Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2013 r.
18:59
Edytuj ten wpis

W Lublinie dobrze się studiuje. Gorzej z pracą

0 13 A A
W Lublinie uczy się ponad 84 tys. studentów. (sxc.hu)
W Lublinie uczy się ponad 84 tys. studentów. (sxc.hu)

Miasto przyciąga coraz więcej zagranicznych studentów. Ma też coraz lepszą ofertę edukacyjną. Niestety, im bardziej popularny kierunek, tym większe kłopoty z pracą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie są wnioski z badań przeprowadzonych przez lubelskich statystyków. W czwartek przedstawili pierwsze wyniki. Badania prowadzono w roku akademickim 2010/2011.

Okazuje się, że w Lublinie uczy się ponad 84 tys. studentów. Stawia nas to na siódmej pozycji w kraju. Studenci mają do wyboru 80 kierunków czyli blisko dwa razy więcej niż dziesięć lat temu.

Na studiowanie w Lublinie decydują się przede wszystkim mieszkańcy naszego regionu. Tylko co dziesiąty pochodzi z Mazowsza i Podkarpacia. Liczba studentów od 10 lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Co studiujemy? Od lat powodzeniem cieszą się kierunki ekonomiczne i administracyjne.

Studentów nauk medycznych jest ponad dwa razy więcej niż przed dekadą. Jedną z największych grup stanowią także studenci kierunków społecznych i pedagogicznych. Badania pokazały, że pozostałe kierunki humanistyczne przyciągają coraz mniejsze grono studentów. Widać również, że brakuje nam inżynierów. Ta grupa studentów jest stosunkowo niewielka i na przestrzeni dekady nie widać większych wzrostów.

– Tymczasem absolwenci najpopularniejszych kierunków mają największe problemy ze znalezieniem pracy – mówi Andrzej Jakubowski z Lubelskiego Ośrodka Badań Regionalnych. – Warto zwrócić uwagę także na niewielką liczbę doktorantów na kierunkach technicznych.
Wśród wszystkich starających się o wyższy stopień naukowy jest ich zaledwie 3 proc. To znacznie mniej niż średnio w kraju, gdzie aż 17 proc. doktorantów kształci się w dziedzinach ścisłych.

Lubelskie uczelnie zatrudniają ok. 10 tys. ludzi, z czego 6 tys. to wykładowcy. W ostatniej dekadzie liczba nauczycieli akademickich wzrosła o blisko 20 proc. Co piąty ma tytuł profesora.

Badacze sprawdzili również, z jakimi zagrożeniami muszą się liczyć lubelskie uczelnie. Podstawowy problem to demografia. Od siedmiu lat spada liczba młodych ludzi w wieku "studenckicm”. Taka tendencja utrzyma się co najmniej do 2020 r. Poza tym od 2001 r. rośnie liczba bezrobotnych z wyższym wykształceniem. O ile przed dziesięciu laty stanowili oni niewiele ponad 10 proc. szukających pracy, to dzisiaj już blisko co czwarty bezrobotny ma dyplom wyższej uczelni.

