Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2013 r.
17:37
Edytuj ten wpis

Śmieci z cmentarza zabierz do domu. "Księdzu szkoda pieniędzy"

0 178 A A
Zebrałyśmy już trzy reklamówki starych wkładów i szkieł. Wszystko to będziemy musiały zabrać ze sobą
Zebrałyśmy już trzy reklamówki starych wkładów i szkieł. Wszystko to będziemy musiały zabrać ze sobą

"Znicze i wypalone wkłady zabieramy do domu” – takie komunikaty wiszą przy cmentarzu w Jabłonnej koło Lublina. To jakiś absurd – komentują ludzie, którzy wczoraj porządkowali groby bliskich

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Księdzu szkoda pieniędzy na firmę, która wywiezie śmieci. Zmusza więc ludzi, by segregowali odpady i co się da pali przy cmentarzu – napisał do nas jeden z mieszkańców podlubelskiej gminny Jabłonna.

– Proboszcz porozwieszał po całym cmentarzu kartki z informacją: "Wypalone wkłady i znicze zabierać do domu”. Normalnie ręce opadają.

Komunikaty, o których pisze nasz Czytelnik, wiszą na ogrodzeniu cmentarza w Jabłonnej i przy kontenerze na śmieci ustawionym niedaleko wejścia na teren nekropolii.

– Pierwszy raz się z czymś takim spotykam – przyznaje Zofia Kazimierczak z Lublina, która wczoraj porządkowała grób bliskich. – To jakiś absurd. Śmietnik jest, ale wyrzucać do niego zniczy nie można. Razem z córką zebrałyśmy już trzy reklamówki starych wkładów i szkieł. Wszystko to będziemy musiały zabrać ze sobą.

Proboszcz parafii nie chciał z nami rozmawiać. – To są nasze wewnętrzne sprawy – ucina duchowny. Jego zarządzenie można przeczytać za to w ogłoszeniach parafialnych wywieszonych na tablicy na zewnątrz kościoła.

"We wtorek przy segregacji śmieci pracowali … (tutaj są imiona i nazwiska osób – red.). Za kontener śmieci zapłaciłem 648 zł” – czytamy w informacji. – "Za każdy grób przypada po 2 zł za metr sześcienny, kosztuje 92,50 zł” – pisze enigmatycznie duchowny.

– To nie jest pierwszy raz, kiedy ksiądz wyznacza jakiś cennik – mówią parafianie, z którymi rozmawialiśmy. – Za wszystko trzeba płacić, nawet za ławkę w kościele – 2 zł od członka rodziny. Teraz proboszcz twierdzi, że z powodu wysokich kosztów wywozu śmieci zużyte znicze trzeba zabierać ze sobą.
Urzędnicy z Jabłonnej nie wiedzą, czy proboszcz podpisał umowę na odbiór śmieci z cmentarza.

"Zarządzeniem” księdza są zaskoczeni. – To pewnie jakieś nieporozumienie – mówi Agnieszka Szpytma z Urzędu Gminy w Jabłonnej.

O tym, że sprawę można rozwiązać inaczej świadczy przykład podlubelskiego Wojciechowa. – Nikt nie każe nam zabierać śmieci z cmentarza do domu – mówi pani Małgorzata z gminy Wojciechów. – Księża apelowali jedynie o to, aby segregować śmieci, np. plastikowe wkłady i szkło należy wrzucać do worków, zaś wieńce składać w miejscu opatrzonym stosownym napisem.

Komentarze 178

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
józef / 28 kwietnia 2014 o 09:54
0

Pani Zofia Kazimierczak zebrala trzy reklamowki śmieci z grobu bliskiej osoby  i nie wie co z tym zrobić ?  Tak nalezy je zabrac do domu bo Pani Zofia te śmieci przywiozła na ten grób i po wykorzystanu uczciwy człowiek powinnien je zapakowac do tego samego samochodu , zawieśc do domu i wrzucić do kosza na swojej posesji . Pani tak pięknie się uwiecznila na fotografii ale zbrakło fotografi jak pakuje pani te smieci do samochodu i wrzuca do własnego kosza to są pani śmieci a nie proboszcza. 

Avatar
karolinka / 1 lutego 2014 o 22:53
0

Raz na zawsze trzeba rozwiązać problem śmieci na cmentarzu. Brak kontenera lub miejsca do gromadzenia śmieci jest niedopuszczalny. Kto jest za to odpowiedzialny. Dlaczego przymyka się oczy na tak ważną sprawę. Ludzie alarmujcie w tej kwestii wszystkich i wszędzie gdzie się da. Nie zostawiajcie tej sprawy. ona sama się nie rozwiąże. Księża to chytre istoty, nie znajdują za grosz zrozumienia u parafian. Tak nie można. Po co ustawa śmieciowa, dla kogo powstała. Sprowadźcie Jaworowicz - ona pomoże. Nie dajcie się wyrolować !!!!! Śmietnik ma być i basta. 

