Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 lipca 2016 r.
16:31

„Ni ch... nie rozumiem”. Żart radnego parzący jak barszcz

0 100 A A
Radny Paweł Maj (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Radny Paweł Maj (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Kontrowersyjna prezentacja multimedialna na sesji puławskiej rady miasta. Radny Paweł Maj skrytykował miejską publikację „Ogrody kwiatowe dla owadów” za rzekomą promocję barszczu Sosnowskiego. Swoje wystąpienie skomentował rysunkiem z niecenzuralnym podpisem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radny Maj w punkcie dotyczącym spraw różnych poruszył problem jednej z miejskich publikacji, biuletynu o terenach zielonych. Przeglądając go znalazł zdjęcie pszczoły na groźnej, inwazyjnej roślinie – barszczu Sosnowskiego. Zdaniem radnego, tego rodzaju fotografia zachęca mieszkańców do uprawy niebezpiecznych dla zdrowia chwastów. Samorządowiec do sprawy podszedł na tyle poważnie, że przygotował zebranym na sesji multimedialną prezentację. Opowiedział o historii barszczu, rozmiarach, jakie osiąga, trudnościach z jego usuwaniem i bolesnych skutkach bliższego kontaktu z tą rośliną. Radni byli trochę zaskoczeni, ale to, co zobaczyli na koniec, wprawiło ich w osłupienie.

– Pozwólcie państwo, że skomentuję to tak – powiedział radny Maj, a na ekranie pojawił się satyryczny rysunek: bóbr przygląda się przegryzionemu słupowi linii energetycznej, który – podtrzymywany przez druty – nie przewraca się, i mówi: „ni ch... nie rozumiem”.

– Przyznaję, że mnie zamurowało. Nie widziałam wcześniej tej prezentacji, a nie chciałam też w żaden sposób cenzurować radnego, więc udzieliłam mu głosu. Okazało się, że sprawa, którą poruszył była mało istotna, a komentarz do niej wręcz obraźliwy dla nas wszystkich – mówi Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta.

Zupełnie innego zdania jest Paweł Maj. – Radni nie powinni być zniesmaczeni moją prezentacją, tylko tym, że w oficjalnym biuletynie wydanym przez Biuro Zieleni Miejskiej promowany był barszcz Sosnowskiego. Znam przypadki osób, które z powodu poparzeń tą rośliną przeszły długie i kosztowne leczenie, więc ja takiej formy promocji po prostu nie rozumiem – mówi radny.

Dlaczego użył kontrowersyjnego rysunku? – Jestem po części plastykiem-happeningowcem i uznałem, że taka forma ekspresji będzie właściwa. Zwykłe interpelacje czasem nie wystarczą, więc użyłem ironii i przenośni, by trochę otrzeźwić to towarzystwo – dodaje Maj.

