Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2011 r.
19:19
Edytuj ten wpis

SMS-owa pułapka: Jak się uwolnić od płatnego konkursu?

0 7 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Uwolnić się z loterii dla abonentów Orange może nie być łatwo. Przekonał się o tym nasz Czytelnik, który bezskutecznie próbował zrezygnować z udziału w płatnym konkursie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Loteria, w której do wygrania są samochody marki Audi, jest konkursem Orange jedynie z nazwy. Tak naprawdę organizuje ją spółka Internetq Poland – ta sama, którą Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał za loterię "Pusty sms”. Prezes urzędu uznała na początku tego roku, że
konkurs wprowadzał klientów w błąd i nałożyła na firmę karę w wysokości 499 650 zł.

Nie znaczy to jednak, że pozostałym loteriom firmy Internetq nie można niczego zarzucić. Jak zauważył nasz Czytelnik, SMS-owy konkurs Orange przypomina pułapkę. W punkcie 22 trzeciej części regulaminu loterii jest napisane, że wysłanie wiadomości o treści "STOP” pod podany tam numer sprawia, że klient nie otrzymuje już kolejnych SMS-ów z informacjami o konkursie.

Nasz Czytelnik wysłał taką wiadomość, ale z jego konta nadal pobierane były opłaty
za udział w loterii.

Dopiero po kilku dniach poszukiwań w Internecie znalazłem informację, że SMS winien być o treści "STOP KLUB” a nie, jak w regulaminie, tylko "STOP” – tłumaczył w liście do redakcji i do Biura Obsługi Klienta firmy Orange. Jest to celowe wprowadzanie klientów w błąd i w dodatku finansowe żerowanie na nich – oceniał.

Rzeczywiście, każdego dnia z jego konta znikały pieniądze. Musiał płacić za odbieranie SMS-ów, które wysyłał mu organizator loterii. – Każda wiadomość kosztowała 4,92 zł – informuje Izabella Szum z biura prasowego Grupy TP, do której należy także Orange.

Organizator loterii wyjaśnia jednak, że każde z dwóch poleceń opisanych w regulaminie konkursu służy do czegoś innego.

– SMS o treści "STOP”, wysłany pod numer 7400 lub 8080, zatrzymuje wysyłanie wiadomości zachęcających do dalszego udziału w konkursie – informuje Grzegorz Witerski ze spółki Internetq Poland. – Natomiast wysłanie SMS-a o treści "STOP KLUB” pod numer 60400 zatrzymuje wysyłanie płatnych wiadomości w ramach Klubu Loterii Orange – uzupełnia.

W regulaminie nie jest to jednak napisane wprost. Płatne SMS-y są określone jako wiadomości "w ramach Klubu Loterii Orange”, a zarówno wysłanie wiadomości o treści "STOP”, jak i "STOP KLUB” ma skutkować tym, że abonent nie będzie otrzymywał kolejnych informacji z loterii.

Na problem zwrócił już uwagę Urząd Komunikacji Elektronicznej, który przekonuje, że zasady wszystkich loterii SMS powinny być przejrzystsze.

Jak czytamy na stronie internetowej urzędu, jego prezes Anna Streżyńska spotkała się w marcu z przedstawicielami firm telekomunikacyjnych i przedsiębiorstw, które organizują takie konkursy, żeby wyjaśnić im, co mogą zrobić dla bezpieczeństwa swoich klientów.

UKE proponuje sześć prostych zasad

1. Po pierwsze, operatorzy powinni zaoferować swoim klientom możliwość zablokowania wszystkich SMS-ów o podwyższonej cenie. Taka usługa miałaby być bezpłatna.

2. Do tego abonenci powinni sami decydować, jaką kwotę chcą miesięcznie przeznaczyć na usługi telekomunikacyjne, zwłaszcza te dodatkowo płatne. Operatorzy mieliby ich informować o ewentualnym przekroczeniu limitu wydatków, jaki sami wybiorą dla siebie.

