Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 marca 2009 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Wpadli złodzieje torów kolejowych

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

Złodziei, którzy pocięli na kawałki i zakopali w ziemi 24 metry szyn kolejowych zatrzymali puławscy policjanci. Wpadi, gdy przyjechali wywieźć łup.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O kradzieży powiadomili policję funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Z nieczynnej linii w Wólce Gołębskiej zginęły 24 metry szyn. Sprawcy pocięli je na 2-metrowe kawałki i zakopali w pobliskim rowie. Wszystko wskazywało na to, że ktoś po nie wróci.

Policjanci urządzili zasadzkę. W końcu dopięli swego. Na miejsce przyjechało dwóch mężczyzn, którzy zaczęli pakować do poloneza pocięte szyny. Wtedy policjanci wyszli z ukrycia. Złodzieje zaczęli uciekać.

Jeden ze sprawców wpadł w ręce mundurowych. To 17-letni mieszkaniec Puław. Przyznał się do kradzieży. Grozi mu 5 lat więzienia. Kolej wyceniła straty na 5 tys. zł.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 13:47
0
moglby byc ciekawy szlak kolejowy
Avatar
~xyz~ / 30 marca 2009 o 08:02
0
miras napisał:
xyz już dawno nie był chyba w Puławach i słabo je zna. Przejazd był na bocznicy torów, ale biegnących do Żelatyny (wyburzona prawie w całości). Przejazdu nie ma bo zamiast tego wiadukt obwodnicy Puław. A te tory należą do linii Bąkowiec - Puławy Azoty, prowadzącej do unikalnego w skali europejskiej wojskowego składanego kolejowo-drogowego mostu pontonowego przez Wisłę. Ostatni raz był złożony w latach 80 XX wieku, chyba razem z Armią Czerwoną. A tego rozjazdu (obok drogi Puławy Dęblin DW801) rzeczywiście nie ma już od kilku lat.

miras znam puławy w miare dobrze i nie chodziło mi tu konkretnie o te tory tolko ogólnie o tory pozostawione przez kolej a jest ich mnóstwo

miras znam puławy w miare dobrze i nie chodziło mi tu konkretnie o te tory tolko ogólnie o tory pozostawione przez kolej a jest ich mnóstwo rozwiń
Avatar
obserwator kolejowy / 30 marca 2009 o 07:13
0
~xyz~ napisał:
dobrze zrobili, w dobie kryzysu jakoś trzeba sobie radzić, .............

Pieprzycie obywatelu złodziejskim językiem. Nawet, jeśli szyny leżą (jako tor kolejowy) nie wykorzystywane to nie znaczy, że można je kraść. Nie wykorzystywane - ALE NIE TWOJE, więc odpier*** się od nich. Takich złodziei jak ty należy wychłostać.
Avatar
kolo / 30 marca 2009 o 07:09
0
Jakby nie patrzeć, to dziwi mnie osobiście fakt, że kolej wycenia straty na 5000zł (za 24m szyn), a pozostawiła te nieczynne (kilometrami często) odcinki samym sobie np. w lesie - jak w tym przypadku. Skoro jest taki kryzys, to czemu kolej nie rozbierze tych szyn przed złomiarzami i ich nie wykorzysta lub sprzeda, zyskując na tym? Taniej jest czekać aż złomiarze je rozkręcą na tych odcinkach zasłoniętych lasem? Skoro linia z założenia ma być już NIE wykorzystywana, to na co czekać panowie z kolei?.... na złomiarzy.
Avatar
miras / 29 marca 2009 o 15:45
0
xyz już dawno nie był chyba w Puławach i słabo je zna. Przejazd był na bocznicy torów, ale biegnących do Żelatyny (wyburzona prawie w całości). Przejazdu nie ma bo zamiast tego wiadukt obwodnicy Puław. A te tory należą do linii Bąkowiec - Puławy Azoty, prowadzącej do unikalnego w skali europejskiej wojskowego składanego kolejowo-drogowego mostu pontonowego przez Wisłę. Ostatni raz był złożony w latach 80 XX wieku, chyba razem z Armią Czerwoną. A tego rozjazdu (obok drogi Puławy Dęblin DW801) rzeczywiście nie ma już od kilku lat.
Avatar
~xyz~ / 29 marca 2009 o 09:13
0
dobrze zrobili, w dobie kryzysu jakoś trzeba sobie radzić, a po za tym skoro tory sa stare i nikt z nich nie korzysta to po co one sa niech to kolej zabiera a nie szpeca aby lasy pozarastane badylem. Na drodze też trzeba zwalniać bo stop przed przejazdem po którym pociąg nie jechał już kilkanaście lat
Avatar
charkie / 29 marca 2009 o 00:13
0
AK napisał:
Wreszcie jakiś sukces policji i zainteresowanie tego typu sprawami. Żenująca jest natomiast bierność PKP, które są właścicielem torów. Fakt, że linia jest od wielu lat nieczynna nie powinien wszystkiego tłumaczyć.


