Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2010 r.
16:13
Edytuj ten wpis

Ukraińskie trolejbusy nie dotrą do Lublina. Będą Solarisy

0 14 A A

Wiosną przyszłego roku na ulice Lublina wyjedzie 15 nowych trolejbusów Solaris. MPK odrzuciło ofertę ukraińskiego producenta LAZ z Kijowa, chociaż była tańsza o 6 mln zł. Dlaczego? Oferta Ukraińców była pełna błędów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Komisja przetargowa zdecydowała o wyborze oferty firmy z Bolechowa - Solaris Bus & Coach – mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjne w Lublinie.

MPK planuje kupić razem 30 pojazdów napędzanych na prąd. Ofertę sprzedaży złożyły dwie firmy - Solaris Bus & Coach i spółka "Handlowo-Finansowa Kompania” LAZ Kijów. Oferta tej ostatniej była tańsza o 6 mln zł, za 15 trolejbusów ukraiński producent chciał 17 mln zł. Solaris proponował 23 mln za identyczną partię pojazdów.

Okazało się jednak, że oferta firmy LAZ jest pełna błędów. - Wykonawca określił, że instrukcje do tych urządzeń i oprogramowania będą w języku ukraińskim, podczas gdy wymagaliśmy nieodpłatnego dostarczenia instrukcji, katalogów, wszelkiej dokumentacji i oprogramowania w języku polskim – wyjaśnia Weronika Opasiak.

To nie koniec uchybień. - LAZ zaproponował okres gwarancji na powłokę lakierniczą nadwozia na okres 3 lat, podczas gdy wymagane było udzielenie gwarancji na 5 lat – dodaje. Z dokumentów wynikało, że firma nie jest w stanie sama dostarczyć trolejbusów i chciała zaangażować w to kontrahenta. Na to nie zezwalały warunki MPK.

Przetarg rozstrzygnięto w tym momencie na zakup 15 trolejbusów. Pojazdy mają się pojawić w Lublinie w pierwszej połowie 2011 roku. - Dotrą w partiach po 5 sztuk, w kwietniu, maju i czerwcu – zaznacza Weronika Opasiak.