3. Kolejna propozycja UKE to opracowanie uniwersalnego sposobu rezygnacji z płatnych usług. Każdy abonent mógłby więc w łatwy sposób zrezygnować z loterii, w której uczestniczy.

4. Urząd radzi również, że to rodzice powinni decydować o tym, z jakich usług mogą korzystać dzieci na swoich telefonach.

5. UKE chce także, żeby operatorzy dodatkowo informowali swoich klientów o tym, co mają robić, aby nie narazić się na niechciane koszty. Powinni też w łatwy sposób udostępniać im dane firm zarządzających numerami, pod które wysyłamy SMS-y o podwyższonej płatności.

6. Firmy telekomunikacyjne powinny zadbać o to, żeby klient był rzetelnie i prawdziwie informowany o kosztach usług. Chodzi o cenę i o ilość SMS-ów, które należy przesłać, aby wziąć udział np. w loterii lub w konkursie.

Na swojej stronie internetowej UKE przekonuje, że wprowadzenie tych zasad sprawi, że konkursy i loterie przestaną się kojarzyć z oszustwem.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 marca 2011 o 23:09
0
[quote name='KAMIL' timestamp='1301301038' post='455740']
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektury czegoś co się opisuje. dodatkowo propozycje UKE są po prostu śmieszne - żeby nie nazwać ich inaczej. Prawie wszyscy użytkownicy umieją czytać i pisać w związku z tym jeśli człowieku nie chcesz brać udziału w loterii to po co wysyłasz sms ? a jak wysyłasz sms to dlaczego później te pretensje ? przecież sam chciałeś, zwrotne info zazwyczaj powiadamia użytkownika gdzie może znaleźć regulamin a ja nie widzę nic złego na poświęceniu 20 min na jego przeczytanie przez szansą na wygranie czegokolwiek. w związku z tym uważam że ludzie którzy wysłali wiadomość z chęcią udziału w loterii sami są sobie winni bo nie dowiedzieli się nic więcej na jej temat za wyjątkiem przeczytania 1 wiadomości sms.
[/quote]
Organizator uczciwy inaczej się odezwał
Znajdź w 20 minut ten regulamin mając informację: regulamin dostępny na www.orange.pl baranie.
[quote name='KAMIL' timestamp='1301301038' post='455740']
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektu... rozwiń
Avatar
KAMIL / 28 marca 2011 o 10:30
0
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektury czegoś co się opisuje. dodatkowo propozycje UKE są po prostu śmieszne - żeby nie nazwać ich inaczej. Prawie wszyscy użytkownicy umieją czytać i pisać w związku z tym jeśli człowieku nie chcesz brać udziału w loterii to po co wysyłasz sms ? a jak wysyłasz sms to dlaczego później te pretensje ? przecież sam chciałeś, zwrotne info zazwyczaj powiadamia użytkownika gdzie może znaleźć regulamin a ja nie widzę nic złego na poświęceniu 20 min na jego przeczytanie przez szansą na wygranie czegokolwiek. w związku z tym uważam że ludzie którzy wysłali wiadomość z chęcią udziału w loterii sami są sobie winni bo nie dowiedzieli się nic więcej na jej temat za wyjątkiem przeczytania 1 wiadomości sms.
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektury czegoś co się opisuje. dodatkowo propozycje UKE są po prostu śmieszne - żeby nie nazw... rozwiń
Avatar
Anna / 26 marca 2011 o 01:10
0
[quote name='mo' timestamp='1301068289' post='454890']
co do loterii orange nie mam zastrzezen moj wujek wygral bmw 13.07. ale pusty sms to totalna bujda
[/quote]
Hahahahahaha niezłe. A ile Ci płacą za reklamę sieci?
Avatar
Gość / 25 marca 2011 o 19:25
0
"UKE proponuje sześć prostych zasad. (...)
Na swojej stronie internetowej UKE przekonuje, że wprowadzenie tych zasad sprawi, że konkursy i loterie przestaną się kojarzyć z oszustwem"


