Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

8 października 2010 r.
13:52
Edytuj ten wpis

Palikota skok na główkę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 15 A A

Sondaże dają mu kilka procent głosów wyborców. Jednak poseł z Lublina jest przekonany, że odniesie sukces.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Janusz Palikot po pięciu latach odszedł z drużyny Donalda Tuska. Chce budować własną formację. Jeszcze nie wiadomo czy będzie to partia, czy stowarzyszenie. W środę obwieścił na swoim internetowym blogu: rezygnuję z członkostwa w PO i z udziału w klubie parlamentarnym.

Jak zaczyna…

Palikot zaczął swoją przygodę w PO od wydania książki Donalda Tuska "Solidarność i duma” w 2005 roku. Rzucił biznes i przebojem wdarł się na szczyt lubelskich struktur (jego przeciwnicy dodają: po trupach Zyty Gilowskiej i jej ludzi). – Kiedy przychodziłem Platforma na Lubelszczyźnie miała 1100 członków, a teraz ma ich 3500 i działa w 80 proc. gmin – chwali się Palikot.

Jednak lubelski poseł nie został zapamiętany dzięki tytanicznej pracy w terenie. Olbrzymią popularność przyniosły mu mniej lub bardziej kontrowersyjne działania: przyniesienie okrwawionego świńskiego łba do studia telewizyjnego, czytania doktoratu Lecha Kaczyńskiego w okolicy Muzeum Socrealizmu w Kozłówce, nazwanie o. Tadeusza Rydzyka szatanem czy najsłynniejszy spektakl: wykorzystanie na konferencji prasowej sztucznego penisa i atrapy pistoletu. Polityk tłumaczył, że te ekscesy zawsze miały głębszy przekaz.

… i kończy lubelski poseł

Jednak opakowanie przesłaniało zawartość zbyt wielu osobom nawet z matki partii. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem, lubelski poseł stracił cel do ataków. I przydatność dla partii. Naraził się Grzegorzowi Schetynie, podgryzał nawet swojego przyjaciela Bronisława Komorowskiego. Kiedy okazało się, że Donald Tusk nie zrobi go wicepremierem ds. gospodarczych, Palikot zaczął myśleć o utworzeniu własnej formacji.

W końcu schodził z Platformy pisząc na blogu o Tusku: "wyczerpany i wypluty z pomysłów Premier”.

Poseł smaga Kościół

Lubelski polityk jest bystrym obserwatorem. Zauważył, że w kraju rośnie niechęć do Kościoła. Podobnie wyszło mu z badań opinii publicznej. Palikot postanowił to wykorzystać. Tak jak po śmierci Jana Pawła II próbował wykorzystać popyt na prawicę i inwestował w tygodnik "Ozon” naśmiewający się z homoseksualistów.
Podczas sobotniego Kongresu Poparcia Palikota poseł wygłosił 15 postulatów: "kroków ku Polsce naszych marzeń”.

Czego chcę

Polityk chce: *”rozdziału państwa od Kościoła” (powrotu religii do sfery sacrum, łatwiej dostępnej aborcji, bezpłatnych środków antykoncepcyjnych, państwowych dopłat do zabiegów in vitro, edukacji seksualnej w szkołach), *”obywateli silnych wobec państwa” (oświadczeń zamiast zaświadczeń, jawności dokumentów urzędowych oraz uproszczenia procedur w urzędach), *”równouprawnienia” (rejestracji związków homoseksualnych, parytetu wyborczego dla kobiet), *”naprawy polityki” (skończenia z finansowaniem partii z kasy państwa, maksymalnie dwóch kadencji dla posłów, wójtów, prezydentów czy władz partyjnych, jednomandatowych okręgów wyborczych, likwidacji Senatu i ograniczenia liczby posłów) oraz *"nowoczesnego społeczeństwa” (darmowego Internetu i 1 proc. z kasy państwa na kulturę).

W jakim stylu przemawiał lubelski poseł? – Od 10 kwietnia – wielkiej tragedii – można odnieść wrażenie, że nie istnieje państwo polskie, że jest okupowane przez Kościół – mówił Janusz Palikot. Dodał: – Powinno być przynajmniej kilka uroczystości państwowych bez widoków wypasionych biskupich brzuchów.