Cieszyć może fakt, że Lublin przyciąga więcej obcokrajowców. Kiedyś dominowali Ukraińcy i Białorusini. Teraz dołączyli do nich studenci z Azji, Stanów Zjednoczonych i Skandynawi. W całym Lublinie uczy się blisko 1800 studentów z zagranicznym paszportem.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 16 marca 2013 o 12:25
0
[quote name='Icek Bimbermann' timestamp='1363432938' post='745925']
Kto już nie ruszył,to już nie ruszy.
[/quote]Tak,tak,lepszy POLAK pijany jak wykształcony, jedyną i słuszną linię obrała nasza wiodąca partia,już to kiedyś było.
Avatar
Icek Bimbermann / 16 marca 2013 o 12:22
0
[quote name='Magda' timestamp='1363430201' post='745907']
pełno młodych, zdolnych, wykształconych, ale co z tego jak nie daje sie im szansy, nie dziwię sie ze tyle osób powyjeżdżało za granicę, na Wyspach po roku masz szansę po roku ze sprzątaczki awansować na menadżera zniany, później jak sie uczysz angielskiego i się starsz to nawet na menadżera hotelu(znam taki przypadek, po 4 latach i licznych szkoleniach sponsorowanych przez hotel), a w Polsce nic sie nie ruszysz w górę, nie ważne jak dobry byś był
[/quote]Kto już nie ruszył,to już nie ruszy.
[quote name='Magda' timestamp='1363430201' post='745907']
pełno młodych, zdolnych, wykształconych, ale co z tego jak nie daje sie im szansy, nie dziwię sie ze tyle osób powyjeżdżało za granicę, na Wyspach po roku masz szansę po roku ze sprzątaczki awansować na menadżera zniany, później jak sie uczysz angielskiego i się starsz to nawet na menadżera hotelu(znam taki przypadek, po 4 latach i licznych szkoleniach sponsorowanych przez hotel), a w Polsce nic sie nie ruszysz w górę, nie ważne jak dobry byś był
[/... rozwiń
Avatar
Magda / 16 marca 2013 o 11:36
0
pełno młodych, zdolnych, wykształconych, ale co z tego jak nie daje sie im szansy, nie dziwię sie ze tyle osób powyjeżdżało za granicę, na Wyspach po roku masz szansę po roku ze sprzątaczki awansować na menadżera zniany, później jak sie uczysz angielskiego i się starsz to nawet na menadżera hotelu(znam taki przypadek, po 4 latach i licznych szkoleniach sponsorowanych przez hotel), a w Polsce nic sie nie ruszysz w górę, nie ważne jak dobry byś był
Avatar
olo / 16 marca 2013 o 11:30
0
[quote name='wyjechałem za chlebem' timestamp='1363429428' post='745898']
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę. Teraz znowu będą zawodówki zeby młodych uczyć zawodu tylko kto bedzie nauczycielem jak wszystko co lepsze wyjechało a została sama znajomość która nie ma o tym zielonego pojęcia. I JAK MA BYĆ OK W POLSCE jak tusk mówi ze brakuje rąk do pracy to aż chce sie jeb..ć go w ten pusty łep. w POLSCE jest wyzysk mobing na kazdym kroku patologia i sie dziwia ze ktoś kogoś okradnie a jesc trzeba.Pracodawcy typu.....pzl swidnik....uniwersytet medyczny.....szpital na jaczewskiego...sąd urzad pracy ...tylko znajomki DANKE ZA UWAGE polska nie polecam
[/quote]RYŻEMU i całej tej żydokomunie właśnie o to chodzi.
[quote name='wyjechałem za chlebem' timestamp='1363429428' post='745898']
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę.... rozwiń
Avatar
wyjechałem za chlebem / 16 marca 2013 o 11:23
0
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę. Teraz znowu będą zawodówki zeby młodych uczyć zawodu tylko kto bedzie nauczycielem jak wszystko co lepsze wyjechało a została sama znajomość która nie ma o tym zielonego pojęcia. I JAK MA BYĆ OK W POLSCE jak tusk mówi ze brakuje rąk do pracy to aż chce sie jeb..ć go w ten pusty łep. w POLSCE jest wyzysk mobing na kazdym kroku patologia i sie dziwia ze ktoś kogoś okradnie a jesc trzeba.Pracodawcy typu.....pzl swidnik....uniwersytet medyczny.....szpital na jaczewskiego...sąd urzad pracy ...tylko znajomki DANKE ZA UWAGE polska nie polecam
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę. Teraz znowu będą zawodówki zeby młodych uczyć zawodu tylko kto bedzie nauczycielem jak wszystko co leps... rozwiń
Avatar
folkatka / 16 marca 2013 o 11:21
0
A dlaczego w rózniastych instytucjach pracuja osoby, które juz dawno powinny byc na emeryturze? Blokują w ten sposób miejsce dla młodych :/ Tez byłby ciekawy temat na artykuł.
Avatar
Magda / 16 marca 2013 o 11:16
0
[quote name='W' timestamp='1363420609' post='745821']
Młodzi ludzie przystępują do konkursów ogłaszanych przez urzędy, składają dokumenty,fatygują się żeby być,przygotowują się merytorycznie, ale niestety robi się z nich deb***i! A wiecie dlaczego? Bo zanim pojawia się ogłoszenie o konkursie, stanowisko jest już dawno zajęte przez jednego z niedorobieńców spowinowaconego z lokalną "władzą" PSL i PO. I nie musicie szukać daleko, właśnie tu, pod samym nosem,blisko, dzieje się taka patologia od dłuższego czasu.
Mało tego, w urzędach są przykłady pracujących całych rodzin. Mąż na jednym piętrze, żona na drugim, matka jeszcze na innym.

Po co więc te konkursy i pytania przekazywane przez rozmową swoim pupilkom? Nie lepiej jest ogłosić zwykłą rozmowę kwalifikacyjną i wybrać sobie "swojaka" a nie robić pseudo konkursy i produkować atmosferę niezawisłości? Żałosne! Nawet rozmawiając z pracownikami urzędów, sami śmieją się,że to co się dzieje to parodia i "z ulicy" nikt tu nie trafia.

ps: nie dziwi Was to,że pracownicy urzędów to często ludzie z odległych powiatowych miasteczek?
[/quote]

racja, tym powinni zająć się redaktorzy Dziennika, te konkursy to farsa, ludzie się uczą, przygotowują na rozmowy, przyjeżdżają na te konkursy, a i tak wygrywa ktoś kto nie ma pojęcia o co chodzi, nie ma wykształcenia, nawet niekiedy nie chce mu się pofatygować na ten konkurs
mnie ciągle dziwi to, że w urzędach panstwowych, za państwowe pieniądze, pracują osoby bez wykształcenia wyższego, gdy jest tylu bezrobotnych magistrów
[quote name='W' timestamp='1363420609' post='745821']
Młodzi ludzie przystępują do konkursów ogłaszanych przez urzędy, składają dokumenty,fatygują się żeby być,przygotowują się merytorycznie, ale niestety robi się z nich deb***i! A wiecie dlaczego? Bo zanim pojawia się ogłoszenie o konkursie, stanowisko jest już dawno zajęte przez jednego z niedorobieńców spowinowaconego z lokalną "władzą" PSL i PO. I nie musicie szukać daleko, właśnie tu, pod samym nosem,blisko, dzieje się taka patologia od dłuższ... rozwiń
Avatar
Duży Wacek / 16 marca 2013 o 10:45
0
[quote name='BoloYoung' timestamp='1363426561' post='745876']
Co tam urzędy. Wybierzcie się do Plazy. Tamtejsza łochrona zatrudnia tylko po znajomości. Jak się spasionej frau kierownik ktoś nie spodoba, bo nie swój to won. Nie wierzysz? Złóż tam CV.
[/quote]Frau bierze tylko tych dobrze obdarzonych przez naturę,po co jej ćiaptaki ?????
Avatar
BoloYoung / 16 marca 2013 o 10:36
0
Co tam urzędy. Wybierzcie się do Plazy. Tamtejsza łochrona zatrudnia tylko po znajomości. Jak się spasionej frau kierownik ktoś nie spodoba, bo nie swój to won. Nie wierzysz? Złóż tam CV.
Avatar
m / 16 marca 2013 o 09:13
0
Lotnisko jest tylko, że powinno być 10la temu tak samo jak s-17 do wawy praz s-19 do rzeszowa. Wtedy po tylu latach byłyby efekty dostępności komunikacyjnej. Do tej listy nalezy dodać szybką kolej do wawy dającą możliwość pracy w stolicy i mieszkania w lublinie.

