Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Wypadek przy ul. Rogowskiego: Zginął pieszy

Autor: Zdjęcie autora (dudi)
0 11 A A

Na ul. Rogowskiego doszło do tragicznego wypadku. Pieszy potrącony przez samochód zmarł w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj około godz. 16.30.

Kierowca samochodu osobowego potrącił pieszego. - Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia - tłumaczy Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Są utrudnienia w ruchu. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Paganiniego i Kosmowskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga / 22 grudnia 2010 o 18:45
0
to był mój brat był dobrym człowiekiem nikomu nic nie wadził wszyscy z kiepury go lubili odprowadzał tylko dzieci na przystanek a tak kobieta wjechała na niego i zabrała mu coś cennego ŻYCIE . Kocham cię braciszku gdziekolwiek teraz jesteś [*] ;*
Avatar
kosmowskiej 1a / 21 grudnia 2010 o 10:59
0
mieszkam na kosmowskiej, czyli obok. widzialam przez okno policje, ale nie przypuszczalam, ze taka tragedia :(kurde gdybym wiedziala kto to. pewnie go znalam z widzenia, albo osobiscie. to ktorys z moich sasiadów niech spoczywa w pokoju
Avatar
ja / 21 grudnia 2010 o 08:56
0
wypadek był na Północnej na wysokości Rogowskiego, podejrzewam ze pieszy wyszedł za stojącego autobusu i wpadł pod koła. Przejścia w tym miejscu są źle rozmieszczone
Avatar
XXX / 21 grudnia 2010 o 08:20
0
Ciekawy objazd wymyślila policja. Co ma Paganiniego do Rogowskiego ??
Avatar
UPRośćmyTO / 21 grudnia 2010 o 01:17
0
[quote name='szofer' timestamp='1292883708' post='409012']
Zanim auto jest 5 m od przejscia, kierowca też widzi chodnik. Nie ma czegos takiego jak "wtargniecie na przejscie dla pieszych". W cywilizowanym kraju kierowca widzi pieszego z daleka i zatrzyma sie w odpowiednim momencie. Ale tłumaczyć to przesiadajacym sie z kobyly do auta można bez skutku.
[/quote]

No niekoniecznie, kobyłki i barany są z obu stron. Przed laty na Kunickiego z grupy stojących pieszych wprost pod auto ruszyła ciężarna, bo zobaczyła, że ludzie ruszyli... po drugiej stronie ulicy. Choć przyznała, że wtargnęła w sznur pojazdów, to i tak kierowca, któremu wtargnęła, był ciągany po "wymiarze sprawiedliwości" i został ukarany. Zarzucono mu nawet, że jechał 50 km/h (a nie 60km/h bo tyle wtedy można było). Sędzia wkrótce awansował a kierowcy zabrali kilka lat życia, tak się przejął.

Sam osobiście, tuż po wprowadzeniu durnego przepisu o bezwzględnym pierwszeństwie pieszego, miałem 3 razy przypadki, gdy młodzieńcy celowo zwalniali na przejściu i pokazywali "granie na nosie". Potem zreflektowano się i oprócz potrzebnej ochrony pieszego na przejściu dodano przepis o wtargnięciu. Rzadko, ale czasem policja karze bodaj 50zł mandatem za wtargnięcie.

P.S. Koleżanka chciała mi pokazać jaka cooltura jest w Brukseli i gdybym jej nie złapał to by wpadła pod auto. Wszędzie trzeba MYŚLEĆ.

[color="#8B0000"]Art. 14. Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię:
a. bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b. spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

2)przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

3)zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;

4)przebiegania przez jezdnię;

5)chodzenia po torowisku;

6)wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

7)przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.[/color]

P.S.2 Nie wypowiadam się tu o winie którejkolwiek ze stron tego wypadku. Zawsze szkoda człowieka. Niech przynajmniej będzie to nauką dla innych, szkoda, że tak drogą. [*]
[quote name='szofer' timestamp='1292883708' post='409012']
Zanim auto jest 5 m od przejscia, kierowca też widzi chodnik. Nie ma czegos takiego jak "wtargniecie na przejscie dla pieszych". W cywilizowanym kraju kierowca widzi pieszego z daleka i zatrzyma sie w odpowiednim momencie. Ale tłumaczyć to przesiadajacym sie z kobyly do auta można bez skutku.
[/quote]

