Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2010 r.
21:59
Edytuj ten wpis

Religia w szkole - czy powinna być obowiązkowa? (wideo)

0 41 A A

W Polsce od paru dni trwa ożywiona dyskusja dotycząca nauczania religii w szkołach. Zapytaliśmy mieszkańców Lublina, kto powinien decydować o uczęszczaniu na katechezę: rodzice czy uczniowie. Zobacz wideo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większość z pytanych przez nas osób opowiadała się za tym, by młodzież sama decydowała, czy chce chodzić na religię.- Według mnie należy to zostawić tylko i wyłącznie uczniom. Krzewienie religii na siłę mija się z celem i zwiększa do niej niechęć - mówi jedna osób.

Co ciekawe do sprawy bardzo podobnie odnoszą się nie tylko młode, ale także starsze osoby. - Choć moje dzieci chodziły na religię, to czasy się zmieniają. Jednak jeżeli ktoś wychował dzieci w wierze, nie powinien mieć problemów z zachęceniem dziecka do uczestniczenia w katechezie.

Zobacz, co sądzą o tym mieszkańcy Lublina:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mona / 23 stycznia 2011 o 12:10
0
Witam,
interesujacy temat religii w szkole, chyba dla kazdego. Czy na nizszych etapach edukacji (zwrowka, szkola podstawowa) dzieci maja religie? Jak to wyglada w polskiej edukacji? Czy etyka wogole istnieje i jest prowadzona? Z Wikipedii wiem ze etyka nie jest wcale prowadzona- dlaczego? Czy naprawde dzieci innych wyznac nie maja innej opcji? Oczywiscie - w domu, ale chodzi mi o szkole, jak to jest rozwiazane w Polsce? dziekuje za ewentualna odpowiedz.
Avatar
PATRON / 8 września 2010 o 11:18
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:25 ' timestamp='1283855148' post='342739']
Zachowujesz sie jak typowy moher spod krzyża pod pałacem. Bluzgi, obrażanie, nienawiść, brak szacunku do rozmówcy - a ja ciebie nie obraziłem, ty mnie tak. Ponadto zanim się wypowiesz, przeczytaj uważnie, bo ja nie religii a księżom zarzuciłem robienie wody z mózgu a to jest cholerna różnica. Ale jak to mówi stare przysłowie "jak ktoś czegos nie dosłyszy (nie doczyta) - to zmyśli. Działasz w emocjach a to jest najgorsze. Proponuję byś napoił się melisy.
[/quote]
Już tak nie przeżywaj. Jakie bluzgi? Jaka nienawiść? Twój nick i nazywanie "moherem" katolika jest przykładem braku szacunku. Każda religia stara się kształtować człowieka (robi ludziom wodę z mózgu) a tylko w KK są księża. Więc to nie tylko księża, a kapłani wszystkich religii robili ludziom wodę z mózgu. Kapłani są tylko "nosicielami i przekaźnikami" elementów zawartych w religii mających wpływ na nasze postrzeganie świata,więc to religia a nie księża (kapłani) kształtuje światopogląd (robi wodę z mózgu).
