Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

6 grudnia 2002 r.
10:43
Edytuj ten wpis

Dziewczyny na pokaz

Autor: Zdjęcie autora Beata Biała
0 0 A A


Ważą się raz w tygodniu, chodzą na siłownię, wklepują w siebie ujędrniające preparaty - wszystko po to, by być modelką. Modeling jest dla nich hobby, sposobem na poznawanie świata i ludzi oraz zarabianie pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Środowisko, w którym pracują, pełne jest plotek i zawiści. Każdy dodatkowy centymetr w biodrach głośno jest komentowany przez „życzliwe” koleżanki z agencji. Przed pokazami dziewczyny potrafią pokłócić się o ciuchy, w których mają wyjść na scenę czy wyrywać sobie z rąk części garderoby.
Na pokazie widzimy je piękne i uśmiechnięte. Ale na te 30 sekund, przez które możemy je podziwiać, często czekają cały dzień. O tym, jak wygląda życie modelki, opowiadają nam Ewelina Gałat, Kasia Jedlina i Kasia Pasierb.
Zdradliwe podesty
Pokazy nie męczą. Najgorsze są próby – czasami trwają od rana do wieczora. Od ósmej ćwiczymy choreografię, stoimy w kolejce do wizażysty i fryzjera, mierzymy stroje, wszystko na szpilkach.
Bywa, że w garderobie jest tak ciasno, że nie ma nawet gdzie usiąść. Przebieranie też jest uciążliwe. Po pierwsze – błyskawiczne tempo i świadomość, że nie można pobrudzić ciucha kosmetykami, ani go rozerwać. Za wypożyczane do pokazów rzeczy odpowiedzialna jest agencja, w praktyce modelki. I wreszcie wybieg. Światło, muzyka, znamy układ choreograficzny i ... W podeście jest mała dziurka. Którejś z nas grzęźnie obcas. W takiej sytuacji najlepiej udawać, że nic się nie stało. Albo wszystko obrócić w żart. Podobnie z opadającą pończochą, czy... piersią, która potrafi wyskoczyć z biustonosza przed salą pełną publiczności.
Ach ta publiczność! Jeśli ludzie przychodzą na pokaz zobaczyć kolekcję, to wszystko w porządku. Gorzej, kiedy na pokazie znajdują się przypadkowo. Na przykład, kiedy pracujemy w markecie. Często męska część publiczności zachowuje się skandalicznie. Gwizdy, chamskie określenia, czy niedwuznaczne propozycje nie ułatwiają nam pracy. Kolejne nieporozumienie to bankiety. Bywa, że trafiamy tam po pokazach. Choć nie mamy już na to siły, wypada się jednak pokazać. Nie wiedzieć czemu faceci traktują nas jak panienki do towarzystwa. Wszystko to zakorzenione w polskiej świadomości stereotypy. Modelka nie stoi całymi dniami przed lustrem i nie jest łatwa. Modeling to praca, dzięki której stać nas na kupno ubrania, butów, kosmetyków – rzeczy potrzebnych każdej młodej dziewczynie. Tyle, że my nie wyciągamy pieniędzy od rodziców.
Najtrudniej zgubić brzuch
Czekoladki, pizza? Oczywiście, ale nie codziennie i raczej pod kontrolą. Czasem szef agencji żartuje, że agencję modelek zamieni na klub puszystych. Choć nie mamy problemów z zachowaniem sylwetki teraz, wiemy, że nic nie jest dane raz na zawsze. Wszystkim wydajemy się raczej za chude, ale niektórzy projektanci wolą jeszcze szczuplejsze dziewczyny. Kiedy do Lublina przyjeżdża projektantka Ewa Minge, już na miesiąc przed pokazem zaciskamy pasa i ćwiczymy. Wiadomo, że do prezentacji wielu warstw dzianin i futer najlepiej nadają się typowe „wieszaki” – długie i smukłe.
Kasia przytyła w czasie wakacji. Chociaż teraz wygląda bardzo kobieco i ponętnie, musi zgubić około 5 kilogramów. Na pytanie: „Po co?”, odpowiada: „Żeby pracować. Nie odchudzałabym się gdybym nie była modelką”.
I tak dzień zaczyna od bardzo mocnej kawy, aspiryny i godzinnej jazdy na rowerze stacjonarnym w siłowni. Uroczą nadwagę zrzuca pod okiem trenera, który ustalił dla niej skład diety i zestaw ćwiczeń.
Ramka:
Dieta Kasi
RASTER
gotowany ryż bez soli, gotowana pierś kurczaka (również bez soli), gotowane warzywa – brokuły, kalafior, papryka, marchew, białka jajek, chudy jogurt, kefir, twarożek, zielona herbata, coca-cola light. Zero cukru i tłuszczu.
KONIEC
Dziewczyny ważą się co tydzień, centymetr krawiecki jest ich najbliższym powiernikiem. Nasze rozmówczynie i tak zachowują zdrowy rozsądek. Ale mają koleżanki, których jedynym pożywieniem w ciągu całego dnia jest serek wiejski. Wszystkie wiemy, że na dłuższą metę tak nie można. To, co przybywa w obwodzie, można zrzucić tylko ciężką pracą nad własnym ciałem. Najtrudniej schodzi brzuszek, potem pupa i uda.
Co dalej?
Uroda nie trwa wiecznie, a modelka po 25. roku życia jest – co tu dużo mówić – za stara. Zawsze znajdą się młodsze siedemnastki, na które hormony jeszcze nie działają. Dlatego studiujemy, snujemy plany na przyszłość. I wcale nie mamy poprzewracane w głowach. Twardo stoimy na ziemi. Nasi rodzice są z nas dumni. Razem z naszymi chłopakami przychodzą na pokazy, kibicują w konkursach piękności.

Pozostałe informacje

Nie ma brzydkiej sali, jest źle dobrana dekoracja
DO ŚLUBU Z DZIENNIKIEM
film

Nie ma brzydkiej sali, jest źle dobrana dekoracja

W dzisiejszym odcinku zapytaliśmy wedding plannerki o trendy w nadchodzącym sezonie ślubnym 2025. Jakie dekoracje najlepiej pasują do Pary Młodej? Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdźcie sami!

Kalesony, a może kombinezon pilota? Wojsko proponuje nietypowe pomysły na prezenty

Kalesony, a może kombinezon pilota? Wojsko proponuje nietypowe pomysły na prezenty

Agencja Mienia Wojskowego zaprasza na przedświąteczne zakupy. Można zaopatrzyć się w zimowe kalesony i inne „pakiety przetrwania”.

Samowolnie opuścił SOR w Lublinie. Teraz pana Andrzeja szuka policja

Samowolnie opuścił SOR w Lublinie. Teraz pana Andrzeja szuka policja

42-latek samowolnie opuścił szpital w Lublinie. Teraz poszukuje go policja.

zdjęcie ilustracyjne

Trudny piątek na drogach. Rolnicy zorganizują protesty na dwóch mostach

To będzie trudny piątek na drogach w Lubelskiem. W dwóch miejscach rolnicy organizują protesty.

Kolejne wyróżnienie dla gracza Startu Lublin

Kolejne wyróżnienie dla gracza Startu Lublin

Świetna postawa koszykarzy Startu Lublin podczas meczu z mistrzami Polski - Treflem Sopot doceniona. Courtney Ramey został wybrany MVP 9. kolejki.

Zespół Bayer Full ma wystąpić na Sylwestrze w Chełmie

Telewizja Republika robi Sylwestra w Lubelskiem. Będą gwiazdy disco-polo

W tym roku imprezy sylwestrowe Polsatu czy TVP będą miały konkurencję. Telewizja Republika wkracza do gry i planuje huczne świętowanie w Chełmie.

Powiat blisko Ukrainy. Lekarz weterynarii każe szczepić koty

Powiat blisko Ukrainy. Lekarz weterynarii każe szczepić koty

Wprawdzie w powiecie chełmskim nie stwierdzono żadnego przypadku wścieklizny, ale powiatowy lekarz weterynarii zdecydował o obowiązkowym szczepieniu kotów. Za niedostosowanie się do poleceń, grozi mandat.

Poszukiwania Marcina Romanowskiego. Jest list gończy

Poszukiwania Marcina Romanowskiego. Jest list gończy

Komenda Stołeczna Policji wystąpiła do Prokuratury Krajowej z wnioskiem o wydanie listu gończego wobec byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego - poinformował w czwartek rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński.

ChKS Chełm ponownie lepszy od PZL Leonardo Avii Świdnik

ChKS Chełm ponownie lepszy od PZL Leonardo Avii Świdnik

W trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski ChKS Chełm pokonał PZL Leonardo Avię Świdnik 3:0.

Dlaczego warto zainwestować w folię przeciwsłoneczną na okna – 5 najważniejszych powodów

Dlaczego warto zainwestować w folię przeciwsłoneczną na okna – 5 najważniejszych powodów

W dzisiejszych czasach rosnące koszty energii i rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że firmy coraz częściej poszukują rozwiązań, które nie tylko poprawią komfort pracy, ale też pozwolą na oszczędności finansowe. Jednym z takich rozwiązań jest folia przeciwsłoneczna na okna.

Studenci medycyny KUL wyjadą na praktyki poza Lublin. Powiatowy szpital liczy na przyszłe kadry

Studenci medycyny KUL wyjadą na praktyki poza Lublin. Powiatowy szpital liczy na przyszłe kadry

KUL będzie współpracować ze szpitalem w Radzyniu Podlaskim. Studenci medycyny będą odbywać praktyki w placówce. A docelowo znajdą tam pracę.

Wojciech Stefański to jeden z kandydatów na nowego trenera Lewartu Lubartów

Kto nowym trenerem Lewartu Lubartów?

We wtorek trzecioligowiec z Lubartowa poinformował o rozstaniu z trenerem Radosławem Muszyńskim, który prowadził zespół od 27 września. Pod jego wodzą beniaminek wywalczył jednak tylko trzy punkty i działacze zdecydowali się dokonać kolejnej roszady na ławce. Kto może zastąpić popularnego „Muchę”?

Chełm nie zwalnia tempa i zapowiada kolejną sportową inwestycję. Prace mają zakończyć się w 2027 roku.

Miasto inwestuje w zapasy. Chce przyciągnąć kolejnych mistrzów

To kolejna inicjatywa chełmskiego samorządu w rozwój sportu, tym razem w zapasy. Ośrodek treningowy Cement- Gryf Chełm zyska nowy wygląd i stanie się Wschodnim Centrum Zapasów za prawie 20 mln zł. Prace mają zacząć się już w przyszłym roku.

Kim jest Budda? Ile zarabia radny? Tego szukaliśmy w Google w 2024 roku

Kim jest Budda? Ile zarabia radny? Tego szukaliśmy w Google w 2024 roku

Google, jedna z ulubionych wyszukiwarek internautów podsumowała rok. Z raportu wynika, że Polacy szukali najczęściej informacji związanych ze sportem i polityką.

Plac budowy przed starostwem. Powstaje nowa siedziba

Plac budowy przed starostwem. Powstaje nowa siedziba

Pierwsze wykopy już widać. Za nieco ponad dwa lata w tym miejscu stanie nowa siedziba starostwa powiatu bialskiego.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium