Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2010 r.
21:02
Edytuj ten wpis

Sprawdź, jakie będą zmiany w rozkładach jazdy MPK

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 13 A A

W poniedziałek wejdą w życie zmiany w rozkładach pięciu linii autobusowych. Najważniejsza dotyczy linii 36, która teraz będzie kursować także po południu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z Felina wyjedzie o godz. 12.40 i 14.05, a z Czechowa o godz. 13.15 i 14.40. Pierwszy kurs linii 1 z ul. Żeglarskiej będzie przyspieszony o osiem minut.

Autobus linii 14 wyjeżdżający z Roztocza o godz. 5.57 będzie zajeżdżał na Grygowej.
Na linii 39 zmienią się godziny odjazdów w stronę LSM z przystanków w śródmieściu, bo po likwidacji przystanku przy Hempla bywa, że autobus przyjeżdża na Narutowicza przed czasem.

Także autobusy linii 55 będą zajeżdżać pod zajezdnię na Grygowej. Dotyczy to kursów z pl. Litewskiego z godz. 6.23, a z Felina z godz. 15.05 (będzie przyspieszony na godz. 15.02) i z godz. 14.16 (będzie opóźniony na godz. 14.30).

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 26 stycznia 2010 o 17:58
0
Powiem nawet więcej:w godzinach szczytu kierowcy MPK nie mają przerwy WCALE!-z powodu "korkowych opóźnień"aby nie"kumulować"spóźnienia to na przystanku końcowym NIC nie stoją-lecz od razu nawracają i jadą z powrotem-często widzę(na ul.Gospodarczej),że jadą na ul.Mełgiewską FS( 9-tka lub 155) i zaraz wracają. Podczas gdy podróżny sobie pupę plaszczą na siedzeniu-to kierowca MYŚLI !
Avatar
bambosh / 26 stycznia 2010 o 17:49
0
No faktycznie!...-w sumie:gdy kierowca ma parę minut przerwy-to (KUR**!)PRZERWY,a nie jakiejś"półprzerwy"! Kierowca TEŻ CZŁOWIEK!-zjeść i wyszczać się musi i fajkę zapalić ! Pozdro dla naszych"lubelskich wozaków"-a szczególnie dla Pań,które ładnie kierują/jeżdżą autobusami MPK i trolejbusami ! :-)
Avatar
hub / 26 stycznia 2010 o 14:14
0
Lubelak napisał:
oho, magister kierowca nie wytrzymał i się udzielił, zrozum buraku ze wsi że poza regulaminem itp. istnieje coś jeszcze, to tzw. ludzki odruch (ja już wiem że ty sobie spokojnie wcinasz swoją kanapkę ze słoniną patrząc z pogardą jak ludzie marzną na zewnątrz), i szczególne warunki (tj. pogodowe akurat teraz).

prawie trafiłeś jestem mgr kierowca tyle że z lublina, mówisz o ludzkim odruchu, pasażerowie myślą że kierowca to maszyna a to tez człowiek i przerwa mu się należy i może robić co chce (jeść, palić czytać gazete) a czy to jest ludzki odruch jak kierowca spożywa posiłek a w tym czasie pasażerowie wchodzą i kupują bilety. w czasie przerwy się odpoczywa a nie pracuje, więc sie nie dziwcie że kierowca nie podjzdza wcześniej bo jak ma wg rozkładu 15min przerwy to chce sobie odpocząć 15min a nie 5min i przez 10min patrzeć w lusterko co sie dzieje w autobusie

prawie trafiłeś jestem mgr kierowca tyle że z lublina, mówisz o ludzkim odruchu, pasażerowie myślą że kierowca to maszyna a to tez człowiek i przerwa mu się należy i może robić co chce (jeść, palić czytać gazete) a czy to jest ludzki odruch jak kierowca spożywa posiłek a w tym czasie pasażerowie wchodzą i kupują bilety. w czasie przerwy się odpoczywa a nie pracuje, więc sie nie dziwcie że kierowca nie podjzdza wcześniej bo jak ma wg rozkładu 15min przerwy to chce sobie odpocząć 15min a nie 5min i przez 10min patrzeć w lus... rozwiń
Avatar
x i y / 26 stycznia 2010 o 14:08
0
Lubelak napisał:
A może kierowcy tez sie przerwa należy???,potrzebuje zjeść, zapalić,pojść do toalety,a nie jeżdzić wkoło

