Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2011 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Są pieniądze na nowe klimatyzowane autobusy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
Mercedes Citaro (EvoBus Polska)
Mercedes Citaro (EvoBus Polska)

Ratusz dołoży pieniędzy, których zabrakło do zakupu nowych klimatyzowanych autobusów. Ich dostawcy zażądali większej kwoty niż ta, którą na ten cel zarezerwował Zarząd Transportu Miejskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rzecz dotyczy przetargu na zakup 53 krótkich pojazdów oraz 27 przegubowców. Właśnie na takie części podzielono przetarg. Oferty dostawców otwarte zostały pod koniec grudnia.

Dwie (solaris i mercedes) z trzech ofert na krótsze wozy przekraczają kwotę, którą ZTM ma na ten zakup. Poniżej niej jest tylko autosan sancity 12 LF.Gorzej z przegubowcami. Tu żadna z dwóch ofert nie mieściła się w limicie. ZTM miał dwa wyjścia: unieważnić część zakupu lub poprosić Ratusz o większą sumę.

– Wystąpiliśmy do prezydenta z wnioskiem o zwiększenie środków na zrealizowanie zamówienia – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Czekamy na informację zwrotną w tej sprawie.

My odpowiedź już znamy. – Prezydent zgadza się na zwiększenie kwoty na ten zakup – potwierdziła nam wczoraj Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza.

– W części dotyczącej krótkich autobusów cena najkorzystniejszej oferty mieściła się w limicie. Ale w przypadku długich, go przekraczała – wyjaśnia Bernadeta Krzysztofik, dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta. – Dzięki temu, że prezydent zwiększył kwotę na zakup, uda się rozstrzygnąć obie części przetargu. Wiadomo, że ZTM prosił o dodatkowe 3,76 mln zł. Tyle brakowało do zakupu przegubowców. Miasto nie musi od razu wykładać całej tej sumy. – W 2011 będzie to 2,94 mln zł, a w następnych latach 819 tys. zł – zdradza Krzysztofik.

Zarząd przed zakończeniem wszystkich procedur nie informuje, którą ofertę wybierze. Wiadomo, że Solaris chce sprzedać Lublinowi model urbino, zaś EvoBus dostawca mercedesów chce wejść z citaro. To model, który w odróżnieniu od używanych przez MPK modeli conecto produkowany jest nie w Turcji, ale w Niemczech, ma znacznie wyższy standard i kierowany jest na bogatsze rynki.

Wszystkie nowe wozy będą mieć pełną klimatyzację, będą wyposażone w automaty sprzedające bilety, nadające się do kasowania również w innych pojazdach oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. Harmonogram dostaw zakłada, że w tym roku dostaniemy po 20 krótszych i dłuższych autobusów.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marioR / 11 lutego 2011 o 22:24
0
@ najnormalniejszy

masz pełną rację - nareszcie ktoś myslący tutaj

ale do tych 200 doliczy jeszcze trzeba 3 Jelcze składane w MPK w tym roku, 4 młode (zakupy w ostatnich 3 latach) Solarisy i MAZ - trolejbusy więc razem wychodzi 208 pojazdów a no i 19 Merców używanych ściagnietych do Lublina jest lepsza jak większośc taboru w Rzeszowie....
Avatar
Strachy na Lachy / 11 lutego 2011 o 18:31
0
[quote name='dr. Ernesto Che Guevara' timestamp='1297430001' post='436244']
[size="7"][color="#8B0000"]"Primum Non Nocere" - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)[/color][/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3IzgNbIOJI&feature=related[/media]

[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=lRDNnvrgh_Q[/media]
[quote name='dr. Ernesto Che Guevara' timestamp='1297430001' post='436244']
[size="7"][color="#8B0000"]"Primum Non Nocere" - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)[/color][/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3IzgNbIOJI&feature=related[/media]

