Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2013 r.
20:18
Edytuj ten wpis

Urzędniczka widmo. Nie ma nawet własnego biurka

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 58 A A
 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Pracownica Urzędu Marszałkowskiego i działaczka PSL nie uchodzi za szczególnie przepracowaną. Wczoraj podpisała awansem listę obecności na dziś. Nie ma nawet własnego biurka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Katarzyna Ćwirta (w 2011 bezskutecznie startowała z list PSL do Sejmu) była bliskim współpracownikiem Waldemara Jakubaszka, dawnego wicemarszałka województwa związanego później z PSL, pięć lat temu szefowała Biuru Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim.

Po dojściu do władzy koalicji PO-PiS Ćwirta znalazła się na czarnej liście urzędników do zwolnienia i poszła na urlop zdrowotny. Kiedy do urzędu wrócił PSL, została oddelegowana do pracy w kancelarii marszałka. Potem zasiadła w fotelu zastępcy dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki. Jednak w kwietniu br. zastąpił ją Artur Habza, urzędnik cieszący się zaufaniem marszałka Krzysztofa Hetmana (PSL).

Teraz była wicedyrektor ma stanowisko "głównego specjalisty ds. turystyki”. Z urzędowego Biuletynu Informacji Publicznej wynika, że urzęduje w pokoju nr 712. To sekretariat, przez który wchodzi się do pokoju dyrektora departamentu i jego zastępcy. Telefon do Ćwirty jest taki sam, jak do sekretariatu.

– Sprawdźcie, jak pracuje pani Ćwirta: wypije kawę, poplotkuje, często wcześniej wychodzi z urzędu. Jednym słowem – nie przemęcza się. Odechciewa się pracować, jak się na to patrzy – napisał do nas Czytelnik.

Być może brak własnego biurka powoduje, że Ćwirtę trudno zastać w pracy. Wczoraj tuż przed godz. 15 (urząd pracuje do 15.30 ) nie było jej tam. Pani w sekretariacie nie potrafiła powiedzieć, o której wyszła.
– Może ok. godz. 13 – zastanawiała się głośno.

Rzuciliśmy okiem na listę obecności i faktycznie, była pani dyrektor podpisała się już za piątek.

– To musiała być pomyłka, takie rzeczy się zdarzają. Ja to szybko wyłapuję, bo na koniec dnia sprawdzam listę obecności – tłumaczy Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w UM, bezpośredni przełożony Ćwirty.

Dodaje, że departament czeka na nowe pomieszczenia, więc Ćwirta korzysta z sali konferencyjnej lub stanowisk urzędników, którzy mają wolne.

– Jedni pracownicy są lepsi, drudzy gorsi. Pani Ćwirta jest np. dobra w organizacji konferencji – ocenia. Według dyrektora, podpis urzędniczki na piątkowej liście obecności został skreślony, a dziś zostanie poproszona o wyjaśnienia.

– To bardzo zła sytuacja, absolutnie nie powinna się zdarzyć, nie wiedziałem o niej. Poproszę o wyjaśnienia dyrektora – zapowiada wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, któremu podlega wojewódzka promocja. Odpowiedzialny za sprawy pracownicze sekretarz województwa jest na urlopie.

Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka, mówi, że za pracę Ćwirty odpowiada jej przełożony. Jeśli urzędniczka narusza regulamin pracy, to musi się liczyć z konsekwencjami.

Nie dodzwoniliśmy się wczoraj na telefon komórkowy Ćwirty. Nie odpisała też na SMS-a z prośbą o kontakt.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adas / 29 sierpnia 2013 o 08:31
0

wybory wkrótce

Avatar
Gość / 29 czerwca 2013 o 23:11
0

Proszę o zbadanie również procedur naboru w urzędzie Miasta Lublin. Pomimo, iż składałem tam kilkakrotnie dokumenty, spełniałem wszytstkie wymagania, nigdy nie zaproszono mnie na rozmowę. Dlaczego?nie wiem do dziś..postuluję o kontrolę!!!!

Ja ci odpowiem dlaczego. Otóż jesteś głupi, a praca w UM jest tylko dla mądrych. Skąd wiem, że jesteś głupi? Gdybyś był mądry, wiedziałbyś, że nie dostaje się roboty w urzędzie bez znajomości. Składając papiery musisz mieć plecy, inaczej się tylko ośmieszasz.

Ja ci odpowiem dlaczego. Otóż jesteś głupi, a praca w UM jest tylko dla mądrych. Skąd wiem, że jesteś głupi? Gdybyś był mądry, wiedziałbyś, że nie dostaje się roboty w urzędzie bez znajomości. Składając papiery musisz mieć plecy, inaczej się tylko ośmieszasz.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2013 o 16:06
0

:wub: Gzesiek KOCHAM CIĘ !!! za to ze napisałeś coś o sobie i p....... coś o zatrudnieniu, mam romansik- bo jak jesteś z PSL to ja ptrzebuję PRACY :ph34r:

Cóż za poświęcenie - nie dospac nocy, by bladym świtem pofatygowac się i klepnąc odpowiedź! No, no, jestem pod wrażeniem! Niestety, "dziaduniu" - muszę cię rozczarowac. Nie jestem ani Grzesiem (choc nawet lubię to imię), ani nie jestem z PSL-u. Nie pisałem też, co mi przypisujesz, o sobie, ale o was, o tobie, o sfrustrowanych, zawiedzionych, obrażonych na cały świat, zjadających wszystkie rozumy, wszędzie widzących samo zło, układy, niesprawiedliwośc, ujadających codziennie na tym forum "znawców" od wszystkiego. Z pisowni wynika, że dla ciebie najważniejsze są miłośc i praca. Oddech twej miłości, którą usiłujesz pogodzic z ironią (a może to miało byc poczucie humoru?) właśnie odczuwam. Co do pracy - musisz ją sobie znaleźc sam.

Cóż za poświęcenie - nie dospac nocy, by bladym świtem pofatygowac się i klepnąc odpowiedź! No, no, jestem pod wrażeniem! Niestety, "dziaduniu" - muszę cię rozczarowac. Nie jestem ani Grzesiem (choc nawet lubię to imię), ani nie jestem z PSL-u. Nie pisałem też, co mi przypisujesz, o sobie, ale o was, o tobie, o sfrustrowanych, zawiedzionych, obrażonych na cały świat, zjadających wszystkie rozumy, wszędzie widzących samo zło, układy, niesprawiedliwośc, ujadających codziennie na tym forum "znawców" od wszystkiego. Z pisowni wy... rozwiń

Avatar
magda / 29 czerwca 2013 o 12:00
0

koalicja PO - PIS?? a to kiedyś była taka?? 

Avatar
leń / 29 czerwca 2013 o 05:48
0

:wub: Gzesiek KOCHAM CIĘ !!! za to ze napisałeś coś o sobie i p....... coś o zatrudnieniu, mam romansik- bo jak jesteś z PSL to ja ptrzebuję PRACY :ph34r:

Ja chcę do PSL. Gdzie i kto prowadzi nabór?!

Avatar
dziadunio / 29 czerwca 2013 o 05:36
0

Ten bełkot to na pewno twoja "wypowiedź"?! Ja nie zatrudniłbym cię nawet na stanowisku sprzątaczki. Widac, że miałeś(-łaś) do szkoły mocno pod górkę. I z moralnością, o której coś p.........., też jakby na bakier.

:wub: Gzesiek KOCHAM CIĘ !!! za to ze napisałeś coś o sobie i p....... coś o zatrudnieniu, mam romansik- bo jak jesteś z PSL to ja ptrzebuję PRACY :ph34r:

Avatar
tyle / 28 czerwca 2013 o 21:37
0

Gratuluję wszystkim osobom z tej redakcji pomysłów naprawdę, zniszczyliście kobiecie karierę. 

Sama sobie zniszczyla

Avatar
Josef / 28 czerwca 2013 o 16:08
0

W urzędach/różnych/aż rojno  od pracowników z PSL-u bez biurka,ale na liśtach płac są!!! Zapewne najwięcej u Hetmana Lubelskiego ,bo to ich prezes.Jak kwoka bierze ich pod własne skrzydła!!!

Avatar
Gościu / 28 czerwca 2013 o 15:57
0

Do miłośnika sz.k.

,,a co się dziwić jak wojewoda zatrudnia żone jednego ze swoich dyrektorów . w delegaturze w białej podlasce na 120 kandydatów nabór (wymóg średnie wykształcenie) wygrała żona ulubieńca szogun kogut (profesora akademickiego czyli dr hab) i nikt tym się nie iteresuje" !!!

I się nie zainteresuje, ponieważ media boja się ,,niektórych" jak ognia, lepiej nie zaczepiać. Przecież ta sytuacja W Białej Podlaskiej to czysty nepotyzm. Jak można rozpisać konkurs na starszego specjalistę w UW dając wymagania - wykształcenie średnie. Rzeczywiście pan dyrektor to ,,wielki ulubieniec", ale aż sie nie chce wierzyć, że Wojewoda o tym wiedziała, zwłaszcza, że wszyscy zwolnieni czy odwołani nie tak dawno dyrektorzy mieli tytuł doktora. Czyżby w Urzedzie Wojewódzkim obniżono aż tak poziom? Pani Wojewodo to nieprawdopodobne!!!

Chyba na głowę upadliście. Można nie lubić tej kobiety, ale niemożliwe jest, aby tak ostrożny człowiek i sznujący prawo zezwolił na tego typu zatrudnienie. I to dla kogo? Dla dyrektora, który będzie słuzył każdemu, zeby tylko zachować stołek. Czy pan dyrektor pochwalił się, kto wsadził go do Urzedu Wojewódzkiego i jak później odwrócił się od swoich mocodawców. Na pewno Wojewoda nie postawiłaby na kogoś takiego, a gdzie jeszcze zatrudnienie jego żony bez wykształcenia. Przecież to absurd, chyba że ktoś stracił czujność.

Chyba na głowę upadliście. Można nie lubić tej kobiety, ale niemożliwe jest, aby tak ostrożny człowiek i sznujący prawo zezwolił na tego typu zatrudnienie. I to dla kogo? Dla dyrektora, który będzie słuzył każdemu, zeby tylko zachować stołek. Czy pan dyrektor pochwalił się, kto wsadził go do Urzedu Wojewódzkiego i jak później odwrócił się od swoich mocodawców. Na pewno Wojewoda nie postawiłaby na kogoś takiego, a gdzie jeszcze zatrudnienie jego żony bez wykształcenia. Przecież to absurd, chyba że ktoś stracił czujność.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 o 15:13
0

Gratuluję wszystkim osobom z tej redakcji pomysłów naprawdę, zniszczyliście kobiecie karierę. Nawet do głowy wam pewnie nie przyszło że to nie zależy od niej tylko od jej dyrektora- marszałka zapewne. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi , ale każdy nawet głupi wie że jest to pewnie chwilowa zmiana i przygotowanie się do przejścia na nowe stanowisko( w większości urzędów tak jest). A osobie której zechciało się podesłać masę tych oszczerstw na P. Ćwirte  współczuje. Pewnie jest to kobiecina o posadzie równej 0 w tym całym urzędzie, zobaczyła ze ktoś może mieć lepiej niż ona i po wszystkim. Teraz ma przynajmniej satysfakcje ze spaprała komuś życie. Pewnie kobieta ta uważa się za wzorową Chrześcijankę która co niedziele jest w kościele na mszy. Wszystkim Serdecznie gratuluje i Pozdrawiam. Emerytowany urzędnik.

Gratuluję wszystkim osobom z tej redakcji pomysłów naprawdę, zniszczyliście kobiecie karierę. Nawet do głowy wam pewnie nie przyszło że to nie zależy od niej tylko od jej dyrektora- marszałka zapewne. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi , ale każdy nawet głupi wie że jest to pewnie chwilowa zmiana i przygotowanie się do przejścia na nowe stanowisko( w większości urzędów tak jest). A osobie której zechciało się podesłać masę tych oszczerstw na P. Ćwirte  współczuje. Pewnie jest to kobiecina o posadzie równej 0 w tym całym urzę... rozwiń

Avatar
adas / 29 sierpnia 2013 o 08:31
0

wybory wkrótce

Avatar
Gość / 29 czerwca 2013 o 23:11
0

Proszę o zbadanie również procedur naboru w urzędzie Miasta Lublin. Pomimo, iż składałem tam kilkakrotnie dokumenty, spełniałem wszytstkie wymagania, nigdy nie zaproszono mnie na rozmowę. Dlaczego?nie wiem do dziś..postuluję o kontrolę!!!!

Ja ci odpowiem dlaczego. Otóż jesteś głupi, a praca w UM jest tylko dla mądrych. Skąd wiem, że jesteś głupi? Gdybyś był mądry, wiedziałbyś, że nie dostaje się roboty w urzędzie bez znajomości. Składając papiery musisz mieć plecy, inaczej się tylko ośmieszasz.

Ja ci odpowiem dlaczego. Otóż jesteś głupi, a praca w UM jest tylko dla mądrych. Skąd wiem, że jesteś głupi? Gdybyś był mądry, wiedziałbyś, że nie dostaje się roboty w urzędzie bez znajomości. Składając papiery musisz mieć plecy, inaczej się tylko ośmieszasz.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 czerwca 2013 o 16:06
0

:wub: Gzesiek KOCHAM CIĘ !!! za to ze napisałeś coś o sobie i p....... coś o zatrudnieniu, mam romansik- bo jak jesteś z PSL to ja ptrzebuję PRACY :ph34r:

Cóż za poświęcenie - nie dospac nocy, by bladym świtem pofatygowac się i klepnąc odpowiedź! No, no, jestem pod wrażeniem! Niestety, "dziaduniu" - muszę cię rozczarowac. Nie jestem ani Grzesiem (choc nawet lubię to imię), ani nie jestem z PSL-u. Nie pisałem też, co mi przypisujesz, o sobie, ale o was, o tobie, o sfrustrowanych, zawiedzionych, obrażonych na cały świat, zjadających wszystkie rozumy, wszędzie widzących samo zło, układy, niesprawiedliwośc, ujadających codziennie na tym forum "znawców" od wszystkiego. Z pisowni wynika, że dla ciebie najważniejsze są miłośc i praca. Oddech twej miłości, którą usiłujesz pogodzic z ironią (a może to miało byc poczucie humoru?) właśnie odczuwam. Co do pracy - musisz ją sobie znaleźc sam.

Cóż za poświęcenie - nie dospac nocy, by bladym świtem pofatygowac się i klepnąc odpowiedź! No, no, jestem pod wrażeniem! Niestety, "dziaduniu" - muszę cię rozczarowac. Nie jestem ani Grzesiem (choc nawet lubię to imię), ani nie jestem z PSL-u. Nie pisałem też, co mi przypisujesz, o sobie, ale o was, o tobie, o sfrustrowanych, zawiedzionych, obrażonych na cały świat, zjadających wszystkie rozumy, wszędzie widzących samo zło, układy, niesprawiedliwośc, ujadających codziennie na tym forum "znawców" od wszystkiego. Z pisowni wy... rozwiń

Avatar
magda / 29 czerwca 2013 o 12:00
0

koalicja PO - PIS?? a to kiedyś była taka?? 

Avatar
leń / 29 czerwca 2013 o 05:48
0

:wub: Gzesiek KOCHAM CIĘ !!! za to ze napisałeś coś o sobie i p....... coś o zatrudnieniu, mam romansik- bo jak jesteś z PSL to ja ptrzebuję PRACY :ph34r:

Ja chcę do PSL. Gdzie i kto prowadzi nabór?!

Avatar
dziadunio / 29 czerwca 2013 o 05:36
0

Ten bełkot to na pewno twoja "wypowiedź"?! Ja nie zatrudniłbym cię nawet na stanowisku sprzątaczki. Widac, że miałeś(-łaś) do szkoły mocno pod górkę. I z moralnością, o której coś p.........., też jakby na bakier.

:wub: Gzesiek KOCHAM CIĘ !!! za to ze napisałeś coś o sobie i p....... coś o zatrudnieniu, mam romansik- bo jak jesteś z PSL to ja ptrzebuję PRACY :ph34r:

Avatar
tyle / 28 czerwca 2013 o 21:37
0

Gratuluję wszystkim osobom z tej redakcji pomysłów naprawdę, zniszczyliście kobiecie karierę. 

Sama sobie zniszczyla

Avatar
Josef / 28 czerwca 2013 o 16:08
0

W urzędach/różnych/aż rojno  od pracowników z PSL-u bez biurka,ale na liśtach płac są!!! Zapewne najwięcej u Hetmana Lubelskiego ,bo to ich prezes.Jak kwoka bierze ich pod własne skrzydła!!!

Avatar
Gościu / 28 czerwca 2013 o 15:57
0

Do miłośnika sz.k.

,,a co się dziwić jak wojewoda zatrudnia żone jednego ze swoich dyrektorów . w delegaturze w białej podlasce na 120 kandydatów nabór (wymóg średnie wykształcenie) wygrała żona ulubieńca szogun kogut (profesora akademickiego czyli dr hab) i nikt tym się nie iteresuje" !!!

I się nie zainteresuje, ponieważ media boja się ,,niektórych" jak ognia, lepiej nie zaczepiać. Przecież ta sytuacja W Białej Podlaskiej to czysty nepotyzm. Jak można rozpisać konkurs na starszego specjalistę w UW dając wymagania - wykształcenie średnie. Rzeczywiście pan dyrektor to ,,wielki ulubieniec", ale aż sie nie chce wierzyć, że Wojewoda o tym wiedziała, zwłaszcza, że wszyscy zwolnieni czy odwołani nie tak dawno dyrektorzy mieli tytuł doktora. Czyżby w Urzedzie Wojewódzkim obniżono aż tak poziom? Pani Wojewodo to nieprawdopodobne!!!

Chyba na głowę upadliście. Można nie lubić tej kobiety, ale niemożliwe jest, aby tak ostrożny człowiek i sznujący prawo zezwolił na tego typu zatrudnienie. I to dla kogo? Dla dyrektora, który będzie słuzył każdemu, zeby tylko zachować stołek. Czy pan dyrektor pochwalił się, kto wsadził go do Urzedu Wojewódzkiego i jak później odwrócił się od swoich mocodawców. Na pewno Wojewoda nie postawiłaby na kogoś takiego, a gdzie jeszcze zatrudnienie jego żony bez wykształcenia. Przecież to absurd, chyba że ktoś stracił czujność.

Chyba na głowę upadliście. Można nie lubić tej kobiety, ale niemożliwe jest, aby tak ostrożny człowiek i sznujący prawo zezwolił na tego typu zatrudnienie. I to dla kogo? Dla dyrektora, który będzie słuzył każdemu, zeby tylko zachować stołek. Czy pan dyrektor pochwalił się, kto wsadził go do Urzedu Wojewódzkiego i jak później odwrócił się od swoich mocodawców. Na pewno Wojewoda nie postawiłaby na kogoś takiego, a gdzie jeszcze zatrudnienie jego żony bez wykształcenia. Przecież to absurd, chyba że ktoś stracił czujność.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2013 o 15:13
0

Gratuluję wszystkim osobom z tej redakcji pomysłów naprawdę, zniszczyliście kobiecie karierę. Nawet do głowy wam pewnie nie przyszło że to nie zależy od niej tylko od jej dyrektora- marszałka zapewne. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi , ale każdy nawet głupi wie że jest to pewnie chwilowa zmiana i przygotowanie się do przejścia na nowe stanowisko( w większości urzędów tak jest). A osobie której zechciało się podesłać masę tych oszczerstw na P. Ćwirte  współczuje. Pewnie jest to kobiecina o posadzie równej 0 w tym całym urzędzie, zobaczyła ze ktoś może mieć lepiej niż ona i po wszystkim. Teraz ma przynajmniej satysfakcje ze spaprała komuś życie. Pewnie kobieta ta uważa się za wzorową Chrześcijankę która co niedziele jest w kościele na mszy. Wszystkim Serdecznie gratuluje i Pozdrawiam. Emerytowany urzędnik.

Gratuluję wszystkim osobom z tej redakcji pomysłów naprawdę, zniszczyliście kobiecie karierę. Nawet do głowy wam pewnie nie przyszło że to nie zależy od niej tylko od jej dyrektora- marszałka zapewne. Nie mam pojęcia o co w tym wszystkim chodzi , ale każdy nawet głupi wie że jest to pewnie chwilowa zmiana i przygotowanie się do przejścia na nowe stanowisko( w większości urzędów tak jest). A osobie której zechciało się podesłać masę tych oszczerstw na P. Ćwirte  współczuje. Pewnie jest to kobiecina o posadzie równej 0 w tym całym urzę... rozwiń