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:25 ' timestamp='1283855148' post='342739']
Zachowujesz sie jak typowy moher spod krzyża pod pałacem. Bluzgi, obrażanie, nienawiść, brak szacunku do rozmówcy - a ja ciebie nie obraziłem, ty mnie tak. Ponadto zanim się wypowiesz, przeczytaj uważnie, bo ja nie religii a księżom zarzuciłem robienie wody z mózgu a to jest cholerna różnica. Ale jak to mówi stare przysłowie "jak ktoś czegos nie dosłyszy (nie doczyta) - to zmyśli. Działasz w emocj... rozwiń
Avatar
PATRON / 8 września 2010 o 10:56
0
[quote name='Kylo' date='07 wrzesień 2010 - 12:59 ' timestamp='1283857189' post='342754']
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
[/quote]
Rozwaliłeś mnie. Wiedza ta jest ogólnie dostępna. Wystarczy tylko trochę poczytać coś innego niż "gazeta wybrańcza".Informacje, o których pisałem wyżej są min. w internecie. Skoro ty takiej wiedzy nie posiadasz, to skąd twoje osądy i opinie? Czerpiesz wiedzę z niewiedzy? Nawet twoi bracia w wierze wiedzą, że z próżnego i Salomon nie naleje. I przypomnę ci jeden drobny szczegół. Prezes i PiS nie rządzą już od trzech lat. J. Kaczyński nie ma w tej chwili wpływu na gospodarkę i co za tym idzie na twoje pieniądze. Sytuacja ekonomiczno-gospodarcza wynika przede wszystkim z umiejętności (a raczej jej braku) kierowania państwem. Więc skoro masz mózg, to go użyj i kojarz fakty z otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli zaś posiadasz zaburzenia zdolności postrzegania rzeczywistości, to raczej ty powinieneś skonsultować się z odpowiednim specjalistą.
[quote name='Kylo' date='07 wrzesień 2010 - 12:59 ' timestamp='1283857189' post='342754']
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
[/quote]
Rozwaliłeś mnie. Wiedza ta jest ogólnie dostępna. Wystarczy tylko trochę poczyta... rozwiń
Avatar
blabla / 7 września 2010 o 20:41
0
W zespole szkół przy ulicy Wojciechowskiej 38 są łamane prawa uczniów! Od uczniów pełnoletnich nadal wymaga się podpisu rodziców którzy czesto sie nie zgadzają!! Dyrektorstwa przepisy prawne nie interesują!
Avatar
ja / 7 września 2010 o 20:23
0
[quote name='MYŚLĄCY' date='07 wrzesień 2010 - 19:49 ' timestamp='1283881767' post='343001']
RELIGII WINNI UCZYĆ ZAKONNICY BO ONI WYBRALI ZAKON Z POTRZEBY DUCHA A NIE KIESZENI.
[/quote]
Zgadza się, dlatego polecam kościół Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.
Avatar
MYŚLĄCY / 7 września 2010 o 19:49
0
[quote name='mów mi zomo' date='07 wrzesień 2010 - 10:41 ' timestamp='1283848867' post='342675']
Kościół zrobił swietną robotę wprowadzając religię do szoły: masowo produkuje praktykujących niewierzących a to dobrze . Szkoda tylko że za państwową kasę, gdy brak jej na dużo ważniejsze sprawy.
[/quote]
RELIGII WINNI UCZYĆ ZAKONNICY BO ONI WYBRALI ZAKON Z POTRZEBY DUCHA A NIE KIESZENI.
Avatar
ZOŁZA / 7 września 2010 o 19:29
0
[color="#FF0000"]WIERZĘ W JEDNOEGO B(L)OGA czyli NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH PRZDE MNĄ...:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Sama ?walka o Krzyż? przed Pałacem Prezydenckim wygląda dziwnie, bo nawet nikt z Kleru nie zwrócił uwagi, iż Krzyż postawiono nie w tym miejscu, co należy ? TU 154 nie rozbił się przed Pałacem Prezydenckim, a krzyże ofiar wypadków drogowych ustawiane są w miejscu ich zdarzenia, a nie na domach ofiar...
