Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2010 r.
11:40
Edytuj ten wpis

Wybory do Rady Miasta Lublin: PiS ma bezwzględną większość (skład)

0 73 A A

PiS ma bezwzględną większość w Radzie Miasta Lublin i może rządzić samodzielnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zobacz także:
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego | Wybory 2010 - serwis specjalny

Według oficjalnych wyników ogłoszonych przez Miejską Komisję Wyborczą PiS uzyskał 16 mandatów w Radzie Miasta, 14 przypadło PO, 1 mandat obejmie SLD.

- Należy to traktować jako olbrzymie zobowiązanie, bo ludzie wciąż mają wiarę i nadzieję, że Lublin można zmienić. Założona przez sztab PiS strategia dotycząca kształtu list wyborczych, sprawdziła się w 120 procentach., bo postawiliśmy na liderów lokalnej opinii, a nie na zaciężne wojsko partyjne, na co postawiła PO - mówi Piotr Kowalczyk z PiS.

Podział mandatów w Radzie Miasta:

Okręg 1

Piotr Dreher PO
Zbigniew Jurkowski PO
Marcin Nowak PiS
Marcin Pogorzałek PiS
Zbigniew Targoński (PiS)

Okręg 2

Jacek Bednarczyk PO
Zdzisław Drozd PiS
Jan Gąbka SLD
Piotr Kuty PiS
Mateusz Zaczyński PO

Okręg 3

Marek Jakubowski PiS
Dariusz Jezior PiS
Zbigniew Ławniczak PO
Jan Madejek PO
Jarosław Pakuła PO

Okręg 4

Mariusz Banach PiS
Wojciech Krakowski PO
Michał Krawczyk PO
Jadwiga Mach PiS
Elżbieta Mroczkowska PO
Sylwester Tułajew PiS

Okręg 5

Piotr Kowalczyk PiS
Stanisław Podgórski PO
Krzysztof Siczek PiS
Małgorzata Suchanowska PiS
Marta Wcisło PO

Okręg 6

Elżbieta Dados PiS
Leszek Daniewski PO
Tomasz Pitucha PiS
Mieczysław Ryba PiS
Beata Stepaniuk PO


Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nie otumaniony ;D / 23 listopada 2010 o 17:00
0
Z tego co widze to nie wszyscy mają równo pod sufitem <hahahaha> PiS Górą

Zresztą II bitwa przed nami poczekamy zobaczymy
Avatar
Bo Lubelszczyzna jest naj / 23 listopada 2010 o 07:15
0
[quote name='man' timestamp='1290435666' post='386459']
To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duzo do zrobienia, to nie sa godni pelnienia zaszczytnej funkcji rzadzenia krajem. Co to ma byc? Jakas "segragacja rasowa" obywateli? Ze co? Ze nie glosowales na nas to ci doje...iemy? Pamietamy III Rzesza i odczlowieczanie Zydow. To teraz bierzemy sie za odczlowieczanie moherow i myslacych inaczej niz aktyw partyjny? I nie mow mi ze "takie jest zycie i trzeba sie dostosowac" i tego typu inne banaly. Z patologia trzeba walczyc, a nie pokornie tulic uszy i glosowac na PO bo jeszcze sie Tusk obrazi i kasy nie da. Ludzie maja swoje przekonania i wierzenia i nie wolno ich za to dyskryminowac.
[/quote]

