Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 grudnia 2016 r.
9:57

Budowa ul. Kusocińskiego w Świdniku. Jest porozumienie samorządów

Autor: Zdjęcie autora aa
0 19 A A
Ulica Kusocińskiego w Świdniku (fot. Google Street View)
Ulica Kusocińskiego w Świdniku (fot. Google Street View)

Jest wstępne porozumienie trzech samorządów w sprawie budowy ulicy Kusocińskiego w Świdniku i pieniędzy, które będą potrzebne na wykup gruntów zajętych pod drogę. W piątek władze Świdnika, Powiatu Świdnickiego i gminy Mełgiew usiedli do rozmów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Doszliśmy do porozumienia, co do wysiłków związanych z opracowaniem i dokończeniem dokumentacji – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. – Ze strony pana starosty są zapewnienia, że powiat dołoży wszelkich starań aby tę dokumentację szczęśliwie dokończyć, ze wszystkimi wymaganymi elementami. Po pierwsze do ZRID-u (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej-red.), po drugie aby umożliwiała nam ona ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy.

Budowa ul. Kusocińskiego, która ma połączyć miasto z węzłem „Świdnik” na drodze ekspresowej została wpisana do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inwestycje te mają być sfinansowane z unijnych środków w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dofinansowanie na budowę ma otrzymać miasto, bo to ono należy do MOF. Dokumentację, której część stanowić ma pozwolenie na budowę przygotowuje zaś powiat.

Pochodną ZRID-u jest wypłata odszkodowań właścicielom gruntów zajętych pod drogę. W przypadku planowanej inwestycji chodzi o kwotę ok. 4,5 mln zł. Problem w tym, że powiat taką kwotą nie dysponuje.

– Stanęło na tym, że pan starosta zwróci się zarówno do nas jak też do gminy Mełgiew z prośbą o pomoc finansową na wykup tych gruntów. Ponieważ to starosta jako zarządca drogi powiatowej te grunty musi wykupić i zapłacić odszkodowania ludziom – zaznacza Piotrowicz.

Miasto i gmina Mełgiew do wykupu gruntu mają się dołożyć. – Zobaczymy ile pieniędzy przeznaczy na to Mełgiew. Resztę potrzebnej kwoty podzielimy na miasto i powiat – dodaje Piotrowicz.

– Gmina stwierdziła, że będzie brała udział w tym trudzie finansowym jakim jest wykup gruntów. Pytanie pozostaje tylko jedno – o wielkość tych udziałów miasta? – zaznacza Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego. I dodaje: Mełgiew też się nie wycofała więc wszystko idzie w dobrym kierunku. Taką mam nadzieję.

W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym powiatu świdnickiego na wykup gruntów pod planowaną drogę została zapisana już kwota 1 mln zł.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:53
+1
Wojna Polsko Polska trwa :((((( A raz już doprowadziło do rozbioru. Ta droga powinna powstać już dawno, alternatywa dla Lotników Polskich. Dziwi mnie tylko i nie tylko mnie iż 90% kosztów poniesie Miasto a więc mieszkańcy Świdnika. Powiat nie powinien się zasłaniać jakimiś tam wypowiedziami Radka, no ale cóż. Zgodzę się z jednym z przedmówców że Lotników Polskich zostało wyremontowane na wyrost, pieniążki poszły więc Kusocińskiego leży. Pamiętam jak promował się przy tym Jakub Osina. Dlatego Jakub proszę szczerze powiedz czy ta inwestycja była tak niezbędna jeśli wiadomo było iż są inne inwestycje kluczowe. I kolejne pytanie co z ulicą Krępiecką?? Swojego czasu czytałem iż będzie to możliwe do zrealizowania w momencie kiedy Miasto wykona kolektory aby nie zalewało Brzezin. No i ok ale teraz miasto (czytaj mieszkańcy Świdnika) będzie musiało wydać kasę na Kusocińskiego więc zakończenie prac przy kolektorze możne się przesunąć. Czy wtedy Kuba ty w Imieniu Powiatu będziesz znowu mówił że to przez Miast nie możecie tego zrobić. Ludzi nie interesuje wasza walka polityczna - zróbcie coś ponad podziałami. A tymczasem około 3-4 mln dorzucą mieszkańcy Świdnika.
Wojna Polsko Polska trwa :((((( A raz już doprowadziło do rozbioru. Ta droga powinna powstać już dawno, alternatywa dla Lotników Polskich. Dziwi mnie tylko i nie tylko mnie iż 90% kosztów poniesie Miasto a więc mieszkańcy Świdnika. Powiat nie powinien się zasłaniać jakimiś tam wypowiedziami Radka, no ale cóż. Zgodzę się z jednym z przedmówców że Lotników Polskich zostało wyremontowane na wyrost, pieniążki poszły więc Kusocińskiego leży. Pamiętam jak promował się przy tym Jakub Osina. Dlatego Jakub proszę szczerze powiedz czy ta inwestycja... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 12:23
0
A co z ulicą dworcową usytuowaną między lasem a torami, kiedy doczekamy się jej naprawy? Jest to najkrótsza droga do lublina w przeciwieństwie do tej o której mowa, nie prowadzi ona do lasu działek i garaży, ale jest bardzo uczęszczaną drogą ludzi którzy co dzień jadą do pracy do lublina.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:14
0
A teraz poproszę o konkrety - do kiedy ma powstać ta droga ??? bez p...nia i obiacanek, kto z sie z panów odważy zadeklarować ? piosrki czy peowcy ? słucham
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:06
0
zarówno jedni jak i dródzy mają kusocińskiego aktualnie w ***. ale jak przyjdzie czas wyborów zaczna się deklaracie i obietnice. mieszka tam już tyle ludzi, że wstyd, że tej drogi nie ma ( nawet zięć janusza korwin mikke niejaki pejo ma tam garaż ;-) ) ale renówka po dołach idzie jak burza. tam nie ma wyborców pislamu, ich elektorat cieszy się na nowe chodniki do kościołw i fontanny, im nie potrzebne drogi. to miasto nie jest wogóle skomunikowane ze światem.
Avatar
Seba / 14 grudnia 2016 o 19:09
0
Kuba opanuj się. Gdyby nie Gmina i Jakson nigdy byście w tym składzie osobowym w powiecie nie zrobili tej drogi. Szczególnie do póki Kubuś ty tam jesteś . Według mojej opinii Powiat powinien pokryć całość inwestycji – droga powiatowa. Ale ok. przy wyborach będziemy o tym pamiętali jak to powiat zmusił gminy do wybudowania drogi powiatowej. Oczywiście wszyscy wiedzą że Kubuś chce startować na Burmistrza więc prowadzi działania prowadzące do tego aby Miasto nie mogło realizować innych inwestycji uszczuplająć im środki. Brawa PSL(Darek), PO (Waldek) i ŚWS (Kuba). Żałosne
Kuba opanuj się. Gdyby nie Gmina i Jakson nigdy byście w tym składzie osobowym w powiecie nie zrobili tej drogi. Szczególnie do póki Kubuś ty tam jesteś . Według mojej opinii Powiat powinien pokryć całość inwestycji – droga powiatowa. Ale ok. przy wyborach będziemy o tym pamiętali jak to powiat zmusił gminy do wybudowania drogi powiatowej. Oczywiście wszyscy wiedzą że Kubuś chce startować na Burmistrza więc prowadzi działania prowadzące do tego aby Miasto nie mogło realizować innych inwestycji uszczuplająć im środki. Brawa PSL(Darek), PO (W... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 18:54
0
Proszę niech już się Kuba nie wypowiada. Powiatowi w obecnym składzie nie zależy na budowie tej drogi. Na promocje Powiatu którą prowadzi Sadło pieniądze się znalazły a na tak istotną rzecz jak ul. Kusocińskiego już nie Druga sprawa, jak Rysiek Podlodowski wygospodaruje pieniążki?? Przecież kilka miesięcy temu Powiat przekazywał gminie Mełgiew pieniądza na budowę innych drug. To jest jakaś kpina. I jeszcze do zarządu powiatu - po co Wam było już w tym momencie remontować Lotników Polskich, tam nawierzchnia nie była za ciekawa ale patrząc codziennie jakie jest tam aktualnie natężenie ruchu zdecydowanie ta inwestycja mogła poczekać, i jeszcze ścieżki rowerowe na Lotników które nagle się kończą i nie wiadomo gdzie jechać ehhhhh. Brawo Wy
Proszę niech już się Kuba nie wypowiada. Powiatowi w obecnym składzie nie zależy na budowie tej drogi. Na promocje Powiatu którą prowadzi Sadło pieniądze się znalazły a na tak istotną rzecz jak ul. Kusocińskiego już nie Druga sprawa, jak Rysiek Podlodowski wygospodaruje pieniążki?? Przecież kilka miesięcy temu Powiat przekazywał gminie Mełgiew pieniądza na budowę innych drug. To jest jakaś kpina. I jeszcze do zarządu powiatu - po co Wam było już w tym momencie remontować Lotników Polskich, tam nawierzchnia nie była za ciekawa ale patrząc ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 22:27
0
Jak zwjykle powiatowe ściemnianie.....
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 08:34
0
Więc niech miasto pokryje wykup gruntów a powiat dołoży więcej do budowy. Średnio mnie to interesuje jak to zrobią ale niech ją wybudują. Z drugiej strony podejście powiatu do budowy drogi (powiatowej drogi!) w stylu miasto daje na drogę 90% a my coś tam dorzucimy jest chyba nie w porządku co? Z jednej strony się wymaga obiektów Avii za kilkadziesiąt milionów jak najszybciej a samemu dusi grosza na drogę i zrzucając wszystko na miasto
Avatar
swidnik-klamie / 13 grudnia 2016 o 07:57
0
w roku 2011 miasto zobowiązało się do pokrycia 100% kosztów kusocińskiego, łącznie z wykupem gruntów. wystarczy się zainteresować, to jjest dokładnie i wprost napisane tutaj: ***s://spswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=166&id_dokumentu=443896&akcja=szczegoly&p2=443896 no więc skoro powiat dokłada milion to jest milion więcej, niż było uzgodnione. tymczasem w mediach, na facebooku i w innych miejscach miasto mówiło że dokłada do przeprowadzonego remontu al. lotników polskich. i co? na gadaniu się skończyło. Ściema i propaganda tej gtw z jaksonem, piotrowiczem i reszką.
w roku 2011 miasto zobowiązało się do pokrycia 100% kosztów kusocińskiego, łącznie z wykupem gruntów. wystarczy się zainteresować, to jjest dokładnie i wprost napisane tutaj: ***s://spswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=166&id_dokumentu=443896&akcja=szczegoly&p2=443896 no więc skoro powiat dokłada milion to jest milion więcej, niż było uzgodnione. tymczasem w mediach, na facebooku i w innych miejscach miasto mówiło że dokłada do przeprowadzonego remontu al. lotników polskich. i co? na gadaniu się skończyło. Ściema i propagand... rozwiń
Avatar
Janek / 12 grudnia 2016 o 22:27
0
Kolego sympatyczny sprawdź na początek ile kosztuje ta inwestycja i kto zamierza ile do niej dołożyć. Odpowiem Tobie szybciutko żebyś więcej dyrdymałów nie wypisywał. Koszt inwestycji około 33 miliony złotych. Fundusze unijnie to około 17 mln reszte chce dać miasto z zastrzeżeniem, że wykup gruntów (około 4 mln) weźmie na siebie powiat.  A powiat chce dołożyć bańkę i umyć rączki. Jak wynika z powyższego artykułu pan Osina dalej czeka na opcję gdy za wykup gruntów wyręczy go miasto. A ludzie jak jeździli po dołach tak dalej jeżdżą i drogi się doczekać nie mogą.