[color="#483D8B"]Czy warto więc dla dwóch złączonych ze sobą desek (!) przelewać krew [/color]? jak deklarują to paPIESKIE cywile w TVP?, bo JP 2 kazał [color="#483D8B"]"WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLEWU KRWI BO TYLKO KREW NAWRACA", [/color]a Benek XVI na początku paPIESKIEJ Drogi dał [color="#483D8B"]"Krzyż do Walki".[/color]
Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! [color="#483D8B"]Axcelencja Życiński Józef [/color]sięgając zaś do współczesnego języka [color="#483D8B"]rżnął głupa na całego [/color]i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał[color="#483D8B"] ?HEPNING? [/color]i [color="#483D8B"]?...MAN...? (strongman; superman...)- [/color]pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań [color="#483D8B"]Głos Boży dostawał delirki... [/color]
[color="#483D8B"]Z KULei w Częstochowie grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA![/color] - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY ? kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach ? [color="#483D8B"]PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego ? CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". [/color]To tylko fakty aktualne, a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że [color="#483D8B"]w obrażaniu Głowy Państwa Polskiego ? Prezydenta ? PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! [/color]To [color="#483D8B"]w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP[/color] ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że [color="#483D8B"]?PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY?! Po czym spier[/color]...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej ? [color="#483D8B"]tak na wszelki wypadek.[/color]
[color="#483D8B"]Obecnego zaś Prezydenta R.P. Kler w Słowie Bożym łajał równie i identycznie jak poprzedników[/color] KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( [color="#483D8B"]Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: ?KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA?. [/color]
W tym oto Świetle (Ducha Świętego, Łaski Uświęcającej i pozostałych Światłości...) P.O. prezentuje najnowsza pozycję krocząc do KULejnych i psychoPATycznych Wyborów Samorządowych na KULanach! Nie da się przemilczeć historii Niemców ? [color="#483D8B"]od Grunwaldu (Krzyżacy) przez II Wojnę Światową (Szkopy) po współczesny Vatykan opierają się na Krzyżu, [/color]a obecny Ojciec Święty, Papież Benedykt XVI ( w cywilu Josef Ratzinger Hitlerjugend) na początku swej paPIESKIEJ Drogi [color="#483D8B"]dał ?KRZYŻ DO WALKI?. [/color]
Poczynając od tragedii smoleńskiej po obecne wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie wyklucza wątku religijnego i nie ma żadnej pewności, że [color="#483D8B"]np. załoga TU-154 nie odprawiała zadanej pokuty!, jako że jeden fragment kolędy mówi: ?Długo czekali, długo wzdychali, aż Niebo rozgorzało...? - na zbawienie zaś czekają do tej pory! [/color]
Jak do tej pory nie ma żadnych danych na temat protestujących pod Krzyżem, a wielu z nich może być nasłanych przez Szkopa i nie koniecznie muszą być członkami rodzin tych, co zginęli. [color="#483D8B"]W Polsce jest totalna inwazja Szkopów [/color](i to tuż przed 1.IX.)! - w TVP [color="#483D8B"]?4-rej Pancerni i Pies?, [/color]a w nich pełno szkopów, w sklepach [color="#483D8B"]?Sensacje XX wieku?, [/color]a w nich pełno szkopów ? i każdej niedzieli KULejna [color="#483D8B"]Sensacja XXI w. z Vaticano o 12;00 Anioł Pański[/color]... - tam też szkop... Po takim POPiSie Axcelencja Lubelski razem z Kumplami powinien w mediach zachowywać milczenie, które tak usilnie propaguje pod Krzyżem ? wtedy wypadnie lepiej niż POPiSy swobodnej tematyki ? oprócz biblijnej!