Przy takim poziomie intelektualnym sprawców nie było to trudne. resztą robi się juz z tego jakaś plaga: ucieczka z więźniarki i powrót "do siebie", ucieczka z kradzionym rowerem na wyższe piętra bloku. Nie wiem może to wina chipsów???
Należy teraz oczekiwać ciekawego postanowienia niezawisłego!!!
Podpowiedź dla sprawców: należy żałować, bić się prawicą w pierś i zaproponowac sobie wyrok w zawiasach.


Przy takim poziomie intelektualnym sprawców nie było to trudne. resztą robi się juz z tego jakaś plaga: ucieczka z więźniarki i powrót "do siebie", ucieczka z kradzionym rowerem na wyższe piętra bloku. Nie wiem może to wina chipsów???
Należy teraz oczekiwać ciekawego postanowienia niezawisłego!!!
Podpowiedź dla sprawców: należy żałować, bić się prawicą w pierś i zaproponowac sobie wyrok w zawiasach. rozwiń
Avatar
alti / 29 marca 2009 o 00:10
0
Ja nie wiem skąd ten artykuł i zdjęcie właśnie dziś. Jestem mieszkańcem Wólki Gołębskiej i przy okazji trudnię się fotografią. Zdjęcie pokazuje fragment torów, których nie ma już ze dwa lata. Pytam więc: Co to ma być?!
Avatar
AK / 28 marca 2009 o 22:46
0
Wreszcie jakiś sukces policji i zainteresowanie tego typu sprawami. Żenująca jest natomiast bierność PKP, które są właścicielem torów. Fakt, że linia jest od wielu lat nieczynna nie powinien wszystkiego tłumaczyć.
Avatar
Gość / 30 marca 2009 o 13:47
0
moglby byc ciekawy szlak kolejowy
Avatar
~xyz~ / 30 marca 2009 o 08:02
0
miras napisał:
xyz już dawno nie był chyba w Puławach i słabo je zna. Przejazd był na bocznicy torów, ale biegnących do Żelatyny (wyburzona prawie w całości). Przejazdu nie ma bo zamiast tego wiadukt obwodnicy Puław. A te tory należą do linii Bąkowiec - Puławy Azoty, prowadzącej do unikalnego w skali europejskiej wojskowego składanego kolejowo-drogowego mostu pontonowego przez Wisłę. Ostatni raz był złożony w latach 80 XX wieku, chyba razem z Armią Czerwoną. A tego rozjazdu (obok drogi Puławy Dęblin DW801) rzeczywiście nie ma już od kilku lat.

miras znam puławy w miare dobrze i nie chodziło mi tu konkretnie o te tory tolko ogólnie o tory pozostawione przez kolej a jest ich mnóstwo

miras znam puławy w miare dobrze i nie chodziło mi tu konkretnie o te tory tolko ogólnie o tory pozostawione przez kolej a jest ich mnóstwo rozwiń
Avatar
obserwator kolejowy / 30 marca 2009 o 07:13
0
~xyz~ napisał:
dobrze zrobili, w dobie kryzysu jakoś trzeba sobie radzić, .............

