Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2010 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Zlikwidowali linię 21, ale nie powiadomili pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Os. Nałkowskich straciło kolejne połączenie ze ścisłym centrum Lublina. Po linii 74 zlikwidowana została linia 21. Prywatny przewoźnik zrezygnował z jej obsługi z dnia na dzień, bez żadnej zapowiedzi. Linia wróci na ulice dopiero we wrześniu, ale pojedzie inną trasą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do niedawna linia 21 kursowała z z ul. Romera przez Diamentową, Zemborzycką, Kunickiego, Piłsudskiego, Lipową, Racławickie i Kraśnicką do Wojciechowskiej. Autobusy z tym numerem zniknęły z ulic w poniedziałek.

– Zrezygnowałem z tej linii, bo kursy na niej są nieopłacalne – przyznaje Eward Gorzel, prywatny przewoźnik, który w całości obsługiwał linię 21. Pasażerowie są rozgoryczeni. – Zwłaszcza z Diamentowej to jedyny autobus do centrum – skarży się pani Agnieszka.

Ale nie tylko to jest problemem. Nikt nie poinformował pasażerów, że linia zostaje zlikwidowana. W poniedziałek rano ludzie jakby nigdy nic wyszli na przystanki czekając na swój autobus. Ale ten nie przyjeżdżał. Dlaczego pasażerowie nie byli wcześniej o tym uprzedzeni? – Bo decyzję podjąłem w poniedziałek rano – stwierdza Gorzel.

Pasażerowie interweniowali w Zarządzie Transportu Miejskiego. – Jest to linia obsługiwana w całości przez przewoźnika prywatnego, który działa na podstawie prowadzonej działalności gospodarczej i na własne ryzyko – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. – Zarząd nie może nakazać przewoźnikowi dalszego utrzymywania kursów.

Gorzel zapowiada, że złoży w ZTM oficjalne pismo o rezygnacji z obsługi linii 21. Nam mówi, że już wcale nie będzie kursować na tej trasie. Urzędnikom ZTM miał powiedzieć, że nie będzie jeździć dopiero od 1 lipca.

We wrześniu na linii 21 mają się pojawić wozy Autobusowego Konsorcjum Lubelskiego, które wygrało ogłoszony przez ZTM przetarg. – Musimy zmienić jej trasę, bo częściowo pokrywa się z linią 20, a na ul. Kunickiego dubluje się z trolejbusami – wyjaśnia Góźdź. Na razie nie wiadomo, którędy pojedzie autobus.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja podróżnik / 7 września 2010 o 11:36
0
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:38
#7

Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:59
#8

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~ello~

Grupa
Goście Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:21
#9

Użytkownik kompi dnia 15.06.2010, 12:59:02 napisał

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

LINIA 55 PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA TO DOBRY POMYSŁ.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

W CAŁOŚCI POPIERAM POWYŻSZĄ WYPOWIEDŹ

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~pasażer~

Grupa
Goście Napisano 09 sierpień 2010 - 22:47
#10

W TYM GRAJDOŁKU-TUBTINIE NIGDY NIC SIE NIE ZMIENI.TEGO FORUM NIKT NIE CZYTA POCZĄWSZY OD REDAKCJI,SKONCZYWSZY NA URZĘDASACH W ZTM.ZMIANY W MPK?OJ NAIWNOŚCI LUDZKA!!!

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~też pasażer~

Grupa
Goście Napisano 15 sierpień 2010 - 17:13
#11

MASZ RACJĘ. SZKODA CZASU DLA TEGO FORUM. NIC SIE NIE ZMIENI.

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~pasażer 21~

Grupa
Goście Napisano 24 sierpień 2010 - 20:30
#12

Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.

MÓJ GŁOS JEST KOLEJNYM POPIERAJACYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY WRESZCIE KTOS ZAINTERESUJE SIE PASAZERAMI???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:38
#7

Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:59
#8

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki d... rozwiń
Avatar
pasażer 21 / 24 sierpnia 2010 o 20:30
0
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, ... rozwiń
Avatar
też pasażer / 15 sierpnia 2010 o 17:13
0
[size="7"][color="#FF0000"]MASZ RACJĘ. SZKODA CZASU DLA TEGO FORUM. NIC SIE NIE ZMIENI. [/color][/size]
Avatar
pasażer / 9 sierpnia 2010 o 22:47
0
[size="6"]W TYM GRAJDOŁKU-TUBTINIE NIGDY NIC SIE NIE ZMIENI.TEGO FORUM NIKT NIE CZYTA POCZĄWSZY OD REDAKCJI,SKONCZYWSZY NA URZĘDASACH W ZTM.ZMIANY W MPK?OJ NAIWNOŚCI LUDZKA!!![/size]
Avatar
ello / 16 czerwca 2010 o 11:21
0
kompi napisał:
Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