Otóż to. To zupełnie jak ze sklepami. Czy ludzie, którzy przyszli wcześniej, powinni mieć pretensje do sprzedawcy, że otworzył sklep zgodnie z ustaloną porą? Rozumiem wszystko - każdemu jest zimno, ale na Boga - dajcie te 5 minut kierowcy na chwilowe oderwanie się od kierownicy i zjedzenie kanapki.
Pasażer
Avatar
Lubelak / 26 stycznia 2010 o 13:49
0
A może kierowcy tez sie przerwa należy???,potrzebuje zjeść, zapalić,pojść do toalety,a nie jeżdzić wkoło
Avatar
FELIN / 26 stycznia 2010 o 11:59
0
Na Felinie 6.20-30 stały trzy ,oczywiście żaden nie podjechał .
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 10:10
0
plumka napisał:
witam!chcialabym sie podzielić wczorajszymi wrażeniami z jazda autobusem nr 52, rano o 7,35 autobus, który jechal z turki stał conajmniej 10 minut na końcowym i kierowca nie raczył podjechać i wpuścić ludzi ktorzy stali na 28 stopniowym mrozie:/ po czym jak podjechał, pasażerowie wsiedli to pan kierowca zostawił otwarte srodkowe drzwi i raczył sobie palić papieroska w swojej ciepłej zamkniętej kabinie:/ dodam, że nawet podczas jazdy mialam wrażenie, ze na zlość nie wlączył ogrzewania



Dziś rano (wtorek) pod lasem na Skarpie kierowca autobusu nr. 17, który miał odjechać o godz. 8.10 również nie podjechał wcześniej, aby wpuścić zmarzniętych ludzi. Stał do końca i podjechał dopiero o oznaczonej godzinie. A przecież można było biedakom trochę ulżyć. Był dość młody, stąd pewnie brak wyobraźni i pewnie też nie zdążył się w życiu namarznąć.



Dziś rano (wtorek) pod lasem na Skarpie kierowca autobusu nr. 17, który miał odjechać o godz. 8.10 również nie podjechał wcześniej, aby wpuścić zmarzniętych ludzi. Stał do końca i podjechał dopiero o oznaczonej godzinie. A przecież można było biedakom trochę ulżyć. Był dość młody, stąd pewnie brak wyobraźni i pewnie też nie zdążył się w życiu namarznąć. rozwiń
Avatar
Borostwor / 26 stycznia 2010 o 10:10
0
Kolega źle napisał.Kierowca jak ma przerwę posiłkową to nie wolno mu wpuszczać pasażerów pod groźbą kary ze strony ITD(jako nie wykonana ustawowa przerwa).Ale skoro podjechał i miał czas na papieroska to jednak wpuścił wcześniej.Tylko w borku istnieje taka mentalność przychodzenia na przystanek nie przed odjazdem a jak się zobaczy autobus na horyzoncie.Jak by zegarków nie znali.
Avatar
VIP / 26 stycznia 2010 o 10:03
0
Widać że MPK się przeprowadziło na Grygową. Dla czego ci pracownicy mają jeździć za nasze pieniądze, bo w końcu za wzkm płaci ZTM z naszych pieniędzy !!!! To jest to co było widoczne od wielu lat że po 15 w ciągu 10 min, na kraśnicką pod mpk przyjeżdżały w tym czasie wszelkie możliwe linie. Niech ZTM w pierwszej kolejności sprawdzi rentowność tych właśnie kursów i niech je obetnie , jak się okaże że są nierentowne Koniec prywaty w tym mieście pociołków wasilewskiego i spółki.


