Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach pracuje nad szybkim testem wykrywania wirusa afrykańskiego pomoru świń. – Powinien być gotowy na początku przyszłego roku – zapowiada szef placówki.
Kiedyś spotykały się w domach, a od zeszłego roku w gminnej świetlicy, którą remontowali mieszkańcy w czynie społecznym. Koło Gospodyń Wiejskich Płouszowice koło Lublina liczy 13 członkiń. Najmłodsza z pań nie skończyła jeszcze 30 lat.
W Lubelskiem jest około 500 gospodarstw agroturystycznych, ale tylko dwa mogą posługiwać się znakiem \"wypoczynek u rolnika”.
Ponad pół miliona dawek szczepionki zostanie zrzuconych z samolotu podczas akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w Lubelskiem. Zrzuty rozpoczną się już dzisiaj, w piątek.
Haftują, wiją wieńce, piszą słowa piosenek o gminie i przygotowują potrawy regionalne. Koło Gospodyń Wiejskich w Zagoździu (powiat puławski) po likwidacji ponownie działa. Panie biorą udział w naszym plebiscycie „Koło Gospodyń Wiejskich 2015”.
Rolnicy zakładali sady i uprawy jagodowe nie dla plonów, lecz dla dopłat
Najwięcej rozgłosu przyniosły im pierogi z serem i miętą. Regionalne potrawy to jednak nie jedyna specjalność Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie. To kolejne koło, które bierze udział w naszym nowym plebiscycie.
Od 22 kwietnia stawki dopłat do materiału siewnego będą niższe. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie spodziewa się ok. 6 tysięcy wniosków od rolników. Na razie zainteresowanie jest niewielkie, bo wpłynęło nieco ponad 1100 wniosków.
Najwięcej rozgłosu przyniosły im pierogi z serem i miętą. Regionalne potrawy to jednak nie jedyna specjalność Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie. To kolejne koło, które bierze udział w naszym nowym plebiscycie.
Kolejnych 375 młodych rolników z województwa lubelskiego, z ok. 2,5 tysiąca w kraju, otrzyma premie w wysokości 100 tysięcy złotych. To efekt przesunięcia środków w ramach budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Ma na imię Janusz. Ma 47 lat i jest kawalerem. Pochodzi z województwa lubelskiego. Prowadzi 30-hektarowe gospodarstwo, specjalizujące się w uprawie warzyw. Jest jednym z bohaterów programu TVP1 \"Rolnik szuka żony”.
Przesadzanie drzew zawsze niesie ryzyko porażki. Kilkunastoletnie okazy trudno się przyjmują. Poza tym to bardzo kosztowna operacja, wymagająca udziału wielu ludzi i maszyn.
2 złote – tyle w zeszłym roku płaciły skupy za kilogram winniczków. Ale by móc zbierać ślimaki trzeba mieć pozwolenie. Można się o nie starać tylko do końca marca.
Brytyjscy naukowcy policzyli pszczoły miodne, trzmiele i inne owady zapylające w wybranych, największych brytyjskich miastach i wokół nich. Badania prowadzili m.in. w Londynie, Bristolu, Cardiff, Glasgow, Dundee.
Ministerstwo Środowiska prosi, aby w nadchodzącym sezonie zwiększyć odstrzał dzików i jeleniowatych m.in. na terenie naszego województwa. Powód? Duże straty w rolnictwie i zagrożenie afrykańskim pomorem świń
Aneta Hołuj, lokalna społeczniczka, aktywistka, prezeska stowarzyszenia i radna gminy Hrubieszów została nominowana do plebiscytu \"Wieś jest kobietą”, organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze.
Już od niedzieli za pośrednictwem internetowej aplikacji e-wniosek, a od poniedziałku w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o płatności bezpośrednie. Rolnicy, aby nie otrzymać pomniejszonych dopłat muszą złożyć wniosek do 15 maja.
O dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii \"elitarny” lub \"kwalifikowany”, mającej charakter pomocy de minimis, można ubiegać się już od 15 stycznia.
Będzie około 200 wystawców ze stoiskami – w tym około 25 nowych firm, kilkaset urządzeń i maszyn rolniczych, nie tylko nowych, ale też i używanych. W sobotę w Lublinie ruszają dwudniowe Targi Rolnicze Agro-Park. Organizatorzy spodziewają się nawet 20 tysięcy zwiedzających.
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – to kierunek, który do swojego programu nauczania wprowadza coraz więcej szkół. Jednak wciąż największą popularnością cieszą się kierunki typowo rolnicze.
Ruszyła budowa przetwórni owoców i warzyw w Kraśniku. Inwestor planuje produkować mrożonki warzywne i przetwarzać owoce. W sezonie pracę znajdzie tu około 50 osób
O skutecznej likwidacji szkód łowieckich i inwestycjach w gospodarstwach ze środków PROW 2014-2020 opowiedzą eksperci podczas Targów Rolniczych Agro Park w Lublinie. Dwudniowa impreza w Targach Lublin (ul. Dworcowa 11) rozpocznie się 7 marca.
Uprawa malin i porzeczek, prawidłowa ochrona pół i najnowsze trendy w sadownictwie – to były główne tematy XI Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej. 13 i 14 lutego do Kraśnika zjechali plantatorzy maliny, borówki, porzeczki, jabłoni, ale też pszczelarze z całej Polski.
Sposób na biznes 7 tysięcy złotych – tyle kosztuje samica w ciąży. Ale jak przekonują hodowcy alpak, jest to biznes, który się opłaca