LINIA 55 PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA TO DOBRY POMYSŁ.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

W CAŁOŚCI POPIERAM POWYŻSZĄ WYPOWIEDŹ
Avatar
kompi / 15 czerwca 2010 o 12:59
0
Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję
Avatar
kompi / 15 czerwca 2010 o 12:38
0
Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję
Avatar
Gość / 14 czerwca 2010 o 19:38
0
Anty ZTM napisał:
Zdejmij te różowe okulary panie obiektywny nie pisz więcej głupot.Obiektywizm polega na znajomości dogłębnie tematu.Ja odsłoniłem tylko ociupinkę z tej góry lodowej...



Pojęcia nie masz (w większości) o czym piszesz. Z kilkoma sprawami zgodzić się muszę.
Avatar
wrrrrrrr / 13 czerwca 2010 o 23:10
0
Zrezygnujcie ze wszystkich linii. Wystarczy, że Lublin będzie stolicą kultury, nie?
Avatar
Anty ZTM / 13 czerwca 2010 o 20:48
0
Obiektywny napisał:
I gdzie są teraz wszyscy, którzy kłapią na ZTM i próbę ucywiliowania komunikacji miejskiej? Gdzie są fani "złotówkarzy"? Pan Gorzel pokazał gdzie ma pasażerów i jakie ma podejście. Dalej krzyczcie, żeby każdy miał prawo jezdzic jak chce i za ile chce. Aronku gdzie jesteś???

I gdzie są teraz wszyscy, którzy kłapią na ZTM i próbę ucywiliowania komunikacji miejskiej? Gdzie są fani "złotówkarzy"? Pan Gorzel pokazał gdzie ma pasażerów i jakie ma podejście. Dalej krzyczcie, żeby każdy miał prawo jezdzic jak chce i za ile chce. Aronku gdzie jesteś???

Jak ty jesteś obiektywny to ja jestem Papieżem...
To właśnie Gorzel i takie głupki z ZTM (wcześniej BTZ) rujnują komunikację miejską.

1. Gorzel otrzymał zgodę na prowadzenie linii dochodowej (chyba 39?) pod warunkiem zapewnienia obsługi pasażerom linii niedochodowej.Niedochodowa (dziwne?-o tym za chwilę) poszła w odstawkę bez żadnej zgody ZTM.Gdyby nie pasażerowie,którzy powiadomili media nikt,by w ZTM o tym nawet nie wiedział.Nikt w tym ZTM nie kontroluje tego,co dzieje się z komunikacją miejska w Lublinie.Teraz powinien Gorzel wylecieć z hukiem z obsługi linii dochodowej.ale tak się nie stanie.Jestem tego pewien.Nawet żadnej kary finansowej nie będzie.Taki jest hojny ZTM dla prywaciarzy.Ale rękę po kasę do Wasilewskiego wyciąga!A to pieniądze nas wszystkich.Podatników.Czym więcej na dotacje dla ZTM (zawsze im mało),tym mniej na drogi,inwestycje,kulturę,oświatę itp.

2. Linia 21 była zgodnie z moją wiedzą dochodowa jak kursowała przez Wolską i Fabryczną.Zawsze zielony trup jelcz M-11 był pełny.Komplet pasażerów stopniał do kilku osób,gdy Gorzel z dnia na dzień bez powiadomienia ZTM
i pasażerów zmienił trasę na krótszą przez Piłsudskiego omijając Wolską i Fabryczną.Odeszli pasażerowie.Zmalały wpływy do czapki.Więc zawiesił linię.A gdzie byli urzędasy z ZTM,gdy Gorzel najpierw samowolnie zmienił trasę,a teraz samowolnie linię 21 zawiesił?Ale na drugiej linii kasę zbija,bo ta już się opłaca.To jest sprawiedliwość społeczna według ciebie i ZTM?Ja też chciałbym objąć w posiadanie wszystkie opłacalne linie na wyłączność typu 5,10,17,18,26,29,32,39 itd wraz z nierentownymi,które za kilka dni zamknę.To jest dopiero bezczelność i cwaniactwo.