PIS nie jest partią, z którą da się jakikolwiek dialog prowadzić. Jak się ktokolwiek umówi na jakieś działanie z PIS na forum publicznym wychodzi na głupka - wychodzi na mównicę poseł PIS i mówie co innego. Dałeś najlepszy dowód, że nie rozumiesz mechanizmów rządzących polityką. Nie chodzi o odczłowieczanie kogokolwiek, czy segregację rasową. Ja stawiam na kompromis. Ale PIS nie jest skłonny do niego na poziomie sejmu - mają własną wojenkę, a niestety ta wojenka przekłada się niżej. 2 kadencje Pruszkowskiego z przybocznym Wojciechowskim jak widzisz baaardzo wiele dały Lublinowi zresztą tak samo jak kadencja Wasilewskiego. Trzeba wybrać ludzi którzy mają pojęcie o zarządzaniu finansami i ludźmi, a nie takich których jedynym osiągnięciem było bycie w radzie spółdzielni mieszkaniowej lub zrobienie kilku zadym na radzie miasta. Nie popieram konkrenej partii, ale to prawda widziałem konkretne wyjście dla Lubelszczyzny w wyborze radnych z PO i Żuka na prezydenta. Jedynie on mógłby coś dla nas załatwić w ministerstwach. Co do zdolności drugiego kandydata.... no cóż. Proszę o jego wybór L.Sprawki zobaczymy co prócz większych długów uda się zrobić wspaniałym 16+prezydentowi z jednej partii. Co z podwalem, z górkami czechowskimi, z dworcem pks i co z drogami miejskimi - nerki można odbić wjeżdżając do Lublina z obojętnie której strony. Lublin to nie miejsce na stolicę kultury, tu trzeba miejsc pracy, inwestorów, a nie bredni o oświacie i obietnic bez logicznego pokrycia w obecnej sytuacji ekonomicznej i budżecie. Trzeba ściągać inwestorów, a nie pompować kasę w strefę ekonomiczną, park naukowo technologiczny - tyle miliardów, a ani jednego stanowiska pracy. Lublinowi trzeba gospodarza i rozsądnej władzy a nie pokrzykującego na siebie tłumu - a na taki klimat się zapowiada - ciemny lud kupuje wszystko. Bierze pieniactwo za kreatywność. Niektórym partiom prospołecznym nie zależy na zwalczaniu bezrobocia i polepszaniu ludziom - w końcu bezrobotni, słabo zarabiający i emeryci to ich elektorat.... po co coś zmieniać żeby elektorat się zmniejszył? Lepiej co miesiąc rzucić temat zastępczy i mieć spokój.
[quote name='man' timestamp='1290435666' post='386459']
To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duzo do zrobienia, to nie sa godni pelnienia zaszczytnej funkcji rzadzenia krajem. Co to ma byc? Jakas "segragacja rasowa" obywateli? Ze co? Ze nie glosowales na nas to ci doje...... rozwiń
Avatar
Miki / 22 listopada 2010 o 22:34
0
[quote name='Miki' timestamp='1290442899' post='386604']
Masakra jakaś. Pis powinien się schować a nie górować. Miejmy nadzieję, że Paweł Markiewicz nie da rady rozwalić do końca kampanii Żuka i przynajmniej prezydenta będziemy mieli normalnego. Ten Sprawka nie nadaje się do życia...
[/quote]


Ty prędzej się schowaj ze swoją Platformą !!! A jak się nie podoba wara do Warszawki lub na zachód
[quote name='Miki' timestamp='1290442899' post='386604']
Masakra jakaś. Pis powinien się schować a nie górować. Miejmy nadzieję, że Paweł Markiewicz nie da rady rozwalić do końca kampanii Żuka i przynajmniej prezydenta będziemy mieli normalnego. Ten Sprawka nie nadaje się do życia...
[/quote]


