Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Rozkład jazdy: Autobusy MPK jeżdżą stadami albo ich nie ma

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 25 A A

W niedzielę autobusy linii 2 i 4 do centrum odjeżdżają z ul. Willowej w kilkuminutowych odstępach, a później przez ponad godzinę nie jedzie nic – skarżą się pasażerowie. – Załatwimy ten problem, ale nie od razu – odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla mieszkańców rozrastającego się os. Botanik linie 2 i 4 to najdogodniejsza możliwość dotarcia autobusem do śródmieścia. I choć trasy autobusów pokrywają się na odcinku od ul. Ducha aż do Dworca Głównego PKS, to w niedzielne popołudnia i wieczory obie linie mają zbliżone godziny odjazdu. A na następny kurs trzeba czekać ponad godzinę.

Spójrzmy na rozkład. W niedzielę linia 2 odjeżdża z Willowej w stronę miasta o godz. 15.07, a linia 4 zaledwie 11 minut później. Następnie autobusy odjeżdżają o godz. 16.24 i 16.32, później o 17.47 i 17.54, potem obydwa naraz o godz. 19.06. Kolejne w rozkładzie są kursy o godz. 20.21 i 20.24.

– Nocne autobusy jadą tu częściej od dziennych. Może pan coś z tym zrobić? – pytał jeden z czytelników Dziennika Wschodniego podczas niedawnego czatu z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem.

– Organizatorem komunikacji jest Zarząd Transportu Miejskiego, w ramach funkcji kontrolnych powinien on podjąć działania, które uniemożliwią tego typu praktyki. Porozmawiam o tym z dyrektorem ZTM – odpowiedział mu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

ZTM wie już o sprawie, choć przyznaje, że wcześniej skarg na te rozkłady nie otrzymywał. – Na pewno ten problem załatwimy, ale nie od razu – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Zapewnia, że Zarząd stara się rozwiązać problem autobusów jeżdżących "stadami”.

Urzędnicy czekają na wyniki badań lubelskiej komunikacji, które były prowadzone w ostatnich tygodniach. Ankieterzy sprawdzali m.in. ilu pasażerów wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach, pytali też skąd i dokąd się przemieszczają. Na przełomie stycznia i lutego ZTM zacznie szukać firmy, która wszystkie te dane przekształci w gotową receptę: co i jak zmienić. Może się okazać, że eksperci zasugerują zmianę niektórych tras lub rozkładów jazdy. – Zmiany wprowadzalibyśmy od września – dodaje Góźdź.

Ostatnie większe poprawki w rozkładach linii, które na wspólnym odcinku tras miały zbliżone godziny odjazdów zostały przeprowadzone 1 lipca. Wtedy to "rozdzielono” odjazdy m.in. linii 1 i 6, 23 i 34 oraz 39 i 44.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konrad / 11 stycznia 2011 o 19:45
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][color="#FF0000"][/color]
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:21
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 55 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

Miała być linia siedem i pićdziesiąt pięć.Sorry.
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:19
0
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
[/quote]

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkłada... rozwiń
Avatar
xxx / 28 grudnia 2010 o 21:27
0
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby t... rozwiń
Avatar
kozak / 28 grudnia 2010 o 20:49
0
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzędników Urzędu Miasta.Po prostu kolejna klika.Jak tu ma być "normalnie"?
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzęd... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:27
0
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie zmieni, ale może podwyżkę pracownicy MPK/ZTM dostaną... w końcu nie ważne jak o nas mówią - byle by nazwy nie przekręcali
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie ... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:22
0
[quote name='mateusz' timestamp='1293453280' post='411925']
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
[/quote]
Avatar
mateusz / 27 grudnia 2010 o 13:34
0
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
Avatar
hmm / 23 grudnia 2010 o 22:18
0
Ja jakiś rok temu postanowiłem zrezygnować zupełnie z komunikacji miejskiej na rzecz własnego, prywatnego środka komunikacji. I powiem jedno, nie żałuję!
Avatar
józia / 23 grudnia 2010 o 13:36
0
pozostaje nadzieja, że znajdzie sie ktoś mądry i spowoduje, że autobusy linii 2 i 4 nie będą jeździły w odstępach kilkuminutowych czego Państwu Mieszkańcom i sobie Z OKAZJI Świąt Bożego Narodzenia na gwiazdkę życzę...
Avatar
konrad / 11 stycznia 2011 o 19:45
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][color="#FF0000"][/color]
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:21
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 55 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