Palikot filozofem

Większość polityków i publicystów nie daje partii Palikota większych szans. On sam wierzy we wprowadzenie do Sejmu 30-50 posłów. Chce odebrać głosy przede wszystkim SLD. 4 proc. wyborców jest gotowych zagłosować na partię Palikowa, wynika tymczasem z badań przeprowadzonych jeszcze przed kongresem przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie Polskiego Radia (badania zrobione na grupie 1083 osób).

– Jest filozofem i dlatego w jego działaniach widzę także projekt filozoficzny – stwierdza Krzysztof Grabczuk marszałek województwa z ramienia Platformy. – Janusz Palikot wchodzi w trudne przedsięwzięcia. Wiele osób odchodziło z dużych partii np. Jan Rokita czy Ludwik Dorn i próbowało założyć własną. Może Janusz Palikot chce przejść do historii jako człowiek, któremu to się powiodło?
– Bardzo dobrze, że Janusz Palikot odszedł. Być może przynosił PO jakieś korzyści w skali kraju, ale na Lubelszczyźnie dołował partię. Przez jego zachowanie i liberalne poglądy zdobywaliśmy złe wyniki w kolejnych wyborach – ocenia poseł Magdalena Gąsior-Marek, która od dawna miała na pieńku z Palikotem.

Poselskie manewry

Początkowo Palikot zapowiadał, że zostanie w partii do końca roku, potem, że pożegna się z kolegami 6 grudnia i tego dnia złoży też mandat posła. Datę wybrał nieprzypadkowo. Dzień wcześniej odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta Lublina. Miejsce Palikota w Sejmie przypadnie Zbigniewowi Wojciechowskiemu, prawicowemu kandydatowi na prezydenta miasta. – Gdyby Janusz teraz odszedł z Sejmu, to by tuż przed wyborami obdarował Wojciechowskiego niezłym prezentem: rozgłosem, pensją, biurem poselskim – tłumaczy nam jeden ze współpracowników Palikota.

Jednak lubelscy działacze PiS wyczuwają w działaniach Palikota szatański plan. W czym rzecz? Poseł miał się dogadać z Wojciechowskim i to wiele miesięcy temu. W zamian za miejsce w Sejmie, Wojciechowski miał wystartować i odebrać głosy kandydatowi PiS. Wojciechowski i Palikot zaprzeczają.

Rozmowa z Januszem Palikotem

• Dlaczego właśnie teraz opuszcza pan Platformę?

– Chcę skończyć z wątpliwościami czy jestem w PO czy nie. Z tą partią rozstaję się na zawsze. Nie wyobrażam sobie żebym kiedykolwiek wrócił do Platformy Obywatelskiej. Platforma jest zbyt konserwatywna żebym mógł w niej funkcjonować z moimi przekonaniami. Zapewniam z całą mocą, że mój ruch nie jest dogadany z PO. To moja osobista decyzja.

•Czego nauczył się pan przez pięć lat spędzonych w PO?

– Bardzo dużo rzeczy. Nauczyłem się mechanizmów polityki, obcowania z mediami, ciężkiej pracy w terenie. Byłem liderem Platformy w bardzo trudnym regionie (PiS ma na Lubelszczyźnie szczególnie duże poparcie – red) i dzięki temu jestem przygotowany do boju w całym kraju.

•Co będzie pan robił jeśli projekt nowej formacji nie wypali?

– Na pewno wypali. Jestem o tym przekonany. Kiedy za rok odbędą się wybory do Sejmu, Ruch Poparcia Palikota zdobędzie 30 – 50 mandatów. Może więcej, jeśli wcześniej dojdzie do większych zmian na scenie politycznej.

• Nie ma pan planu "B” na wypadek przegranej RPP?