[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]rozwiń
Avatar
rem / 11 lutego 2011 o 16:39
0
[quote name='Gold' timestamp='1297414869' post='436102']
Oby tylko nie wybrali tego gestapowskiego chłamu. Niech wygra Autosan i/lub Solaris. Ten drugi jest cenioną marką w całej Europie, natomiast Autosan zbiera bardzo dobre opinie wśród przedsiębiorstw, które go testują. Ale wielu Polaków słynie z zawiści i wykpiwania wszytkiego co polskie. Nie dziwcie się później, że zarabiacie grosze skoro tylko popieracie nabijanie kabzy Szwabom i sprzyjacie wyprowadzaniu przez nich wielkich pieniędzy z Polski do niemieckich central. Mercedes nie daje pracy w Polsce - nie mają tu żadnej fabryki czy choćby montowni, a Solaris i Autosan daje pracę i utrzymuje setki polskich rodzin. Ale zacietrzewieni, zaudani mędrcy z Ztm-u na pewno wybiorą niemiecki chłam bo drzemie w nich monstrualna niechęć do polskich oferentów. Żałosny,zakompleksiony naród na wymarciu!!!!!!!!!!
[/quote]
Gold , w dużej części Twojego posta jest jedna sprawdzona w świecie prawda-jak kupujesz swoje (w naszym przypadku polskie) to dajesz pracę ludziom i przyczyniasz się do rozwoju gospodarczego danego kraju i regionu tegoż kraju.Gdyby ludzie kupując dany produkt patrzyli gdzie został wyprodukowany (Polska kod kreskowy zaczynający się od cyfr 590)i kierowali się tym oprócz oczywiście jakości , to nawet tutaj na Wschodzie pracy byłoby więcej i pensje wyższe . Ale nazywanie wszystkich Niemców "gestapowcami" jest niedopuszczalne .
[quote name='Gold' timestamp='1297414869' post='436102']
Oby tylko nie wybrali tego gestapowskiego chłamu. Niech wygra Autosan i/lub Solaris. Ten drugi jest cenioną marką w całej Europie, natomiast Autosan zbiera bardzo dobre opinie wśród przedsiębiorstw, które go testują. Ale wielu Polaków słynie z zawiści i wykpiwania wszytkiego co polskie. Nie dziwcie się później, że zarabiacie grosze skoro tylko popieracie nabijanie kabzy Szwabom i sprzyjacie wyprowadzaniu przez nich wielkich pieniędzy z Polski do niemieckic... rozwiń
Avatar
najnormalniejszy / 11 lutego 2011 o 15:18
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1297432025' post='436258']
[size="4"]Masz złe informacje, Rzeszów(180 tys mieszkanców) kupuje 70 nowych autobusów, a Lublin(390tys mieszkanców) kupuje 100 nowych autobusów. Więc kto jest górą? Bo mnie się wydaje, ze jednak Rzeszów, bo na 1 nowy autobus przypadnie mniejsza liczba mieszkanców[/size].
[/quote]
Ta?Co ty nie powiesz?
Jak na razie to Lublin juz kupuje, a tam tylko obiecuja ze kupia.
Docelowo w Lublinie bedzie 100 autobusow z programu unijnego, ale tez 70 trolejbusów z tego samego programu.Razem 170 pojazdów.
A jeszcze zeby byc obiektywnym to trzeba dodac, ze juz kupilismy 30 trajtków Solarisa.Pierwsze w kwietniu przyjadą.razem mamy 200 wozów.
100 autobusów + 70 trolejbusów + 30 troljebusów z innego programu juz kupionych = 200.
Mozna doliczyc do tego kupione w ostatnich 3 latach 20 solarisów i 32 mercedesy coneccto czyli 52 nowe wozy.Ale jak chcesz to mozemy ich nie liczyc bo zawsze mozesz stwierdzic ze juz jezdza, choc sa mlode.W rzeszowie nie widziano zakupow od 10!! lat.
Wiec u nich nówek 70 autobusów, a u nas 200 pojazdów nówek plus 53 mlode jeżdżące juz autobusy.
Ale nawet przyjmując ze 200 do 70 to i tak mamy więcej na mieszkańca, bo lublin nie liczy 390 tys tylko 350 tys.A rzeszów 172 tys.Wiec jak to jest matematyku?
Dobrze piszesz.Wydaje sie Tobie...mnie tez sie wiele rzeczy wydaje, ale jak nie wiem to nie pisze i tyle.Ciekawe co mi odpowiesz?
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1297432025' post='436258']
[size="4"]Masz złe informacje, Rzeszów(180 tys mieszkanców) kupuje 70 nowych autobusów, a Lublin(390tys mieszkanców) kupuje 100 nowych autobusów. Więc kto jest górą? Bo mnie się wydaje, ze jednak Rzeszów, bo na 1 nowy autobus przypadnie mniejsza liczba mieszkanców[/size].
[/quote]
Ta?Co ty nie powiesz?
Jak na razie to Lublin juz kupuje, a tam tylko obiecuja ze kupia.
Docelowo w Lublinie bedzie 1... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 11 lutego 2011 o 14:47
0
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Rzeszów?Najgorsza komunikacja w kraju i średnim najwiekszym wieku taboru.Zapowiadaja juz od lat zakup 20 krotkich autobusów.No szał normalnie i niesamiwty rozwój.My juz kupujemy ponad 100 wozów oni zapowiadaja marne 20 sztuk.Rzeczywiscie nie gadaja tylko robia...buhhhahaha

Mysl zanim cos napiszesz, bo jak narazie to porównujesz sie do gorszych osrodków Ty i Tobie podobni.Nikt normalny nie traci czasu na te chore i glupie, bo nie oparte na wiedzy porówniania ani tym bardziej nie wydaje na nie pieniedzy.A ja czuje ze starciłem wlasnie 5 min. na tłumaczenie Tobie rzeczy oczywistych.

I generalnie to jestem zadowolony ze choc przeguby beda najwyzszej kalsy, bo Citaro to autobus z górnej polki w przeciwienstwie do connecto.Szrot niech se biora inne maista.Ja chce w Lublinie porządne wozy, a nie tanie.
[/quote]
[size="4"]Masz złe informacje, Rzeszów(180 tys mieszkanców) kupuje 70 nowych autobusów, a Lublin(390tys mieszkanców) kupuje 100 nowych autobusów. Więc kto jest górą? Bo mnie się wydaje, ze jednak Rzeszów, bo na 1 nowy autobus przypadnie mniejsza liczba mieszkanców[/size].
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Rzeszów?Najgor... rozwiń
Avatar
normalny / 11 lutego 2011 o 14:38
0
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Jaka goaspodarka w Bialymstoku?Chrzanisz i guzik wiesz.Bialystok ma wieksze bezrobocie niz my, wiec o jakiej gosporarce mówisz?
Rzeszów?Najgorsza komunikacja w kraju i średnim najwiekszym wieku taboru.Zapowiadaja juz od lat zakup 20 krotkich autobusów.No szał normalnie i niesamiwty rozwój.My juz kupujemy ponad 100 wozów oni zapowiadaja marne 20 sztuk.Rzeczywiscie nie gadaja tylko robia...buhhhahaha

Mysl zanim cos napiszesz, bo jak narazie to porównujesz sie do gorszych osrodków Ty i Tobie podobni.Nikt normalny nie traci czasu na te chore i glupie, bo nie oparte na wiedzy porówniania ani tym bardziej nie wydaje na nie pieniedzy.A ja czuje ze starciłem wlasnie 5 min. na tłumaczenie Tobie rzeczy oczywistych.

I generalnie to jestem zadowolony ze choc przeguby beda najwyzszej kalsy, bo Citaro to autobus z górnej polki w przeciwienstwie do connecto.Szrot niech se biora inne maista.Ja chce w Lublinie porządne wozy, a nie tanie.

Ktos sie pytał o okna.Maja byc przesuwane, ale to i tak bez znaczenia bo bedzie klima, wiec po co komu okna?No chyba ze w razie awari klimy.
[/quote]



[size="4"]Kluczowym czynnikiem rozwoju w ogóle jest POSTĘP i ja właśnie napisałem swój krytyczny post aby w Lublin się rozwijał

Z tego co ty piszesz można wywnioskować przekaz "dobrze jest a malkontenci się czepiają, niczego nie zmieniajmy". z takiego myslenia bierze sie właśnie STAGNACJA[/size]


Lublin jest NAJBIEDNIEJSZYM MIASTEM WOJEWÓDZKIM W POLSCE więc nie wydawajmy mase pieniędzy na wypasione autobusy ze znaczkiem Mercedes-Benz, które i tak szybko zepsują się na lubelskich drogach, tylko pierwsze zainwestujmy w infrastrukturę drogową, a później kupujmy drogie autobusy.

