Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2013 r.
20:06
Edytuj ten wpis

Ważą się losy unijnych dotacji dla woj. lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 14 A A
Krzysztof Hetman (PSL), marszałek województwa lubelskiego (Maciej Kaczanowski)
Krzysztof Hetman (PSL), marszałek województwa lubelskiego (Maciej Kaczanowski)

Do lobbowania w Warszawie w sprawie unijnych dotacji do inwestycji w naszym regionie namawia polityków Krzysztof Hetman (PSL), marszałek województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marszałek tłumaczył wczoraj podczas konferencji prasowej, że chodzi m.in. o budowę dróg ekspresowych, wały przeciwpowodziowe na Wiśle, Wieprzu i Bugu czy wybudowanie zbiornika Oleśniki w powiecie krasnostawskim, niezbędnego do powstania planowanej tam elektrowni.

– W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 do naszego województwa ma trafić ponad 2 mld euro – zapowiedziała w poniedziałek w Puławach minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. To o ok. 200 mln euro więcej niż informowano wcześniej (pierwotnie była mowa o 1,83 mld euro).

– Sposób podziału pieniędzy na regionalne programy jest dla nas korzystny, nasze województwo jest w czołówce – komentował wczoraj Hetman. – Najważniejszy nie jest jednak RPO tylko programy krajowe, jak Infrastruktura i Środowisko. Jestem gotów oddać 100 mln euro z RPO, jeśli dostaniemy 5 mld z programów krajowych.

Hetman chciałby żeby przynajmniej jedna wielka inwestycja była realizowana nie na Śląsku lub w Wielkopolsce ale właśnie w naszym regionie. – Nikomu nie zazdroszczę, ale budowa ekspresówki S19 Lublin–Rzeszów jest równie ważna jak S3 (ze Szczecina do granicy z Czechami – red.) – mówi Hetman.

O trasie S19 marszałek będzie w czwartek rozmawiał z ministrem transportu. Według medialnych doniesień w najnowszej wersji planów budowy dróg do 2020 r., „19” z Lublina do Rzeszowa znalazła się na liście rezerwowej. Natomiast do 2017 r. ma być gotowa cała ekspresówka z Lublina do Warszawy. Ministerstwo oficjalnie o nowych planach drogowych nie informuje.

Hetman namawia polityków do lobbingu w sprawie inwestycji w naszym regionie. To ostatni dzwonek, bo właśnie teraz ministerstwa układają plan działań na lata 2014–2020. Poseł Adam Abramowicz z PiS uważa, że marszałek powinien ze swoim apelem zwrócić się raczej do rządu, który współtworzy PSL. I przypomina, że zespół parlamentarzystów z naszego regionu przygotował jedną poprawkę do tegorocznego budżetu państwa i nawet ona nie przeszła. – Apeluję więc do rządu, żeby nie wycinał ważnych dla regionu inwestycji – mówi.

Inaczej do sprawy odnosi się poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie. – Staniemy na głowach, żeby były pieniądze krajowe na lubelskie inwestycje. Musimy poczekać aż Parlament Europejski przegłosuje budżet, a w kwietniu w teren rusza premier i trzeba mądrze i dobrze przygotować się do konsultacji. Na pewno informacje o „19” wzmagają naszą czujność. Dla nas obok S17 i linii kolejowej do Warszawy to kluczowe przedsięwzięcie na lata 2014–2020 – dodaje polityk.

Hetman mówi, że nie chce powtórki z przełomu 2010 i 2011 roku. Wtedy politycy, samorządowcy, związkowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy walczyli, żeby rząd nie odłożył budowy obwodnicy Lublina na odległą przyszłość. Doszło nawet do głośnej manifestacji w Warszawie. Inwestycję udało się obronić.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zatroskany / 6 marca 2013 o 19:10
0
Josef troll internetowy anty psl-owski;)
cokolwiek by się działo winne PSL
merytoryki zero
ma racje Hetman wszyskie ręce na pokład i wywiosłować maxa dla naszej lubelskiej ziemii bo następnego razu nie będzie !!
Avatar
gośc / 6 marca 2013 o 16:29
0
Jaka poprawka w tegorocznym budżecie nie przeszła ?
Avatar
smutny marian / 6 marca 2013 o 15:35
0
Gdzie z tym ryjem do gazety, straszne.
Avatar
antyjosef / 6 marca 2013 o 14:36
0
[quote name='Josef' timestamp='1362564076' post='741736']
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wysłąć do diabła hazardzistów i gumo filcowych.Zatrzeć wogóle o nich pamięć,a tylko rozliczyć karnie za złe decyzje,bo to samo co wyrządzona szkoda!!!
[/quote]

