Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2007 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Władzę bierze egzotyczna koalicja

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 35 A A

Koalicja PO-PiS legła w gruzach. Radni PO, PSL, LiD i części Samoobrony odwołali dzisiaj przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz chcą usunąć z marszałkowskiego fotela Jarosław Zdrojkowskiego (obaj z PiS). Nowy marszałek będzie z Platformy.

Rządzący w sejmiku województwa i Radzie Miasta sojusz PO-PiS chwiał się od wyborów parlamentarnych. Władzy w województwie domagało się PSL, a Platforma chciała stanowiska marszałka.

Partia Kaczyńskich w odpowiedzi przejęła jednego z radnych miejskich PO. Tydzień temu Platformie i ludowcom nie udało się odwołać Pruszkowskiego. Nie zadbali o poparcia lewicy. Dziś okazali się skuteczniejsi.

- Podpisaliśmy z PSL i PO umowę koalicyjną - oświadczył radny Jacek Czerniak (LiD). Faktycznie: najpierw został odwołany Pruszkowski. Za podniosło rękę 19 radnych, przeciw było 11. Chwile później Platforma, ludowcy, lewica i część Samoobrony wybrały Jacek Czerniak na przewodniczącego sejmiku.

- To koniec koalicji. Mieliśmy umowę, że przewodniczący będzie z PiS. Widać, że Platforma ma teraz innych sojuszników - komentował na gorąco Andrzej Pruszkowski.

Nowi koalicjanci wzięli na celownik także marszałka Zdrojkowskiego. Po wnioskiem o jego odwołanie podpisało się 20 radnych, głosowanie najwcześniej za 30 dni. Przez ten czas będą trwały negocjacje o podziale stanowisk w zarządzie województwa i Urzędzie Marszałkowskim.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
disco bolo / 21 grudnia 2007 r. o 00:08
niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda

miała matka syna
syna jedynego
kupiła mu kota
a on spalił jego


niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda
Avatar
KIKS / 20 grudnia 2007 r. o 23:34
CO ROBI PSLUCH W TOALECIE?- MARSZCZY FREDA
A CO ROBI POWIEC? PALI KOTA
Avatar
rafal panas / 20 grudnia 2007 r. o 23:27
jaś napisał:
GW nic nie pisze o radnuch Samoobrony że uczestniczą w koalicji i tutaj widać moralność elit .władza, władza władza a z kim i jaka to nie ważne. myślę że następnym razem już się nie nabierzemy


Szkoda ze nie piszą - oficjalnie papier o sojuszu podpisało PO, PSL i LiD, ale dostali wsparcie w głosach od części Samoobrony...
Avatar
wojna / 20 grudnia 2007 r. o 23:08
A ciebie co boli POKOMUCHU czerwony moherze? Bania cię boli? Czerwona rydzopodbna małpo.

wonsky napisał:
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
antyrydzopispokmunopolak / 20 grudnia 2007 r. o 23:05
Brawo Palikot!! Miałeś dzisiaj niezły dzień. Uwaliłeś budżet Lublina i 57 mln dla województwa. Ale za to wyminiłeś Pruszona na Czerniaka. Należy ci się medal z kartofla. Jak tak dalej będzież gromił to twój rodzinny Biłgoraj będzie wiekszy od Lublina (bo ciebie tam nie ma).
p.s Kurier nagminnie wycina posty.
Avatar
JUDASZ / 20 grudnia 2007 r. o 23:04
EEE PALIGUM WIDZIAŁ TY MOJE 30 SREBRNIKÓW? CZY JUŻ KUPIŁTY ZA NIE KOLEJNE PALETY ALBO SPIRYT?
Avatar
GOOG / 20 grudnia 2007 r. o 23:01
JESZCZE PIS ZAPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNĘ. wTEDY ZOBACZYMY KTO SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ. SPOKO.
aLE NASTĘPNYM RAZEM ŻADNYCH UKŁADÓW Z PSEUDO PRAWICOWYM po , ZERO LITOŚCI DLA SŁOMY Z psl I KOMUCHÓW. tOTALNA IZOLACJA OD ŻŁOBÓW. DO KOŃCA, INACZEJ TAKIE SYTUACJE BĘDĄ SIE ODRADZAĆ.
Avatar
ja / 20 grudnia 2007 r. o 22:58
MOŻE I JESTEŚMY PISOBOLSZEWIKAMI ALE GŁOWY MOZEMY NOSIĆ PODNIESIONE DO GÓRY. DLA NAS SŁOWO BÓG HONOR OJCZYZNA TO PRIORYTETY W PRZECIWIEŃSTWIE DO wAS CIENIASY, ZDRAJCY, JUDASZE, KARIEROWICZE. MY MAMY TWARZE ZAMIAST DUP
Avatar
jasio wędrowniczek / 20 grudnia 2007 r. o 22:51
I jak to teraz brzmi. Najpierw PO z wielkim hukiem wyrzucało czerwonych i zielonych a teraz kłaniając się im w pas oddaje w województwie co tylko się da!JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO-paprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wonsky / 20 grudnia 2007 r. o 22:08
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
disco bolo / 21 grudnia 2007 r. o 00:08
niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda

miała matka syna
syna jedynego
kupiła mu kota
a on spalił jego


niech żyje wolność
wolność i swoboda
niech żyje zdrojkowski
PO niech mu robi loda
Avatar
KIKS / 20 grudnia 2007 r. o 23:34
CO ROBI PSLUCH W TOALECIE?- MARSZCZY FREDA
A CO ROBI POWIEC? PALI KOTA
Avatar
rafal panas / 20 grudnia 2007 r. o 23:27
jaś napisał:
GW nic nie pisze o radnuch Samoobrony że uczestniczą w koalicji i tutaj widać moralność elit .władza, władza władza a z kim i jaka to nie ważne. myślę że następnym razem już się nie nabierzemy