To, ze starciles 5 min na tłumaczenie wg ciebie rzeczy oczywistych - nikt ci nie kazal niczego tłumaczyć, nie jesteś nauczycielem, wykładowcą, wiec te 5 min wykorzystałeś zgodnie z własną wolą.
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Jaka goaspodar... rozwiń
Avatar
najnormalniejszy / 11 lutego 2011 o 14:35
0
[quote name='Matthias' timestamp='1297430387' post='436245']
W kilku małych szwajcarskich miastach również jeżdżą Solarisy (widziałem min. w Winterthur) - a oni gówna by nie kupili. W żadnym szwajcarskim mieście nie spotkałem się natomiast z Mercedesami Conecto. Jak już, to tylko Citaro.

Choć fakty są takie, że żadnego, nawet najdroższego autobusu zawieszenie nie jest przystosowane do tak gównianych dróg jak nasze. Ono ma być wygodne i nie bujać... A w dziury wjeżdżać od czasu do czasu a nie całą dobę, co kilkanaście sekund.
[/quote]
To nie takie proste.Solaris wysyla zagranice wozy lepszej jakosci niz do Poslki.Tam zalezy im na reputacji i zdobywaniu rynku.W poslce maja juz marke i olewaja nasz rynek i robia produkt gorszej jakosci.Dlatego niektore maista w Pl odsylaja i zgłaszaja liczne wady.To nie ejst tak, ze Solaris robi wszedzie tak samo dobre wozy i skoro sa na Zachodzie to znaczy ze sa dobre.
[quote name='Matthias' timestamp='1297430387' post='436245']
W kilku małych szwajcarskich miastach również jeżdżą Solarisy (widziałem min. w Winterthur) - a oni gówna by nie kupili. W żadnym szwajcarskim mieście nie spotkałem się natomiast z Mercedesami Conecto. Jak już, to tylko Citaro.

Choć fakty są takie, że żadnego, nawet najdroższego autobusu zawieszenie nie jest przystosowane do tak gównianych dróg jak nasze. Ono ma być wygodne i nie bujać... A w dziury wjeżdżać od czasu do czasu a nie całą do... rozwiń
Avatar
najnormalniejszy / 11 lutego 2011 o 14:30
0
[quote name='normalny' timestamp='1297423486' post='436197']
[size="3"]Niestety, ale inne miasta przeganiają Lublin. Rzeszów czy Białystok nie tracą czasu ani pieniędzy na ciągłe porównywanie się do innych miast jak to czyni Lublin. Tam rozwija się przemysł, gospodarka.
[/quote]
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Jaka goaspodarka w Bialymstoku?Chrzanisz i guzik wiesz.Bialystok ma wieksze bezrobocie niz my, wiec o jakiej gosporarce mówisz?
Rzeszów?Najgorsza komunikacja w kraju i średnim najwiekszym wieku taboru.Zapowiadaja juz od lat zakup 20 krotkich autobusów.No szał normalnie i niesamiwty rozwój.My juz kupujemy ponad 100 wozów oni zapowiadaja marne 20 sztuk.Rzeczywiscie nie gadaja tylko robia...buhhhahaha

Mysl zanim cos napiszesz, bo jak narazie to porównujesz sie do gorszych osrodków Ty i Tobie podobni.Nikt normalny nie traci czasu na te chore i glupie, bo nie oparte na wiedzy porówniania ani tym bardziej nie wydaje na nie pieniedzy.A ja czuje ze starciłem wlasnie 5 min. na tłumaczenie Tobie rzeczy oczywistych.

I generalnie to jestem zadowolony ze choc przeguby beda najwyzszej kalsy, bo Citaro to autobus z górnej polki w przeciwienstwie do connecto.Szrot niech se biora inne maista.Ja chce w Lublinie porządne wozy, a nie tanie.

Ktos sie pytał o okna.Maja byc przesuwane, ale to i tak bez znaczenia bo bedzie klima, wiec po co komu okna?No chyba ze w razie awari klimy.
[quote name='normalny' timestamp='1297423486' post='436197']
[size="3"]Niestety, ale inne miasta przeganiają Lublin. Rzeszów czy Białystok nie tracą czasu ani pieniędzy na ciągłe porównywanie się do innych miast jak to czyni Lublin. Tam rozwija się przemysł, gospodarka.
[/quote]
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porown... rozwiń
Avatar
Matthias / 11 lutego 2011 o 14:19
0
W kilku małych szwajcarskich miastach również jeżdżą Solarisy (widziałem min. w Winterthur) - a oni gówna by nie kupili. W żadnym szwajcarskim mieście nie spotkałem się natomiast z Mercedesami Conecto. Jak już, to tylko Citaro.

