Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2013 r.
12:11
Edytuj ten wpis

Zalew Zemborzycki: Woda nadaje się do kąpieli

Autor: Zdjęcie autora izi
0 11 A A
Zalew Zemborzycki (Maciej Kaczanowski)
Zalew Zemborzycki (Maciej Kaczanowski)

Woda z kąpielisk została przebadana i nadaje się do użytku rekreacyjnego, a już za tydzień nad bezpieczeństwem kąpiących się zaczną czuwać ratownicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał dziś wyniki badań wykonywanych przez MPWiK.

– Woda została dopuszczona do użytku rekreacyjnego – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. – W tym tygodniu z kąpielisk "Wrotków” i "Marina” można korzystać na własną odpowiedzialność. Od 28 lipca, zgodnie z umową z WOPR, na kąpieliskach będą ratownicy.

Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem przez całe wakacje, do 1 września włącznie. Nad Zalewem Zembrzyckim będą codziennie od godz. 10 do 18.

MOSiR zaprasza też do korzystania z basenów na Słonecznym Wrotkowie. Ośrodek jest czynny codziennie, w dni powszednie od godz. 10 do 19, a w weekendy od godz. 9 do 20.

Od lipca baseny będą przez cały tydzień czynne w takich godzinach, jak obecnie w soboty i w niedziele.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
paskuda / 22 czerwca 2013 o 11:49
0

woda jeszcze dobra,ale w lipcu ,sierpniu nada się dla glonojadów... a może by tak w zimie zorganizować termy ,basen morsów itp..

Avatar
Piotr / 22 czerwca 2013 o 10:31
0

Już się nie nadaje. Właśnie się w czasie kąpieli zes......

Avatar
gość / 21 czerwca 2013 o 23:50
0

ciekawe kto ile dal w lape?
syf jakiego nigdy nie widzialem - jestem z mazur tam dno widac na glebok8sci 1.3m minimum a tu 30cm i ledwo co

gdyby jeziora na Mazurach były utworzone na podłożu jak zalew wyglądałyby identycznie.

Poza tym o czystości wody świadczy fakt, że od stron Zemborzyc występują raki.

Avatar
S Y L W E S T E R / 21 czerwca 2013 o 23:27
0

----------------------------------ZNOWU   PREZYDENT  SIĘ  KOMPROMITUJE !---------------------------------------- Tak  prawde  powiedziawszy,  nie ma co  się  z  tymi  bydlakami  z  "Platformy  Oszustów" (PO)  denerwować .    Był  organizowany  Konkurs  na  oczyszczenie  i  zagospodarowanie  Zalewu  Zemborzyckiego i Dąbro wy .    Wygrała  ten Konkurs  firma  z  Poznania .  Prezydent Zuk  zna  fakty tylko teraz  "głupa rżnie" . Wła śnie  Specjaliści  tej  Firmy  ocenili  bardzo  duże  zanieczyszczenie  Zalewu  i  co  najgorsze , oczyszczenie  w czasie  troche  się  przedłuży, gdyż  stwierdzono  podniesienie  się  torfitego  dna .   Firma  zobowiązała  kontrakt  wykonać  w  umówionym  czasie ,  ale ...  raptem  "coś"  się  wydarzyło  u  Prezydenta  Zuka , bo poznańską  firmę  "wyciszono"  i  inicjatywe  zablokowano (?).     Poznańska  firma  na  tyle  była  wiarygod na, że  zapraszała  Lublinian  aby  zobaczyli  jak  ta  Firma  zagospodarowała  i  oczyściła  Zalew  poznań ski.     Mielibyśmy  piękne  tereny  rekreacyjne  ale  "pewni  prominenci"  nie mieliby  dodatkowych  docho dów  i  dlatego  utrzymuje  się , że  śmierdzące  bajoro  nadaje  się  do  kąpania .    A  tak ,  Prezydent  ha ndluje  sobie  publicznym  akwenem  wodnym ,  buduje  na  terenach  rekreacyjnych...pola  golfowe , prze kształca  firme  miejską  MOSiR  w  tzw. "prezydenckie  Spółki"  i  "Spółki"  wprowadza  niby  na  "gospoda ża"  akwenu  Zalewu  Zemborzyckiego .  Pobiera  DOTACJE "UE"  na  oczyszczenie  i  zagospodarowanie Zalewu Zemborzyckiego  i  Dąbrowy  ale   do  dzisiaj  DOTACJE "UE"  na  Zalewie  Zemborzyckim  nie  są  realizowane  tylko  rozbudowywane  są  płatne  baseny  Wrotkowa  i  bezprawnie  "podpinane"  do  Zalewu niby  to  jeden  i  ten  sam  podmiot (sic?).    Już  wystarczy  dla  Prokuratury  w  Krakowie  i  CBA  aby   przyjechać  do  Ratusza  i  rozliczyć  wreszcie  wszystkie  DOTACJE "UE"  i  Kontrakty  finansowane  z  tych że  DOTACJI "UE".       Tylko   WYBORY  uratują  Lublin  przed  degradacją  i  poniżeniem !.  LI  TYLKO !.   