A dlaczego UKE nie zaproponuje JEDNEJ najprostszej zasady :

[size="3"]Klient nie powinien płacić za ŻADNE NIECHCIANE i odebrane przez siebie SMS-y.[/size]

To by rozwiązało cały problem i kwita.
Jakim prawem samo odczytywanie durnych SMS-ów kosztuje 4,92 PLN za sztukę ? Dlaczego to w ogóle kosztuje ? Chory kraj gdzie złodzieje kręcą prawem jak chcą.
"UKE proponuje sześć prostych zasad. (...)
Na swojej stronie internetowej UKE przekonuje, że wprowadzenie tych zasad sprawi, że konkursy i loterie przestaną się kojarzyć z oszustwem"


A dlaczego UKE nie zaproponuje JEDNEJ najprostszej zasady :

[size="3"]Klient nie powinien płacić za ŻADNE NIECHCIANE i odebrane przez siebie SMS-y.[/size]

To by rozwiązało cały problem i kwita.
Jakim prawem samo odczytywanie durnych SMS-ów kosztuje 4,92 PLN za sztukę ? Dlacze... rozwiń
Avatar
mo / 25 marca 2011 o 16:51
0
co do loterii orange nie mam zastrzezen moj wujek wygral bmw 13.07. ale pusty sms to totalna bujda
Avatar
abc / 25 marca 2011 o 16:26
0
propozycje UKE znów są jak najbardziej na miejscu,
jednak ich wdrożenie pewnie nie będzie łatwe i potrwa.


Konkursy jak konkursy, jak widać zawsze znajdzie się ktoś
kto zwęszy sobie na tym niezły biznes i nieuczciwy zarobek.
Powinni raz, a skutecznie zająć się taką firmą, tracą na tym
nie tylko abonenci, ale i Ci co prowadzą takie konkursy uczciwie.
Avatar
mosquito / 25 marca 2011 o 16:18
0
Klient jak klient, taki jest jak elektorat ale chyba Orange na tym straci. Dziwię się, że i tam są idioci. Taka renoma i co ?
Avatar
Gość / 29 marca 2011 o 23:09
0
[quote name='KAMIL' timestamp='1301301038' post='455740']
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektury czegoś co się opisuje. dodatkowo propozycje UKE są po prostu śmieszne - żeby nie nazwać ich inaczej. Prawie wszyscy użytkownicy umieją czytać i pisać w związku z tym jeśli człowieku nie chcesz brać udziału w loterii to po co wysyłasz sms ? a jak wysyłasz sms to dlaczego później te pretensje ? przecież sam chciałeś, zwrotne info zazwyczaj powiadamia użytkownika gdzie może znaleźć regulamin a ja nie widzę nic złego na poświęceniu 20 min na jego przeczytanie przez szansą na wygranie czegokolwiek. w związku z tym uważam że ludzie którzy wysłali wiadomość z chęcią udziału w loterii sami są sobie winni bo nie dowiedzieli się nic więcej na jej temat za wyjątkiem przeczytania 1 wiadomości sms.
[/quote]
Organizator uczciwy inaczej się odezwał
Znajdź w 20 minut ten regulamin mając informację: regulamin dostępny na www.orange.pl baranie.
[quote name='KAMIL' timestamp='1301301038' post='455740']
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektu... rozwiń
Avatar
KAMIL / 28 marca 2011 o 10:30
0
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektury czegoś co się opisuje. dodatkowo propozycje UKE są po prostu śmieszne - żeby nie nazwać ich inaczej. Prawie wszyscy użytkownicy umieją czytać i pisać w związku z tym jeśli człowieku nie chcesz brać udziału w loterii to po co wysyłasz sms ? a jak wysyłasz sms to dlaczego później te pretensje ? przecież sam chciałeś, zwrotne info zazwyczaj powiadamia użytkownika gdzie może znaleźć regulamin a ja nie widzę nic złego na poświęceniu 20 min na jego przeczytanie przez szansą na wygranie czegokolwiek. w związku z tym uważam że ludzie którzy wysłali wiadomość z chęcią udziału w loterii sami są sobie winni bo nie dowiedzieli się nic więcej na jej temat za wyjątkiem przeczytania 1 wiadomości sms.
A ja myślałem ze chociaż ludzie którzy piszą artykuły są bardziej zaznajomieni z regulaminem promocji. Ja zwykły mały człowiek czytając regulamin doszedłem troszkę niżej gdzie opisany jest tzw. klub orange z którego można zrezygnować wysyłając sms pod numer 60400 o treści STOP KLUB(autor przytoczył dział III punkt 22, natomiast punkt 23 dokładnie opisuje jak zrezygnować z klubu orange). W razie pisania kolejnych bzdur zachęcam na początku do uważnej lektury czegoś co się opisuje. dodatkowo propozycje UKE są po prostu śmieszne - żeby nie nazw... rozwiń
Avatar
Anna / 26 marca 2011 o 01:10
0
[quote name='mo' timestamp='1301068289' post='454890']
co do loterii orange nie mam zastrzezen moj wujek wygral bmw 13.07. ale pusty sms to totalna bujda
[/quote]
Hahahahahaha niezłe. A ile Ci płacą za reklamę sieci?
Avatar
Gość / 25 marca 2011 o 19:25
0
"UKE proponuje sześć prostych zasad. (...)
Na swojej stronie internetowej UKE przekonuje, że wprowadzenie tych zasad sprawi, że konkursy i loterie przestaną się kojarzyć z oszustwem"