Miała być linia siedem i pićdziesiąt pięć.Sorry.
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 o 15:19
0
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
[/quote]

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkłada... rozwiń
Avatar
xxx / 28 grudnia 2010 o 21:27
0
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby t... rozwiń
Avatar
kozak / 28 grudnia 2010 o 20:49
0
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzędników Urzędu Miasta.Po prostu kolejna klika.Jak tu ma być "normalnie"?
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzęd... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:27
0
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie zmieni, ale może podwyżkę pracownicy MPK/ZTM dostaną... w końcu nie ważne jak o nas mówią - byle by nazwy nie przekręcali
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie ... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 o 12:22
0
[quote name='mateusz' timestamp='1293453280' post='411925']
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
[/quote]
Avatar
mateusz / 27 grudnia 2010 o 13:34
0
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
Avatar
hmm / 23 grudnia 2010 o 22:18
0
Ja jakiś rok temu postanowiłem zrezygnować zupełnie z komunikacji miejskiej na rzecz własnego, prywatnego środka komunikacji. I powiem jedno, nie żałuję!
Avatar
józia / 23 grudnia 2010 o 13:36
0
pozostaje nadzieja, że znajdzie sie ktoś mądry i spowoduje, że autobusy linii 2 i 4 nie będą jeździły w odstępach kilkuminutowych czego Państwu Mieszkańcom i sobie Z OKAZJI Świąt Bożego Narodzenia na gwiazdkę życzę...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77
19 sierpnia 2018, 12:00

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia o godz. 12 w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej na raka Marysi. Organizatorzy zapraszają na kiermasz książek i talentów.

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza w gabinecie nie zastała
Alarm 24

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza w gabinecie nie zastała 0 0

Jest po trzech operacjach, ma zaawansowaną osteoporozę i cierpi na nieustające bóle głowy. Już dwa razy stawiła się na wyznaczoną wizytę w poradni leczenia bólu w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Lekarza nigdy w gabinecie nie było.

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka 0 0

Udanie nowy sezon rozpoczął główny kandydat do awansu. Hetman Zamość rozbił w środę na własnym boisku MKS Ryki 5:0. W najciekawszym meczu pierwszej serii gier Kryształ Werbkowice ograł Powiślaka 2:1

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia]
galeria

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia] 2 0

Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w środę odbył się w Lublinie.

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej
galeria

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej 7 0

W środę parafia uczciła 740-lecie zjawienia Matki Bożej w Kęble. Z tej okazji Stanisław Bodes namalował obraz ilustrujący tamto wydarzenie. W sanktuarium odsłonięto powiększoną kopię ofiarowanej pracy.

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Na inaugurację sezonu Unia Wilkołaz poważnie postraszyła rezerwy Avii, ale ostatecznie okazała się minimalnie słabsza. Z kolei w starciu Sygnał Lublin – Stal Poniatowa niespodziewanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę
galeria

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę 23 4

Poważne opóźnienia na przebudowie linii kolejowej nr 7. Spółka PKP PLK informuje o kłopotach z terminowością prac, jakie notuje generalny wykonawca.

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

W derbowym starciu Grom Różaniec nie dał żadnych szans Victorii Łukowa Chmielek i pokonał na własnym obiekcie lokalnego rywala aż 5:0

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W inauguracyjnej kolejce sezonu 2018/2019 wygrywali wyłącznie gospodarze

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia]
galeria

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia] 8 1

Wiele osób postanowiło Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny zwane potocznie Matki Boskiej Zielnej spędzić w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty
galeria

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty 39 14

Derby dla Motoru! Piłkarze Mariusza Sawy pokonali w Świdniku Avię 1:0. Bohaterem meczu nie był jednak Grzegorz Bonin, czy Tomasz Brzyski, a bramkarz gości Adrian Olszewski, który kilka razy uratował skórę kolegom

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy 12 6

Gotowy jest już projekt nowej dwupasmówki, która ma być przedłużeniem ul. Dekutowskiego, czyli drogi biegnącej od al. Witosa (na przedłużeniu Grygowej) do ronda na skrzyżowaniu z Drogą Męczenników Majdanka.

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów
17 sierpnia 2018, 21:00

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów 1 0