Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Rozkład jazdy: Autobusy MPK jeżdżą stadami albo ich nie ma

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 25 A A

W niedzielę autobusy linii 2 i 4 do centrum odjeżdżają z ul. Willowej w kilkuminutowych odstępach, a później przez ponad godzinę nie jedzie nic – skarżą się pasażerowie. – Załatwimy ten problem, ale nie od razu – odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla mieszkańców rozrastającego się os. Botanik linie 2 i 4 to najdogodniejsza możliwość dotarcia autobusem do śródmieścia. I choć trasy autobusów pokrywają się na odcinku od ul. Ducha aż do Dworca Głównego PKS, to w niedzielne popołudnia i wieczory obie linie mają zbliżone godziny odjazdu. A na następny kurs trzeba czekać ponad godzinę.

Spójrzmy na rozkład. W niedzielę linia 2 odjeżdża z Willowej w stronę miasta o godz. 15.07, a linia 4 zaledwie 11 minut później. Następnie autobusy odjeżdżają o godz. 16.24 i 16.32, później o 17.47 i 17.54, potem obydwa naraz o godz. 19.06. Kolejne w rozkładzie są kursy o godz. 20.21 i 20.24.

– Nocne autobusy jadą tu częściej od dziennych. Może pan coś z tym zrobić? – pytał jeden z czytelników Dziennika Wschodniego podczas niedawnego czatu z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem.

– Organizatorem komunikacji jest Zarząd Transportu Miejskiego, w ramach funkcji kontrolnych powinien on podjąć działania, które uniemożliwią tego typu praktyki. Porozmawiam o tym z dyrektorem ZTM – odpowiedział mu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

ZTM wie już o sprawie, choć przyznaje, że wcześniej skarg na te rozkłady nie otrzymywał. – Na pewno ten problem załatwimy, ale nie od razu – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Zapewnia, że Zarząd stara się rozwiązać problem autobusów jeżdżących "stadami”.

Urzędnicy czekają na wyniki badań lubelskiej komunikacji, które były prowadzone w ostatnich tygodniach. Ankieterzy sprawdzali m.in. ilu pasażerów wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach, pytali też skąd i dokąd się przemieszczają. Na przełomie stycznia i lutego ZTM zacznie szukać firmy, która wszystkie te dane przekształci w gotową receptę: co i jak zmienić. Może się okazać, że eksperci zasugerują zmianę niektórych tras lub rozkładów jazdy. – Zmiany wprowadzalibyśmy od września – dodaje Góźdź.

Ostatnie większe poprawki w rozkładach linii, które na wspólnym odcinku tras miały zbliżone godziny odjazdów zostały przeprowadzone 1 lipca. Wtedy to "rozdzielono” odjazdy m.in. linii 1 i 6, 23 i 34 oraz 39 i 44.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konrad / 11 stycznia 2011 r. o 19:45
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][color="#FF0000"][/color]
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 r. o 15:21
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 55 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

Miała być linia siedem i pićdziesiąt pięć.Sorry.
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 r. o 15:19
0
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
[/quote]

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkłada... rozwiń
Avatar
xxx / 28 grudnia 2010 r. o 21:27
0
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby t... rozwiń
Avatar
kozak / 28 grudnia 2010 r. o 20:49
0
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzędników Urzędu Miasta.Po prostu kolejna klika.Jak tu ma być "normalnie"?
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzęd... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 r. o 12:27
0
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie zmieni, ale może podwyżkę pracownicy MPK/ZTM dostaną... w końcu nie ważne jak o nas mówią - byle by nazwy nie przekręcali
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie ... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 r. o 12:22
0
[quote name='mateusz' timestamp='1293453280' post='411925']
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
[/quote]
Avatar
mateusz / 27 grudnia 2010 r. o 13:34
0
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
Avatar
hmm / 23 grudnia 2010 r. o 22:18
0
Ja jakiś rok temu postanowiłem zrezygnować zupełnie z komunikacji miejskiej na rzecz własnego, prywatnego środka komunikacji. I powiem jedno, nie żałuję!
Avatar
józia / 23 grudnia 2010 r. o 13:36
0
pozostaje nadzieja, że znajdzie sie ktoś mądry i spowoduje, że autobusy linii 2 i 4 nie będą jeździły w odstępach kilkuminutowych czego Państwu Mieszkańcom i sobie Z OKAZJI Świąt Bożego Narodzenia na gwiazdkę życzę...
Avatar
konrad / 11 stycznia 2011 r. o 19:45
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][color="#FF0000"][/color]
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

[size="4"]Ja też popieram dobry pomysł wprowadzenia linii 14 i 158 przez Wolską,zamiast Fabrycznej!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 r. o 15:21
0
[quote name='LEON' timestamp='1294150765' post='416627']

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 55 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?

[/quote]

Miała być linia siedem i pićdziesiąt pięć.Sorry.
Avatar
LEON / 4 stycznia 2011 r. o 15:19
0
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
[/quote]

CZY SZANOWNA REDAKCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ TEMATEM WPROWADZENIA 14 I 158 PRZEZ WOLSKĄ ZAMIAST FABRYCZNĄ?TO DOBRY POMYSŁ!DZIĘKUJĘ!

