Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kozy ze stada hodowanego w Dydaktyczno-Badawczej Stacji Małych Przeżuwaczy w Bezku w powiecie chełmskim mają hodowcy w całej Polsce. Dlatego też nasienie od tryków kóz przyjechało aż z Francji. Na wystawie w Sitnie będzie można zobaczyć zarówno kozy jak też owce, które są hodowane w tej stacji.
Skuteczna ochrona warzyw polowych uzależniona jest od umiejętności rozpoznania szkodnika. Różnorodność owadów i roztoczy oraz uszkodzeń przez nie powodowanych zmusza każdego producenta czy działkowca do znajomości ich biologii.
Do 3 lipca szkoły, które chcą brać udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”, powinny zgłosić swój udział do Agencji Rynku Rolnego. W kończącym się roku szkolnym darmowe owoce, warzywa i soki otrzymywali uczniowie od zerówek do klasy III w blisko 760 szkołach podstawowych w Lubelskiem.
Rozmowa z Antonim Skrabuchą, dyrektorem Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, którego oddział w Zamościu organizuje w dniach 3-5 lipca Wystawę Zwierząt Hodowlanych Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie.
Rozmowa z Ryszardem Karamonem z Wólki Rudnickiej koło Kraśnika, hodowcą gołębi
Co roku na wystawie w Sitnie około 150 hodowców poddaje ocenie swoje zwierzęta. Konie, świnie czy też króliki zdobywają tytuły superczempiona, czempiona lub wiceczempiona. Pierwsze oceny zwierząt już w piątek, w sobotę – także przy udziale publiczności.
Świnie, króliki, konie, ale też gołębie a nawet papugi i kanarki – można było oglądać w niedzielę podczas Dnia Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Można było kupić też sadzonki roślin do ogrodu i zapoznać się z nowinkami na rynku maszyn i urządzeń rolniczych.
Od mszy w kościele parafialnym (o godz. 9) rozpocznie się jutro Dzień Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.
Miesięcznik dla nowoczesnych rolników bezpłatnie z czwartkowym wydaniem Dziennika Wschodniego.
Lubelskie ma takie same kompetencje do produkcji cydru, jak Toskania do wytwarzania wina. Niskoalkoholowy napój z jabłek może być sztandarowym produktem naszego regionu.
W sieci można sprawdzić dane rolników i kwoty dopłat unijnych, które otrzymali w 2014 roku. Internetową wyszukiwarkę takich informacji uruchomiło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Rozmowa z Janem Gozdeckim z Kolonii Gorajec Zagroble w powiecie zamojskim, wystawcą trzody chlewnej
Pochodząca z Białej Podlaskiej Agnieszka Nazaruk jest współautorką NIWY, nowoczesnego systemu do uprawy roślin w domu przy pomocy smartfona. We wrześniu produkt trafi na rynki całego świata.
Owce wypasane w dolinie Bugu nie tylko pomagają chronić przyrodę. To także nowa atrakcja turystyczna
Gospodarstwo Grażyny i Piotra Osińskich z gminy Stanin to rolnicza pierwsza liga. Hodują bydło mleczne. A mleko dostarczają do OSM w Miechowie.
Sprzęt rolniczy, doradztwo branżowe, a także rozstrzygnięcie konkursu Agroliga 2015. To tylko niektóre z atrakcji Dnia Otwartych Drzwi. Już w niedzielę w Zespole Doradztwa Rolniczego w Grabanowie k. Białej Podlaskiej.
W tym białym namiociku w dole przed słońcem kryją się owce. Ale jak tylko robi się chłodniej wychodzą się paść na łąkach. A wszystko to w ramach projektu pod nazwą „Ochrona bioróżnorodności siedlisk trawiastych wschodniej Lubelszczyzny”.
Lubelskie to w skali kraju rolniczy potentat. W zbiorach zbóż i owoców jesteśmy w ścisłej czołówce. Większość malin na polskich stołach pochodzi właśnie z naszego regionu.
Burzliwe wybory w Lubelskiej Izbie Rolniczej. Pod Lubartowem rolnicy głosowali pod gołym niebem, bo urzędnicy wymienili zamki do świetlicy wiejskiej i komisja wyborcza urzędowała na dworze.
Spomlek rozdał samochody swoim najlepszym dostawcom mleka. Wszystko w ramach czwartej edycji konkursu „Gospodarstwo Roku”.
Rozmowa z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Markiem Sawickim
28 maja z Dziennikiem Wschodnim bezpłatny dodatek Agro Dziennik
Gospodynie domowe, producentki rolne, ale też działaczki społeczne i organizatorki biznesu. Takie są członkinie kół gospodyń wiejskich. W naszym plebiscycie bierze udział 20 kół z terenu województwa lubelskiego. Zaczynamy głosowanie.
Dla mięsa albo jako atrakcję gospodarstwa agroturystycznego. W Lubelskim pozwolenie na rozmnażanie świniodzika ma już siedmiu hodowców
Śpiewają, haftują, pieką i gotują – nie tylko smacznie, ale i zdrowo. Koło Gospodyń Wiejskich w Zawadce w powiecie biłgorajskim bierze udział w naszym plebiscycie. Uwaga, można jeszcze dołączyć do zabawy, bo termin przyjmowania zgłoszeń przedłużamy do 16 maja.