No niekoniecznie, kobyłki i barany są z obu stron. Przed laty na Kunickiego z grupy stojących pieszych wprost pod auto ruszyła... rozwiń
Avatar
szofer / 20 grudnia 2010 o 23:21
0
[quote name='Dżon' timestamp='1292872854' post='408904']
Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze, albo wyskoczy pod koła, bo myśli że zdąży, albo nawet nie popatrzy, czy coś jedzie, czy nie. Albo w nocy na nie oświetlonym odcinku jezdni - ciemne ubrania, żadnej latarki, czy kawałka opaski odblaskowej i nawet nie pomyśli i nie zejdzie na chwilę na pobocze jak słyszy nadjeżdżające auto. Często też pakują się na przejście dla pieszych, bo mają pierwszeństwo - owszem mają, ale w momencie jak już jest na przejściu chwilę i wszedł tam w rozsądnej odległości od pojazdu, a nie na zasadzie wtargnięcia. No ale, co tam, że auto jest 5m od przejścia... Niestety człowiek kontra kupa rozpędzonego żelastwa, zawsze źle się skończy dla pieszego, no ale niektórzy z nich bardziej cenią swoją butność niż życie...
[/quote]
Zanim auto jest 5 m od przejscia, kierowca też widzi chodnik. Nie ma czegos takiego jak "wtargniecie na przejscie dla pieszych". W cywilizowanym kraju kierowca widzi pieszego z daleka i zatrzyma sie w odpowiednim momencie. Ale tłumaczyć to przesiadajacym sie z kobyly do auta można bez skutku.
[quote name='Dżon' timestamp='1292872854' post='408904']
Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze, albo wyskoczy pod koła, bo myśli że zdąży, albo nawet nie popatrzy, czy coś jedzie, czy nie. Albo w nocy na nie oświetlonym odcinku jezdni ... rozwiń
Avatar
P / 20 grudnia 2010 o 23:05
0
W którym dokładnie miejscu to się stało?
Avatar
beatapetryna / 20 grudnia 2010 o 21:43
0
widziałam to wszytsko na własne oczy...to był mój sąsiad i częsty klient pobliskiego sklepu, miszkał sam, pokój jegu duszy !
Avatar
Dżon / 20 grudnia 2010 o 20:20
0
[quote name='wdowiec' timestamp='1292866796' post='408847']
oby kierowca zgnił w pierdlu ale pewnie dostanie zawiasy do wiezienia biora tylko za alimenty a nie mordercow
[/quote]

Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze, albo wyskoczy pod koła, bo myśli że zdąży, albo nawet nie popatrzy, czy coś jedzie, czy nie. Albo w nocy na nie oświetlonym odcinku jezdni - ciemne ubrania, żadnej latarki, czy kawałka opaski odblaskowej i nawet nie pomyśli i nie zejdzie na chwilę na pobocze jak słyszy nadjeżdżające auto. Często też pakują się na przejście dla pieszych, bo mają pierwszeństwo - owszem mają, ale w momencie jak już jest na przejściu chwilę i wszedł tam w rozsądnej odległości od pojazdu, a nie na zasadzie wtargnięcia. No ale, co tam, że auto jest 5m od przejścia... Niestety człowiek kontra kupa rozpędzonego żelastwa, zawsze źle się skończy dla pieszego, no ale niektórzy z nich bardziej cenią swoją butność niż życie...
[quote name='wdowiec' timestamp='1292866796' post='408847']
oby kierowca zgnił w pierdlu ale pewnie dostanie zawiasy do wiezienia biora tylko za alimenty a nie mordercow
[/quote]

Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze... rozwiń
Avatar
azs / 20 grudnia 2010 o 18:49
0
Dlaczego tyle złości w wypowiedzi?
Avatar
aga / 22 grudnia 2010 o 18:45
0
to był mój brat był dobrym człowiekiem nikomu nic nie wadził wszyscy z kiepury go lubili odprowadzał tylko dzieci na przystanek a tak kobieta wjechała na niego i zabrała mu coś cennego ŻYCIE . Kocham cię braciszku gdziekolwiek teraz jesteś [*] ;*
Avatar
kosmowskiej 1a / 21 grudnia 2010 o 10:59
0
mieszkam na kosmowskiej, czyli obok. widzialam przez okno policje, ale nie przypuszczalam, ze taka tragedia :(kurde gdybym wiedziala kto to. pewnie go znalam z widzenia, albo osobiscie. to ktorys z moich sasiadów niech spoczywa w pokoju
Avatar
ja / 21 grudnia 2010 o 08:56
0
wypadek był na Północnej na wysokości Rogowskiego, podejrzewam ze pieszy wyszedł za stojącego autobusu i wpadł pod koła. Przejścia w tym miejscu są źle rozmieszczone
Avatar
XXX / 21 grudnia 2010 o 08:20
0
Ciekawy objazd wymyślila policja. Co ma Paganiniego do Rogowskiego ??
Avatar
UPRośćmyTO / 21 grudnia 2010 o 01:17
0
[quote name='szofer' timestamp='1292883708' post='409012']
Zanim auto jest 5 m od przejscia, kierowca też widzi chodnik. Nie ma czegos takiego jak "wtargniecie na przejscie dla pieszych". W cywilizowanym kraju kierowca widzi pieszego z daleka i zatrzyma sie w odpowiednim momencie. Ale tłumaczyć to przesiadajacym sie z kobyly do auta można bez skutku.
[/quote]