A dlaczego UKE nie zaproponuje JEDNEJ najprostszej zasady :

[size="3"]Klient nie powinien płacić za ŻADNE NIECHCIANE i odebrane przez siebie SMS-y.[/size]

To by rozwiązało cały problem i kwita.
Jakim prawem samo odczytywanie durnych SMS-ów kosztuje 4,92 PLN za sztukę ? Dlaczego to w ogóle kosztuje ? Chory kraj gdzie złodzieje kręcą prawem jak chcą.
"UKE proponuje sześć prostych zasad. (...)
Na swojej stronie internetowej UKE przekonuje, że wprowadzenie tych zasad sprawi, że konkursy i loterie przestaną się kojarzyć z oszustwem"


A dlaczego UKE nie zaproponuje JEDNEJ najprostszej zasady :

[size="3"]Klient nie powinien płacić za ŻADNE NIECHCIANE i odebrane przez siebie SMS-y.[/size]

To by rozwiązało cały problem i kwita.
Jakim prawem samo odczytywanie durnych SMS-ów kosztuje 4,92 PLN za sztukę ? Dlacze... rozwiń
Avatar
mo / 25 marca 2011 o 16:51
0
co do loterii orange nie mam zastrzezen moj wujek wygral bmw 13.07. ale pusty sms to totalna bujda
Avatar
abc / 25 marca 2011 o 16:26
0
propozycje UKE znów są jak najbardziej na miejscu,
jednak ich wdrożenie pewnie nie będzie łatwe i potrwa.


Konkursy jak konkursy, jak widać zawsze znajdzie się ktoś
kto zwęszy sobie na tym niezły biznes i nieuczciwy zarobek.
Powinni raz, a skutecznie zająć się taką firmą, tracą na tym
nie tylko abonenci, ale i Ci co prowadzą takie konkursy uczciwie.
Avatar
mosquito / 25 marca 2011 o 16:18
0
Klient jak klient, taki jest jak elektorat ale chyba Orange na tym straci. Dziwię się, że i tam są idioci. Taka renoma i co ?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!