15.VIII.2010 r. w emitowanych przez TVP paPIESKICH fragmentach BEEK XVI piał z zachwytu nad Krzyżowym bałaganem przez Pałacem Prezydenckim żegnajc się z Polakaaaami: [color="#483D8B"]?Niech Bendże Powalony Jeżusz Hrysztusz?! [/color]- pisownia też fonetyczna, czyli tak, jak Axcelencja pedoł. Święty spokój w Polityce zapanuje dopiero wtedy jak szkopy przejmą władze w Polsce ? nie wyszło z Jarkiem Kaczyńskim ? to wyjdzie z Krzyżem! Sam Twór Niebieski z Miodowej w Warszawie nawet 20 lat po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW dostawał drgawek na wieść o Związku przez co doczekał się określenia [color="#483D8B"]EPILEKTOSKOPAT[/color]; później [color="#483D8B"]e-PiS-kopat [/color]jak wykorzystywał partie polityczne do własnych celów; obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wprowadza KULejne (aktualne) określenie: [color="#483D8B"]epiSZKOPat[/color]! Nie na darmo rzecznik [color="#483D8B"]ks. Józef Klich [/color]wystąpił w TVP (26.VIII.2010) mając za sobą malunek Benka XVI. Jeśli sam rzecznik Rządu Paweł Graś z całym Rządem jest rozczarowany brakiem zdecydowania ze strony epi[color="#483D8B"]SZKOPA[/color]tu ? [color="#483D8B"]to właśnie jest zdecydowanie[/color]! Wypada więc umieścić nad siedzibą epi[color="#483D8B"]SZKOPA[/color]tu znany polski slogan [color="#483D8B"]?DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN
[color="#FF0000"]WIERZĘ W JEDNOEGO B(L)OGA czyli NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH PRZDE MNĄ...:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Sama ?walka o Krzyż? przed Pałacem Prezydenckim wygląda dziwnie, bo nawet nikt z ... rozwiń
Avatar
Elektromonter / 7 września 2010 o 16:24
0
wszystkie tematy na Kościół Katolicki są pod publikę zbliżają się wybory(patrz wybory prezydenckie)a po za tym wiadomo komu zależy na obaleniu jedynej rzeczy która się ostała po komunizmie ,a tak w nawiasie czy żaden ekspert nie zauważył podwyżki Vatu,zrytej umowy gazowej,braku podwyżek płac(kto dostał ten dostał)we Francji cały kraj pod flagami związków zawodowych stanął, a u nas tylko się gryźcie między sobą a to żadnemu z POLAKÓW nie służy. Tyle w tym temacie moich przemyśleń.ZASTANÓW SIĘ POLAKU KTO I W CZYIM INTERESIE TO ROBI!!!!
Avatar
Kylo / 7 września 2010 o 12:59
0
[quote name='PATRON' date='07 wrzesień 2010 - 12:08 ' timestamp='1283854126' post='342731']
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie błoto zamiast mózgu?
[/quote]
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
[quote name='PATRON' date='07 wrzesień 2010 - 12:08 ' timestamp='1283854126' post='342731']
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie ... rozwiń
Avatar
ktosik / 7 września 2010 o 12:44
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1283855844' post='342744']
Krzysztofie, ale niestety wielu Polaków chciałoby się odsunąć jak najdalej o współczesnego katolicyzmu, który nasączony jest cynizmem, obłudą, hipokryzją i kłamstwem. Ja na przykład wierzę w Boga i doświadczam jego istnienia na każdym kroku, ale nie uznaje tego całego burdelu w postaci instytucji kościoła i skonfliktowanymi ze wszystkimi wkoło moherami, którzy mają czelność nazywania się katolikami, bo nauki Chrystusa w nich tyle, co kot napłakał. By pogadać z Bogiem, nie potrzebuję szopki w postaci mszy, gdzie jeden chleje wino - a reszta śpiewa.
Ja swoje dziecko zamiast na religię, wysłałem na dodatkowy angielski - bardziej się mu to w życiu przyda, niz opowiadanie pierdół przez księży na lekcjach religii.