No niekoniecznie, kobyłki i barany są z obu stron. Przed laty na Kunickiego z grupy stojących pieszych wprost pod auto ruszyła ciężarna, bo zobaczyła, że ludzie ruszyli... po drugiej stronie ulicy. Choć przyznała, że wtargnęła w sznur pojazdów, to i tak kierowca, któremu wtargnęła, był ciągany po "wymiarze sprawiedliwości" i został ukarany. Zarzucono mu nawet, że jechał 50 km/h (a nie 60km/h bo tyle wtedy można było). Sędzia wkrótce awansował a kierowcy zabrali kilka lat życia, tak się przejął.

Sam osobiście, tuż po wprowadzeniu durnego przepisu o bezwzględnym pierwszeństwie pieszego, miałem 3 razy przypadki, gdy młodzieńcy celowo zwalniali na przejściu i pokazywali "granie na nosie". Potem zreflektowano się i oprócz potrzebnej ochrony pieszego na przejściu dodano przepis o wtargnięciu. Rzadko, ale czasem policja karze bodaj 50zł mandatem za wtargnięcie.

P.S. Koleżanka chciała mi pokazać jaka cooltura jest w Brukseli i gdybym jej nie złapał to by wpadła pod auto. Wszędzie trzeba MYŚLEĆ.

[color="#8B0000"]Art. 14. Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię:
a. bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b. spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

2)przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

3)zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;

4)przebiegania przez jezdnię;

5)chodzenia po torowisku;

6)wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

7)przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.[/color]

P.S.2 Nie wypowiadam się tu o winie którejkolwiek ze stron tego wypadku. Zawsze szkoda człowieka. Niech przynajmniej będzie to nauką dla innych, szkoda, że tak drogą. [*]
[quote name='szofer' timestamp='1292883708' post='409012']
Zanim auto jest 5 m od przejscia, kierowca też widzi chodnik. Nie ma czegos takiego jak "wtargniecie na przejscie dla pieszych". W cywilizowanym kraju kierowca widzi pieszego z daleka i zatrzyma sie w odpowiednim momencie. Ale tłumaczyć to przesiadajacym sie z kobyly do auta można bez skutku.
[/quote]

No niekoniecznie, kobyłki i barany są z obu stron. Przed laty na Kunickiego z grupy stojących pieszych wprost pod auto ruszyła... rozwiń
Avatar
szofer / 20 grudnia 2010 o 23:21
0
[quote name='Dżon' timestamp='1292872854' post='408904']
Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze, albo wyskoczy pod koła, bo myśli że zdąży, albo nawet nie popatrzy, czy coś jedzie, czy nie. Albo w nocy na nie oświetlonym odcinku jezdni - ciemne ubrania, żadnej latarki, czy kawałka opaski odblaskowej i nawet nie pomyśli i nie zejdzie na chwilę na pobocze jak słyszy nadjeżdżające auto. Często też pakują się na przejście dla pieszych, bo mają pierwszeństwo - owszem mają, ale w momencie jak już jest na przejściu chwilę i wszedł tam w rozsądnej odległości od pojazdu, a nie na zasadzie wtargnięcia. No ale, co tam, że auto jest 5m od przejścia... Niestety człowiek kontra kupa rozpędzonego żelastwa, zawsze źle się skończy dla pieszego, no ale niektórzy z nich bardziej cenią swoją butność niż życie...
[/quote]
Zanim auto jest 5 m od przejscia, kierowca też widzi chodnik. Nie ma czegos takiego jak "wtargniecie na przejscie dla pieszych". W cywilizowanym kraju kierowca widzi pieszego z daleka i zatrzyma sie w odpowiednim momencie. Ale tłumaczyć to przesiadajacym sie z kobyly do auta można bez skutku.
[quote name='Dżon' timestamp='1292872854' post='408904']
Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze, albo wyskoczy pod koła, bo myśli że zdąży, albo nawet nie popatrzy, czy coś jedzie, czy nie. Albo w nocy na nie oświetlonym odcinku jezdni ... rozwiń
Avatar
P / 20 grudnia 2010 o 23:05
0
W którym dokładnie miejscu to się stało?
Avatar
beatapetryna / 20 grudnia 2010 o 21:43
0
widziałam to wszytsko na własne oczy...to był mój sąsiad i częsty klient pobliskiego sklepu, miszkał sam, pokój jegu duszy !
Avatar
Dżon / 20 grudnia 2010 o 20:20
0
[quote name='wdowiec' timestamp='1292866796' post='408847']
oby kierowca zgnił w pierdlu ale pewnie dostanie zawiasy do wiezienia biora tylko za alimenty a nie mordercow
[/quote]

Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze, albo wyskoczy pod koła, bo myśli że zdąży, albo nawet nie popatrzy, czy coś jedzie, czy nie. Albo w nocy na nie oświetlonym odcinku jezdni - ciemne ubrania, żadnej latarki, czy kawałka opaski odblaskowej i nawet nie pomyśli i nie zejdzie na chwilę na pobocze jak słyszy nadjeżdżające auto. Często też pakują się na przejście dla pieszych, bo mają pierwszeństwo - owszem mają, ale w momencie jak już jest na przejściu chwilę i wszedł tam w rozsądnej odległości od pojazdu, a nie na zasadzie wtargnięcia. No ale, co tam, że auto jest 5m od przejścia... Niestety człowiek kontra kupa rozpędzonego żelastwa, zawsze źle się skończy dla pieszego, no ale niektórzy z nich bardziej cenią swoją butność niż życie...
[quote name='wdowiec' timestamp='1292866796' post='408847']
oby kierowca zgnił w pierdlu ale pewnie dostanie zawiasy do wiezienia biora tylko za alimenty a nie mordercow
[/quote]

Właśnie, co się tak sadzisz? Wiesz, że to wina kierowcy? Myślisz, że zrobił to z premedytacją? G*wno wiesz zapewne, a ujadasz. Generalnie większość (oczywiście nie wszystkie, bo idiotów za kierownicami też nie brakuje) wypadków z udziałem pieszych, jest niestety z winy pieszych - smutna prawda - nie zejdzie na pobocze... rozwiń
Avatar
azs / 20 grudnia 2010 o 18:49
0
Dlaczego tyle złości w wypowiedzi?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cierpliwość się wyczerpała. Speed Car Motor Lublin zakończył współpracę z portalem tubilety.pl

Cierpliwość się wyczerpała. Speed Car Motor Lublin zakończył współpracę z portalem tubilety.pl 0 0

Speed Car Motor Lublin zakończył współpracę z portalem pośredniczącym w sprzedaży wejściówek na mecze – tubilety.pl. Po raz trzeci z rzędu serwery nie wytrzymały naporu zainteresowanych kibiców.

Ulewa zmyła asfalt. Droga nieprzejezdna [zdjęcia]
galeria

Ulewa zmyła asfalt. Droga nieprzejezdna [zdjęcia] 5 4

Osunął się fragment drogi gminnej pomiędzy miejscowością Góry Kolonia, a Gutanowem.

Mieszkańcy walczą ze skutkami przejścia trąby powietrznej. Wiadomo, kiedy otrzymają pomoc
zdjęca, wideo
galeria
film

Mieszkańcy walczą ze skutkami przejścia trąby powietrznej. Wiadomo, kiedy otrzymają pomoc 2 3

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zapowiedział, że do osób poszkodowanych przez trąbę powietrzną, która we wtorek przeszła przez podlubelskie wsie, już w tym tygodniu trafi pomoc. Rodziny dotknięte przez kataklizm cały czas pracują i usuwają skutki żywiołu.

Valentina Blażević i Joanna Gadzina na celowniku MKS Perła

Valentina Blażević i Joanna Gadzina na celowniku MKS Perła 0 2

Sezon jeszcze się nie skończył, ale w klubie już myślą o nadchodzących rozgrywkach. Na liście potencjalnych wzmocnień najczęściej pojawiają się nazwiska Valentiny Blażević i Joanny Gadziny

Strażnicy miejscy testują samochód elektryczny

Strażnicy miejscy testują samochód elektryczny 0 3

Jeszcze kilka dni potrwają testy elektrycznego samochodu prowadzone przez lubelską Straż Miejską

MZK Biała Podlaska ze stratą finansową. Czy podrożeją bilety?

MZK Biała Podlaska ze stratą finansową. Czy podrożeją bilety? 1 8

Czy w Białej Podlaskiej wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej? Taką ewentualność sugeruje Krzysztof Trochimiuk, nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Tymczasem prezydent miasta w swojej kampanii wyborczej obiecywał darmowe bilety dla uczniów.

Wraca letni klub Plener w Lublinie. Impreza na otwarcie sezonu
24 maja 2019, 19:00

Wraca letni klub Plener w Lublinie. Impreza na otwarcie sezonu 0 0

Lato za pasem, więc na rozrywkową mapę Lublina wraca jedno z najciekawszych miejsc - letni klub Plener, działający na granicy Targów Lublin i Parku Ludowego. Już 24 maja o godz. 20 imprezowa inauguracja sezonu. O dobrą zabawę zadbają: Flirtini crew oraz Rosalie. & Gverilla.

Rewitalizacja czyli wycinka totalna. 58 drzew pod topór  [zdjęcia]
galeria

Rewitalizacja czyli wycinka totalna. 58 drzew pod topór [zdjęcia] 2 11

W środę rano w centrum Parczewa pojawili się robotnicy. Wokół pl. Wolności stanęło ogrodzenie. Okoliczni mieszkańcy boją się, że wkrótce zza blaszanego ogrodzenia zacznie dochodzić ryk pił

Srebro Jakuba Kalinowskiego z SKKB Politechniki, AMP w kickboxingu znowu w Lublinie

Srebro Jakuba Kalinowskiego z SKKB Politechniki, AMP w kickboxingu znowu w Lublinie 0 0

Zawodnik Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej Jakub Kalinowski zdobył srebrny medal podczas zawodów Pucharu Świata Kickboxing, które zostały rozegrane na Węgrzech.

Burze z deszczem i silnym wiatrem jeszcze dziś w woj. lubelskim. Nowe ostrzeżenie pogodowe
galeria
film

Burze z deszczem i silnym wiatrem jeszcze dziś w woj. lubelskim. Nowe ostrzeżenie pogodowe 21 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami.

"Muzyka tradycyjna Polesia Lubelskiego i jej wykonawcy". Książka i płyta doceniona

"Muzyka tradycyjna Polesia Lubelskiego i jej wykonawcy". Książka i płyta doceniona 0 0

Książka i płyta muzyczna „Łuhom, łuhom ponad Buhom. Muzyka tradycyjna Polesia Lubelskiego i jej wykonawcy” wydana przez lubelskie Towarzystwo dla Natury i Człowieka otrzymała I nagrodę w konkursie Fonogram Źródeł organizowanym przez Program II Polskiego Radia.

Wielki pech Arkadiusza Maksymiuka z Wisły Puławy

Wielki pech Arkadiusza Maksymiuka z Wisły Puławy 0 0

Wisła Puławy do końca sezonu będzie musiała radzić sobie bez podstawowego pomocnika. W sobotnim meczu z Avią Świdnik Arkadiusz Maksymiuk złamał nogę. W ostatnich tygodniach los nie oszczędzał 26-latka

Pomoc finansowa dla ofiar trąby powietrznej. Wiadomo, ile dostaną mieszkańcy
film

Pomoc finansowa dla ofiar trąby powietrznej. Wiadomo, ile dostaną mieszkańcy 2 5

Pieniądze z budżetu wojewody otrzymają poszkodowani w wyniku wtorkowej trąby powietrznej, która przeszła przez gminę Wojciechów koło Lublina

10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Zamościu
24 maja 2019, 19:30

10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Zamościu 0 0

W dniach 24-30 maja w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu zorganizowana zostanie jubileuszowa, 10. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. W programie najciekawsze francuskie produkcje ostatnich lat.

Puławy: Będą miejskie pieniądze na powiatową służbę zdrowia, ale nie w budżecie obywatelskim

Puławy: Będą miejskie pieniądze na powiatową służbę zdrowia, ale nie w budżecie obywatelskim 14 20

Rysuje się kompromis w sprawie dotowania przez miasto jednostek służby zdrowia, za które odpowiada powiat. SP ZOZ może liczyć na stałą pomoc finansową. Inwestycje zdrowotne nie wrócą jednak do budżetu obywatelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!