Szkoda ze nie piszą - oficjalnie papier o sojuszu podpisało PO, PSL i LiD, ale dostali wsparcie w głosach od części Samoobrony...
Avatar
wojna / 20 grudnia 2007 r. o 23:08
A ciebie co boli POKOMUCHU czerwony moherze? Bania cię boli? Czerwona rydzopodbna małpo.

wonsky napisał:
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Avatar
antyrydzopispokmunopolak / 20 grudnia 2007 r. o 23:05
Brawo Palikot!! Miałeś dzisiaj niezły dzień. Uwaliłeś budżet Lublina i 57 mln dla województwa. Ale za to wyminiłeś Pruszona na Czerniaka. Należy ci się medal z kartofla. Jak tak dalej będzież gromił to twój rodzinny Biłgoraj będzie wiekszy od Lublina (bo ciebie tam nie ma).
p.s Kurier nagminnie wycina posty.
Avatar
JUDASZ / 20 grudnia 2007 r. o 23:04
EEE PALIGUM WIDZIAŁ TY MOJE 30 SREBRNIKÓW? CZY JUŻ KUPIŁTY ZA NIE KOLEJNE PALETY ALBO SPIRYT?
Avatar
GOOG / 20 grudnia 2007 r. o 23:01
JESZCZE PIS ZAPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNĘ. wTEDY ZOBACZYMY KTO SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ. SPOKO.
aLE NASTĘPNYM RAZEM ŻADNYCH UKŁADÓW Z PSEUDO PRAWICOWYM po , ZERO LITOŚCI DLA SŁOMY Z psl I KOMUCHÓW. tOTALNA IZOLACJA OD ŻŁOBÓW. DO KOŃCA, INACZEJ TAKIE SYTUACJE BĘDĄ SIE ODRADZAĆ.
Avatar
ja / 20 grudnia 2007 r. o 22:58
MOŻE I JESTEŚMY PISOBOLSZEWIKAMI ALE GŁOWY MOZEMY NOSIĆ PODNIESIONE DO GÓRY. DLA NAS SŁOWO BÓG HONOR OJCZYZNA TO PRIORYTETY W PRZECIWIEŃSTWIE DO wAS CIENIASY, ZDRAJCY, JUDASZE, KARIEROWICZE. MY MAMY TWARZE ZAMIAST DUP
Avatar
jasio wędrowniczek / 20 grudnia 2007 r. o 22:51
I jak to teraz brzmi. Najpierw PO z wielkim hukiem wyrzucało czerwonych i zielonych a teraz kłaniając się im w pas oddaje w województwie co tylko się da!JEDEN WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PO-paprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
wonsky / 20 grudnia 2007 r. o 22:08
Zabolało was pisobolszewicy? Myśleliście, że sie odkujecie, obrośniecie w piórka w ciągu kilku następnych latek. A tu buuuum, zj**bało się...
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"
film

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"

Dom aukcyjny Grisebach zapowiedział w wydanym w piątek oświadczeniu wstrzymanie sprzedaży, jak mówią polskie władze, skradzionego z polskich zbiorów obrazu Kandinskiego.

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]
lubelskie
film

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]

Zbagatelizował zarówno pulsujące światło sygnalizatora jak też zamykające się rogatki. Kierowca volkswagena pomimo tych sygnałów wjechał na strzeżony przejazd kolejowy między Niedrzwicą a Wilkołazem (powiat kraśnicki). 58-letni kierowca stanie przed sądem.

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"
zdjęcia
galeria

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"

Zadaniem policjantów było zatrzymanie uzbrojonych napastników, którzy napadli na bank i zranili kilka osób. W Anielinie funkcjonariusze zablokowali drogę i zatrzymali sprawców. Taki scenariusz działań przećwiczyli wczoraj mundurowi.

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Wzrost liczby pacjentek z rakiem endometrium skłonił bialskich lekarzy do projektu badawczego. To na razie półmetek, bo przebadanych będzie tysiąc kobiet. Kluczową rolę odgrywa histeroskopia.

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Krzysztof Szewczyk nie próżnuje i reprezentacyjną przerwę wykorzystał na zdecydowaną przebudowę składu. Przypomnijmy, że kilka dni temu zespół opuściła Emilia Kośla, a dołączyła do niego Aleksandra ZIemborska, ostatnio występująca w BC Polkowice.

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?
alarm24

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?

Bialskie kino Merkury wystawione na sprzedaż. Ale właściciel, mazowiecka spółka Max–Film uspokaja, że takie przetargi organizuje co jakiś czas.

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czeka ważna zmiana kadrowa. Z funkcją kierownika oddziału na zamku w Janowcu po latach pracy żegna się Filip Jaroszyński.

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Lubelskie schronisko dla zwierząt zaprasza na wtorek na Zoomikołajki. W tej akcji nie chodzi tylko o to, żeby zwierzęta znalazły nowe domy. Chodzi również o to, by zaraz po świętach nie zostały uznane za kolejny zbędny prezent do wyrzucenia.

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

W sobotę LUK Lublin zagra na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 17.30)

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Katarze też dostarczyły solidnej dawki emocji. Niespodziewanie Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1. Sporo działo się też w starciu numer dwa. Szwajcaria prowadziła z Serbią, potem przegrywała 1:2 i była poza turniejem, ale ostatecznie wygrała 3:2 i awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!