zamku Natalia Kukulska zaśpiewała rzeszowskie melodie z Heleną Szpytmą z Markowej. Paulina Przybysz wystąpiła z kapelę Pańczaków. Zobaczyć można było także panie z zespołu Gołcunecki oraz śpiewaczkę Marię Pęzik z Gałek Rusinowskich. Wojtek Mazolewski wystąpił z kapelą Jurka Wrony, a Barbara Wrońska z Anną Chudą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!