3. W ZTM pracują osoby ściśle powiązane z PO i rodzinami urzędników.ZTM powołała Elżbieta Kołodziej-Wnuk,a jej dyrektorem został jej partyjny kolega z oczyszczalni ścieków p.Pudło.To nic,że nie ma pojęcia o komunikacji miejskiej.Jest mierny,ale wierny.Pracownicy ZTM (wystarczy sprawdzić po nazwiskach lub rodzinnych koligacjach) to też sami znajomi.To nie jest przypadek.Dlatego tak źle się dzieje.komunikacja to pięta Achillesowa Lublina.Jest zawsze na ostatnim miejscu we wszystkich ogólnopolskich rankingach,sondażach i badaniach pasażerskich.Znowu przypadek?

4. Na działalność ZTM otrzymał uzgodnioną i wyliczoną kwotę.Przez dwa lata ZTM zmienił numerację linii nocnych z 300,301,302 na N1,N2,N3 oraz linie D i M na 200 i 201.Jeszcze zlecił opracowanie projektu malowania autobusów.
Wykonał to syn p.dyr.Pudło.O wynagrodzeniu nie wspominam.Kolejny przypadek?Przez dwa lata całość kasy przejadł.i mocno napracowali się w ZTM tymi zmianami.Naprawdę trzeba było dwa lata,aby takie bzdety wymyślić?ZTM nic nie zrobił poza tym,co wymieniłem.Aha!Wprowadzili się tez do budynku wyremontowanego na koszt MPK przy Kraśnickiej.MPK musiało opuścić pomieszczenia i wynieść się na Grygowej.

5. Na przetargi na poszczególne linie oczywiście pieniędzy zabrakło.Ratusz oczywiście dołożył.Jeździ firma IREX.
Pozostałe linie dalej czekają na normalność,a prywaciarze oszukują nas wszystkich zbierając w czapkę i nie wydając biletu.Nie płacą też podatku i vat,bo nie maja kasy fiskalnej.Ukrywają dochody.Kto ich sprawdzi?Nikt ze skarbówki nie będzie jeździł autobusem cały dzień i liczył ludzi oraz pieniądze z utargu.Traci miasto i pasażerowie.Narażają życie i zdrowie.Prywaciarze jeżdżą złomem,bo nie opłaca się inwestować w tabor.Świadczą o tym kontrole Inspekcji Transportu.Pozabierali dowody rejestracyjne.Sprawa jest też w prokuraturze-jeździli na opale,a nie oleju napędowym-dlatego takie chmury dymu od prywaciarzy.Przykładem może być linia 74.Autobus był w tak złym stanie technicznym,że nie opłacało się go naprawiać.A co będzie w razie wypadku?Jak udowodnić wykupienie usługi transportowej jak biletu brak?

6. I najważniejsza rzecz:Na biletach drukowanych przez ZTM jest znak (dwie odwrócone wieże).Wiesz co jest panie obiektywny?Pewnie nie?Jest to oko Cadyka-Widzącego z Lublina-wystarczy przejść się na Cmentarz Żydowski-można sprawdzić.Lublina już nie stać na herb miasta-z koziołkiem na biletach?Też zapewne to przypadek?

7.Pasażerowie od lat domagają się wprowadzenia linii 17 i 6 przez Wolską i Fabryczną.Urzędnicy są głusi na prośby.
Studenci od zawsze chcą przegubowych autobusów na linii 26.Cisza.Trolejbusy z każdego końcowego odjeżdżają jeden po drugim,a potem dziesięć lub więcej minut przerwy.Nie da się nic zrobić.Dublujące się w podobnym kierunku autobusy (10 z 57 lub 17 z 29,1 z 6,14 z 28 itd.) też kursują zawsze razem.Potem jest długa przerwa.
To też przypadek?

To nie są przypadki.To ewidentne nieróbstwo,nieznajomość tematu komunikacji miejskiej i potrzeb przewozowych pasażerów.To całkowita ignorancja urzędników przyjmowanych z partyjnego lub koleżeńsko-rodzinnego klucza.
Ci ludzie nawet nie wiedzą,co jak i kiedy zmienić.Gdzie jest problem natury kosmetycznej,a gdzie konieczna jest kompleksowa reorganizacja.Nie słuchają pasażerów,czego dowodem jest temat linii 21 i 55 we wszystkich lubelskich mediach.A popatrzeć w prasowe i internetowe archiwum to można zawału dostać.Nie masz się czym chwalić ZTM.

Zdejmij te różowe okulary panie obiektywny nie pisz więcej głupot.Obiektywizm polega na znajomości dogłębnie tematu.Ja odsłoniłem tylko ociupinkę z tej góry lodowej...

I gdzie są teraz wszyscy, którzy kłapią na ZTM i próbę ucywiliowania komunikacji miejskiej? Gdzie są fani "złotówkarzy"? Pan Gorzel pokazał gdzie ma pasażerów i jakie ma podejście. Dalej krzyczcie, żeby każdy miał prawo jezdzic jak chce i za ile chce. Aronku gdzie jesteś???

Jak ty jesteś obiektywny to ja jestem Papieżem...
To właśnie Gorzel i takie głupki z ZTM (wcześniej BTZ) rujnują komunikację miejską.

1. Gorzel otrzymał zgodę na prowadzenie linii dochodowej (chyba 39?) pod wa... rozwiń
Avatar
ja podróżnik / 7 września 2010 o 11:36
0
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:38
#7

Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:59
#8

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~ello~

Grupa
Goście Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:21
#9

Użytkownik kompi dnia 15.06.2010, 12:59:02 napisał

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

LINIA 55 PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA TO DOBRY POMYSŁ.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

W CAŁOŚCI POPIERAM POWYŻSZĄ WYPOWIEDŹ

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~pasażer~

Grupa
Goście Napisano 09 sierpień 2010 - 22:47
#10

W TYM GRAJDOŁKU-TUBTINIE NIGDY NIC SIE NIE ZMIENI.TEGO FORUM NIKT NIE CZYTA POCZĄWSZY OD REDAKCJI,SKONCZYWSZY NA URZĘDASACH W ZTM.ZMIANY W MPK?OJ NAIWNOŚCI LUDZKA!!!

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~też pasażer~

Grupa
Goście Napisano 15 sierpień 2010 - 17:13
#11

MASZ RACJĘ. SZKODA CZASU DLA TEGO FORUM. NIC SIE NIE ZMIENI.

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~pasażer 21~

Grupa
Goście Napisano 24 sierpień 2010 - 20:30
#12

Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.

MÓJ GŁOS JEST KOLEJNYM POPIERAJACYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CZY WRESZCIE KTOS ZAINTERESUJE SIE PASAZERAMI???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:38
#7

Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

0 Do góry Raportuj
Odpowiedz Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------
~kompi~

Grupa
Goście Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:59
#8

Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki d... rozwiń
Avatar
pasażer 21 / 24 sierpnia 2010 o 20:30
0
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, ... rozwiń
Avatar
też pasażer / 15 sierpnia 2010 o 17:13
0
[size="7"][color="#FF0000"]MASZ RACJĘ. SZKODA CZASU DLA TEGO FORUM. NIC SIE NIE ZMIENI. [/color][/size]
Avatar
pasażer / 9 sierpnia 2010 o 22:47
0
[size="6"]W TYM GRAJDOŁKU-TUBTINIE NIGDY NIC SIE NIE ZMIENI.TEGO FORUM NIKT NIE CZYTA POCZĄWSZY OD REDAKCJI,SKONCZYWSZY NA URZĘDASACH W ZTM.ZMIANY W MPK?OJ NAIWNOŚCI LUDZKA!!![/size]
Avatar
ello / 16 czerwca 2010 o 11:21
0
kompi napisał:
Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

LINIA 55 PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA TO DOBRY POMYSŁ.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję

W CAŁOŚCI POPIERAM POWYŻSZĄ WYPOWIEDŹ
Avatar
kompi / 15 czerwca 2010 o 12:59
0
Z wypowiedzią Anty ZTM dotyczącą tej firmy całkowicie się zgadzam.Zlikwidowac stołki dla kolesi,którzy nic nie wiedzą o komunikacji miejskiej.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję
Avatar
kompi / 15 czerwca 2010 o 12:38
0
Anty ZTM ma rację.

Proszę o wprowadzenie linii 6,17,21 przez Wolska i Fabryczną.Dziękuję
Avatar
Gość / 14 czerwca 2010 o 19:38
0
Anty ZTM napisał:
Zdejmij te różowe okulary panie obiektywny nie pisz więcej głupot.Obiektywizm polega na znajomości dogłębnie tematu.Ja odsłoniłem tylko ociupinkę z tej góry lodowej...



