Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2013 r.
15:11
Edytuj ten wpis

Radny Tomasz Pitucha pokazał pośladki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 41 A A
To zdjęcie ze spektaklu pt. Low Pieces pokazał Tomasz Pitucha innym radnym, choć nie miało nic wspól
To zdjęcie ze spektaklu pt. Low Pieces pokazał Tomasz Pitucha innym radnym, choć nie miało nic wspól

Radni nie zgodzili się na finansowanie projektu, dzięki któremu Lublin odwiedzali artyści z 19 krajów, a nasi twórcy prezentowali się za granicą. Wystarczyło, że jeden z radnych pokazał zdjęcie ze spektaklu, który nie ma nic wspólnego z tym projektem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Możliwość prezentacji performerów z różnych krajów Lublin zawdzięcza współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, państwową instytucją kultury. Miasto i instytut po połowie dzieliły się kosztami funkcjonowania Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych.

– W ramach tego projektu w Lublinie gościli do tej pory artyści z 19 krajów, takich jak np. Gruzja, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, a nasi artyści mieli okazję jeździć za granicę – podsumowuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna za kulturę.

Na ostatniej sesji Rada Miasta miała zatwierdzić dalsze finansowanie takiej współpracy. W latach 2014–16 miasto miałoby wyłożyć na ten cel po 300 tys. zł rocznie, drugie tyle wykładałby Instytut Adama Mickiewicza. W czasie, gdy rozpatrywana była ta sprawa, w sali nie było części radnych Platformy Obywatelskiej, byli za to radni PiS, znani z wypowiedzi krytycznych wobec niektórych działań artystycznych.

Niespodzianki nie było. Radny PiS, Tomasz Pitucha, postanowił pokazać, co jest dofinansowywane z miejskiej kasy. Pokazał trzy zdjęcia z październikowego spektaklu pt. Low Pieces prezentowanego w Centrum Kultury w ramach festiwalu Konfrontacje Teatralne. Fotografie są dostępne na stronie internetowej CK. Co ważne, spektakl Low Pieces nie miał nic wspólnego z projektem, o którego finansowaniu miała decydować Rada Miasta.

Ale to wystarczyło radnym, by nie zgodzili się na dofinansowanie międzynarodowej współpracy. Projekt poparło 9 radnych, tyle samo zagłosowało przeciw. A żeby pomysł został przyjęty musiało być więcej zwolenników, niż przeciwników.

Dalsza współpraca w ramach Wschodnioeuropejskiej Sieci Sztuk Performatywnych stanęła pod znakiem zapytania. Ratusz nie wyklucza, że jeszcze raz poprosi radnych o zgodę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
viki9356622012 / 22 grudnia 2013 r. o 12:38
+1

Pokazując te zdjęcia radny rozpowszechnia niecenzuralne upodobania.

To nie radny pokazuje  czytelnikom zdjecie, jest ono w internecie, i POKAZAL je AUTOR  artykulu !!!

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 r. o 12:36
+1

Jaki TENDENCYJNY TYTUL - to nie PITUCHA POKAZAL POSLADKI !!

 Radny Pitucha POKAZAL ZDJECIE, gdzie  "artysci"   pseudoartysci)  pokazuja nam , Polakom, NIE TYLKO POSLADKI, PODAZUJA CALE 4,  WYPIETE LITERY !!

Avatar
viki / 22 grudnia 2013 r. o 12:33
+1

ALE to ZDJECIE bylo ZE SPEKTAKLU, na KTORE RADNI  z Lublina  JUZ WYDALI   nasze- LUBLINIAN PIENIADZE!  A   "ARTYSCI" POKAZALI, gdzie maja nas, widzow, i tych co DALI IM FORSE na taki "projekt"!!!

 WIEC PITUCHa mial racje, ze pokazal  kolegom, NA CO WYDAJA PIENIADZE !!

Avatar
pompon / 21 grudnia 2013 r. o 17:37
+1

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

nie znosze suchanowskiej zwykla pieniaczka w stylu niesiola

Avatar
Przemysław Leniak / 22 grudnia 2013 r. o 09:08
0

Pitucha taki zły?
cóz mógł pokazać jak pupile Opryńskiego katują szczeniaka
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069906,na-spektaklu-w-centrum-kultury-widzowie-zobaczyli-film-na-ktorym-kobiety-katuja-psa,id,t.html

 

 

Avatar
free.dom / 21 grudnia 2013 r. o 23:05
0

Podobno swoim dzieciom nie pozwala się przyjaźnić z dziećmi z dzielnicy twierdząc, ze to plebs. Ot szlachcic lubelski... SYF i nic więcej.

Avatar
tyłek ministranta / 21 grudnia 2013 r. o 16:02
0

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

Avatar
daruj sobie / 21 grudnia 2013 r. o 15:07
0

Wiekszosc komentujacych wyzywa sie na tym biedaku. Nie nalezaloby zauwazyc, ze ten Mis Puchatek jest wynikiem naszego wyboru? Przeciez sam nie zasiadl w Radzie, tylko musial zdobyc iles tam glosow. Innymi slowy, stal sie twarza spoleczenstwa miasta, w ktorym zyjemy. "Sila" Lublina nie sa liczne wyzsze uczelnie, ale deficyt intelektualny mieszkancow....