Ty prędzej się schowaj ze swoją Platformą !!! A jak się nie podoba wara do Warszawki lub na zachód rozwiń
Avatar
Miki / 22 listopada 2010 o 17:21
0
Masakra jakaś. Pis powinien się schować a nie górować. Miejmy nadzieję, że Paweł Markiewicz nie da rady rozwalić do końca kampanii Żuka i przynajmniej prezydenta będziemy mieli normalnego. Ten Sprawka nie nadaje się do życia...
Avatar
antymoher / 22 listopada 2010 o 15:35
0
[quote name='piter10' timestamp='1290428949' post='386295']
No cóż, cała reszta kraju głosowała na Platformę, a wszystkowiedzące podkarpackie i lubelskie na PiS. Mało wam rządów PiS-u, przez 8 lat nicnierobienia Pruszona, kiedy inne miasta rozwijały się jak szalone? Czy lublinianie to masochiści? Czy tu najważniejsze są nowe pomniki i kapliczki, muzeum kultur obiecywane przez pana Sprawkę itp. bzdety?
Dlaczego nikt nie rozumie że XXI w o rozwoju danego miasta decyduje gospodarka i infrastruktura a nie zaszłości historyczne, konkursy na "Miasto Kultury" i pseudopomniczki na każdym rogu ulic Lublina? My i tak nie zostaniemy drugim Krakowem a potrzebę budowania znaczenia gospodarczego miasta zrozumiały już Białystok i Rzeszów. I nawet one przeganiają nas znacznie jeśli chodzi o inwestycje.
[/quote]Mohery pochwalą Sprawkę jak Benedykta sprowadzi do Lublina.To dopiero będzie rozrywka dla nich.
[quote name='piter10' timestamp='1290428949' post='386295']
No cóż, cała reszta kraju głosowała na Platformę, a wszystkowiedzące podkarpackie i lubelskie na PiS. Mało wam rządów PiS-u, przez 8 lat nicnierobienia Pruszona, kiedy inne miasta rozwijały się jak szalone? Czy lublinianie to masochiści? Czy tu najważniejsze są nowe pomniki i kapliczki, muzeum kultur obiecywane przez pana Sprawkę itp. bzdety?
Dlaczego nikt nie rozumie że XXI w o rozwoju danego miasta decyduje gospodarka i infrastruktura a nie zasz... rozwiń
Avatar
wyborca / 22 listopada 2010 o 15:22
0
[quote name='i spokój' timestamp='1290432898' post='386391']
Żuk już pokazał swoje więc mu podziękowaliśmy. Trzeba skoczyc z Peło i Palikotyzmem !! PIS Górą
[/quote]
Hola hola będzie II tura i nie wiadomo czyje głosy dostanie Sprawka ,czy elektorat SLD na niego zagłosuje wątpliwości mam.
[quote name='i spokój' timestamp='1290432898' post='386391']
Żuk już pokazał swoje więc mu podziękowaliśmy. Trzeba skoczyc z Peło i Palikotyzmem !! PIS Górą
[/quote]
Hola hola będzie II tura i nie wiadomo czyje głosy dostanie Sprawka ,czy elektorat SLD na niego zagłosuje wątpliwości mam. rozwiń
Avatar
man / 22 listopada 2010 o 15:21
0
[quote name='Bo Lubelszczyzna jest naj' timestamp='1290432513' post='386384']
I czego wyborcy PIS na Lubelszczyźnie oczekują? - że rząd PO będzie wspierał przeciwników i dawał kasę, aby mogli się chwalić rozwojem?
[/quote]

To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duzo do zrobienia, to nie sa godni pelnienia zaszczytnej funkcji rzadzenia krajem. Co to ma byc? Jakas "segragacja rasowa" obywateli? Ze co? Ze nie glosowales na nas to ci doje...iemy? Pamietamy III Rzesza i odczlowieczanie Zydow. To teraz bierzemy sie za odczlowieczanie moherow i myslacych inaczej niz aktyw partyjny? I nie mow mi ze "takie jest zycie i trzeba sie dostosowac" i tego typu inne banaly. Z patologia trzeba walczyc, a nie pokornie tulic uszy i glosowac na PO bo jeszcze sie Tusk obrazi i kasy nie da. Ludzie maja swoje przekonania i wierzenia i nie wolno ich za to dyskryminowac.
[quote name='Bo Lubelszczyzna jest naj' timestamp='1290432513' post='386384']
I czego wyborcy PIS na Lubelszczyźnie oczekują? - że rząd PO będzie wspierał przeciwników i dawał kasę, aby mogli się chwalić rozwojem?
[/quote]

