Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2010 r.
16:05
Edytuj ten wpis

Ręce precz od pedetu. Projekt Pasażu Victoria do poprawki?

0 18 A A

Istniejący gmach przy Krakowskim Przedmieściu 40 należy wkomponować w nową galerię handlową. Do takich wniosków doszli miejscy architekci i urbaniści.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nad propozycjami spółki CDI debatowała Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna. Magistrat będzie posiłkował się jej opinią, wydając inwestorowi decyzję o warunkach zabudowy.

Czytaj więcej na MM Lublin: Galerię Centrum trzeba wkomponować w nowe centrum handlowe
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czubek z Rur / 19 listopada 2010 r. o 02:17
[quote name='qwerty' timestamp='1290063531' post='383633']
To miasto będzie zawsze zapyziałym, śmierdzącym kresami grajdołem
[/quote]
Chyba Pan Pobóg - Malinowski powiedział:" Polska ma 4 miasta godne uwagi. Warszawa bo stolica kraju, Kraków bo Wawel, Wilno bo Piłsudski i Lwów bo Orlęta Lwowskie. Ale ma i Lublin, za który powinna się wstydzić". Minęło tyle lat i ta gadka szmatka jest nadal aktualna.
Avatar
khan_tengri / 18 listopada 2010 r. o 15:54
A czy projekt uwzględnia ścieżkę rowerową?
Avatar
marek / 18 listopada 2010 r. o 15:03
Architekci dbajcie o zabytki a PEDET to nie zabytek nie ma swoich latek by go wpisac na liste zabytkow.Nigdy go nie lubilem
Avatar
karr / 18 listopada 2010 r. o 14:43
ku*** ....co oni wszyscy z tym dumają ,zamiast brać się do roboty i wyburzyć ten cały zasrany przedwojenny bunkier ,to teraz wszyscy specjaliści będą miesiącami debatować na temat przebudowy Pedetu ,a moim zdaniem nowy Pasaż Victoria jak najbardziej pasuje...
Avatar
Mik / 18 listopada 2010 r. o 14:34
Nooooo proszę i jest kolejna "błyskotliwa" decyzja komisji lubelskich niby architektów. Brawo ! Brawo !
Już nie mogę się doczekać na kolejną. Obstawiamy ? Czy kolejna decyzja może być jeszcze głupsza... ? Myślę że dadzą radę.
A teraz rada dla inwestora po tej decyzji : zamknąć PDT , zabić dechami okna i drzwi i zostawić na kilkadziesiąt lat.
Mamy "Teatr w Budowie" to teraz będziemy mieć też " PDT w Rozsypce". Taka ruina w samym centrum. I wiemy komu za to podziękować..........

CIEKAWE CO NA TO KANDYDACI NA PREZYDENTA LUBLINA ?
Nooooo proszę i jest kolejna "błyskotliwa" decyzja komisji lubelskich niby architektów. Brawo ! Brawo !
Już nie mogę się doczekać na kolejną. Obstawiamy ? Czy kolejna decyzja może być jeszcze głupsza... ? Myślę że dadzą radę.
A teraz rada dla inwestora po tej decyzji : zamknąć PDT , zabić dechami okna i drzwi i zostawić na kilkadziesiąt lat.
Mamy "Teatr w Budowie" to teraz będziemy mieć też " PDT w Rozsypce". Taka ruina w samym centrum. I wiemy komu za to podziękować..........
rozwiń
Avatar
pan idiotów / 18 listopada 2010 r. o 14:19
normalnie piękny betonowy budynek trzeba dbać o niego jak o ten zabytkowy murek na Radziwiłłowskiej
Avatar
New3 / 18 listopada 2010 r. o 12:27
[quote name='lublin' timestamp='1290073766' post='383793']
w tym miescie idioci sa u wladzy czas wyjezdzac
[/quote]

To spadaj na szczaw frustracie
Avatar
Zenobi / 18 listopada 2010 r. o 12:25
Czołem nerwowi ludzie! Przecież budynek PDT jest tak skonstruowany, że można go dowolnie przebudować. Zamiast ładować kasę w nowy Urząd Marszałkowski, trzeba było przeprojektować PeDeT - biur tam by weszło bez liku. po drugie, czy miarą potęgi Lublina będą, że tak powiem, Galerie i Multipleksy? Chyba ktoś na głowę upadł przyjmując za kryterium estetyczne i utylitarne takie założenia. brawo Komisja! Wszelkim roz.p_i_erd-a-laczom substancji miejskiej XX w mówimy stanowcze NIE!!!
Avatar
Radny / 18 listopada 2010 r. o 12:15
Budynek ładniejszy od Plazy, zmienić tylko ścianę od krakowskiego a na placu miejsce na pomnik. odsłonić kościół wyburzając kioski i budki z piwem.
Avatar
aaarm / 18 listopada 2010 r. o 11:35
Istniejący gmach przy Krakowskim Przedmieściu 40 należy wkomponować w nową galerię handlową. Do takich wniosków doszli miejscy architekci i urbaniści.