----------------------------------ZNOWU   PREZYDENT  SIĘ  KOMPROMITUJE !---------------------------------------- Tak  prawde  powiedziawszy,  nie ma co  się  z  tymi  bydlakami  z  "Platformy  Oszustów" (PO)  denerwować .    Był  organizowany  Konkurs  na  oczyszczenie  i  zagospodarowanie  Zalewu  Zemborzyckiego i Dąbro wy .    Wygrała  ten Konkurs  firma  z  Poznania .  Prezydent... rozwiń

Avatar
Narodowo-Radykalny / 21 czerwca 2013 o 23:08
0

Widzę sami biolodzy się wypowiadają.... Albo przyjezdne wieśniaczki, co jeszcze się za nimi smród obory ciągnie i dla takich wszędzie będzie syf.

Pokaż przykład, do wody, wtedy i ja popływam.

Avatar
verally mako / 21 czerwca 2013 o 19:37
0

Widzę sami biolodzy się wypowiadają.... Albo przyjezdne wieśniaczki, co jeszcze się za nimi smród obory ciągnie i dla takich wszędzie będzie syf.

Avatar
Puncur / 21 czerwca 2013 o 16:40
0

ryby do góry brzuchami pływają,to teraz czas na ludzi :P

Avatar
mj / 21 czerwca 2013 o 16:38
0

ciekawe kto ile dal w lape?
syf jakiego nigdy nie widzialem - jestem z mazur tam dno widac na glebok8sci 1.3m minimum a tu 30cm i ledwo co

Avatar
jp9 / 21 czerwca 2013 o 15:26
0

Woda czysta to super trochę się człowiek zieleni po wyjściu z Zalewu ale to szczegół.

A jaka sytuacja jest proszę wielmożnego ratusza miasta Lublina z budową ścieżki rowerowej wokół Zalewu.

Jak podawały lokalne gazety ratusz uspakaja ścieżka będzie przed wakacjami tylko nikt nie podał roku.

Dziś się tak złożyło że wybrałem się na wycieczkę wokół Zalewu i cóż żywego człowieka na całej długości ścieżki  wszystko porozwalane zaczyna zarastać chwastami,deszcz nie pada czyli teraz przeszkadza słońce.

Pytam więc wielmożnych panów z ratusza o co chodzi ile kasy już zostało zmarnowane na inwestycjach nad Zalewem chodzi o ścieżkę i o mini golf który wygląda podobnie może ktoś zabierze publicznie głos i powie wszystkim jak to jest .Mniemam że przed wyborami inwestycje ruszą z kopyta.

Woda czysta to super trochę się człowiek zieleni po wyjściu z Zalewu ale to szczegół.

A jaka sytuacja jest proszę wielmożnego ratusza miasta Lublina z budową ścieżki rowerowej wokół Zalewu.

Jak podawały lokalne gazety ratusz uspakaja ścieżka będzie przed wakacjami tylko nikt nie podał roku.

Dziś się tak złożyło że wybrałem się na wycieczkę wokół Zalewu i cóż żywego człowieka na całej długości ścieżki  wszystko porozwalane zaczyna zarastać chwastami,deszcz nie pada czyli teraz przeszkadza słońce.

Pytam więc... rozwiń

Avatar
aaaa / 21 czerwca 2013 o 14:52
0

nagle taka czysta ? przecież tam tak śmierdzi ,że sie nie da :D

Avatar
paskuda / 22 czerwca 2013 o 11:49
0

woda jeszcze dobra,ale w lipcu ,sierpniu nada się dla glonojadów... a może by tak w zimie zorganizować termy ,basen morsów itp..

Avatar
Piotr / 22 czerwca 2013 o 10:31
0

Już się nie nadaje. Właśnie się w czasie kąpieli zes......

Avatar
gość / 21 czerwca 2013 o 23:50
0

ciekawe kto ile dal w lape?
syf jakiego nigdy nie widzialem - jestem z mazur tam dno widac na glebok8sci 1.3m minimum a tu 30cm i ledwo co

gdyby jeziora na Mazurach były utworzone na podłożu jak zalew wyglądałyby identycznie.

Poza tym o czystości wody świadczy fakt, że od stron Zemborzyc występują raki.

Avatar
S Y L W E S T E R / 21 czerwca 2013 o 23:27
0

----------------------------------ZNOWU   PREZYDENT  SIĘ  KOMPROMITUJE !---------------------------------------- Tak  prawde  powiedziawszy,  nie ma co  się  z  tymi  bydlakami  z  "Platformy  Oszustów" (PO)  denerwować .    Był  organizowany  Konkurs  na  oczyszczenie  i  zagospodarowanie  Zalewu  Zemborzyckiego i Dąbro wy .    Wygrała  ten Konkurs  firma  z  Poznania .  Prezydent Zuk  zna  fakty tylko teraz  "głupa rżnie" . Wła śnie  Specjaliści  tej  Firmy  ocenili  bardzo  duże  zanieczyszczenie  Zalewu  i  co  najgorsze , oczyszczenie  w czasie  troche  się  przedłuży, gdyż  stwierdzono  podniesienie  się  torfitego  dna .   Firma  zobowiązała  kontrakt  wykonać  w  umówionym  czasie ,  ale ...  raptem  "coś"  się  wydarzyło  u  Prezydenta  Zuka , bo poznańską  firmę  "wyciszono"  i  inicjatywe  zablokowano (?).     Poznańska  firma  na  tyle  była  wiarygod na, że  zapraszała  Lublinian  aby  zobaczyli  jak  ta  Firma  zagospodarowała  i  oczyściła  Zalew  poznań ski.     Mielibyśmy  piękne  tereny  rekreacyjne  ale  "pewni  prominenci"  nie mieliby  dodatkowych  docho dów  i  dlatego  utrzymuje  się , że  śmierdzące  bajoro  nadaje  się  do  kąpania .    A  tak ,  Prezydent  ha ndluje  sobie  publicznym  akwenem  wodnym ,  buduje  na  terenach  rekreacyjnych...pola  golfowe , prze kształca  firme  miejską  MOSiR  w  tzw. "prezydenckie  Spółki"  i  "Spółki"  wprowadza  niby  na  "gospoda ża"  akwenu  Zalewu  Zemborzyckiego .  Pobiera  DOTACJE "UE"  na  oczyszczenie  i  zagospodarowanie Zalewu Zemborzyckiego  i  Dąbrowy  ale   do  dzisiaj  DOTACJE "UE"  na  Zalewie  Zemborzyckim  nie  są  realizowane  tylko  rozbudowywane  są  płatne  baseny  Wrotkowa  i  bezprawnie  "podpinane"  do  Zalewu niby  to  jeden  i  ten  sam  podmiot (sic?).    Już  wystarczy  dla  Prokuratury  w  Krakowie  i  CBA  aby   przyjechać  do  Ratusza  i  rozliczyć  wreszcie  wszystkie  DOTACJE "UE"  i  Kontrakty  finansowane  z  tych że  DOTACJI "UE".       Tylko   WYBORY  uratują  Lublin  przed  degradacją  i  poniżeniem !.  LI  TYLKO !.   

----------------------------------ZNOWU   PREZYDENT  SIĘ  KOMPROMITUJE !---------------------------------------- Tak  prawde  powiedziawszy,  nie ma co  się  z  tymi  bydlakami  z  "Platformy  Oszustów" (PO)  denerwować .    Był  organizowany  Konkurs  na  oczyszczenie  i  zagospodarowanie  Zalewu  Zemborzyckiego i Dąbro wy .    Wygrała  ten Konkurs  firma  z  Poznania .  Prezydent... rozwiń

Avatar
Narodowo-Radykalny / 21 czerwca 2013 o 23:08
0

Widzę sami biolodzy się wypowiadają.... Albo przyjezdne wieśniaczki, co jeszcze się za nimi smród obory ciągnie i dla takich wszędzie będzie syf.

Pokaż przykład, do wody, wtedy i ja popływam.

Avatar
verally mako / 21 czerwca 2013 o 19:37
0

Widzę sami biolodzy się wypowiadają.... Albo przyjezdne wieśniaczki, co jeszcze się za nimi smród obory ciągnie i dla takich wszędzie będzie syf.

Avatar
Puncur / 21 czerwca 2013 o 16:40
0

ryby do góry brzuchami pływają,to teraz czas na ludzi :P

Avatar
mj / 21 czerwca 2013 o 16:38
0

ciekawe kto ile dal w lape?
syf jakiego nigdy nie widzialem - jestem z mazur tam dno widac na glebok8sci 1.3m minimum a tu 30cm i ledwo co

Avatar
jp9 / 21 czerwca 2013 o 15:26
0

Woda czysta to super trochę się człowiek zieleni po wyjściu z Zalewu ale to szczegół.

A jaka sytuacja jest proszę wielmożnego ratusza miasta Lublina z budową ścieżki rowerowej wokół Zalewu.

Jak podawały lokalne gazety ratusz uspakaja ścieżka będzie przed wakacjami tylko nikt nie podał roku.

Dziś się tak złożyło że wybrałem się na wycieczkę wokół Zalewu i cóż żywego człowieka na całej długości ścieżki  wszystko porozwalane zaczyna zarastać chwastami,deszcz nie pada czyli teraz przeszkadza słońce.

Pytam więc wielmożnych panów z ratusza o co chodzi ile kasy już zostało zmarnowane na inwestycjach nad Zalewem chodzi o ścieżkę i o mini golf który wygląda podobnie może ktoś zabierze publicznie głos i powie wszystkim jak to jest .Mniemam że przed wyborami inwestycje ruszą z kopyta.

Woda czysta to super trochę się człowiek zieleni po wyjściu z Zalewu ale to szczegół.

A jaka sytuacja jest proszę wielmożnego ratusza miasta Lublina z budową ścieżki rowerowej wokół Zalewu.

Jak podawały lokalne gazety ratusz uspakaja ścieżka będzie przed wakacjami tylko nikt nie podał roku.

Dziś się tak złożyło że wybrałem się na wycieczkę wokół Zalewu i cóż żywego człowieka na całej długości ścieżki  wszystko porozwalane zaczyna zarastać chwastami,deszcz nie pada czyli teraz przeszkadza słońce.

Pytam więc... rozwiń

Avatar
aaaa / 21 czerwca 2013 o 14:52
0

nagle taka czysta ? przecież tam tak śmierdzi ,że sie nie da :D

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 72 12

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!