Choć fakty są takie, że żadnego, nawet najdroższego autobusu zawieszenie nie jest przystosowane do tak gównianych dróg jak nasze. Ono ma być wygodne i nie bujać... A w dziury wjeżdżać od czasu do czasu a nie całą dobę, co kilkanaście sekund.
Avatar
dr. Ernesto Che Guevara / 11 lutego 2011 o 14:13
0
[size="7"][color="#8B0000"]"Primum Non Nocere" - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)[/color][/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3IzgNbIOJI&feature=related[/media]

[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]
Avatar
marioR / 11 lutego 2011 o 22:24
0
@ najnormalniejszy

masz pełną rację - nareszcie ktoś myslący tutaj

ale do tych 200 doliczy jeszcze trzeba 3 Jelcze składane w MPK w tym roku, 4 młode (zakupy w ostatnich 3 latach) Solarisy i MAZ - trolejbusy więc razem wychodzi 208 pojazdów a no i 19 Merców używanych ściagnietych do Lublina jest lepsza jak większośc taboru w Rzeszowie....
Avatar
Strachy na Lachy / 11 lutego 2011 o 18:31
0
[quote name='dr. Ernesto Che Guevara' timestamp='1297430001' post='436244']
[size="7"][color="#8B0000"]"Primum Non Nocere" - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)[/color][/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3IzgNbIOJI&feature=related[/media]

[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=lRDNnvrgh_Q[/media]
[quote name='dr. Ernesto Che Guevara' timestamp='1297430001' post='436244']
[size="7"][color="#8B0000"]"Primum Non Nocere" - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)[/color][/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3IzgNbIOJI&feature=related[/media]

[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]rozwiń
Avatar
rem / 11 lutego 2011 o 16:39
0
[quote name='Gold' timestamp='1297414869' post='436102']
Oby tylko nie wybrali tego gestapowskiego chłamu. Niech wygra Autosan i/lub Solaris. Ten drugi jest cenioną marką w całej Europie, natomiast Autosan zbiera bardzo dobre opinie wśród przedsiębiorstw, które go testują. Ale wielu Polaków słynie z zawiści i wykpiwania wszytkiego co polskie. Nie dziwcie się później, że zarabiacie grosze skoro tylko popieracie nabijanie kabzy Szwabom i sprzyjacie wyprowadzaniu przez nich wielkich pieniędzy z Polski do niemieckich central. Mercedes nie daje pracy w Polsce - nie mają tu żadnej fabryki czy choćby montowni, a Solaris i Autosan daje pracę i utrzymuje setki polskich rodzin. Ale zacietrzewieni, zaudani mędrcy z Ztm-u na pewno wybiorą niemiecki chłam bo drzemie w nich monstrualna niechęć do polskich oferentów. Żałosny,zakompleksiony naród na wymarciu!!!!!!!!!!
[/quote]
Gold , w dużej części Twojego posta jest jedna sprawdzona w świecie prawda-jak kupujesz swoje (w naszym przypadku polskie) to dajesz pracę ludziom i przyczyniasz się do rozwoju gospodarczego danego kraju i regionu tegoż kraju.Gdyby ludzie kupując dany produkt patrzyli gdzie został wyprodukowany (Polska kod kreskowy zaczynający się od cyfr 590)i kierowali się tym oprócz oczywiście jakości , to nawet tutaj na Wschodzie pracy byłoby więcej i pensje wyższe . Ale nazywanie wszystkich Niemców "gestapowcami" jest niedopuszczalne .
[quote name='Gold' timestamp='1297414869' post='436102']
Oby tylko nie wybrali tego gestapowskiego chłamu. Niech wygra Autosan i/lub Solaris. Ten drugi jest cenioną marką w całej Europie, natomiast Autosan zbiera bardzo dobre opinie wśród przedsiębiorstw, które go testują. Ale wielu Polaków słynie z zawiści i wykpiwania wszytkiego co polskie. Nie dziwcie się później, że zarabiacie grosze skoro tylko popieracie nabijanie kabzy Szwabom i sprzyjacie wyprowadzaniu przez nich wielkich pieniędzy z Polski do niemieckic... rozwiń
Avatar
najnormalniejszy / 11 lutego 2011 o 15:18
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1297432025' post='436258']
[size="4"]Masz złe informacje, Rzeszów(180 tys mieszkanców) kupuje 70 nowych autobusów, a Lublin(390tys mieszkanców) kupuje 100 nowych autobusów. Więc kto jest górą? Bo mnie się wydaje, ze jednak Rzeszów, bo na 1 nowy autobus przypadnie mniejsza liczba mieszkanców[/size].
[/quote]
Ta?Co ty nie powiesz?
Jak na razie to Lublin juz kupuje, a tam tylko obiecuja ze kupia.
Docelowo w Lublinie bedzie 100 autobusow z programu unijnego, ale tez 70 trolejbusów z tego samego programu.Razem 170 pojazdów.
A jeszcze zeby byc obiektywnym to trzeba dodac, ze juz kupilismy 30 trajtków Solarisa.Pierwsze w kwietniu przyjadą.razem mamy 200 wozów.
100 autobusów + 70 trolejbusów + 30 troljebusów z innego programu juz kupionych = 200.
Mozna doliczyc do tego kupione w ostatnich 3 latach 20 solarisów i 32 mercedesy coneccto czyli 52 nowe wozy.Ale jak chcesz to mozemy ich nie liczyc bo zawsze mozesz stwierdzic ze juz jezdza, choc sa mlode.W rzeszowie nie widziano zakupow od 10!! lat.
Wiec u nich nówek 70 autobusów, a u nas 200 pojazdów nówek plus 53 mlode jeżdżące juz autobusy.
Ale nawet przyjmując ze 200 do 70 to i tak mamy więcej na mieszkańca, bo lublin nie liczy 390 tys tylko 350 tys.A rzeszów 172 tys.Wiec jak to jest matematyku?
Dobrze piszesz.Wydaje sie Tobie...mnie tez sie wiele rzeczy wydaje, ale jak nie wiem to nie pisze i tyle.Ciekawe co mi odpowiesz?
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1297432025' post='436258']
[size="4"]Masz złe informacje, Rzeszów(180 tys mieszkanców) kupuje 70 nowych autobusów, a Lublin(390tys mieszkanców) kupuje 100 nowych autobusów. Więc kto jest górą? Bo mnie się wydaje, ze jednak Rzeszów, bo na 1 nowy autobus przypadnie mniejsza liczba mieszkanców[/size].
[/quote]
Ta?Co ty nie powiesz?
Jak na razie to Lublin juz kupuje, a tam tylko obiecuja ze kupia.
Docelowo w Lublinie bedzie 1... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 11 lutego 2011 o 14:47
0
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Rzeszów?Najgorsza komunikacja w kraju i średnim najwiekszym wieku taboru.Zapowiadaja juz od lat zakup 20 krotkich autobusów.No szał normalnie i niesamiwty rozwój.My juz kupujemy ponad 100 wozów oni zapowiadaja marne 20 sztuk.Rzeczywiscie nie gadaja tylko robia...buhhhahaha

Mysl zanim cos napiszesz, bo jak narazie to porównujesz sie do gorszych osrodków Ty i Tobie podobni.Nikt normalny nie traci czasu na te chore i glupie, bo nie oparte na wiedzy porówniania ani tym bardziej nie wydaje na nie pieniedzy.A ja czuje ze starciłem wlasnie 5 min. na tłumaczenie Tobie rzeczy oczywistych.

