Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 maja 2010 r.
4:00
Edytuj ten wpis

"Żart" w fotoradarze wart 30 punktów: Pokazywali policjantom środkowy palec

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 42 A A

Przejeżdżał rozpędzony przed fotoradarem i wykonywał w kierunku aparatu obelżywy gest. I tak trzy razy. Teraz 26-latka z Lublina czeka sprawa w sądzie. Ale tylko za przekroczenie prędkości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dwóch młodych ludzi zauważyło, że fotoradar zainstalowany przy ul. Unii Lubelskiej w Lublinie robi zdjęcia. Postanowili się zabawić – mówi Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji. – Zdjęli tablice rejestracyjne z przodu i kilka razy bardzo szybko przejechali przed urządzeniem. Pokazując przy tym charakterystyczny gest z wysuniętym środkowym palcem.

Młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności rozpędzali się przed fotoradarem do 130 km/h. Za każdym razem aparat robił zdjęcie, bo na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. – W sumie kierowca za trzy przejazdy zebrał 30 punktów – dodaje Arciszewski.

Wszystko działo się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Wydawało się, że "dowcipniś” pozostanie bezkarny. Jednak policjanci jednak nie odpuścili, a sprawa po kilku miesiącach znalazła ciąg dalszy. W kwietniu tego roku, podczas patrolowania jednego z osiedli mieszkaniowych w Lublinie funkcjonariusz z lubelskiej drogówki rozpoznał auto ze zdjęć. – Dzięki numerom rejestracyjnym ustaliliśmy, kto jest właścicielem tego samochodu – mówi Arciszewski.

Okazało się jednak, że to nie on urządzał pokaz przed fotoradarem. Bo "dowcipniś” w międzyczasie sprzedał auto. Na podstawie numerów PESEL z umowy kupna-sprzedaży policja sprawdziła, kto był poprzednim właścicielem. I to był strzał w dziesiątkę, bo wizerunek w bazie danych, odpowiadał uwiecznionemu w listopadzie przez fotoradar. – Okazało się, że to młody człowiek, rocznik 1986. Mimo to. I nie jest to jego pierwsze wybryk na drodze, bo na koncie ma już kilkanaście punktów karnych. Poprosiliśmy tego kierowcę na przesłuchanie. Niestety, nie odpowiedział na wezwania. Sprawę właśnie przekazaliśmy do sądu – dodaje Arciszewski.

Karę poniesie tylko kierowca. I to wyłącznie za przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci uznali, że za gesty wykonywane w kierunku urządzenia a nie żywego człowieka, nie można go oskarżać. – Fotoradar się nie obraża, ale skrupulatnie rejestruje. I to nam wystarczy – komentuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

Sąd może wymierzyć "dowcipnisiowi” grzywnę do 5000 złotych i skierować go na egzamin kontrolny. – To była skrajna głupota. Myślę, że sąd powinien zgodzić się na ujawnienie danych osobowych oraz wizerunku kierowcy. Pasażer niestety jest bezkarny, bo w świetle prawa nie uczynił nic złego. Gratulacje dla policji za wykrycie tego kierowcy – dodaje Grzegorz Gorczyca z chełmskiego Automobilklubu.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matematyka / 2 czerwca 2010 o 19:07
0
Skoro mężczyzna rocznikiem 1986 to jest 24-latkiem a nie 26. Juz nie tylko ortografia ale i matematyka jest slaba strona dziennika.
Avatar
Giba / 24 maja 2010 o 21:36
0
Kolesie z auta? Nie wiem czy są zabawni. Na pewno obnażyli nieustwo i niekompetencję policji. Jak wcześniej pisali inni w postach, jak nie trafią na ograniczonego sędziego i oczywiście się do niczego nie przyznają, to nic im nikt nie zrobi. Policja się zbłaźni jak zawsze.
Avatar
Gość / 23 maja 2010 o 09:52
0
dfasf napisał:
ale to chyba nie drogówka jest od szukania kradzionych samochodów tylko kryminalni, jak cię zęby bolą to idziesz do okulisty

kolego to pala i to pala,wiec bez roznicy.
Avatar
smutny marian / 23 maja 2010 o 03:16
0
chart napisał:
"Okazało się, że to młody człowiek, rocznik 1986. Mimo to. I nie jest to jego pierwsze wybryk na drodze"

W jakim to jest języku?


Sens tego zdania jest dnem a przesłanie to drugie dno w trzecim dnie utopił się autor i szuka czwartego dna.
Może jest kretem?.
Wygląda że po żydowsku.
Bo mu nie wychodzi.
Avatar
dfasf / 22 maja 2010 o 15:59
0
malone napisał:
a mi się wydaje ze panowie policjanci przykładają się do pracy ale nie tam gdzie trzeba, jak ukradną auto to po kilku tygodniach przychodzi pismo ze sprawa zostałą zamknięta z powodu nie wykrycia sprawcy a jak leszcz pokazał im co o nich myśli to nagle wzieli się do roboty. coś tu jest nie tak.

ale to chyba nie drogówka jest od szukania kradzionych samochodów tylko kryminalni, jak cię zęby bolą to idziesz do okulisty
Avatar
chart / 22 maja 2010 o 08:35
0
"Okazało się, że to młody człowiek, rocznik 1986. Mimo to. I nie jest to jego pierwsze wybryk na drodze"

W jakim to jest języku?
Avatar
smutny marian / 22 maja 2010 o 02:03
0
Cool... chłopacy. Milicja też cool...
Więcej mocniej szybciej prędzej... cool.
Avatar
julian / 21 maja 2010 o 23:36
0
popieram *malone

marnuja czas, energie i przede wszystkim nasze pieniadze na bezcelowe dochodzenie. tutaj pokazali ze jak chca to potrafia dojsc prawdy. ktos powinien sie wziasc za tych .... naszych policjantow, 99% pracujacych tam to idioci - jak oni zdobyli podstawowe wyksztalcenie, o srednim nie wspominam...

wykorzystuja swoja "wladze" do prywatnych potyczek, za pomoca "blachy" probuja pokazac kto tu jest gora i ze to wlasnie oni, polbogowie rozdaja karty.

wedlug mnie ci szpanerzy "na prawie" niczym nie roznia sie od bohatera fotografii, moze tylko tym ze maja "blache" a dzieki niej jak sadza wladze niczym herosi z mitycznej grecji...

maja lyse lby, nieoznakowanymi autami woza sie po miescie jak krolowie south beach... szkoda ze im nie kupuja firmowych kabrioletow - bo tylko tego brakuje... kto na to pozwala?

dajmy im medal - prosze poswiecic przynajmniej polstrony dziennika na opis i pochwaly naszego bohatera policjanta ktory poswiecil (mam nadzieje) wolne chwile na tak drobiazgowe sledztwo, odnalzienie i doprowadzenie sprawcy! BRAWO!!! w koncu jakas dokonczona sprawa!!!

pozdrawiam!
popieram *malone

marnuja czas, energie i przede wszystkim nasze pieniadze na bezcelowe dochodzenie. tutaj pokazali ze jak chca to potrafia dojsc prawdy. ktos powinien sie wziasc za tych .... naszych policjantow, 99% pracujacych tam to idioci - jak oni zdobyli podstawowe wyksztalcenie, o srednim nie wspominam...

wykorzystuja swoja "wladze" do prywatnych potyczek, za pomoca "blachy" probuja pokazac kto tu jest gora i ze to wlasnie oni, polbogowie rozdaja karty.