To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duz... rozwiń
Avatar
arytmetyka / 22 listopada 2010 o 15:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1290427854' post='386264']
aleś chłopie inteligencją błysnął, zmień kanał w tv albo gazetę, wybory pokazały że lewacy to margines (i całe szczęście), także sory, twój głos się nie liczy, decyduje większość, możesz wyjeżdżać z Lublina
[/quote]Wyjdziecie jak Zabłocki na mydle na tej większości,kto z wami w koalicję wejdzie.Nikt.
Avatar
kinol / 22 listopada 2010 o 15:03
0
[quote name='man' timestamp='1290431225' post='386348']
Ej nie. Nie klocmy sie. Zgadzajmy sie ze wszystkim co wladza zadecyduje. Polityka milosci. To odpowiedz na nasze bolaczki. Kto sie kloci i buntuje ten zapluty karzel reakcji.
[/quote]
A JAKIE MA TO ZNACZENIE CZY WYBRALI WYŻŁA CZY NAMASZCZENIE DOSTAŁA KOCICA BURA ???- SKORO LUBLINEM I TAK I TAK ZARZĄDZA ;BRAMA GRODZKA,PLAZA I TEKTURA.
Avatar
Pietryk / 22 listopada 2010 o 14:40
0
[quote name='kubeba' timestamp='1290430546' post='386330']
Głosowałem na PiS ale tym razem bedę się wnikliwie przygładał "wybrańcom". Jeżeli Ci podobnie jak poprzedni skupią się na intrygach co ujawnił ustępujący Wasilewski to jak mi Bóg miły bedę organizował forum aby ich pozbawić tych ciepłych posadek i przy tym dostatecznie napiętnować.Dla wyborcy nie powinno mieć znaczenia czy on z PiS czy on Gryz ale to jak pracuje dla miasta.Obecna,ustępująca ekipa karmiła Lublinian obietnicami przebudowy;Podzamcza,Akad,Placu Litewskiego,Górek Czechowskich,Teatru w Budowie.... a także usprawnieniami komunikacyjnymi w postaci;tunelu pod Racławickimi,skrzyżowania Al,Solidarności z Ducha a w koncu najważniejszej dla Lublina inwestycji jaka jest budowa
obwodnicy z węzłami na Warszawę,Białystok Chełm-Zamość no i do Lotniska w budowie.Skonczyło sie na obietnicach i przez cztery lata to zgniłe drzewo nie wydało żadnego dorodnego owocu a jedynie jakiś przemysłowy niewiele znaczący ochłap. Tak dalej nie może być aby społeczenstwo składało się wyłącznie na pobory pazernych trutni nie otrzymując nic w zamian.Basta !
[/quote]
Całkowicie popieram powyższe słowa!!! Mi to zwisa i powiewa jakie bagno (wróć! ... partia) będzie w mieście rządzić. Najważniejsze, żeby w końcu nieroby wzięli się do roboty, a nie kolejnego wyjaśniania, kto jest lepszy, najmądrzejszy, kto powinien zlizywać lukier, a dla kogo ciastko. Każdy chce dobra Lublina, a jak trzeba wziąć się do roboty to wszyscy gdzieś kryją się w zaciszu swoich gabinetów - aby do kolejnych wyborów, a tam dalej naobiecujemy gruszek na wierzbie, obsmarujemy przeciwników, a "frajerzy" pójdą znów do urn i na kogoś będą musieli zagłosować - albo na dżumę, albo na cholerę, na kandydatów z partyjnego rozdania, bo tym co naprawdę chcą coś zrobić dla Naszego Miasta zostały przydzielone, o ile w ogóle ktoś nad takimi zlitował się - "szczęśliwe" 7 lub inne numerki powyżej 3. Czas przyjąć strategie moich sąsiadów, którzy wczoraj przyznali się, że ostatni raz byli na wyborach 15 lat temu, bo uważają, że nie chcą wspomagać nierobów...
[color="#8B0000"][size="4"]Chcemy żyć w normalnym mieście!!![/size][/color] Wyłuskajmy ze stosów ulotek z bajkowymi obietnicami, tych "wybranych" i nie dajmy im spokoju do końca kadencji, bo nie możemy sobie pozwolić na kolejne lata udawania, że coś się dzieje!!!
[quote name='kubeba' timestamp='1290430546' post='386330']
Głosowałem na PiS ale tym razem bedę się wnikliwie przygładał "wybrańcom". Jeżeli Ci podobnie jak poprzedni skupią się na intrygach co ujawnił ustępujący Wasilewski to jak mi Bóg miły bedę organizował forum aby ich pozbawić tych ciepłych posadek i przy tym dostatecznie napiętnować.Dla wyborcy nie powinno mieć znaczenia czy on z PiS czy on Gryz ale to jak pracuje dla miasta.Obecna,ustępująca ekipa karmiła Lublinian obietnicami przebudowy;Podzamc... rozwiń
Avatar
Nie otumaniony ;D / 23 listopada 2010 o 17:00
0
Z tego co widze to nie wszyscy mają równo pod sufitem <hahahaha> PiS Górą