Opóźnia się także zakup pięciu nowych autobusów. MPK unieważniło przetarg, ponieważ zgłosił się tylko jeden przedsiębiorca, EvoBus Polska. Chciał jednak więcej pieniędzy, niż miało na to przeznaczone MPK. Na razie nie wiadomo, kiedy przewoźnik ogłosi kolejny przetarg.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 12 sierpnia 2010 o 12:59
0
Jechałem 2 razy tym Mazem,ale jakoś niezbyt to mi się podobało-dużo w nim"plastikowych skrybotów" i jest głośniejszy od Solarisa,mimo że jest jeszcze nowy.
Avatar
Ja / 12 sierpnia 2010 o 11:55
0
Mazy nie wystartowały ponieważ Solaris zablokował sprzedaż napędów asynchronicznych Medcomu tej firmie.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2010 o 11:47
0
[quote name='SYLWESTER' date='12 sierpień 2010 - 04:40 ' timestamp='1281580840' post='328290']
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popierajmy Polskie Biznesy !. Jeżeli jesteśmy przy temacie komunikacji miejskiej, pisałem
już o tym temacie w Kurier Lubelski ale Dziennik Wschodni też jest lubelskim dziennikiem .
Podpowiadam MPK Lublin "idącemu do Europy", że na całym świecie jest Program ułatwiania życia
Inwalidom także i MPK Lublin musi stawiać wymogi Producentowi Pojazdów Komunikacji Miejskiej
aby autobusy i trolejbusy były wyposarzone w automat otwierania pomostu do wjazdu wózkiem
inwalidzkim. W USA wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej w takie automatyczne pomosty są
wyposarzone a nawet automat do obniżania stopni wejścia dla ludzi w podeszłym wieku .
Producenci tych pojazdów komunikacji miejskiej doskonale o tym wiedzą ale w kontraktach tej
ważnej sprawy się nie wymienia. NIECH TO UCZYNI MPK LUBLIN !.
Podeszły wiek jest piękny ale nie raz brakuje siły i wtedy MUSIMY INWALIDOM DOPOMOC !.
SZCZESC BOZE ! MEMU MIASTU LUBLINOWI !
[/quote]
Dobrze i mądrze piszesz-ale Cię"poprawię"-tu się trochę mylisz,bo automat może się zepsuć tak jak niebieski przycisk przy środkowych drzwiach na zewnątrz. Naprawdę-ale wolę ręcznie otwieraną klapę/kładkę do wjazdu wózkiem inwalidzkim.Piszę to nie bez powodu,gdyż często sam otwieram tą "kładkę"i wiem,że automaty bywają zawodne. Chyba to było w maju-na przystanku przy Rondzie Lubelskiego Lipca dostałem opie**ol od kierowcy,że go osobiście nie zawołałem do otwarcia kładki. Wciskałem ten niebieski przycisk przy drzwiach-a po chwili się okazało,że jest on zepsuty. Tak więc: nie wierzę do końca automatom i tym innym"nowinkom". Jednocześnie dziwi mnie to,że niepełnosprawnym mieszkańcom Lublina prawie nigdy nikt nie otwiera tych"kładek"w autobusach/trolejbusach -a wręcz(gdy otwieram) widzę u wielu ludzi"astronomiczne zdziwienie",że jest coś takiego jak "kładka"na wózek-więc w starych Jelczach "kładki"są pordzewiałe,a otwarcie ich często graniczy z cudem. A wracając do automatu-to myślę,że po jakimś czasie było by tak,jak z tą rampą na schodach przy ubikacji na lubelskim Kolejowym Dworcu Głównym-gdy chcieliśmy skorzystać,to pani powiedziała,że to urządzenie od kilku lat jest zepsute-ale jest bo jest...
[quote name='SYLWESTER' date='12 sierpień 2010 - 04:40 ' timestamp='1281580840' post='328290']
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popie... rozwiń
Avatar
Przemek / 12 sierpnia 2010 o 09:51
0
[quote name='kolo' date='12 sierpień 2010 - 06:57 ' timestamp='1281589079' post='328299']
A nawiasem mówiąc, to w Lublinie powinny być tramwaje, a nie trolejbusy.
[/quote]

Tramwaje z dodatkowym wagonikiem z piachem do sypania pod koła, gdy ślizgają się po szynach na 3-go maja ;]
Avatar
agresorrr / 12 sierpnia 2010 o 06:59
0
[quote name='mariolka' date='11 sierpień 2010 - 23:31 ' timestamp='1281562294' post='328252']
[b]NIECH ZGADNĘ.....TROLEJBUSY OCZYWIŚCIE BEZ KLIMY, MAŁO TEGO, MAJĄ PEWNIE TYLKO MALUTKIE OKIENECZKA
[/quote]
Jak nie wiesz na 100% to się nie podniecaj zawczasu...
Avatar
kolo / 12 sierpnia 2010 o 06:57
0
Wbrew pozorom zaoszczędzili by 6mln a potem wsadzili w naprawy drugie tyle. Ukraińskie trolejbusy to badziewie... nie ma co psioczyć, że ma być droższy solaris.
A nawiasem mówiąc, to w Lublinie powinny być tramwaje, a nie trolejbusy.
Avatar
SYLWESTER / 12 sierpnia 2010 o 04:40
0
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popierajmy Polskie Biznesy !. Jeżeli jesteśmy przy temacie komunikacji miejskiej, pisałem
już o tym temacie w Kurier Lubelski ale Dziennik Wschodni też jest lubelskim dziennikiem .
Podpowiadam MPK Lublin "idącemu do Europy", że na całym świecie jest Program ułatwiania życia
Inwalidom także i MPK Lublin musi stawiać wymogi Producentowi Pojazdów Komunikacji Miejskiej
aby autobusy i trolejbusy były wyposarzone w automat otwierania pomostu do wjazdu wózkiem
inwalidzkim. W USA wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej w takie automatyczne pomosty są
wyposarzone a nawet automat do obniżania stopni wejścia dla ludzi w podeszłym wieku .
Producenci tych pojazdów komunikacji miejskiej doskonale o tym wiedzą ale w kontraktach tej
ważnej sprawy się nie wymienia. NIECH TO UCZYNI MPK LUBLIN !.
Podeszły wiek jest piękny ale nie raz brakuje siły i wtedy MUSIMY INWALIDOM DOPOMOC !.
SZCZESC BOZE ! MEMU MIASTU LUBLINOWI !
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popierajmy Polskie Biznesy !. Jeżeli jesteśmy przy temacie komunikacji miejskiej, pisałem
już o tym temacie w Kurier Lube... rozwiń
Avatar
mariolka / 11 sierpnia 2010 o 23:31
0
NIECH ZGADNĘ....[color="#FF0000"][font="Impact"][size="6"]TROLEJBUSY OCZYWIŚCIE BEZ KLIMY[/size][/font][/color], MAŁO TEGO, MAJĄ PEWNIE TYLKO MALUTKIE OKIENECZKA
LUBLIN TO JAK ZWYKLE MEGA-WIOCHA, CAŁY KRAJ KUPUJE TABOR Z KLIMĄ A LUBLIN NIE, BO KLIMA SIĘ NIE SPRAWDZA