Ja dochodzę do wniosku, że należy zwolnić miejskich urbanistów i architektów.
Avatar
Czubek z Rur / 19 listopada 2010 r. o 02:17
[quote name='qwerty' timestamp='1290063531' post='383633']
To miasto będzie zawsze zapyziałym, śmierdzącym kresami grajdołem
[/quote]
Chyba Pan Pobóg - Malinowski powiedział:" Polska ma 4 miasta godne uwagi. Warszawa bo stolica kraju, Kraków bo Wawel, Wilno bo Piłsudski i Lwów bo Orlęta Lwowskie. Ale ma i Lublin, za który powinna się wstydzić". Minęło tyle lat i ta gadka szmatka jest nadal aktualna.
Avatar
khan_tengri / 18 listopada 2010 r. o 15:54
A czy projekt uwzględnia ścieżkę rowerową?
Avatar
marek / 18 listopada 2010 r. o 15:03
Architekci dbajcie o zabytki a PEDET to nie zabytek nie ma swoich latek by go wpisac na liste zabytkow.Nigdy go nie lubilem
Avatar
karr / 18 listopada 2010 r. o 14:43
ku*** ....co oni wszyscy z tym dumają ,zamiast brać się do roboty i wyburzyć ten cały zasrany przedwojenny bunkier ,to teraz wszyscy specjaliści będą miesiącami debatować na temat przebudowy Pedetu ,a moim zdaniem nowy Pasaż Victoria jak najbardziej pasuje...
Avatar
Mik / 18 listopada 2010 r. o 14:34
Nooooo proszę i jest kolejna "błyskotliwa" decyzja komisji lubelskich niby architektów. Brawo ! Brawo !
Już nie mogę się doczekać na kolejną. Obstawiamy ? Czy kolejna decyzja może być jeszcze głupsza... ? Myślę że dadzą radę.
A teraz rada dla inwestora po tej decyzji : zamknąć PDT , zabić dechami okna i drzwi i zostawić na kilkadziesiąt lat.
Mamy "Teatr w Budowie" to teraz będziemy mieć też " PDT w Rozsypce". Taka ruina w samym centrum. I wiemy komu za to podziękować..........

CIEKAWE CO NA TO KANDYDACI NA PREZYDENTA LUBLINA ?
Nooooo proszę i jest kolejna "błyskotliwa" decyzja komisji lubelskich niby architektów. Brawo ! Brawo !
Już nie mogę się doczekać na kolejną. Obstawiamy ? Czy kolejna decyzja może być jeszcze głupsza... ? Myślę że dadzą radę.
A teraz rada dla inwestora po tej decyzji : zamknąć PDT , zabić dechami okna i drzwi i zostawić na kilkadziesiąt lat.
Mamy "Teatr w Budowie" to teraz będziemy mieć też " PDT w Rozsypce". Taka ruina w samym centrum. I wiemy komu za to podziękować..........
rozwiń
Avatar
pan idiotów / 18 listopada 2010 r. o 14:19
normalnie piękny betonowy budynek trzeba dbać o niego jak o ten zabytkowy murek na Radziwiłłowskiej
Avatar
New3 / 18 listopada 2010 r. o 12:27
[quote name='lublin' timestamp='1290073766' post='383793']
w tym miescie idioci sa u wladzy czas wyjezdzac
[/quote]

To spadaj na szczaw frustracie
Avatar
Zenobi / 18 listopada 2010 r. o 12:25
Czołem nerwowi ludzie! Przecież budynek PDT jest tak skonstruowany, że można go dowolnie przebudować. Zamiast ładować kasę w nowy Urząd Marszałkowski, trzeba było przeprojektować PeDeT - biur tam by weszło bez liku. po drugie, czy miarą potęgi Lublina będą, że tak powiem, Galerie i Multipleksy? Chyba ktoś na głowę upadł przyjmując za kryterium estetyczne i utylitarne takie założenia. brawo Komisja! Wszelkim roz.p_i_erd-a-laczom substancji miejskiej XX w mówimy stanowcze NIE!!!
Avatar
Radny / 18 listopada 2010 r. o 12:15
Budynek ładniejszy od Plazy, zmienić tylko ścianę od krakowskiego a na placu miejsce na pomnik. odsłonić kościół wyburzając kioski i budki z piwem.
Avatar
aaarm / 18 listopada 2010 r. o 11:35
Istniejący gmach przy Krakowskim Przedmieściu 40 należy wkomponować w nową galerię handlową. Do takich wniosków doszli miejscy architekci i urbaniści.