Kolego sympatyczny sprawdź na początek ile kosztuje ta inwestycja i kto zamierza ile do niej dołożyć. Odpowiem Tobie szybciutko żebyś więcej dyrdymałów nie wypisywał. Koszt inwestycji około 33 miliony złotych. Fundusze unijnie to około 17 mln reszte chce dać miasto z zastrzeżeniem, że wykup gruntów (około 4 mln) weźmie na siebie powiat.  A powiat chce dołożyć bańkę i umyć rączki. Jak wynika z powyższego artykułu pan Osina dalej czeka na opcję gdy za wykup gruntów wyręczy go miasto. A ludzie jak jeździli po dołach tak dalej jeżdżą i drogi się... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 12:23
0
A co z ulicą dworcową usytuowaną między lasem a torami, kiedy doczekamy się jej naprawy? Jest to najkrótsza droga do lublina w przeciwieństwie do tej o której mowa, nie prowadzi ona do lasu działek i garaży, ale jest bardzo uczęszczaną drogą ludzi którzy co dzień jadą do pracy do lublina.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:53
+1
Wojna Polsko Polska trwa :((((( A raz już doprowadziło do rozbioru. Ta droga powinna powstać już dawno, alternatywa dla Lotników Polskich. Dziwi mnie tylko i nie tylko mnie iż 90% kosztów poniesie Miasto a więc mieszkańcy Świdnika. Powiat nie powinien się zasłaniać jakimiś tam wypowiedziami Radka, no ale cóż. Zgodzę się z jednym z przedmówców że Lotników Polskich zostało wyremontowane na wyrost, pieniążki poszły więc Kusocińskiego leży. Pamiętam jak promował się przy tym Jakub Osina. Dlatego Jakub proszę szczerze powiedz czy ta inwestycja była tak niezbędna jeśli wiadomo było iż są inne inwestycje kluczowe. I kolejne pytanie co z ulicą Krępiecką?? Swojego czasu czytałem iż będzie to możliwe do zrealizowania w momencie kiedy Miasto wykona kolektory aby nie zalewało Brzezin. No i ok ale teraz miasto (czytaj mieszkańcy Świdnika) będzie musiało wydać kasę na Kusocińskiego więc zakończenie prac przy kolektorze możne się przesunąć. Czy wtedy Kuba ty w Imieniu Powiatu będziesz znowu mówił że to przez Miast nie możecie tego zrobić. Ludzi nie interesuje wasza walka polityczna - zróbcie coś ponad podziałami. A tymczasem około 3-4 mln dorzucą mieszkańcy Świdnika.
Wojna Polsko Polska trwa :((((( A raz już doprowadziło do rozbioru. Ta droga powinna powstać już dawno, alternatywa dla Lotników Polskich. Dziwi mnie tylko i nie tylko mnie iż 90% kosztów poniesie Miasto a więc mieszkańcy Świdnika. Powiat nie powinien się zasłaniać jakimiś tam wypowiedziami Radka, no ale cóż. Zgodzę się z jednym z przedmówców że Lotników Polskich zostało wyremontowane na wyrost, pieniążki poszły więc Kusocińskiego leży. Pamiętam jak promował się przy tym Jakub Osina. Dlatego Jakub proszę szczerze powiedz czy ta inwestycja... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:14
0
A teraz poproszę o konkrety - do kiedy ma powstać ta droga ??? bez p...nia i obiacanek, kto z sie z panów odważy zadeklarować ? piosrki czy peowcy ? słucham
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:08
-1
Uwarzam, rze nie trza budować tej drogi bo pujdo sie modlić na kaźmierzuwke i tam dadzo na tace a te nasze kościoły biedne i trza dać piniądz tu bo księdza są zaniedbane.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 22:06
0
zarówno jedni jak i dródzy mają kusocińskiego aktualnie w ***. ale jak przyjdzie czas wyborów zaczna się deklaracie i obietnice. mieszka tam już tyle ludzi, że wstyd, że tej drogi nie ma ( nawet zięć janusza korwin mikke niejaki pejo ma tam garaż ;-) ) ale renówka po dołach idzie jak burza. tam nie ma wyborców pislamu, ich elektorat cieszy się na nowe chodniki do kościołw i fontanny, im nie potrzebne drogi. to miasto nie jest wogóle skomunikowane ze światem.
Avatar
Seba / 14 grudnia 2016 o 19:09
0
Kuba opanuj się. Gdyby nie Gmina i Jakson nigdy byście w tym składzie osobowym w powiecie nie zrobili tej drogi. Szczególnie do póki Kubuś ty tam jesteś . Według mojej opinii Powiat powinien pokryć całość inwestycji – droga powiatowa. Ale ok. przy wyborach będziemy o tym pamiętali jak to powiat zmusił gminy do wybudowania drogi powiatowej. Oczywiście wszyscy wiedzą że Kubuś chce startować na Burmistrza więc prowadzi działania prowadzące do tego aby Miasto nie mogło realizować innych inwestycji uszczuplająć im środki. Brawa PSL(Darek), PO (Waldek) i ŚWS (Kuba). Żałosne
Kuba opanuj się. Gdyby nie Gmina i Jakson nigdy byście w tym składzie osobowym w powiecie nie zrobili tej drogi. Szczególnie do póki Kubuś ty tam jesteś . Według mojej opinii Powiat powinien pokryć całość inwestycji – droga powiatowa. Ale ok. przy wyborach będziemy o tym pamiętali jak to powiat zmusił gminy do wybudowania drogi powiatowej. Oczywiście wszyscy wiedzą że Kubuś chce startować na Burmistrza więc prowadzi działania prowadzące do tego aby Miasto nie mogło realizować innych inwestycji uszczuplająć im środki. Brawa PSL(Darek), PO (W... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 18:54
0
Proszę niech już się Kuba nie wypowiada. Powiatowi w obecnym składzie nie zależy na budowie tej drogi. Na promocje Powiatu którą prowadzi Sadło pieniądze się znalazły a na tak istotną rzecz jak ul. Kusocińskiego już nie Druga sprawa, jak Rysiek Podlodowski wygospodaruje pieniążki?? Przecież kilka miesięcy temu Powiat przekazywał gminie Mełgiew pieniądza na budowę innych drug. To jest jakaś kpina. I jeszcze do zarządu powiatu - po co Wam było już w tym momencie remontować Lotników Polskich, tam nawierzchnia nie była za ciekawa ale patrząc codziennie jakie jest tam aktualnie natężenie ruchu zdecydowanie ta inwestycja mogła poczekać, i jeszcze ścieżki rowerowe na Lotników które nagle się kończą i nie wiadomo gdzie jechać ehhhhh. Brawo Wy
Proszę niech już się Kuba nie wypowiada. Powiatowi w obecnym składzie nie zależy na budowie tej drogi. Na promocje Powiatu którą prowadzi Sadło pieniądze się znalazły a na tak istotną rzecz jak ul. Kusocińskiego już nie Druga sprawa, jak Rysiek Podlodowski wygospodaruje pieniążki?? Przecież kilka miesięcy temu Powiat przekazywał gminie Mełgiew pieniądza na budowę innych drug. To jest jakaś kpina. I jeszcze do zarządu powiatu - po co Wam było już w tym momencie remontować Lotników Polskich, tam nawierzchnia nie była za ciekawa ale patrząc ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 22:27
0
Jak zwjykle powiatowe ściemnianie.....
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 08:34
0
Więc niech miasto pokryje wykup gruntów a powiat dołoży więcej do budowy. Średnio mnie to interesuje jak to zrobią ale niech ją wybudują. Z drugiej strony podejście powiatu do budowy drogi (powiatowej drogi!) w stylu miasto daje na drogę 90% a my coś tam dorzucimy jest chyba nie w porządku co? Z jednej strony się wymaga obiektów Avii za kilkadziesiąt milionów jak najszybciej a samemu dusi grosza na drogę i zrzucając wszystko na miasto
Avatar
swidnik-klamie / 13 grudnia 2016 o 07:57
0
w roku 2011 miasto zobowiązało się do pokrycia 100% kosztów kusocińskiego, łącznie z wykupem gruntów. wystarczy się zainteresować, to jjest dokładnie i wprost napisane tutaj: ***s://spswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=166&id_dokumentu=443896&akcja=szczegoly&p2=443896 no więc skoro powiat dokłada milion to jest milion więcej, niż było uzgodnione. tymczasem w mediach, na facebooku i w innych miejscach miasto mówiło że dokłada do przeprowadzonego remontu al. lotników polskich. i co? na gadaniu się skończyło. Ściema i propaganda tej gtw z jaksonem, piotrowiczem i reszką.
w roku 2011 miasto zobowiązało się do pokrycia 100% kosztów kusocińskiego, łącznie z wykupem gruntów. wystarczy się zainteresować, to jjest dokładnie i wprost napisane tutaj: ***s://spswidnik.bip.lubelskie.pl/index.php?id=166&id_dokumentu=443896&akcja=szczegoly&p2=443896 no więc skoro powiat dokłada milion to jest milion więcej, niż było uzgodnione. tymczasem w mediach, na facebooku i w innych miejscach miasto mówiło że dokłada do przeprowadzonego remontu al. lotników polskich. i co? na gadaniu się skończyło. Ściema i propagand... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77
19 sierpnia 2018, 12:00

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia o godz. 12 w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej na raka Marysi. Organizatorzy zapraszają na kiermasz książek i talentów.

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza w gabinecie nie zastała
Alarm 24

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza w gabinecie nie zastała 0 0

Jest po trzech operacjach, ma zaawansowaną osteoporozę i cierpi na nieustające bóle głowy. Już dwa razy stawiła się na wyznaczoną wizytę w poradni leczenia bólu w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Lekarza nigdy w gabinecie nie było.

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka 0 0

Udanie nowy sezon rozpoczął główny kandydat do awansu. Hetman Zamość rozbił w środę na własnym boisku MKS Ryki 5:0. W najciekawszym meczu pierwszej serii gier Kryształ Werbkowice ograł Powiślaka 2:1

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia]
galeria

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia] 2 0

Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w środę odbył się w Lublinie.

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej
galeria

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej 7 0

W środę parafia uczciła 740-lecie zjawienia Matki Bożej w Kęble. Z tej okazji Stanisław Bodes namalował obraz ilustrujący tamto wydarzenie. W sanktuarium odsłonięto powiększoną kopię ofiarowanej pracy.

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Na inaugurację sezonu Unia Wilkołaz poważnie postraszyła rezerwy Avii, ale ostatecznie okazała się minimalnie słabsza. Z kolei w starciu Sygnał Lublin – Stal Poniatowa niespodziewanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę
galeria

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę 23 5

Poważne opóźnienia na przebudowie linii kolejowej nr 7. Spółka PKP PLK informuje o kłopotach z terminowością prac, jakie notuje generalny wykonawca.

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

W derbowym starciu Grom Różaniec nie dał żadnych szans Victorii Łukowa Chmielek i pokonał na własnym obiekcie lokalnego rywala aż 5:0

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W inauguracyjnej kolejce sezonu 2018/2019 wygrywali wyłącznie gospodarze

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia]
galeria

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia] 8 1

Wiele osób postanowiło Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny zwane potocznie Matki Boskiej Zielnej spędzić w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty
galeria

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty 39 14

Derby dla Motoru! Piłkarze Mariusza Sawy pokonali w Świdniku Avię 1:0. Bohaterem meczu nie był jednak Grzegorz Bonin, czy Tomasz Brzyski, a bramkarz gości Adrian Olszewski, który kilka razy uratował skórę kolegom

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy 12 6

Gotowy jest już projekt nowej dwupasmówki, która ma być przedłużeniem ul. Dekutowskiego, czyli drogi biegnącej od al. Witosa (na przedłużeniu Grygowej) do ronda na skrzyżowaniu z Drogą Męczenników Majdanka.

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów
17 sierpnia 2018, 21:00

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów 1 0