Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Walne Zgromadzenie Lubelskiej Izby Rolniczej zaapelowało o redukcję populacji dzików i bobrów w naszym województwie.
Stanisława Sowa skupuje winniczki dla jednej z sześciu firm, które dostały koncesję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na zbiór ślimaków w Lubelskiem. Od początku sezonu przyjęła już 14 ton
Na ostatnią chwilę większość rolników zostawia złożenie wniosku o przyznanie m.in. dopłat bezpośrednich. W biurze powiatowym w Elizówce pod Lublinem wczoraj stała kolejka. Od poniedziałku pracownicy biura pracują w systemie dwuzmianowym, od godz. 7.30 do 21.30.
Działki w podlubelskich Niemcach i Międzyrzecu Podlaskim to najatrakcyjniejsze tereny inwestycyjne oferowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych w naszym województwie. Mimo, że będzie można je kupić ale dopiero za kilka lat, inwestorzy już się nimi interesują
Kwiaty, krzewy ozdobne i środki ochrony roślin - to wszystko będzie można kupić w niedzielę podczas Kiermaszu Roślin Ozdobnych.
Nowa hala z solarami na dachu, kolejny zbiornik na deszczówkę i plantacja wierzby energetycznej. To plany Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce.
By dostać unijne rekompensaty, rolnicy z tzw. strefy buforowej musieli sprzedać tuczniki do wczoraj. Skup interwencyjny ruszył 21 marca.
Po raz trzeci urzędnicy marszałka wspólnie z Targami Lublin szukają najlepszych rolników w regionie. Kandydatów można zgłaszać do połowy maja.
Służby weterynaryjne sprawdzają czy woda, którą piją zwierzęta, zawiera antybiotyki. W Lubelskiem weterynarze pobiorą próbki ze 150 gospodarstw.
Około 100 ton ślimaka winniczka będzie można zebrać w tym roku w Lubelskiem. Wnioski o wydanie zezwolenia na zbiór tego mięczaka można składać do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie do końca marca.
100 tys. złotych bezzwrotnej premii będą mogli otrzymać młodzi ludzie, którzy zdecydują się na działalność rolniczą. Nabór wniosków ma zostać ogłoszony w jeszcze przed wakacjami.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje już wnioski o płatności bezpośrednie za 2014 r. Rolnicy ubiegający się o dopłaty na dopełnienie formalności mają czas do 15 maja.
Jak powstają gliniane garnki, ozdoby z papieru czy mąka - tego wszystkiego można się dowiedzieć w obiektach skupionych w Ekomuzeum Lubelszczyzny.
Pracownicy Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach badają wędzone wędliny z całej Polski. Sprawdzają, czy zawartość substancji smolistych w tego typu żywności nie przekracza nowych unijnych norm.
Do 14 marca KRUS przyjmuje zgłoszenia do 12. edycji konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Będą oceniane m.in. ład i porządek w obrębie zabudowań, a także to czy urządzenia rolnicze są odpowiednio zabezpieczone.
Zakaz wywozu świń i mięsa wieprzowego z powiatów bialskiego, włodawskiego nie zostanie cofnięty. Mimo interwencji radnych wojewódzkich rozporządzenie wojewody związane z afrykańskim pomorem świń dalej obowiązuje.
Nie będzie uzupełniającej płatności podstawowej (UPO), która przysługiwała m.in. rolnikom uprawiającym zboża oraz dopłat do łąk. W tym roku obowiązywać będą nowe zasady przyznawania dopłat bezpośrednich. Kolejne zmiany wejdą w życie w 2015 r.
Zanim trafią do skrzynek są dokładnie myte, ważone i mierzone. Maszyna robi im także zdjęcia. W Piotrawinie koło Opola Lubelskiego firma Fruvitaland skupiająca 128 producentów owoców i warzyw uroczyście otworzyła centrum logistyczne z nowoczesną sortownią.
Piotr Bednarczyk, młody rolnik, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego jest zwycięzcą Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w województwie lubelskim. We wtorek w Lublinie o nagrody i krajowy finał walczyło w sumie ok. 40 osób.
Dla rolników ma to być sposób na dodatkowy zarobek. Resort rolnictwa chce, aby w Polsce powstała Sieć Zagród Edukacyjnych. Póki, co w Lubelskiem są zarejestrowane dwa takie miejsca.
Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug zaprasza rolników z województwa lubelskiego do udziału w projekcie "Stworzenie wspólnej bazy informacyjnej gospodarstw rolnych Związku Transgranicznego Euroregion Bug.
Będą unijne pieniądze dla małych gospodarstw - mówił podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. Szef resortu rolnictwa brał udział w Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku.
Plantatorzy zajmują się głównie uprawą malin, truskawek, porzeczek i warzyw. Rolnicy czekają na informacje o unijnych dopłatach w najbliższych latach.
Tanieją niektóre owoce i warzywa sprzedawane w Lubelskim Rynku Hurtowym w Elizówce. W piątek średnia cena za brokuły (szt.) wyniosła 3,25 zł, trzy dni wcześniej trzeba było za nie zapłacić ok. 1,5 zł więcej.
W województwie lubelskim powstaje nowy miód - z kopru włoskiego. Pierwsza partia z plantacji koło Komarówki Podlaskiej posłuży do badań