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 15:38
0
A koleżanki to już mu nie piszą?
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 12:03
0
Ten komentarz o ubraniu w firankę jest pod filmikiem na YouTube. Tutaj też się pojawił i jakoby pisze to facet, który się poparzył barszczem sosnowskiego. Taka prawda, że te komentarze to pisze Maj i jego koledzy. Weź się pan do roboty, idź do jakiejś pracy, a nie głupotami się zajmujesz.
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 23:24
0
Barszcz Sosnowskiego zawstydził chyba władze Końskowoli i już nie straszy w Pożogu za przejazdem kolejowym.
Avatar
obserwator / 10 lipca 2016 o 21:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Panie Maj co będzie dalej? Jaki jeszcze temat pan poruszy byleby tylko zaistnieć? Niech pan zacznie sprzątanie od siebie, bo syf w domu i do pracy się nie chce chodzić. A tak naprawdę to powinien pan posprzątać w swojej głowie, ale sam to pan nie da rady, bo za duży nieład pan w niej ma.
Odezwałą się pani Pakułowa, której sesja pomyliła się z plażą. Te obłe ramionka niech pani gdzie indziej wylewa. Na sesji nie przystoi. a pani co takiego zrobiła? Podpina się pani pod projekty mieszkańców osiedla i mówi, że to pani zasługa. Obrzydliwe
Odezwałą się pani Pakułowa, której sesja pomyliła się z plażą. Te obłe ramionka niech pani gdzie indziej wylewa. Na sesji nie przystoi. a pani co takiego zrobiła? Podpina się pani pod projekty mieszkańców osiedla i mówi, że to pani zasługa. Obrzydliwe rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 11:46
0
,,..okazało się, że sprawa, którą poruszył była mało istotna" głupia ci.. ubrana w firankę, przez tę mało istotną sprawę zostałem dotkliwie poparzony, blizny po oparzeniach mam do dziś (minął rok), o kąpieli i opalaniu mogę zapomnieć, przy najmniejszym kontakcie ze słońcem blizny zaczerwieniają się i może dojść do kolejnego oparzenia. według lekarzy stan taki może trwać co najmniej kilka lat, a może i znacznie dłużej. jak się nie znasz to się nie wypowiadaj troglodytko. problem jest bardzo poważny, a ta cała wasza rada miejska wygląda na towarzystwo wzajemnej adoracji, kompletnie bez pojęcia. pan prezydent wielki obrażalski, jak dziecko, zabrał zabawki i poszedł. w *** ma zagrożenie dla mieszkańców, bo się obraził. panie pawle maj: wielkie brawa dla pana, tak trzymać!
,,..okazało się, że sprawa, którą poruszył była mało istotna" głupia ci.. ubrana w firankę, przez tę mało istotną sprawę zostałem dotkliwie poparzony, blizny po oparzeniach mam do dziś (minął rok), o kąpieli i opalaniu mogę zapomnieć, przy najmniejszym kontakcie ze słońcem blizny zaczerwieniają się i może dojść do kolejnego oparzenia. według lekarzy stan taki może trwać co najmniej kilka lat, a może i znacznie dłużej. jak się nie znasz to się nie wypowiadaj troglodytko. problem jest bardzo poważny, a ta cała wasza rada miejska wygląda n... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2016 o 18:58
0
Urwała się Pani z choinki z tą koronką? To nie radny Maj ją przywrócił. Rada Miasta przyjęła stanowisko w tej sprawie.
Avatar
oko / 8 lipca 2016 o 16:34
0
Dziękuję napisał:
Ja jestem wdzięczna panu radnemu za konsekwencję.  Dzięki niemu udało się nam wreszcie przywrócić kamienną koronkę różańca na skwerze Niepodległości. Dziękuję tu na forum. Jest Pan wspaniały. Podziekuje i osobiście.
Różaniec? A na co to komu na skwerze? Do kościoła sobie ten gruz zanieście a nie miasto dla kilku dewotek oszpecacie.
Avatar
Gość / 8 lipca 2016 o 12:41
0
od kilku dni nosiłem się z zamiarem napisania komentarza na ten temat. pan radny maj może nie ma daru słowa... prezentacja jest rzeczowa, temu nie mogli by zaprzeczyć ani pani bożena krygierowa, ani pani pakuła - ni nawet sam pan grobel. nie mogli by, gdyby słuchali lub jeśli to przerasta możliwość skupienia uwagi na słowie mówionym chociaż spojrzeli uważniej na zdjęcia. mogę się tylko domyślać że ich oburzenie wynika z faktu iż pan maj ujawnił w dość spektakularny sposób że nie rozumie postępowania włodarzy miasta. oburzenie prawdopodobnie (jest to moja spekulacja) wywołuje to że ich przeciwnik i adwersarz jest z nimi zgodny. taka zmiana frontu pana maja który jak widać jest za***ony, oszołomiony taką promocją kłócącą się ze zdrowym rozsądkiem jest dla mnie oczywista. każdy myślący