tubtin - miasto flustracji
Avatar
Lubelak / 26 stycznia 2010 o 09:48
0
hub napisał:
kierowca jak ma przerwe posiłkową to nie musi otwierać drzwi, bo to zadna przyjemność jak jesz i ludzie chodzą po autobusie


oho, magister kierowca nie wytrzymał i się udzielił, zrozum buraku ze wsi że poza regulaminem itp. istnieje coś jeszcze, to tzw. ludzki odruch (ja już wiem że ty sobie spokojnie wcinasz swoją kanapkę ze słoniną patrząc z pogardą jak ludzie marzną na zewnątrz), i szczególne warunki (tj. pogodowe akurat teraz).
Avatar
bambosh / 26 stycznia 2010 o 17:58
0
Powiem nawet więcej:w godzinach szczytu kierowcy MPK nie mają przerwy WCALE!-z powodu "korkowych opóźnień"aby nie"kumulować"spóźnienia to na przystanku końcowym NIC nie stoją-lecz od razu nawracają i jadą z powrotem-często widzę(na ul.Gospodarczej),że jadą na ul.Mełgiewską FS( 9-tka lub 155) i zaraz wracają. Podczas gdy podróżny sobie pupę plaszczą na siedzeniu-to kierowca MYŚLI !
Avatar
bambosh / 26 stycznia 2010 o 17:49
0
No faktycznie!...-w sumie:gdy kierowca ma parę minut przerwy-to (KUR**!)PRZERWY,a nie jakiejś"półprzerwy"! Kierowca TEŻ CZŁOWIEK!-zjeść i wyszczać się musi i fajkę zapalić ! Pozdro dla naszych"lubelskich wozaków"-a szczególnie dla Pań,które ładnie kierują/jeżdżą autobusami MPK i trolejbusami ! :-)
Avatar
hub / 26 stycznia 2010 o 14:14
0
Lubelak napisał:
oho, magister kierowca nie wytrzymał i się udzielił, zrozum buraku ze wsi że poza regulaminem itp. istnieje coś jeszcze, to tzw. ludzki odruch (ja już wiem że ty sobie spokojnie wcinasz swoją kanapkę ze słoniną patrząc z pogardą jak ludzie marzną na zewnątrz), i szczególne warunki (tj. pogodowe akurat teraz).

prawie trafiłeś jestem mgr kierowca tyle że z lublina, mówisz o ludzkim odruchu, pasażerowie myślą że kierowca to maszyna a to tez człowiek i przerwa mu się należy i może robić co chce (jeść, palić czytać gazete) a czy to jest ludzki odruch jak kierowca spożywa posiłek a w tym czasie pasażerowie wchodzą i kupują bilety. w czasie przerwy się odpoczywa a nie pracuje, więc sie nie dziwcie że kierowca nie podjzdza wcześniej bo jak ma wg rozkładu 15min przerwy to chce sobie odpocząć 15min a nie 5min i przez 10min patrzeć w lusterko co sie dzieje w autobusie

prawie trafiłeś jestem mgr kierowca tyle że z lublina, mówisz o ludzkim odruchu, pasażerowie myślą że kierowca to maszyna a to tez człowiek i przerwa mu się należy i może robić co chce (jeść, palić czytać gazete) a czy to jest ludzki odruch jak kierowca spożywa posiłek a w tym czasie pasażerowie wchodzą i kupują bilety. w czasie przerwy się odpoczywa a nie pracuje, więc sie nie dziwcie że kierowca nie podjzdza wcześniej bo jak ma wg rozkładu 15min przerwy to chce sobie odpocząć 15min a nie 5min i przez 10min patrzeć w lus... rozwiń
Avatar
x i y / 26 stycznia 2010 o 14:08
0
Lubelak napisał:
A może kierowcy tez sie przerwa należy???,potrzebuje zjeść, zapalić,pojść do toalety,a nie jeżdzić wkoło