Ja dochodzę do wniosku, że należy zwolnić miejskich urbanistów i architektów.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najpopularniejszy ukraiński poeta w Lublinie. Serhij Żadan u dominikanów

Najpopularniejszy ukraiński poeta w Lublinie. Serhij Żadan u dominikanów

Już w sobotę odbędzie się spotkanie z Serhijem Żadanem. To nie tylko znany poeta, ale też frontman rockowego zespołu.

„Zabrakło wrażliwości ekologicznej". Ekspert o katastrofie ekologicznej na Odrze
wideo
film

„Zabrakło wrażliwości ekologicznej". Ekspert o katastrofie ekologicznej na Odrze

- Zabrakło wrażliwości ekologicznej – ocenił profesor Tymon Zieliński z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, mówiąc o możliwych powodach katastrofy ekologicznej na Odrze.

Pracownicy wojewody lubelskiego dostaną podwyżki. Wiemy, o ile wzrosną ich pensje

Pracownicy wojewody lubelskiego dostaną podwyżki. Wiemy, o ile wzrosną ich pensje

Był petycje, żądania, ostrzeżenia. W końcu się doczekali. Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą liczyć na wyższe pensje – z wyrównaniem od lipca.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 sierpnia 2022 roku

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu
wideo
film

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Bocianie sejmiki o tej porze roku to nic nadzwyczajnego, ale tak liczne, jak ten, który nasz Czytelnik zaobserwował we wtorek w Żukowie w Działach Grabowieckich do codzienności nie należą. Żerowało tam kilkaset ptaków. To tym cenniejsze, że bocianów białych w Polsce stale ubywa.

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Historyczny wyczyn Motoru Lublin. Juniorzy obronili tytuł w MMPPK, ale to nie wszystko

Juniorzy Motoru Lublin obronili w środę tytuł młodzieżowych mistrzów Polski par klubowych, który wywalczyli przed rokiem. Duet Mateusz Cierniak-Wiktor Lampart triumfował przed własną publicznością. To osiągnięcie jest wyjątkowe, kiedy zestawimy je z sukcesem z początku tego sezonu

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Biała Podlaska. Znana firma po pożarze wstrzymuje produkcję

Znana bialska przetwórnia ryb wstrzymała produkcję. Wszystko przez pożar, który w sobotę pochłonął część zakładu.

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Orlęta Spomlek wygrały w Chełmie, cenne punkty Podlasia i koniec passy Avii Świdnik

Za nami trzecia seria gier grupy czwartej. Jednym z ciekawszych spotkań w środę był mecz derbowy pomiędzy Chełmianką, a Orlętami Spomlek. Górą była druga z ekip, która wygrała na wyjeździe 3:1. Pierwsze punkty zgubiła Avia Świdnik. A jedynym niepokonanym zespołem pozostały rezerwy Cracovii

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Nowy prezes Biomedu Lublin. Czwarty w ciągu dwóch lat

Do gabinetu prezesa wprowadzi się Mieczysław Starkowicz – ogłosiła lubelska spółka Biomed Lublin, niedoszły producent polskiego leku na Covid. To już czwarta osoba na tym stanowisku w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Ceny gazu w górę. Nowe stawki dla 7 mln odbiorców

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził wzrost taryfy dystrybucyjnej operatora największego systemu dystrybucyjnego gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa.

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Szpitale w Janowie Lubelskim i Radzyniu Podlaskim otrzymały prawie 5 mln zł z rządowej rezerwy na zakup nowoczesnego sprzętu. – Nasz tomograf jest na tyle awaryjny, że mamy non stop wyłączenia – przyznaje Renata Ciupak, dyrektor szpitala powiatowego w Janowie Lubelskim, który dostał 3,36 mln zł na zakup nowego urządzenia.

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM
18 sierpnia 2022, 17:30

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".

Maratony Teatralne w Gardzienicach
21 sierpnia 2022, 11:00

Maratony Teatralne w Gardzienicach

W sierpniu Ośrodek Praktyk Teatralny "Gardzienice" (Gardzienice Pierwsze 3) zaprasza na kolejne Maratony Teatralne. Będzie można też zwiedzić kompleks z przewodnikiem.

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania
galeria

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania

Zaczyna się przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. To nowa forma wsparcia finansowego dla osób ogrzewających swoje domy i mieszkania węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, wynikająca z ustawy o dodatku węglowym.

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program
19 sierpnia 2022, 11:00
galeria

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program

Trzy dni koncertów, muzyka tradycyjna, sztuka, twórcy ludowi i rzemieślnicy - tak zapowiada się Festiwal Re:tradycja, który rozpocznie się już w najbliższy piątek na Starym Mieście. Po 15 latach Jarmark Jagielloński zmienia nazwę, ale kultura tradycyjna pozostanie osią wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!