– Nie zastanawiałem się nad takim wariantem. Nie mam przygotowanego miękkiego lądowania. Przez cztery lata nie pobierałem poselskiej pensji. Ostatecznie Ruch może działać jako organizacja społeczna.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 października 2010 o 12:13
0
[quote name='janmarysia rockicina' date='10 październik 2010 - 11:26 ' timestamp='1286702812' post='359410']
zapytaj pisdzeilczych osłow co oni robią, robili
[/quote]
Czyli jak zwykle: gdy zabraknie argumentów - zaczyna się chamstwo...
Avatar
Szukaczewski / 10 października 2010 o 12:10
0
[quote name='janmarysia rockicina' date='10 październik 2010 - 11:26 ' timestamp='1286702812' post='359410']
zapytaj pisdzeilczych osłow co oni robią, robili
[/quote]

Szukam, szukam, szukam i niestety doszukac sie nie moge drugiego takiego lub takiej, ktorzy by mowil, ze sa w parlamencie nie dla pieniedzy biorac jednoczesnie przez rok ponad 180 tysiecy zlotych na biuro i diety.
Lektura interpelacji poszczegolnych poslow i ich podmiotowego i przedmiotowego zakresu rowniez moze wiele powiedziec.
Avatar
janmarysia rockicina / 10 października 2010 o 11:26
0
[quote name='Racja' date='10 październik 2010 - 11:18 ' timestamp='1286702308' post='359404']
4 lata poslowania tego pana i mamy jedne z najnizszych dochodow w calej UE,
[/quote]
zapytaj pisdzeilczych osłow co oni robią, robili
Avatar
antypisdzior / 10 października 2010 o 11:25
0
wymień choćby jedną rzecz która zrobila dla lubelszczyzny Magdalena Gąsior-Marek i pozostałych p osłow tez pytam
Avatar
Racja / 10 października 2010 o 11:18
0
[quote name='1951' date='10 październik 2010 - 09:49 ' timestamp='1286696990' post='359362']
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej do pracownika hipermarketu. Przytoczone postulaty są naprawdę celowe i konieczne bo należy rozdzielić sferę wiary od państwa zawsze to prowadzi do nadużyć czego mamy wiele przykładów a społeczeństwo nie rozumie że kościół dawno odebrał z nawiązką niby przejęte tereny i budowle za PRL-u ale fundusz kościelny jest w dalszym ciągu utrzymywany z naszych podatków a są to kwoty znaczne. Po 90 roku nastąpiła zamiana komitetów partii na członków KK wszędzie obecni i za każdy pokropek żądają wpłaty (sekretarze partii tamtych czasach byli tylko obecni najwyżej był poczęstunek). Proszę się jednak zastanowić czy rzeczywiście mieszkańcom Lubelszczyzny potrzebny jest ktoś kto pomoże się im rozwijać , raczej nie oni zatrzymali się na pewnym etapie a młodzi i myślący wyjeżdżają. Mieszkańcy regionu nie potrafią sami myśleć bez akceptacji swojego proboszcza, to typowy wiejski region i identyczne stosuneczki jak w średniowieczu, i dla wielu ukończenie studiów niewiele zmieniło światopogląd. Bardzo będę zadowolony jak Panu się uda proszę nie zważać na tych co plują tutaj panuje zasada "pluj pluj może coś przylgnie" a nie zdrowy rozsądek
[/quote]


4 lata poslowania tego pana i mamy jedne z najnizszych dochodow w calej UE, a do tego najbardziej niebezpieczne drogi. Jezeli fakty to "plucie" to czymze sa insynuacje wobec KK jako instytucji? Byly naduzycia przy okazji zwrotu mienia KK to udowodnic, osadzic i skazac wszystkich winnych z duchownymi wlacznie.
Jeszcze przed rokiem 90 kolego twoj idol zlozyl w SB obszerna informacje pisane wlasnorecznie na temat ludzi i miejsc zwiazanych z dzialalnoscia opozycyjna - teraz ma wyrzuty sumienia i na KK sobie odbija?
Moze tez pisales, a teraz sumienie spokoju nie daje???
[quote name='1951' date='10 październik 2010 - 09:49 ' timestamp='1286696990' post='359362']
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej d... rozwiń
Avatar
ktosik / 10 października 2010 o 10:15
0
Włączyłem komputer i "Dziennik Wschodni", a tu Palikot, normalnie załamka.
Avatar
1951 / 10 października 2010 o 09:49
0
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej do pracownika hipermarketu. Przytoczone postulaty są naprawdę celowe i konieczne bo należy rozdzielić sferę wiary od państwa zawsze to prowadzi do nadużyć czego mamy wiele przykładów a społeczeństwo nie rozumie że kościół dawno odebrał z nawiązką niby przejęte tereny i budowle za PRL-u ale fundusz kościelny jest w dalszym ciągu utrzymywany z naszych podatków a są to kwoty znaczne. Po 90 roku nastąpiła zamiana komitetów partii na członków KK wszędzie obecni i za każdy pokropek żądają wpłaty (sekretarze partii tamtych czasach byli tylko obecni najwyżej był poczęstunek). Proszę się jednak zastanowić czy rzeczywiście mieszkańcom Lubelszczyzny potrzebny jest ktoś kto pomoże się im rozwijać , raczej nie oni zatrzymali się na pewnym etapie a młodzi i myślący wyjeżdżają. Mieszkańcy regionu nie potrafią sami myśleć bez akceptacji swojego proboszcza, to typowy wiejski region i identyczne stosuneczki jak w średniowieczu, i dla wielu ukończenie studiów niewiele zmieniło światopogląd. Bardzo będę zadowolony jak Panu się uda proszę nie zważać na tych co plują tutaj panuje zasada "pluj pluj może coś przylgnie" a nie zdrowy rozsądek
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej do pracownika hipermarketu. Przytoczone postulaty są naprawdę celowe i konieczne bo należy rozdzielić sferę wiary od państwa zawsze... rozwiń
Avatar
Dietetyczka / 10 października 2010 o 09:38
0
[quote name='mumu' date='10 październik 2010 - 07:37 ' timestamp='1286689027' post='359334']
Tak trzymać p.Januszu.Jest pan osobą która chce zmienić to o czym marzy duża część polaków.Nie należy pan do "wazeliniarzy" jak większość parlamentarzystów i to się chwali.
[/quote]

On nie tylko idzie w ich slady kolego "mumu" ale ich mocno wyprzedza - wystarczy, ze wpiszesz sobie w Google "Janusz Palikot poseł dietetyczny", a sam sie przekonasz, jak mocno dystansuje cala reszte.
Avatar
aga / 10 października 2010 o 09:37
0
A ja Palikota szanuje,wniesie na pewno coś nowego do polityki
Avatar
Gość / 10 października 2010 o 09:05
0
[quote name='Rachmistrz' date='09 październik 2010 - 23:11 ' timestamp='1286658699' post='359296']
"Przez cztery lata nie pobierałem poselskiej pensji" - pensji to nie ale diety i owszem.
Za sam tylko 2009 rok było tego ponad 55 tysięcy złotych czyli średnio niemal 5 tysięcy pln/m-c.
Biorąc poprawkę na jedną z największych absencji w posiedzeniach plenarnych to jest to niezły biznes.
Wystarczy zapytać nauczyciela, policjanta, uczelnianego wykładowcę, pielęgniarkę i lekarza bez dodatkowych dyżurów czy też pracownika hipermarketu dowolnego jaka to jest równowartość jego pensji.

O ponad 133 tysiącach na biuro poselskie nie wspomnę bo to daje kolejne ponad 10 tysięcy na miesiąc...

Co z tego poza jednymi z najniższych w UE dochodów ma Lubelszczyzna ? Lubelszczyzna ma najbardziej niebezpieczne drogi w całej UE!!!
[/quote]
No właśnie! Ale o tym skromnie, Janusek Chytrusek nic nie mówi?
[quote name='Rachmistrz' date='09 październik 2010 - 23:11 ' timestamp='1286658699' post='359296']
"Przez cztery lata nie pobierałem poselskiej pensji" - pensji to nie ale diety i owszem.
Za sam tylko 2009 rok było tego ponad 55 tysięcy złotych czyli średnio niemal 5 tysięcy pln/m-c.
Biorąc poprawkę na jedną z największych absencji w posiedzeniach plenarnych to jest to niezły biznes.
Wystarczy zapytać nauczyciela, policjanta, uczelnianego wykładowcę, pielęgniarkę i lekarza ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 października 2010 o 12:13
0
[quote name='janmarysia rockicina' date='10 październik 2010 - 11:26 ' timestamp='1286702812' post='359410']
zapytaj pisdzeilczych osłow co oni robią, robili
[/quote]
Czyli jak zwykle: gdy zabraknie argumentów - zaczyna się chamstwo...
Avatar
Szukaczewski / 10 października 2010 o 12:10
0
[quote name='janmarysia rockicina' date='10 październik 2010 - 11:26 ' timestamp='1286702812' post='359410']
zapytaj pisdzeilczych osłow co oni robią, robili
[/quote]

Szukam, szukam, szukam i niestety doszukac sie nie moge drugiego takiego lub takiej, ktorzy by mowil, ze sa w parlamencie nie dla pieniedzy biorac jednoczesnie przez rok ponad 180 tysiecy zlotych na biuro i diety.
Lektura interpelacji poszczegolnych poslow i ich podmiotowego i przedmiotowego zakresu rowniez moze wiele powiedziec.
Avatar
janmarysia rockicina / 10 października 2010 o 11:26
0
[quote name='Racja' date='10 październik 2010 - 11:18 ' timestamp='1286702308' post='359404']
4 lata poslowania tego pana i mamy jedne z najnizszych dochodow w calej UE,
[/quote]
zapytaj pisdzeilczych osłow co oni robią, robili
Avatar
antypisdzior / 10 października 2010 o 11:25
0
wymień choćby jedną rzecz która zrobila dla lubelszczyzny Magdalena Gąsior-Marek i pozostałych p osłow tez pytam
Avatar
Racja / 10 października 2010 o 11:18
0
[quote name='1951' date='10 październik 2010 - 09:49 ' timestamp='1286696990' post='359362']
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej do pracownika hipermarketu. Przytoczone postulaty są naprawdę celowe i konieczne bo należy rozdzielić sferę wiary od państwa zawsze to prowadzi do nadużyć czego mamy wiele przykładów a społeczeństwo nie rozumie że kościół dawno odebrał z nawiązką niby przejęte tereny i budowle za PRL-u ale fundusz kościelny jest w dalszym ciągu utrzymywany z naszych podatków a są to kwoty znaczne. Po 90 roku nastąpiła zamiana komitetów partii na członków KK wszędzie obecni i za każdy pokropek żądają wpłaty (sekretarze partii tamtych czasach byli tylko obecni najwyżej był poczęstunek). Proszę się jednak zastanowić czy rzeczywiście mieszkańcom Lubelszczyzny potrzebny jest ktoś kto pomoże się im rozwijać , raczej nie oni zatrzymali się na pewnym etapie a młodzi i myślący wyjeżdżają. Mieszkańcy regionu nie potrafią sami myśleć bez akceptacji swojego proboszcza, to typowy wiejski region i identyczne stosuneczki jak w średniowieczu, i dla wielu ukończenie studiów niewiele zmieniło światopogląd. Bardzo będę zadowolony jak Panu się uda proszę nie zważać na tych co plują tutaj panuje zasada "pluj pluj może coś przylgnie" a nie zdrowy rozsądek
[/quote]


4 lata poslowania tego pana i mamy jedne z najnizszych dochodow w calej UE, a do tego najbardziej niebezpieczne drogi. Jezeli fakty to "plucie" to czymze sa insynuacje wobec KK jako instytucji? Byly naduzycia przy okazji zwrotu mienia KK to udowodnic, osadzic i skazac wszystkich winnych z duchownymi wlacznie.
Jeszcze przed rokiem 90 kolego twoj idol zlozyl w SB obszerna informacje pisane wlasnorecznie na temat ludzi i miejsc zwiazanych z dzialalnoscia opozycyjna - teraz ma wyrzuty sumienia i na KK sobie odbija?
Moze tez pisales, a teraz sumienie spokoju nie daje???
[quote name='1951' date='10 październik 2010 - 09:49 ' timestamp='1286696990' post='359362']
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej d... rozwiń
Avatar
ktosik / 10 października 2010 o 10:15
0
Włączyłem komputer i "Dziennik Wschodni", a tu Palikot, normalnie załamka.
Avatar
1951 / 10 października 2010 o 09:49
0
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej do pracownika hipermarketu. Przytoczone postulaty są naprawdę celowe i konieczne bo należy rozdzielić sferę wiary od państwa zawsze to prowadzi do nadużyć czego mamy wiele przykładów a społeczeństwo nie rozumie że kościół dawno odebrał z nawiązką niby przejęte tereny i budowle za PRL-u ale fundusz kościelny jest w dalszym ciągu utrzymywany z naszych podatków a są to kwoty znaczne. Po 90 roku nastąpiła zamiana komitetów partii na członków KK wszędzie obecni i za każdy pokropek żądają wpłaty (sekretarze partii tamtych czasach byli tylko obecni najwyżej był poczęstunek). Proszę się jednak zastanowić czy rzeczywiście mieszkańcom Lubelszczyzny potrzebny jest ktoś kto pomoże się im rozwijać , raczej nie oni zatrzymali się na pewnym etapie a młodzi i myślący wyjeżdżają. Mieszkańcy regionu nie potrafią sami myśleć bez akceptacji swojego proboszcza, to typowy wiejski region i identyczne stosuneczki jak w średniowieczu, i dla wielu ukończenie studiów niewiele zmieniło światopogląd. Bardzo będę zadowolony jak Panu się uda proszę nie zważać na tych co plują tutaj panuje zasada "pluj pluj może coś przylgnie" a nie zdrowy rozsądek
Brawo Panie Januszu za odwagę w tym regionie gdzie kołtuneria króluje a ludzie niby wykształceni nie potrafią logicznie myśleć i działać, co jest widoczne na każdym kroku . Mówić odważnie to tutaj jest hańbą najlepiej być glistod..y i wszystkim na stołkach wchodzić przepraszając czy nie za szybko. Niby społeczeństwo wykształcone tak każdy twierdzi od sprzątaczki posiadającej dyplom ukończenia szkoły wyższej do pracownika hipermarketu. Przytoczone postulaty są naprawdę celowe i konieczne bo należy rozdzielić sferę wiary od państwa zawsze... rozwiń
Avatar
Dietetyczka / 10 października 2010 o 09:38
0
[quote name='mumu' date='10 październik 2010 - 07:37 ' timestamp='1286689027' post='359334']
Tak trzymać p.Januszu.Jest pan osobą która chce zmienić to o czym marzy duża część polaków.Nie należy pan do "wazeliniarzy" jak większość parlamentarzystów i to się chwali.
[/quote]

On nie tylko idzie w ich slady kolego "mumu" ale ich mocno wyprzedza - wystarczy, ze wpiszesz sobie w Google "Janusz Palikot poseł dietetyczny", a sam sie przekonasz, jak mocno dystansuje cala reszte.
Avatar
aga / 10 października 2010 o 09:37
0
A ja Palikota szanuje,wniesie na pewno coś nowego do polityki
Avatar
Gość / 10 października 2010 o 09:05
0
[quote name='Rachmistrz' date='09 październik 2010 - 23:11 ' timestamp='1286658699' post='359296']
"Przez cztery lata nie pobierałem poselskiej pensji" - pensji to nie ale diety i owszem.
Za sam tylko 2009 rok było tego ponad 55 tysięcy złotych czyli średnio niemal 5 tysięcy pln/m-c.
Biorąc poprawkę na jedną z największych absencji w posiedzeniach plenarnych to jest to niezły biznes.
Wystarczy zapytać nauczyciela, policjanta, uczelnianego wykładowcę, pielęgniarkę i lekarza bez dodatkowych dyżurów czy też pracownika hipermarketu dowolnego jaka to jest równowartość jego pensji.

O ponad 133 tysiącach na biuro poselskie nie wspomnę bo to daje kolejne ponad 10 tysięcy na miesiąc...

Co z tego poza jednymi z najniższych w UE dochodów ma Lubelszczyzna ? Lubelszczyzna ma najbardziej niebezpieczne drogi w całej UE!!!
[/quote]
No właśnie! Ale o tym skromnie, Janusek Chytrusek nic nie mówi?
[quote name='Rachmistrz' date='09 październik 2010 - 23:11 ' timestamp='1286658699' post='359296']
"Przez cztery lata nie pobierałem poselskiej pensji" - pensji to nie ale diety i owszem.
Za sam tylko 2009 rok było tego ponad 55 tysięcy złotych czyli średnio niemal 5 tysięcy pln/m-c.
Biorąc poprawkę na jedną z największych absencji w posiedzeniach plenarnych to jest to niezły biznes.
Wystarczy zapytać nauczyciela, policjanta, uczelnianego wykładowcę, pielęgniarkę i lekarza ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie ze znaną siecią handlową
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie ze znaną siecią handlową 0 0

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 20

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 38

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 9 3

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 363 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 78 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.