Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 kwietnia 2011 r.
11:32
Edytuj ten wpis

Straż Miejska otworzy posterunek nad zalewem Zemborzyckim

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A
 W dyżurce będzie jeden, najwyżej dwóch mundurowych, reszta nadal ma krążyć wokół zalewu. To będą pa
W dyżurce będzie jeden, najwyżej dwóch mundurowych, reszta nadal ma krążyć wokół zalewu. To będą pa

W maju ruszy nowa placówka Straży Miejskiej nad lubelskim zalewem. – To będzie pierwszy taki posterunek w Lublinie – informuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To będzie jedyny stały posterunek straży poza jej komendą – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Placówka zostanie uruchomiona na jego polecenie po sygnałach o tym, że w sezonie nad zalewem dochodzi do zakłóceń porządku. – Okazuje się m.in., że część nieformalnych grup młodych ludzi przemieszcza się nad Zalew Zemborzycki i zakłóca odpoczynek mieszkańcom – wyjaśnia.

Posterunek zacznie działać 1 maja w zaadaptowanym na ten cel niewielkim pomieszczeniu jednego z budynków MOSiR na terenie ośrodka Słoneczny Wrótków. Tuż koło kas biletowych. Placówka będzie funkcjonować przez 7 dni w tygodniu na dwie zmiany.

– Pierwsza zmiana od godz. 8 do 16, druga od 14 do 22. Planujemy, że na każdej z nich w rejonie zalewu będzie czterech funkcjonariuszy – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. To oznacza, że brzegiem chodzić będą dwa patrole. Ale jeśli okaże się, że np. w weekendy potrzeba będzie więcej ludzi do pilnowania porządku, to obsada posterunku może być wzmocniona.

Strażnicy wyznaczyli już także godziny, w których ktoś będzie dyżurować przy okienku: od godz. 12 do 14 i od 18 do 20. Ale nie oznacza to, że w tym czasie nie będzie patroli. W dyżurce będzie jeden, najwyżej dwóch mundurowych, reszta nadal ma krążyć wokół zalewu. – To będą zarówno patrole piesze, jak też rowerowe i motorowerowe – dodaje Gogola. Ze strażnikami będzie można się też kontaktować pod numerem alarmowym 986, a obsługujący go dyżurny skieruje patrol we właściwe miejsce.

Tak jak ostatnio, tak i teraz akwenu pilnować będzie patrol wodny na motorówce. Minionego lata często musiał zgarniać na brzeg ludzi kąpiących się po pijanemu, a może się też pochwalić wydobyciem z wody kłusowniczej sieci, w której było 300 kg ryb. Na brzegu wezwania są nieco inne. – Jazda samochodami po ścieżkach rowerowych, rozjeżdżanie trawników, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie terenu – wylicza rzecznik.

Prezydent liczy na współpracę straży z policją, która, jak co roku otworzy posterunek wodny i z pilnującą okolic strażą konną. Placówka Straży Miejskiej nad zalewem ma działać do 30 września.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1,2,3 / 13 kwietnia 2011 o 09:18
0
Dobry pomysł...!!! Lepiej "ukryć" ich w lesie, niż na nich patrzeć jak się "szwędają" po mieście!!!
PS. Ciekawe czy na plażę mają specjalne....mundurki ???
Avatar
Aga / 13 kwietnia 2011 o 07:22
0
Wolałabym już tam widzieć policję niż straż miejską. Lepiej pomyślcie o miejscach do parkowania ,których brakuje nad zalewem.
Avatar
rejon / 12 kwietnia 2011 o 20:49
0
Na wyspie dać im namiot i niech siedzą i tak pożytku z nich nie ma.
Avatar
james bond / 12 kwietnia 2011 o 20:31
0
Wieprzowskiego wsadzić na rower razem z tym atletycznym strażakiem Albercikiem-"frytkiem", starym pedałem,kreaturą i pośmiewiskiem.
Avatar
Jarek / 12 kwietnia 2011 o 18:07
0
Patrole nad zalewem to dobry pomysł, tylko ciekawe czy nadal w śród tej ekipy będą strażnicy którzy nie umieją pływać? Pozdrawiam.
Avatar
Jacek / 12 kwietnia 2011 o 17:53
0
[quote name='ormowiec' timestamp='1302617708' post='463522']
Już były nad zalewem patrole policyjno-strażnicze.Co z tego wyszło?A no molestowanie nastolate.Były też patrole konne,rowerowe,na skuterkach......
Teraz nad zalewem będą "czuwać" swojaki których dodatkowo trzeba b edzie zatrudnić.
A tak wogóle gdy takich 2-ch małolatów powie coś głośniej,top osiłki ze straży miejskiej będą rwać gdzie pieprz rośnie.Noale może się mylę
[/quote]

Widać ze bardzo nie na rękę ci ormowcu strażnicy i policjanci. Pewnie mandat musiałeś zapłacić. O patrolach konnych to na pewno śniłeś bo nigdy ich nie było. Jesteś odważny bo krytykujesz funkcjonariuszy zza klawiatury. Mylisz się co do molestowania bo nie znasz tej sprawy. Czy ty w ogóle się na czymś znasz..? O ORMO też przeczytałeś w Wikipedii...
[quote name='ormowiec' timestamp='1302617708' post='463522']
Już były nad zalewem patrole policyjno-strażnicze.Co z tego wyszło?A no molestowanie nastolate.Były też patrole konne,rowerowe,na skuterkach......
Teraz nad zalewem będą "czuwać" swojaki których dodatkowo trzeba b edzie zatrudnić.
A tak wogóle gdy takich 2-ch małolatów powie coś głośniej,top osiłki ze straży miejskiej będą rwać gdzie pieprz rośnie.Noale może się mylę
[/quote]

Widać ze bardzo nie na rękę ci ormo... rozwiń
Avatar
K.D. / 12 kwietnia 2011 o 17:50
0
Tylko Policja może zapewnić bezpieczeństwo. Pracownicy straży miejskiej się do tego nie nadają, bo nie mają predyspozycji.Jeszcze dojdzie do tego, że ich trzeba będzie pilnować.
Avatar
ormowiec / 12 kwietnia 2011 o 16:15
0
Już były nad zalewem patrole policyjno-strażnicze.Co z tego wyszło?A no molestowanie nastolate.Były też patrole konne,rowerowe,na skuterkach......
Teraz nad zalewem będą "czuwać" swojaki których dodatkowo trzeba b edzie zatrudnić.
A tak wogóle gdy takich 2-ch małolatów powie coś głośniej,top osiłki ze straży miejskiej będą rwać gdzie pieprz rośnie.Noale może się mylę
Avatar
1,2,3 / 13 kwietnia 2011 o 09:18
0
Dobry pomysł...!!! Lepiej "ukryć" ich w lesie, niż na nich patrzeć jak się "szwędają" po mieście!!!
PS. Ciekawe czy na plażę mają specjalne....mundurki ???
Avatar
Aga / 13 kwietnia 2011 o 07:22
0
Wolałabym już tam widzieć policję niż straż miejską. Lepiej pomyślcie o miejscach do parkowania ,których brakuje nad zalewem.
Avatar
rejon / 12 kwietnia 2011 o 20:49
0
Na wyspie dać im namiot i niech siedzą i tak pożytku z nich nie ma.
Avatar
james bond / 12 kwietnia 2011 o 20:31
0
Wieprzowskiego wsadzić na rower razem z tym atletycznym strażakiem Albercikiem-"frytkiem", starym pedałem,kreaturą i pośmiewiskiem.
Avatar
Jarek / 12 kwietnia 2011 o 18:07
0
Patrole nad zalewem to dobry pomysł, tylko ciekawe czy nadal w śród tej ekipy będą strażnicy którzy nie umieją pływać? Pozdrawiam.
Avatar
Jacek / 12 kwietnia 2011 o 17:53
0
[quote name='ormowiec' timestamp='1302617708' post='463522']
Już były nad zalewem patrole policyjno-strażnicze.Co z tego wyszło?A no molestowanie nastolate.Były też patrole konne,rowerowe,na skuterkach......
Teraz nad zalewem będą "czuwać" swojaki których dodatkowo trzeba b edzie zatrudnić.
A tak wogóle gdy takich 2-ch małolatów powie coś głośniej,top osiłki ze straży miejskiej będą rwać gdzie pieprz rośnie.Noale może się mylę
[/quote]

Widać ze bardzo nie na rękę ci ormowcu strażnicy i policjanci. Pewnie mandat musiałeś zapłacić. O patrolach konnych to na pewno śniłeś bo nigdy ich nie było. Jesteś odważny bo krytykujesz funkcjonariuszy zza klawiatury. Mylisz się co do molestowania bo nie znasz tej sprawy. Czy ty w ogóle się na czymś znasz..? O ORMO też przeczytałeś w Wikipedii...
[quote name='ormowiec' timestamp='1302617708' post='463522']
Już były nad zalewem patrole policyjno-strażnicze.Co z tego wyszło?A no molestowanie nastolate.Były też patrole konne,rowerowe,na skuterkach......
Teraz nad zalewem będą "czuwać" swojaki których dodatkowo trzeba b edzie zatrudnić.
A tak wogóle gdy takich 2-ch małolatów powie coś głośniej,top osiłki ze straży miejskiej będą rwać gdzie pieprz rośnie.Noale może się mylę
[/quote]

Widać ze bardzo nie na rękę ci ormo... rozwiń
Avatar
K.D. / 12 kwietnia 2011 o 17:50
0
Tylko Policja może zapewnić bezpieczeństwo. Pracownicy straży miejskiej się do tego nie nadają, bo nie mają predyspozycji.Jeszcze dojdzie do tego, że ich trzeba będzie pilnować.
Avatar
ormowiec / 12 kwietnia 2011 o 16:15
0
Już były nad zalewem patrole policyjno-strażnicze.Co z tego wyszło?A no molestowanie nastolate.Były też patrole konne,rowerowe,na skuterkach......
Teraz nad zalewem będą "czuwać" swojaki których dodatkowo trzeba b edzie zatrudnić.
A tak wogóle gdy takich 2-ch małolatów powie coś głośniej,top osiłki ze straży miejskiej będą rwać gdzie pieprz rośnie.Noale może się mylę
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 0 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 0

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 24

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 39

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 9 4

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 371 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 80 1

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!