Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2010 r.
12:21
Edytuj ten wpis

Wyrok dożywocia ws. zabójstwa Pawła Marzędy uchylony. Proces rusza od nowa

0 16 A A

Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił dziś wyrok skazujący Krzysztofa P. na dożywocie za zabójstwo Pawła Marzędy. Powód: na procesie nie odczytano kilkunastu stron, na których były zaprotokołowane wyjaśnienia oskarżonego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sąd dopuścił się rażącego uchybienia – wytykał w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Andrzej Karczmarek z Sądu Apelacyjnego w Lublinie. – Powinien odczytać wyjaśnienia oskarżonego w całości. Już ten powód wystarcza, żeby wyrok uchylić.

Chodzi o dwa protokoły z przesłuchania oskarżonego Krzysztofa P. w prokuraturze. Mężczyzna opowiadał tam swoją wersję, jak zginął Paweł Marzęda. Opisywał sposób zadania ciosów. Na procesie przed Sądem Okręgowym w Lublinie nie był już tak rozmowny. A sąd zamiast odczytać to, co powiedział wcześniej, stwierdził jedynie, że wyjaśnienia "uznaje za ujawnione”. Zgodził się na to obecny na sali prokurator i adwokaci.

Paweł Marzęda, specjalista od alarmów samochodowych, został zamordowany 6 lipca 2007 roku pod Lubartowem. Zabójca zadał mu kilka ciosów młotkiem w głowę. Potem zwłoki zakopał w lesie. Miejsce ich ukrycia wskazał Krzysztof P., pomocnik Marzędy z warsztatu. Twierdził, że tylko był przy zbrodni, a Pawła zabił ich wspólny znajomy, a jeszcze kolejny był przy zakopywaniu zwłok.

Prokuratura zarzuciła trzem mężczyznom zarzut współudziału w zabójstwie. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi P. Śledztwo dotyczące dwóch pozostałych podejrzanych wciąż się toczy. Prokuratura uważa, że nie było ich przy zabójstwie, ale wciąż bada czy są ze zbrodnią powiązani w inny sposób.

Wyrok skazujący Krzysztofa P. na dożywocie zapadł 9 grudnia ub. roku, po 9-miesięcznym procesie i przesłuchaniu ponad stu świadków. Sąd zastrzegł, że mężczyzna będzie mógł się starać o zwolnienie warunkowe po odsiedzeniu 30 lat. Przyznał też rodzinie zamordowanego 80 tys. zł odszkodowania od Krzysztofa P.

Na dzisiejszą rozprawę Krzysztof P. został przywieziony z aresztu. Jego adwokat przygotował obszerne odwołanie.

– Sąd rozpoznał sprawę jednostronnie, pominął kwestie korzystne dla oskarżonego – twierdził mecenas Marek Przeciechowski.

Na sali sądowej policjanci posadzili Krzysztofa P. naprzeciwko Anny Marzędy. Matka zamordowanego trzymała w ręku portret syna.

– Jego nie można wypuścić, żeby innych matek nie skrzywdził – mówiła Anna Marzęda na rozprawie, zanim jeszcze usłyszała wyrok. Wychodząc z sądu nie kryła rozżalenia: – Jeszcze zrobią z niego świętego – stwierdziła.

Teraz sprawa znowu wróci do Sądu Okręgowego w Lublinie, który w innym składzie zajmie się nią jesienią.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Protext / 8 grudnia 2012 o 23:37
0
ehh nic nie wiecie, czytacie bzdury. Fakt Krzysztof P zachował się jak świnia ale to nie on zamordował Pawła Marzęde tylko wywiózł ciało do lasu. Działał pod presją dobrze znanych w okolicy uniewinnionych za pieniądze i kontaktów gnoji którzy aktualnie próbują jeszcze wyłudzic pieniądze z naszych podatków. Nie chciał byc kapusiem brał na siebie i kręcił, lecz jak ci zaczeli nadawac i zwalali wine na niego to się obudził ale było już za późno.
Avatar
Jan / 31 sierpnia 2010 o 07:46
0
Ci dwaj co pomagali ładować ciało do bagażnika i zakopywać to są niewinni? Gdzie zdrowy rozsądek. Sędziowie pamiętajcie: Iustitias vestras iudicabo /wasze sądy będą osądzone/.
Avatar
dres / 30 czerwca 2010 o 13:49
0
KNUR napisał:
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.