Nie wiem co więcej napisać, przy każdym kolejnym przetargu liczę na sprzęt z klimą i za każdym razem się zawodzę.
Czytam o przetargach w innych miastach w Polsce, oczywiście wszędzie gazety piszą "....autobusy, co oczywiste, są wyposażone w klimatyzację...."
jakby tego było mało, to dodam, że Lublin ze względu na położenie geograficzne ma spośród dużych polskich miast największą liczbę dni słonecznych w roku, czyli słoneczko dopieszcza nas w MPK bardziej niż innych
NIECH ZGADNĘ....[color="#FF0000"][font="Impact"][size="6"]TROLEJBUSY OCZYWIŚCIE BEZ KLIMY[/size][/font][/color], MAŁO TEGO, MAJĄ PEWNIE TYLKO MALUTKIE OKIENECZKA
LUBLIN TO JAK ZWYKLE MEGA-WIOCHA, CAŁY KRAJ KUPUJE TABOR Z KLIMĄ A LUBLIN NIE, BO KLIMA SIĘ NIE SPRAWDZA

Nie wiem co więcej napisać, przy każdym kolejnym przetargu liczę na sprzęt z klimą i za każdym razem się zawodzę.
Czytam o przetargach w innych miastach w Polsce, oczywiście wszędzie gazety p... rozwiń
Avatar
IWANIAK / 11 sierpnia 2010 o 22:10
0
A co to było 6 mln zł dla takich milionerów jak my .
Avatar
danielekbp / 11 sierpnia 2010 o 21:35
0
jechałem tym MAZ-em i komfort jazdy jest podobny jak w starym jelczu, wszystko skrzypi, wyje itp. dobrze że wygrał solaris
Avatar
bambosh / 12 sierpnia 2010 o 12:59
0
Jechałem 2 razy tym Mazem,ale jakoś niezbyt to mi się podobało-dużo w nim"plastikowych skrybotów" i jest głośniejszy od Solarisa,mimo że jest jeszcze nowy.
Avatar
Ja / 12 sierpnia 2010 o 11:55
0
Mazy nie wystartowały ponieważ Solaris zablokował sprzedaż napędów asynchronicznych Medcomu tej firmie.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2010 o 11:47
0
[quote name='SYLWESTER' date='12 sierpień 2010 - 04:40 ' timestamp='1281580840' post='328290']
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popierajmy Polskie Biznesy !. Jeżeli jesteśmy przy temacie komunikacji miejskiej, pisałem
już o tym temacie w Kurier Lubelski ale Dziennik Wschodni też jest lubelskim dziennikiem .
Podpowiadam MPK Lublin "idącemu do Europy", że na całym świecie jest Program ułatwiania życia
Inwalidom także i MPK Lublin musi stawiać wymogi Producentowi Pojazdów Komunikacji Miejskiej
aby autobusy i trolejbusy były wyposarzone w automat otwierania pomostu do wjazdu wózkiem
inwalidzkim. W USA wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej w takie automatyczne pomosty są
wyposarzone a nawet automat do obniżania stopni wejścia dla ludzi w podeszłym wieku .
Producenci tych pojazdów komunikacji miejskiej doskonale o tym wiedzą ale w kontraktach tej
ważnej sprawy się nie wymienia. NIECH TO UCZYNI MPK LUBLIN !.
Podeszły wiek jest piękny ale nie raz brakuje siły i wtedy MUSIMY INWALIDOM DOPOMOC !.
SZCZESC BOZE ! MEMU MIASTU LUBLINOWI !
[/quote]
Dobrze i mądrze piszesz-ale Cię"poprawię"-tu się trochę mylisz,bo automat może się zepsuć tak jak niebieski przycisk przy środkowych drzwiach na zewnątrz. Naprawdę-ale wolę ręcznie otwieraną klapę/kładkę do wjazdu wózkiem inwalidzkim.Piszę to nie bez powodu,gdyż często sam otwieram tą "kładkę"i wiem,że automaty bywają zawodne. Chyba to było w maju-na przystanku przy Rondzie Lubelskiego Lipca dostałem opie**ol od kierowcy,że go osobiście nie zawołałem do otwarcia kładki. Wciskałem ten niebieski przycisk przy drzwiach-a po chwili się okazało,że jest on zepsuty. Tak więc: nie wierzę do końca automatom i tym innym"nowinkom". Jednocześnie dziwi mnie to,że niepełnosprawnym mieszkańcom Lublina prawie nigdy nikt nie otwiera tych"kładek"w autobusach/trolejbusach -a wręcz(gdy otwieram) widzę u wielu ludzi"astronomiczne zdziwienie",że jest coś takiego jak "kładka"na wózek-więc w starych Jelczach "kładki"są pordzewiałe,a otwarcie ich często graniczy z cudem. A wracając do automatu-to myślę,że po jakimś czasie było by tak,jak z tą rampą na schodach przy ubikacji na lubelskim Kolejowym Dworcu Głównym-gdy chcieliśmy skorzystać,to pani powiedziała,że to urządzenie od kilku lat jest zepsute-ale jest bo jest...
[quote name='SYLWESTER' date='12 sierpień 2010 - 04:40 ' timestamp='1281580840' post='328290']
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popie... rozwiń
Avatar
Przemek / 12 sierpnia 2010 o 09:51
0
[quote name='kolo' date='12 sierpień 2010 - 06:57 ' timestamp='1281589079' post='328299']
A nawiasem mówiąc, to w Lublinie powinny być tramwaje, a nie trolejbusy.
[/quote]

