Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 marca 2019 r.
15:29

Członkowie zarządu powiatu puławskiego już nie chcieli być radnymi

0 31 A A
Renata Szczypa w trakcie odbioru nominacji na radną powiatu puławskiego
Renata Szczypa w trakcie odbioru nominacji na radną powiatu puławskiego (fot. Powiat puławski)

Danuta Smaga, Leszek Gorgol i Jan Ziomka oddali mandaty radnych powiatu puławskiego. Pozostają natomiast na swoich stanowiskach w zarządzie powiatu. Ich miejsce w radzie zajęła trójka nowych radnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę mandaty radnych złożyła trójka członków zarządu powiatu puławskiego. Tym samym Danuta Smaga, Leszek Gorgol i Jan Ziomka stracili prawo do udziału w głosowaniach nad poszczególnymi uchwałami. Politycznie wszystko zostaje jednak po staremu, bo radę powiatu, po radnych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość, zastąpiły kolejne osoby z list, z tej samej formacji. Mandaty odebrali: Renata Szczypa, Zbigniew Abryszewski oraz Marek Woch. Siła głosów, którymi po tych zmianach dysponuje PiS, pozostaje zatem na niezmienionym poziomie.

– Uważam, że jest to bardzo rozsądna, racjonalna i właściwa decyzja. Ja osobiście, podobnie jak pani starosta, podjęliśmy ją już w lutym. Dzięki temu, do rady mogły wejść nowe osoby. To pokazuje, że nie blokujemy miejsca innym – tłumaczy Jan Ziomka z zarządu powiatu, który zrzekł się mandatu. – Ponadto, teraz mamy ładny podział na władzę uchwałodawczą i wykonawczą – dodaje.

Decyzja trójki członków zarządu powiatu wzbudziła mieszane uczucia wśród radnych. Skrytykowała ją m.in. radna Teresa Gutowska (Koalicja Samorządowa). – Nie rozumiem dlaczego osoby, które otrzymały tak wysokie poparcie społeczne i piastują tak wysokie funkcje, wygasiły swoje mandaty – stwierdziła, przyznając, że takiej zmiany się nie spodziewała.

Gest władz powiatu chwalił natomiast Mariusz Wicik (PiS). – To uczciwy ruch, za który wyborcy na pewno nam podziękują. Zarząd oddaje w ten sposób pełną władzę organowi uchwałodawczemu. Teraz to rada będzie miała pełną kontrolę i głos decydujący – ocenił, nazywając tę decyzję „historyczną”.

Z kolei Marcin Pisula (Koalicja Samorządowa) zauważył, że na razie nie wiadomo, co o oddaniu mandatów przez członków zarządu myślą wyborcy, którzy oddali na nich głos podczas ostatnich wyborów. – Nie wiem, czy cieszą się z tego powodu – zaznaczył.

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 16:14
+15
Pisowskie Koryto+
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 15:52
+15
Trzeba było zwolnić miejsca dla kolegów. Więcej ludzi z PiS-u przy żłobie.
Avatar
aaa / 21 marca 2019 o 16:00
+13
Tyle mord trzeba wykarmić, więc zrezygnowali, żeby inni dostali się do koryta.
Avatar
Diety nowych radnych / 22 marca 2019 o 11:40
+7
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
Avatar
XX / 22 marca 2019 o 05:54
+6
Ambryszewski - najgorsza historyczna decyzja. Furiat, prostak oraz bez wykształcenia. Myśle ze tak kadencja rady na długo zapisze się w pamięci mieszkańców powiatu puławskiego. Brawo !
Avatar
Pola / 22 marca 2019 o 12:03
+5
Renata Szczypa???? Buhahahahaha:) ))) ) ) Ksiundz pewno kazał
 Buhahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!! Qwa mać ludzie ale żeście mnie rozbawili:) no to reprezentantkę społeczności puławskiej mamy że hej... 
Avatar
Mieszkanka Brześc / 22 marca 2019 o 06:33
+5
Proponuję teraz napisać artykuł poświęcony p. Ambtyszewskiemu :)) proszę napisać jakie ma wykształcenie, gdzie pracował, proszę pojechać na wieś w której mieszka i zapytać mieszkańców jaki to człowiek.... itd. 
Avatar
gal / 21 marca 2019 o 19:22
+5
hahaha ambryszewski , sami pożałujją tej decyzjii
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 15:47
+5
Przecież ci niżej na liście też muszą coś chapnąć. Im się po porostu należy.
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:21
+4
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
 PiS to Dojna Zmiana! Niech Smaga, Gorgol, Rzepkowski i Ziomka opowiedzą jak dzielnie walczyli z tymi obrzydliwymi komuchami! Nie też jasno przyznają się co do swojej ewentualnej komunistycznej przeszłości w młodzieżowych organizacjach komunistycznych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 22:15
0
Pieniacze i populiści z PiS chcą na stołek Dyrektora I LO im księcia Adama Jerzego Czartoryskiego wsadzić tego KARIEROWICZA Marka Chrzanowskiego dyrektora szkoły podstawowej nr 3. Marek Chrzanowski podszywa się pod Klub Historyczny Grota w Puławach pomimo tego że nigdy nie był członkiem Klubu i nigdy na Klub nie dał nawet 1 złotówki. Karierowicz Marek Chrzanowski ma nachalne parcie na szkło! To typowy KARIEROWICZ z PiS!
Avatar
CBA / 25 marca 2019 o 20:49
0
KIEDY ZARZĄD POWIATU PODZIĘKUJE SZEFOWEJ NADZORU BUDOWLANEGO. ??? W TEJ INSTYTUCJI ............... DOŚĆ Z BEZPRAWIEM!!!
 CBA nie zapomina. 
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 18:31
+3
KIEDY ZARZĄD POWIATU PODZIĘKUJE SZEFOWEJ NADZORU BUDOWLANEGO. ??? W TEJ INSTYTUCJI ............... DOŚĆ Z BEZPRAWIEM!!!
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 07:56
+1
Chodzi o to, aby wydoić tę krowę do ostatniej kropelki mleka. Do tego też potrzebne są kredyty zabezpieczane majątkiem szpitala.
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:23
+1
A jak Państwo oceniacie radną Małgorzatę Górska Lenartowicz z PiS Puławy? Podobno posługuje się tytułem naukowym magistra. Podobno Prokuratura Rejonowa w Puławach prowadzi śledztwo w tej sprawie. Podobno miała rewizję Policji w swoim mieszkaniu związaną z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Jest protegowaną i serdeczną przyjaciółką naszego posła Krzysztofa Szulowskiego z PiS Puławy. Jej mąż towarzysz Jerzy Lenartowicz był działaczem i aktywistą PZPR a obecnie jest działaczem i aktywistą PiS. Czy pani magister Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS Puławy też nie powinna zrezygnować z mandatu radnej i intratnego stołka dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach? Jest osobą zamożną. Ma dwa prywatne domy. Jeden w Wojszynie a drugi w Pionkach, zarobki roczne 75.000 zlotych, oszczędności 80.000 zlotych a pomimo to okupuje mieszkanie kwaterunkowe M4 o wartości 200.000 zlotych które dostała od towarzysza Janusza Grobla z PZPR. Podobno zdecydowała o przyznaniu mieszkania kwaterunkowego wspólna PZPR- owska przeszłości towarzysza Janusza Grobla z PZPR oraz wspólna PZPR- owska przeszłości tatusiu pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz zasłużonego działacza i aktywisty PZPR z Pionek. Ponadto towarzysz Janusz Grobla z PZPR jest kolegą partyjnym z konkunenem a obecnie mężem pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz samym towarzyszem Jerzym Lenartowicz z PZPR. Znali się ze wspólnej działalności politycznej w PZPR. Czy mieszkaniami komunalne nie powinny być dla biednych, dla sierot, inwalidów, powodzian, pogorzelców. Jak to jest, że w Puławach mieszkanie komunalne dostaje bogaty ZŁODZIEJ z PZPR lub PiS a biedny człowiek wyrzucany jest z mieszkania na bruk? Wyraźnie widać, że mentalność ZŁODZIEJA z PiS jeszcze identyczna jak mentalność ZŁODZIEJA z PZPR. Tak na prawdę PiS niczym nie różni się od PZPR! Te informacje trafią na plakaty w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego!
Czarek weź się puknij w łeb od kiedy to mieszkanie spółdzielcze jest mieszkaniem komunalnym? G... no zjesz i g... no wiesz.
 Czym w takim razie różni się mieszkanie spółdzielcze od mieszkania komunalnego. Przecież każdy chciałby dostać mieszkanie M4 o wartości 200.000 zlotych za 0 złotych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
 Czym w takim razie różni się mieszkanie spółdzielcze od mieszkania komunalnego. Przecież każdy chciałby dostać mieszkanie M4 o wartości 200.000 zlotych za 0 złotych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD! rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:21
+4
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
 PiS to Dojna Zmiana! Niech Smaga, Gorgol, Rzepkowski i Ziomka opowiedzą jak dzielnie walczyli z tymi obrzydliwymi komuchami! Nie też jasno przyznają się co do swojej ewentualnej komunistycznej przeszłości w młodzieżowych organizacjach komunistycznych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:18
+2
A jak Państwo oceniacie radną Małgorzatę Górska Lenartowicz z PiS Puławy? Podobno posługuje się tytułem naukowym magistra. Podobno Prokuratura Rejonowa w Puławach prowadzi śledztwo w tej sprawie. Podobno miała rewizję Policji w swoim mieszkaniu związaną z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Jest protegowaną i serdeczną przyjaciółką naszego posła Krzysztofa Szulowskiego z PiS Puławy. Jej mąż towarzysz Jerzy Lenartowicz był działaczem i aktywistą PZPR a obecnie jest działaczem i aktywistą PiS. Czy pani magister Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS Puławy też nie powinna zrezygnować z mandatu radnej i intratnego stołka dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach? Jest osobą zamożną. Ma dwa prywatne domy. Jeden w Wojszynie a drugi w Pionkach, zarobki roczne 75.000 zlotych, oszczędności 80.000 zlotych a pomimo to okupuje mieszkanie kwaterunkowe M4 o wartości 200.000 zlotych które dostała od towarzysza Janusza Grobla z PZPR. Podobno zdecydowała o przyznaniu mieszkania kwaterunkowego wspólna PZPR- owska przeszłości towarzysza Janusza Grobla z PZPR oraz wspólna PZPR- owska przeszłości tatusiu pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz zasłużonego działacza i aktywisty PZPR z Pionek. Ponadto towarzysz Janusz Grobla z PZPR jest kolegą partyjnym z konkunenem a obecnie mężem pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz samym towarzyszem Jerzym Lenartowicz z PZPR. Znali się ze wspólnej działalności politycznej w PZPR. Czy mieszkaniami komunalne nie powinny być dla biednych, dla sierot, inwalidów, powodzian, pogorzelców. Jak to jest, że w Puławach mieszkanie komunalne dostaje bogaty ZŁODZIEJ z PZPR lub PiS a biedny człowiek wyrzucany jest z mieszkania na bruk? Wyraźnie widać, że mentalność ZŁODZIEJA z PiS jeszcze identyczna jak mentalność ZŁODZIEJA z PZPR. Tak na prawdę PiS niczym nie różni się od PZPR! Te informacje trafią na plakaty w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego!
Czarek weź się puknij w łeb od kiedy to mieszkanie spółdzielcze jest mieszkaniem komunalnym? G... no zjesz i g... no wiesz.
 Mieszkanie komunalne to takie mieszkanie które ktoś dostaje od Urzedu Miasta Puławy za 0 złotych. Mieszkanie spółdzielcze to takie kto dostaje spółdzielcza który ma wkład spółdzielczy i częściowo parytypował w budowie takiego mieszkania. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR-PiS dostał najpierw 2 mieszkania komunalne od PZPR za to że był działaczem i aktywistą PZPR. Oba mieszkania bez kolejki za 0 złotych, bez wkładu finansowanego i bez kolejki. Potem jako konkuben pani Małgorzaty Górskiej wywalczył dla Niej mieszkanie służbowe. Małżeństwo Lenartowiczow z PZPR-PiS wykorzystywalo to mieszkanie do działalność przestępczej. Fałszowano w nim oraz Mieskim Przedszkolu nr 10 komercyjnie podpisy dla różnych Komitetów Wyborczych. Potem Lenartowicze zmusili towarzysza Janusza Grobla z PZPR do przydzielenia Im mieszkania komunalnego za 0 złotych. Mieszkanie bez kolejki, bez wkładu spółdzielczego. Towarzysz Janusz Grobel wyrzucił biednych ludzi z tego mieszkania i dał to mieszkanie Lenartowiczom którzy działali w PSPP i PiS. W tym właśnie mieszkaniu Policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów przestępstwa związanego z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR zabiegał u pani Małgorzaty Sadurskiej aby Zbigniew Ziobro jako minister pomógł w umorzeniu sprawy karnej oraz pomógł w MATACZENIU w tej sprawie karnej! Jaki jest PiS każdy widzi! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
 Mieszkanie komunalne to takie mieszkanie które ktoś dostaje od Urzedu Miasta Puławy za 0 złotych. Mieszkanie spółdzielcze to takie kto dostaje spółdzielcza który ma wkład spółdzielczy i częściowo parytypował w budowie takiego mieszkania. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR-PiS dostał najpierw 2 mieszkania komunalne od PZPR za to że był działaczem i aktywistą PZPR. Oba mieszkania bez kolejki za 0 złotych, bez wkładu finansowanego i bez kolejki. Potem jako konkuben pani Małgorzaty Górskiej wywalczył dla Niej mieszkanie służbowe.... rozwiń
Avatar
Pola / 22 marca 2019 o 12:03
+5
Renata Szczypa???? Buhahahahaha:) ))) ) ) Ksiundz pewno kazał
 Buhahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!! Qwa mać ludzie ale żeście mnie rozbawili:) no to reprezentantkę społeczności puławskiej mamy że hej... 
Avatar
Diety nowych radnych / 22 marca 2019 o 11:40
+7
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 10:48
+2
Trzech nowych radnych to trzy dodatkowe diety.... dlaczego im wszystko wolno?
  Jakie dodatkowe? Tamci rezygnując z mandatów zrzekli się jednocześnie diet.        A może musieli się zrzec bo im władze partyjne nie dowierzały? Smagowa w głównym nurcie PiS nie jest a Gorgol i Ziomka to odpady z innych partii?
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krajobraz po wyborczej bitwie w woj. lubelskim. Była tylko jedna niespodzianka
Magazyn
galeria
film