josef ty spamerze, zamilcz wreszcie, wywalili cie z PSL-u (i dobrze) to teraz jęczysz na forach, bo tyle ci pozostało
[quote name='Josef' timestamp='1362564076' post='741736']
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wy... rozwiń
Avatar
bolek / 6 marca 2013 o 11:15
0
Najwięcej to zrobił dla siebie, jak każdy z sitwy PSL.
Avatar
Josef / 6 marca 2013 o 11:01
0
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wysłąć do diabła hazardzistów i gumo filcowych.Zatrzeć wogóle o nich pamięć,a tylko rozliczyć karnie za złe decyzje,bo to samo co wyrządzona szkoda!!!
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wysłąć do diabła hazardzistów i gumo filcowych.Zatrzeć wogóle o nich pamięć,a tylko rozlic... rozwiń
Avatar
lubelak / 6 marca 2013 o 10:55
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1362555184' post='741671']
"Hetman mówi, że nie chce powtórki z przełomu 2010 i 2011 roku. Wtedy politycy, samorządowcy, związkowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy walczyli(...)"

Z tego co ja pamiętam to było odwrotnie - mieszkańcy + lubelskie gazety zorganizowali protest. Ale oczywiście teraz jest: politycy, smoarządowcy a na końcu mieszkańcy i przedsiębiorcy. A przed wyborami napiszą, że to Marszałek Hetman wszystko wywalczył.
[/quote]

[url="http://www.lubelskie.pl/img/userfiles/files/PDF/Aktualnosci/kancelaria/list-S17.pdf"]http://www.lubelskie...ia/list-S17.pdf[/url]
[quote name='Kowalski' timestamp='1362555184' post='741671']
"Hetman mówi, że nie chce powtórki z przełomu 2010 i 2011 roku. Wtedy politycy, samorządowcy, związkowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy walczyli(...)"

Z tego co ja pamiętam to było odwrotnie - mieszkańcy + lubelskie gazety zorganizowali protest. Ale oczywiście teraz jest: politycy, smoarządowcy a na końcu mieszkańcy i przedsiębiorcy. A przed wyborami napiszą, że to Marszałek Hetman wszystko wywalczył.
[/quote]

[u... rozwiń
Avatar
malko / 6 marca 2013 o 10:41
0
Od ponad 40 lat mówi się o obwodnicy Nałeczowa. Tu dzięki walorom mikroklimatu tysiące osób z całego kraju z problemami kardiologicznymi uzyskuje poprawę zdrowia. Dla zachowania tych walorów konieczna jest budowa obwodnicy. Obecne wojewódzkie władze samorządowe nie czują tego tematu. Chca oddawać do budżetu kasę, która dałaby szanse na start wielu inwestycji, takich jak obwodnica Nałeczowa i ich przeprowadzenie w krótkim okresie czasu. A przy każdych wyborach dziwią się, że u nas wygrywa opozycja.
Jest to również efekt ich pracy.
Avatar
Gość / 6 marca 2013 o 10:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1362560406' post='741714']
.....Inaczej do sprawy odnosi się poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie. – Staniemy na głowach, żeby były pieniądze krajowe na lubelskie inwestycje.....czy to ten sam poseł, który głosował przeciw wszystkim poprawkom do budżetu dającym fundusze na Lubelszczyznę, który twierdził, ze budżet musi się dopinać?
[/quote]
Ucz się gościu i nie nazywaj województwa Lubelszczyzną,a jeśli masz konkretną wiedzę to wskaż ja na mapie i określ jej teren.
Avatar
Gość / 6 marca 2013 o 10:00
0
.....Inaczej do sprawy odnosi się poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie. – Staniemy na głowach, żeby były pieniądze krajowe na lubelskie inwestycje.....czy to ten sam poseł, który głosował przeciw wszystkim poprawkom do budżetu dającym fundusze na Lubelszczyznę, który twierdził, ze budżet musi się dopinać?
Avatar
zatroskany / 6 marca 2013 o 19:10
0
Josef troll internetowy anty psl-owski;)
cokolwiek by się działo winne PSL
merytoryki zero
ma racje Hetman wszyskie ręce na pokład i wywiosłować maxa dla naszej lubelskiej ziemii bo następnego razu nie będzie !!
Avatar
gośc / 6 marca 2013 o 16:29
0
Jaka poprawka w tegorocznym budżecie nie przeszła ?
Avatar
smutny marian / 6 marca 2013 o 15:35
0
Gdzie z tym ryjem do gazety, straszne.
Avatar
antyjosef / 6 marca 2013 o 14:36
0
[quote name='Josef' timestamp='1362564076' post='741736']
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wysłąć do diabła hazardzistów i gumo filcowych.Zatrzeć wogóle o nich pamięć,a tylko rozliczyć karnie za złe decyzje,bo to samo co wyrządzona szkoda!!!
[/quote]