[/quote]
Trudno się nie zgodzić z niektórymi stwierdzeniami
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1283855844' post='342744']
Krzysztofie, ale niestety wielu Polaków chciałoby się odsunąć jak najdalej o współczesnego katolicyzmu, który nasączony jest cynizmem, obłudą, hipokryzją i kłamstwem. Ja na przykład wierzę w Boga i doświadczam jego istnienia na każdym kroku, ale nie uznaje tego całego burdelu w postaci instytucji kościoła i skonfliktowanymi ze wszystkimi wkoło moherami, którzy mają czelność nazywania s... rozwiń
Avatar
Mona / 23 stycznia 2011 o 12:10
0
Witam,
interesujacy temat religii w szkole, chyba dla kazdego. Czy na nizszych etapach edukacji (zwrowka, szkola podstawowa) dzieci maja religie? Jak to wyglada w polskiej edukacji? Czy etyka wogole istnieje i jest prowadzona? Z Wikipedii wiem ze etyka nie jest wcale prowadzona- dlaczego? Czy naprawde dzieci innych wyznac nie maja innej opcji? Oczywiscie - w domu, ale chodzi mi o szkole, jak to jest rozwiazane w Polsce? dziekuje za ewentualna odpowiedz.
Avatar
PATRON / 8 września 2010 o 11:18
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:25 ' timestamp='1283855148' post='342739']
Zachowujesz sie jak typowy moher spod krzyża pod pałacem. Bluzgi, obrażanie, nienawiść, brak szacunku do rozmówcy - a ja ciebie nie obraziłem, ty mnie tak. Ponadto zanim się wypowiesz, przeczytaj uważnie, bo ja nie religii a księżom zarzuciłem robienie wody z mózgu a to jest cholerna różnica. Ale jak to mówi stare przysłowie "jak ktoś czegos nie dosłyszy (nie doczyta) - to zmyśli. Działasz w emocjach a to jest najgorsze. Proponuję byś napoił się melisy.
[/quote]
Już tak nie przeżywaj. Jakie bluzgi? Jaka nienawiść? Twój nick i nazywanie "moherem" katolika jest przykładem braku szacunku. Każda religia stara się kształtować człowieka (robi ludziom wodę z mózgu) a tylko w KK są księża. Więc to nie tylko księża, a kapłani wszystkich religii robili ludziom wodę z mózgu. Kapłani są tylko "nosicielami i przekaźnikami" elementów zawartych w religii mających wpływ na nasze postrzeganie świata,więc to religia a nie księża (kapłani) kształtuje światopogląd (robi wodę z mózgu).
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:25 ' timestamp='1283855148' post='342739']
Zachowujesz sie jak typowy moher spod krzyża pod pałacem. Bluzgi, obrażanie, nienawiść, brak szacunku do rozmówcy - a ja ciebie nie obraziłem, ty mnie tak. Ponadto zanim się wypowiesz, przeczytaj uważnie, bo ja nie religii a księżom zarzuciłem robienie wody z mózgu a to jest cholerna różnica. Ale jak to mówi stare przysłowie "jak ktoś czegos nie dosłyszy (nie doczyta) - to zmyśli. Działasz w emocj... rozwiń
Avatar
PATRON / 8 września 2010 o 10:56
0
[quote name='Kylo' date='07 wrzesień 2010 - 12:59 ' timestamp='1283857189' post='342754']
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
[/quote]
Rozwaliłeś mnie. Wiedza ta jest ogólnie dostępna. Wystarczy tylko trochę poczytać coś innego niż "gazeta wybrańcza".Informacje, o których pisałem wyżej są min. w internecie. Skoro ty takiej wiedzy nie posiadasz, to skąd twoje osądy i opinie? Czerpiesz wiedzę z niewiedzy? Nawet twoi bracia w wierze wiedzą, że z próżnego i Salomon nie naleje. I przypomnę ci jeden drobny szczegół. Prezes i PiS nie rządzą już od trzech lat. J. Kaczyński nie ma w tej chwili wpływu na gospodarkę i co za tym idzie na twoje pieniądze. Sytuacja ekonomiczno-gospodarcza wynika przede wszystkim z umiejętności (a raczej jej braku) kierowania państwem. Więc skoro masz mózg, to go użyj i kojarz fakty z otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli zaś posiadasz zaburzenia zdolności postrzegania rzeczywistości, to raczej ty powinieneś skonsultować się z odpowiednim specjalistą.