Krajobraz po wyborczej bitwie w woj. lubelskim. Była tylko jedna niespodzianka 0 0

Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić przez kolejną kadencję. W Sejmie znajdą się jeszcze przedstawiciele czterech ugrupowań, w tym powracającej Lewicy i debiutującej Konfederacji. W Senacie większość będzie miała opozycja. To najważniejsze rozstrzygnięcia niedzielnych wyborów parlamentarnych, którym towarzyszyła wyjątkowo wysoka frekwencja.

Festiwal Gier Planszowych w Empiku Plaza w Lublinie
19 października 2019, 10:00

Festiwal Gier Planszowych w Empiku Plaza w Lublinie 0 0

W sobotę, 19 października w godz. 10-20 w Empiku Plaza (ul. Lipowa 13) zostanie zorganizowany Festiwal Gier Planszowych. To gratka dla wielbicieli analogowego grania.

Annopol: Bakterie kałowe w wodzie

Annopol: Bakterie kałowe w wodzie 0 0

Bakterie z grupy coli wykryto w wodzie z ujęcia Anielin w gminie Annopol (powiat kraśnicki). Zgodnie z informacją sanepidu wodę, przed spożyciem należy zagotować.

Górnik jedzie do Siedlec po kolejną ligową wygraną

Górnik jedzie do Siedlec po kolejną ligową wygraną 0 0

Górnik Łęczna wciąż ma na koncie tylko jedną wyjazdową porażkę. W niedzielę „zielono-czarni” postarają się o kolejny komplet punktów w meczu na obcym terenie. Tym razem ich rywalem będzie Pogoń Siedlce

Przybysławice: Pijanego rowerzystę zatrzymał policjant CBŚP

Przybysławice: Pijanego rowerzystę zatrzymał policjant CBŚP 0 0

Policjant Centralnego Biura Śledczego Policji w Przybysławicach (gm. Markuszów) zauważył rowerzystę, który jechał prawie całą szerokością jezdni. Podejrzenia dotyczące nietrzeźwości mężczyzny potwierdziły się. Delikwent miał ponad 2,5 promila.