Avatar
Gość / 25 grudnia 2013 o 18:29
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/polozenietel
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
szukam / 12 listopada 2013 o 23:03
0

http://sorkovitz.blogspot.com/2013/11/nie-tylko-do-sakramentow-i-pogrzebow.html?spref=fb

"Stanąć przy ambonie to za mało. Stanąć z pojedynczym człowiekiem - serce w serce, oto największa duszpasterska sztuka."

"Bo się "mojemu"proboszczowi  jakoś nie śpieszy i chęci jakoś mało ma, by mą duszę popasterzować." 

http://sorkovitz.blogspot.com/2013/11/nie-tylko-do-sakramentow-i-pogrzebow.html?spref=fb

"Stanąć przy ambonie to za mało. Stanąć z pojedynczym człowiekiem - serce w serce, oto największa duszpasterska sztuka."

"Bo się "mojemu"proboszczowi  jakoś nie śpieszy i chęci jakoś mało ma, by mą duszę popasterzować." 

rozwiń
Avatar
PARAFIANKA. / 10 listopada 2013 o 18:17
0

Ja też jestem z tej parafii. Wszyscy doskonale wiedzą kto próbuje odwrócić kota ogonem i wmówić ze to są "kłamstwa,bajeczki, opowiastki."..

Można dodać by o wiele więcej... trochę się tego nazbierało!!!

Jeżeli proboszcz słuchałby parafian, liczył się z nimi i chciał rozmawiać, to nie było by tej dyskusji w necie. Ma złą doradczynią na plebanii.

Ludzie weźcie się odczepcie i znajdźcie sobie inne zajęcia niż wymyślanie bzdur o Księdzu. Wszystkie decyzje podejmuje z Radą ekonomiczna, w skład której wchodzą parafianie, czyli decyzje o zbiórce raptem na ogrzewanie i raz na kostkę po 10 zł. to jest decyzja Rady Ekonomicznej, a nie Księdza (kwota na kostkę śmieszna). Ale lubicie jak w kościele jest cieplutko  albo jak po cmentarzu można  przejść i nie zabrudzić butów.

Te głupoty wymyśla ktoś kto nie ma bladego pojęcia o sprawach

Parafii kto podejrzewam nie dał ani na kostkę ani na ogrzewanie ale do powiedzenia tacy zawsze maja najwięcej.A może tako osobiście księdzu albo p. Magdzie?

rozwiń
Avatar
janek / 9 listopada 2013 o 23:18
0

Jestem z tej parafii - napisaliście stek bzdur o księdzu.

Jak można tak zgnoić człowieka?

Gdzie Wasze sumienia?

Wyobraź sobie, gdyby ktoś takie wyssane z palca KŁAMSTWA napisał o Tobie?

Jak byś się wtedy czuł?

Ja też jestem z tej parafii. Wszyscy doskonale wiedzą kto próbuje odwrócić kota ogonem i wmówić ze to są "kłamstwa,bajeczki, opowiastki."..

Można dodać by o wiele więcej... trochę się tego nazbierało!!!

Jeżeli proboszcz słuchałby parafian, liczył się z nimi i chciał rozmawiać, to nie było by tej dyskusji w necie. Ma złą doradczynią na plebanii. 

wiedzą kto próbuje odwrócić kota ogonem i wmówić ze to są "kłamstwa,bajeczki, opowiastki."..

Można dodać by o wiele więcej... trochę się tego nazbierało!!!

Jeżeli proboszcz słuchałby parafian, liczył się z nimi i chciał rozmawiać, to nie było by tej dyskusji w necie. Ma złą doradczynią na plebanii. 

rozwiń
Avatar
EKSHUMACJA / 7 listopada 2013 o 18:32
0

Dzisiaj o świcie dokonano ekshumacji księdza Waldemara Irka, którego mieszkanka Oławy oskarża o spłodzenie dziecka. Aby określić, czy rzeczywiście duchowny począł syna, niezbędne są badania DNA.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ekshumacja-ksiedza-irka-wyniki-badan-dna-za-miesiac_364615.html

Avatar
PROKURATURA / 7 listopada 2013 o 18:29
0

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła już czynności sprawdzające ws. ks. Ireneusza Bochyńskiego - powiedział rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk. Duchowny w wywiadzie sugerował, że 10-letnie dzieci mogą same prowokować dorosłych do kontaktów intymnych. Część polityków komentujących sprawę stwierdziła, że taka wypowiedź może świadczyć o tym, że ksiądz był świadkiem lub sam uczestniczył w wykorzystywaniu seksualnym dzieci.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14909460,Jest_zawiadomienie_do_prokuratury_na_ks__Bochynskiego_.html