Pieprzycie obywatelu złodziejskim językiem. Nawet, jeśli szyny leżą (jako tor kolejowy) nie wykorzystywane to nie znaczy, że można je kraść. Nie wykorzystywane - ALE NIE TWOJE, więc odpier*** się od nich. Takich złodziei jak ty należy wychłostać.
Avatar
kolo / 30 marca 2009 o 07:09
0
Jakby nie patrzeć, to dziwi mnie osobiście fakt, że kolej wycenia straty na 5000zł (za 24m szyn), a pozostawiła te nieczynne (kilometrami często) odcinki samym sobie np. w lesie - jak w tym przypadku. Skoro jest taki kryzys, to czemu kolej nie rozbierze tych szyn przed złomiarzami i ich nie wykorzysta lub sprzeda, zyskując na tym? Taniej jest czekać aż złomiarze je rozkręcą na tych odcinkach zasłoniętych lasem? Skoro linia z założenia ma być już NIE wykorzystywana, to na co czekać panowie z kolei?.... na złomiarzy.
Avatar
miras / 29 marca 2009 o 15:45
0
xyz już dawno nie był chyba w Puławach i słabo je zna. Przejazd był na bocznicy torów, ale biegnących do Żelatyny (wyburzona prawie w całości). Przejazdu nie ma bo zamiast tego wiadukt obwodnicy Puław. A te tory należą do linii Bąkowiec - Puławy Azoty, prowadzącej do unikalnego w skali europejskiej wojskowego składanego kolejowo-drogowego mostu pontonowego przez Wisłę. Ostatni raz był złożony w latach 80 XX wieku, chyba razem z Armią Czerwoną. A tego rozjazdu (obok drogi Puławy Dęblin DW801) rzeczywiście nie ma już od kilku lat.
Avatar
~xyz~ / 29 marca 2009 o 09:13
0
dobrze zrobili, w dobie kryzysu jakoś trzeba sobie radzić, a po za tym skoro tory sa stare i nikt z nich nie korzysta to po co one sa niech to kolej zabiera a nie szpeca aby lasy pozarastane badylem. Na drodze też trzeba zwalniać bo stop przed przejazdem po którym pociąg nie jechał już kilkanaście lat
Avatar
charkie / 29 marca 2009 o 00:13
0
AK napisał:
Wreszcie jakiś sukces policji i zainteresowanie tego typu sprawami. Żenująca jest natomiast bierność PKP, które są właścicielem torów. Fakt, że linia jest od wielu lat nieczynna nie powinien wszystkiego tłumaczyć.


Przy takim poziomie intelektualnym sprawców nie było to trudne. resztą robi się juz z tego jakaś plaga: ucieczka z więźniarki i powrót "do siebie", ucieczka z kradzionym rowerem na wyższe piętra bloku. Nie wiem może to wina chipsów???
Należy teraz oczekiwać ciekawego postanowienia niezawisłego!!!
Podpowiedź dla sprawców: należy żałować, bić się prawicą w pierś i zaproponowac sobie wyrok w zawiasach.


Przy takim poziomie intelektualnym sprawców nie było to trudne. resztą robi się juz z tego jakaś plaga: ucieczka z więźniarki i powrót "do siebie", ucieczka z kradzionym rowerem na wyższe piętra bloku. Nie wiem może to wina chipsów???
Należy teraz oczekiwać ciekawego postanowienia niezawisłego!!!
Podpowiedź dla sprawców: należy żałować, bić się prawicą w pierś i zaproponowac sobie wyrok w zawiasach. rozwiń
Avatar
alti / 29 marca 2009 o 00:10
0
Ja nie wiem skąd ten artykuł i zdjęcie właśnie dziś. Jestem mieszkańcem Wólki Gołębskiej i przy okazji trudnię się fotografią. Zdjęcie pokazuje fragment torów, których nie ma już ze dwa lata. Pytam więc: Co to ma być?!
Avatar
AK / 28 marca 2009 o 22:46
0
Wreszcie jakiś sukces policji i zainteresowanie tego typu sprawami. Żenująca jest natomiast bierność PKP, które są właścicielem torów. Fakt, że linia jest od wielu lat nieczynna nie powinien wszystkiego tłumaczyć.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 11 10

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 2

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 51 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców