Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

20 grudnia 2011 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Dzisiaj zacznie się montaż konstrukcji terminalu

Autor: Zdjęcie autora (mag)
5 9 A A
Budowa lotniska w Świdniku (Maciej Kaczanowski)
Budowa lotniska w Świdniku (Maciej Kaczanowski)

W środę do Świdnika przyjechała ze Śląska konstrukcja stalowa terminalu i ekipa do jej montażu. – Na tej konstrukcji oprze się dach budynku – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Montaż rozpocznie się dziś. Terminal stawia konsorcjum Budimex. Przy budowie dzień i noc pracuje ok. 120 ludzi. Szefowie Budmexu zapowiadają, że w lutym będzie już wiecha.

Terminal będzie miał 112 metrów długości, 64 metry szerokości i wysokość do 8,5 metra. Łącznie 11 tys. mkw. Będzie kosztował 66,8 mln zł. Będzie to jedyny terminal w Polsce skomunikowany dzięki kolei – podjedziemy pod niego szynobusem. W pierwszym etapie przyjmie do 1 mln pasażerów rocznie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:51
0
Magdalena B. CZOPEK!!!!!!!! Ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:47
0
Magdalena B. CZOPEK!!!!! Zero profesjonalizmu, ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
Iwona / 21 grudnia 2011 o 16:37
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam takie marzenia,malo tego, ja nie mialabym nic przeciwko temu, by sie one spelnily. Kto wie, Wigilia, Nowy Rok tuz,tuz...
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam tak... rozwiń
Avatar
gość / 21 grudnia 2011 o 14:01
0
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
[/quote]

Szynobusy mogą się mijać na stacji PKP w Świdniku. Przecież dojaz z lotniska do stacji Świdnik nie będzie trwał godzinę.
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak... rozwiń
Avatar
PKP ssie / 21 grudnia 2011 o 12:49
0
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
Avatar
henryk / 21 grudnia 2011 o 11:16
0
Dobrze ze budują ale nie szybkośc a JAKOŚĆ PRAC Terminala Pasa Startowego jest ważna ,poniewaz i tak na Euro nie dokonczymy lotnika a szkoda.Map pytanie do dziennikarzy i budowniczych dlaczego mało pisze się o budowie trakcji szynobusa oraz o Wieży startowej lotniska niewiem ,czy to dobre określenie ,poniewaz w tej materii jestem lajkiem.PYtam decydentów czy jest szansa na rozbudowe [podłoze pasa startowego około 400mb to tylko boisko,oraz ogrodzenie większej części terenu lotniska].Piszę o tym ponieważ przez najbliższe lata 10 a moze i wiecej nie będzie szans rozbudowy.
Avatar
jasnowidz / 21 grudnia 2011 o 11:09
0
Dziś rano pomyślałem sobie."hmm. Dawno w Dzienniku Wschodnim nie było artykułu o lotnisku. Powinien być dziś" I jest. Powinny one mieć informację "artykuł sponsorowany". Bo nie ulega wątpliwości że lotnisko płaci za umieszczanie takich artykułów aby ocieplić wizerunek.
Według mnie dziennikarze są nieetyczni.
Ja wciąż pamiętam o oszustwie z wielkością terminalu i ciągle czekam na przeprosiny.
Avatar
llubellak@op.pl / 21 grudnia 2011 o 10:23
0
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
Avatar
JPII / 21 grudnia 2011 o 09:58
0
Będzie piękny, będzie duży, będzie z prawdziwego zdarzenia, będzie miał wymiary... boiska piłkarskiego? hehehe
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:51
0
Magdalena B. CZOPEK!!!!!!!! Ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
oko / 21 grudnia 2011 o 18:47
0
Magdalena B. CZOPEK!!!!! Zero profesjonalizmu, ale jak płacą to pisze, pisze...
Avatar
Iwona / 21 grudnia 2011 o 16:37
0
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam takie marzenia,malo tego, ja nie mialabym nic przeciwko temu, by sie one spelnily. Kto wie, Wigilia, Nowy Rok tuz,tuz...
[quote name='llubellak@op.pl' timestamp='1324459421' post='573477']
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
[/quote]
Gratuluje, tez mam tak... rozwiń
Avatar
gość / 21 grudnia 2011 o 14:01
0
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
[/quote]

Szynobusy mogą się mijać na stacji PKP w Świdniku. Przecież dojaz z lotniska do stacji Świdnik nie będzie trwał godzinę.
[quote name='PKP ssie' timestamp='1324468180' post='573537']
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak... rozwiń
Avatar
PKP ssie / 21 grudnia 2011 o 12:49
0
Ciekawi mnie ile torów będzie przy samym lotnisku? Tylko jeden, bez żadnych bocznic? Powinni zrobić przynajmniej jedną bocznicę przy samym terminalu. Dzięki temu jeden szynobus mógłby sobie czekać na lotnisku na odjazd i ruszyć zaraz po przyjeździe na lotnisko drugiego szynobusu. I tak w kółko, wymieniałoby się tych kilka szynobusów. Na początku może nie jest to konieczne, ale w przyszłości, gdy lotnisko będzie obsługiwać sporą ilość lotów, powinna tak być, aby pasażerowie nie czekali godzinami na odjazd z lotniska do Lublina.
Avatar
henryk / 21 grudnia 2011 o 11:16
0
Dobrze ze budują ale nie szybkośc a JAKOŚĆ PRAC Terminala Pasa Startowego jest ważna ,poniewaz i tak na Euro nie dokonczymy lotnika a szkoda.Map pytanie do dziennikarzy i budowniczych dlaczego mało pisze się o budowie trakcji szynobusa oraz o Wieży startowej lotniska niewiem ,czy to dobre określenie ,poniewaz w tej materii jestem lajkiem.PYtam decydentów czy jest szansa na rozbudowe [podłoze pasa startowego około 400mb to tylko boisko,oraz ogrodzenie większej części terenu lotniska].Piszę o tym ponieważ przez najbliższe lata 10 a moze i wiecej nie będzie szans rozbudowy.
Avatar
jasnowidz / 21 grudnia 2011 o 11:09
0
Dziś rano pomyślałem sobie."hmm. Dawno w Dzienniku Wschodnim nie było artykułu o lotnisku. Powinien być dziś" I jest. Powinny one mieć informację "artykuł sponsorowany". Bo nie ulega wątpliwości że lotnisko płaci za umieszczanie takich artykułów aby ocieplić wizerunek.
Według mnie dziennikarze są nieetyczni.
Ja wciąż pamiętam o oszustwie z wielkością terminalu i ciągle czekam na przeprosiny.
Avatar
llubellak@op.pl / 21 grudnia 2011 o 10:23
0
a mi się podoba perspektywa pójścia na przystanek mpk, wybrania trajtka 150, dojechania na dworzec PKP skąd szynobusem prosto na terminal a stamtąd o ile będą ale pewnie tak będzie, polecieć sobie gdzieś w Europe na weekend. żadnych strzeżonych parkingów dla samochodów, żadnych pazernych taksówkarzy tylko wpierw trajtkiem czy innym autobusem, później szynobusem, parę kroków i do samolotu. super sprawa
Avatar
JPII / 21 grudnia 2011 o 09:58
0
Będzie piękny, będzie duży, będzie z prawdziwego zdarzenia, będzie miał wymiary... boiska piłkarskiego? hehehe
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 1 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 12 4

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 2

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji 2 0

Muzeum Południowego Podlasia podda konserwacji ponad 90 prac Bazylego Albiczuka.

Puławy: Kto przegra, bierze drogę. Miasto - powiat 1:0

Puławy: Kto przegra, bierze drogę. Miasto - powiat 1:0 2 3

Uchwała rady powiatu puławskiego o przekazaniu na rzecz miasta Puławy 3,5-kilometrowego odcinka byłej drogi wojewódzkiej nr 801, została unieważniona przez sąd. To znaczy, że utrzymanie ulic: Dęblińskiej, Piaskowej, Czartoryskich i Głębokiej może spaść na barki powiatu.

"To nie jest dobra zmiana". Prezydent zawetował zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego
film

"To nie jest dobra zmiana". Prezydent zawetował zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego 0 6

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację kodeksu wyborczego dotyczącą ordynacji do Parlamentu Europejskiego.

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki

Nowe przedszkole w Lublinie powstanie na parterze podstawówki 0 0

48 dzieci będzie mogło pomieścić przedszkole planowane na parterze budynku przy Pogodnej 19, gdzie mieści się podstawówka nr 33. Urząd Miasta szuka firmy, która przebuduje sale lekcyjne na sale zabaw dla małych dzieci. Takie same prace planowane są w szkole przy Kunickiego.

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur
7 września 2018, 0:00

Konkurs Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE w Centrum Spotkania Kultur 4 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 7-9 września w centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) przeprowadzony zostanie wielki finał Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE. - Niezwykła energia, niesamowite umiejętności, hipnotyzujące obrazy! - tak imprezę zapowiadają jej organizatorzy.

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego
19 sierpnia 2018, 19:30

Lublin: Koncert organowy Marcina Armańskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 19.30 w Kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Pogodnej 7 wystąpi znakomity organista ze Świdnicy - Marcin Armański.

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw

Czuby: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji paliw 35 21

Unieważniona została wydana przez Ratusz zgoda na utworzenie stacji paliw przy ul. Jana Pawła II obok osiedla Skarpa. Jej budowie sprzeciwia się wielu mieszkańców osiedla, a właścicielka sąsiedniej działki skutecznie zaskarżyła decyzję miejskich urzędników, którzy ponownie muszą przemyśleć wniosek inwestora

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!