Zresztą II bitwa przed nami poczekamy zobaczymy
Avatar
Bo Lubelszczyzna jest naj / 23 listopada 2010 o 07:15
0
[quote name='man' timestamp='1290435666' post='386459']
To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duzo do zrobienia, to nie sa godni pelnienia zaszczytnej funkcji rzadzenia krajem. Co to ma byc? Jakas "segragacja rasowa" obywateli? Ze co? Ze nie glosowales na nas to ci doje...iemy? Pamietamy III Rzesza i odczlowieczanie Zydow. To teraz bierzemy sie za odczlowieczanie moherow i myslacych inaczej niz aktyw partyjny? I nie mow mi ze "takie jest zycie i trzeba sie dostosowac" i tego typu inne banaly. Z patologia trzeba walczyc, a nie pokornie tulic uszy i glosowac na PO bo jeszcze sie Tusk obrazi i kasy nie da. Ludzie maja swoje przekonania i wierzenia i nie wolno ich za to dyskryminowac.
[/quote]

PIS nie jest partią, z którą da się jakikolwiek dialog prowadzić. Jak się ktokolwiek umówi na jakieś działanie z PIS na forum publicznym wychodzi na głupka - wychodzi na mównicę poseł PIS i mówie co innego. Dałeś najlepszy dowód, że nie rozumiesz mechanizmów rządzących polityką. Nie chodzi o odczłowieczanie kogokolwiek, czy segregację rasową. Ja stawiam na kompromis. Ale PIS nie jest skłonny do niego na poziomie sejmu - mają własną wojenkę, a niestety ta wojenka przekłada się niżej. 2 kadencje Pruszkowskiego z przybocznym Wojciechowskim jak widzisz baaardzo wiele dały Lublinowi zresztą tak samo jak kadencja Wasilewskiego. Trzeba wybrać ludzi którzy mają pojęcie o zarządzaniu finansami i ludźmi, a nie takich których jedynym osiągnięciem było bycie w radzie spółdzielni mieszkaniowej lub zrobienie kilku zadym na radzie miasta. Nie popieram konkrenej partii, ale to prawda widziałem konkretne wyjście dla Lubelszczyzny w wyborze radnych z PO i Żuka na prezydenta. Jedynie on mógłby coś dla nas załatwić w ministerstwach. Co do zdolności drugiego kandydata.... no cóż. Proszę o jego wybór L.Sprawki zobaczymy co prócz większych długów uda się zrobić wspaniałym 16+prezydentowi z jednej partii. Co z podwalem, z górkami czechowskimi, z dworcem pks i co z drogami miejskimi - nerki można odbić wjeżdżając do Lublina z obojętnie której strony. Lublin to nie miejsce na stolicę kultury, tu trzeba miejsc pracy, inwestorów, a nie bredni o oświacie i obietnic bez logicznego pokrycia w obecnej sytuacji ekonomicznej i budżecie. Trzeba ściągać inwestorów, a nie pompować kasę w strefę ekonomiczną, park naukowo technologiczny - tyle miliardów, a ani jednego stanowiska pracy. Lublinowi trzeba gospodarza i rozsądnej władzy a nie pokrzykującego na siebie tłumu - a na taki klimat się zapowiada - ciemny lud kupuje wszystko. Bierze pieniactwo za kreatywność. Niektórym partiom prospołecznym nie zależy na zwalczaniu bezrobocia i polepszaniu ludziom - w końcu bezrobotni, słabo zarabiający i emeryci to ich elektorat.... po co coś zmieniać żeby elektorat się zmniejszył? Lepiej co miesiąc rzucić temat zastępczy i mieć spokój.
[quote name='man' timestamp='1290435666' post='386459']
To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duzo do zrobienia, to nie sa godni pelnienia zaszczytnej funkcji rzadzenia krajem. Co to ma byc? Jakas "segragacja rasowa" obywateli? Ze co? Ze nie glosowales na nas to ci doje...... rozwiń
Avatar
Miki / 22 listopada 2010 o 22:34
0
[quote name='Miki' timestamp='1290442899' post='386604']
Masakra jakaś. Pis powinien się schować a nie górować. Miejmy nadzieję, że Paweł Markiewicz nie da rady rozwalić do końca kampanii Żuka i przynajmniej prezydenta będziemy mieli normalnego. Ten Sprawka nie nadaje się do życia...
[/quote]


Ty prędzej się schowaj ze swoją Platformą !!! A jak się nie podoba wara do Warszawki lub na zachód
[quote name='Miki' timestamp='1290442899' post='386604']
Masakra jakaś. Pis powinien się schować a nie górować. Miejmy nadzieję, że Paweł Markiewicz nie da rady rozwalić do końca kampanii Żuka i przynajmniej prezydenta będziemy mieli normalnego. Ten Sprawka nie nadaje się do życia...
[/quote]


Ty prędzej się schowaj ze swoją Platformą !!! A jak się nie podoba wara do Warszawki lub na zachód rozwiń
Avatar
Miki / 22 listopada 2010 o 17:21
0
Masakra jakaś. Pis powinien się schować a nie górować. Miejmy nadzieję, że Paweł Markiewicz nie da rady rozwalić do końca kampanii Żuka i przynajmniej prezydenta będziemy mieli normalnego. Ten Sprawka nie nadaje się do życia...
Avatar
antymoher / 22 listopada 2010 o 15:35
0
[quote name='piter10' timestamp='1290428949' post='386295']
No cóż, cała reszta kraju głosowała na Platformę, a wszystkowiedzące podkarpackie i lubelskie na PiS. Mało wam rządów PiS-u, przez 8 lat nicnierobienia Pruszona, kiedy inne miasta rozwijały się jak szalone? Czy lublinianie to masochiści? Czy tu najważniejsze są nowe pomniki i kapliczki, muzeum kultur obiecywane przez pana Sprawkę itp. bzdety?
Dlaczego nikt nie rozumie że XXI w o rozwoju danego miasta decyduje gospodarka i infrastruktura a nie zaszłości historyczne, konkursy na "Miasto Kultury" i pseudopomniczki na każdym rogu ulic Lublina? My i tak nie zostaniemy drugim Krakowem a potrzebę budowania znaczenia gospodarczego miasta zrozumiały już Białystok i Rzeszów. I nawet one przeganiają nas znacznie jeśli chodzi o inwestycje.
[/quote]Mohery pochwalą Sprawkę jak Benedykta sprowadzi do Lublina.To dopiero będzie rozrywka dla nich.
[quote name='piter10' timestamp='1290428949' post='386295']
No cóż, cała reszta kraju głosowała na Platformę, a wszystkowiedzące podkarpackie i lubelskie na PiS. Mało wam rządów PiS-u, przez 8 lat nicnierobienia Pruszona, kiedy inne miasta rozwijały się jak szalone? Czy lublinianie to masochiści? Czy tu najważniejsze są nowe pomniki i kapliczki, muzeum kultur obiecywane przez pana Sprawkę itp. bzdety?
Dlaczego nikt nie rozumie że XXI w o rozwoju danego miasta decyduje gospodarka i infrastruktura a nie zasz... rozwiń
Avatar
wyborca / 22 listopada 2010 o 15:22
0
[quote name='i spokój' timestamp='1290432898' post='386391']
Żuk już pokazał swoje więc mu podziękowaliśmy. Trzeba skoczyc z Peło i Palikotyzmem !! PIS Górą
[/quote]
Hola hola będzie II tura i nie wiadomo czyje głosy dostanie Sprawka ,czy elektorat SLD na niego zagłosuje wątpliwości mam.
[quote name='i spokój' timestamp='1290432898' post='386391']
Żuk już pokazał swoje więc mu podziękowaliśmy. Trzeba skoczyc z Peło i Palikotyzmem !! PIS Górą
[/quote]
Hola hola będzie II tura i nie wiadomo czyje głosy dostanie Sprawka ,czy elektorat SLD na niego zagłosuje wątpliwości mam. rozwiń
Avatar
man / 22 listopada 2010 o 15:21
0
[quote name='Bo Lubelszczyzna jest naj' timestamp='1290432513' post='386384']
I czego wyborcy PIS na Lubelszczyźnie oczekują? - że rząd PO będzie wspierał przeciwników i dawał kasę, aby mogli się chwalić rozwojem?
[/quote]