Pojęcia nie masz (w większości) o czym piszesz. Z kilkoma sprawami zgodzić się muszę.
Avatar
wrrrrrrr / 13 czerwca 2010 o 23:10
0
Zrezygnujcie ze wszystkich linii. Wystarczy, że Lublin będzie stolicą kultury, nie?
Avatar
Anty ZTM / 13 czerwca 2010 o 20:48
0
Obiektywny napisał:
I gdzie są teraz wszyscy, którzy kłapią na ZTM i próbę ucywiliowania komunikacji miejskiej? Gdzie są fani "złotówkarzy"? Pan Gorzel pokazał gdzie ma pasażerów i jakie ma podejście. Dalej krzyczcie, żeby każdy miał prawo jezdzic jak chce i za ile chce. Aronku gdzie jesteś???

I gdzie są teraz wszyscy, którzy kłapią na ZTM i próbę ucywiliowania komunikacji miejskiej? Gdzie są fani "złotówkarzy"? Pan Gorzel pokazał gdzie ma pasażerów i jakie ma podejście. Dalej krzyczcie, żeby każdy miał prawo jezdzic jak chce i za ile chce. Aronku gdzie jesteś???

Jak ty jesteś obiektywny to ja jestem Papieżem...
To właśnie Gorzel i takie głupki z ZTM (wcześniej BTZ) rujnują komunikację miejską.

1. Gorzel otrzymał zgodę na prowadzenie linii dochodowej (chyba 39?) pod warunkiem zapewnienia obsługi pasażerom linii niedochodowej.Niedochodowa (dziwne?-o tym za chwilę) poszła w odstawkę bez żadnej zgody ZTM.Gdyby nie pasażerowie,którzy powiadomili media nikt,by w ZTM o tym nawet nie wiedział.Nikt w tym ZTM nie kontroluje tego,co dzieje się z komunikacją miejska w Lublinie.Teraz powinien Gorzel wylecieć z hukiem z obsługi linii dochodowej.ale tak się nie stanie.Jestem tego pewien.Nawet żadnej kary finansowej nie będzie.Taki jest hojny ZTM dla prywaciarzy.Ale rękę po kasę do Wasilewskiego wyciąga!A to pieniądze nas wszystkich.Podatników.Czym więcej na dotacje dla ZTM (zawsze im mało),tym mniej na drogi,inwestycje,kulturę,oświatę itp.

2. Linia 21 była zgodnie z moją wiedzą dochodowa jak kursowała przez Wolską i Fabryczną.Zawsze zielony trup jelcz M-11 był pełny.Komplet pasażerów stopniał do kilku osób,gdy Gorzel z dnia na dzień bez powiadomienia ZTM
i pasażerów zmienił trasę na krótszą przez Piłsudskiego omijając Wolską i Fabryczną.Odeszli pasażerowie.Zmalały wpływy do czapki.Więc zawiesił linię.A gdzie byli urzędasy z ZTM,gdy Gorzel najpierw samowolnie zmienił trasę,a teraz samowolnie linię 21 zawiesił?Ale na drugiej linii kasę zbija,bo ta już się opłaca.To jest sprawiedliwość społeczna według ciebie i ZTM?Ja też chciałbym objąć w posiadanie wszystkie opłacalne linie na wyłączność typu 5,10,17,18,26,29,32,39 itd wraz z nierentownymi,które za kilka dni zamknę.To jest dopiero bezczelność i cwaniactwo.

3. W ZTM pracują osoby ściśle powiązane z PO i rodzinami urzędników.ZTM powołała Elżbieta Kołodziej-Wnuk,a jej dyrektorem został jej partyjny kolega z oczyszczalni ścieków p.Pudło.To nic,że nie ma pojęcia o komunikacji miejskiej.Jest mierny,ale wierny.Pracownicy ZTM (wystarczy sprawdzić po nazwiskach lub rodzinnych koligacjach) to też sami znajomi.To nie jest przypadek.Dlatego tak źle się dzieje.komunikacja to pięta Achillesowa Lublina.Jest zawsze na ostatnim miejscu we wszystkich ogólnopolskich rankingach,sondażach i badaniach pasażerskich.Znowu przypadek?

4. Na działalność ZTM otrzymał uzgodnioną i wyliczoną kwotę.Przez dwa lata ZTM zmienił numerację linii nocnych z 300,301,302 na N1,N2,N3 oraz linie D i M na 200 i 201.Jeszcze zlecił opracowanie projektu malowania autobusów.
Wykonał to syn p.dyr.Pudło.O wynagrodzeniu nie wspominam.Kolejny przypadek?Przez dwa lata całość kasy przejadł.i mocno napracowali się w ZTM tymi zmianami.Naprawdę trzeba było dwa lata,aby takie bzdety wymyślić?ZTM nic nie zrobił poza tym,co wymieniłem.Aha!Wprowadzili się tez do budynku wyremontowanego na koszt MPK przy Kraśnickiej.MPK musiało opuścić pomieszczenia i wynieść się na Grygowej.

5. Na przetargi na poszczególne linie oczywiście pieniędzy zabrakło.Ratusz oczywiście dołożył.Jeździ firma IREX.
Pozostałe linie dalej czekają na normalność,a prywaciarze oszukują nas wszystkich zbierając w czapkę i nie wydając biletu.Nie płacą też podatku i vat,bo nie maja kasy fiskalnej.Ukrywają dochody.Kto ich sprawdzi?Nikt ze skarbówki nie będzie jeździł autobusem cały dzień i liczył ludzi oraz pieniądze z utargu.Traci miasto i pasażerowie.Narażają życie i zdrowie.Prywaciarze jeżdżą złomem,bo nie opłaca się inwestować w tabor.Świadczą o tym kontrole Inspekcji Transportu.Pozabierali dowody rejestracyjne.Sprawa jest też w prokuraturze-jeździli na opale,a nie oleju napędowym-dlatego takie chmury dymu od prywaciarzy.Przykładem może być linia 74.Autobus był w tak złym stanie technicznym,że nie opłacało się go naprawiać.A co będzie w razie wypadku?Jak udowodnić wykupienie usługi transportowej jak biletu brak?

6. I najważniejsza rzecz:Na biletach drukowanych przez ZTM jest znak (dwie odwrócone wieże).Wiesz co jest panie obiektywny?Pewnie nie?Jest to oko Cadyka-Widzącego z Lublina-wystarczy przejść się na Cmentarz Żydowski-można sprawdzić.Lublina już nie stać na herb miasta-z koziołkiem na biletach?Też zapewne to przypadek?

7.Pasażerowie od lat domagają się wprowadzenia linii 17 i 6 przez Wolską i Fabryczną.Urzędnicy są głusi na prośby.
Studenci od zawsze chcą przegubowych autobusów na linii 26.Cisza.Trolejbusy z każdego końcowego odjeżdżają jeden po drugim,a potem dziesięć lub więcej minut przerwy.Nie da się nic zrobić.Dublujące się w podobnym kierunku autobusy (10 z 57 lub 17 z 29,1 z 6,14 z 28 itd.) też kursują zawsze razem.Potem jest długa przerwa.
To też przypadek?

To nie są przypadki.To ewidentne nieróbstwo,nieznajomość tematu komunikacji miejskiej i potrzeb przewozowych pasażerów.To całkowita ignorancja urzędników przyjmowanych z partyjnego lub koleżeńsko-rodzinnego klucza.
Ci ludzie nawet nie wiedzą,co jak i kiedy zmienić.Gdzie jest problem natury kosmetycznej,a gdzie konieczna jest kompleksowa reorganizacja.Nie słuchają pasażerów,czego dowodem jest temat linii 21 i 55 we wszystkich lubelskich mediach.A popatrzeć w prasowe i internetowe archiwum to można zawału dostać.Nie masz się czym chwalić ZTM.

Zdejmij te różowe okulary panie obiektywny nie pisz więcej głupot.Obiektywizm polega na znajomości dogłębnie tematu.Ja odsłoniłem tylko ociupinkę z tej góry lodowej...

I gdzie są teraz wszyscy, którzy kłapią na ZTM i próbę ucywiliowania komunikacji miejskiej? Gdzie są fani "złotówkarzy"? Pan Gorzel pokazał gdzie ma pasażerów i jakie ma podejście. Dalej krzyczcie, żeby każdy miał prawo jezdzic jak chce i za ile chce. Aronku gdzie jesteś???

Jak ty jesteś obiektywny to ja jestem Papieżem...
To właśnie Gorzel i takie głupki z ZTM (wcześniej BTZ) rujnują komunikację miejską.

1. Gorzel otrzymał zgodę na prowadzenie linii dochodowej (chyba 39?) pod wa... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.