Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 marca 2019 r.
15:29

Członkowie zarządu powiatu puławskiego już nie chcieli być radnymi

0 31 A A
Renata Szczypa w trakcie odbioru nominacji na radną powiatu puławskiego
Renata Szczypa w trakcie odbioru nominacji na radną powiatu puławskiego (fot. Powiat puławski)

Danuta Smaga, Leszek Gorgol i Jan Ziomka oddali mandaty radnych powiatu puławskiego. Pozostają natomiast na swoich stanowiskach w zarządzie powiatu. Ich miejsce w radzie zajęła trójka nowych radnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę mandaty radnych złożyła trójka członków zarządu powiatu puławskiego. Tym samym Danuta Smaga, Leszek Gorgol i Jan Ziomka stracili prawo do udziału w głosowaniach nad poszczególnymi uchwałami. Politycznie wszystko zostaje jednak po staremu, bo radę powiatu, po radnych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość, zastąpiły kolejne osoby z list, z tej samej formacji. Mandaty odebrali: Renata Szczypa, Zbigniew Abryszewski oraz Marek Woch. Siła głosów, którymi po tych zmianach dysponuje PiS, pozostaje zatem na niezmienionym poziomie.

– Uważam, że jest to bardzo rozsądna, racjonalna i właściwa decyzja. Ja osobiście, podobnie jak pani starosta, podjęliśmy ją już w lutym. Dzięki temu, do rady mogły wejść nowe osoby. To pokazuje, że nie blokujemy miejsca innym – tłumaczy Jan Ziomka z zarządu powiatu, który zrzekł się mandatu. – Ponadto, teraz mamy ładny podział na władzę uchwałodawczą i wykonawczą – dodaje.

Decyzja trójki członków zarządu powiatu wzbudziła mieszane uczucia wśród radnych. Skrytykowała ją m.in. radna Teresa Gutowska (Koalicja Samorządowa). – Nie rozumiem dlaczego osoby, które otrzymały tak wysokie poparcie społeczne i piastują tak wysokie funkcje, wygasiły swoje mandaty – stwierdziła, przyznając, że takiej zmiany się nie spodziewała.

Gest władz powiatu chwalił natomiast Mariusz Wicik (PiS). – To uczciwy ruch, za który wyborcy na pewno nam podziękują. Zarząd oddaje w ten sposób pełną władzę organowi uchwałodawczemu. Teraz to rada będzie miała pełną kontrolę i głos decydujący – ocenił, nazywając tę decyzję „historyczną”.

Z kolei Marcin Pisula (Koalicja Samorządowa) zauważył, że na razie nie wiadomo, co o oddaniu mandatów przez członków zarządu myślą wyborcy, którzy oddali na nich głos podczas ostatnich wyborów. – Nie wiem, czy cieszą się z tego powodu – zaznaczył.