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła już czynności sprawdzające ws. ks. Ireneusza Bochyńskiego - powiedział rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk. Duchowny w wywiadzie sugerował, że 10-letnie dzieci mogą same prowokować dorosłych do kontaktów intymnych. Część polityków komentujących sprawę stwierdziła, że taka wypowiedź może świadczyć o tym, że ksiąd... rozwiń

Avatar
Mariola / 3 listopada 2013 o 22:21
0

Łatwo być anonimem w sieci, oj łatwiutko. Można wtedy sobie bezkarnie powymyślać różne bajeczki i przypowiastki, historyjki i bzdurki. Ludzie tu chodziło o śmieci, a zrobiło się z tego zaszczuwanie. Ogarnijcie się!

Zaszczuwa to nas od kilku lat proboscz ale przebrała się miarka i stad te komentarze i chwila prawdy. Gdyby miał chocby trochę wstydu to zastanowiłby sie nad swoim postepowaniem i być może zmienił swoje podejscie do parafian.

Avatar
Iwona / 3 listopada 2013 o 13:06
0

Łatwo być anonimem w sieci, oj łatwiutko. Można wtedy sobie bezkarnie powymyślać różne bajeczki i przypowiastki, historyjki i bzdurki. Ludzie tu chodziło o śmieci, a zrobiło się z tego zaszczuwanie. Ogarnijcie się!

Avatar
józef / 28 kwietnia 2014 o 09:54
0

Pani Zofia Kazimierczak zebrala trzy reklamowki śmieci z grobu bliskiej osoby  i nie wie co z tym zrobić ?  Tak nalezy je zabrac do domu bo Pani Zofia te śmieci przywiozła na ten grób i po wykorzystanu uczciwy człowiek powinnien je zapakowac do tego samego samochodu , zawieśc do domu i wrzucić do kosza na swojej posesji . Pani tak pięknie się uwiecznila na fotografii ale zbrakło fotografi jak pakuje pani te smieci do samochodu i wrzuca do własnego kosza to są pani śmieci a nie proboszcza. 

Avatar
karolinka / 1 lutego 2014 o 22:53
0

Raz na zawsze trzeba rozwiązać problem śmieci na cmentarzu. Brak kontenera lub miejsca do gromadzenia śmieci jest niedopuszczalny. Kto jest za to odpowiedzialny. Dlaczego przymyka się oczy na tak ważną sprawę. Ludzie alarmujcie w tej kwestii wszystkich i wszędzie gdzie się da. Nie zostawiajcie tej sprawy. ona sama się nie rozwiąże. Księża to chytre istoty, nie znajdują za grosz zrozumienia u parafian. Tak nie można. Po co ustawa śmieciowa, dla kogo powstała. Sprowadźcie Jaworowicz - ona pomoże. Nie dajcie się wyrolować !!!!! Śmietnik ma być i basta. 

Avatar
Gość / 25 grudnia 2013 o 18:29
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/polozenietel
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
szukam / 12 listopada 2013 o 23:03
0

http://sorkovitz.blogspot.com/2013/11/nie-tylko-do-sakramentow-i-pogrzebow.html?spref=fb

"Stanąć przy ambonie to za mało. Stanąć z pojedynczym człowiekiem - serce w serce, oto największa duszpasterska sztuka."

"Bo się "mojemu"proboszczowi  jakoś nie śpieszy i chęci jakoś mało ma, by mą duszę popasterzować." 

http://sorkovitz.blogspot.com/2013/11/nie-tylko-do-sakramentow-i-pogrzebow.html?spref=fb

"Stanąć przy ambonie to za mało. Stanąć z pojedynczym człowiekiem - serce w serce, oto największa duszpasterska sztuka."

"Bo się "mojemu"proboszczowi  jakoś nie śpieszy i chęci jakoś mało ma, by mą duszę popasterzować." 

rozwiń
Avatar
PARAFIANKA. / 10 listopada 2013 o 18:17
0

Ja też jestem z tej parafii. Wszyscy doskonale wiedzą kto próbuje odwrócić kota ogonem i wmówić ze to są "kłamstwa,bajeczki, opowiastki."..

Można dodać by o wiele więcej... trochę się tego nazbierało!!!

Jeżeli proboszcz słuchałby parafian, liczył się z nimi i chciał rozmawiać, to nie było by tej dyskusji w necie. Ma złą doradczynią na plebanii.