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozwiń
Avatar
jase jasne / 21 grudnia 2013 r. o 15:01
0

VI - Bronowice, Kośminek, Dziesiąta, Abramowice, Zemborzyce - teraz wiecie, na kogo nie głosować?

a własnie ze zagłosuje!!! miejska kasa potrzebna jest na inne rzeczy a nie pseudo-kulturalne wydarzenia.  Latania z gołymi dup ami to wg was "oświeceni" sztuka?? wam juz naprawde PeŁOtyzm i rucha pali kota na resztki "muzgu " wlzał

Avatar
Mario / 21 grudnia 2013 r. o 14:55
0

Moim zdaniem (nie należę do tzw. elektoratu PO czy innej partii) Pan Prezes Jarosław Kaczyński może "podziękować" członkom swojej partii (w Lublinie) takim jak Pan Sylwester Tułajew, Pan Andrzej Pruszkowski czy Pan Tomasz Pitucha za skuteczne zniechęcanie ludzi - mieszkańców - wyborców do popierania i głosowania na Prawo i Sprawidliwość.

Avatar
viki9356622012 / 22 grudnia 2013 r. o 12:38
+1

Pokazując te zdjęcia radny rozpowszechnia niecenzuralne upodobania.

To nie radny pokazuje  czytelnikom zdjecie, jest ono w internecie, i POKAZAL je AUTOR  artykulu !!!

Avatar
Gość / 22 grudnia 2013 r. o 12:36
+1

Jaki TENDENCYJNY TYTUL - to nie PITUCHA POKAZAL POSLADKI !!

 Radny Pitucha POKAZAL ZDJECIE, gdzie  "artysci"   pseudoartysci)  pokazuja nam , Polakom, NIE TYLKO POSLADKI, PODAZUJA CALE 4,  WYPIETE LITERY !!

Avatar
viki / 22 grudnia 2013 r. o 12:33
+1

ALE to ZDJECIE bylo ZE SPEKTAKLU, na KTORE RADNI  z Lublina  JUZ WYDALI   nasze- LUBLINIAN PIENIADZE!  A   "ARTYSCI" POKAZALI, gdzie maja nas, widzow, i tych co DALI IM FORSE na taki "projekt"!!!

 WIEC PITUCHa mial racje, ze pokazal  kolegom, NA CO WYDAJA PIENIADZE !!

Avatar
Przemysław Leniak / 22 grudnia 2013 r. o 09:08
0

Pitucha taki zły?
cóz mógł pokazać jak pupile Opryńskiego katują szczeniaka
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1069906,na-spektaklu-w-centrum-kultury-widzowie-zobaczyli-film-na-ktorym-kobiety-katuja-psa,id,t.html

 

 

Avatar
free.dom / 21 grudnia 2013 r. o 23:05
0

Podobno swoim dzieciom nie pozwala się przyjaźnić z dziećmi z dzielnicy twierdząc, ze to plebs. Ot szlachcic lubelski... SYF i nic więcej.

Avatar
Wieśnik / 21 grudnia 2013 r. o 19:32
-1

Tomaszek jest chory na główkę już od młodości, Pamiętam jak mamusia trzepała go po łbie czym popadło, no i niestety zostało....

Avatar
pompon / 21 grudnia 2013 r. o 17:37
+1

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

nie znosze suchanowskiej zwykla pieniaczka w stylu niesiola

Avatar
tyłek ministranta / 21 grudnia 2013 r. o 16:02
0

Suchanowska, Pitucha, Tułajew - tym ludziom już dziękujemy. Ośmieszają i siebie i nasze miasto

Avatar
daruj sobie / 21 grudnia 2013 r. o 15:07
0

Wiekszosc komentujacych wyzywa sie na tym biedaku. Nie nalezaloby zauwazyc, ze ten Mis Puchatek jest wynikiem naszego wyboru? Przeciez sam nie zasiadl w Radzie, tylko musial zdobyc iles tam glosow. Innymi slowy, stal sie twarza spoleczenstwa miasta, w ktorym zyjemy. "Sila" Lublina nie sa liczne wyzsze uczelnie, ale deficyt intelektualny mieszkancow....

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozbawiona Iwono, chociaż raczej powinnaś sie nazwać , skretyniałą iwoną.... "siłe" licznych uczelni wyższych co rok widać na dniach "kultury studenckiej"- dzis "studenci" rzadko kiedy mają coś wspólnego z intelektualnizmem i kulturą- w klasycznym tego słowa znaczeniu. noo chyba że "kulturą" nazwiesz absurdalne wyczyny "performerów"- toć dopiero " kultura"...następne wybory mam nadzieje wygra to ugrupowanie, które tym wszystkim dewiacjom ogłupiającym ludzi , genderom i dyktaturze ge jozy powie DOŚĆ.

rozwiń
Avatar
jase jasne / 21 grudnia 2013 r. o 15:01
0

VI - Bronowice, Kośminek, Dziesiąta, Abramowice, Zemborzyce - teraz wiecie, na kogo nie głosować?