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 16:14
+15
Pisowskie Koryto+
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 15:52
+15
Trzeba było zwolnić miejsca dla kolegów. Więcej ludzi z PiS-u przy żłobie.
Avatar
aaa / 21 marca 2019 o 16:00
+13
Tyle mord trzeba wykarmić, więc zrezygnowali, żeby inni dostali się do koryta.
Avatar
Diety nowych radnych / 22 marca 2019 o 11:40
+7
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
Avatar
XX / 22 marca 2019 o 05:54
+6
Ambryszewski - najgorsza historyczna decyzja. Furiat, prostak oraz bez wykształcenia. Myśle ze tak kadencja rady na długo zapisze się w pamięci mieszkańców powiatu puławskiego. Brawo !
Avatar
Pola / 22 marca 2019 o 12:03
+5
Renata Szczypa???? Buhahahahaha:) ))) ) ) Ksiundz pewno kazał
 Buhahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!! Qwa mać ludzie ale żeście mnie rozbawili:) no to reprezentantkę społeczności puławskiej mamy że hej... 
Avatar
Mieszkanka Brześc / 22 marca 2019 o 06:33
+5
Proponuję teraz napisać artykuł poświęcony p. Ambtyszewskiemu :)) proszę napisać jakie ma wykształcenie, gdzie pracował, proszę pojechać na wieś w której mieszka i zapytać mieszkańców jaki to człowiek.... itd. 
Avatar
gal / 21 marca 2019 o 19:22
+5
hahaha ambryszewski , sami pożałujją tej decyzjii
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 15:47
+5
Przecież ci niżej na liście też muszą coś chapnąć. Im się po porostu należy.
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:21
+4
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
 PiS to Dojna Zmiana! Niech Smaga, Gorgol, Rzepkowski i Ziomka opowiedzą jak dzielnie walczyli z tymi obrzydliwymi komuchami! Nie też jasno przyznają się co do swojej ewentualnej komunistycznej przeszłości w młodzieżowych organizacjach komunistycznych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
Avatar
Gość / 26 marca 2019 o 22:15
0
Pieniacze i populiści z PiS chcą na stołek Dyrektora I LO im księcia Adama Jerzego Czartoryskiego wsadzić tego KARIEROWICZA Marka Chrzanowskiego dyrektora szkoły podstawowej nr 3. Marek Chrzanowski podszywa się pod Klub Historyczny Grota w Puławach pomimo tego że nigdy nie był członkiem Klubu i nigdy na Klub nie dał nawet 1 złotówki. Karierowicz Marek Chrzanowski ma nachalne parcie na szkło! To typowy KARIEROWICZ z PiS!
Avatar
CBA / 25 marca 2019 o 20:49
0
KIEDY ZARZĄD POWIATU PODZIĘKUJE SZEFOWEJ NADZORU BUDOWLANEGO. ??? W TEJ INSTYTUCJI ............... DOŚĆ Z BEZPRAWIEM!!!
 CBA nie zapomina. 
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 18:31
+3
KIEDY ZARZĄD POWIATU PODZIĘKUJE SZEFOWEJ NADZORU BUDOWLANEGO. ??? W TEJ INSTYTUCJI ............... DOŚĆ Z BEZPRAWIEM!!!
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 07:56
+1
Chodzi o to, aby wydoić tę krowę do ostatniej kropelki mleka. Do tego też potrzebne są kredyty zabezpieczane majątkiem szpitala.
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:23
+1
A jak Państwo oceniacie radną Małgorzatę Górska Lenartowicz z PiS Puławy? Podobno posługuje się tytułem naukowym magistra. Podobno Prokuratura Rejonowa w Puławach prowadzi śledztwo w tej sprawie. Podobno miała rewizję Policji w swoim mieszkaniu związaną z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Jest protegowaną i serdeczną przyjaciółką naszego posła Krzysztofa Szulowskiego z PiS Puławy. Jej mąż towarzysz Jerzy Lenartowicz był działaczem i aktywistą PZPR a obecnie jest działaczem i aktywistą PiS. Czy pani magister Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS Puławy też nie powinna zrezygnować z mandatu radnej i intratnego stołka dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach? Jest osobą zamożną. Ma dwa prywatne domy. Jeden w Wojszynie a drugi w Pionkach, zarobki roczne 75.000 zlotych, oszczędności 80.000 zlotych a pomimo to okupuje mieszkanie kwaterunkowe M4 o wartości 200.000 zlotych które dostała od towarzysza Janusza Grobla z PZPR. Podobno zdecydowała o przyznaniu mieszkania kwaterunkowego wspólna PZPR- owska przeszłości towarzysza Janusza Grobla z PZPR oraz wspólna PZPR- owska przeszłości tatusiu pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz zasłużonego działacza i aktywisty PZPR z Pionek. Ponadto towarzysz Janusz Grobla z PZPR jest kolegą partyjnym z konkunenem a obecnie mężem pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz samym towarzyszem Jerzym Lenartowicz z PZPR. Znali się ze wspólnej działalności politycznej w PZPR. Czy mieszkaniami komunalne nie powinny być dla biednych, dla sierot, inwalidów, powodzian, pogorzelców. Jak to jest, że w Puławach mieszkanie komunalne dostaje bogaty ZŁODZIEJ z PZPR lub PiS a biedny człowiek wyrzucany jest z mieszkania na bruk? Wyraźnie widać, że mentalność ZŁODZIEJA z PiS jeszcze identyczna jak mentalność ZŁODZIEJA z PZPR. Tak na prawdę PiS niczym nie różni się od PZPR! Te informacje trafią na plakaty w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego!
Czarek weź się puknij w łeb od kiedy to mieszkanie spółdzielcze jest mieszkaniem komunalnym? G... no zjesz i g... no wiesz.
 Czym w takim razie różni się mieszkanie spółdzielcze od mieszkania komunalnego. Przecież każdy chciałby dostać mieszkanie M4 o wartości 200.000 zlotych za 0 złotych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
 Czym w takim razie różni się mieszkanie spółdzielcze od mieszkania komunalnego. Przecież każdy chciałby dostać mieszkanie M4 o wartości 200.000 zlotych za 0 złotych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD! rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:21
+4
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
 PiS to Dojna Zmiana! Niech Smaga, Gorgol, Rzepkowski i Ziomka opowiedzą jak dzielnie walczyli z tymi obrzydliwymi komuchami! Nie też jasno przyznają się co do swojej ewentualnej komunistycznej przeszłości w młodzieżowych organizacjach komunistycznych! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 21:18
+2
A jak Państwo oceniacie radną Małgorzatę Górska Lenartowicz z PiS Puławy? Podobno posługuje się tytułem naukowym magistra. Podobno Prokuratura Rejonowa w Puławach prowadzi śledztwo w tej sprawie. Podobno miała rewizję Policji w swoim mieszkaniu związaną z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Jest protegowaną i serdeczną przyjaciółką naszego posła Krzysztofa Szulowskiego z PiS Puławy. Jej mąż towarzysz Jerzy Lenartowicz był działaczem i aktywistą PZPR a obecnie jest działaczem i aktywistą PiS. Czy pani magister Małgorzata Górska Lenartowicz z PiS Puławy też nie powinna zrezygnować z mandatu radnej i intratnego stołka dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 10 w Puławach? Jest osobą zamożną. Ma dwa prywatne domy. Jeden w Wojszynie a drugi w Pionkach, zarobki roczne 75.000 zlotych, oszczędności 80.000 zlotych a pomimo to okupuje mieszkanie kwaterunkowe M4 o wartości 200.000 zlotych które dostała od towarzysza Janusza Grobla z PZPR. Podobno zdecydowała o przyznaniu mieszkania kwaterunkowego wspólna PZPR- owska przeszłości towarzysza Janusza Grobla z PZPR oraz wspólna PZPR- owska przeszłości tatusiu pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz zasłużonego działacza i aktywisty PZPR z Pionek. Ponadto towarzysz Janusz Grobla z PZPR jest kolegą partyjnym z konkunenem a obecnie mężem pani Małgorzaty Górskiej Lenartowicz samym towarzyszem Jerzym Lenartowicz z PZPR. Znali się ze wspólnej działalności politycznej w PZPR. Czy mieszkaniami komunalne nie powinny być dla biednych, dla sierot, inwalidów, powodzian, pogorzelców. Jak to jest, że w Puławach mieszkanie komunalne dostaje bogaty ZŁODZIEJ z PZPR lub PiS a biedny człowiek wyrzucany jest z mieszkania na bruk? Wyraźnie widać, że mentalność ZŁODZIEJA z PiS jeszcze identyczna jak mentalność ZŁODZIEJA z PZPR. Tak na prawdę PiS niczym nie różni się od PZPR! Te informacje trafią na plakaty w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego!
Czarek weź się puknij w łeb od kiedy to mieszkanie spółdzielcze jest mieszkaniem komunalnym? G... no zjesz i g... no wiesz.
 Mieszkanie komunalne to takie mieszkanie które ktoś dostaje od Urzedu Miasta Puławy za 0 złotych. Mieszkanie spółdzielcze to takie kto dostaje spółdzielcza który ma wkład spółdzielczy i częściowo parytypował w budowie takiego mieszkania. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR-PiS dostał najpierw 2 mieszkania komunalne od PZPR za to że był działaczem i aktywistą PZPR. Oba mieszkania bez kolejki za 0 złotych, bez wkładu finansowanego i bez kolejki. Potem jako konkuben pani Małgorzaty Górskiej wywalczył dla Niej mieszkanie służbowe. Małżeństwo Lenartowiczow z PZPR-PiS wykorzystywalo to mieszkanie do działalność przestępczej. Fałszowano w nim oraz Mieskim Przedszkolu nr 10 komercyjnie podpisy dla różnych Komitetów Wyborczych. Potem Lenartowicze zmusili towarzysza Janusza Grobla z PZPR do przydzielenia Im mieszkania komunalnego za 0 złotych. Mieszkanie bez kolejki, bez wkładu spółdzielczego. Towarzysz Janusz Grobel wyrzucił biednych ludzi z tego mieszkania i dał to mieszkanie Lenartowiczom którzy działali w PSPP i PiS. W tym właśnie mieszkaniu Policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów przestępstwa związanego z FAŁSZOWANIEM PODPISÓW dla różnych Komitetów Wyborczych. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR zabiegał u pani Małgorzaty Sadurskiej aby Zbigniew Ziobro jako minister pomógł w umorzeniu sprawy karnej oraz pomógł w MATACZENIU w tej sprawie karnej! Jaki jest PiS każdy widzi! PiS Puławy rządzi a nam prawdziwym zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości WSTYD!
 Mieszkanie komunalne to takie mieszkanie które ktoś dostaje od Urzedu Miasta Puławy za 0 złotych. Mieszkanie spółdzielcze to takie kto dostaje spółdzielcza który ma wkład spółdzielczy i częściowo parytypował w budowie takiego mieszkania. Towarzysz Jerzy Lenartowicz z PZPR-PiS dostał najpierw 2 mieszkania komunalne od PZPR za to że był działaczem i aktywistą PZPR. Oba mieszkania bez kolejki za 0 złotych, bez wkładu finansowanego i bez kolejki. Potem jako konkuben pani Małgorzaty Górskiej wywalczył dla Niej mieszkanie służbowe.... rozwiń
Avatar
Pola / 22 marca 2019 o 12:03
+5
Renata Szczypa???? Buhahahahaha:) ))) ) ) Ksiundz pewno kazał
 Buhahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!! Qwa mać ludzie ale żeście mnie rozbawili:) no to reprezentantkę społeczności puławskiej mamy że hej... 
Avatar
Diety nowych radnych / 22 marca 2019 o 11:40
+7
Radni w zarządzie nie pobierali diet, bo takie jest prawo. Diety 3 nowych radnych obciążą budżet powiatu o około 30 tyś. zł rocznie dodatkowo. Dobra zmiana?
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 10:48
+2
Trzech nowych radnych to trzy dodatkowe diety.... dlaczego im wszystko wolno?
  Jakie dodatkowe? Tamci rezygnując z mandatów zrzekli się jednocześnie diet.        A może musieli się zrzec bo im władze partyjne nie dowierzały? Smagowa w głównym nurcie PiS nie jest a Gorgol i Ziomka to odpady z innych partii?