To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duzo do zrobienia, to nie sa godni pelnienia zaszczytnej funkcji rzadzenia krajem. Co to ma byc? Jakas "segragacja rasowa" obywateli? Ze co? Ze nie glosowales na nas to ci doje...iemy? Pamietamy III Rzesza i odczlowieczanie Zydow. To teraz bierzemy sie za odczlowieczanie moherow i myslacych inaczej niz aktyw partyjny? I nie mow mi ze "takie jest zycie i trzeba sie dostosowac" i tego typu inne banaly. Z patologia trzeba walczyc, a nie pokornie tulic uszy i glosowac na PO bo jeszcze sie Tusk obrazi i kasy nie da. Ludzie maja swoje przekonania i wierzenia i nie wolno ich za to dyskryminowac.
[quote name='Bo Lubelszczyzna jest naj' timestamp='1290432513' post='386384']
I czego wyborcy PIS na Lubelszczyźnie oczekują? - że rząd PO będzie wspierał przeciwników i dawał kasę, aby mogli się chwalić rozwojem?
[/quote]

To co mowisz jest przerazajace i obrzydliwe. Oznacza to, ze PO jest wyzuta do cna z jakichkolwiek ludzkich odruchow i ze czlowiek sie dla nich nie liczy. Tylko partia i wynik wyborczy. Jesli nie potrafia ponad podzialami wspierac wschodu, a doskonale wiedza ze jest tutaj duz... rozwiń
Avatar
arytmetyka / 22 listopada 2010 o 15:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1290427854' post='386264']
aleś chłopie inteligencją błysnął, zmień kanał w tv albo gazetę, wybory pokazały że lewacy to margines (i całe szczęście), także sory, twój głos się nie liczy, decyduje większość, możesz wyjeżdżać z Lublina
[/quote]Wyjdziecie jak Zabłocki na mydle na tej większości,kto z wami w koalicję wejdzie.Nikt.
Avatar
kinol / 22 listopada 2010 o 15:03
0
[quote name='man' timestamp='1290431225' post='386348']
Ej nie. Nie klocmy sie. Zgadzajmy sie ze wszystkim co wladza zadecyduje. Polityka milosci. To odpowiedz na nasze bolaczki. Kto sie kloci i buntuje ten zapluty karzel reakcji.
[/quote]
A JAKIE MA TO ZNACZENIE CZY WYBRALI WYŻŁA CZY NAMASZCZENIE DOSTAŁA KOCICA BURA ???- SKORO LUBLINEM I TAK I TAK ZARZĄDZA ;BRAMA GRODZKA,PLAZA I TEKTURA.
Avatar
Pietryk / 22 listopada 2010 o 14:40
0
[quote name='kubeba' timestamp='1290430546' post='386330']
Głosowałem na PiS ale tym razem bedę się wnikliwie przygładał "wybrańcom". Jeżeli Ci podobnie jak poprzedni skupią się na intrygach co ujawnił ustępujący Wasilewski to jak mi Bóg miły bedę organizował forum aby ich pozbawić tych ciepłych posadek i przy tym dostatecznie napiętnować.Dla wyborcy nie powinno mieć znaczenia czy on z PiS czy on Gryz ale to jak pracuje dla miasta.Obecna,ustępująca ekipa karmiła Lublinian obietnicami przebudowy;Podzamcza,Akad,Placu Litewskiego,Górek Czechowskich,Teatru w Budowie.... a także usprawnieniami komunikacyjnymi w postaci;tunelu pod Racławickimi,skrzyżowania Al,Solidarności z Ducha a w koncu najważniejszej dla Lublina inwestycji jaka jest budowa
obwodnicy z węzłami na Warszawę,Białystok Chełm-Zamość no i do Lotniska w budowie.Skonczyło sie na obietnicach i przez cztery lata to zgniłe drzewo nie wydało żadnego dorodnego owocu a jedynie jakiś przemysłowy niewiele znaczący ochłap. Tak dalej nie może być aby społeczenstwo składało się wyłącznie na pobory pazernych trutni nie otrzymując nic w zamian.Basta !
[/quote]
Całkowicie popieram powyższe słowa!!! Mi to zwisa i powiewa jakie bagno (wróć! ... partia) będzie w mieście rządzić. Najważniejsze, żeby w końcu nieroby wzięli się do roboty, a nie kolejnego wyjaśniania, kto jest lepszy, najmądrzejszy, kto powinien zlizywać lukier, a dla kogo ciastko. Każdy chce dobra Lublina, a jak trzeba wziąć się do roboty to wszyscy gdzieś kryją się w zaciszu swoich gabinetów - aby do kolejnych wyborów, a tam dalej naobiecujemy gruszek na wierzbie, obsmarujemy przeciwników, a "frajerzy" pójdą znów do urn i na kogoś będą musieli zagłosować - albo na dżumę, albo na cholerę, na kandydatów z partyjnego rozdania, bo tym co naprawdę chcą coś zrobić dla Naszego Miasta zostały przydzielone, o ile w ogóle ktoś nad takimi zlitował się - "szczęśliwe" 7 lub inne numerki powyżej 3. Czas przyjąć strategie moich sąsiadów, którzy wczoraj przyznali się, że ostatni raz byli na wyborach 15 lat temu, bo uważają, że nie chcą wspomagać nierobów...
[color="#8B0000"][size="4"]Chcemy żyć w normalnym mieście!!![/size][/color] Wyłuskajmy ze stosów ulotek z bajkowymi obietnicami, tych "wybranych" i nie dajmy im spokoju do końca kadencji, bo nie możemy sobie pozwolić na kolejne lata udawania, że coś się dzieje!!!
[quote name='kubeba' timestamp='1290430546' post='386330']
Głosowałem na PiS ale tym razem bedę się wnikliwie przygładał "wybrańcom". Jeżeli Ci podobnie jak poprzedni skupią się na intrygach co ujawnił ustępujący Wasilewski to jak mi Bóg miły bedę organizował forum aby ich pozbawić tych ciepłych posadek i przy tym dostatecznie napiętnować.Dla wyborcy nie powinno mieć znaczenia czy on z PiS czy on Gryz ale to jak pracuje dla miasta.Obecna,ustępująca ekipa karmiła Lublinian obietnicami przebudowy;Podzamc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!