Ludzie weźcie się odczepcie i znajdźcie sobie inne zajęcia niż wymyślanie bzdur o Księdzu. Wszystkie decyzje podejmuje z Radą ekonomiczna, w skład której wchodzą parafianie, czyli decyzje o zbiórce raptem na ogrzewanie i raz na kostkę po 10 zł. to jest decyzja Rady Ekonomicznej, a nie Księdza (kwota na kostkę śmieszna). Ale lubicie jak w kościele jest cieplutko  albo jak po cmentarzu można  przejść i nie zabrudzić butów.

Te głupoty wymyśla ktoś kto nie ma bladego pojęcia o sprawach

Parafii kto podejrzewam nie dał ani na kostkę ani na ogrzewanie ale do powiedzenia tacy zawsze maja najwięcej.A może tako osobiście księdzu albo p. Magdzie?

rozwiń
Avatar
janek / 9 listopada 2013 o 23:18
0

Jestem z tej parafii - napisaliście stek bzdur o księdzu.

Jak można tak zgnoić człowieka?

Gdzie Wasze sumienia?

Wyobraź sobie, gdyby ktoś takie wyssane z palca KŁAMSTWA napisał o Tobie?

Jak byś się wtedy czuł?

Ja też jestem z tej parafii. Wszyscy doskonale wiedzą kto próbuje odwrócić kota ogonem i wmówić ze to są "kłamstwa,bajeczki, opowiastki."..

Można dodać by o wiele więcej... trochę się tego nazbierało!!!

Jeżeli proboszcz słuchałby parafian, liczył się z nimi i chciał rozmawiać, to nie było by tej dyskusji w necie. Ma złą doradczynią na plebanii. 

wiedzą kto próbuje odwrócić kota ogonem i wmówić ze to są "kłamstwa,bajeczki, opowiastki."..

Można dodać by o wiele więcej... trochę się tego nazbierało!!!

Jeżeli proboszcz słuchałby parafian, liczył się z nimi i chciał rozmawiać, to nie było by tej dyskusji w necie. Ma złą doradczynią na plebanii. 

rozwiń
Avatar
EKSHUMACJA / 7 listopada 2013 o 18:32
0

Dzisiaj o świcie dokonano ekshumacji księdza Waldemara Irka, którego mieszkanka Oławy oskarża o spłodzenie dziecka. Aby określić, czy rzeczywiście duchowny począł syna, niezbędne są badania DNA.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ekshumacja-ksiedza-irka-wyniki-badan-dna-za-miesiac_364615.html

Avatar
PROKURATURA / 7 listopada 2013 o 18:29
0

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła już czynności sprawdzające ws. ks. Ireneusza Bochyńskiego - powiedział rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk. Duchowny w wywiadzie sugerował, że 10-letnie dzieci mogą same prowokować dorosłych do kontaktów intymnych. Część polityków komentujących sprawę stwierdziła, że taka wypowiedź może świadczyć o tym, że ksiądz był świadkiem lub sam uczestniczył w wykorzystywaniu seksualnym dzieci.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14909460,Jest_zawiadomienie_do_prokuratury_na_ks__Bochynskiego_.html

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła już czynności sprawdzające ws. ks. Ireneusza Bochyńskiego - powiedział rzecznik piotrkowskiej prokuratury okręgowej Witold Błaszczyk. Duchowny w wywiadzie sugerował, że 10-letnie dzieci mogą same prowokować dorosłych do kontaktów intymnych. Część polityków komentujących sprawę stwierdziła, że taka wypowiedź może świadczyć o tym, że ksiąd... rozwiń

Avatar
Mariola / 3 listopada 2013 o 22:21
0

Łatwo być anonimem w sieci, oj łatwiutko. Można wtedy sobie bezkarnie powymyślać różne bajeczki i przypowiastki, historyjki i bzdurki. Ludzie tu chodziło o śmieci, a zrobiło się z tego zaszczuwanie. Ogarnijcie się!

Zaszczuwa to nas od kilku lat proboscz ale przebrała się miarka i stad te komentarze i chwila prawdy. Gdyby miał chocby trochę wstydu to zastanowiłby sie nad swoim postepowaniem i być może zmienił swoje podejscie do parafian.

Avatar
Iwona / 3 listopada 2013 o 13:06
0

Łatwo być anonimem w sieci, oj łatwiutko. Można wtedy sobie bezkarnie powymyślać różne bajeczki i przypowiastki, historyjki i bzdurki. Ludzie tu chodziło o śmieci, a zrobiło się z tego zaszczuwanie. Ogarnijcie się!

Zobacz wszystkie komentarze 178

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!