josef ty spamerze, zamilcz wreszcie, wywalili cie z PSL-u (i dobrze) to teraz jęczysz na forach, bo tyle ci pozostało
[quote name='Josef' timestamp='1362564076' post='741736']
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wy... rozwiń
Avatar
bolek / 6 marca 2013 o 11:15
0
Najwięcej to zrobił dla siebie, jak każdy z sitwy PSL.
Avatar
Josef / 6 marca 2013 o 11:01
0
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wysłąć do diabła hazardzistów i gumo filcowych.Zatrzeć wogóle o nich pamięć,a tylko rozliczyć karnie za złe decyzje,bo to samo co wyrządzona szkoda!!!
To zwykłe faryzejstwo w wykonaniu Hetmana!!!Czy posłów wybieraliśmy po to aby lobbowali ,czy po to aby zdecydowanie nas reprezentowali i nasze interesy regionalne???Od czego ma Hetman Piechocińskiego w rządzie,aby od niego rzadać,a nie łaskawie prosić i to delikatnie aby się nie zdenerwował.A poseł Żmijan to jest wybrany po to aby wymyślał bzdurne przepisy obciążające rodaków ,czy od porządnej roboty??? Jedno jest pewne!!!Trzeba wysłąć do diabła hazardzistów i gumo filcowych.Zatrzeć wogóle o nich pamięć,a tylko rozlic... rozwiń
Avatar
lubelak / 6 marca 2013 o 10:55
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1362555184' post='741671']
"Hetman mówi, że nie chce powtórki z przełomu 2010 i 2011 roku. Wtedy politycy, samorządowcy, związkowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy walczyli(...)"

Z tego co ja pamiętam to było odwrotnie - mieszkańcy + lubelskie gazety zorganizowali protest. Ale oczywiście teraz jest: politycy, smoarządowcy a na końcu mieszkańcy i przedsiębiorcy. A przed wyborami napiszą, że to Marszałek Hetman wszystko wywalczył.
[/quote]

[url="http://www.lubelskie.pl/img/userfiles/files/PDF/Aktualnosci/kancelaria/list-S17.pdf"]http://www.lubelskie...ia/list-S17.pdf[/url]
[quote name='Kowalski' timestamp='1362555184' post='741671']
"Hetman mówi, że nie chce powtórki z przełomu 2010 i 2011 roku. Wtedy politycy, samorządowcy, związkowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy walczyli(...)"

Z tego co ja pamiętam to było odwrotnie - mieszkańcy + lubelskie gazety zorganizowali protest. Ale oczywiście teraz jest: politycy, smoarządowcy a na końcu mieszkańcy i przedsiębiorcy. A przed wyborami napiszą, że to Marszałek Hetman wszystko wywalczył.
[/quote]

[u... rozwiń
Avatar
malko / 6 marca 2013 o 10:41
0
Od ponad 40 lat mówi się o obwodnicy Nałeczowa. Tu dzięki walorom mikroklimatu tysiące osób z całego kraju z problemami kardiologicznymi uzyskuje poprawę zdrowia. Dla zachowania tych walorów konieczna jest budowa obwodnicy. Obecne wojewódzkie władze samorządowe nie czują tego tematu. Chca oddawać do budżetu kasę, która dałaby szanse na start wielu inwestycji, takich jak obwodnica Nałeczowa i ich przeprowadzenie w krótkim okresie czasu. A przy każdych wyborach dziwią się, że u nas wygrywa opozycja.
Jest to również efekt ich pracy.
Avatar
Gość / 6 marca 2013 o 10:19
0
[quote name='Gość' timestamp='1362560406' post='741714']
.....Inaczej do sprawy odnosi się poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie. – Staniemy na głowach, żeby były pieniądze krajowe na lubelskie inwestycje.....czy to ten sam poseł, który głosował przeciw wszystkim poprawkom do budżetu dającym fundusze na Lubelszczyznę, który twierdził, ze budżet musi się dopinać?
[/quote]
Ucz się gościu i nie nazywaj województwa Lubelszczyzną,a jeśli masz konkretną wiedzę to wskaż ja na mapie i określ jej teren.
Avatar
Gość / 6 marca 2013 o 10:00
0
.....Inaczej do sprawy odnosi się poseł Stanisław Żmijan, szef PO w regionie. – Staniemy na głowach, żeby były pieniądze krajowe na lubelskie inwestycje.....czy to ten sam poseł, który głosował przeciw wszystkim poprawkom do budżetu dającym fundusze na Lubelszczyznę, który twierdził, ze budżet musi się dopinać?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 0 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 25 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!