Tramwaje z dodatkowym wagonikiem z piachem do sypania pod koła, gdy ślizgają się po szynach na 3-go maja ;]
Avatar
agresorrr / 12 sierpnia 2010 o 06:59
0
[quote name='mariolka' date='11 sierpień 2010 - 23:31 ' timestamp='1281562294' post='328252']
[b]NIECH ZGADNĘ.....TROLEJBUSY OCZYWIŚCIE BEZ KLIMY, MAŁO TEGO, MAJĄ PEWNIE TYLKO MALUTKIE OKIENECZKA
[/quote]
Jak nie wiesz na 100% to się nie podniecaj zawczasu...
Avatar
kolo / 12 sierpnia 2010 o 06:57
0
Wbrew pozorom zaoszczędzili by 6mln a potem wsadzili w naprawy drugie tyle. Ukraińskie trolejbusy to badziewie... nie ma co psioczyć, że ma być droższy solaris.
A nawiasem mówiąc, to w Lublinie powinny być tramwaje, a nie trolejbusy.
Avatar
SYLWESTER / 12 sierpnia 2010 o 04:40
0
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popierajmy Polskie Biznesy !. Jeżeli jesteśmy przy temacie komunikacji miejskiej, pisałem
już o tym temacie w Kurier Lubelski ale Dziennik Wschodni też jest lubelskim dziennikiem .
Podpowiadam MPK Lublin "idącemu do Europy", że na całym świecie jest Program ułatwiania życia
Inwalidom także i MPK Lublin musi stawiać wymogi Producentowi Pojazdów Komunikacji Miejskiej
aby autobusy i trolejbusy były wyposarzone w automat otwierania pomostu do wjazdu wózkiem
inwalidzkim. W USA wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej w takie automatyczne pomosty są
wyposarzone a nawet automat do obniżania stopni wejścia dla ludzi w podeszłym wieku .
Producenci tych pojazdów komunikacji miejskiej doskonale o tym wiedzą ale w kontraktach tej
ważnej sprawy się nie wymienia. NIECH TO UCZYNI MPK LUBLIN !.
Podeszły wiek jest piękny ale nie raz brakuje siły i wtedy MUSIMY INWALIDOM DOPOMOC !.
SZCZESC BOZE ! MEMU MIASTU LUBLINOWI !
Jeżeli wszystkie warunki spełnia Producent Polski to lubelskie MPK słusznie wybrało tzw.
" patriotyczną ofertę". Dobrze się dzieje gdy pieniądze polskie w tranzakcjach pozostają w
Polsce a nie wypływają za granicę. No oczywiście wymagana jest przy tym patriotyczna uczci
wość i żetelnośc kontraktowa. W Ameryce mówią " co Polskie to PIEKNE ".
Popierajmy Polskie Biznesy !. Jeżeli jesteśmy przy temacie komunikacji miejskiej, pisałem
już o tym temacie w Kurier Lube... rozwiń
Avatar
mariolka / 11 sierpnia 2010 o 23:31
0
NIECH ZGADNĘ....[color="#FF0000"][font="Impact"][size="6"]TROLEJBUSY OCZYWIŚCIE BEZ KLIMY[/size][/font][/color], MAŁO TEGO, MAJĄ PEWNIE TYLKO MALUTKIE OKIENECZKA
LUBLIN TO JAK ZWYKLE MEGA-WIOCHA, CAŁY KRAJ KUPUJE TABOR Z KLIMĄ A LUBLIN NIE, BO KLIMA SIĘ NIE SPRAWDZA

Nie wiem co więcej napisać, przy każdym kolejnym przetargu liczę na sprzęt z klimą i za każdym razem się zawodzę.
Czytam o przetargach w innych miastach w Polsce, oczywiście wszędzie gazety piszą "....autobusy, co oczywiste, są wyposażone w klimatyzację...."
jakby tego było mało, to dodam, że Lublin ze względu na położenie geograficzne ma spośród dużych polskich miast największą liczbę dni słonecznych w roku, czyli słoneczko dopieszcza nas w MPK bardziej niż innych
NIECH ZGADNĘ....[color="#FF0000"][font="Impact"][size="6"]TROLEJBUSY OCZYWIŚCIE BEZ KLIMY[/size][/font][/color], MAŁO TEGO, MAJĄ PEWNIE TYLKO MALUTKIE OKIENECZKA
LUBLIN TO JAK ZWYKLE MEGA-WIOCHA, CAŁY KRAJ KUPUJE TABOR Z KLIMĄ A LUBLIN NIE, BO KLIMA SIĘ NIE SPRAWDZA

Nie wiem co więcej napisać, przy każdym kolejnym przetargu liczę na sprzęt z klimą i za każdym razem się zawodzę.
Czytam o przetargach w innych miastach w Polsce, oczywiście wszędzie gazety p... rozwiń
Avatar
IWANIAK / 11 sierpnia 2010 o 22:10
0
A co to było 6 mln zł dla takich milionerów jak my .
Avatar
danielekbp / 11 sierpnia 2010 o 21:35
0
jechałem tym MAZ-em i komfort jazdy jest podobny jak w starym jelczu, wszystko skrzypi, wyje itp. dobrze że wygrał solaris
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 14 8

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 9 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 7 8

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 10 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 33 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 44 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce