Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2007 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Władzę bierze egzotyczna koalicja

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 35 A A

Koalicja PO-PiS legła w gruzach. Radni PO, PSL, LiD i części Samoobrony odwołali dzisiaj przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz chcą usunąć z marszałkowskiego fotela Jarosław Zdrojkowskiego (obaj z PiS). Nowy marszałek będzie z Platformy.

Rządzący w sejmiku województwa i Radzie Miasta sojusz PO-PiS chwiał się od wyborów parlamentarnych. Władzy w województwie domagało się PSL, a Platforma chciała stanowiska marszałka.

Partia Kaczyńskich w odpowiedzi przejęła jednego z radnych miejskich PO. Tydzień temu Platformie i ludowcom nie udało się odwołać Pruszkowskiego. Nie zadbali o poparcia lewicy. Dziś okazali się skuteczniejsi.

- Podpisaliśmy z PSL i PO umowę koalicyjną - oświadczył radny Jacek Czerniak (LiD). Faktycznie: najpierw został odwołany Pruszkowski. Za podniosło rękę 19 radnych, przeciw było 11. Chwile później Platforma, ludowcy, lewica i część Samoobrony wybrały Jacek Czerniak na przewodniczącego sejmiku.

- To koniec koalicji. Mieliśmy umowę, że przewodniczący będzie z PiS. Widać, że Platforma ma teraz innych sojuszników - komentował na gorąco Andrzej Pruszkowski.

Nowi koalicjanci wzięli na celownik także marszałka Zdrojkowskiego. Po wnioskiem o jego odwołanie podpisało się 20 radnych, głosowanie najwcześniej za 30 dni. Przez ten czas będą trwały negocjacje o podziale stanowisk w zarządzie województwa i Urzędzie Marszałkowskim.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
disco bolo / 21 grudnia 2007 o 00:08
0
niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda

miała matka syna
syna jedynego
kupiła mu kota
a on spalił jego


niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda
Avatar
KIKS / 20 grudnia 2007 o 23:34
0
CO ROBI PSLUCH W TOALECIE?- MARSZCZY FREDA
A CO ROBI POWIEC? PALI KOTA
Avatar
rafal panas / 20 grudnia 2007 o 23:27
0
jaś napisał:
GW nic nie pisze o radnuch Samoobrony że uczestniczą w koalicji i tutaj widać moralność elit .władza, władza władza a z kim i jaka to nie ważne. myślę że następnym razem już się nie nabierzemy


Szkoda ze nie piszą - oficjalnie papier o sojuszu podpisało PO, PSL i LiD, ale dostali wsparcie w głosach od części Samoobrony...
Avatar
wojna / 20 grudnia 2007 o 23:08
0
A ciebie co boli POKOMUCHU czerwony moherze? Bania cię boli? Czerwona rydzopodbna małpo.

wonsky napisał:
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
antyrydzopispokmunopolak / 20 grudnia 2007 o 23:05
0
Brawo Palikot!! Miałeś dzisiaj niezły dzień. Uwaliłeś budżet Lublina i 57 mln dla województwa. Ale za to wyminiłeś Pruszona na Czerniaka. Należy ci się medal z kartofla. Jak tak dalej będzież gromił to twój rodzinny Biłgoraj będzie wiekszy od Lublina (bo ciebie tam nie ma).
p.s Kurier nagminnie wycina posty.
Avatar
JUDASZ / 20 grudnia 2007 o 23:04
0
EEE PALIGUM WIDZIAŁ TY MOJE 30 SREBRNIKÓW? CZY JUŻ KUPIŁTY ZA NIE KOLEJNE PALETY ALBO SPIRYT?
Avatar
GOOG / 20 grudnia 2007 o 23:01
0
JESZCZE PIS ZAPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNĘ. wTEDY ZOBACZYMY KTO SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ. SPOKO.
aLE NASTĘPNYM RAZEM ŻADNYCH UKŁADÓW Z PSEUDO PRAWICOWYM po , ZERO LITOŚCI DLA SŁOMY Z psl I KOMUCHÓW. tOTALNA IZOLACJA OD ŻŁOBÓW. DO KOŃCA, INACZEJ TAKIE SYTUACJE BĘDĄ SIE ODRADZAĆ.
Avatar
ja / 20 grudnia 2007 o 22:58
0
MOŻE I JESTEŚMY PISOBOLSZEWIKAMI ALE GŁOWY MOZEMY NOSIĆ PODNIESIONE DO GÓRY. DLA NAS SŁOWO BÓG HONOR OJCZYZNA TO PRIORYTETY W PRZECIWIEŃSTWIE DO wAS CIENIASY, ZDRAJCY, JUDASZE, KARIEROWICZE. MY MAMY TWARZE ZAMIAST DUP
Avatar
jasio wędrowniczek / 20 grudnia 2007 o 22:51
0
I jak to teraz brzmi. Najpierw PO z wielkim hukiem wyrzucało czerwonych i zielonych a teraz kłaniając się im w pas oddaje w województwie co tylko się da!JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO-paprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wonsky / 20 grudnia 2007 o 22:08
0
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
disco bolo / 21 grudnia 2007 o 00:08
0
niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda

miała matka syna
syna jedynego
kupiła mu kota
a on spalił jego


niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda
Avatar
KIKS / 20 grudnia 2007 o 23:34
0
CO ROBI PSLUCH W TOALECIE?- MARSZCZY FREDA
A CO ROBI POWIEC? PALI KOTA
Avatar
rafal panas / 20 grudnia 2007 o 23:27
0
jaś napisał:
GW nic nie pisze o radnuch Samoobrony że uczestniczą w koalicji i tutaj widać moralność elit .władza, władza władza a z kim i jaka to nie ważne. myślę że następnym razem już się nie nabierzemy


Szkoda ze nie piszą - oficjalnie papier o sojuszu podpisało PO, PSL i LiD, ale dostali wsparcie w głosach od części Samoobrony...
Avatar
wojna / 20 grudnia 2007 o 23:08
0
A ciebie co boli POKOMUCHU czerwony moherze? Bania cię boli? Czerwona rydzopodbna małpo.

wonsky napisał:
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
antyrydzopispokmunopolak / 20 grudnia 2007 o 23:05
0
Brawo Palikot!! Miałeś dzisiaj niezły dzień. Uwaliłeś budżet Lublina i 57 mln dla województwa. Ale za to wyminiłeś Pruszona na Czerniaka. Należy ci się medal z kartofla. Jak tak dalej będzież gromił to twój rodzinny Biłgoraj będzie wiekszy od Lublina (bo ciebie tam nie ma).
p.s Kurier nagminnie wycina posty.
Avatar
JUDASZ / 20 grudnia 2007 o 23:04
0
EEE PALIGUM WIDZIAŁ TY MOJE 30 SREBRNIKÓW? CZY JUŻ KUPIŁTY ZA NIE KOLEJNE PALETY ALBO SPIRYT?
Avatar
GOOG / 20 grudnia 2007 o 23:01
0
JESZCZE PIS ZAPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNĘ. wTEDY ZOBACZYMY KTO SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ. SPOKO.
aLE NASTĘPNYM RAZEM ŻADNYCH UKŁADÓW Z PSEUDO PRAWICOWYM po , ZERO LITOŚCI DLA SŁOMY Z psl I KOMUCHÓW. tOTALNA IZOLACJA OD ŻŁOBÓW. DO KOŃCA, INACZEJ TAKIE SYTUACJE BĘDĄ SIE ODRADZAĆ.
Avatar
ja / 20 grudnia 2007 o 22:58
0
MOŻE I JESTEŚMY PISOBOLSZEWIKAMI ALE GŁOWY MOZEMY NOSIĆ PODNIESIONE DO GÓRY. DLA NAS SŁOWO BÓG HONOR OJCZYZNA TO PRIORYTETY W PRZECIWIEŃSTWIE DO wAS CIENIASY, ZDRAJCY, JUDASZE, KARIEROWICZE. MY MAMY TWARZE ZAMIAST DUP
Avatar
jasio wędrowniczek / 20 grudnia 2007 o 22:51
0
I jak to teraz brzmi. Najpierw PO z wielkim hukiem wyrzucało czerwonych i zielonych a teraz kłaniając się im w pas oddaje w województwie co tylko się da!JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO-paprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wonsky / 20 grudnia 2007 o 22:08
0
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 listopada 2019 r. 0 0

Puławy: Stokrotka już otwarta, wkrótce nowy Lidl

Puławy: Stokrotka już otwarta, wkrótce nowy Lidl 23 8

Koniec roku przynosi mieszkańcom Puław wzrost liczby supermarketów. W minionym tygodniu otwarto nową Stokrotkę na osiedlu Włostowice. A już w najbliższym otwarcie planuje natomiast Lidl przy ul. Wróblewskiego.

Lubelskie szpitale ograniczają przyjęcia pacjentów. Na leczenie? W przyszłym roku

Lubelskie szpitale ograniczają przyjęcia pacjentów. Na leczenie? W przyszłym roku 12 10

Szpitale ograniczają przyjęcia pacjentów i zapisują ich dopiero na przyszły rok. Niektóre przesuwają nawet wcześniej wyznaczone terminy.

Początek dużych zmian urbanistycznych w starej części Kraśnika

Początek dużych zmian urbanistycznych w starej części Kraśnika 0 4

Firma z Szastarki „DACH-MUR” przebuduje zespół budynków przy ul. Kościuszki. Burmistrz miasta Wojciech Wilk podpisał już umowę z wykonawcą. – To początek dużych zmian urbanistycznych w starej części miasta – zapowiadają władze.

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie
galeria

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie 0 0

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie. Pierwszym spektaklem jaki zobaczymy jest premiera organizatorów wydarzenia.

Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 82:73. Triumf heroizmu [zdjęcia]
galeria

Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 82:73. Triumf heroizmu [zdjęcia] 0 4

MKS Start Lublin z piątym zwycięstwem w tym sezonie. „Czerwono-czarni” wygrali, chociaż przez większość spotkania musieli radzić sobie w siedmiu

Chińczycy kupili działkę w Lubartowie. Zbudują fabrykę, zatrudnią 150 osób

Chińczycy kupili działkę w Lubartowie. Zbudują fabrykę, zatrudnią 150 osób 137 15

Inwestycja za 50 milionów złotych i do 150 nowych miejsc pracy – Chińczycy wybudują w Lubartowie fabrykę. Za nim mają przyjść kolejni inwestorzy z Azji.

Koncert "Ta nasza młodość" w Puławach
13 listopada 2019, 18:00

Koncert "Ta nasza młodość" w Puławach 0 1

W środę, 13 listopada o godz. 18 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Ta nasza młodość" w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Geriatrii.

Biegi Niepodległości w Puławach. Patriotyczne bieganie już od 30 lat [zdjęcia]
galeria

Biegi Niepodległości w Puławach. Patriotyczne bieganie już od 30 lat [zdjęcia] 0 2

Od najmłodszych po seniorów - puławskie Biegi Niepodległości co roku przyciągają miłośników aktywności z całego województwa. W poniedziałek 11 listopada impreza odbyła się już po raz trzydziesty. Od początku organizuje ją Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Narodowe Święto Niepodległości. Biało-czerwona iluminacja na CSK [zdjęcia]
galeria

Narodowe Święto Niepodległości. Biało-czerwona iluminacja na CSK [zdjęcia] 369 4

Specjalna biało-czerwona iluminacja zdobi dziś wieczorem front Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Dyrektor lubelskiego szpitala planuje wyjście z sieci i likwidację dwóch oddziałów. Bo przynoszą straty

Dyrektor lubelskiego szpitala planuje wyjście z sieci i likwidację dwóch oddziałów. Bo przynoszą straty 30 24

Plan likwidacji dwóch oddziałów i dwóch poradni w ramach programu naprawczego będzie miał wpływ na poziom bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina i jego okolic – pracownicy Szpitala Neuropsychiatrycznego. Dyrektor zapewnia, że nie ma takiego zagrożenia.

Niepodległa do hymnu! Mieszkańcy Puław śpiewali Mazurka Dąbrowskiego [wideo]
galeria
film

Niepodległa do hymnu! Mieszkańcy Puław śpiewali Mazurka Dąbrowskiego [wideo] 18 5

Mimo niesprzyjającej aury, o godzinie 12 na placu Chopina w Puławach zgromadziło się dzisiaj kilkudziesięciu mieszkańców, by wspólnie z orkiestrą, wykonać Mazurka Dąbrowskiego. To część obchodów Święta Niepodległości.

Święto Niepodległości w Białej Podlaskiej [zdjęcia]
galeria

Święto Niepodległości w Białej Podlaskiej [zdjęcia] 6 5

Miejskie uroczystości Święta Niepodległości w Białej Podlaskiej odbyły się na placu Wolności.

Zmarł Norbert Wojciechowski. Walczył o wolną Polskę, odszedł w dniu jej Święta

Zmarł Norbert Wojciechowski. Walczył o wolną Polskę, odszedł w dniu jej Święta 240 7

W poniedziałek zmarł Norbert Wojciechowski. Człowiek wybitnie zasłużony dla lubelskiej kultury, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, czynnie zaangażowany w tworzenie struktur „Solidarności” oraz w działania polityczne i samorządowe w wolnej Polsce. Miał 80 lat.

Polesie - Orion 1:1, wyniki lubelskiej klasy okręgowej [zdjęcia]