Bez dostepności komunikacyjnej nic tu nie będzie. Nalezy stawiać na małe i średnie firmy 50-200 osób.
Avatar
ania / 16 marca 2013 o 12:25
0
[quote name='Icek Bimbermann' timestamp='1363432938' post='745925']
Kto już nie ruszył,to już nie ruszy.
[/quote]Tak,tak,lepszy POLAK pijany jak wykształcony, jedyną i słuszną linię obrała nasza wiodąca partia,już to kiedyś było.
Avatar
Icek Bimbermann / 16 marca 2013 o 12:22
0
[quote name='Magda' timestamp='1363430201' post='745907']
pełno młodych, zdolnych, wykształconych, ale co z tego jak nie daje sie im szansy, nie dziwię sie ze tyle osób powyjeżdżało za granicę, na Wyspach po roku masz szansę po roku ze sprzątaczki awansować na menadżera zniany, później jak sie uczysz angielskiego i się starsz to nawet na menadżera hotelu(znam taki przypadek, po 4 latach i licznych szkoleniach sponsorowanych przez hotel), a w Polsce nic sie nie ruszysz w górę, nie ważne jak dobry byś był
[/quote]Kto już nie ruszył,to już nie ruszy.
[quote name='Magda' timestamp='1363430201' post='745907']
pełno młodych, zdolnych, wykształconych, ale co z tego jak nie daje sie im szansy, nie dziwię sie ze tyle osób powyjeżdżało za granicę, na Wyspach po roku masz szansę po roku ze sprzątaczki awansować na menadżera zniany, później jak sie uczysz angielskiego i się starsz to nawet na menadżera hotelu(znam taki przypadek, po 4 latach i licznych szkoleniach sponsorowanych przez hotel), a w Polsce nic sie nie ruszysz w górę, nie ważne jak dobry byś był
[/... rozwiń
Avatar
Magda / 16 marca 2013 o 11:36
0
pełno młodych, zdolnych, wykształconych, ale co z tego jak nie daje sie im szansy, nie dziwię sie ze tyle osób powyjeżdżało za granicę, na Wyspach po roku masz szansę po roku ze sprzątaczki awansować na menadżera zniany, później jak sie uczysz angielskiego i się starsz to nawet na menadżera hotelu(znam taki przypadek, po 4 latach i licznych szkoleniach sponsorowanych przez hotel), a w Polsce nic sie nie ruszysz w górę, nie ważne jak dobry byś był
Avatar
olo / 16 marca 2013 o 11:30
0
[quote name='wyjechałem za chlebem' timestamp='1363429428' post='745898']
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę. Teraz znowu będą zawodówki zeby młodych uczyć zawodu tylko kto bedzie nauczycielem jak wszystko co lepsze wyjechało a została sama znajomość która nie ma o tym zielonego pojęcia. I JAK MA BYĆ OK W POLSCE jak tusk mówi ze brakuje rąk do pracy to aż chce sie jeb..ć go w ten pusty łep. w POLSCE jest wyzysk mobing na kazdym kroku patologia i sie dziwia ze ktoś kogoś okradnie a jesc trzeba.Pracodawcy typu.....pzl swidnik....uniwersytet medyczny.....szpital na jaczewskiego...sąd urzad pracy ...tylko znajomki DANKE ZA UWAGE polska nie polecam
[/quote]RYŻEMU i całej tej żydokomunie właśnie o to chodzi.
[quote name='wyjechałem za chlebem' timestamp='1363429428' post='745898']
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę.... rozwiń
Avatar
wyjechałem za chlebem / 16 marca 2013 o 11:23
0
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę. Teraz znowu będą zawodówki zeby młodych uczyć zawodu tylko kto bedzie nauczycielem jak wszystko co lepsze wyjechało a została sama znajomość która nie ma o tym zielonego pojęcia. I JAK MA BYĆ OK W POLSCE jak tusk mówi ze brakuje rąk do pracy to aż chce sie jeb..ć go w ten pusty łep. w POLSCE jest wyzysk mobing na kazdym kroku patologia i sie dziwia ze ktoś kogoś okradnie a jesc trzeba.Pracodawcy typu.....pzl swidnik....uniwersytet medyczny.....szpital na jaczewskiego...sąd urzad pracy ...tylko znajomki DANKE ZA UWAGE polska nie polecam
Dlaczego instytucje typu policja CBA nic z tym nie robią jak się non stop słyszy że tylko po znajomosci. ODPOWIEDZ JEST PROSTA bo im wszystkim jest to na ręke, jesli narobią bałaganu ze pani stasia nie ma matury a pracuje w sądzie wiadomo czego narobiliby biedy swoim rodzinom którym sie przeciez tak powodzi nie ważne jest skończonym deb***em.Teraz nawet na spawacz sie dostać bez polecenia nie da rady i nie ma mowy żebyś znalazł pracę. Teraz znowu będą zawodówki zeby młodych uczyć zawodu tylko kto bedzie nauczycielem jak wszystko co leps... rozwiń
Avatar
folkatka / 16 marca 2013 o 11:21
0
A dlaczego w rózniastych instytucjach pracuja osoby, które juz dawno powinny byc na emeryturze? Blokują w ten sposób miejsce dla młodych :/ Tez byłby ciekawy temat na artykuł.
Avatar
Magda / 16 marca 2013 o 11:16
0
[quote name='W' timestamp='1363420609' post='745821']
Młodzi ludzie przystępują do konkursów ogłaszanych przez urzędy, składają dokumenty,fatygują się żeby być,przygotowują się merytorycznie, ale niestety robi się z nich deb***i! A wiecie dlaczego? Bo zanim pojawia się ogłoszenie o konkursie, stanowisko jest już dawno zajęte przez jednego z niedorobieńców spowinowaconego z lokalną "władzą" PSL i PO. I nie musicie szukać daleko, właśnie tu, pod samym nosem,blisko, dzieje się taka patologia od dłuższego czasu.
Mało tego, w urzędach są przykłady pracujących całych rodzin. Mąż na jednym piętrze, żona na drugim, matka jeszcze na innym.

Po co więc te konkursy i pytania przekazywane przez rozmową swoim pupilkom? Nie lepiej jest ogłosić zwykłą rozmowę kwalifikacyjną i wybrać sobie "swojaka" a nie robić pseudo konkursy i produkować atmosferę niezawisłości? Żałosne! Nawet rozmawiając z pracownikami urzędów, sami śmieją się,że to co się dzieje to parodia i "z ulicy" nikt tu nie trafia.

ps: nie dziwi Was to,że pracownicy urzędów to często ludzie z odległych powiatowych miasteczek?
[/quote]

racja, tym powinni zająć się redaktorzy Dziennika, te konkursy to farsa, ludzie się uczą, przygotowują na rozmowy, przyjeżdżają na te konkursy, a i tak wygrywa ktoś kto nie ma pojęcia o co chodzi, nie ma wykształcenia, nawet niekiedy nie chce mu się pofatygować na ten konkurs
mnie ciągle dziwi to, że w urzędach panstwowych, za państwowe pieniądze, pracują osoby bez wykształcenia wyższego, gdy jest tylu bezrobotnych magistrów
[quote name='W' timestamp='1363420609' post='745821']
Młodzi ludzie przystępują do konkursów ogłaszanych przez urzędy, składają dokumenty,fatygują się żeby być,przygotowują się merytorycznie, ale niestety robi się z nich deb***i! A wiecie dlaczego? Bo zanim pojawia się ogłoszenie o konkursie, stanowisko jest już dawno zajęte przez jednego z niedorobieńców spowinowaconego z lokalną "władzą" PSL i PO. I nie musicie szukać daleko, właśnie tu, pod samym nosem,blisko, dzieje się taka patologia od dłuższ... rozwiń
Avatar
Duży Wacek / 16 marca 2013 o 10:45
0
[quote name='BoloYoung' timestamp='1363426561' post='745876']
Co tam urzędy. Wybierzcie się do Plazy. Tamtejsza łochrona zatrudnia tylko po znajomości. Jak się spasionej frau kierownik ktoś nie spodoba, bo nie swój to won. Nie wierzysz? Złóż tam CV.
[/quote]Frau bierze tylko tych dobrze obdarzonych przez naturę,po co jej ćiaptaki ?????
Avatar
BoloYoung / 16 marca 2013 o 10:36
0
Co tam urzędy. Wybierzcie się do Plazy. Tamtejsza łochrona zatrudnia tylko po znajomości. Jak się spasionej frau kierownik ktoś nie spodoba, bo nie swój to won. Nie wierzysz? Złóż tam CV.
Avatar
m / 16 marca 2013 o 09:13
0
Lotnisko jest tylko, że powinno być 10la temu tak samo jak s-17 do wawy praz s-19 do rzeszowa. Wtedy po tylu latach byłyby efekty dostępności komunikacyjnej. Do tej listy nalezy dodać szybką kolej do wawy dającą możliwość pracy w stolicy i mieszkania w lublinie.

Bez dostepności komunikacyjnej nic tu nie będzie. Nalezy stawiać na małe i średnie firmy 50-200 osób.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 12 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 36 11

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 67 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 16 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 15

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!