Kolego Knurze jesteś z tych co mordują,kombinują ,kradną i pewnie miałeś pretensję że nie chciał zadawać się z ludzmi takimi jak TY ??????
Teraz to niech zabiją kogoś z Twojej rodziny żonę ,matkę ,brata,syna i co wtedy powiesz że sprawce trzeba uniewinić po 3 latach.
Twoje myślenie to zapewne ??? brak słów.


Kolego Knurze jesteś z tych co mordują,kombinują ,kradną i pewnie miałeś pretensję że nie chciał zadawać się z ludzmi takimi jak TY ??????
Teraz to niech zabiją kogoś z Twojej rodziny żonę ,matkę ,brata,syna i co wtedy powiesz że sprawce trzeba uniewinić po 3 latach.
Twoje myślenie to zapewne ??? brak słów. rozwiń
Avatar
pik / 30 czerwca 2010 o 11:07
0
KNUR napisał:
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.

Mam nadzieję że go znałeś skoro go tak oceniasz , bo był b. dobrym elektronikiem samochodowym i realnie oceniał swoją pracę , przy okazji życzliwy
i uczynny . a pokaż mi dobrego fachowca w tej dziedzinie który nie oskubie Cię i zrobi dobrze swoją pracę, Brakuje nam go jako człowieka i dobrego fachowca.

Mam nadzieję że go znałeś skoro go tak oceniasz , bo był b. dobrym elektronikiem samochodowym i realnie oceniał swoją pracę , przy okazji życzliwy
i uczynny . a pokaż mi dobrego fachowca w tej dziedzinie który nie oskubie Cię i zrobi dobrze swoją pracę, Brakuje nam go jako człowieka i dobrego fachowca. rozwiń
Avatar
CodeZero / 30 czerwca 2010 o 10:16
0
nick napisał:
qrwa, nasze sądy powinny być okrojone i to bardzo, rząd powinien zrobić z tym porządek, wprowadzenie konsekwencji było by jak najbardziej na miejscu. DARMOZJADY


Było głosować na Korwina. Chciał to zrobić.... teraz niestety ostatnia szansa została stracona. Nikt nie żyje wiecznie, a kolejne wybory za ponad 5 lat !
Avatar
alamakota / 30 czerwca 2010 o 00:02
0
KNUR napisał:
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.


Celem izolacji jest odseparowanie niebezpiecznego osobnika od ludzi którym mógłby zrobić krzywdę. Poza tym, jeżeli zabójstwo nie było w obronie własnej to nie można dyskutować o winie jaką ponosi ofiara za to, że została zamordowana. Radzę lepiej przemyśleć następną swoją wypowiedź.


Celem izolacji jest odseparowanie niebezpiecznego osobnika od ludzi którym mógłby zrobić krzywdę. Poza tym, jeżeli zabójstwo nie było w obronie własnej to nie można dyskutować o winie jaką ponosi ofiara za to, że została zamordowana. Radzę lepiej przemyśleć następną swoją wypowiedź. rozwiń
Avatar
KNUR / 29 czerwca 2010 o 22:34
0
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.
Avatar
zezłoszczony / 29 czerwca 2010 o 22:14
0
Krzysztofa P. "Zastrzelić, wypatroszyć, a skórę wystawić na sprzedaż…” tak mawiał śmierdzikot, ale może tym razem to jego kolega???
Paweł Marzęda, ale Krzysztof to "P". Napiszcie jak ma na nazwisko i gdzie mieszka, on i jego rodzina może ktoś tą skórkę kupi.
Avatar
nick / 29 czerwca 2010 o 21:45
0
qrwa, nasze sądy powinny być okrojone i to bardzo, rząd powinien zrobić z tym porządek, wprowadzenie konsekwencji było by jak najbardziej na miejscu. DARMOZJADY
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 17:36
0
Jak nie winny to niech się podda badaniu wariografem co ma do stracenia ?
Avatar
Protext / 8 grudnia 2012 o 23:37
0
ehh nic nie wiecie, czytacie bzdury. Fakt Krzysztof P zachował się jak świnia ale to nie on zamordował Pawła Marzęde tylko wywiózł ciało do lasu. Działał pod presją dobrze znanych w okolicy uniewinnionych za pieniądze i kontaktów gnoji którzy aktualnie próbują jeszcze wyłudzic pieniądze z naszych podatków. Nie chciał byc kapusiem brał na siebie i kręcił, lecz jak ci zaczeli nadawac i zwalali wine na niego to się obudził ale było już za późno.
Avatar
Jan / 31 sierpnia 2010 o 07:46
0
Ci dwaj co pomagali ładować ciało do bagażnika i zakopywać to są niewinni? Gdzie zdrowy rozsądek. Sędziowie pamiętajcie: Iustitias vestras iudicabo /wasze sądy będą osądzone/.
Avatar
dres / 30 czerwca 2010 o 13:49
0
KNUR napisał:
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.


Kolego Knurze jesteś z tych co mordują,kombinują ,kradną i pewnie miałeś pretensję że nie chciał zadawać się z ludzmi takimi jak TY ??????
Teraz to niech zabiją kogoś z Twojej rodziny żonę ,matkę ,brata,syna i co wtedy powiesz że sprawce trzeba uniewinić po 3 latach.
Twoje myślenie to zapewne ??? brak słów.


Kolego Knurze jesteś z tych co mordują,kombinują ,kradną i pewnie miałeś pretensję że nie chciał zadawać się z ludzmi takimi jak TY ??????
Teraz to niech zabiją kogoś z Twojej rodziny żonę ,matkę ,brata,syna i co wtedy powiesz że sprawce trzeba uniewinić po 3 latach.
Twoje myślenie to zapewne ??? brak słów. rozwiń
Avatar
pik / 30 czerwca 2010 o 11:07
0
KNUR napisał:
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.

Mam nadzieję że go znałeś skoro go tak oceniasz , bo był b. dobrym elektronikiem samochodowym i realnie oceniał swoją pracę , przy okazji życzliwy
i uczynny . a pokaż mi dobrego fachowca w tej dziedzinie który nie oskubie Cię i zrobi dobrze swoją pracę, Brakuje nam go jako człowieka i dobrego fachowca.

Mam nadzieję że go znałeś skoro go tak oceniasz , bo był b. dobrym elektronikiem samochodowym i realnie oceniał swoją pracę , przy okazji życzliwy
i uczynny . a pokaż mi dobrego fachowca w tej dziedzinie który nie oskubie Cię i zrobi dobrze swoją pracę, Brakuje nam go jako człowieka i dobrego fachowca. rozwiń
Avatar
CodeZero / 30 czerwca 2010 o 10:16
0
nick napisał:
qrwa, nasze sądy powinny być okrojone i to bardzo, rząd powinien zrobić z tym porządek, wprowadzenie konsekwencji było by jak najbardziej na miejscu. DARMOZJADY


Było głosować na Korwina. Chciał to zrobić.... teraz niestety ostatnia szansa została stracona. Nikt nie żyje wiecznie, a kolejne wybory za ponad 5 lat !
Avatar
alamakota / 30 czerwca 2010 o 00:02
0
KNUR napisał:
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.


Celem izolacji jest odseparowanie niebezpiecznego osobnika od ludzi którym mógłby zrobić krzywdę. Poza tym, jeżeli zabójstwo nie było w obronie własnej to nie można dyskutować o winie jaką ponosi ofiara za to, że została zamordowana. Radzę lepiej przemyśleć następną swoją wypowiedź.


Celem izolacji jest odseparowanie niebezpiecznego osobnika od ludzi którym mógłby zrobić krzywdę. Poza tym, jeżeli zabójstwo nie było w obronie własnej to nie można dyskutować o winie jaką ponosi ofiara za to, że została zamordowana. Radzę lepiej przemyśleć następną swoją wypowiedź. rozwiń
Avatar
KNUR / 29 czerwca 2010 o 22:34
0
3 lata pobytu w ośrodku penitencjarno - resocjalizacyjnym jest wystarczającą karą dla sprawcy, dalszy pobyt może zniszczyć życie sprawcy - a przecież celem izolacji jest powrót do życia w społeczeństwie. Zamordowany Paweł Marzęda też nie był bez winy - cwaniaczek i kombinator.
Avatar
zezłoszczony / 29 czerwca 2010 o 22:14
0
Krzysztofa P. "Zastrzelić, wypatroszyć, a skórę wystawić na sprzedaż…” tak mawiał śmierdzikot, ale może tym razem to jego kolega???
Paweł Marzęda, ale Krzysztof to "P". Napiszcie jak ma na nazwisko i gdzie mieszka, on i jego rodzina może ktoś tą skórkę kupi.
Avatar
nick / 29 czerwca 2010 o 21:45
0
qrwa, nasze sądy powinny być okrojone i to bardzo, rząd powinien zrobić z tym porządek, wprowadzenie konsekwencji było by jak najbardziej na miejscu. DARMOZJADY
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 17:36
0
Jak nie winny to niech się podda badaniu wariografem co ma do stracenia ?
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 16 14

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet rozpadł się na kawałki
galeria

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet rozpadł się na kawałki 9 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 11 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 33 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 44 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce