Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

7 lutego 2010 r.
14:02
Edytuj ten wpis

Mamy prawdziwych mistrzów

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 8 A A

Motocrossowiec KM Cross Ekoklinkier Lublin Jakub Piątek został najpopularniejszym sportowcem w województwie lubelskim, a pływak Wisły Puławy, Konrad Czerniak, został wybrany najlepszym sportowcem naszego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale zwycięzców naszego plebiscytu rzadko mamy okazję oglądać na zawodach w naszym województwie. Motocrossowcy wciąż nie mogą doczekać się toru z prawdziwego zdarzenia, a Konrad Czerniak większość czasu spędza na treningach w słonecznej Hiszpanii.

Jakub Piątek po zakończonym sezonie może odczuwać lekki niedosyt: nie udało mu się wywalczyć złotego medalu mistrzostw Polski.

– W klasie MX2 Junior zająłem drugie miejsce, a mistrzostwo przegrałem zaledwie o jeden punkt z Patrykiem Kwaśnym z LKS Jastrząb Lipno. Mam dopiero 18 lat i cała kariera przede mną, więc liczę, że w kolejnych latach odkuję się i ... ponownie zwyciężę w plebiscycie Dziennika Wschodniego – zapewnia Jakub Piątek.

– Tegoroczny triumf sprawił mi niesamowitą satysfakcję i oznacza, że motocross jest potrzebny w Lublinie, chociaż od kilku lat próbuje się go z Lublina wyprosić.

Co smuci wicemistrza

Młodemu zawodnikowi chodzi z pewnością o to, że miasto przyznaje klubowi coraz mniejsze dotacje, a w tym roku w Lublinie nie odbędą się żadne zawody.

– Smuci mnie to, bo wiadomo, że starty przed własną publicznością zawsze sprawiają największą frajdę. Zeszłoroczna eliminacja mistrzostw Polski rozegrana na torze na Globusie okazała się wielkim sukcesem zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej. Przeglądając wpisy na przeróżnych forach internetowych, co chwila spotykałem się z wyrazami uznania dla Lublina – wyjaśnia Piątek.

Oponenci KM Cross niejednokrotnie podkreślają, że klub służy tylko zapewnieniu dobrej zabawy rodzinom Piątków i Więckowskich.

– To bardzo krzywdzące stwierdzenie. W KM Cross startuje wielu znakomitych zawodników, więc nie można w ten sposób stawiać sprawy. Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce i, aby utrzymać mistrzowską formę, musimy naprawdę dużo czasu poświęcić treningom – wyjaśnia najpopularniejszy sportowiec Lubelszczyzny.

Zajęcia są bardzo wyczerpujące – podkreśla Piątek. – Motocrossowcy, aby dobrze przygotować się do sezonu, w zimie muszą wykonać tytaniczną pracę. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Wójcika ćwiczą pięć razy w tygodniu. – Wiadomo, że każdy z nas najbardziej lubi jazdę, ale w zimie trzeba swoje przesiedzieć na siłowni. Jazda na motocyklu jest bardzo wyczerpująca i aby utrzymać maszynę w dłoniach trzeba mieć naprawdę sporą krzepę.

Jestem jeszcze za młody

Rodzina Piątków jest kompletnie "zwariowana” na punkcie motocrossu. Dariusz Piątek w 2000 r. wystartował wspólnie z Piotrem Więckowskim w słynnym rajdzie Paryż – Dakar. Ojciec Jakuba nie dojechał do mety w stolicy Senegalu: silnik w jego motocyklu odmówił posłuszeństwa na ... trzynastym etapie.

– Kiedyś chciałbym pójść w ślady taty, ale wiem, że jestem na to jeszcze za młody. Zresztą rajd Paryż-Dakar wymaga zupełnie innych treningów. Wyścig motocrossowy trwa pięćdziesiąt minut, a podczas jednego etapu najtrudniejszego rajdu świata spędza się na motocyklu nawet kilkanaście godzin – wyjaśnia Jakub.

Bartosz Piątek, brat Jakuba, ściga się w tej samej klasie, co zwycięzca naszego plebiscytu. Ich rywalizacja w tym sezonie była bardzo zacięta i do samego końca obaj zachowywali szanse na tytuł mistrzowski. – Ostatecznie Bartek był trzeci. Stosunki między nami są bardzo dobre, chociaż nie brakuje słownych utarczek. Przecież w tym sezonie byłem lepszy i nie mogę nie skorzystać z takiej okazji – śmieje się Jakub.

Trzy medale, trzy rekordy

Niestety, Jakub nigdy nie dostąpi zaszczytu występu na Igrzyskach Olimpijskich, bo motocross nie jest dyscypliną olimpijską. Taką okazję z pewnością będzie miał Konrad Czerniak, najlepszy sportowiec w województwie lubelskim.

– Jestem niesamowicie zaskoczony tym wyróżnieniem. Trenuję w Hiszpanii i nie miałem czasu śledzić wyników tej zabawy. Zwycięstwo w plebiscycie Dziennika Wschodniego jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Takie zabawy są potrzebne, bo pozwalają docenić całoroczny wysiłek zawodników – tłumaczy Czerniak.

Pływak Wisły Puławy w tym sezonie zdobył trzy medale zimowych mistrzostw Polski (na 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym). Na każdym dystansie ustanowił rekord Polski. Nie gorzej spisał się podczas Głównych Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie był jedną z największych gwiazd.

– Zdaję sobie sprawę, że w przyszłym roku może to być za mało, aby wygrać waszą zabawę. Wydaje się, że najlepszym argumentem będzie medal mistrzostw Europy na długim basenie w Budapeszcie – tłumaczy Czerniak.

Niech się martwią pływacy z brzuszkiem

O sukcesy jednak nie będzie łatwo: od stycznia 2010 r. FINA zakazała używania supernowoczesnych strojów, dzięki którym pływacy uzyskiwali fenomenalne rezultaty.

– Nie przejmuję się tym. Wyniki są rzeczywiście dużo słabsze od tych uzyskiwanych w tamtym roku, ale to dla mnie nie jest przeszkodą. Martwić się mogą pływacy z lekkim brzuszkiem, bo nie będą już mogli ukryć swoich krągłości. Uważam jednak, że światowa federacja podjęła bardzo dobrą decyzję. Pływanie powoli robiło się jak Formuła 1. W pewnym momencie więcej mówiło się o rodzajach strojów, niż o pływakach.

Niewiele brakowało, aby Wisła Puławy straciła swoją gwiazdę. – Planowałem odejść z Wisły do Zielonej Góry. Na szczęście udało mi się dogadać z moim macierzystym klubem, dzięki czemu nadal będę mógł reprezentować Puławy – wyjaśnia.

Do Londynu po złoto

Ten transfer byłby niepowetowaną stratą dla całej Lubelszczyzny, bo Czerniak jest jednym z kandydatów do zdobycia medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

– Mam jeszcze spore rezerwy. Po mistrzostwach Polski współpracowaliśmy z trenerem, który szkolił kadrę USA i znalazł u mnie jeszcze sporo błędów – mówi czerniak. – Stąd na brak pracy w najbliższych miesiącach nie będę narzekał. Niedawno powiedziałem Bartoszowi Kizierowskiemu, mojemu trenerowi, że do Londynu jadę po złoto!


NAJPOPULARNIEJSI SPORTOWCY LUBELSZCZYZNY 2009 ROKU WEDŁUG NASZYCH CZYTELNIKÓW

1. Jakub Piątek (KM Cross Ekoklinkier Lublin/motocross) – 23 % głosów, 2. Anna Bocian i Paweł Sobieszek (Taneczny Klub Sportowy Centrum Tańca Lublin/ taniec towarzyski) – 20 %, 3. Maciej Sagan (KM Cross Ekoklinkier Lublin/motocross) – 7,5 %, 4. Łukasz Kędzierski (KM Cross Ekoklinkier Lublin/motocross) – 7 %, 5. Magdalena Koperwas (AZS UMCS Lublin/koszykówka) – 6,5 %, 6. Konrad Czerniak (Wisła Puławy/pływanie) – 6 %, 7. Robert Dołęga (Orlęta Łuków/podnoszenie ciężarów) – 5,5 %, 8. Karol Baran (KMŻ Lublin/żużel) – 5 %, 9. Wojciech Zydroń (Azoty Puławy/piłka ręczna) – 4 %, 10. Jacek Pucharz (Politechnika Lubelska/kickboxing) – 3,5


Zbigniew Wojciechowski, prezes KMŻ Lublin:

Ze zdaniem kibiców nie dyskutuje się i trzeba im przyznać rację. Wiadomo, że Jakub Piątek to bardzo dobry sportowiec, chociaż oczywiste jest, że przy tego rodzaju plebiscytach ważne jest zaangażowanie danego środowiska. Niewykluczone jest, że za rok na podium stanie któryś z naszych żużlowców. Do tego konieczny jest jednak awans do pierwszej ligi. Stać nas na to, bo mamy kilku niezłych zawodników. W czołówce rankingu Dziennika Wschodniego zabrakło przedstawicieli sportów zespołowych, ale jest to wina zbyt małych środków przeznaczanych na dyscypliny drużynowe. Miejskim finansom potrzebna jest reforma. Uważam, że powinno wybrać się kilka dyscyplin wiodących i tam przeznaczać największe pieniądze. Jeżeli chodzi o sporty indywidualne, to należy dofinansowywać tylko wybitnych zawodników.

Tancerze na medal

Jedną z największych niespodzianek zakończonego niedawno plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Lubelszczyzny była druga pozycja tanecznej pary Paweł Sobieszek i Anna Bocian. Tańczą ze sobą od przeszło jedenastu lat i mają na swoim koncie znaczne sukcesy. Do największych zalicza się półfinał mistrzostw Europy tańców standardowych. – Taniec jest dla nas spełnieniem sportowych ambicji oraz ukazaniem i uzewnętrznieniem uczuć – opowiada Paweł. – Z Anią wiąże mnie nie tylko sport, ale również przyjaźń i szkoła, którą na co dzień prowadzimy. Bardzo ucieszyliśmy się z drugiej pozycji w plebiscycie "Dziennika Wschodniego”, tym bardziej, że zupełnie się jej nie spodziewaliśmy. Szczerze mówiąc, nie liczyliśmy nawet na czołową dziesiątkę – dodaje.

Sympatyczni tancerze mają przed sobą już kolejne cele. Najbliższym jest "Black Foot”, największa tego typu impreza na świecie, która już w maju odbędzie się w Anglii. (micbec)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sportowiec / 8 lutego 2010 o 08:43
0
nic dodać nic ująć
Avatar
~klm~ / 8 lutego 2010 o 08:07
0
martines napisał:
Szkoda Kuby przez kasę tatusia na sms-y fajnemu sportowcowi może się w głowie poprzewracać. Panie Hanesco pan niech kasę szykuje na rankingi w gazetach bo nakłady trzeba będzie wykupić żeby je wygrać żenada jakie to lubelskie
Nie rozśmieszajcie mnie co to za problem, jak cena gazety zbliżona do ceny esemesa
Nie rozśmieszajcie mnie co to za problem, jak cena gazety zbliżona do ceny esemesa rozwiń
Avatar
Rzeczywistość / 8 lutego 2010 o 08:03
0
Szacun dla młodego Piątka za pasję, charakter, ale... kopa w dupą dla starych za organizację tego i innych głosowań. To nie ma nic wspólnego z rzeczywistą popularnością, a służy jedynie do nabicia kasy organizatorom. Przy tak małej ilości oddawanych głosów i cenie za SMS 1,22PLN powinna obowiązywać zasada: jeden numer telefonu - jeden głos. A tu preferuje się hurtowników, jak np konkurs na Najpopularniejszy Klub Lubelszczyzny gdzie wygrała Huczwa Tyszowce, po nieprawdopodobnym ataku członka zarządu klubu, który wycisnął ze swojej komóry 1500! esemesów. Tyle, że tam raz jedyny podano statystyki głosowania i był to strzał w stopę, więc następnych strzałów trudno się spodziewać.
Szacun dla młodego Piątka za pasję, charakter, ale... kopa w dupą dla starych za organizację tego i innych głosowań. To nie ma nic wspólnego z rzeczywistą popularnością, a służy jedynie do nabicia kasy organizatorom. Przy tak małej ilości oddawanych głosów i cenie za SMS 1,22PLN powinna obowiązywać zasada: jeden numer telefonu - jeden głos. A tu preferuje się hurtowników, jak np konkurs na Najpopularniejszy Klub Lubelszczyzny gdzie wygrała Huczwa Tyszowce, po nieprawdopodobnym ataku członka zarządu klubu, który wycisnął ze swojej komóry 1500... rozwiń
Avatar
VIP / 8 lutego 2010 o 07:21
0
No obywatele bierzmy si eza łopaty i budujmy w czynie społecznym tor motocrosowy.

ps. Cóż za dziwny zbieg okoliczności z nazwiskami. Jak to możliwe że najbardziej walczący o tor radny Piątek ma podobne nazwisko do ,,miszcza'' i ,,najpopularniejszego'' motorosowca...


tubtin - miasto flustracji
Avatar
martines / 7 lutego 2010 o 22:37
0
Szkoda Kuby przez kasę tatusia na sms-y fajnemu sportowcowi może się w głowie poprzewracać. Panie Hanesco pan niech kasę szykuje na rankingi w gazetach bo nakłady trzeba będzie wykupić żeby je wygrać żenada jakie to lubelskie
Avatar
lu / 7 lutego 2010 o 22:33
0
Gratulacje dla Kuby !
Avatar
ja / 7 lutego 2010 o 22:11
0
Najpopularniejszy ? pierwszy raz o nim slysze !
Avatar
kibic / 7 lutego 2010 o 16:04
0
Nie wiem co lepiej, śmiać się czy płakać.
Avatar
sportowiec / 8 lutego 2010 o 08:43
0
nic dodać nic ująć
Avatar
~klm~ / 8 lutego 2010 o 08:07
0
martines napisał:
Szkoda Kuby przez kasę tatusia na sms-y fajnemu sportowcowi może się w głowie poprzewracać. Panie Hanesco pan niech kasę szykuje na rankingi w gazetach bo nakłady trzeba będzie wykupić żeby je wygrać żenada jakie to lubelskie
Nie rozśmieszajcie mnie co to za problem, jak cena gazety zbliżona do ceny esemesa
Nie rozśmieszajcie mnie co to za problem, jak cena gazety zbliżona do ceny esemesa rozwiń
Avatar
Rzeczywistość / 8 lutego 2010 o 08:03
0
Szacun dla młodego Piątka za pasję, charakter, ale... kopa w dupą dla starych za organizację tego i innych głosowań. To nie ma nic wspólnego z rzeczywistą popularnością, a służy jedynie do nabicia kasy organizatorom. Przy tak małej ilości oddawanych głosów i cenie za SMS 1,22PLN powinna obowiązywać zasada: jeden numer telefonu - jeden głos. A tu preferuje się hurtowników, jak np konkurs na Najpopularniejszy Klub Lubelszczyzny gdzie wygrała Huczwa Tyszowce, po nieprawdopodobnym ataku członka zarządu klubu, który wycisnął ze swojej komóry 1500! esemesów. Tyle, że tam raz jedyny podano statystyki głosowania i był to strzał w stopę, więc następnych strzałów trudno się spodziewać.
Szacun dla młodego Piątka za pasję, charakter, ale... kopa w dupą dla starych za organizację tego i innych głosowań. To nie ma nic wspólnego z rzeczywistą popularnością, a służy jedynie do nabicia kasy organizatorom. Przy tak małej ilości oddawanych głosów i cenie za SMS 1,22PLN powinna obowiązywać zasada: jeden numer telefonu - jeden głos. A tu preferuje się hurtowników, jak np konkurs na Najpopularniejszy Klub Lubelszczyzny gdzie wygrała Huczwa Tyszowce, po nieprawdopodobnym ataku członka zarządu klubu, który wycisnął ze swojej komóry 1500... rozwiń
Avatar
VIP / 8 lutego 2010 o 07:21
0
No obywatele bierzmy si eza łopaty i budujmy w czynie społecznym tor motocrosowy.

ps. Cóż za dziwny zbieg okoliczności z nazwiskami. Jak to możliwe że najbardziej walczący o tor radny Piątek ma podobne nazwisko do ,,miszcza'' i ,,najpopularniejszego'' motorosowca...


tubtin - miasto flustracji
Avatar
martines / 7 lutego 2010 o 22:37
0
Szkoda Kuby przez kasę tatusia na sms-y fajnemu sportowcowi może się w głowie poprzewracać. Panie Hanesco pan niech kasę szykuje na rankingi w gazetach bo nakłady trzeba będzie wykupić żeby je wygrać żenada jakie to lubelskie
Avatar
lu / 7 lutego 2010 o 22:33
0
Gratulacje dla Kuby !
Avatar
ja / 7 lutego 2010 o 22:11
0
Najpopularniejszy ? pierwszy raz o nim slysze !
Avatar
kibic / 7 lutego 2010 o 16:04
0
Nie wiem co lepiej, śmiać się czy płakać.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 12 0

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 8 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 3

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!