[quote name='Kylo' date='07 wrzesień 2010 - 12:59 ' timestamp='1283857189' post='342754']
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
[/quote]
Rozwaliłeś mnie. Wiedza ta jest ogólnie dostępna. Wystarczy tylko trochę poczyta... rozwiń
Avatar
blabla / 7 września 2010 o 20:41
0
W zespole szkół przy ulicy Wojciechowskiej 38 są łamane prawa uczniów! Od uczniów pełnoletnich nadal wymaga się podpisu rodziców którzy czesto sie nie zgadzają!! Dyrektorstwa przepisy prawne nie interesują!
Avatar
ja / 7 września 2010 o 20:23
0
[quote name='MYŚLĄCY' date='07 wrzesień 2010 - 19:49 ' timestamp='1283881767' post='343001']
RELIGII WINNI UCZYĆ ZAKONNICY BO ONI WYBRALI ZAKON Z POTRZEBY DUCHA A NIE KIESZENI.
[/quote]
Zgadza się, dlatego polecam kościół Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.
Avatar
MYŚLĄCY / 7 września 2010 o 19:49
0
[quote name='mów mi zomo' date='07 wrzesień 2010 - 10:41 ' timestamp='1283848867' post='342675']
Kościół zrobił swietną robotę wprowadzając religię do szoły: masowo produkuje praktykujących niewierzących a to dobrze . Szkoda tylko że za państwową kasę, gdy brak jej na dużo ważniejsze sprawy.
[/quote]
RELIGII WINNI UCZYĆ ZAKONNICY BO ONI WYBRALI ZAKON Z POTRZEBY DUCHA A NIE KIESZENI.
Avatar
ZOŁZA / 7 września 2010 o 19:29
0
[color="#FF0000"]WIERZĘ W JEDNOEGO B(L)OGA czyli NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH PRZDE MNĄ...:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Sama ?walka o Krzyż? przed Pałacem Prezydenckim wygląda dziwnie, bo nawet nikt z Kleru nie zwrócił uwagi, iż Krzyż postawiono nie w tym miejscu, co należy ? TU 154 nie rozbił się przed Pałacem Prezydenckim, a krzyże ofiar wypadków drogowych ustawiane są w miejscu ich zdarzenia, a nie na domach ofiar...
[color="#483D8B"]Czy warto więc dla dwóch złączonych ze sobą desek (!) przelewać krew [/color]? jak deklarują to paPIESKIE cywile w TVP?, bo JP 2 kazał [color="#483D8B"]"WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO ROZLEWU KRWI BO TYLKO KREW NAWRACA", [/color]a Benek XVI na początku paPIESKIEJ Drogi dał [color="#483D8B"]"Krzyż do Walki".[/color]
Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! [color="#483D8B"]Axcelencja Życiński Józef [/color]sięgając zaś do współczesnego języka [color="#483D8B"]rżnął głupa na całego [/color]i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał[color="#483D8B"] ?HEPNING? [/color]i [color="#483D8B"]?...MAN...? (strongman; superman...)- [/color]pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań [color="#483D8B"]Głos Boży dostawał delirki... [/color]
[color="#483D8B"]Z KULei w Częstochowie grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA![/color] - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY ? kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach ? [color="#483D8B"]PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego ? CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". [/color]To tylko fakty aktualne, a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że [color="#483D8B"]w obrażaniu Głowy Państwa Polskiego ? Prezydenta ? PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! [/color]To [color="#483D8B"]w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP[/color] ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że [color="#483D8B"]?PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY?! Po czym spier[/color]...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej ? [color="#483D8B"]tak na wszelki wypadek.[/color]
[color="#483D8B"]Obecnego zaś Prezydenta R.P. Kler w Słowie Bożym łajał równie i identycznie jak poprzedników[/color] KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( [color="#483D8B"]Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: ?KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA?. [/color]
W tym oto Świetle (Ducha Świętego, Łaski Uświęcającej i pozostałych Światłości...) P.O. prezentuje najnowsza pozycję krocząc do KULejnych i psychoPATycznych Wyborów Samorządowych na KULanach! Nie da się przemilczeć historii Niemców ? [color="#483D8B"]od Grunwaldu (Krzyżacy) przez II Wojnę Światową (Szkopy) po współczesny Vatykan opierają się na Krzyżu, [/color]a obecny Ojciec Święty, Papież Benedykt XVI ( w cywilu Josef Ratzinger Hitlerjugend) na początku swej paPIESKIEJ Drogi [color="#483D8B"]dał ?KRZYŻ DO WALKI?. [/color]
Poczynając od tragedii smoleńskiej po obecne wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie wyklucza wątku religijnego i nie ma żadnej pewności, że [color="#483D8B"]np. załoga TU-154 nie odprawiała zadanej pokuty!, jako że jeden fragment kolędy mówi: ?Długo czekali, długo wzdychali, aż Niebo rozgorzało...? - na zbawienie zaś czekają do tej pory! [/color]
Jak do tej pory nie ma żadnych danych na temat protestujących pod Krzyżem, a wielu z nich może być nasłanych przez Szkopa i nie koniecznie muszą być członkami rodzin tych, co zginęli. [color="#483D8B"]W Polsce jest totalna inwazja Szkopów [/color](i to tuż przed 1.IX.)! - w TVP [color="#483D8B"]?4-rej Pancerni i Pies?, [/color]a w nich pełno szkopów, w sklepach [color="#483D8B"]?Sensacje XX wieku?, [/color]a w nich pełno szkopów ? i każdej niedzieli KULejna [color="#483D8B"]Sensacja XXI w. z Vaticano o 12;00 Anioł Pański[/color]... - tam też szkop... Po takim POPiSie Axcelencja Lubelski razem z Kumplami powinien w mediach zachowywać milczenie, które tak usilnie propaguje pod Krzyżem ? wtedy wypadnie lepiej niż POPiSy swobodnej tematyki ? oprócz biblijnej!
15.VIII.2010 r. w emitowanych przez TVP paPIESKICH fragmentach BEEK XVI piał z zachwytu nad Krzyżowym bałaganem przez Pałacem Prezydenckim żegnajc się z Polakaaaami: [color="#483D8B"]?Niech Bendże Powalony Jeżusz Hrysztusz?! [/color]- pisownia też fonetyczna, czyli tak, jak Axcelencja pedoł. Święty spokój w Polityce zapanuje dopiero wtedy jak szkopy przejmą władze w Polsce ? nie wyszło z Jarkiem Kaczyńskim ? to wyjdzie z Krzyżem! Sam Twór Niebieski z Miodowej w Warszawie nawet 20 lat po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW dostawał drgawek na wieść o Związku przez co doczekał się określenia [color="#483D8B"]EPILEKTOSKOPAT[/color]; później [color="#483D8B"]e-PiS-kopat [/color]jak wykorzystywał partie polityczne do własnych celów; obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wprowadza KULejne (aktualne) określenie: [color="#483D8B"]epiSZKOPat[/color]! Nie na darmo rzecznik [color="#483D8B"]ks. Józef Klich [/color]wystąpił w TVP (26.VIII.2010) mając za sobą malunek Benka XVI. Jeśli sam rzecznik Rządu Paweł Graś z całym Rządem jest rozczarowany brakiem zdecydowania ze strony epi[color="#483D8B"]SZKOPA[/color]tu ? [color="#483D8B"]to właśnie jest zdecydowanie[/color]! Wypada więc umieścić nad siedzibą epi[color="#483D8B"]SZKOPA[/color]tu znany polski slogan [color="#483D8B"]?DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN
[color="#FF0000"]WIERZĘ W JEDNOEGO B(L)OGA czyli NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH PRZDE MNĄ...:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Sama ?walka o Krzyż? przed Pałacem Prezydenckim wygląda dziwnie, bo nawet nikt z ... rozwiń
Avatar
Elektromonter / 7 września 2010 o 16:24
0
wszystkie tematy na Kościół Katolicki są pod publikę zbliżają się wybory(patrz wybory prezydenckie)a po za tym wiadomo komu zależy na obaleniu jedynej rzeczy która się ostała po komunizmie ,a tak w nawiasie czy żaden ekspert nie zauważył podwyżki Vatu,zrytej umowy gazowej,braku podwyżek płac(kto dostał ten dostał)we Francji cały kraj pod flagami związków zawodowych stanął, a u nas tylko się gryźcie między sobą a to żadnemu z POLAKÓW nie służy. Tyle w tym temacie moich przemyśleń.ZASTANÓW SIĘ POLAKU KTO I W CZYIM INTERESIE TO ROBI!!!!