Otóż to. To zupełnie jak ze sklepami. Czy ludzie, którzy przyszli wcześniej, powinni mieć pretensje do sprzedawcy, że otworzył sklep zgodnie z ustaloną porą? Rozumiem wszystko - każdemu jest zimno, ale na Boga - dajcie te 5 minut kierowcy na chwilowe oderwanie się od kierownicy i zjedzenie kanapki.
Pasażer
Avatar
Lubelak / 26 stycznia 2010 o 13:49
0
A może kierowcy tez sie przerwa należy???,potrzebuje zjeść, zapalić,pojść do toalety,a nie jeżdzić wkoło
Avatar
FELIN / 26 stycznia 2010 o 11:59
0
Na Felinie 6.20-30 stały trzy ,oczywiście żaden nie podjechał .
Avatar
Gość / 26 stycznia 2010 o 10:10
0
plumka napisał:
witam!chcialabym sie podzielić wczorajszymi wrażeniami z jazda autobusem nr 52, rano o 7,35 autobus, który jechal z turki stał conajmniej 10 minut na końcowym i kierowca nie raczył podjechać i wpuścić ludzi ktorzy stali na 28 stopniowym mrozie:/ po czym jak podjechał, pasażerowie wsiedli to pan kierowca zostawił otwarte srodkowe drzwi i raczył sobie palić papieroska w swojej ciepłej zamkniętej kabinie:/ dodam, że nawet podczas jazdy mialam wrażenie, ze na zlość nie wlączył ogrzewania



Dziś rano (wtorek) pod lasem na Skarpie kierowca autobusu nr. 17, który miał odjechać o godz. 8.10 również nie podjechał wcześniej, aby wpuścić zmarzniętych ludzi. Stał do końca i podjechał dopiero o oznaczonej godzinie. A przecież można było biedakom trochę ulżyć. Był dość młody, stąd pewnie brak wyobraźni i pewnie też nie zdążył się w życiu namarznąć.



Dziś rano (wtorek) pod lasem na Skarpie kierowca autobusu nr. 17, który miał odjechać o godz. 8.10 również nie podjechał wcześniej, aby wpuścić zmarzniętych ludzi. Stał do końca i podjechał dopiero o oznaczonej godzinie. A przecież można było biedakom trochę ulżyć. Był dość młody, stąd pewnie brak wyobraźni i pewnie też nie zdążył się w życiu namarznąć. rozwiń
Avatar
Borostwor / 26 stycznia 2010 o 10:10
0
Kolega źle napisał.Kierowca jak ma przerwę posiłkową to nie wolno mu wpuszczać pasażerów pod groźbą kary ze strony ITD(jako nie wykonana ustawowa przerwa).Ale skoro podjechał i miał czas na papieroska to jednak wpuścił wcześniej.Tylko w borku istnieje taka mentalność przychodzenia na przystanek nie przed odjazdem a jak się zobaczy autobus na horyzoncie.Jak by zegarków nie znali.
Avatar
VIP / 26 stycznia 2010 o 10:03
0
Widać że MPK się przeprowadziło na Grygową. Dla czego ci pracownicy mają jeździć za nasze pieniądze, bo w końcu za wzkm płaci ZTM z naszych pieniędzy !!!! To jest to co było widoczne od wielu lat że po 15 w ciągu 10 min, na kraśnicką pod mpk przyjeżdżały w tym czasie wszelkie możliwe linie. Niech ZTM w pierwszej kolejności sprawdzi rentowność tych właśnie kursów i niech je obetnie , jak się okaże że są nierentowne Koniec prywaty w tym mieście pociołków wasilewskiego i spółki.


tubtin - miasto flustracji
Avatar
Lubelak / 26 stycznia 2010 o 09:48
0
hub napisał:
kierowca jak ma przerwe posiłkową to nie musi otwierać drzwi, bo to zadna przyjemność jak jesz i ludzie chodzą po autobusie


oho, magister kierowca nie wytrzymał i się udzielił, zrozum buraku ze wsi że poza regulaminem itp. istnieje coś jeszcze, to tzw. ludzki odruch (ja już wiem że ty sobie spokojnie wcinasz swoją kanapkę ze słoniną patrząc z pogardą jak ludzie marzną na zewnątrz), i szczególne warunki (tj. pogodowe akurat teraz).
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 3

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 13 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 3

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 7 4

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!