A KIEDY WSZYSTKIE KURSY 7 I 44 POJADĄ PRZEZ WOLSKĄ (ZAMIAST FABRYCZNEJ)NA MAJDANEK?
[quote name='xxx' timestamp='1293568076' post='412783']
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkłada... rozwiń
Avatar
xxx / 28 grudnia 2010 r. o 21:27
0
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby te jechały np.co 5 min,ale bez tych denerwujących przerw w kursowaniu.I co?I nic-jak zawsze!

Od lat też pasażerowie proszą MPK.a teraz ZTM,aby linia nr 14 i 158 kursowała przez Wolską i Piłsudskiego.Jest to jedyna alternatywa rozkładowego kursu,w przypadku korka lub awarii,wypadku lub innego zdarzenia na drodze.I tak właśnie było dn.17 grudnia ok.godz.16.00.
Wystarczyła awaria pojazdu na Zygmuntowskich,aby wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe stanęły,a pasażerowie marzli na przystanku.Co za idiota wprowadził wszystkie linie na Majdanek/Felin przez Fabryczną?Pomijam fakt,że 14 i 153 dubluje się na 1/3 długości trasy i też jedzie najczęściej jeden za drugim. Czy tak trudno wprowadzić tak małe kosmetyczne zmiany na tych liniach?Liczba przystanków,długość trasy się nie zmieni,ale zawsze będzie możliwość dojazdu z/do Majdanka w przypadku jakiegokolwiek kataklizmu.A tak wszystkie linie stają np.w korku na jednej ulicy,ale z innego miejsca dojechać nie można,bo 28 kursujące co 2o-30 minut na Wolskiej to chyba trochę za mało?
A na Fabrycznej wszystkie pozostałe linie 7,14,16,23,55,56,C-2,153,156,158.[u]Zmiana trasy dwóch z dziesięciu linii nikomu szkody nie przeniesie!
Z pętli na Majdanku odjeżdżają wszystkie trolejbusy (linia 153,156,158,w weekend też 162 jako ostatni) w odstępach dwóch,trzech minut,aby po chwili jechać jeden za drugim.Najczęściej już na przystanku Lotnicza są wszystkie trzy/cztery wozy jeden za drugim.Po tym przerwa 10-15 min,w dni wolne od pracy nawet więcej i ponownie to samo.Kolejnym kursem jadą znowu wszystkie linie jeden za drugim!Od lat mieszkańcy tej dzielnicy proszą o wprowadzenie w rozkładach jazdy takich odstępów pomiędzy ruszającymi liniami trolejbusowymi z końcowego,aby t... rozwiń
Avatar
kozak / 28 grudnia 2010 r. o 20:49
0
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzędników Urzędu Miasta.Po prostu kolejna klika.Jak tu ma być "normalnie"?
Nie ma co narzekać tylko rozpieprzyć ZTM.W ZTM ludzie mają pracę dzięki koneksjom politycznym,koleżeńskim lub rodzinnym.Wiedza lub pasja związana z komunikacją miejską nie była konieczna.Wystarczy popatrzeć po nazwiskach.A to,że nikt nie zna się na komunikacji to już nikogo nie obchodzi.
Platforma ma się dobrze nadal.Nowy prezydent niczego nie zmieni.Przecież ZTM "uruchomiła" Kołodziej-Wnuk,koleżanka partyjna obecnego prezydenta.Dyr. został też kolega partyjny z oczyszczalni ścieków.Pracownicy to dzieci obecnych urzęd... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 r. o 12:27
0
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie zmieni, ale może podwyżkę pracownicy MPK/ZTM dostaną... w końcu nie ważne jak o nas mówią - byle by nazwy nie przekręcali
Trolejbusy 150 i 151 tak samo, co lepsze są chyba zsynchronizowane z 10 i 26 ... Jak się czeka na przystanku pod Parkiem Saskim to 15-20min minimum... frustracja rośnie jak przejeżdżaja kolejno 15,3,18,5 i znowu 15,3,18,57 a pod Szpital Wojewódzki nic... stoisz czekasz i nagle oczom nie wierzysz toż to 150 i zaraz za nim co 151, o zaraz zaraz i 10 się wyłania ... cud ludzie no cud...
Zero odpowiedzialności, zero szacunku dla ludzi stojących na przystankach i to bez względu na porę roku.
Wszystkiego dobrego w 2011 - nic się nie ... rozwiń
Avatar
Kasia / 28 grudnia 2010 r. o 12:22
0
[quote name='mateusz' timestamp='1293453280' post='411925']
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
[/quote]
Avatar
mateusz / 27 grudnia 2010 r. o 13:34
0
Tak samo jest z autobusami numer 32 i 40, ich linie pokrywają się od ul 3 maja aż do politechniki i zawsze jeżdżą razem lub z kilkominutową różnicą a potem nic przez 20 minut
Avatar
hmm / 23 grudnia 2010 r. o 22:18
0
Ja jakiś rok temu postanowiłem zrezygnować zupełnie z komunikacji miejskiej na rzecz własnego, prywatnego środka komunikacji. I powiem jedno, nie żałuję!
Avatar
józia / 23 grudnia 2010 r. o 13:36
0
pozostaje nadzieja, że znajdzie sie ktoś mądry i spowoduje, że autobusy linii 2 i 4 nie będą jeździły w odstępach kilkuminutowych czego Państwu Mieszkańcom i sobie Z OKAZJI Świąt Bożego Narodzenia na gwiazdkę życzę...
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.