Avatar
Kylo / 7 września 2010 o 12:59
0
[quote name='PATRON' date='07 wrzesień 2010 - 12:08 ' timestamp='1283854126' post='342731']
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie błoto zamiast mózgu?
[/quote]
Lecz się człowieku, co również życzę twojemu guru prezesowi. Inwektywy, insynuacje, niedopowiedzenia to najnędzniejsza forma sporu, to właściwie nie spór tylko dowartościowywanie się "tajemniczą" wiedzą, której inni "nie posiedli". Gratuluję mądrości, wierzę, że wiesz również jakie leki na co są.
[quote name='PATRON' date='07 wrzesień 2010 - 12:08 ' timestamp='1283854126' post='342731']
Jest na temat, tylko trzeba rozumieć co się czyta ( ostatnie zdanie w cytowanym przeze mnie komentarzu). Zahacza nawet o problem, który ty poruszyłeś (kwestie międzyreligijne). Chciałem ci powiedzieć, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest zaprzeczeniem tezy, którą sam postawiłeś.Zarzucasz religii robienie ludziom wody z mózgu. Ty jak sądzę na katechezę nie uczęszczałeś. To powiedz mi, dlaczego to ty masz w głowie ... rozwiń
Avatar
ktosik / 7 września 2010 o 12:44
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1283855844' post='342744']
Krzysztofie, ale niestety wielu Polaków chciałoby się odsunąć jak najdalej o współczesnego katolicyzmu, który nasączony jest cynizmem, obłudą, hipokryzją i kłamstwem. Ja na przykład wierzę w Boga i doświadczam jego istnienia na każdym kroku, ale nie uznaje tego całego burdelu w postaci instytucji kościoła i skonfliktowanymi ze wszystkimi wkoło moherami, którzy mają czelność nazywania się katolikami, bo nauki Chrystusa w nich tyle, co kot napłakał. By pogadać z Bogiem, nie potrzebuję szopki w postaci mszy, gdzie jeden chleje wino - a reszta śpiewa.
Ja swoje dziecko zamiast na religię, wysłałem na dodatkowy angielski - bardziej się mu to w życiu przyda, niz opowiadanie pierdół przez księży na lekcjach religii.
[/quote]
Trudno się nie zgodzić z niektórymi stwierdzeniami
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' date='07 wrzesień 2010 - 12:37 ' timestamp='1283855844' post='342744']
Krzysztofie, ale niestety wielu Polaków chciałoby się odsunąć jak najdalej o współczesnego katolicyzmu, który nasączony jest cynizmem, obłudą, hipokryzją i kłamstwem. Ja na przykład wierzę w Boga i doświadczam jego istnienia na każdym kroku, ale nie uznaje tego całego burdelu w postaci instytucji kościoła i skonfliktowanymi ze wszystkimi wkoło moherami, którzy mają czelność nazywania s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!