Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

2 stycznia 2010 r.
21:55
Edytuj ten wpis

Nowa płyta zespołu Bracia na liście bestsellerów

0 10 A A

Na 40. miejscu najnowszego notowania Oficjalnej Listy Sprzedaży Związku Producentów Audio Video zadebiutował nowy album lubelskiej grupy Bracia "Zapamiętaj”. Powstał on we współpracy z amerykańskimi muzykami Keithem Brownem i Mattem Noblem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wydana w połowie grudnia płyta "Zapamiętaj” to trzeci longplay kapeli prowadzonej przez Piotra Cugowskiego (śpiew) i Wojciecha Cugowskiego (gitara, śpiew), synów wokalisty Budki Suflera, którym od sześciu lat towarzyszą Tomasz Gołąb (gitara basowa) i Krzysztof Patocki (perkusja).

Zespół istnieje od około 10 lat. Pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną "Fobrock”, wydał w 2005 roku. W 2008 roku opublikował cedeka "Tribute to Queen”. Nowy krążek, tak jak pierwszy, przynosi autorskie utwory formacji.

Na albumie znalazło się trzynaście piosenek, w tym jedna kompozycja z dwoma różnymi tekstami – polskim i angielskim. To jedyny przypadek obcego języka na tym longplayu. Wariant anglojęzyczny napisał Piotr Cugowski. Wszystkie pozostałe teksty są autorstwa Małgorzaty Szpitun, małżonki menedżera Braci Marcina Szpituna, współpracującej z zespołem od pierwszego długograja.

Autorem bądź współautorem kompozycji jest Piotr Cugowski, któremu pomagali członkowie formacji oraz – w dwóch przypadkach – Keith Brown i Matt Noble.

Nagrań dokonano w Woobie Doobie Studio i w Studiu Lublin. Gościnnie wystąpili Michał Grymuza (gitary, chórki), Wojciech Olszak (instrumenty klawiszowe) i Krzysztof Poliński (perkusja).

Za produkcję płyty odpowiadają Michał Grymuza i Wojciech Olszak, za realizację Wojciech Olszak, Tomasz Bidiuk i Marcin Trojanowicz, za miks Wojciech Olszak, a za mastering Grzegorz Piwkowski.

Książeczkę, włącznie z okładką, zilustrowała swoimi grafikami Nicole Guhrmann. Album wydała warszawska firma Fonografika.

Cedek zawiera jeden starszy przebój lublinian "Jeszcze raz”, za który zgarnęli wszystkie możliwe nagrody (dziennikarzy, internautów, prezydenta miasta i główną) na festiwalu TOPtrendy w Sopocie i zdobyli drugie miejsce w konkursie Premiery na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2007 roku. Krążek przynosi również tegoroczne hity "Za szkłem” i "Dlaczego”.

Prapremiera utworu "Dlaczego” odbyła się na koncercie w Krakowie 22 października ubiegłego roku. Był to szczególny występ również ze względu na fakt, iż z Cugowskimi, Gołębiem i Patockim zagrał gitarzysta rytmiczny Jarosław Chilkiewicz, który dołączył na stałe do zespołu.

W nowym składzie i z nowymi piosenkami grupa wyruszy w marcu w trasę koncertową.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rozbawiona / 16 stycznia 2010 o 00:37
0
Jak dla mnie to nie są żadne układy CZŁOWIEKU (?), tylko zwykłe wykorzystanie talentu pani Małgorzaty Szpitun w momencie, gdy chłopaki wolą tworzyć muzykę, choć teksty ich własne także się pojawiają. To takie dziwne, że chcą pracować z fajnymi, zdolnymi, znanymi sobie i zaufanymi ludźmi?
Zastanów się zanim wylejesz swoje żale następnym razem. Komentarze o 'karierze dzięki ojcu' pozostawiam, bo już po prostu szkoda gadać... są ludzie, którzy jadą na nazwisku, oni zawsze z tym walczyli, a takie zarzuty są wobec nich bezpodstawne, ponieważ mają ogromny talent i tworzą świetny zespół razem z Tomkiem Gołębiem i Krzysztofem Patockim. Najlepszymi muzykami sesyjnymi w Polsce.

Płyta jest baaaaaaaaardzo dobra i chwała im za to, że chce im się jeszcze próbować w tym kraju...
Jak dla mnie to nie są żadne układy CZŁOWIEKU (?), tylko zwykłe wykorzystanie talentu pani Małgorzaty Szpitun w momencie, gdy chłopaki wolą tworzyć muzykę, choć teksty ich własne także się pojawiają. To takie dziwne, że chcą pracować z fajnymi, zdolnymi, znanymi sobie i zaufanymi ludźmi?
Zastanów się zanim wylejesz swoje żale następnym razem. Komentarze o 'karierze dzięki ojcu' pozostawiam, bo już po prostu szkoda gadać... są ludzie, którzy jadą na nazwisku, oni zawsze z tym walczyli, a takie zarzuty są wobec nich bezpodstawne... rozwiń
Avatar
Bob / 14 stycznia 2010 o 12:58
0
~Sylwester~ napisał:
Jacuś to znajomy Gośki Szpitun która była na etacie w tym brukowcu!!!taki lans!!! dla małolatów a Bracia i te rzekome przeboje to piosenki dla nastoletnich dziewcząt grane w komercyjnych radiach !!! w Trójce te ich przeboje skończyły w poczekalni listy i nikt tego chłamu nie puszcza.

hmmm.. A wlasnie ze Trojka zostala przeze mnie przylapana w ostatnim tygodniu na graniu ich piosenki, "nie mow hop zanim nie przeskoczysz"

hmmm.. A wlasnie ze Trojka zostala przeze mnie przylapana w ostatnim tygodniu na graniu ich piosenki, "nie mow hop zanim nie przeskoczysz" rozwiń
Avatar
gosciu z wlkp / 4 stycznia 2010 o 12:16
0
Gratulacje dla braci z wlkp .Zrobcie kariere taka jak ojcieca nawet wieksza tego wam zyczy henry
Avatar
Nikon / 4 stycznia 2010 o 01:25
0
Ale jad się z was leje, masakra.
Rzygać mi się chce jak czytam wasze wypociny.
Avatar
~Sylwester~ / 3 stycznia 2010 o 16:52
0
Dobra nagrali płytę która jest dobra albo zła , ja tylko chciałem pokazać pewne układy i zależności ! menadzer jego żona jej kolega ...żeby gdzieś zagrać żeby napisali żeby puścili w radiu....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2010 o 16:24
0
Nie można tak bez złośliwości? Nie chcesz nie słuchaj... A ja uważam, że chłopaki mają talent, gratuluje i życzę dalszych sukcesów. Płyta jest ok, szczególnie te mocniejsze kawałki jak "krzyczę", "obojętność", "SLY" .
Avatar
Profesor Gąbka / 3 stycznia 2010 o 16:04
0
Beznadziejne rzępolenie,którego nie można nazwać muzyką,totalna kicha ,cała ich "radosna twórczość" to zasługa tatusia,który też ostatnio nie wie kiedy ze sceny czas zejść i obstawia wszystkie chałtury jakie mu wpadną
Avatar
~Sylwester~ / 3 stycznia 2010 o 15:49
0
Jacuś to znajomy Gośki Szpitun która była na etacie w tym brukowcu!!!taki lans!!! dla małolatów a Bracia i te rzekome przeboje to piosenki dla nastoletnich dziewcząt grane w komercyjnych radiach !!! w Trójce te ich przeboje skończyły w poczekalni listy i nikt tego chłamu nie puszcza.
Avatar
Mc.LU / 3 stycznia 2010 o 13:51
0
Wole Disco POLO.a ci wielcy wykonawcy ogólnie grani są ŻAŁOŚNI.
Avatar
malone / 3 stycznia 2010 o 13:25
0
ci kolesie są żenujący, ile można ślizgać sie na popularności ojca. nie nagrali zadnego sensownego przeboju a mimo to cały czas są lansowani. ja przeciez jest tylu utalentowanych muzyków tyle ze bez pleców. męczy mnie oglądanie takich grajków.
Avatar
rozbawiona / 16 stycznia 2010 o 00:37
0
Jak dla mnie to nie są żadne układy CZŁOWIEKU (?), tylko zwykłe wykorzystanie talentu pani Małgorzaty Szpitun w momencie, gdy chłopaki wolą tworzyć muzykę, choć teksty ich własne także się pojawiają. To takie dziwne, że chcą pracować z fajnymi, zdolnymi, znanymi sobie i zaufanymi ludźmi?
Zastanów się zanim wylejesz swoje żale następnym razem. Komentarze o 'karierze dzięki ojcu' pozostawiam, bo już po prostu szkoda gadać... są ludzie, którzy jadą na nazwisku, oni zawsze z tym walczyli, a takie zarzuty są wobec nich bezpodstawne, ponieważ mają ogromny talent i tworzą świetny zespół razem z Tomkiem Gołębiem i Krzysztofem Patockim. Najlepszymi muzykami sesyjnymi w Polsce.

Płyta jest baaaaaaaaardzo dobra i chwała im za to, że chce im się jeszcze próbować w tym kraju...
Jak dla mnie to nie są żadne układy CZŁOWIEKU (?), tylko zwykłe wykorzystanie talentu pani Małgorzaty Szpitun w momencie, gdy chłopaki wolą tworzyć muzykę, choć teksty ich własne także się pojawiają. To takie dziwne, że chcą pracować z fajnymi, zdolnymi, znanymi sobie i zaufanymi ludźmi?
Zastanów się zanim wylejesz swoje żale następnym razem. Komentarze o 'karierze dzięki ojcu' pozostawiam, bo już po prostu szkoda gadać... są ludzie, którzy jadą na nazwisku, oni zawsze z tym walczyli, a takie zarzuty są wobec nich bezpodstawne... rozwiń
Avatar
Bob / 14 stycznia 2010 o 12:58
0
~Sylwester~ napisał:
Jacuś to znajomy Gośki Szpitun która była na etacie w tym brukowcu!!!taki lans!!! dla małolatów a Bracia i te rzekome przeboje to piosenki dla nastoletnich dziewcząt grane w komercyjnych radiach !!! w Trójce te ich przeboje skończyły w poczekalni listy i nikt tego chłamu nie puszcza.

hmmm.. A wlasnie ze Trojka zostala przeze mnie przylapana w ostatnim tygodniu na graniu ich piosenki, "nie mow hop zanim nie przeskoczysz"

hmmm.. A wlasnie ze Trojka zostala przeze mnie przylapana w ostatnim tygodniu na graniu ich piosenki, "nie mow hop zanim nie przeskoczysz" rozwiń
Avatar
gosciu z wlkp / 4 stycznia 2010 o 12:16
0
Gratulacje dla braci z wlkp .Zrobcie kariere taka jak ojcieca nawet wieksza tego wam zyczy henry
Avatar
Nikon / 4 stycznia 2010 o 01:25
0
Ale jad się z was leje, masakra.
Rzygać mi się chce jak czytam wasze wypociny.
Avatar
~Sylwester~ / 3 stycznia 2010 o 16:52
0
Dobra nagrali płytę która jest dobra albo zła , ja tylko chciałem pokazać pewne układy i zależności ! menadzer jego żona jej kolega ...żeby gdzieś zagrać żeby napisali żeby puścili w radiu....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2010 o 16:24
0
Nie można tak bez złośliwości? Nie chcesz nie słuchaj... A ja uważam, że chłopaki mają talent, gratuluje i życzę dalszych sukcesów. Płyta jest ok, szczególnie te mocniejsze kawałki jak "krzyczę", "obojętność", "SLY" .
Avatar
Profesor Gąbka / 3 stycznia 2010 o 16:04
0
Beznadziejne rzępolenie,którego nie można nazwać muzyką,totalna kicha ,cała ich "radosna twórczość" to zasługa tatusia,który też ostatnio nie wie kiedy ze sceny czas zejść i obstawia wszystkie chałtury jakie mu wpadną
Avatar
~Sylwester~ / 3 stycznia 2010 o 15:49
0
Jacuś to znajomy Gośki Szpitun która była na etacie w tym brukowcu!!!taki lans!!! dla małolatów a Bracia i te rzekome przeboje to piosenki dla nastoletnich dziewcząt grane w komercyjnych radiach !!! w Trójce te ich przeboje skończyły w poczekalni listy i nikt tego chłamu nie puszcza.
Avatar
Mc.LU / 3 stycznia 2010 o 13:51
0
Wole Disco POLO.a ci wielcy wykonawcy ogólnie grani są ŻAŁOŚNI.
Avatar
malone / 3 stycznia 2010 o 13:25
0
ci kolesie są żenujący, ile można ślizgać sie na popularności ojca. nie nagrali zadnego sensownego przeboju a mimo to cały czas są lansowani. ja przeciez jest tylu utalentowanych muzyków tyle ze bez pleców. męczy mnie oglądanie takich grajków.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 9 2

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 3

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0