a własnie ze zagłosuje!!! miejska kasa potrzebna jest na inne rzeczy a nie pseudo-kulturalne wydarzenia.  Latania z gołymi dup ami to wg was "oświeceni" sztuka?? wam juz naprawde PeŁOtyzm i rucha pali kota na resztki "muzgu " wlzał

Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Seria włamań i kradzieży w Parczewie. Trzej młodzi mężczyźni zrobili coś wyjątkowo głupiego

Seria włamań i kradzieży w Parczewie. Trzej młodzi mężczyźni zrobili coś wyjątkowo głupiego

Parczewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania i kradzieże m.in. do sklepu spożywczego, warsztatu oraz biura. Mężczyźni swoje dokonania nagrywali telefonem komórkowym.

Muzeum Narodowe, dawniej Lubelskie. Kto będzie kierował nową instytucją kultury?

Muzeum Narodowe, dawniej Lubelskie. Kto będzie kierował nową instytucją kultury?

W Lublinie będzie Muzeum Narodowe. Powstanie na bazie Muzeum Lubelskiego. Zarządzenie w tej sprawie minister kultury i dziedzictwa narodowego podpisał dziesięć dni temu, a poinformował o tym dzisiaj.

Warsztaty Kultury online. Harmonogram na tydzień 25-29 maja
25 maja 2020, 16:00

Warsztaty Kultury online. Harmonogram na tydzień 25-29 maja

Edukacja, muzyka i literatura - Warsztaty Kultury opublikowały harmonogram wirtualnych działań na najbliższy tydzień w ramach akcji #zostańwdomu.

W Lublinie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego [zdjęcia]
galeria

W Lublinie uczcili pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego [zdjęcia]

25 maja 1948 roku komuniści zamordowali rotmistrza Witolda Pileckiego. Lublin uczcił pamięć jednego z najdzielniejszych obrońców niepodległej Polski.

Wracają Fonie Lublina. Beethoven w 12 odsłonach (program)
31 maja 2020, 18:00

Wracają Fonie Lublina. Beethoven w 12 odsłonach (program)

Już po raz 4. w Lublinie Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zorganizuje cykl wyjątkowych koncertów "Fonie Lublina". W tym roku zrealizowanych zostanie aż 12 występów, których motywem przewodnim będzie twórczość Ludwiga van Beethovena. Pierwszy z koncertów już 31 maja o godz. 18.

Powiat lubartowski: Spłonął samochód wyposażony w instalację gazową

Powiat lubartowski: Spłonął samochód wyposażony w instalację gazową

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Przytoczno (gm. Jeziorzany).

Lubelskie: Znaki mylą kierowców. Wjeżdżają w ślepą uliczkę kończącą się w lesie
Alarm 24

Lubelskie: Znaki mylą kierowców. Wjeżdżają w ślepą uliczkę kończącą się w lesie

Nie ma dnia, żeby nie dochodziło tutaj do pomyłek ze strony kierowców, którzy zamiast w kierunku Żyrzyna, wjeżdżają w ślepą uliczkę - drogę serwisową kończącą się w lesie. O zmiany organizacji ruchu przed wiaduktem nad S17 w okolicach Moszczanki apelują okoliczni mieszkańcy.

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy): Chcemy wrócić na podium

Rozmowa z Piotrem Jarosiewiczem, lewoskrzydłowym Azotów Puławy

Biała Podlaska: Budżet obywatelski bez podziału na obszary. Nowe zasady muszą zaakceptować radni

Biała Podlaska: Budżet obywatelski bez podziału na obszary. Nowe zasady muszą zaakceptować radni

Wszystko na to wskazuje, że zmienią się zasady budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Radni zajmą się tym na najbliższej sesji.

Szumowski: Zgromadzenia to ryzyko rozniesienia epidemii
film

Szumowski: Zgromadzenia to ryzyko rozniesienia epidemii

Zgromadzenia niosą ze sobą ogromne ryzyko rozniesienia epidemii dalej; nie wiadomo, kto w nich uczestniczy i trudno o dystans - podkreślił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o organizację tego typu wydarzeń w ostatnich dniach.

Świdnik: Będą utwardzać kilkadziesiąt dróg gruntowych. Które w pierwszej kolejności?
Lista

Świdnik: Będą utwardzać kilkadziesiąt dróg gruntowych. Które w pierwszej kolejności?

Około 90 procent dróg gruntowych w Świdniku, w sumie będzie to 39 ulic, zostanie utwardzonych w ciągu dwóch lat. Radni poparli wniosek burmistrza miasta Waldemara Jaksona i zabezpieczyli na ten cel 5,5 miliona złotych. Prace ruszą niebawem.

Burze z gradem nad woj. lubelskim. Prognoza pogody
film

Burze z gradem nad woj. lubelskim. Prognoza pogody

Dzisiaj nad woj. lubelskim mogą pojawić się burze, spadnie deszcz, a nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie. Jak informuje nasz Czytelnik, w Janowie Lubelskim pada już grad.