Ogromne korki na drodze wylotowej z Lublina w kierunku Łęcznej. Kładą asfalt w godzinach szczytu
Alarm 24
galeria

Ogromne korki na drodze wylotowej z Lublina w kierunku Łęcznej. Kładą asfalt w godzinach szczytu 25 9

Ogromne korki tworzą się na drodze wylotowej z Lublina w kierunku Łęcznej. Powód? Trwa remont jezdni.

Performans Anny Baumgart w Galerii Labirynt
19 października 2019, 11:00

Performans Anny Baumgart w Galerii Labirynt 0 0

"Rewolucja to nie kolacja, a może jednak kolacja" to tytuł performansu przygotowanego przez Annę Baugmart, który zobaczymy 19 października o godz. 11 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5).

W przyszłym roku ostatni sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. W tym roku jeździmy miesiąc dłużej

W przyszłym roku ostatni sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. W tym roku jeździmy miesiąc dłużej 10 6

O miesiąc, aż do końca listopada przedłużone ma być działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Później jednoślady zostaną zabrane do magazynu, a na ulice powrócą wiosną, ale… już po raz ostatni. W roku 2021 w Lublinie ma działać nowy system publicznych rowerów, najprawdopodobniej częściowo elektryczny.

Motor - Korona II Kielce. Znowu zbliżą się do lidera?

Motor - Korona II Kielce. Znowu zbliżą się do lidera? 0 2

Przed Motorem kolejny mecz z czołowym zespołem w tabeli. Tym razem na Arenie Lublin zamelduje się lider grupy czwartej – Korona II Kielce. Spotkanie zaplanowano na godz. 17

Technologia pomoże w walce z rakiem. Billennium stworzy razem z UMCS innowacyjny system
Magazyn

Technologia pomoże w walce z rakiem. Billennium stworzy razem z UMCS innowacyjny system 1 2

System do wczesnej diagnostyki nowotworów mózgu chce stworzyć w ramach projektu badawczo-rozwojowego spółka Billennium we współpracy z UMCS w Lublinie.

Elektryczne hulajnogi już na ulicach Lublina [cennik, jak korzystać]
galeria

Elektryczne hulajnogi już na ulicach Lublina [cennik, jak korzystać] 25 20

Najpierw skutery elektryczne, teraz hulajnogi. Od piątku mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z tych urządzeń. Wystarczy zainstalować aplikację.

Avia gra z Wisłą Puławy. Twierdza ma pozostać niezdobyta

Avia gra z Wisłą Puławy. Twierdza ma pozostać niezdobyta 0 1

Avia spróbuje podtrzymać dobrą passę na swoim stadionie. W sobotę żółto-niebiescy grają z Wisłą Puławy, która od wielu tygodni nie potrafi wyjść z kryzysu. Początek spotkania przy ul. Sportowej zaplanowano na godz. 15

„PoGADajmy” o gadach. Dzień otwarty w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

„PoGADajmy” o gadach. Dzień otwarty w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt 2 1

Masz lub chcesz jaszczurkę, węża albo żółwia? Niedziela w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie będzie dniem poświęconym zwierzętom egzotycznym

"Spotkania ze sztuką" dla młodzieży w Kazimierskim Ośrodku Kultury

"Spotkania ze sztuką" dla młodzieży w Kazimierskim Ośrodku Kultury 0 1

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na jedyne w regionie bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uczniowie zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą najznamienitszych obiektów sztuki europejskiej.

Praca za granicą. Gdzie najlepiej wyjechać? Ile można zarobić?

Praca za granicą. Gdzie najlepiej wyjechać? Ile można zarobić? 0 9

Rozmowa z Magdaleną Piechutą z agencji pracy CPC Group

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.