I generalnie to jestem zadowolony ze choc przeguby beda najwyzszej kalsy, bo Citaro to autobus z górnej polki w przeciwienstwie do connecto.Szrot niech se biora inne maista.Ja chce w Lublinie porządne wozy, a nie tanie.
[/quote]
[size="4"]Masz złe informacje, Rzeszów(180 tys mieszkanców) kupuje 70 nowych autobusów, a Lublin(390tys mieszkanców) kupuje 100 nowych autobusów. Więc kto jest górą? Bo mnie się wydaje, ze jednak Rzeszów, bo na 1 nowy autobus przypadnie mniejsza liczba mieszkanców[/size].
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Rzeszów?Najgor... rozwiń
Avatar
normalny / 11 lutego 2011 o 14:38
0
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Jaka goaspodarka w Bialymstoku?Chrzanisz i guzik wiesz.Bialystok ma wieksze bezrobocie niz my, wiec o jakiej gosporarce mówisz?
Rzeszów?Najgorsza komunikacja w kraju i średnim najwiekszym wieku taboru.Zapowiadaja juz od lat zakup 20 krotkich autobusów.No szał normalnie i niesamiwty rozwój.My juz kupujemy ponad 100 wozów oni zapowiadaja marne 20 sztuk.Rzeczywiscie nie gadaja tylko robia...buhhhahaha

Mysl zanim cos napiszesz, bo jak narazie to porównujesz sie do gorszych osrodków Ty i Tobie podobni.Nikt normalny nie traci czasu na te chore i glupie, bo nie oparte na wiedzy porówniania ani tym bardziej nie wydaje na nie pieniedzy.A ja czuje ze starciłem wlasnie 5 min. na tłumaczenie Tobie rzeczy oczywistych.

I generalnie to jestem zadowolony ze choc przeguby beda najwyzszej kalsy, bo Citaro to autobus z górnej polki w przeciwienstwie do connecto.Szrot niech se biora inne maista.Ja chce w Lublinie porządne wozy, a nie tanie.

Ktos sie pytał o okna.Maja byc przesuwane, ale to i tak bez znaczenia bo bedzie klima, wiec po co komu okna?No chyba ze w razie awari klimy.
[/quote]



[size="4"]Kluczowym czynnikiem rozwoju w ogóle jest POSTĘP i ja właśnie napisałem swój krytyczny post aby w Lublin się rozwijał

Z tego co ty piszesz można wywnioskować przekaz "dobrze jest a malkontenci się czepiają, niczego nie zmieniajmy". z takiego myslenia bierze sie właśnie STAGNACJA[/size]


Lublin jest NAJBIEDNIEJSZYM MIASTEM WOJEWÓDZKIM W POLSCE więc nie wydawajmy mase pieniędzy na wypasione autobusy ze znaczkiem Mercedes-Benz, które i tak szybko zepsują się na lubelskich drogach, tylko pierwsze zainwestujmy w infrastrukturę drogową, a później kupujmy drogie autobusy.

To, ze starciles 5 min na tłumaczenie wg ciebie rzeczy oczywistych - nikt ci nie kazal niczego tłumaczyć, nie jesteś nauczycielem, wykładowcą, wiec te 5 min wykorzystałeś zgodnie z własną wolą.
[quote name='najnormalniejszy' timestamp='1297431023' post='436250']
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Jaka goaspodar... rozwiń
Avatar
najnormalniejszy / 11 lutego 2011 o 14:35
0
[quote name='Matthias' timestamp='1297430387' post='436245']
W kilku małych szwajcarskich miastach również jeżdżą Solarisy (widziałem min. w Winterthur) - a oni gówna by nie kupili. W żadnym szwajcarskim mieście nie spotkałem się natomiast z Mercedesami Conecto. Jak już, to tylko Citaro.

Choć fakty są takie, że żadnego, nawet najdroższego autobusu zawieszenie nie jest przystosowane do tak gównianych dróg jak nasze. Ono ma być wygodne i nie bujać... A w dziury wjeżdżać od czasu do czasu a nie całą dobę, co kilkanaście sekund.
[/quote]
To nie takie proste.Solaris wysyla zagranice wozy lepszej jakosci niz do Poslki.Tam zalezy im na reputacji i zdobywaniu rynku.W poslce maja juz marke i olewaja nasz rynek i robia produkt gorszej jakosci.Dlatego niektore maista w Pl odsylaja i zgłaszaja liczne wady.To nie ejst tak, ze Solaris robi wszedzie tak samo dobre wozy i skoro sa na Zachodzie to znaczy ze sa dobre.
[quote name='Matthias' timestamp='1297430387' post='436245']
W kilku małych szwajcarskich miastach również jeżdżą Solarisy (widziałem min. w Winterthur) - a oni gówna by nie kupili. W żadnym szwajcarskim mieście nie spotkałem się natomiast z Mercedesami Conecto. Jak już, to tylko Citaro.

Choć fakty są takie, że żadnego, nawet najdroższego autobusu zawieszenie nie jest przystosowane do tak gównianych dróg jak nasze. Ono ma być wygodne i nie bujać... A w dziury wjeżdżać od czasu do czasu a nie całą do... rozwiń
Avatar
najnormalniejszy / 11 lutego 2011 o 14:30
0
[quote name='normalny' timestamp='1297423486' post='436197']
[size="3"]Niestety, ale inne miasta przeganiają Lublin. Rzeszów czy Białystok nie tracą czasu ani pieniędzy na ciągłe porównywanie się do innych miast jak to czyni Lublin. Tam rozwija się przemysł, gospodarka.
[/quote]
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porownan czy wydawania pieneidzy na porownaia.Jak na razie to robisz to Ty i tobie podobi frustraci widzac w Rzeszowie czy Bialmystoku konkurencje ktora rzekomo nas przegonila.To sie nazywa malkonenctwo.Wszedzie diobrze gdzie nas nie ma.
Jaka goaspodarka w Bialymstoku?Chrzanisz i guzik wiesz.Bialystok ma wieksze bezrobocie niz my, wiec o jakiej gosporarce mówisz?
Rzeszów?Najgorsza komunikacja w kraju i średnim najwiekszym wieku taboru.Zapowiadaja juz od lat zakup 20 krotkich autobusów.No szał normalnie i niesamiwty rozwój.My juz kupujemy ponad 100 wozów oni zapowiadaja marne 20 sztuk.Rzeczywiscie nie gadaja tylko robia...buhhhahaha

Mysl zanim cos napiszesz, bo jak narazie to porównujesz sie do gorszych osrodków Ty i Tobie podobni.Nikt normalny nie traci czasu na te chore i glupie, bo nie oparte na wiedzy porówniania ani tym bardziej nie wydaje na nie pieniedzy.A ja czuje ze starciłem wlasnie 5 min. na tłumaczenie Tobie rzeczy oczywistych.

I generalnie to jestem zadowolony ze choc przeguby beda najwyzszej kalsy, bo Citaro to autobus z górnej polki w przeciwienstwie do connecto.Szrot niech se biora inne maista.Ja chce w Lublinie porządne wozy, a nie tanie.

Ktos sie pytał o okna.Maja byc przesuwane, ale to i tak bez znaczenia bo bedzie klima, wiec po co komu okna?No chyba ze w razie awari klimy.
[quote name='normalny' timestamp='1297423486' post='436197']
[size="3"]Niestety, ale inne miasta przeganiają Lublin. Rzeszów czy Białystok nie tracą czasu ani pieniędzy na ciągłe porównywanie się do innych miast jak to czyni Lublin. Tam rozwija się przemysł, gospodarka.
[/quote]
Srata, tata.
Juz wyleczyles swoje kompleksy?
Po pierwsze to kto traci czas na prównyuwanie sie do innych miast i tym bardziej pieniadze?Wladze miasta?Nigdy nie slyszalem zadnych porown... rozwiń
Avatar
Matthias / 11 lutego 2011 o 14:19
0
W kilku małych szwajcarskich miastach również jeżdżą Solarisy (widziałem min. w Winterthur) - a oni gówna by nie kupili. W żadnym szwajcarskim mieście nie spotkałem się natomiast z Mercedesami Conecto. Jak już, to tylko Citaro.

Choć fakty są takie, że żadnego, nawet najdroższego autobusu zawieszenie nie jest przystosowane do tak gównianych dróg jak nasze. Ono ma być wygodne i nie bujać... A w dziury wjeżdżać od czasu do czasu a nie całą dobę, co kilkanaście sekund.
Avatar
dr. Ernesto Che Guevara / 11 lutego 2011 o 14:13
0
[size="7"][color="#8B0000"]"Primum Non Nocere" - Przede wszystkim nie szkodzić (Hipokrates)[/color][/size] [media]http://www.youtube.com/watch?v=n3IzgNbIOJI&feature=related[/media]

[size="7"] [url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110105/SANOK/938789734"]Możesz pomóc. Zbudujmy podjazd dla niepełnosprawnego Adriana[/url]. [/size]
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 3

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 15 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 183 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 448 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!