człowiek byłby za***ony, ja również. pomysł nasadzeń z barszczu sosnowskiego jest równie dobry i bezpieczny jak używanie kwasu siarkowego w kurtynie wodnej w czasie upałów. jedno i drugie wygląda ładnie, estetycznie oraz zachęcająco - szkoda tylko że obie są niebezpieczne i groźne dla zdrowia jeśli się tylko znajdzie ktoś w pobliżu. wiem że dla pana maja liczy się dobro mieszkańców i jego działania mają na celu poprawę ich statusu. komentatorów negatywnych bardzo bym prosił by prześledzili jego interpelacje, petycje i interwencje a później zrobili rachunek sumienia. tak dla siebie. w końcu chyba chodzi o to by robić coś dla miasta i mieszkańców a nie dla siebie, swoich koterii i ugrupowań. tak więc i ja też, podobnie jak ten bóbr nie rozumiem czemu taka nagonka... przecież powiedział tylko brzydką prawdę.
od kilku dni nosiłem się z zamiarem napisania komentarza na ten temat. pan radny maj może nie ma daru słowa... prezentacja jest rzeczowa, temu nie mogli by zaprzeczyć ani pani bożena krygierowa, ani pani pakuła - ni nawet sam pan grobel. nie mogli by, gdyby słuchali lub jeśli to przerasta możliwość skupienia uwagi na słowie mówionym chociaż spojrzeli uważniej na zdjęcia. mogę się tylko domyślać że ich oburzenie wynika z faktu iż pan maj ujawnił w dość spektakularny sposób że nie rozumie postępowania włodarzy miasta. oburzenie prawdopodobnie ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 22:18
0
Kogo obraził i opluł? Ja na tym filmie nie widzę nic takiego. Ale jakby nawet, to gdzie i jak jeszcze opluł i obraźl kogoś? Proszę o konkrety. Jestem bardzo tym zainteresowany. Pisze hejtowe komentarze na zamówienie. Wykazanie się nim jest mi niezbędne by znaleźć sie na listach wyborczych jednej z naszych najjaśniejszych partii.
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 22:05
0
A co ten jedyny radny takiego robi? Otóż nic poza opluwaniem i obrażaniem innych. I który to już raz użyte jest słowo dyktafon? Czyżby to jakiś kompleks?
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 15:38
0
A koleżanki to już mu nie piszą?
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 12:03
0
Ten komentarz o ubraniu w firankę jest pod filmikiem na YouTube. Tutaj też się pojawił i jakoby pisze to facet, który się poparzył barszczem sosnowskiego. Taka prawda, że te komentarze to pisze Maj i jego koledzy. Weź się pan do roboty, idź do jakiejś pracy, a nie głupotami się zajmujesz.
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 23:24
0
Barszcz Sosnowskiego zawstydził chyba władze Końskowoli i już nie straszy w Pożogu za przejazdem kolejowym.
Avatar
obserwator / 10 lipca 2016 o 21:34
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Panie Maj co będzie dalej? Jaki jeszcze temat pan poruszy byleby tylko zaistnieć? Niech pan zacznie sprzątanie od siebie, bo syf w domu i do pracy się nie chce chodzić. A tak naprawdę to powinien pan posprzątać w swojej głowie, ale sam to pan nie da rady, bo za duży nieład pan w niej ma.
Odezwałą się pani Pakułowa, której sesja pomyliła się z plażą. Te obłe ramionka niech pani gdzie indziej wylewa. Na sesji nie przystoi. a pani co takiego zrobiła? Podpina się pani pod projekty mieszkańców osiedla i mówi, że to pani zasługa. Obrzydliwe
Odezwałą się pani Pakułowa, której sesja pomyliła się z plażą. Te obłe ramionka niech pani gdzie indziej wylewa. Na sesji nie przystoi. a pani co takiego zrobiła? Podpina się pani pod projekty mieszkańców osiedla i mówi, że to pani zasługa. Obrzydliwe rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2016 o 11:46
0
,,..okazało się, że sprawa, którą poruszył była mało istotna" głupia ci.. ubrana w firankę, przez tę mało istotną sprawę zostałem dotkliwie poparzony, blizny po oparzeniach mam do dziś (minął rok), o kąpieli i opalaniu mogę zapomnieć, przy najmniejszym kontakcie ze słońcem blizny zaczerwieniają się i może dojść do kolejnego oparzenia. według lekarzy stan taki może trwać co najmniej kilka lat, a może i znacznie dłużej. jak się nie znasz to się nie wypowiadaj troglodytko. problem jest bardzo poważny, a ta cała wasza rada miejska wygląda na towarzystwo wzajemnej adoracji, kompletnie bez pojęcia. pan prezydent wielki obrażalski, jak dziecko, zabrał zabawki i poszedł. w *** ma zagrożenie dla mieszkańców, bo się obraził. panie pawle maj: wielkie brawa dla pana, tak trzymać!
,,..okazało się, że sprawa, którą poruszył była mało istotna" głupia ci.. ubrana w firankę, przez tę mało istotną sprawę zostałem dotkliwie poparzony, blizny po oparzeniach mam do dziś (minął rok), o kąpieli i opalaniu mogę zapomnieć, przy najmniejszym kontakcie ze słońcem blizny zaczerwieniają się i może dojść do kolejnego oparzenia. według lekarzy stan taki może trwać co najmniej kilka lat, a może i znacznie dłużej. jak się nie znasz to się nie wypowiadaj troglodytko. problem jest bardzo poważny, a ta cała wasza rada miejska wygląda n... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2016 o 18:58
0
Urwała się Pani z choinki z tą koronką? To nie radny Maj ją przywrócił. Rada Miasta przyjęła stanowisko w tej sprawie.
Avatar
oko / 8 lipca 2016 o 16:34
0
Dziękuję napisał:
Ja jestem wdzięczna panu radnemu za konsekwencję.  Dzięki niemu udało się nam wreszcie przywrócić kamienną koronkę różańca na skwerze Niepodległości. Dziękuję tu na forum. Jest Pan wspaniały. Podziekuje i osobiście.
Różaniec? A na co to komu na skwerze? Do kościoła sobie ten gruz zanieście a nie miasto dla kilku dewotek oszpecacie.
Avatar
Gość / 8 lipca 2016 o 12:41
0
od kilku dni nosiłem się z zamiarem napisania komentarza na ten temat. pan radny maj może nie ma daru słowa... prezentacja jest rzeczowa, temu nie mogli by zaprzeczyć ani pani bożena krygierowa, ani pani pakuła - ni nawet sam pan grobel. nie mogli by, gdyby słuchali lub jeśli to przerasta możliwość skupienia uwagi na słowie mówionym chociaż spojrzeli uważniej na zdjęcia. mogę się tylko domyślać że ich oburzenie wynika z faktu iż pan maj ujawnił w dość spektakularny sposób że nie rozumie postępowania włodarzy miasta. oburzenie prawdopodobnie (jest to moja spekulacja) wywołuje to że ich przeciwnik i adwersarz jest z nimi zgodny. taka zmiana frontu pana maja który jak widać jest za***ony, oszołomiony taką promocją kłócącą się ze zdrowym rozsądkiem jest dla mnie oczywista. każdy myślący człowiek byłby za***ony, ja również. pomysł nasadzeń z barszczu sosnowskiego jest równie dobry i bezpieczny jak używanie kwasu siarkowego w kurtynie wodnej w czasie upałów. jedno i drugie wygląda ładnie, estetycznie oraz zachęcająco - szkoda tylko że obie są niebezpieczne i groźne dla zdrowia jeśli się tylko znajdzie ktoś w pobliżu. wiem że dla pana maja liczy się dobro mieszkańców i jego działania mają na celu poprawę ich statusu. komentatorów negatywnych bardzo bym prosił by prześledzili jego interpelacje, petycje i interwencje a później zrobili rachunek sumienia. tak dla siebie. w końcu chyba chodzi o to by robić coś dla miasta i mieszkańców a nie dla siebie, swoich koterii i ugrupowań. tak więc i ja też, podobnie jak ten bóbr nie rozumiem czemu taka nagonka... przecież powiedział tylko brzydką prawdę.
od kilku dni nosiłem się z zamiarem napisania komentarza na ten temat. pan radny maj może nie ma daru słowa... prezentacja jest rzeczowa, temu nie mogli by zaprzeczyć ani pani bożena krygierowa, ani pani pakuła - ni nawet sam pan grobel. nie mogli by, gdyby słuchali lub jeśli to przerasta możliwość skupienia uwagi na słowie mówionym chociaż spojrzeli uważniej na zdjęcia. mogę się tylko domyślać że ich oburzenie wynika z faktu iż pan maj ujawnił w dość spektakularny sposób że nie rozumie postępowania włodarzy miasta. oburzenie prawdopodobnie ... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 22:18
0
Kogo obraził i opluł? Ja na tym filmie nie widzę nic takiego. Ale jakby nawet, to gdzie i jak jeszcze opluł i obraźl kogoś? Proszę o konkrety. Jestem bardzo tym zainteresowany. Pisze hejtowe komentarze na zamówienie. Wykazanie się nim jest mi niezbędne by znaleźć sie na listach wyborczych jednej z naszych najjaśniejszych partii.
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 22:05
0
A co ten jedyny radny takiego robi? Otóż nic poza opluwaniem i obrażaniem innych. I który to już raz użyte jest słowo dyktafon? Czyżby to jakiś kompleks?
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 6 1

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 8 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 358 29

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 13 6

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 4

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!