wedlug mnie ci szpanerz... rozwiń
Avatar
aaa / 21 maja 2010 o 23:35
0
brawo gangsterka:)
Avatar
nielubelak / 21 maja 2010 o 23:33
0
pytanie do pseudokierownikow z lublina: kiedy wy sie nauczycie jezdzic?
bo ile razy tedy przejezdzam, tyle razy widze najmundrzejszych cwaniakow na ziemi. Jednemu sie wydaje, ze zezarl wszystkie rozumy i prawo i droge traktuje jak prywatny folwark uwazajac, ze jest madrzejszy od wszystkiego i wszystkich. Drugi paluje z kolei omijajac wspomniane wystraszone ograniczeniem do 40 szumowiny ile autokomis sprzedal nie patrzac na nic. A potem wszyscy deb***e z rejestracjami zaczynajacymy sie literka L spotykaja sie na swiatlach i ruszaja z taka dynamika, z takim rozpedem, jakby nie wiedzieli co jest czerwone a co zielone. deb***izm, glupota, chamstwo i przede wszystkim - manie w du*** wszystkiego i wszystkich!!! O lewym pasie nie wspomne.. w ogole kodeks ruchu tu nie istnieje.. kazdemu sie wydaje, ze wszystkie rozumy zjadl i jest najmadrzejszy. A jakby co, to sobie czerwony pysk wytrze bezpieczenstwem.. Pseudo...
pytanie do pseudokierownikow z lublina: kiedy wy sie nauczycie jezdzic?
bo ile razy tedy przejezdzam, tyle razy widze najmundrzejszych cwaniakow na ziemi. Jednemu sie wydaje, ze zezarl wszystkie rozumy i prawo i droge traktuje jak prywatny folwark uwazajac, ze jest madrzejszy od wszystkiego i wszystkich. Drugi paluje z kolei omijajac wspomniane wystraszone ograniczeniem do 40 szumowiny ile autokomis sprzedal nie patrzac na nic. A potem wszyscy deb***e z rejestracjami zaczynajacymy sie literka L spotykaja sie na swiatlach i ruszaja z ta... rozwiń
Avatar
matematyka / 2 czerwca 2010 o 19:07
0
Skoro mężczyzna rocznikiem 1986 to jest 24-latkiem a nie 26. Juz nie tylko ortografia ale i matematyka jest slaba strona dziennika.
Avatar
Giba / 24 maja 2010 o 21:36
0
Kolesie z auta? Nie wiem czy są zabawni. Na pewno obnażyli nieustwo i niekompetencję policji. Jak wcześniej pisali inni w postach, jak nie trafią na ograniczonego sędziego i oczywiście się do niczego nie przyznają, to nic im nikt nie zrobi. Policja się zbłaźni jak zawsze.
Avatar
Gość / 23 maja 2010 o 09:52
0
dfasf napisał:
ale to chyba nie drogówka jest od szukania kradzionych samochodów tylko kryminalni, jak cię zęby bolą to idziesz do okulisty

kolego to pala i to pala,wiec bez roznicy.
Avatar
smutny marian / 23 maja 2010 o 03:16
0
chart napisał:
"Okazało się, że to młody człowiek, rocznik 1986. Mimo to. I nie jest to jego pierwsze wybryk na drodze"

W jakim to jest języku?


Sens tego zdania jest dnem a przesłanie to drugie dno w trzecim dnie utopił się autor i szuka czwartego dna.
Może jest kretem?.
Wygląda że po żydowsku.
Bo mu nie wychodzi.
Avatar
dfasf / 22 maja 2010 o 15:59
0
malone napisał:
a mi się wydaje ze panowie policjanci przykładają się do pracy ale nie tam gdzie trzeba, jak ukradną auto to po kilku tygodniach przychodzi pismo ze sprawa zostałą zamknięta z powodu nie wykrycia sprawcy a jak leszcz pokazał im co o nich myśli to nagle wzieli się do roboty. coś tu jest nie tak.

ale to chyba nie drogówka jest od szukania kradzionych samochodów tylko kryminalni, jak cię zęby bolą to idziesz do okulisty
Avatar
chart / 22 maja 2010 o 08:35
0
"Okazało się, że to młody człowiek, rocznik 1986. Mimo to. I nie jest to jego pierwsze wybryk na drodze"

W jakim to jest języku?
Avatar
smutny marian / 22 maja 2010 o 02:03
0
Cool... chłopacy. Milicja też cool...
Więcej mocniej szybciej prędzej... cool.
Avatar
julian / 21 maja 2010 o 23:36
0
popieram *malone

marnuja czas, energie i przede wszystkim nasze pieniadze na bezcelowe dochodzenie. tutaj pokazali ze jak chca to potrafia dojsc prawdy. ktos powinien sie wziasc za tych .... naszych policjantow, 99% pracujacych tam to idioci - jak oni zdobyli podstawowe wyksztalcenie, o srednim nie wspominam...

wykorzystuja swoja "wladze" do prywatnych potyczek, za pomoca "blachy" probuja pokazac kto tu jest gora i ze to wlasnie oni, polbogowie rozdaja karty.

wedlug mnie ci szpanerzy "na prawie" niczym nie roznia sie od bohatera fotografii, moze tylko tym ze maja "blache" a dzieki niej jak sadza wladze niczym herosi z mitycznej grecji...

maja lyse lby, nieoznakowanymi autami woza sie po miescie jak krolowie south beach... szkoda ze im nie kupuja firmowych kabrioletow - bo tylko tego brakuje... kto na to pozwala?

dajmy im medal - prosze poswiecic przynajmniej polstrony dziennika na opis i pochwaly naszego bohatera policjanta ktory poswiecil (mam nadzieje) wolne chwile na tak drobiazgowe sledztwo, odnalzienie i doprowadzenie sprawcy! BRAWO!!! w koncu jakas dokonczona sprawa!!!

pozdrawiam!
popieram *malone

marnuja czas, energie i przede wszystkim nasze pieniadze na bezcelowe dochodzenie. tutaj pokazali ze jak chca to potrafia dojsc prawdy. ktos powinien sie wziasc za tych .... naszych policjantow, 99% pracujacych tam to idioci - jak oni zdobyli podstawowe wyksztalcenie, o srednim nie wspominam...

wykorzystuja swoja "wladze" do prywatnych potyczek, za pomoca "blachy" probuja pokazac kto tu jest gora i ze to wlasnie oni, polbogowie rozdaja karty.

wedlug mnie ci szpanerz... rozwiń
Avatar
aaa / 21 maja 2010 o 23:35
0
brawo gangsterka:)
Avatar
nielubelak / 21 maja 2010 o 23:33
0
pytanie do pseudokierownikow z lublina: kiedy wy sie nauczycie jezdzic?
bo ile razy tedy przejezdzam, tyle razy widze najmundrzejszych cwaniakow na ziemi. Jednemu sie wydaje, ze zezarl wszystkie rozumy i prawo i droge traktuje jak prywatny folwark uwazajac, ze jest madrzejszy od wszystkiego i wszystkich. Drugi paluje z kolei omijajac wspomniane wystraszone ograniczeniem do 40 szumowiny ile autokomis sprzedal nie patrzac na nic. A potem wszyscy deb***e z rejestracjami zaczynajacymy sie literka L spotykaja sie na swiatlach i ruszaja z taka dynamika, z takim rozpedem, jakby nie wiedzieli co jest czerwone a co zielone. deb***izm, glupota, chamstwo i przede wszystkim - manie w du*** wszystkiego i wszystkich!!! O lewym pasie nie wspomne.. w ogole kodeks ruchu tu nie istnieje.. kazdemu sie wydaje, ze wszystkie rozumy zjadl i jest najmadrzejszy. A jakby co, to sobie czerwony pysk wytrze bezpieczenstwem.. Pseudo...
pytanie do pseudokierownikow z lublina: kiedy wy sie nauczycie jezdzic?
bo ile razy tedy przejezdzam, tyle razy widze najmundrzejszych cwaniakow na ziemi. Jednemu sie wydaje, ze zezarl wszystkie rozumy i prawo i droge traktuje jak prywatny folwark uwazajac, ze jest madrzejszy od wszystkiego i wszystkich. Drugi paluje z kolei omijajac wspomniane wystraszone ograniczeniem do 40 szumowiny ile autokomis sprzedal nie patrzac na nic. A potem wszyscy deb***e z rejestracjami zaczynajacymy sie literka L spotykaja sie na swiatlach i ruszaja z ta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 0 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 0 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 1

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 2 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 1

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 6 24

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 44

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 10 4

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 381 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!